Herdenkingsexpositie A. L. Koster in de Haarlemse Waag Suikerbietencampagne is in volle gang Nederlandse Comedie in „Zachtjes met de deuren" uperMarfc AH-SuperMart TIPS Jules Chapon exposeert in de Galerie Sinterklaas in Oud-Schoten Dwaze boulevardklucht Plaatselijke ontmoeting DWR-HVGB door HVGB-heren gewonnen MAANDAG 16 NOVEMBER 1959 Galerie Espace Haarlem e.o. Films Toneel Muziek Diversen Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem - r SINTERKLAAS OP HUISBEZOEK Pater Piron draagt „Elcerlyck" voor In parochiekerk O. L. Vrouw van Zeven Smarten Afdeling Haarlem van Vrijgezellenbond opgericht Die Raeckse" geweest? WATERPOLO Dames van Haarlem ongeslagen in eerste competitie helft Personenauto enige malen gekanteld Geen persoonlijke ongelukken Fietsband oorzaak van oploopje in Oranjestraat Vernieuwd bedrijfspand aan Bakenessergracht Mariale conferentie D.W.T.-wedstrijden Feestavond „Eensgezind Excelsior" voor Stille Armen Amusement-cabaret bij politie-sportvereniging Sneeuwwitje en de zeven dwergen door Aerdenhouts Kindertoneel Filmavond K.A.B. Heemstede GEHAKT SSÏW-IW KLAPSTUK |?°ara 178 RUNDERLAPPEN 178 RUNDVET ££2*- 45 AUGURKEN Jiterpot 69 ERWTENSOEP-pakket 49 RODE KOOL 29 MANDARIJNTJES 99 ALBERT HEIJN R.-k. sportvereniging T.Z.B, hield jaar vergadering Grote belangstelling voor expositie diorama's Beurt» van Amsterdam - HAARLEM, 14 nov. De honderd ste geboortedag van A. L. Koster, de schilder der bollenvelden wordt door Kunst zij ons doel waarvan hjj meer dan een kwart-eeuw voorzitter is ge weest herdacht met een tentoonstel ling in De Waag tot en met 29 novem ber. De nestor der Haarlemse schil ders, de heer H. F. Boot die Koster ve le jaren heeft gekend, heeft bij gelegen heid van de opening, heden middag, een karakterschets gegeven van de posthuum geëerde schilder, nadat Joh. Hoogwout namens het bestuur de aan wezigen, onder wie de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Vol ler had welkom geheten. Boot schetste hoe, als de winter voorbij was en de landarbeiders de velden hadden ont daan van hun deklaag, een schilder uit de stad langs de bedden crocussen, tulpen en hyacinthen wandelde om te zoeken naar de plaats waar het egale toilet van de lente bijzondere charme Vertoonde: in een duinrel of naast een riethoop. Deze schilder was Koster, wo nend in Haarlem, afkomstig uit den Haag waar hij de HBS en de Academie had gevolgd en bevriend was met o.a. Mesdag. Koster muntte uit door stiptheid en voortvarendheid, kundigheid en werk ijver: alle eigenschappen die voor de kunstenaar bepalend zijn. Met K.Z.O.D. heeft hij sterk meegeleefd; hij was er maar liefst achtentwintig jaar voorzit ter van. Onder zijn bestuur is het aan gezicht van de vereniging veranderd van tekencollege tot expositievereni ging. In de foyer van het Brongebouw werd het eeuwfeest van de vereniging gevierd met een tentoonstelling van mo derne kunst in Haarlems bezit. Wij hou den aan hem de herinnering als aan een uitstekend voorzitter die de kunst verstond om de gemoederen van onge toomde leden te kalmeren door met een geestig woord kwesties tot hun ware proporties terug te brengen. Een zoon van de schi'der, de heer F. R. Koster, dankte organisatoren, aanwezigen en sprekers in eenvoudige woorden en jhr. F. Teding van Berkhout bood het be stuur een ets van Koster in eigendom asm. Van de heer H. P. Baard was door het bestuur een complimenteus bericht van verhindering ontvangen. Bij de Galerie Espace opende die zelfde middag de Amsterdamse filo- soof-criticus Hans Redeker een ten toonstelling van werk van de Haar lemse schilder Jules Chapon. Hij ver klaarde zich, zo dikwijls en zo gaarne als hü in Haarlem kwam, hier een vreemdeling te voelen. Met een zeke re afgunst voelt hij zich op een sym pathieke wijze afzijdig gehouden van de merkwaardige bohème die Haar lem bezit. Evenals in de tijd van Frans