DE Lichte muziek op zwarte schijven ROCK-'N-ROLL WEET VAN GEEN OPHOUDEN Alliance door zege op Straw berries in volgende bekerronde Getosa met „Route Kopenhagen" Ofth^antuma LANDBOUWSCHAP BLIJFT TEGEN ZANDWINNING IN DE HAARLEMMERMEER Noordhollondse Schaakbond Heropening NEL HERBERT FOTO-ATELIER EN -HANDEL Disconto pet. tot 3H pet. verhoogd everformcostuums Verrassende zege van Pat Mat 2 Uit STAD 1 en STREEK Een avond in de dorpskroeg DE FKKM 545ste STAATSLOTERIJ 3e klas Ie lijst HOCKEY MAANDAG 16 NOVEMBER 1999 PAGINA 11 Ïmjib M °e p A Heidi Brühl Ijsbaan „Santpoort" gereed voor de winter van ons gemoderniseerd pand Lange Veerstraat 11-13 op dinsdag 17 november Belangstellenden verwachten wij gaarne van 11-1 uur Lange Veerstraat 11-13 - Telefoon 11178 Dames van Alliance stellen teleur Onteigening voor ver lenging Van Dalenlaan v. K. Verkeersongelukken in Bloemendaal Bridge In de parencompetitie is nog alles mogelijk POSTPAPIER Zeer exclusieve collectie Inauguratie corps van leerlingen en oud-leer lingen Haarlemse HTS Nieuwj aarsbij eenkomst Raad voor de Jeugd en Sportraad Waterhoogten Ze heten „See you later Alligator", „Giddy up Ding Dong", „Razzle Dazzle", „Tutti Frutti", wonderlijke namen voor wonderlijke liedjes. Maar bjj Rock-'n-Roll, waar alles wild en dwaas moet zijn, kan dat. Wellicht is dat ook de reden, waarom er tot nog toe niemand in is geslaagd om precies vast te stellen, wat Rock-'n-Roll nu eigenlijk is. De opgewekte veteraan Kid Ory ouder dan de geschiedenis van de jazz zelf noemde het een goede, oude boogie. Nu had de man, die Armstrong, King Olivier en vele grootheden uit de jazzwereld, de eerste kneepjes van het vak leerde, ten minste nog een duidelijke mening. Hoe veel anderen waren er, die er zich vanaf maakten met: „Niets bijzonders", of „Gewoon niks". De tijden van Bill Haley zijn echt wel voorbij en van Elvis Presley hoort men al niet veel meer, maar nog altijd verschijnt de Rock-'n-Roll met straffe regelmaat op de markt. De man die ditmaal voor de muzikale opwinding zorgt is Carl Perkins, evenals Bill Haley afkomstig uit de provincie. „Een formidabele six-footer" vonden de Amerikanen, en daarmee was het suc ces van deze toch bepaald niet vlekkeloos zingende jongeman verzekerd. „De warmste stem van deze tijd", riepen de fans opgetogen en de jacht op platen van Carl Perkins werd een ware rage. Door het bekende auto ongeluk, dat al vele muziek- en film helden het leven kostte, werd Carl ernstig gewond. Zijn naam verdween even snel als hij gekomen was van de lijst met top-zangers en toen hij volledig hersteld uit het ziekenhuis werd ontslagen, kon hij van voren af aan beginnen. Voor Carl Perkins was dat geen bewaar. Met trillende, schokkende en zo nu en dan over slaande stem, riep hij weer alle dan sers op voor zijn Rock-'n-Roll en met het succes dat deze vreemde muziek hem garandeerde. „Shake, Rattle and Roll", „Long tall Sally", „Whole Lotta Shakin'Goin' On" en „Jenny, Jenny" zijn de liedjes, waar mee Carl Perkins op Philips 429 645 BE een beroep doet op uw incasse- rings- en uithoudingsvermogen, ten minste als u zich rekent tot de uitge breide schare liefhebbers van dit wilde genre. Wij voor ons luisteren toch liever naar of zingen mee met Mitch Miller en The Gang, die met koor en or kest een cocktail van goede, oude bekenden in een gezapig tempo bren gen. „You are my sunshine", „Show me the way to go home", „Good night Sweetheart", „Moonlight and roses", en „Shine on harvest moon", zjjn de bekendste op deze door Philips fraai verzorgde langspeelplaat met het num mer B 07916 R. Eindelijk weer Doris Het zelfde merk draagt 322483 BF, waarop Doris Day laat weten, dat zij nog altijd zingt en, dat is ongetwij feld het belangrijkste, het nog altijd aardig kan ook. „Possess me", en „Roly Poly" uit de film „Pillow Talk" zingt Doris opgewekt en char mant en wij voor ons twijfelen er niet aan of dit 45-toerenplaatje zal zijn weg naar de draaischijven wel vinden. Minder enthousiast zijn wij over de serie cowboyliedjes (428175 PE), waarmee de „Hillbillies", de twee Jantjes, Ria Roda, Jantje Hen- drikx en Jantje Hoes de aandacht, vragen. „Ouwe taaien" als „Bij het kampvuur", „Cowboy Jimmy", „Er k?ngt een paardenhoofdstel aan de wn^i"' en ..Geef mij maar de prairy" eebr n