Nog steeds ongeslagen PSY ziet drie belagers terugvallen Overwinningen van Fortuna., MVV en Sittardia fataal voor DWS-A Steiger zorgt voor „bestuurs- aandeel" in PSV s record BOTSING KOMT FEIJENOORD—DOS ZEER HARD AAN I Komedie en ernst Kan eee*en*dlertigen Enschede redden? Toto-100 eclatant succes Na twee jaar blijkt: klasse blijft klasse succes zonder Ongewoon geflonker en geschitter Ruim één derde al achter de rug EREDIVISIE I.F.K. laat niets van zich horen Enschede en Sparta bedreigd Doelman Keizer „wandelt" weer Vice-voorzitter komt te hulp Utrechtenaren presenteren hun kaak om er op te slaan êmm mm* Ajax, uitgezonderd Buckingham, onthutst bij Engels doelpunt Paus richt zich tot doelverdediger f€t: MAANDAG 16 NOVEMBER 1959 PAGINA 7 v.v.v. „Replay" tegen Sparta Het woord is nu aan de Europese Voetbal Unie FF' IÜ 1 p m NOG EEN RECORDTIJD VAN RUDI ALTIG m Totale inzet ruim 28 miljoen gulden miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ElinkwijkADO 13 M. Clavan 01. F. Mijnals 11, Rijnvis 12, rust, Rijnvis 13, 10.000 toeschouwers. A DO was technisch sterker, ofschoon het aanvankelijk veel te stellen had met de Entte geestdrift van Elinkwijk. De Utrech ters misten Kruin. Sparendam, Zweers en Marbach. Bij ADO was Timmermans de ster. Kraak heeft twee goals op zijn ge- Weten. FortunaVolendam 42 Kusters 1—0, Wilkes 2—0, Tol 2—1, rust. Kalderiet 3—1, Wilkes 4—1, Smit 4—2. 5.000 toeschouwers. Een briljante Wilkes leidde Fortuna naar een volkomen verdiende overwinning, die In de Geleense verdediging werd geconsoli deerd door voortreffelijk spel van o.a. Van der Hart en Notermans. Tegen dit domi nerende Fortuna kreeg Volendam weinig kansen. Ajax—Rapid JC 3—2 Henk Groot 1—0, Loo 1—1. rust, Prins 2—1, Loo 2—2, Henk Groot 3—2. 13.000 toe schouwers. Tegenover het grote enthousiasme van een Ijverig Ajax. stelde Rapid een weloverwogen veldspel. Hierdoor wisten de Limburgers tot tweemaal toe gelijk te maken. Toen be sliste echter het uithoudingsvermogen van Ajax dat in de felle en bewogen slotfase het welverdiende winnende doelpunt scoor de. NAC—Blauw Wit 1—2 Luyten uit strafschop 10, Machielse 11, rust, Uytermerk 12. 8.000 toeschouwers. Wel snelle, maar slordige wedstrijd. waar- ln stugge Amsterdamse defensie Bredase aanval maar heel weinig kans gaf. Eerste nederlaag op eigen terrein in dit seizoen van de Bredanaren. PSV—VVV 4—1 Schattorjé 01, Teeuwen (in eigen doel) 1—1, rust, Dillen 2—1, Ford 3—1, v. d. Heuvel 41. 15.000 toeschouwers. Voor rust had PSV veel moeite op dreef te komen. Na de hervatting ontstond een spannende strijd, die kort voor het einde definitief beslist werd toen Ford en v. d. ^euvel profiteerden van het opdringen van MVVSparta 30 Bergholtz 10, Coenen 20, rust, Berg- holtz 30. 7.000 toeschouwers. De treffer van Bergholtz in de eerste mi nuut stelde MW in staat met een vlot aanvalsspel de Rotterdamse verdediging on der een zware druk te zetten. Vlak voor de rust viel echter Rutten uit en zijn ver vanger Banki remde de aanval. In het laat ste halfuur bracht Sparta de Maastrichtse verdediging herhaaldelijk aan het wanke len, maar het lukte de Rotterdammers niet te scoren. Willem IIEnschede rust, 2—1 Kerkhoffs Koopal 10, Zaro 20, 21. 7.000 toeschouwers. Een technisch verdienstelijk Spel. Enschede locht het te veel ln kort spel, waardoor de enthousiaste Tilburgers alle gelegenheid kregen in te grijpen. Koopal en Feijt wa ren uitblinkers bij Willem II. DWS/A—Sittardia2—3 Adang 01, Schenkel 11, Qulx 12, rust. Vonhoff 22, Adang 23. 4.000 toeschou wers. Gesterkt door doelpunt in eerste minuut heeft Sittardia zich fel verweerd tegen door gaans sterker DWS-A. Hoofdstedelijke ploeg had zelf met schieten weinig succes en gaf door drie defensieve blunders de doelpun ten aan Sittardia cadeau. FeijenoordDOS 4—1 Luiten 01. rust, Schouten 11, v. d. Gijp 2—1. v. d. Gijp 3—1, Klaassens 4—1. 