Sergeant-vlieger terecht voor Hoog Militair Gerechtshof Uitbreidingsplan-Westerduinweg met alle stemmen aanvaard Twaalf gele bestelwagens voor oudere WW-ers Vier mannen ensceneren moordgrapin Voorburg Dames van TYBB wijz#1 Concordia (Hi.) terug VZV dwingt Blauw Wit voorlopig draw af PAUL VLAANDEREN De zaak „MARSH CURLEW Advocaat-fiscaal eist twee maanden en ontslag uit dienst Bezwarenschriften geïnspireerd door egoïstische motieven Aanwinst voor Zandvoort IEV verdringt ADO 2 van kop HANDBAL DISTRICT WEST A SEW GELIJK TEGEN TAVENU "I MEN eA>* ;£sso] WOENSDAG 21 OKTOBER 1959 Weggelopen van basis Woensdrecht DIT IS ONS BEROEMDE VAKGEHEIM! koffiebonen, omgeven door een dun laagje suiker - Hierdoor blijft het fijne aroma „gevangen* tot U er van gaat genieten. Aan de boon ruikt U weinig, maar zodra U de behaaglijke geur van versgemalen Alex Meyer's koffie opsnuift, dan weet U het: dat wordt een feestelijk kopje koffie En... bovendien hebt U minder koffie nodig bij het zetten. ff MET VERZEGELD AROMA ALEX MEYER Co. N.V. MET VERZEGELD AROMA POSTBUS 183 - AMSTERDAM - TEL. 241401-240574 GEMEENTERAAD ZANDVOORT Woonruimte Hervorming Frans belastingstelsel Licht verminderde ontvangsten Om Den Haag te laten schrikken 5? Vier maanden geëist, strafbaarheid betwist Herenstraat Rondvraag Koperen jubileum van zwemvereniging N.V.A. Buurtvereniging Overveen „Sloop alstublieft die woning" Bewoners Zandvoorts Gasthuisplein richten zich tot gemeente HANDBAL HAARLEM EN OMSTREK bibliothee" Leeszaal en Heemstede ?e>" Sil Burgerlijke Stand Haarlemmerliede en Spaarnwoude Faillissementen oliehaarden petroleum DE HAARDOLIE zuinig - geen roei - meer warmte Oliecombinatie „Kennemerla"'' Coöp. Verg. U.A. Rijksstraatweg 174 Telefoon 02500-61326 HAARLEM N. Advertentie (Van onze Haagse redactie) De 32-jarige sergeant-vlieger van de vliegbasis Woensdrecht die van 6 tot 14 juni van dit jaar afwezig is geweest, omdat hy het niet eens was met een hem opgelegde krijgstuchteljjke straf, heeft dinsdag in hoger beroep voor het hoog militair gerechtshof in Den Haag terecht gestaan. De krijgsraad in Den Bosch had hem veroordeeld tot 24 dagen gevangenisstraf met aftrek en ontslag uit de dienst. De advocaat-fis caal bij het hoog militair gerechtshof, mr. J. Zaaijer, eiste nu tegen de ser geant twee maanden gevangenisstraf met aftrek en ontslag uit de dienst, zon der ontzetting uit de bevoegdheid bij de gewapende macht te dienen. Zes juni werd de sergeant een straf van acht dagen streng arrest aangezegd in verband met een vergrijp Jat hij in april zou hebben gepleegd. Een veilig heidsofficier heeft toen van de sergeant geëist dat hij zijn kast zou openen. De militair werd verdacht van het ver strekken van inlichtingen aan een dag blad over de noodlanding van een vliegtuig. De sergeant weigerde zijn kast te openen. Op het moment dat men hem de straf aanzegde, dacht hij, dat de zaak allang was afgedaan, Lij ver dween, zoals hij zelf vanmorgen ver klaarde. omdat hij niet anders kon en omdat hij het vertrouwen in zijn com mandant had verloren. Hij bleef precies acht dagen weg, de duur van de gezegde straf. Hij ging in beklag en het hoog militair gerechtshof besliste uiteindelijk dat hij ten onrech te door zijn commandant met acht da gen streng arrest was gestraft. Van wege zijn verdwijnen van de basis daagde men hem echter voor de krijgs