Hals, toen Haarlem het groot ste en wellicht het belangrijkste kunstcentrum was, heeft zij ook nu weer een eigen plaats in de schilder kunst. Naast de klassiekere Boot en Verwey werken er de modernen. De Haarlem se schilder Chapon is voor spr. ook nu nog een raadsel. Meende hij in hem een grote zwijger te hebben ontmoet, hij heeft hem elders leren kennen als een zeer welsprekende. Is het zwijgen een masker waarachter de spreker zich ver- be'gt. of is het juist andersom? De schilderkunst van Chapon heeft een zeer 2.piH?,°nliik geluid, zij is van een soort- B Uke geslotenheid in zichzelf. De heer Advertentie Zie vagina 10 tlllllllllllllllHIIIHIHIHH|HI|,ll,,,l,,,,,ll,,IHIIIIIIllli||ni|||lnli CINEMA PALACE: Opmars naar de galg, 18 jaar; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Opmars naar de galg, 18 j.! 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: The nun's story, 14 j.; 2 en 8 uur. LUXOR: Een vrouwenleven, volw. Ma. t.m. do. 2 en 8 uur. Do.-cyclus: Vrijgezel in de val, 18 jaar. REMBRANDT: Some like it hot, str. volw. 4e week); 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: Gas-oil, volw.; 2.30. 7 en 9.15 uur. STUDIOIk was Monty's dubbelganger, a. 1.: 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Ma. en di. 8.15 uur: De gevan gene, 14 1. Dinsdag 17 november Stadsschouwburg, 8 uur: Het Nederlands Ballet o.l.v. Soma Gaskell. Programma: Concerto Barocco, Grand pas classique. De verloren zoon. Suite en blanc. Als gastsoliste dè Russische danseres Irene Skorik. Maandag 16 november Concertgebouw, 8 uur: Muzikale show Hogenbijl, m.m.y. Willy Alberti, Three Jacksons, Stefani's, Harry de Groot en de Wama't. Dinsdag 17 november Concertgebouw. 8 uur: Derde concert se rie D. door het N.Ph.O. o.l.v. Henn Arends. Solist Jos d'Hont, klarinet. M.m.v. het Aerdenhouts Vrouwenkoor. Programma: Oxford symfonie, Haydn; Jeux d'enfants: A. la musique, Chabrier; Klannetconcert, Landré; Trois Nocturnes. Debussy. Dinsdag 17 november Restaurant Brinkmann. 8 uur: Lezing voor Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. 1JMUIDEN. Maandag 16 november Hoog water: 4.12 u. en 16.23 u. Laag water: 12.13 u. Dinsdag 17 november Hoog water: 4.45 u. en 16.56 u. Laag water: 0.30 u. en 12.44 u. BEVALLEN van een zoon: J. M. Slin- Ser-van Dijk; M. G. Bijkerk-Broer. BEVALLEN van een dochter: A. Kla- verstijn-Grappendaal; G. W. van Es- Yan Til; A. R. M. van der Putten-Apel- doorn; E. M. van Weel-Berg; T. H. bteenmeijer-Spierenburg; A. M. Smit- "stermeijer; G. C. Kruis-van Geldorp; A. J. van Rijn-Vrolijk; H. P. M. Bak- R*r-van Leeuwen. EDEN: J. van Kleef-de Rui- Jan Luyckenstr.; E. C. H. v°°d£ub,zen' 71 F' Hazepaterslaan; B. jAT?,r,k"E,psl?am P l 65 3-. Hodsonstr wJ!EWoudenberg-jonker, 68*j""van Hoffstr.; W. H. K. Brinkman, 47 MarsftrlatWeg: H' d6 KOning• 69 Redeker wees vervolgens aan de hand van elementen in het geëxposeerde werk op het identieke van de mens en de schilder. Achter de openheid van de kleur verbergen zich het verstilde en de ingekeerdheid. In zijn aarzelende werk wijze ligt de grootheid van Chapon; het is daarom verre van oppervlakkig. De huidige expositie achtte spr. veel posi tiever dan de voorgaande. De aldus in geleide tentoonstelling bij Galerie Espa ce duurt tot 6 december; de herden kingstentoonstelling van Koster in De Waag tot en met 29 november. HAARLEM, 14 nov. Het Jephta- plein in Oud-Schoten bleek zaterdag middag nauwelijks groot genoeg om de vele kinderen van Oud-Schoten te om vatten. Kort na drie uur verscheen St.-Nicolaas met een hofstoet van zwarte Pieten en met twee harmo- niën ter verwelkoming. Het Harmonie orkest „Haerlem" en de Harmonie ,,St.