40.000 toeschouwers. ®OS verdedigt zich goed, in de eerste helft ijvrker. In de tweede helft geeft DOS enige Do ytJes. die Feijenoord gaarne aanneemt. s[ef rotterdammers zijn dan in het offen- P.S.V. Ajax N.A.C. Willem II Feijenoord Blauw Wit D.O.S. A.D.O. Volendam Elinkwijk Rapid J.C. Sparta Enschede Sittardia Fortuna M.V.V. D.W.S./A. 12 11 12 12 12 11 12 12 12 12 12 12 11 12 12 11 12 12 19 16 15 15 14 13 13 13 13 12 II 10 9 9 8 8 5 27— 7 29—14 23—17 28—21 27—«12 22—23 30—21 25—22 23—22 10—10 14—24 12—14 13—17 26—29 1530 18—29 18—36 20—32 HiiuiimriiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii"iHIII,lll,ll,imi11 Sparta had zondagavond Iaat nog geen antwoord van de Zweedse club IFK ontvangen op het voorstel de be slissingswedstrijd tussen beide clubs voor een plaats in de kwart finales van het toiirnooi om de Europese voetbal beker op woensdag 25 november in Aken te spelen. Het bestuur van IFK bad toegezegd voor zaterdagmiddag 4 uur telefonisch te reageren op het voor stel van de Rotterdammers. Aangezien de Europese Voetbal Unie geëist had dat beide clubs voor maan dag 16 november zouden laten weten Waar deze „replay'' zal worden ge speeld, heeft Sparta zich nog zondag telegrafisch gewend tot het secretariaat van de Europese Voetbal Unie in Pa rijs, teneinde de gang van zaken uiteen te zetten. De heer Nederlof, administra teur van Sparta, zal maandagmorgen telefonisch contact opnemen met het se cretariaat. Een wedstrijddag met grote gevolgen, de twaalfde van het seizoen in de Ere-Divisie, waardoor ruim één derde van het wedstrijdprogramma afgewerkt is. Een glorieuze dag voor PSV, een trieste voor DWS-Amster- dam. PSV zegevierde overtuigend ondanks het feit, dat het in de afgelopen week zijn twee betaalde doelverde- digers in het ziekenhuis zag verdwijnen en daardoor een beroep moest doen op de inmiddels tot vice-voor- zitter gepromoveerde oud-international Steiger. PSV zag voorts met genoegen toe hoe van de vijf naaste be lagers niet minder dan drie een nederlaag moesten in casseren. NAC werd het volgende slachtoffer van Blauw Wit de grilligste ploeg van de Ere-Divisie. DOS sneefde in het stadion van Feijenoord en dacht onderwijl met weemoed aan het feit, dat De Munck op de tribune van het Olympisch Stadion te Amsterdam vertoefde. Volendam tenslotte kon Fortuna niet stuiten. Slechts Ajax en Willem II bleven in het voetspoor van PSV. Ajax door een benauwde overwinning op Rapid JC, Willem II door een even kleine zege op Enschede. Feitelijk is Ajax momenteel PSV's enige echte bedrei ger. Het heeft weliswaar drie punten achterstand, maar ook een wedstrijd minder gespeeld. NAC en Willem II delen de derde plaats met een achterstand van vier punten. Voor PSV dus een fraaie positie aan de top na twaalf inspannende wedstrijden. Voor DWS-Amsterdam een trieste laatste plaats. Wat onfortuinlijk verloor de hoofdstedelijke combinatie van het mede-bedreigde Sittardia. Bovendien eisten Fortuna en MVV de volle winst voor zich op. Van MVV, dat Sparta een nederlaag toebracht, de tweede achtereenvolgende hoopgevende IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIiiiiiiiiiiiiiiiillllimillllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiii prestatie. DWS-Amsterdam heeft nu niet minder dan drie punten achterstand op MVV en Fortuna, die de voorlaatste plaats blijven delen. Dat tweetal heeft ech ter slechts één punt minder dan Sittardia, Enschede en Sparta. Intussen is ook Rapid JC weer ernstig in de zorgen gekomen. (Van onze sportcorrespondent) GELEEN, 15 nov. Het begint er naar uit te zien, dat