naar onze nienin8 te sloom ?ich Kht- Echte cowboys zouden er de ser!!list voor schamen. Nee, dan voor de ,?,eernansliedjes, die nu al beroert n!''dr' keer het zeemanshart Meeuwen Th L'mburgse zusjes, De c b nJïURumila Hawaiians, De fnf Roelvtnk Twee Jantjes en a^ heeHbke hun Uiterste best op de phou Zllte melodieën, wel- Wij hebben een verukkelijk vrolijke avond in een dorpskroeg doorge bracht, ergens gelegen in dat Oosten rijks-Beiers gebied, waar stadjes en dorpjes zich heel intiem genesteld hebben in de groene uitlopers van de Alpen. Dat wil zeggen: wij waren er in gedachten, want onze uiterlijke verschijningsvorm zat wel heel on miskenbaar thuis bij de warme kachel. Het was op de muziek van een nieu we grammofoonplaat dat onze ge dachten zo'n verre zuidelijke reis ge maakt hadden. Wit dit wondertje ook wil beleven, moet zich Polydors nieuwe uitgave 445211 LPH aanschaf fen, een langspeelplaat onder de titel „Wenn am Sonntagabend die Dorf- musik spielt". Deze titel gaf ons een vermoeden van onafgebroken zwaar lijvige hoempa-hoempa-muziek, maar het werd een potpourri vol afwisse ling, geestige liedjes, levenslustige koorzang, wat cither- en accordeon- muziek en ook inderdaad de blaas kapel, dat alles van een aanstekelijke vrolijkheid en een carnavaleske vreugde, die geen moment plat wordt. Onmiskenbaar talen! Het is opmerkelijk zoals in de Jazz wereld de laatste tijd steeds dezelfde namen terugkeren: een handvol be kwame musici, die de gunst van het jazz-minnend publiek kennelijk vrii duurzaam gewonnen hebben. Het pleit voor de jazzminnaars. De favo rieten van tegenwoordig zijn voor het merendeel ernstig menende muzikan ten van onmiskenbaar talent en zelfs foede smaak. Wij hebben nu van 'hllips een langspeelplaat (B 07512 L) ontvangen, waarop onder de titel News from Blueport het New Gerry Mulligan Quartet zijn „cool jazz" laat horen. De roodharige Gerry Mul ligan, die in 1927 in het Amerikaanse Long Island is geboren en voorname lijk Ierse voorouders heeft, was ja ren geleden de rebel onder de jazz musici. Op zhn baritonsax, die hij vanaf zijn kinderjaren heeft be speeld, liet hp toen de wildste bebop- klanken horen. Aan al die oneven wichtigheid van louter technische hu zarenstukjes heeft hjj blijkbaar een hekel gekregen. Hij is nu een warm voorstander van het bestudeerde ar rangement en de voorbereide impro visaties. Dat heeft tot gevolg gehad dat zijn muziek een grote mate van raffinement kreeg. En toch klinkt er iets van emotie en humor In door. Dat maakt Gerry Mulligan tot een muzikant, wiens muziek zeer het be luisteren waard is- z° is het ook met deze plaat, waarop behalve een tweetal Blueport-liedjes ook o.a. What is there to say en My funny Valentine voorkomen. Mulligan wordt bijgestaan door trompettist Art Far mer, bassist Bill Crow en drummer Dave Bailey. tu?ciS ^a'J '.eru° aa" be I plalenfront met low Tn,aJ!Plel litVes uit de fit"» >,Pil- alk die hier zijn première nog moet beleven Het vermaarde quartet van de roodharige Ier Gerry Mulligan met zijn geraffi neerde jazz, vol humor en emotie. Overbekend is langzamerhand Gershwins Rhapsody In Blue, een In de gehele muziekwereld bewonderd stuk van een uitermate begaafde toonkunstenaar. Geen symfonie-or kest schaamt zich ervoor in dit stuk een vaardige jazzpianist te begelei den. Er is nu van Philips een nieu we versie (409161 AE) verschenen op een 45-toeren-plaat. Het Philadclphia- orkest onder de leiding van Eugene Ormaudy en de pianist Oscar Levant zün de vertolkers. Het is een uitvoe ring „op hoog niveau". Ais toegift speelt Oscar Levant nog Gershwins Prelude no. 8 in Es. Ons Dutch Swing College verschijnt nagenoeg iedere maand met een nieuw plaatje aan de markt. Philips 317 458 PF op 45-toeren biedt twee liedjes die door Charles Trenet be roemd gemaakt zijn nl. Mon Homme en La Java. De Nederlandse jazz band weet er pittig amusement van te maken. Erroll grandioos Wie pianist Erroli Garner op zijn best wil horen, zü zijn nieuwe plaat je „Calling all dancers" aanbevolen (Philips 45-toeren 42 95 79). Garner geeft eventjes een paar formidabele riedeltjes weg in bekende liedjes als Wonderful, The way you look tonight, How High the moon en Moulin Rou ge. Onder de dolste uithalen en ef fecten blijft Garner zijn hamervaste