-Bavo" in zijn nieuwe uniformen. De voorzitter van het wijk-comité Oud-Schoten", de heer B. J. A. Steen tjes verwelkomde Sint Nicolaas en vond het een prestatie, dat deze zo vlug na zijn intocht in Amsterdam in Schoten aanwezig kon zijn. Hij presen teerde de jeugd van Oud-Schoten na mens wie hij beloofde, dat ze in de toekomst zorg voor de beplantingen zou hebben. De Sint zelf moest vele kinderhandjes drukken en hij deed een beroep op de winkeliers om nauwer contact onder elkaar te houden, opdat zijn intocht maar ook andere evene menten een waardiger organisatie zouden krijgen. Hierna volgde een tocht door de Vogelen- en Rivieren buurt en door Delftwijk, waar de Sint en zijn knechten veel belangstel ling ondervonden. De heer Steentjes deed een beroep op de Sint en riep daartoe de hulp in van de omwonenden, ook een bezoek aan „Meer en Bosch" te brengen. De heren Merkensteijn, Verwer en Hop penbrouwer in de Roemer Visscher- straat resp. 201, 259 en 138 zullen daarvoor gaarne giften inwachten. De winkeliers aangesloten bij het ak- tiecomité „Wij doen weer mee" heb ben weer een bonnenaktie seerd. Hf»»»*' georgani- HAARLEM, 16 nov. Er moge dan veel veranderd zijn in het wereldruim, loeniks, spoetniks, discoverers en ex plorers mogen de echte, oude, roman tische maan gezelschap zijn gaan hou den op zijn reis rond moeder Aarde, binnenkort is het niettemin weer Sinter klaas. Honderden kinderen zullen weer voor het raam staan turen of zij de goe de Sint al zien komen. De Apostolaats Gemeenschap van het Triniteitslyceum heeft het zich dit jaar weer tot taak gesteld te bemiddelen tus sen de goedheilig man en de vele gezin nen, die een bezoek van de Sint op prijs zouden stellen. Men kan een bezoek aan huis van Sinterklaas schriftelijk aanvra gen bij; A.G.-afdeling Sint Nicolaas, Zijlweg 199 te Haarlem. HAARLEM. 16 nov. De Augustij ner pater Tobias Piron heeft gister middag in de parochiekerk van O. L. Vrouw van Zeven Smarten en de H Bavo het Middeleeuwse mvsferiespel „elckerlyck" voorgedragen. Hij maak te daarbij gebruik van de moderne tekst van Jan Engelman. Voor de ve len, die deze bijeenkomst in de kerk bijwoonden, was het een merkwaardige gewaarwording deze kennismaking met de verschillende personages uit het spel als magen en neven, deugd, schoonheid, wijsheid en de vijf zinnen. Pater Piron droeg het stuk op een voudige wijze voor af en toe zijn woor den onderstrepend met een enkel ge baar. Op de achtergrond werd klassieke muziek op platen ten gehore gebracht, welke zeer verantwoord gekozen was. De aanwezigen hebben het spel onder gaan als een kunstzinnige, maar niet temin religieuze bezinning. Aan het slot uitten zij hun waardering in een hartelijk applaus. HAARLEM, 16 nov. De in 1953 ge stichte Nederlandse Vrijgezellen Bond, de N.V.B., heeft er sedert zaterdag avond een afdeling Haarlem en omstre ken bijgekregen. De afdeling werd op gericht tijdens een zaterdagavond ge houden bijeenkomst, waar meer dan vierhonderd vrijgezellen van huil be langstelling blijk gaven. De bond telde in Haarlem reeds iets meer dan twee honderd leden, die voorlopig bij de af deling Amsterdam waren ingedeeld. De ze leden zijn nu gaan behoren tot de Haarlemse afdeling, voor welke afde ling zich zaterdag, staande de vergade ring, nog eens ruim honderdvijftig be langstellende aanmeldden. Het comité van voorbereiding in Haar lem zal voorlopig als bestuur optreden. Over ongeveer een half jaar zal dan een algemene ledenvergadering worden gehouden. Het voorlopig bestuur be staat uit: T. R. Hartendorp, voorzitter; de dames J. L. Lasander, secretaresse; A. H. Pootjes, penningmeesteresse en F. Westerveld, en de heren J. Jonck- bloedt en mr. J. W. F. X. de Rijk. Het kontaktadres blijft nog gevestigd bij de heer M. Barnhoorn, Tempeliersstraat 36 rd. te Haarlem. Er waren zaterdagavond drie spre kers. De bondsvoorzitter mr. A. C. van den Brand had in enkele ogenblikken zijn openingswoord gesproken. De be lastingdeskundige van het hoofdbestuur de heer F. van Heulen ging uitvoerig in op de nare financiële gevolgen van het vrijgezel