Woensdag is november 1959 Auto rijdt in Leidsevaart: vier broers verdronken Bus ramt auto in twee doden en drie gewonden Theo Mann-Bouwmeester- ring voor Caro van Eyck Adenauer pleegt overleg met Britse regering Belgisch-Congolees overleg in de Congo wordt afgelast Mogelijk toch een conferentie in de Belgische hoofdstad Wachthuisje om vergereden, duik in kanaal Gaat Truman met Eisenhower mee? Londen bereidt bondskanselier een koele ontvangst NAAR ALLE WAARSCHIJNLIJKHEID Invoerrecht op krantenpapier FLN-leiders naar Parijs Het weer VERRADERLIJKE ONEFFENHEID IN DE WEG Albert Schweitzer verliest zijn tekst Scheyven assisteert De Schrijver Bezwaren uit de Kamer tegen verhoging 'èuu! me lYllmmó mfore ipu vuig 83stë JAARGANG No. 30370 (Van onze verslaggevers) HAARLEM/AMSTERDAM, 17 nov. Het wegverkeer in ons land heeft vandaag een zware tol ge- eist. Vier broers verdronken bjj Heemstede toen ze met hun auto in de Leidsevaart reden; één werd gered. Bij een ongeluk in Amster dam zijn twee doden te betreuren. Ook elders in het land vielen er slachtoffers van het verkeer. Twee mannen verdronken Voor-beel-dig burger-dom? Suède damesjasjes in kleuren Vrij zacht BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 14348C Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dr». H. v. RUN en W. Severti». NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m m -nooqte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 't avonds tel. 21544. Het eerste ongeval gebeurde ter hoogte van de Manpadsbrug, waar om streeks half zeven vanavond een kleine personenwagen met de vijf gebroeders Van Rijn uit Katwijk aan Zee in het Water van de Leidsevaart terecht kwam. Alleen de 22-jarige Hendrik wist zich te redden. De slachtoffers zijn: de 36-jarige gehuwde Dirk, de 29-jarige eveneens gehuwde IJsbrand, die de wagen bestuurde, de 20-jarige Piet en de 15-jarige Bas. Eén gaslan taarn verlicht ter plaatse de tamelijk smalle Leidsevaurtweg. De vijf mannen waren op weg naar huis. Zij hadden bieten gerooid in Koe gras in Noord-Holland. Bij de brug, waar in de Leidsevaartweg een verra derlijke oneffenheid ligt, raakte IJsbrand van Rijn de macht over 't stuur kwijt. De wagen schoot naar rechts, toen naar links, sloeg daarna een paar maal over de kop en dook vervolgens het water in. Hendrik van Rijn, die achter *ün broer IJsbrand zat, zag kans linker portier te openen en uit de ectw11 te klimmen. Zijn broers, die men geen van allen konden zwem- Vlanèa v°lsden hem. Alleen Hendrik vBikfn f-rin de kant zwemmend te be- bróers' verdrinkt. hÖ De politie neemt aan dat de be stuurder van de ongeiukswagen of te hard heeft gereden of dat de weg hem heeft misleid. Zij heeft aan de hand van een horloge van een der slachtoffers kunnen vaststellen dat het ongeluk omstreeks half zeven moet zijn gebeurd. Eerst negen mi nuten later waarschuwde de heer Me- dembiik, die in de buurt van de onge luksplaats woont, de politie. Een veertienjarige jongen die het ongeluk had zien gebeuren, had hem gealar meerd. Vanochtend was nog altijd niet het stoffelijk overschot van Dirk van Rijn gevonden. Verwrongen sfaalmassa Twee doden, één zwaar gewonde en twee licht gewonden, dat is de droe vige balans van het zeer ernstige ver keersongeval, het tweede binnen een etmaal, dat vanmiddag even voor vijf uur op ,je zeer drukke driebaanssnel- Weg Amsterdam-Haarlem de gemoede ren schokte. Een bus van de Noord- Zuid Hollandse Vervoermaatschappij (NZHVM) ramde een Fiat-personen auto, reed een wachthuisje omver en belandde tenslotte in de naast de snel weg gelegen Haarlemmervaart. De buschauffeur, de heer J. E. Luk- kien was