raad. De sergeant gaf de feiten van ten lastelegging toe. Mr. Zaaijer zei in zijn requisitoir, dat de sergeant niet met een dolle kop was weggelopen, maar wel over legd en welbewust. „We hebben te maken met iemand met een kwajon gensachtige mentaliteit die het idee heeft dat hij zelf zijn dienst wel zal uitmaken. Heel wat narigheid zou zijn voorkomen als men wat minder geduld met hem zou hebben gehad. Uit zijn mentaliteit blijkt dat hij vol komen ongeschikt is voor de mili taire dienst." De sergeant voerde zelf zijn verdedi ging. Hij las een lange verklaring voor die de achtergrond moest belichten van zijn verdwijning van de vliegbasis. Hij maakte gewag van vele onprettige er varingen met verschillende comman danten. Verschillende malen waren be klagen over hem opgelegde straffen gegrond verklaard. Eenmaal was hem in de cel geestelijke lectuur geweigerd, iets wat men volgens de sergeant in de doofpot had willen stoppen. Hij zei aan het slot van zijn verklaring het gebeur de diep te betreuren. ,Als ik in dienst mag blijven, zal ik hier nooit meer ver schijnen", zo zei hij. Uitspraak 10 november. De gemeenteraad van Zandvoort zette zich dinsdagavond onder leiding van burgemeester mr. H. M. van Fenema aan de behandeling van een 20 punten tellende agenda. De meeste voorstellen gingen onder de hamer van de voorzitter door. Slechts enkele gaven aanleiding tot enige discussie. Op de publieke tribune bestond veel belangstelling, kennelijk voor het uit breidingsplan-Westerduinweg. De heer Siegers (K.V.P.) juichte dit uitbreidingsplan toe en kon niet be grijpen hoe daartegen zo vele bezwaren konden binnenkomen. Bungalows op een terrein van pl.m. 4000 m2 zullen zeker een sieraad voor de omgeving zijn; er is dus geen sprake van aantasting van de welstand der omgeving. Spr. noemde de rekwestanten egoïstisch: zelf woont men in een mooi deel der gemeente, maar anderen wil men beletten hetzelfde genoegen deelachtig te worden. De Wegenwacht van de A.N.WJ3. zal op korte termijn met 109 man, dat wil zeggen vijftig percent, worden uitgebreid. De enorme aanwas van het aantal leden met 3000 per maand tot dezer dagen 275.000 en de toenemende verkeersdrukte maken dit noodzakelijk. Op negen trajecten zal men de dagsurveillance met avonddiensten aanvullen. Een aantal van 25 nieuwe trajecten gaat men berijden, terwijl de Wegenwacht op vele bestaande, zeer drukke trajecten het aantal manschappen zal vergroten. Met de werving van manschappen voor de W.W., waarbij hoge eisen aan vaardigheid, persoonlijkheid en gezondheid worden gesteld, is reeds begonnen. Bij selectie blijven van de tien kandidaten slechts een tot drie over. Voor de uitbreiding van de Wegenwacht zijn honderd nieuwe motor-zijspan-com binaties met brede voorschermen besteld en twaalf nieuwe knalgeel geverfde Wegenwacht-auto's, lichte bestelwagens van Franse makelij, voor oudere man schappen, die langer dan tien jaar in dienst zijn. Deze wagens zullen normaal op twaalf trajecten dienst doen. De heer Gosen (A.R.) meende dat de bezwaren zich concentreren op de ge projecteerde flats. De hoogte is al van 15 verdiepingen tot 5 verdiepingen te ruggebracht en zal dus niet groter zijn dan die van het bejaarden tehuis van de Bodaanstichting. Naar aanleiding van de bezwaren tegen de bestemming van de oude trambaan tot rijwiel -en bromfietspad pleitte spreker