ritme behouden. Een groot virtuoos, die Erroll, heerlijk om naar hem te luisteren. En dan Jo Stafford nog even, die geregeld in de randgebieden van de jazz figureert, maar op Philips 322 482 BF toch weer duidelijk als de croonster van amusementsmuziek te voorschijn komt. Pine Top's Boogie en All yours zingt zij en ze toont zich de croonster van formaat die zij altijd geweest is. Enige weken geleden heeft het Ne derlandse publiek, dat Heidi Brühl nog niet kende van de film, kennis met dit 17-jarige Duitse sterretje kunnen maken via de televisie. Phi lips presenteert haar nu op 345160 PF opnieuw met een tweetal liedjes, een calypso-rock onder de titel Im mer, wenn du bei mir bist, en de foxtrot Wir werden uns finden, het oorspronkelijke Never be anyone else ofS^i!?i^.POO:R'T' 15 nov- Tijdens de afgelopen zomer zullen er zeer weinig mensen geweest zijn die zich zorgen hebben gemaakt over de wintersporten. Het prachtige weer leende zich daar geenszins toe. Het bestuur van de ijs- baan „S&ntpoort maakte hierop ech- ter een uitzondering. Gedurende de zo mermaanden zijn. er namelijk vele voorzieningen getroffen om in geval van flinke vorst wederom aan alle wensen van het schaatsenrijdend publiek tege moet te kunnen komen. De baan gele gen tussen de Wüstelaan en de Deiftlaan ter hoogte van het station Santpoort zuid, beschikt naast een groot circuit voor hardrijders ook over een zeer grote ruimte voor schoon- en kunstrijden, ter wijl 'er ook aan een krabbelbaantje voor de kinderen is gedacht. De seizoenkaar ten kunnen reeds vanaf 14 november tot en met 5 december in voorverkoop wor den verkregen. De prijzen zijn 3.50 voor volwassenen en 2,- voor kinde ren tot 15 jaar. Na 5 december zullen de ze prijzen verhoogd worden tot 5,- en 3,50. Door het vroegtijdig nemen van een seizoenkaart wordt het bestuur in staat gesteld om bij vorst de baan zo spoedig mogelijk in gereedheid te bren gen en open te stellen. but you. Beide malen wordt Heidi be geleid door koor en het orkest van Rolf Anders. Het laatstgenoemde liedje is wat vlak, maar niet onaardig, het eerste vlot en aantrekkelijk en naar onze smaak haar topnummer Luna, Luna, lieber Mond evenarend. Voor deze Münchener filmactrice, danseres en zangeres zal, gezien het nog toene mend succes, dat zij in haar vader land oogst, de roem voorlopig wel niet ten einde zijn. Reeds ztfn In Duitsland enkele honderdduizenden van haar platen verkocht en als zij de kans krijgt nog enige films te spe leniets dat niet verwonderlijk lijkt, mede met het oog op haar werkelijk goede stem zal dit aantal ongetwij feld vooreerst blijven stijgen. Gemoedelijkheid is het wezensken merk van de bewoners van Duits- lands zuidelijkste deelstaat, Beieren; „Gemütliehkeit" is ook het thema van Philips langspeelplaat „Fröhli- ches Bayern" (P 08649 L), een selec tie van drink- en volksliedjes uit dit gewest. Aan de ene zijde van de plaat spelen afwisselend blaaskapel en Schrammelorkest met medewer king van Jodler en Schuhplattler een potpourri van veelal bekende melo dieën als o.a. In München steht ein Horbrauhaus, Schützenliesl, Du kannst nicht treu sein, Bier her, Bier her en het ondeugende Auf der Alm, da gibt's koa Sünd, Ook zij, die niet ten zuiden van de Main en ten oos ten van Schwaben geboren zijn kun nen in deze muziek iets voelen van de Beierse carnavalsvreugde en de uitgelatenheid van het Oktoberfest. Buna vanzelf krijgt men trek in bier en warme worst. Op de andere kant zijn een achttal afzonderlijke volksliedjes opgenomen, waaronder Nachtigall-Jodler, Trach- tenfest am Tegernsee, Jagerhochzeit en Mi juckt's, mi zuckt's, die herin nering oproepen aan de bergen, de romantische meren en de schilder achtige steden en dorpjes. Nürnberg en de Königsee, het slot Neuschwan- stein en Garmisch komen onmiddel lijk voor de geest. Vooral voor dege nen, die eens een vakantie in het Beierse land hebben doorgebracht, dunkt ons deze plaat aantrekkelijk te zijn om oude belevenissen nog eens op te halen. Advertentie HAARLEM, 15 nov. De dames van Alliance hebben de laatste tonen van het beker-lied gezongen en In dat voor hen abrupt eindigende lied kwam geen enkele hoge C voor. Integendeel, want ondanks dat tegenpartij Voordaan een klasse lager in de competitie uitkomt, bleek het gisteren