om kwart voor vijf uit Zwa nenburg vertrokken voor zijn vaste rou te naar Amsterdam. Op de Haarlem merweg reed het meeste verkeer in de richting Haarlem. Het was. voor zover bi) zag, een lange file auto's. Plotse ling maakt zich echter schuin tegen over de Abraham Kuyperlaan in Geu zenveld uit de file een kleine wagen 'Riat 1100) los. die met grote snelheid bet linkerbaangedeelte osptoof. De chauffeur van de bus week nog uit, (naar een aanrijding was onvermjjde- jflk. Met een hevige klap botsen de bei- "e wagens op elkaar. Van de Fiat werd het gehele dak af gescheurd, terwijl de rest van het bftootje samengedrukt werd tot een Verwrongen staalmassa. De chauffeur >?n de auto, de 42-iarige heer J. v. d. (r.nde uit Amsterdam werd onmiddel- JJk gedood. Zijn lichaam was m de blijven zitten doordat zijn voeten astgekiemd zaten. .De bus zwenkte na deze frontale bot- ?>nS eerst naar rechts In de richting jah het fietspad, schampte een langs e weg staande boom, zwaaide toen JJar links en reed dwars over de weg «a op het wachthuisje van de bus an. Hier stonden vier mensen te wach- Tw op ''e bus in de richting Haarlem. Vo .e ionKens wisten zich nog uit de v/ ten te maken, maar de 54-jarige An,V,°"w V. van Putten-Cep, die in ha?sterdam geweest was en weer naar ra T woonplaats Halfweg wilde te- rof ireiV e" de 55-jarige heer H. Te- hul i Zandvoort, werden met wacht- aje en al omvergereden. stil» was de bus niet tot Di'atand gekomen, want met een luide de li "''landde het zware voertuig in zi,.i, ,.ar'emmervaart, wnar de neus V»" "iep in de modder boorde. De j,''uvL overleed vrijwel onmiddellijk, de ro' werd met een gebroken nek- Ve'J.y®* "aar het WilheTminagasthuis voerd. Zjjn toestand is zeer kritiek. de stoffelijke overschotten van en "astuurder van de personenwagen haai 5 de overreden yrouw werden bracht Wilhelminagasthuls overge- Enorme verkeerschaos hoi ui'direct na het ongeval was de U* ter plaatse. Zij arriveerde met twee radiowagens, een volkswagenbus je en later twee politie-ongevallenwa- gens en een kraanwagen. Ook de brandweer en het GVB kwamen met een kraanwagen. De GG en GD zond drie ziekenwagens naar de onheilsplek. Aanvankelijk meende men namelijk dat de bus vol inzittenden zat en dat dezen allen min of meer ernstig gewond zou den zijn. Maar er zaten slechts twee passagiers in de bus. Zij liepen enkele schaafwonden op en konden evenals de chauffeur de reeds half volgelopen bus via de nooduitgang verlaten. De chauffeur was totaal onderstebo ven en kon dan ook pas later gehoord worden. De bus liep veel schade op. Verscheidene ruiten sneuvelden en de gehele voorzijde werd ingedeukt. Men had nog geruime tijd nodig om het zware gevaarte uit de modder te krij gen. Velen werden direct met het ongeluk geconfronteerd doordat er in en buiten de hoofdstad een enorme verkeerschaos ontstond nadat de Haarlemmerweg was afgezet. De Amsterdamse politie leidde in sa menwerking met de rijkspolitie van Halfweg en Haarlemmermeer het ver keer om via de tuinsteden en de Vel- serweg de IJ-polder in. Vaak zat het verkeer muurvast, vooral op de smal le Osdorperweg tussen Halfweg en Slo ten, waar een nauw bruggetje, dat slechts één auto tegelijk kon doorla ten, een hinderlijk opstakel vormden. Op een gegeven moment ontving de politie zelfs uit Den Haag een telefoontje hoe of het met de verkeerssituatie stond. In de tuinsteden liep het verkeer voor al om en nabij de Sloterplas vast. Om half acht werd de Haarlemmerweg weer voor het verkeer opengesteld. De hoofdcommissaris van politie, H. J. v. d. Molen, de heer T. P. Gaaike- ma, chef van de geüniformeerde politie, en de heer P. A. Riedel, commandant van de Amsterdamse brandweer, sloe gen de opruimingswerkzaamheden ga de. Overleden na val SITTARD. 