Limburgse clubs Volendams doelman Keizer inspireren tot „wandelingen". Ra pid JC is er zelfs al het slachtoffer van geworden. Het was zo ont hutst toen Keizer met de bat aan de voet tot de middellijn oprukte, dat daardoor Volendams winnende doelpunt kon ontstaan. Keizer gaat dus „op stap" als er volgens hem niet genoeg doelpun ten vallen. Toen Fortuna met 3-1 de leiding genomen had, was Kei zers ogenblik gekomen. Hij snelde het veld in. Ver kwam hij echter niet. Hij maakte een overtreding. „Geen nood", moet Keizer gedacht hebben en kort erna rukte hij weer met de bal aan de voet het middenveld op. Toen echter ont futselde Notermans hem de bal. Keizer moest in zijn „vierde ver snelling" naar het doel terug om de vierde treffer van Fortuna te voorkomen. En alsof dat nog niet genoeg raas, werd 'hij even later door Wilkes beetgenomen. Wilkes kwam alleen voor het Volendamse doel, liet Keizer naar rechts dui ken en wandelde toen kalm de bal links in het doel. VATIKAANSTAD, 15 nov. Paus Joannes XXIII heeft het voetbalteam uit z\jn geboorteplaats, Atalanta uit Bergamo, in audiëntie ontvangen. Tij dens de ontvangst richtte de Paus zich tot de doelman van Atalanta met de woorden: „De heilige Petrus is eigenlijk ook een doelwachter, maar het ver schil is, dat hij de gouden sleutels die toegang tot het paradijs geven, in be waring houdt". minimumminimum Steiger weer in het doel van PSV. Meer dan twee jaar heeft het Eindhovense voetbalpubliek hem niet gezien. Hij toonde echter nog alles van het „vak" af te weten, zoals in zijn beste jaren in het Nederlands elftal. (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN, 15 nov. Lieuwe Steiger, die ruim twee jaar geleden zijn voetbalschoenen aan de kapstok hing en als vice-voorzitter zijn intre de deed in het bestuur van PSV, stond zondagmiddag met zijn 35 ja ren in de wedstrijd tegen WV weer onder de lat. Nu zowel Pim Bekke ring als Willy de Hond resp met met maagklachten en een loodverglfti- ging in het ziekenhuis opgenomen moesten worden, was de vraag gere zen: zou Steiger het nog willen en kunnen? En men was naar Steiger gestapt. Willen? „Wel, als het nodig is, onmiddellijk!" En kunnen? Met trainen was nog wel wat te bereiken. Daarom liet Lieuwe zijn warmte- technisch bureau, zijn vrouw en vier kinderen donderdagmorgen in de steek. Hij trainde zwaar. Het viel niet mee, de eerste keer, maar Stei ger hield vol. Twee maal per dag tot zondagmiddag toe ging hij oefenen Om 2.30 uur s middags draafde hij met zijn jongens de grasmat op, hartelijk door de duizenden met applaus be groet. Toch was hij niet vrij van ze nuwen, maar Wiersma speelde in de aanvang wat balletjes op hem terug om hem zo snel mogelijk in de sfeer te brengen en te acclimatiseren. En waarachtig, het bleek weldra: klasse blijft klasse. In de tiende minuut VW beheers- ste tot dan toe de wedstrijd loste inidvoor Sleven zulk een venijnige ko gel, dat geen enkele doelman zich zou hebben behoeven te schamen in dien hij daarvoor het hoofd had ge bogen. Niet echter Steiger. Met een zweefsprong als uit zun beste dagen wierp hij zich ij de baan van het schot en bokste hjj de bal naast het doel. Het stond vast: Wiersma en (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 15 nov>'De botsing tussen Feijenoord en DOS op de egale grasmat van Nederlands grootste sta dion, is hard aangekomen. Toen de kruitdampen waren opgetrokken, bleek dat de thuisclub met 4—1 aan het lang ste eind had getrokken. Voor het om vangrijke „thuisfront" zo op 't oog een alleszins prettig resultaat maar toch was de weg-terug van ditmaal veertig dui zend fijnproevers minder prettig dan anders na een forse Rotterdamse zege. De oorzaak hiervan lag in de wijze waarop het succes werd