er voor, daarvan een autobus-weg te maken. De heet v.d. Werff (C.H.) zag de bromfiets- weg er niet zo snel komen. Als de pro vinciale weg Zandvoort-Aerdenhout er komt, zal aan dit bromfietspad geen behoefte bestaan. Wethouder Tater (V.V.D.) verdedigde het voorstel. Ego isme is een menselijke eigenschap en dit komt uiteraard ook in de bezwaar schriften tot uiting. Spreker deelde de bezwaren tegen dit plan niet. Wat de bromfietsbaan betreft: Bloemendaal gaat deze binnenkort op eigen territoir aanleggen en dan is Zandvoort wel ge dwongen daarop een aansluitende ver binding te maken. Over het effect van de flatbouw ter Ïlaatse wordt verschillend gedacht. >e stedebouwkundigen der gemeente vonden de torenflats in het oorspron kelijke plan ter plaatse zo geslaagd, dat zjj de hoogte van 15 verdiepingen dwingend wilden voorschrijven. Onder de druk van de daartegen aangevoer de bezwaren heeft men het plan her zien en, naar sprekers smaak, wel erg veel water in de wijn gedaan door terug te vallen tot 5 bouwlagen. De bewoners van deze flatgebouwen zul len volop kunnen genieten van het ten westen van de Westerduinweg ge legen duingebied, waarop thans nog een bouwverbod rust. De verwerke lijking van dit plan achtte spreker een aanwinst voor de gemeente Zandvoort. De voorzitter wees er op, dat een autobusbaan voor de bewoners van de aangrenzende percelen bezwaarlijker zal zijn dan en bromfiets- en rijwiel pad. Na lang beraad heeft Bloemendaal in overleg met Zandvoort besloten van de oude trambaan een bromfiets- en rijwielpad te maken. Persoonlijk achtte spreker de combinatie van deze ver voersmiddelen op één pad niet aan te bevelen. Een der rekwestranten beriep zich op gedane toezegging van een gemeente ambtenaar. Naar aanleiding hiervan deelde de voorzitter mede dat deze niet zijn gedaan. Zij zouden bovendien in strijd zijn met het door het college gevoerde beleid. Spreker gaf over de hoofden van de raadsleden heen de burgers de raad om eventueel door ambtenaar gedane toezeggingen schrif telijk te doen bevestigen. Na enige dis cussie werd het voorstel met algemene stemmen aanvaard. Tot leden van de advies commissie woonruimtewet werden benoemd mej.. In de Franse nationale vergadering is het debat begonnen over het wetsont werp, dat voorziet in een hervorming van het Franse belastingstelsel. De voorgestelde wijzigingen zullen voor 1960 per saldo een lichte vermindering van. de belastingontvangsten beteke nen. Minister Pinay verklaarde dat de her vorming in feite een eerste stap bete kent waaruit tevens dc eerste resulta ten blijken van de economische en fi nanciële politiek die de regering een jaar geleden is gaan volgen. De rege ring had destijds reeds de richtlijnen geformuleerd voor een vooruitstreven de en diepgaande wijziging van het Franse fiscale stelsel Als permanente doelstellingen voor de hervorming, die in etappes zullen worden verwezenlijkt gedurende de eerstvolgende jaren, noemde de mi nister een vereenvoudiging van de voor schriften. een rechtvaardiger verdeling van de lasten en vooral het invoe ren van een stelsel van belastingen, dat stimulerend werkt op de ontwikkeling van de produktie en de modernisering van installaties. De regering stelt een systeem voor dat berust op vier belastingen: een al gemene inkomstenbelasting, een onder nemingsbelasting, een algemene belas ting op