17 nov. De 65-jarige heer M. Wilms uit Millen viel op de Tudderenweg van zijn fiets en sloeg daarbij met zijn hoofd op een trottoir band. Bij de val bleek hij zo ernstig te zijn gewond, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. Van fiets gevallen ALKMAAR, 17 nov. De 16-jarige Th. Boot, die op een door een bestel auto voortgetrokken bakfiets zat, viel van de fiets toen hij een beweging naar links maakte. De jongen kwam op het wegdek terecht en werd door een uit tegenovergestelde richting komende truck met oplegger overreden. Hij was op slag dood. HENGELO, 18 nov. De 52-jarige Hongaar A. Fogaras te Hengelo, die als vluchteling in ons land kwam, heeft een oplossing gevonden voor het zoeken naar straatnamen en huisnummers bij avond. Hij heeft verlichte huisnummer plaatjes gemaakt alsmede straatnaam borden. Zevenenveertig woningblokken in de gemeente Hengelo en in de nieuwe woonwijken zullen met verlichte huis nummers worden uitgerust. Het stroom verbruik is zeer gering. AUGUSTA, 18 nov. (Reuter) Presi dent Eisenhower van de Verenigde Staten overweegt oud-president Tru man uit te nodigen hem op zijn reis door elf landen te vergezellen. De waar nemende perssecretaris van de presi dent, Hawks, zei dit op een persconfe rentie bij Eisenhowers vakantiever blijf te Augusta. Het voorstel tot de uit nodiging is gedaan door de Democrati sche senator Dodd. Verder zei Hawks dat Eisenhower nog niet met Dodd of Truman over de kwestie heeft gespro ken. STAVEREN, 18 nov. Gisteravond omstreeks half zes is op het Ussel- meer, ten westen van Staveren en ter hoogte van de Kreupel, de kotter WR 45, geladen met mosselen, tengevolge van de stormachtige wind volgelopen en gezonken, doordat de lenspomp wei gerde zijn dienst te doen. Van de drie opvarenden zijn de schipper D. Wieg man wonende te Houtes, gemeente Wieringermeer, en de 22-jarige K. Schel- tens verdronken. De 19-jarige T. Schel- tens is door de veerboot die de dienst onderhoudt tussen Enkhuizen en Sta veren opgepikt eu meegenomen naar Staveren. BRUSSEL, 17 nov. (Reuter) Dr. Albert Schweitzer, die vandaag per auto uit Parijs in Brussel is aangeko men, heeft de tekst van een rede, die hij woensdag moest uitspreken, ver loren. De Belgische radio zond vanavond een oproep uit van de politie. De No belprijswinnaar had gemeld, dat hij een pakje papieren, waaronder de tekst van zijn rede, verloren had. Hij vermoedt, dat dit uit de auto is ge vallen toen hij tussen Laon en Peron- ne in Noord-Frankrijk een lifter meenam. De politie verzocht de vin der de papieren op het dichtstbij zijnde station te bezorgen. AMSTERDAM, 18 nov. De Theo Mann-Bouwmeesterring is gisteravond toegekend aan mevrouw Caro van Eyck. Mej. G. Alingh Brugmans en de heer Cor van der Lugt Melsert, door de vorige draagster vau de ring, mevrouw Else Mauhs, bij testament aangewezen om de volgende draagster van de ring aan te wijzen, hebben dit besluit dinsdagavond genomen. Men zal zich herinneren, dat er enig rumoer om deze onderscheiding is ont- Nadat gisteravond ter hoogte van de Abraham Kuyperlaan te Amsterdam een bus van de N.Z.H.V.M. in botsing was gekomen met een personenwagen, is de bus in de Haarlemmertrekvaart terecht gekomen en half boven water blijven hangen (foto onder). Eveneens gisteravond is een personenauto bij Heemstede in de Leidsevaart gereden, waarbij vier broers om het leven kwamen, naar wier stoffelijks overschotten de politie en brandweer onmiddellijk begonnen te zoeken (foto boven). staan. Dit vooral, nadat