behaald. Geen geflonker, geen geschitter van Feijen- oords duur betaalde sterren en toch vier doelpunten tegen een ploeg als DOS. Een abnormale zege dus van de Maas- stedelijke „troetelkinderen", die nu een maal gewend zijn om hun grote over winningen te bereiken door een indruk wekkend vertoon van macht. Er moes ten ditmaal te veel cadeautjes aan te pas komen en dat blijft voor sterren altijd een beetje pijnlijk. Tot de Utrechtenaren, die daarmee gul waren, behoorde de lange doelman Van der Wint, die sinds de geruchten over een eventuele terugkeer van De Munck duidelijk van streek is. De brave man is aanzienlijk minder snel in zijn reacties dan voorheen en neemt af en toe totaal verkeerde besluiten. Hij mocht van ge luk spreken dat zijn stopperspil Hans Kraay tot tweemaal toe schitterend as sisteerde door de bal uit het door hem verlaten doel te werken. Een nare mid dag dus voor Van der Wint. Een nare mid- middag dan ook heel wat te verwerken. DOS begon namelijk uitstekend. Wel_ iswaar toog Feijenoord, gesteund door een betere techniek en tactiek, voort durend ten aanval, maar de Utrech tenaren hadden tenminste een afdoende antwoord en beten fel van zich. Ze deelden zelfs de eerste klap Uit, een klap met de bekende waarde van een daalder. Luiten 9aT fen staaltje van scherp richten door uit een vrije schop zo hard en zuiver in te schieten, dat Pieters Graafland moest volstaan met de bal slechts heel even aan te raken. Dit was natuurlijk te gek. Geprikkeld sloeg Feijenoord De stukken vlogen er af, want DOS kan tegen een stootje. De arme scheidsrechter Van dag ook voor zijn „beschermheer" Van der Leek, eens een groot man in de Rotterdamse kuip. Deze trainer, die een hardnekkig te genstander is van een terugkeer van De Munck, zal ongetwijfeld met weemoed hebben teruggedacht aan de tijd, dat hij bij Feijenoord de scepter zwaaide en volop deelde in de grote triomfen die zijn pupillen behaalden. Hij had van- V *W» 'nu nFan Wint van DOS had geen prettige dag in het Feijenoord-stadion. De score zou nog triester geweest Kraay niet bijzonder attent was bijgesprongen op de kritiekste momenten. Hier ziet men hoe Kraay op de doel lijn een reedt verslagen Van der Wint nog redt. Leeuwen floot er op los, maar voor kwam daarmee een complete veldslag. Met de thee in de rust moest dan ook heel wat opwinding worden wegge spoeld. Als FeijenoordDOS dan toch de al lure van een keiharde western had, dan was het verloop hiervan in ieder geval erg goedkoop. De klappen die nu wer den uitgedeeld, konden eenvoudig niet uitblijven. DOS presenteerde als het ware zijn kaak en Schouten, Van der Gijp en Klaassens bleken direct bereid om daar hard en meedogenloos op te slaan. De bordjes werden daarmee wel snel en vlot verhangen, iets wat vooral voor trainer Van der Leek moeilijk te verwerken moet zijn geweest. In een nederlaag tegen een veruit superieure tegenstander kan altijd nog iets eervols zitten. Verliezen van een Ploeg, die echt niet sterk speelt en zelf grove fouten maakt, is erg triest. Het grillige DOS dat hem verrast op momenten dat hij er niet op rekent, had hem nu, juist in deze voor hem zo vertrouwde om geving, in de steek gelaten. Vooral de man, die hij vlak voor het begin van het seizoen in allerijl uit Enschede liet overkomen, omdat er moeilijkheden met de Munck waren gerezen, viel hem bar en bar tegen. Een schrale troost was voor hem het feit, dat zijn DOS zich tot het laatste toe dapper bleef verweren, al gold dit helaas ook in het harde lijf-aan-lijf-werk, dat menigmaal kreten van pijn en ellende veroorzaakte en eenmaal zelfs tot een gescheurd kledingstuk leidde. KEULEN, 14 nov. Na zijn record tijd over één kilometer heeft de Duitse wielrenner Altig ok het