zijn. Betalingen aan socia le wetten, waarvan men zelf noch zijn nabestaanden zullen profiteren, achtte hij onrechtvaardig. Over de aangekon digde belastingverlaging is men dank baar maar nog niet tevreden. Er is, zei spreker, nog veel te doen alvorens de vrijgezel een bevredigende status heeft verkregen. De Haagse voorzitter, de heer C. van As drong vooral aan op een betere regeling inzake het huisvestings probleem der vrijgezellen. Namens de afdelingsleden sprak de heer L. Vuyk om het comité van voor bereiding dank te zeggen voor de ve le werkzaamheden tot dusver ver richt. Het kwartet Jerry Jot zorgde voor een prettige muzikale omlijsting van de samenkomst. HAARLEM. 16 nov. Dit weekein de heeft men in de Haarlemse schouw burg weer eens kunnen ervaren, dat een klucht niet eens goed gefabriceerd hoeft te zijn, en dat spelers en speel sters niet eens topprestaties hoeven te leveren, wanneer de situatie die ten to nele gebracht wordt, maar gek genoeg is. De Nederlandse Comedie speelde met veel animo onder de luchtige re gie van Ko van Dijk de Franse boule- vardklucht „Zachtjes met de deuren". Alfred Pleiter had het stuk gemakkelijk vertaald naar het origineel van Michel Fermaud. De in de titel vervatte waar schuwing bleek hard nodig. Ieder van de vijf deuren op het toneel, zomede de ettelgke deuren daarbuiten werden voortdurend dichtgesmeten als symp toom van wat in ons goede vaderland verstaan wordt onder „een huishouden van Jan Steen". In dat huishouden gebeuren de vreemdste dingen. De nogal conserva tieve Pa kan niet tegen zijn progressie ve kinderen op. Ma is een lief onnozel wicht, dat niets doorziet van wat er ge beurt. De oudste dochter poogt amech tig filmster-allures aan te nemen. De zoon des huizes wil zonder middelen van bestaan gaan trouwen met een chemisch ingenieur en de jongste doch ter zou zo graag een baby willen heb ben, dat ze alvast maar rondvertelt dat het zover is. En tenslotte woont er ook nog een oma in, die 's nachts stiekum een vriend ontvangt om die via een gok spelletje armer te maken. Om natuur lijk nog maar niet te spreken van de gedienstige, die guitaar speelt en voorts uitbundig ontevreden is met haar lot. Uit al deze gegevens zou een veel hechter geconstrueerd stuk te maken zijn dan Fermaud in feite gedaan heeft. Met name zouden de verschillende vondsten meer uitgewerkt kunnen wor den. Maar het is inderdaad zo al zot genoeg. Ko van Dijk heeft er kennelijk plezier in gehad iedereen maar te laten rennen en springen. Over het algemeen heeft hij een goed begrip getoond voor de tempi. Alleen de rol van Pinky, ge speeld door Petra Laseur is hem ken nelijk uit de hand gelopen. In het der de bedrijf ontpopt zij zich plotseling als een studente met sterk rationele in slag, terwijl zij in het eerste en twee de bedrijf veeleer een naïef gevoels- meisje bleek. Harry Wich had voor een aantrekkelijk en solide decor ge zorgd. Ko van Dijk speelde zelf de gekwelde vader. Hij deed dat fors en met kenne lijk plezier. Naast hem was Mimi Boes- nach het kinderlijke vrouwtje, dat ech ter veel te cliché-achtig werd opgezet met te veel stereotype gebaartjes en oogopslagen om werkelijk te boeien. Heieen van Meurs als de filmdiva-in de-dop zocht het nog te veel in een aan tal loze en lang niet altijd goed uit gevoerde gebaartjes. Femke Boers- ma bracht een grappig jongste doch tertje op de been en Ramses Shaffy bracht met een opgewonden gedrentel en plotselinge schreeuwen het nodige kabaal op de planken. Van Petra La seur zeiden we al, dat haar rol in twee helften uiteen viel, waarvan de eerste helft ons verreweg het dierbaarst was. Jacqueline Royaards-Sandberg was een allerliefst ondeugend en goklustig omaatje. Peronne Hosang typeerde uit stekend een onverschillige gedienstige en Allard van der Scheer kwam met een heel gek mannetje voor de dag als de „verloofde" van de jongste dochter. Jan Blok tenslotte speelde oma's vriend je. Alles bij elkaar een wat onevenwich tige bezetting van een niet sterk, maar wel gek stuk. Voor kinderoren lijkt men deze voorstelling wat al te open hartig. 