een hele toer om met deze Utrechtsen in de maat te blijven. Die taak werd uiteindelijk we lvol- bracht (0-0 eindstand en na 2 x 7.5 mi nuut verlenging l-l), doch gezien het feit dat Alliance een klasse sterker ge acht mocht worden kan men rustig aan nemen dat genoemd bekerlied door de zwart-witten in de tweede stem en ma tigjes werd meegezongen. Ook de heren van Alliance traden aan tegen een lager geklasseerde tegenstan der. Zij echter speelden zich zij het met moeite in de volgende ronde voor de HTCC-beker met een 2-1 over winning op Strawberries. De eerste 5 minuten gaf Strawberries op eigen grond goed partij, kon daarna echter niet meer op tegen de overgangsklassers uit Heemstede, ook al ging men het heil zoeken in forser spel. Linksbuiten E. Winkler scoorde na een kwartier spe len op fraaie wijze en na rust kwam het tweede doelpunt uit een strak hoog schot van R. Schlattman, die op ouder wetse wijze een korte hoekslag benutte. De Velsenaren konden nog even hoop koesteren toen de achterstand werd ver kleind tot 2-1 door W. v, Offenbeek, AMSTERDAM, 16 nov. De Neder- landsche Bank heeft haar wisseldisconto met Ingang van vandaag verhoogd tot 3'A pet. Tot nn toe gold een tarief van 2% pet. AMSTERDAM, 16 nov. De Ne- deriandsche Bank heeft haar wissel disconto met ingang van vandaag met pet. tot 3 pet. verhoogd. In een zaterdagmiddag uitgegeven verkla ring wordt gezegd dat met het oog op de in de afgelopen maanden aan de dag getreden krachtige en voort gezette expansie van de kredietver lening door het bankwezen, geen redenen meer aanwezig geacht wor den tot handhaving van het relatief lage disconto van 2% pet. Op grond hiervan is besloten de rentetarieven over de gehele linie met ingang van vandaag met pet. te verhogen. Deze tarieven zijn thans als volgt vastgesteld: wisseldisconto 3H pet., promessendisconto 4 pet., rente voor voorschotten in rekening-courant en beleningen: a. voor particulieren 5 pet., b. voor anderen 4 pet. Onder particulieren zijn te verstaan alle natuurlijke en rechtspersonen, be halve: de Staat der Nederlanden, de ingevolge de wet toezicht kredietwezen in het register der kredietinstellingen ingeschreven handelsbanken, centrale kredietinstellingen, landbouwkrediet- banken en algemene spaarbanken, zo mede de leden van de verenigingen, die aangesloten zijn hij de Nederlandse Organisatie van het Elfectenbedrijf en de leden van de Vereniging van Valuta makelaars en Discontohandelaren. SANTPOORT, 16 nov Om de Van Dalenlaan te Santpoort-zuid te kunnen doortrekken tot de Bloemendaalsestraat- weg moet de gemeente Velsen de be schikking krijgen over de voor deze doortrekking van weg en trottoirs beno digde grond. Met de eigenaar zijn onder handelingen gevoerd, maar deze hebben niet tot het gewenste resultaat geleid. De grond zal daarom door onteigening in handen van de gemeente moeten ko men. B. en W. hebben nu een voorlopig plan tot onteigening opgesteld en dit aan de gemeenteraad ter goedkeuring voorgelegd. Advertentie m VERTROUWENSNAAM ANEGANQ HOEK L. VEERSTRAAT SANTPOORT, 14 nov. Ook de R.-K. Toneelvereniging „Getosa" heeft zich door de concurrentie van de tele visie genoodzaakt gezien het aantal opvoeringen in te krimpen. Kon het vorige zeizoen voor elk stuk nog twee keer „Zomerlust" worden afgehuurd, nu heeft men aan één keer voldoende, al zal het zaterdagavond wel verheugend zijn geweest, dat de zaal geheel gevuld was. Daarbij heeft het publiek kunnen genieten van een thriller „Route Kopen hagen", een nieuw toneelspel van Koos Beswino. een grote internationale expeditie-on derneming, waarin in wezen Ellen Ree- berg, bijgenaamd„Soir de Paris" aan de touwtjes trekt. En die touwtjes zijn dan vooral de smokkel van marihuana-siga- meemaken om reportages te maken. Maar hij is tegelijkertijd de marihua- na-sigaretten op het spoor gekomen door een doosje, dat hij vond bij zijn wagen, waarmee Joop, een van de chauffeurs, een ongeluk heeft gehad. Deze Joop doet eigenlijk alleen maar mee om zo snel hetgeld te verdienen voor de studie, die hij aan een conser vatorium wil maken. Hij en zijn zus Nannij, die in Gusta Veneman, pen sionhoudster bij een grote verkeersweg, een verre van goedhartige stiefmoeder hebben, dromen van een gelukkige toekomst. Maar Joop is een gevaar