produktie en distributie en een belastingstelsel geldende voor mutaties en erfenissen. (Van onze Haagse redactie) „Jullie wilden een stunt uithalen, een rel schoppen, om Den Haag eens op stelten te zetten en de mensen de schrik op het lijf te jagen". Dit zei de president van de Haagse rechtbank, mr. Prins, tot de verdachten in de zaak van „het duivenbloed". Drie Hagenaars, t.w. een 30-jarige loodgieter, een 40-jarige ar beider, een 34-jarige los-werkman en een 34-jarige slager uit Voorburg, had den op 21 december van het vorig jaar een gefingeerde moordaanslag gepleegd op de Koningin Julianaiaan te Voorburg. Zij ontvoerden daarbij „het lijk" in een auto, terwgi zy op de plaats van de aanslag een plas duivenbloed achterlie ten. Ooggetuigen, die meenden met een echte moord te doen te hebben, dedén aangifte by de politie. Voor drie van de daders was het niet de eerste keer, dat zij met de justitie in aanraking kwa men. Een van hen had al 8 veroordelingen achter de rug. De 34-jarige loswerk- man was op de zitting aanwezig, hoewel hij op het ogenblik gedetineerd is, om dat hy zijn vrouw met een scheermes had bedreigd. De officier van justitie, mr. Hillen, stelde in zijn requisitoir, dat hier wel degelijk sprake was van een strafbaar feit. Door de handelingen van de ver dachten hebben anderen valse aangifte gedaan, waardoor het hele politie-appa- raat in werking is gekomen. Op grond van art. 188 van het Wetboek van Strafrecht (het bewegen van anderen tot het doen van valse aangifte) eiste mr. Hillen voor alle daders vier maan den gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftyd van drie jaar. Mr. Piket, die pleitte voor de los- werkman, beweerde dat er helemaal geen sprake was van een strafbaar feit. De jurisprudentie wyst uit, dat een aangifte betrekking moet hebben op een strafbaar feit, aldus de raads man. In dit geval kan men art. 188 dus niet toepassen. Mr. Prez, die de andere verdach ten verdedigde, zei. dat, hoewel de daad op zich ongepast was, deze toch niet in de strafrechtelijke sfeer thuis hoorde. Bovendien biykt uit de proces sen-verbaal niets van de aangiften. HÜ verzocht de president in deze zaak geen werkelijk bloed te laten vloeien. Nadat de officier van justitie nog ge repliceerd had, Het de president de verdachten aan het woord. „We hebben het niet zo bedoeld," was hun commen taar. Al hadden ze wel van tevoren af gesproken dat, als er geen rel van zou komen, zij het nog eens zouden doen. Uitspraak over 14 dagen. G. Bokma en de heren P. Korstenbroek jr., mr. J. van Galen, D. van Duijn en J. F. Erdtsieck. Tot plaatsvervangende leden mevrouw K. van Dijk-Hameete- man en de heren J. R. Oostenrijk, J. H. Hermarij, A. Molenaar en J. H. Steetskamp. Met de Gemeenteraad werd een geld lening groot 300.300 aangegaan tegen een rente van 4)4 pet. Het voorstel tot verbetering van de riolering van de Herenstraat ontmoette bedenking by de heer Koning (A.Z.B.) omdat deze daarin zag een tegemoet koming aan de R.K. Kerk die daardoor op goedkopere wyze op de riolering kan worden aangesloten. Spreker voelde meer voor een aansluiting op het be staande riool (het gaat om de aanslui ting van de pastorie) in de Herenstraat onder conditie dat indien mocht blij ken dat het riool deze nieuwe aanslui ting niet zou kunnen verwerken het kerkbestuur de kosten van aansluiting op de Grote Krocht