3. W. v, d. V. De suikerbietencampagne is in vol le gang. Tientallen schepen tegelijk brengen de bieten met duizenden tonnen naar de fabrieken, die op topcapaciteit werken, ondanks de droge zomer. De foto geeft een beeld van de drukte bij de Suiker fabriek „Holland" te Halfweg. (Foto K.L.M. Aerocarto n.v.) Advertentie Voor uw bruiloft, vergadering of fee«t ZALEN DISPONIBEL al in HAARLEM, 16 nov. Een personen auto, bestuurd door een 20-jarige stu dent uit Aerdenhout. is zondagavond omstreeks acht uur op de Bloys van Treslongweg plotseling geslipt en enige malen over de lengteas gekanteld. Be houdens een lichte shock van een medeinzittende van de personenauto, deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De auto werd zwaar bescha digd en moest worden weggesleept. Op het weggedeelte waar de auto slipte, lag nogal wat kiezel. HAARLEM, 16 nov. De Haarlemse brandweer met licht materieel, de Ra- dio Auto Dienst, e enmonteur van het Gemeentelijk Elektriciteitsbedrijf en enkele agenten vaa politie zijn zater dagmiddag omstreeks kwart voor twee in actie gekomen, toen een onbekend gebleven persoon meldde, dat in de Oranjestraat te Haarlem een transfor matorhuisje in brand zou staan. Hij vertelde een hevige knal gehoord te hebben, waarna hy rookontwikkeling had geconstateerd. De monteur van het G.E.B. heeft het kastje voorzichtig ge opend, en de transformatoren alle na gezien. Toen alles in orde bleek, viel het oog plotseling op een fiets, die in de nabijheid van het huisje stond. Een gesprongen achterband bleek oorzaak van het tumult geweest te zijn. De te hulp gesnelden vatten de valse aangifte nogal goedmoedig op. HAARLEM, IS nov- Na een ver bouwing, waaraan ongeveer half janua ri van dit jaar is begonnen, is zater dagmorgen aan de Bakenessergracht te Haarlem het inwendig geheel vernieuw de en uitgebreide bedryfspand van de n.v. Standard Coats, confectie-ateliers, officieel in gebruik gesteld. Daarmee beschikt het bedryf, dat ongevver drie jaar geleden ?en gedeelte van haar mantelfabrikatie vanuit Amsterdam in Haarlem heeft ondergebracht, over een zeer modern en aan alle eisen van het confectiebedrijf aangepaste ruimte, waarin het voor de ongeveer zeventig personeelsleden prettig moet zjjn om te werken. De ruime zaal, door glazen wanden gescheiden in drie fabricage-af- delingen, wordt door middel van daklich- ten en neonlampen royaal van licht voorzien, terwill de zachte kleurtinten van de wanden en het meubilair aan genaam aandoen. Een ruime vestiaire, een kantoorruimte, een fietsenberg plaats en een ketelnok completeren de benedenverdieping. Op de eerste etage is een speciale ruimte ingericht als be- drijfsschool, waar aan ongeveer tien meisjes een opleiding in het confectie- vak wordt gegeven. Prachtig ook is de kantine, waar de personeelsleden hun koffie- en middagpauze kunnen door brengen. Tijdens een korte bijeenkomst van directie, genodigden en personeel werd het bedrijfspand overgedragen aan de Haarlemse directie. Daarbij werd het werk van de aannemer in bij zondere mate geprezen, vooral ook om dat hij zijn verrichtingen zo had moeten organiseren, dat daarvan de normale werkzaamheden van het bedrijf geen nadeel ondervonden. HAARLEM, 16 nov. Dinsdagavond 8 uur wordt in de kapel van de zus ters, Koningstraat, te Haarlem, weder om een Mariale conferentie gehouden voor de leden van de aartsbroeder schap „Koningin der harten" en voor andere belangstellenden. Onderwerp: „Gods genadebronnen; de Sacramen ten; Maria's aandeel en plaats." HAARLEM, 16 nov. Met de heren t wedstrijd HUIegoin tegen VZV 3 werd j in het Sportfondsenbad Haarlem, za terdag de wekelijkse