geworden voor de bende en moet daarom van het toneel verdwijnen. De journalist, die steeds meer aan de weet komt, wordt tenslotte toch niet de man, die de bende aan de politie uitlevert. Dat gebeurt door Bella Brasdom, een agente van politie, die zich in het pension als hulp m de huishouding heeft binnengedrongen. Getosa heeft dit stuk in een plezie rig tempo over het voetlicht gebracht. De ietwat verwarde intriges maken het niet eenvoudig groot spel te geven, maar gezamenlijk is men er goed in geslaagd de spanning voelbaar te maken. Dat kwam voornamelijk door de kille, doortastende Ellen Reeberg, die door mej. M. Tervoort sterk werd gespeeld. Zij vond in Dries, een van de chauffeurs, een vlot tegenspeler. Geraffineerd was ook mej. J. Wessels als de vermomde politie-agente. J. Bol typeerde de journalist met de nodige vrijmoedigheid en gevatheid zonder dit te overdrijven. De rol van de pen sionhoudster-stiefmoeder was bij mevr. G. v. Noord in goede handen. De overigen droegen ieder op hun plaets bij tot succes. Dank zij de goede regie van de heer C. Jongejans waren er tal van goede tafreeltjes te zien. Décor en costume- ring stelden geen al te hoge eisen, maar waren eveneens goed verzorgd. Een uitzondering moeten wij maken voor de grime van de heer Van Ermelo, die een te jeugdige indruk maakte om te doen geloven, dat hij al een man op jaren was. maar het royale veldoverwicht van Al liance was er oorzaak van dat deze hoop een illusie werd. Bij Ever Swift zijn de kaarten in de bekerwedstrijden dit seizoen ook niet gunstig gevallen. De heren waren in de eerste ronde al uitgespeeld, de dames vonden nu hun Waterloo in de 2e ronde met de wedstrijd tegen AMVJ, dat een klasse hoger in de competitie uitkomt. Ever Swift gaf in de eerste helft nog aardig partij, maar moest toch erva ren dat loon naar werken kwam voor AMVJ, dat sticktechnisch en ook tac tisch beter spel te zien gaf. Dat de uit slag uiteindelijk 0-1 werd mag voor Ever Swift als een compliment be schouwd worden. Overige uitslagen: Heren: Voordaan- Aliiance 3 0-0 (Alliance 3 gaat over naar de volgende bekerronde); Allian ce 4-Push 4 2-1 (Alliance 4 gaat over naar de volgende ronde)BMHC 10- Alliance 5 1-1; Alliance 7-HBS 7 3-1; Ever Swift 2-Zandvoort 4 2-4. Dames: Voordaan 2-Alliance 2 0-1; Al liance 4-Zandvoort 2 2-0; Ever Swift 4- Alliance 5 0-3; Ever Swift 5-Strawber- ries 4 0-0. BLOEMENDAAL, 14 nov. Een 18- Jarige scholier uit Velsen is gistermid dag om kwart over twee met zijn fiets tegen een auto opgebotst op het Kerk plein. De jongen viel en brak zijn linker pols. Op de Zandvoorterweg is gisteren om kwart voor vijf een bestelwagen, be stuurd door een 27-jarige dakdekker uit Amstelveen geslipt. De wagen tolde over de weg en kwam tegen een boompje tot stilstand. De kleine boom werd zwaar beschadigd, de auto nauwelijks. Hoewel de inzittenden er uit geslingerd werden liepen ze geen letsel op. Advertentie oen sensatie HAARLEM, 14 nov. In de paren competitie van het district Kennemer- land van de Nederlandse Bridgebond heeft na de voorlaatste zitting het paar gevormd door de gebroeders Groen de leiding in de hoofdklasse. De strijd in de eerste klasse zal wel tussen de drie eerstgeplaatsten gaan, van wie het paar Van Leeuwen-Kapteijn er het best voor staat. Zij moeten evenwel nog geduchte tegenstand verwachten van het paar Pesch, dat de laatste weken sterk op de voorgrond is getreden. Voor het kam pioenschap in de tweede klasse komen nog vijf paren in aanmerking, zodat de laatste zitting wel met spanning tege moet gezien zal worden. De stand van de eerste 10 paren per klasse luidt nu: Hoofdklasse: 1. Gebr. G. en J. Groen 282,18%; 2 Koch-Zwager 279,77%; 3. van Balen-Strengers 274.08%; 4. de Jong- Wittebrood 268.78%; 5. Evers-Hellingman. 