zal betalen. De heer Siegers (K.V.P.) had aanvan-, kelijk ook .gedacht aan een aansluiting- bij-wijze-van-proet op de Herenstraat. Het is spreker echter inmiddels geble ken dat reeds lang geleden plannen wa ren uitgewerkt om deze riolering te ver beteren (kosten ƒ5600), daarom was spreker nu voor dit voorstel. Wethouder Tater (V.V.D.) bevestigde dit laatste. De verbetering van deze riolering heeft men aanvankelijk geprobeerd te doen subsidiëren door het rijk in het kader van de werkverruiming. Daarop bestaat echter thans geen kans. Uitstel van dit werk achtte spreker ongewenst omdat ook de Openbare school op deze riole ring is aangesloten.De heer Breure (V.V.D.) merkte daarna op, dat hier dus sprake is van een soort oecome- nische aansluiting. Bü de rondvraag vroeg de heer Goser (A.R.) naar de oorzaak van de stagnatie van het bouwplan der 48 woningen. De voorzitter deelde mede, dat de betrok ken instanties bezwaar maken tegen dit bouwplan omdat deze woningen gepro jecteerd zjjn naby de bassins der rio lering. De gemeente heeft onmiddellijk Het was 1 september twaalf en een half jaar geleden dat de katholieke zwemvereniging Nil Volentibus Arduum werd opgericht. Ter gelegenheid van dit koperen bestaansfeest houdt N.V.A. zondag 25 oktober, des middags om twee uur, in het Sportfondsenbad een nationale vierkamp. Daaraan zal wor den deelgenomen door de zwemvereni gingen D.W.T. uit Haarlem, L.G.B. uit Leiden, Swift uit Den Haag en de orga niserende jubilerende vereniging N.V.A. Het programma omvat sportwedstrij den en een polotournooi. Des morgens om negen uur wordt in de Bloemendaalse parochiekerk van de Allerheiligste Drieëenheid een plechti ge Hoogmis opgedragen. Voor de oude re leden is er zaterdagavond 24 okto ber een gezellige avond in het parochie huis „Domi" in Overveen. Ter afwisseling van haar serie lezin gen organiseert de buurtvereniging „Overveen" dinsdagavond 27 oktober om acht uur een forumavond in „Do- mi" te Overveen. De heer J. Buys jr. zal als voorzitter optreden. Van het fo rum maken verder deel uit mevrouw M. H. Tichelman-Beekman, ir. L. A. N. Byvoet en de heren A. van Meerten en J. W. Wichers. Er kunnen vragen over cultuur, natuur en sport gesteld wor den. De vragen mogen geen politiek karakter hebben. Woensdag 11 november spreken de heer en mevrouw Hinlópen-Nanninga over,hun laatste reis naar Israël. Het gesprokene zal met kleurendia's toege licht worden. maatregelen genomen, o.a. het dicht gooien van de kuilen, ontstaan by de verwijdering van de oude vuilnisbelt. Voorts is men bereid de bassins met hekwerk af te zetten. De betreffende instantie heeft echter zijn bezwaren ge handhaafd. In verband met de steeds groter wordende woningnood in Zand voort zal het college in deze situatie niet berusten. Men zal deze zaak in den Haag ter sprake brengen. De bewoners van het Gasthuisplein te Zandvoort hebben tot de gemeenteraad het verzoek gericht het pand Rozenobel- straat no. 4 te slopen. Dit perceel blok keert de toegang tot het Gasthuisplein en de gemeente kocht dit enkele jaren geleden aan met het doel het te laten verdwynen. Nadat de raad daartoe had besloten, gingen enkele raadsleden het inmiddels ontruimde perceel nog eens bekijken en zy kwamen tot de con clusie dat dit nog enige tijd kon dienen voor de huisvesting van enkele gezinnen. Het gevolg hiervan is geweest, dat