amateurrecord over 5 km met staande start tot het zijne gemaakt. Hi) legde de afstand af in 6 min. 10.2 sec. Het oude record stond met 6.14.2 sedert 17 augustus 1956 op naam van de Zwitser Schweizer. zijn mannen konden op hun doelman vertrouwen. Nadien heeft Steiger óók wel enkele foutjes gemaakt, maar dat liep alle maal gunstig af. Na de wedstrijd verklaarde Steiger, dat hij zich eerst wel wat onwennig voelde, doch dat het toch was meege vallen. „Wel," zo lachte hü, „het be stuur van PSV mag toch ook wel een aandeel hebben in het eerste dozijn ongeslagen wedstrijden." Hij zal in de komende weken naarstig blijven trai nen in het vertrouwen daardoor zijn deel bij te dragen om PSV weer eens kampioen van Nederland te doen wor den. liiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii «HmmK Hardhandig moet de Ajacied Prins (uiterst links) voelen hoe verheugd zijn teamgenoten wel zijn met het tweede doelpunt tegen Rapid JC. Men zou haast denken, dat Ajax plots rugby speelt. KOOPAL doelpunt. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 15 nov. - Ajax-Rapid J.C. was voor de neutrale toeschouwer een grote attractie, voor de vaste sup porter een kwelling zonder weerga. Spanning en emotie, komedie, ernst en een aantrekkelijk score-verloop, dit alles veroorzaakte kreten van genot bij de fijnproever - zonder - voorkeur, een snelle polsslag en nerveus trillende handen bij hen die per se wilden dat hun Ajax of hun „stukske Limburg" aan het langste eind zou trekken. Deze laatsten worden in zo'n geval sterk verminderd toerekeningsvatbaar, beginnen zonder dat hen daarom ge vraagd wordt erg lief en aardig tegen je te doen, om even later je schou ders te teisteren met een paar gevoe lige opdoffers. Ze maken je deelgenoot van al hun voetballeed, smoezen en schreeuwen tegen je, ook al heb je hen in opperste wanhoop de rug toe gedraaid. Toegegeven, het publiek in het knusse en intieme stadion van De Meer had het niet gemakkelijk. Op de grasmat a la Wembley van „ome Jan" Lens gebeur den zondagmiddag opwindende dingen. Daar simuleerde de Limburger Loo met veel allure een knock-out. De brave borst hield zich zo slap als een vaatdoek, wat vooral back Geelhuizen als een bij zonder naar grapje beschouwde. Of schoon arbiter Roomer hem door ge woon door te laten spelen volkomen ge lijk gaf, begon Geelhuizen met Loo in zijn armen door het Amsterdamse straf schopgebied te draven en wat hij tegen de Limburgse midvoor zei, was bepaald niet: „Suja, suja kindje". Toch scheen dit voor Loo een prettige gewaarwording te zijn, want het duurde tenminste ge ruime tijd voor hij er prijs op stelde om weer op eigen benen te lopen. En Loo bracht nog meer opschud ding. Ver in de tweede helft kopte hij de bal uit een voorzet van rechts uit de handen van doelman Van Drecht in het net, wat de gelijkmaker van 2-2 betekende. Van Drecht rie „au!", het publiek: „oei!" en de jeugd: „Ra pid, dat kan zakkies plakken, hi, ha, ho". Ajax protesteerde echter tever geefs. De heer Roomer wees naar de middenstip, zo zeker was hij van zijn zaak. Een typisch Engels doelpunt moet hij gedacht hebben. Trainer Vic tor Buckingham, als Engelsman ver trouwd met dit soort treffers, reageer de niet wat voor de heer Roomer bij al die onrust op de tribune een hele geruststelling moest zijn. Grote schommelingen in het spelbeeld brengen het publiek in verwarring. Het vergeet zijn grieven even snel als ze bij hen opgekomen zijn, gaat juichen en applaudiseren voor hen die het even te voren nog alle kwaad toewenste. In zijn heldenverering blijft het publiek grillig en onberekenbaar. Dat ondervond Henk Groot, die ondanks het feit dat enkele Limburgers in al hun onbeschaamdheid probeerden hem broek en shirt uit te