266.98%; 6. Mej. Bijleveld-G. Kamoen 262,60%; 7. Fels-Schaap 262,53%; 8. A. Tabbers-Zandbergen 260,65%; 9. Mevr. Zwager-Driessen 259,95%; 10. Bakker- Spruit 254,84%, Eerste kiasse: 1. van Leeuwen-Kapteijn 277,64%; 2. Fam. Pesch 270,24%; 3. Poots-Vreven 269,85%; 4. Andela-Bode 264,36%; 5. Vehmeijer en partner 258,73%; 6. Heugens-v. d. Midden 257,41%; 7. De- nekamp-Meijer 252,98%; 8. Mevr. v. d. Laan-Kluiskens 251,39%; 9. fam. Wit mond 250,79%; 10. Mevr. Kluit-v. Dar telen 250,79%. Tweede klasse: 1. Boerrigter-Honkoop 276.32%; 2. Fam. Faase 274,27 3. Fam. Teunissen-van Manen 273,21%; 4. dames Buiskool-Lensen 270.60%; 5. Koeijers- Kuiper 268.98%; 6. Bakker-Zonje 257,56%; 7. Fam. de Jong 256,02%; 8. Groenendaal-Vonk 255.75%; 9. dames Degenaar-Leijenaar 253,48%; 10. fam. van Wijk 253,31%. Advertentie een sensatie! Advene nti Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Zie pagina 10 HAARLEM, 16 nov. Tijdens een zitting van het hoofdbestuur van het corps van leerlingen en oud-leerlingen der MTS is zaterdagmiddag mej. J. M. v. Laar administratrice van de Haar lemse HTS geïnstalleerd tot erebegun- stigster van het corps. De heren J. H. Seiler en J. B. Dingemans werden tot ereleden geinaugureerd. De plechtig heid had plaats in de Haarlemse Vlees hal en werd o.m. bijgewoond door de ere-voorzitter van het corps, ir. C. J. Heyligers, en de oud-directeur van de MTS, ir. L. Ludolph. De bijeenkomst werd voorgezeten door de corpsvoorzit ter, de heer J. Kamsteeg. Mej. v. Laar dankt haar benoeming aan het feit dat zij zich bijzonder heeft ingespannen ln de lustrumcommissie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de HTS. De heren Seiler en Dingemans kregen het erelidmaatschap wegens bijzondere verdiensten in het belang van het corps. Daarna werden 69 adspirantleden tot leden van het corps geïnstalleerd. HAARLEM, 14 nov. De Haarlem se Raad voor de Jeugd en de Sport raad zullen vrijdag 8 januari 1960 in het clubgebouw van het sportveld aan de Kleverlaan hun Nieuwsjaarsbijeen- komst houden. Er zal deze avond een inleiding worden gehouden over de verhouding tussen en de samenwer king in „sport- en jeugdwerk". Te vens worden er twee Franse films ge draaid, terwijl de dames Schellekens en Van de Boogaard enkele cabaret liedjes ten gehore brengen. Zie pagina 10 HAARLEM, 16 nov. De Geweste lijke Raad voor Noord-Holland van het Landbouwschap heeft in een schrijven aan de leden van Provinciale Staten zijn twijfel uitgesproken over de bespa ring van acht miljoen gulden, welke Rijkswaterstaat zou hebben indien men toestemming zou krijgen tot het afgra ven van zand in de Haarlemmermeer. Het Landbouwschap betwijfelt of er, na aftrek van de noodzakelijke schadever goedingen, de kosten van het wegspui ten van de grond en de kosten voor de aanleg van kunstwerken nog een voor deel van acht miljoen zal zijn voor de Rijkswaterstaat Ook meent het Land bouwschap dat wanneer de bereidheid van Rijkswaterstaat tot het opspuiten VELSEN, 16 nov. In de competitie van de Noordhollandse Schaakbond is de afgelopen week een flink program ma afgewerkt. Behalve nieuw ge speelde wedstrijden kwamen tal van onbesliste ontmoetingen uit de eerste ronde nu tot een beslissing. Voor de overgangsklasse gold dit de ontmoetin gen SantpoortPat Mat en Zaandam 2Het Oosten. In het eerste treffen kwamen beide ploegen een 5-5 gelijk spel overeen, in de andere wedstrijd kwamen de winstpunten via een 4-6 score bij Het Oosten terecht. Bij VHS 2Heemstede werden slechts geringe vorderingen gemaakt. Men kwam tot 3-4 voorlopig. Beide teams menen op een 5%—4Va overwinning aanspraak te kunnen maken. De arbiters zullen nu over deze vreemde gevolgtrekkingen hun oordeel moeten vellen. Een grote verrassing werd in de eerste klasse B genoteerd. In Bloemendaal trad de club met deze naam als gastheer op van Pat Mat 2. De Beverwijkse reserves die men een moeilijk seizoen voorspelde wierpen Bloemendaaals kampioensillu sies omver door met niet minder dan 37 aan het langste einde te trekken. Halfweg imponeert hier ook nog steeds niet. Na de teleurstellende nederlaag tegen Kijk Uit 2 kon men tegen VHS 3 nog niet verder komen dan een voor lopig zeer bescheiden 3%2% voor sprong. Bij de derde klassers kwam het Uit- geester Lasker bij Castricum 2 met 4(45% met de hakken over de sloot. In de C-afdeling trok het gepromoveer de Santpoort 2 al even fel van leer als dat het in de vierde klasse vorig sei zoen deed. Het Beverwijker Weenink 2 werd er met 7-3 het slachtoffer van. Ook Schoorl, dat via een onlangs ge wonnen beslissingswedstrijd met Ber gen in de derde klasse debuteert, be gon met een veilige 4V42% voorsprong op Bloemendaal 3 uitstekend. Hoofd dorp kreeg voor de tweede maal met grote cijfers klop, ditmaal van Het Oos ten 3. De uitslagen van de