de raad later besloot voorlopig niet tot sloping over te gaan. Sedertdien wordt dit perceel door twee gezinnen bewoond. Het is echter een lelijke sta-in-de-weg. Verschillende eigenaren van percelen op het Gasthuisplein hebben plannen om tot verbouwing over te gaan. Men zal dit intieme dorpsplein een passende aanblik geven. Maar eerst wil men het pand Rozenobelstraat 4 gesloopt zien. De Zandvoortse raad stelde dit adres in handen van B. en W. om pre-advies. AHV— (Van onze handbalmedewerker) Voor TYBB is het afgelopen week einde in de handbalcompetitie van het district Haarlem en omstreken zeer suc cesvol geweest. De dames in de eerste klas zegevierden over het Hillegomse Concordia, dat dit seizoen niet best op toeren kan komen, en de heren sloten hun tweede wedstryd tegen THB af met een eerste overwinning. Ver heugend was voorts het feit, dat HBC er eindelijk in slaagde op de volle winst beslag te leggen. IEV leverde een uit stekende prestatie in 2B door het lei dende ADO 2 met verlies af te schepen, wat „stuivertje wisselen" op de rang lijst betekende. Reeds bij de rust had TYBB in de eerste klasse dames tegen het Hillegom se Concordia een voorsprong van 4-3, die op nogal enerverende wijze tot stand kwam. Na een snel opgelopen achter stand van 2-0 slaagden de bezoeksters er namelijk in met drie treffers de rol len finaal om te draaien; een rooskleu rig perspectief voor Concordia, dat ech ter weer teniet werd gedaan. In de tweede helft' stuitten vele Hillegomse aanvallen op de prima Haarlemse ver dediging, waarin mej. van Schie excel leerde. Zo bleef het 4-3. HBC heeft dan toch het goede pad gevonden. Hoewel Concordia 2 tot de zwakkere ploegen in deze afdeling moet worden gerekend betekent de overwinning van 4-2 zeker een stimulans om komende zondag IJ- mond flink partij te geven. Dit IJmond nam overigens tegen Rapiditas geen hal ve maatregelen (1-9) en Full Speed was juist iets meer op schot dan HOC: 4-3. De stand: IJmond Full Speed Rapiditas TYBB Conc. HOC HBC Concordia (Hi) Ook ditmaal kwamen de ploegen van de tweede klasse A niet in actie. Onder andere had de arbiter voor IJmond 3 Zandvoortmeeuwen verstek laten gaan. De stand in deze afdeling is als volgt: IJmond 2 3 Blinkert 3 3 2 TYBB 2 1 2 Z'meeuwen 2 1 DSO 2 2 In de tweede klasse B heeft IEV een eind gemaakt aan de suprematie van ADO 2. In een aantrekkelijke wedstryd moesten de reserves uit Heemskerk met 3-2 het onderspit delven. De Blinkert 2 won overeenkomstig de verwachtingen van Concordia 3: 2-0 IEV 5 8 Blinkert 2 3 2 ADO 2 4 6 Full Speed 2 2 0 IJmond 2 4 6 Concordia 3 4 0 Concordia 2 laat zich in de eerste klas se heren door niemand van zijn voor nemen afbrengen om dit seizoen als kampioen te finishen. Ondanks loffelijke tegenstand van het bezoekende Tone- gido (rust 6-5) trokken de lijstaanvoer ders met 10-7 aan het langste eind. De ontmoeting tussen Rapiditas 2 en Zandvoortmeeuwen 2 verliep spannend, met als eindresultaat een zege van 8-6 voor eerstgenoemde, werd uitgesteld. De stand: Cohcordia 2 5 10 Tonegido IJmond 2 3 4 Z'meeuw. AVA 4 4 AHV Rapiditas 2 4 4 Nadat THB in de tweede m ae ww j tegen TYBB spoedig de score h» ges pend kwamen de gastheren °P j,j. met als gevolg een ruststand van de tweede helft stuitte iedere aan THB met de wind in de rU--hte K durend gevaarlijk op de he<n zel> fensie van TYBB. De thuisclub nog tweemaal het net van de teg ve>_ tij te vinden alvorens de bezoeke 0or diend voor de tweede maal W&e vjefc; den (5-2)IJmond 3 wees zijn elftal gedecideerd met 7-1 terug» V' Rapiditas 3De Blinkert 2 naar tere datum werd verschoven, Concordia 3 Blinkert 2 IJmond 3 TYBB IJmond 4 Rapiditas THB De aanwinsten van de r.