waterpolocompe- I titie-avond geopend. Via de ruststand 3-2 werd het een Hillegomse overwin- ning van 4-3. De dames van HPC kregen voor de tweede klasse van de competitie dis trict Noord-Holland de reserve dames van Nereus op bezoek. De Heeni- j steedse dames waren produktiever in j de aanval dan hun gasten en namen in de eerste helft de leiding door Mar- leen Smit. In de tweede helft werd wat meer weerstand door de Zaandijkse dames geboden en bleef het voor hen I een vruchteloos pogen om hel HPC- doel te doorboren. Marleen Smit bracht j de HPC overwinning op 3-0. Voor de j bekercompetitie dames KNZB ging de i strijd tussen Haarlem 1 en Raket uit Den Haag. Met enkele zwakke aan vallen van Raket had de Haarlem- keepster weinig moeite, terwijl ook aan de andere kant niet alle Haarlem-aan vallen succes opleverden. Het was slechts Corry Holm die raak schoot. In de tweede helft werd door Thea Holsken de Haarlem voorsprong op 2-0 gebracht, waarna Corry Holm er 3-0 van maakte. Haarlem heeft on geslagen nu de eerste helft afgesloten. speeld. Bekercompetitie heren KNZB: afdeling A: Meeuwen 2-VZV 1: 7-0. Competitie district Noord-Holland: da mes eerste klasse: Waterlelie 1-Nereus 1: 1-3. Vierde klasse: NJORD 1-VZV 3: 11-0. Heren derde klasse: DAW 2-Nep- tunus 2: 3-3. tweede klasse: Kroosdui kers 1-Nereus 2; 3-2. Vijfde klasse: HPC 4-NVA 3: 2-8. HAARLEM, 16 nov. Dinsdagavond komen er twee zeventallen van DWT IN HET Sportfondsenbad in het strijd perk. Voor de centrale wintercompeti tie Koninklijke Nederlandse Zwem- bond gaat het eerste dameszevental van DWT te water tegen 't Gooi I. Na afloop van deze wedstrijd binden de heren van DWT de strijd aan tegen 't Zwet I voor de bekercompetitie KNZB afdeling C. Om kwart over negen wordt met de eerste wedstrijd begonnen. De heren van Haarlem deden het niet zo best. Zij kwamen in duel met SNA uit Den Haag. Nadat het aan beide kanten een gaan en komen was ge weest voor de doelmond, was het bij een SNA-aanval dat de Haarlemmer Goedhart bij zijn tegenstander weg zwom en daarmee de weg effende voor SNA om door Boomans de leiding te nemen. In de tweede helft slaagde Paanakker er in om voor Haarlem het verloren terrein te herwinnen, maar het was op een verrassende wijze dat Van Schijndel vanaf de rechtervleugel de bal in de linkerhoek van het Haar lem doel schoot. De Hagenaars keer den met een 2-1 overwinning huis waarts. Haarlem staat nu nog zonder winst te boek. Het sluitstuk van de avond was de plaatselijke ontmoeting DWR 1-HVGB 1 die gespeeld werd voor de eerste klas se heren. Het was een meer spannende dan fraaie wedstrijd. Rol was bij HVGB wederom de gevaarlijke man op de midvoorplaats, die in de eerste helft tweemaaal het DWR-doel liet trillen, waartegenover DWR door slordig spel geen enkel doelpunt wist te stellen. In de tweede helft had DWR wat geluk; met het nemen van een strafworp werd door Sint de achterstand verkleind, waarna Fred de Bruyn de balans in evenwicht bracht. Rol bracht wederom de stand in het voordeel van HVGB maar ook nu weer bleef de gelijkmaker niet uit, want na een hoekworp schoot Piet de Bruyn de bal het HVGB-doel ill. In de strijd om het winnende doel punt liet DWR zijn beurt voorbij gaan en was hef Rol die 3 seconden voor het einde de winst voor HVGB uit het vuur sleepte (3-4). Waterpolo-uitslagen van wedstrijden die in de afgelopen week werden ge- ZANDVOORT, 14 nov. De Zand- voortse politie-sportvereniging gaf in „Zomerlust" een cabaret-avond voor genodigden en de leden van het poli- tie-korps met hun dames. Bü ontsten tenis van de korpschef, werd de avond geopend door de inspecteur, de heer P. Douma, die het welkom kon toeroe- burgemeester van Zand HEEMSTEDE, 14 nov. Zaterdag heeft het Heemsteeds Fanfarekorps j „Eensgezind-Excelsior" in het Sport- i parkrestaurant zijn traditionele feest avond gegeven ten bate van de stille armen