de eigendom van de ring juridisch was geregeld. Het kleinood werd daarbij juridisch eigendom van een nieuwe stichting, de Else Mauhs-stichting geheten. In de statuten daarvan was de bepaling op genomen, dat de onderscheiding ook zou kunnen worden gegeven aan een mannelijk acteur, wanneer het bestuur van de stichting tot de bevinding zou komen, dat er geen vrouwelijke kandi daat voor in aanmerking kwam. De voorzitter van de stichting, prof. mr. A. Pitlo, heeft naderhand verduidelijkt, dat het bestuur van de stichting eerst dan geroepen zou zijn een beslissing te doen, wanneer de draagster van de ring zelf daartoe niet had kunnen of willen komen. In het huidige geval had mevrouw Else Mauhs evenwel be slist, dat mej. Brugmans en de heer Van der Lugt haar opvolgster zouden moeten aanwijzen. De beslissing bleef dus bij hen beiden, ook na de oprich ting van de nieuwe stichting. Zij heb ben nu hun besluit genomen. Na enige aarzeling mag men zeggen, niet omdat zjj van oordeel waren, dat er in het geheel geen kandidate aanwezig was, maar omdat zij onder de huidige actri ces er meer dan een voor de ring in aanmerking achtten te komen. (Zie ook elders in dit blad). Caro van Eyck als Medeia. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 18 nov. De Duitse kan selier arriveerde gisteren in Engeland. Hij landde op het vliegveld van Gat- wick vanwaar hij per trein doorreisde naar Londen's Victoria Station. Mac- miUan verwelkomde hem op het sta tion. Kort voordat de trein arriveerde veranderde iemand van gedachten. Er stonden nl. microfoons opgesteld op het perron, en het leek erop dat de ontvangst zou worden gevierd met het houden van formele redevoeringen. Maar op het laatste ogenblik werden de microfoons verwijderd, en de ont vangst droeg een geheel informeel ka rakter- Gistermiddag begonnen de bespre kingen in Downingstreet nr. 10. Van Engelse zijde werd aan deze bespre kingen deelgenomen door Macmillan, minister Selwyn Lloyd het permanent hoofd van het ministerie van buiten landse zaken Hoyer Millar, de Britse ambassadeur in Bonn, en enige andere hooggeplaatste ambtenaren van het Britse ministerie van buitenlandse za ken. Adenauer was vergezeld van de minister Von Eckhardt, de Duitse am bassadeur in Londen Von Herwarth, en een drietal ambtenaren van het Duitse ministerie van buitenlandse zaken. Naar het Britse ministerie van bui tenlandse zaken later mededeelde, verliepen de besprekingen gistermid dag, welke twee uren duurden, zeer vlot en vriendelijk. Over de bespro- BRUSSEL, 18 nov. (Reuter-U.P.I.) Volgens kringen in de omgeving van de Belgische regering zal het Belgisch- C'ongolese overleg dat eind november in de Congo zou worden gehouden, mo gelijk worden afgelast. De minister voor de Congo en Roeanda-Oeroendi, De Schrijver, zal wel volgens plan vrijdag naar de Congo reizen. Hij zou daar met de gouverneur-generaal, Cornelis, Con golese politieke leiders uitnodigen om naar Brussel te komen teneinde met de regering en een uitgebreide Belgische parlementaire delegatie besprekingen te voeren. De regering heeft de socialisten twee keer uitgenodigd deel te nemen aan een conferentie in de Congo, maar zij verwierpen deze uitnodiging. Het be stuur van de socialistische (oppositie)- partij stelde maandag voor dat een spe ciale parlementaire commissie voor eind november in Brussel een confe rentie met Congolese leiders belegt, waarvoor vertegenwoordigers van aïie Congolese politieke partijen zouden wor den uitgenodigd. Voorgesteld werd dat het parlement volledig en niet slechts als waarnemer bij de besprekingen zal worden betrokken. Volgens waarnemers