-k. van de gemeentelijke openbare en bibliotheek zjjn: Boost: Film; Van Egeraat: Guardini: Het begin van alle d Jm Jan Steen: catalogus tentoon® jf> Mauritshuis: Miermans: SP0! ^g(V een veranderende wereld; The er atlantic treaty organization; ^0=' Breman: Ik zag hoe zwart i* - 0, Rona-Karman: Gymnastiek Y?erie«', aanstaande moeder; Sizoo: {,1% verleden; Smit: Het akkoord van zij!> gadjati; Vergillius; een keuze va ^e» werk; Wentholt: God, bewaar Wilzen-BruinsAnnie en Jan trouwen.... Romans; Alers: Rubberplantage; KubY- joj" meisje Rosemarie; De Wohl: ful beggar. GEBOREN: H. J. P. Degen en e|> G. M. Maas, d.; C. H. BroekmeW*- M. Kassing, d.; J. J. A. Hendriks e'Kef' E. van Tol, z.- w Rast on A. Ra.» 0- W. Bast en A. ,eldorp en C. M. J. Gerritse en M- d.; j. N. van_Geldorp en C. (Van onze handbalmedewerker) Na de zware, onverwachte nederlaag van vorige week heeft Sagitta zich in de eerste klasse dames van het handbal- district West A uitstekend hersteld door een van de voormalige medegegadigden voor een eervolle positie, te weten Am- stel, met een nederlaag af te schepen. Koploper Atleta gaf echter geen krimp, al had het heel wat te stellen met Spirit. Bij de heren in de eerste klas hebben Sport Vereent en IJmond enige afstand genomen van hun naaste belagers, ter wijl Rapiditas opnieuw het onderspit moest delven, waardoor het steeds meer terrein verliest. In de tweede klasse B dames verricht te VZV een uitstekende prestatie door Blauw Wit voorlopig (als gevolg vaneen ingediend protest aan Noordhollandse zijde) een gelijk spel af te dwingen. Jammer genoeg profiteerde SEW niet van Blauw Wits eerste halve misstap door tegen Tavenu niet verder dan een puntenverdeling te komen. Dat Sagitta vastbesloten blijft dit jaar in de eerste klasse dames een vooraan staande rol te spelen bewijst duidelijk de overwinning van 1-3, die het behaal de op Amstel, dat door deze nederlaag uit de kopgroep is teruggevallen. Bijna was het Spirit gelukt zijn prestatie van vorige week te herhalen, gezien de wij ze, waarop het Atleta partij gaf. Pas na uiterste krachtsinspanning trok laatstge noemde met 2-1 aan het langste eind. DSG blijft stroef „draaien". Hoewel het tegen Vriendschap tot drie doelpunten kwam, leverde dit toch een negatief re sultaat op, aangezien de thuisclub vier maal raak schoot. De stand is nu: blijven liggen. Pas in de laatste mi nuut sleepte SEW de halve winst bin nen; 3-3. Toch mochten de dames uit Nibbix- woud met dit resultaat tevreden zijn. Een paar kilometer verderop leverde VZV namelijk een ongedachte prestatie door het ongenaakbaar geachte Blauw Wit een eerste gelijk spel op te drin gen. Er zal echter geduld moeten wor den beoefend, of de score van 3-3 zelfs alsnog in 3-2 wordt omgezet, aangezien VZV protest heeft aangetekend tegen de geldigheid van de tweede Amsterdamse voltreffer. Tonegido profiteerde dank baar van deze gang van zaken. Het ze gevierde over Concordia (2-7), wat het bezetten van de tweede plaats betekent. AOGADO eindigde met 1-7. De stand: 5 