trekken, voor Ajax het winnende doelpunt maakte. In plaats van zijn naam, begon het publiek luidkeels die van de huzaar Bennie Muller te roepen, hoewel Muller Groot's staaltje van moed. (Van onze speciale verslaggever) TILBURG, 15 nov. De leiders van Enschede zuchten en steunen. Als zij op zondagmorgen met hun spelers de trein instappen, die naar het westen of zui den dendert, kwelt hen steeds die ene vraag: waarom verliezen wij alle uit wedstrijden? Worden de spieren loom van het lange reizen, raakt de geest versuft door het onafgebroken klaver jassen? Moeten wü ons meer op brid gen gaan specialiseren, is er al geop perd, of kan een-en-dertigen redding brengen? Anderen zouden alleen met hoge kaarten willen spelen, met de boe ren te beginnen. Na de wedstrijd van vandaag tegen Willem II Is op de terug reis voorgesteld verplicht slapen voor te schrijven. En een hypnotiseur in te schakelen met het oog op onwillige geesten. De Willem Il'ers maken zich geen zorgen om hun „warming up". Hun leiders hebben middenvoor Koopal dui delijk gedicteerd: schieten. „Zo veel als ge kunt en zo hard mogelijk" Nu is Koopal geen man die zich laat smeken. De avond vóór de wedstrijd belooft hij zjjn vrouw altijd een doelpunt te zullen maken. „Het net zal moeten zwiepen", is een vast gezegde van de Tilburger, die zijn ploeggenoten dan ernstig in de ogen kijkt. Zij knikken meestal vriende lijk, begrijpend en doelman Feyt ver duidelijkt, dat het niet „zijn" net zal zijn. Koopal en Feyt konden elkaar na de ze wedstrijd met een zegevierende glim lach de hand drukken. Chris Feyt had zich als een leeuw geweerd. Met ra zende reacties en sierlijke zweefspron gen was hij steeds in staat de activi teiten van Enschede te onderbreken, een prestatie, die iedereen met ontzag vervulde En ook Koopal kreeg zijn zin. Met half dichtgeknepen, oogjes, als een kat, die zijn prooi in de buurt weet, bewoog hij zich de eerste minuten in de voorste aanvalspositie. Zijn directe te genstander, spil Weusting kende het ge vaar Koopal. In de trein was er nog even over gesproken. „Snel weg met die bal en hem vooral niet laten schieten," had men Weusting gezegd. De Ensche- dese spil vatte dit nogal strikt op, zo zelfs, dat het plaatsen naar een team- tenoot er danig onder leed. Maar in e tiende minuut was het Koopal, die schoot. En het net achter Ntjhuis zwiep te, zoals de schutter het voorspeld had. Voor Weustink had dit doelpunt on prettige gevolgen, want aan de schiet- lust van de Tilburgse midvoor kwam nu geen einde meer. Hij legde steeds meer kracht in de katapultachtige be weging van zijn voeten alsof de bal en eventueel ook het houtwerk vernietigd moesten worden. Zover kwam het niet Zelfs voegde Koopal niet nog een tref fer aan zijn eerste toe. De volgende keer zal men hem dan ook waarschijn lijk twee woorden in 't oor fluisteren: zuiver schieten. Overigens vormde de enige rake „ex plosie" van Koopal de basis van dit duel. Willem II stootte namelijk met Bra bantse vurigheid door. Na achttien mi nuten tekende Zaro een tweede doel punt aan. Na de rust speelde Willem II beter dan ervóór, maar vreemd genoeg kreeg nu Enschede de gelegenheid een succes je te boeken. Een fraaie pass van Len stra, die deze middag in het geheel niet op de voorgrond trad, kwam bij de ac tieve Kerkhoffs. Feyt behoefde zich diens laconieke doelpunt niet aan te trekken. Hij kon hier niets tegen doen Willem II was nadien gevaarlijk in de aanvaJ en enthousiast genoeg om de wellicht iets meer subtiele techniek van de Enschedeërs te compenseren. Na zijn jockey te hebben afgeworpen en de start ruim tien minuten te hebben ver traagd, heeft „Operatic Society" de Man chester november handicap gewonnen, een race over 11 mijl. en