zou een informele bijeenkomst met Congolese politici het gezicht van de regering kunnen redden terwijl voorbe reidingen worden gemaakt voor meer formele onderhandelingen. Een uitnodi ging aan de Congolese leiders om naar irussel te komen zou tenminste gedeel telijk tegemoet komen aan de wensen van socialisten en Congolezen. De leiders van drie Congolese poli tieke partijen hebben gisteren in tele grammen aan Koning Boudewijn gevraagd een Ronde-Tafelconferentie over de toekomst van de Congo te houden, liefst in Brussel. Deze confe rentie zou moeten worden bijgewoond door de Congolese politieke partijen, de minister voor de Congo en vertegen woordigers van het Belgische parle ment. De telegrammen waren afkom stig van Kasavoeboe, de voorzitter van de Abako, een van de belangrijk ste politieke organisaties, Kalonji, de voorzitter van de gematigde vleugel van de Congolese Nationale Beweging en Gisenga, de leider van de Afri kaanse Solidariteitspartij die nauw samenwerkt met de Abako. Telegram, men van dezelfde inhoud werden ge zonden aan de Belgische premier, de voorzitters van de Kamer van Volks vertegenwoordigers en de Senaat en aan de belangrijkste politieke par tijen. De aanhangers van de gearresteerde leider Loemoemba, die voorzitter is van de militante vleugel der Congolese Na tionale Beweging, vroegen in een tele gram aan minister De Schrijver om een onderzoek naar de maatregelen te Stanleystad. Volgens dit telegram wa ren deze maatregelen gericht tegen de Congolese Nationale Beweging en wa ren zij de oorzaak van het bestuur om niet aan de verkiezingen van december deel te nemen. Ook werd herinnerd aan de beslissing om niet aan een Ronde- Tafelconferentie deel te nemén zolang Loemoemba niet is vrijgelaten. In de Belgische Kamer van Volksver tegenwoordigers heeft minister De Schrijver gisteren, op de eerste aag van het debat over de regeringsverklaring naar aanleiding van de gebeurtenissen in Roeanda en Oeroendi verklaard dat de Hoetoes het grootste gedeelte van hun leiders hebben verloren in de strijd tegen de Toetsi's in Roeanda. De minis ter zei, dat de Toetsi's volgens een voor af beraamd plan de Hoetoes hebben gedood. „De weinige verantwoordelijke Hoetoe-leiders die het leven ervan heb ben afgebracht zijn onder de bescher ming van het koloniale leger gesteld", aldus De Schrijver. De Toetsi-Ieiders die verantwoordelijk zijn voor het bloedvergieten zijn gearresteerd. Ook de Pygmeeënleider Harerink, wiens stam de Toetsi's heeft geholpen, is in hech tenis genomen. De minister zei niet hoeveel mensen zijn gedood in de ge vechten die op 1 november zijn begon nen. Officieel zijn 124 stamleden gedood maar het werkelijke cijfer zal wel veel hoger liggen. Volgens De Schrijver heeft het leger de situatie in Roeanda thans in handen en heerst er betrekkelijke rust. Maar indien de soldaten weg zou den gaan, zullen de krijgers het moor den en plunderen waarschijnlijk on middellijk hervatten, aldus de minister. Van regeringszijde is gisteren nog meegedeeld dat de CVP-er Raymond Scheyven benoemd is tot minister zon der portefeuille, belast met de behan deling van economische en financiële aangelegenheden van de Belgische Con go en van Roeanda en Oeroendi. Schey ven is 42 jaar en lid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers, (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 18 nov. Tegen de ver hoging van het invoerrecht op couran tenpapier zijn uit de Tweede Kanier bezwaren gerezen. Deze komen tot uiting in het verslag op een wetsont werp tot goedkeuring van het K.B. van 30 december 1958 waarbij het invoer recht werd verhoogd met 3,5 pet. „De