Aar, d.; W. doorn, z. „:,is ONDERTROUWD: Ph. C. HeinS'S y_ D. S. Driessens; P. P. Tienstra en jflö Balk; A. W. J. van Honten en P- lvl' lenaar. L GETROUWD: R. F. Barkmeijer e vei>' E. Nolten; P. Homan en A. J. Ent" v# F. Dijkstra en C. H. de Hooge; E. Geldorp en M. H. Huiberts; J. N. Y? v f Geest en G. J. Stokman; J. W. D. C. van der Peet; C. Visser er> I. Graauwelman.' OVERLEDEN: H. Oudshoorn, 74 weduwe van P. R. van Gaale; M-j Soelen, 56 jaar. De arrondissementsrechtbank te lem heeft dinsdag 20 oktober m p* van faillissement verklaard: J. chauffeur te Haarlem. Rechter-co" saris: mr. H. J. M. Cokart. Curator te H. Luijken, advocaat en procure" d Haarlem; J. Visser, zaakdoende on\,sK, benaming Vita, groothandel in verrt,t0', middelen te Haarlem. Rechter-co" jjiJj saris: mr. H. J. M. Cokart. Curato t L. Ali Cohen, -J4 "re Haarlem. advocaat en proccre ios: Atleta 6 Sagitta 6 Vriendschap 6 AVA 5 11 9 8 6 Amstel Spirit JHC DSG Bij het ingaan van de rust zag het er voor SEW in de tweede klasse B tegen Tavenu allesbehalve rooskleurig uit, daar de bezoeksters een voor sprong van 1-3 bezaten. Vóórdat het na de hervatting 2-3 werd hadden zich in het doelgebied van Tavenu enerve rende momenten afgespeeld, aangezien de bal viermaal op de doellijn was Blauw Wit Tonegido SEW ADO VZV Niloc 2 Tavenu AOG Concordia 5 5 5 6 Na afgelopen weekeinde zijn de krachts verhoudingen in de eerste klasse heren wat duidelijker afgebakend. Blijkens de uitslagen moeten Sport Vereent en IJ mond tot de ernstigste kandidaten voor de afdelingstitel worden gerekend. Eerst genoemde bleef Concordia met 5-2 de baas en IJmond toonde zich helemaal van zijn beste zijde door hekkesluiter AHC met een groot verschil in doelpun ten (14-3) te overklassen. Opmerkelijk is het terugvallen van Rapiditas. Ditmaal moesten de Weespenaren hun meerdere erkennen in WVGV (5-4), dat 'zich nu op de derde plaats heeft genesteld. Aals meer 2 tenslotte toonde zich bij UD iéts schotvaardiger: 4-6. IJmond 6 Sport Verent 6 WVGV 6 Aalsmeer 2 6 10 10 8 8 Rapiditas UD Concordia AHC 6 6 6 6 De overige uitslagen: DAMES tweede klasse A: Attila-SDW 3-2, BSV,De Blin kert 2-4, Lijnden-DWS 1-4. HEREN 2de klasse A: Attila-Vriendschap 4-4, Zand- voortmeeuwen-De Blinkert 17-12, Lijn- den-Tonido 12-14. Tweede klasse B: Zeeburg-Niloc 2 14-12, Unitas-Amersfoor 12-7. SSVU-Arma 12-9, Achilles-HO' 13-4. aarlem. Wegens gebrek aan actief werden dag 20 oktober opgeheven de iaLeCtie' menten van: Johan de Winter, conL.isS'' fabrikant te Haarlem. Recter-corn" ris: mr. H. G. Rambonnet. Curator-1 er> A. R. van IJlzinga Veenstra, advoc» procureur te Haarlem; C. H. SiJ vrachtrijder te Hillegom. aldaar h eP lende onder de naam firma Sijsena P' Van Bree. Rechter-commissaris: G. Rambonnet. Curator: mr. A. advocaat en procureur te Heem^os Klaas Stellaart jr., winkelier te m1 aan de Zaan. Rechter-commissart®:* J- H. G. Rambonnet. Curator: mr- r Doorenbos, advocaat en procure Wormerveer; Cornelis Floor, nia,cor1) bankwerker te IJmuiden. Rechter' tog missaris: mr. H. G. Rambonnet. cil' mr. J. W. Crefeld. advocaat en P reur te IJmuiden-O. Advertent.e met het hoogste rendement WERKeL-' sJL^ r ALS IK NOU IEMAND MOEST VERSTOPPEN IN DIT SCH1R WA'a'B.ZOU IK DAT PAN DOEN? ...HELEMAAL ONDER DE WATER LIJN. IN DE BOES MOE5r ES WACHT EVEN, IK HEB HET)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2