van Heemstede. Voorzitter L. ter Braake verheugde zich in zijn ope ningswoord over de grote belangstel ling, al speet het hem wel te moeten zeggen, dat zich onder de aanwezigen zo weinig mensen van buiten de ver eniging bevonden. Hij bracht dank aan de Heemstedenaren voor de vele fraaie prijzen, die zij voor deze avond be schikbaar hadden gesteld en richtte zich met een speciaal woord van wel kom tot de 84-jarige heer Reinier van 't Hoff. die als oud-dirigent de ere gast van de avond was. Weldra daver den de klanken van het korps door de zaal. waai'door de juiste stemming erin kwam. De drumband en het majoretten- korps van de vereniging zorgden voor een geslaagd intermezzo en tussen de bedrijven door werd er gekiend en een tombola gehouden terwijl de liefheb bers van een dansje de avond konden besluiten op de muziek van „The Mid night Boys". HEEMSTEDE, 14 nov. Het Aer denhouts Kindertoneel heeft zaterdag middag onder leiding van mevrouw J. van Kampen-van den Brink in het Mi nerva Theater te Heemstede een aller aardigste opvoering gegeven van „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" van P. W. Franssen. De volle zaal ge noot met volle teugen van het spel van de jeugdige spelers en speelsters en de sfeer van het sprookje werd zo goed getroffen, dat de jonge kijkers volko men met het stuk meeleefden. Een groot tumult onder de toeschouwertjes ontstond toen de boze koningin (Hélena van der Laan) de vergiftige appel aan Sneeuwwitje (Melanie Groenewald) gaf. „Niet van eten, niet van eten," klonk het massaal vanuit de zaal en enkele van de allerkleinsten maakten hun ver driet luidkeels kenbaar toen Sneeuw witje even later „dood" neerviel. Het was allemaal erg plezierig om naar te kijken en alle eer aan mevrouw van Kampen, dat zij met haar jeugdige ge zelschap zulke goede successen weet te bereiken. Bij de in het stuk voorkomen de dansen van kabouters, elfjes en hof- pen aan de burgemeester van voort en mevrouw van Fcnema, als-1 houding had mevrouw Hesmerg de lei- mede aan talrijke genodigden. In een vlot tempo werd daarna een uitgebreid cabaret-programma afge werkt. Dick Gabel toonde zich een be schaafd en intelligente conferencier, Christine Spierenburg oogstte groot succes met haar zangnummers. Sonja van Weerdenburg toonde haar opmer kelijk acteer-talent in enkele schets jes met Dick Gabel. Dick Engelbrecht bracht enkele kostelijke imitaties. C van der Herde Wjjma bespeelde vir tuoos de piano. Het Bonelly-kwartet kreeg een ovatie voor zijn voortreffe lijk en ritmische muziek en muzikale clownerie. Onnodig te vermelden dat het talrijke publiek zeer genoten heeft van deze groep voortreffelijke variété- artisten. Het Bonelly-kwartet verzorg de tenslotte nog de muziek tijdens een geanimeerd bal. ding, mevrouw Van der Ben begeleid de aan de vleugel. Ook ten aanzien daarvan is een compliment zeker op zijn plaats. Aan het einde van de middag ver schenen St.-Nicolaas en Zwarte Piet ten tonele, hetgeen voor de kinderen uiter aard een prachtig slot was. HEEMSTEDE, 16 nov. Dinsdag avond 17 november biedt de KAB- Heemstede haar leden een filmavond aan in Nieuw Berkenrode. Vertoond wordt een documentaire in kleuren „Voorkomen en genezen", een film over de kanker- en rheumabestrijding. Als hoofdfilm wordt gedraaid „Jongens worden vermist". Advertentie Prima Magervleet- soo gram Doorregen |£m (dinsdag en woensdag) portie voor 5 personen Gesneden, panklaar! Zoete Spaanse 11 voor GROTE HOUTSTRAAT 99 ZANDVOORT, 14 nov. De rk. sportvereniging „T.Z.B" hield in het parochiehuis een druk bezochte alge mene leden vergadering. Deze werd ingezet met de vertoning van de film over de Olympische Spelen in Mel bourne.