gespeelde ont moetingen zijn: Overgangsklasse: VHS 2Heemstede 34 voorlopig, SantpoortPat Mat 55, Zaan dam 2Het Oosten 46. Eerste klasse. Afd. A: MSCVVV 2 5—5. Afd. B: Pat Mat 2VHS 3 4Vs3% voorlopig, HalfwegVHS 3 3'<221 - voorl., Bloemen daal—Pat Mat 2 3—7. Tweede klasse. Afd. A: Zaandam 3Zaan streek N 2%—61/2 voorl. Afd. C: Kijk Uit 3— Zandvoort 3%4V2 voorl. Afd. D. HWP 2— De Torens 46, VHS 4De Uil 3—7. Derde klasse. Afd. A: MSC 2—VVV 3 5—5, KTV 2—MSC 2 45 voorl. Afd. B: Castricum 2Lasker 4Va51 4Witte PaardOppositie 2 64. Afd. C: Santpoort 2Weenink 2 73, Schoorl—Bloemendaal 3 4Vè—2W voorl. Afd D: Het Oosten 3Hoofddorp 73. Vierde klasse. Afd. A: Schaakmat 3—AEV AEV niet opgekomen. Afd. B: Assendelft— De Pion 2 6%3%, Saende 2Westzaan 64. Afd. C: Het Oosten 4—Weenink 3 5—5. Afd. D: SSCH—Halfweg 3 4%—3H voorl., Rolland 3—Het Oude Slot 2 7—3. De competitie wordt deze week voortgezet. van nabij gelegen grond met zand uit de zandput tot bollengrond louter theo retisch zou blijken te zijn doordat men niet over de benodigde gronden kan beschikken in dat geval die be reidheid geen argument meer is. Het Landbouw Economisch Instituut te 's-Gravenhage heeft op verzoek van het Landbouwschap een onderzoek in gesteld naar de opbrengsten van tulpen bollen in het gebied waar de zandput zou worden gemaakt. De bedrijven in dat gebied zijn qua samenstelling van het sortiment vergelijkbaar met de be drijven in de bollenstreek. Nog belang rijker acht het Landbouwschap dat de opbrengsten aan bloembollen eveneens zo goed als gelijk zijn aan de opbreng sten in de bollenstreek. Blijkens een rapport van de Vereniging Proefstation voor de Bloembollencultuur kan van de oppervlakte, welke de zandput zou be slaan, ongeveer 26 hectare gerekend worden tot de goede bollengronden. De bruto-opbrengst van die grond is jaar lijks 529.568,-, de exportwaarde 650.000,. en de waarde van de grond 442.000,-. (Medegedeeld door de Rijkswaterstaat) 'S-GRAVENHAGE, 16 nov. Konstanz 266 (+3). Rheinfelden 188 (+6), Oppenheim 232 (+20). Straatsburg 170 (+24). Maxau 333 (+9), Mannheim 135 4), Malnz 152 (—5), Bingen 87 (+4), Kaub S3 3), Trier 105 (—4), Koblenz 96 (+4), Keulen 29 5). Ruhort 189 (—2), Lobith 781 (—5). Nijmegen 572 4), Arnhem 634 3), Eefde IJssel 132 (—3), Deventer 55 (—1), Mónsin 5540 (onv.), Visé 4945 (—2), Borg haren 3834 (—61), Belfeld 1100 (+26), Grave beneden de sluis 504 1). De minst gepeilde diepten in de vaar geul, heden vermeld op de waarschu wingsborden, zijn in centimeters: Millin- gen—Nijmegen 200, NijmegenSt.-Andrie» 215, PannerdenIJsselkop 190, IJsselkop— Heveadorp 160, HeveadorpAmsterdam- Rijnkanaal 135, Amsterdam-Rijnkanaal— Lekkanaal 150, IJsselkop—Doesburg 120, Doesburg—Zutphen 130, Zutphen—spoor brug Deventer 155, spoorbrug Deventer— Katerveer 165. De scheepvaart op de Waal boven Nij megen is in de komende nacht gestremd van 19.00 tot 0.7.00 uur. Nachtvaart is verboden van IJsselkop tot Lekkanaal en van IJsselkop tot Kater- LEZING „Het zien van moderne beeldhouwkunst" is het onderwerp van een lezing met lichtbeelden, die de bur gemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, zal houden. Hij spreekt hierover voor de leden van de buurtvereniging Overveen op zaterdag avond 28 november in de vergaderzaal van „Bloemenheuvel" aan de Bloemen- daalsestraatweg 158 in Overveen. AANKOOP. B. en W. van Bloe mendaal vragen de raad een krediet van 57.328,. beschikbaar te stellen voor de aankoop van gronden en op stallen aan de Kennemerweg ten be hoeve van het partieel uitbreidingsplan. De aankoop omvat onder ander perceel Kennemerweg 7, de enig overgebleven blekerswoning in Bloemendaal. GOUD EN ANTIEK Vrijdagavond 20. novenjber wordt voor de leden van de katholieke grafische bond, af deling Haarlem een opvoering gegeven in gebouw Sint Bavo van Goud en An tiek door Ludamus onder regie van Laszló J. Bubenik. EPILEPSIE-BESTRIJDING De federatie voor Epilepsie-bestrijding houdt zaterdag 21 november haar jaar lijkse epilepsiedag in Meer en Bosch te Heemstede. Vanaf half elf zullen lezin gen gehouden worden door dr. A. M. Lorentz de Haas en dr. O. Magnus, ter wijl 's middags een forum, waarin des kundigen zitting hebben genomen, vra gen zal beantwoorden. HOGE PRIJZEN 35.000 13456 5000 2002 2000 18733 1500 4656 7027 