Kamer", aldus verscheidene le den, „hecht grote waarde aan het goed koop houden van kranten en tijdschrif ten. Het opleggen van een nieuwe last van èèn miljoen gulden per jaar dient duidelijk te worden gemotiveerd om aanvaardbaar te zijn". Zij waren er nog niet van overtuigd dat de verhoging van het invoerrecht nodig is ter be scherming van de binnenlandse indus trie. 1 ken onderwerpen werd niets meege deeld maar men neemt aan, dat ze gingen over ontwapening, de Berlijn- se kwestie, de hereniging van Duits land, en in het algemeen over de be trekkingen tussen Oost en West. Adenauer zou gisteren een bezoek gebracht hebben aan Sir Winston Chur chill in diens Londense woning. Doch tjjdeus de middagbesprekingen in Downingstreet ontving de Duitse kan selier een bericht van Churchill dat hü tot zijn spijt wegens ongesteldheid niet in staat was bezoek te ontvangen. Adenauer was gisteravond de gast van Macmillan voor een diner. Na de maaltijd begaven zich de Duitse kan selier en de Britse premier naar Gros- vernor House Hotel voor een Engels- Duits bal. Hedenochtend werden de besprekingen hervat in Dowingstreet. Vanavond begeeft Adenauer zich naar het landgoed Chequers als gast van Macmillan. De Duitse kanselier verklaarde gis teren dat hij tevreden was over de vriendelijke ontvangst in Londen en dat het welkom beter was dan hij had verwacht. Het socialistische dagblad The Daily Herald begroette Adenauer's komst gisteren met een hoofdartikel getiteld „Dr. Nein". Het socialistische parle mentslid Driberg, die het vorig jaar voorzitter was van het nationaal hoofd bestuur van Labour, schreef zondag in zijn krant dat hij hoopte dat Adenauer zou sterven voordat Labour opnieuw aan de macht kwam. De linkse reactie op het bezoek overtreft de normale grofheid welke men van Labour heeft leren verwachten tegenover niet - socia listische buitenlandse staatslieden. PARIJS, 17 nov. Ferhat Abbas, Krim Belkacem en de andere leiders van het Algerijnse Nationale Bevrij. dingsfront, het F.L.N., schijnen er nu definitief van overtuigd te zijn dat zij in Parijs met De Gaulle over Algerije zullen moeten onderhandelen, zo ver luidt volgens Reuter in Tunis uit krin gen die nauwe betrekkingen met de voorlopige Algerijnse regering onder houden. Men schijnt het er alleen niet over eens te zijn of het de voorkeur ver dient thans naar Parijs te gaan of om het Algerijnse debat in de Assemblee der Verenigde Naties af te wachten, dat binnen tien dagen begint. Belkacem zou carte blanche gekregen hebben om naar zijn beste weten te handelen. Volgens bepaalde geruchten zouden enkele woordvoerders van het F.L.N. binnen twee dagen in het geheim naar Parijs vertrekken. BARTELJORISSTR HAARLEM TEL 53439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN)' AMSTER0AM TEL. 2535R6 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vrij zacht weer met veranderlijke bewolking en plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuidoost. Zon: 8.05—16.45 Maan: 20.15—11.10 max min neersl. Station Weer temp temp af gel. gisteren 24 uur Den Helder regen 6 2 4 Ypenburg geheel bew. 8 4 4 Vltssingen geheel bew. 8 5 4 Eelde regen 4 0 0 De Bilt geheel bew. 9 4 3 Twente regen 7 2 1 Eindhoven licht bew. 9 5 0.2 Zd.-Limburg licht bew. 8 5 2 Stockholm mist -1 -14 4 Oslo onbewolkt 2 -4 0 Kopennagen half bew. 3 -0 0.2 Londen regen 9 6 8 Amsterdam regen 9 3 5 Brussel licht bew. 9 5 2 Luxemburg zwaar bew. 9 3 5 Parijs geheel bew 10 7 5 Nice regen 16 11 7 Berlijn geheel bew. -0 -1 0 Frankfort regen 8 5 0.4 München zwaar bew. 7 0 0 Zürich zwaar bew. 6 3 0.2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1