^ Bijna twee uren werden de aanwezigen geboeid door de presta ties welke in de verschillende sporten werden geleverd. Ter inleiding van de algemene ver- fadering bracht de voorzitter, dokter C. M. Robbers, hulde aan het eerste voetbal elftal dat onder leiding van de trainer, de heer van der Meer, tot zulte goede prestaties is gekomen. Het bestuur onderzoekt de mogelijkheid om het aantal leden van de heren- gymnastiek afdeling te vergroten. Men verwacht hier een gunstig resultaat van het later ter vergadering genomen besluit om van december tot en met januari de voetballers te laten turnen in het gymnastieklokaal van de Han- nie Schaftschool. Van de tafeltennis- groep werden enkele leden geschorst wegens onordelijk gedrag. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer W. M. van der Mye, bleek een gestadige toename van het aantal leden en donateurs en een goede sa menwerking tussen de verschillende afdelingen der vereniging. Gepleit voor een maandelijkse gecombineerde be- sturen-vergadering ter versteviging van het onderling contact. Dank werd gebracht aan de stichting Kennemer Sportpark die voor een prima terrein verlichting ten dienste van de voetbal training zorgde. Besloten werd de minimum-bijdrage der donateurs te verhogen tot f 6.- per jaar. Men heeft dan ook recht om mee te doen in de voetbal-pool. In het voorjaar van 1960 zal een H. Mis worden opgedragen voor de leden van TZB en de verkenners. Hierna volgt een gemeenschappelijk ontbijt. Men is voornemens eenmaal per maand een instructieve film te verto nen in het clubgebouw aan de Ken- nemerweg. De voetbal-trainer, de heer van der Meer, zal daarbij een toelich ting geven. De vergadering werd gesloten door kapelaan J. Alleman, die er op wees, dat van een goede sportieve geest eerst gesproken kan worden indien men zich niet alleen tijdens de wed strijd of training sportief gedraagt, maar ook wanneer men in de maat schappij verkeert, in het gewone le ven. Juist dan kan men tonen een spor tieve geest te bezitten. OVERVEEN, 16 nov. Zondag op de laatste dag van de tentoonstelling van de ruim dertig diorama's van dr. Wierlnga in gebouw „Bloemenheuvel" in Overveen is de toeloop van belang stellenden zeer groot geweest. Zondag bezochten bijna 200 mensen de exposi tie. In het totaal heeft de zondag ge sloten tentoonstelling een bezoek gehad van bijna 2500 belangstellenden: daar- G. de Vos over het jongerenprobleem. in zijn begrepen de ongeveer 1500 leer lingen van verschillende scholen voor l.o. en u.l.o. in deze gemeente. Aanstaande zaterdag zal de heer J. D. Voskuil de volgende tentoonstelling openen, met werken van de graficus Escher en de pottenbak-kunstenaresse, mevrouw Laquère. INBRAAK In de nacht van zater dag op zondag is ingebroken in een kantoor aan de Zijlweg, waartoe men zich door het indrukken van een ruitje toegang heeft verschaft. Alle bureaux werden doorzocht. Het moet voor de inbreker niet moeilijk geweest zijn om 200 uit een geldkistje te halen, want zowel van de brandkast, als de kast waarin deze geplaatst was, lagen de sleutels bij wijze van spreken voor het grijpen. Ook zijn nog andere kasten ge opend. <Nte» officiële Koersen 1 Vorig opening Slot 16/11 4Va Ned 1958 100?, 4V« Ned 1959 98* 3»,i Ned 1953 9411 Staffel 1947 91% 3',!, Nea 1958 94% 3V« Ned 1948 87 4 3V, Ned 1950 3714 3U Ned 1954 8912 IV, Ned 1955 11 91% B.N G Won bouwl 6 109% Ned Handel MI1 Cert 233 Amsterdam Rubber 10734 108% H V.A 145*4 Senembah-Mll 611 A.K.U 3873é 384% Berkel Patent 270 Calvè-Delft Cert 698 Dell Mil 171.30 Fokker 261 v Gelder 248 Hoogovens 715 M Oiler Co. 374*2 Philips Gem bez 688% 687% Unilever 697 694% Billtton 2e 331 Kon Petroleum 50 154.40 154.20 Holl Amerika H1n 156% 157% K.L.M 122.50 Kon Ned Stoomb Mt1 163 163% K.P.M. 130 V? Ned Stoom v Mtl 162*2 v Ommeren 246 Ned Scheepvaan Unle 137% 157% Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrleven '58 108 2',4 Amsterdam '56 81% 214 Amsterdam '56 Q 90% 2',5 Rotterdam '57 99 Va Alb Hebe kl obi 4 12 6%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3