doorzettingsvermogen op-de-plaats- rust stond aan te zien. Een gescandeerd „Bennie, Bennie", een cadeautje in de vorm van de eerste grammofoonplaat van „Jantje Soldaat" en extra belang stelling van E lek Schwartz, zijn „scha duw" dr. Pannekoek en de heer Kruy ver, de pas van militaire rechtsvervol ging ontslagen Muller had zich zijn ren tree moeliijk beter kunnen voor stellen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiHiiniiininiiiniiiHiiiiniiiiiHMiiMinH AMSTERDAM, 16 nov. „Toto- 100" is een eclatant succes geworden. Niet minder dan 422.100 formulieren van de K.N.V.B.-toto, waarop het ge tal 100 afgedrukt stond, zijn binnen gekomen op het bondsbureau in Den Haag. Daardoor werd een nieuw hoogtepunt bereikt. De inzet bedroeg Uefst 627.120 gulden. Het gevolg was, dat een eerste prijs van 153.650 gulden uitgeloofd kon worden en dat voor de tweede prijs een bedrag van 65.850 gulden beschikbaar kwam. De hoofdprijs zal, naar het zich thans laat aanzien, niet naar één gelukkige gaan. Momenteel zijn er vijf gega digden met elk veertien punten. Voor de tweede prijs Is het gedrang groot: veertig gegadigden met dertien pun ten. „Toto-100" zal niet zonder meer voorbij gaan. Een groep dankbare voetballeiders dankbaar, omdat hun clubs zoveel nuttig werk heb ben kunnen doen dank zij de weke lijkse uitkeringen uit de toto-pot heeft een actie op touw gezet om het bestuur van de K.N.V.B. een ge schenk aan te bieden. De bedoeling is om een beeldhouwer uit te nodi gen een beeldengroepje te maken, dat in de hal van het bondsbureau ge plaatst kan worden. Dat er voor de verenigingsleiders alle reden is om verheugd te zijn over hun aandeel uit de toto-pot blijkt uit r volgende cijfers: Van de 28.382.826,75 gulden welke tot nu toe is ingelegd in de toto van de K.N.V.B. is ongeveer zes tien miljoen gulden ten goede ge komen aan de sportbeweging. Van die zestien miljoen hebben de ver enigingen een belangrijk deel ge kregen. De rest is uitgekeerd aan andere Nederlandse sportorgani saties of is gereserveerd voor het te bouwen Sportcentrum. De groep dankbare voetballeiders heeft, vooruitlopend op de hulde welke men het bestuur van de K.N.V.B. wil brengen, gisteren een telegram verzonden, waarin de hoop wordt uitgesproken, dat „de onbaat zuchtige arbeid van duizenden ver enigingsbestuurders met de onmis bare financiële hulp uit de voetbal toto kan worden voortgezet en uit gebreid tot heil van de Nederlandse jeugd; en dat het Nederlandse sport leven in de breedste zin van het woord zich eveneens op basis van zelfwerkzaamheid ruim zal kunnen ontplooien". „Door de sport, voor de sport; onder deze leuze worde de enorme achterstand aangepakt", zo besluit de commissie Toto-100 het telegram. Limiet van 220.000 gld. De plannen van minister Beerman om in de bij de wet geregelde toto een limiet van maximaal 25.000 gul den voor de hoofdprijs te stellen, heeft de laatste dagen heel wat ton gen in beroering gebracht. Uit een bericht van United Press Internatio nal blijkt, dat men in Engeland mo menteel ook te maken heeft met de vraag of er een grens moet zijn voor het bedrag van de hoofdprijs. Een Brits zondagsblad heeft een enquête gehouden. Hierbij bleek, dat 61% van de ondervraagden tegen een li miet was. De anderen vonden, dat men een grens van 220.000 gulden moest stellen voor de eerste prijs. Caritas-pool De Caritaspool telde deze keer 29.854 deelnemers. De inzet bedroeg 32.577 gulden. De eerste prijs a 6352 gulden zal hoogstwaarschijnlijk wor den gedeeld. Er zijn namelijk al twee winnaars bekend, die alle uitslagen goed ingevuld hebben. Dr tweede prijs bedraagt 3420 gulden. Hiervoor meldden zich tot nu toe acht kandi daten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 7