1000 2690 14355 15879 16022 21238 400 1538 3073 8032 8896 9781 10432 12262 13093 14125 14545 15939 16697 20986 Zii95*?1?31 f 200 1116 1152 1193 1257 1998 2715 3142 3152 3621 4079 4096 5558 6704 7173 7374 7464 7926 8016 8099 8364 8658 8867 8899 9281 9824 9872 10158 10642 10720 10810 10894 10927 11085 11141 11228 11720 11759 12454 12474 12550 12587 12710 13403 13403 13814 14112 14463 14524 14S71 15061 15478 16036 16169 16240 16396 16520 16569 17079 18255 18351 18479 18604 18702 18754 19172 19713 19737 19891 20141 20469 20724 21205 21444 21884 PRIJZEN VAN 80— 1001 039 045 066 112 126 140 176 178 192 202 204 280 324 383 401 470 481 486 491 508 525 565 588 611 614 632 648 678 681 694 715 734 744 769 796 812 886 913 924 925 953 973 2027 063 078 118 128 211 219 237 303 332 336 361 374 375 378 386 398 400 530 531 673 685 692 69" 770 773 783 799 824 825 826 837 885 903 923 3025 042 046 049 129 143 147 155 172 198 209 218 267 279 291 305 335 342 346 357 360 381 385 391 406 426 434 450 464 476 504 560 619 622 623 663 665 670 691 717 735 772 819 823 829 837 841 848 865 934 952 971 977 994 4014 086 091 095 099 117 139 151 188 191 207 351 370 372 399 411 415 428 442 464 472 478 496 500 550 551 594 606 607 612 613 638 675 685 694 698 706 712 747 749 757 773 797 827 828 836 839 858 906 945 946 990 8002 078 124 127 142 147 188 239 279 336 338 348 349 373 382 449 462 485 487 489 490 513 522 524 606 626 659 668 774 809 818 834 909 920 923 928 934 935 977 981 996 6022 029 035 070 093 137 151 154 162 202 213 240 243 248 250 254 325 332 348 376 399 401 403 455 473 551 561 574 619 631 640 645 660 679 702 742 805 812 867 881 928 945 953 981 7008 056 068 091 151 166 171 178 219 240 270 278 330 332 338 346 397 398 400 445 484 488 503 510 518 532 561 565 570 577 641 704 717 727 730 820 836 874 901 8021 054 059 098 111 125 166 173 191 193 195 214 220 229 243 266 306 352 353 371 374 385 458 522 538 606 607 621 665 717 720 743 "87 797 802 806 813 835 840 847 853 871 873 880 881 892 929 943 957 9S5 999 9005 010 014 029 079 148 154 156 170 177 194 204 205 231 232 251 304 333 351 381 423 462 509 518 643 662 665 695 741 769 782 815 831 848 862 877 942 966 979 991 10003 022 033 061 092.1.12 126 199 231 238 255 262 266 267 293 353 404 407 429 442 512 532 599 652 662 687 736 757 769 798 806 808 840 861 898 915 994 11042 078 081 098 146 204 210 245 294 367 416 418 423 454 464 499 611 622 666 667 683 717 728 749 760 782 813 824 831 869 878 887 904 923 932 960 986 989 998 12072 090 097 122 144 145 164 171 182 191 195 204 211 221 222 249 264 357 369 441 458 476 480 497 593 644 708 712 720 757 758 765 801 842 881 911 926 939 968 983 13005 025 030 043 061 062 064 099 152 193 201 219 223 231 240 273 277 285 294 305 340 363 38S 409 432 458 461 468 533 582 587 625 660 784 792 815 848 850 852 860 874 888 955 961 979 996 14015 041 073 103 108 120 139 141 144 162 164 225 259 309 331 368 373 388 475 499 503 508 513 530 541 551 602 622 639 655 663 698 715 728 779 799 843 853 855 S59 905 916 941 966 150000 15038 091 104 107 137 143 172 181 194 202 223 241 252 310 430 454 456 458 479 520 557 558 575 591 594 606 607 648 689 721 727 775 857 885 923 953 956 962 979 16046 048 054 056 065 088 089 107 127 143 175 186 200 245 251 268 271 278 290 302 320 322 347 379 391 392 486 495 515 524 532 553 618 640 656 719 726 729 782 835 837 881 884 892 894 922 996 997 17070 076 080 087 117 141 195 220 222 230 338 358 359 378 380 390 397 418 502 514 532 548 556 557 609 645 672 704 751 778 801 820 830 932 951 956 974 987 996 18018 043 046 075 077 108 138 170 192 240 242 275 284 309 333 347 365 391 430 447 472 484 540 565 571 608 623 655 658 695 703 783 788 S08 841 905 918 943 945 948 956 986 988 19013 018 066 069 156 169 177 185 202 207 262 284 286 296 385 391 398 404 482 485 486 497 523 535 572 596 599 682 689 746 763 840 861 929 933 943 987 988 20026 091 123 126 128 132 136 143 146 147 153 174 190 205 270 276 289 304 352 436 454 455 458 465 466 480 507 526 549 561 571 600 620 628 646 665 682 690 716 736 764 803 866 876 898 947 971 997 999 21023 029 038 072 104 134 150 175 185 197 237 242 2S2 329 353 362 372 375 387 398 454 459 530 543 567 608 612 718 744 767 805 863 872 875 876 886 893 975

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 11