„uw huis van morgen »«r Artis maakt inventaris op Slavisch concert door N. Ph. 0. Stille Armen FILMJOURNAAL Aöemda voor Haarlem J.G. Martin Zonen PLEIDOOI VOOR BEHOUD VAN NATUURSCHOON NABIJ AAN TE LEGGEN SNELWEG HEDENDAAGSE KERKEBOUW Aannemersbedrijf M. A. J0USTRA Jr. Uit STAD 1 en STREEK Het Hoge Duin r Tarzan en zijn vijanden Als moordenaar gebrandmerkt Hopla Conny Op de plaat(s) rust Reprises en Prolongaties PROTEST BUURTSCHAP BENTVELD Forumavond in Haarlems Bisschop- Museum pelijk W. Krijnen winnaar scholierenschaak toernooi llii Actie leverde bijna f 30.000 op Badhoevedorp krijgt eigen tennisbanen Uitbreiding van parkeerterrein Huigsloterdijk Films Roxy Lido Dans-academie P.F. Apotheken en dokters diensten DONDERDAG 31 DECEMBER 1959 PAGINA 3 Bezoek onze interessante expositie: Afscheidsreceptie BoomRuygrok N.V. HOGERE SLACHTHUIS TARIEVEN '"T'lerlijkc Stand Haarlem v5ÏÏ'&-ra- v»n een zoon: w M. Waterstanden Autorijschool N. KOOMEN begin i960 goedi ANS EN JAAP DANIELS Dr. Hensen houdt lezing voor K.A.J. Leden Reddingsbrigades behaalden diploma A Plantsoen bij bejaarden tehuis in Zwanenburg Cinema Palace Toneel Muziek Diversen T entoonstellingen Vrouwengilde Heemstede Burgerlijke Stand Heemskerk Kerstboomverbranding WASSERIJ DUYN Rembrandt Schagchelstraat 31 Telefoon 10806 - Haarlem Aardenhout WILHELMINA RIJWIELFABRIEK H.H. Missen op Nieuw jaarsdag in het dekenaat Haarlem Advertentie Geopend 31 dec. en 2 jan.: Van 9.0012.30 en van 2.006.00 uur S AERDENHOUT, 30 dec. De kort geleden opgerichte „Stichting Buurt schap Bentveld" heeft bezwaren inge diend tegen het partieel uitbreidings plan „N", dat voorziet in de bebouwing van het terrein tussen het waterwin gebied en de Bramenlaan en de Duin rooslaan te Bentveld, gemeente Zand- voort. Men wijst er op, dat reeds twee maal een wijziging van het uitbrei dingsplan voor dit deel van Zandvoort ter visie heeft gelegen,. Naar aanleiding van talrijke daartegen ingediende be zwaren is destyds het eerste plan ge wijzigd, maar dit gewijzigde plan werd op 24 februari 1959 door de gemeente raad verworpen. De raad zwichtte toen voor de bedenkingen welke gerezen wa ren tegen de aantasting van een stukje Zeer aantrekkelijk natuurschoon. De „Stichting Buurtschap Bentveld" Protesteerde er tegen, dat men op hieuw pogingen doet om tot bebouwing van dit terrein te geraken. Het aantal te bouwen woningen is nu terugge bracht van 12 tot 9. Voorts wordt tbans; voor de terreinen ten westen van ,>Gr2° Bentveld" een bestemming voor v,ft ve recreatie voorgesteld. Men acnt net niet onwaarschijnlijk dat de oude en thans in vrij vervallen staat verkeren de buitenplaats „Groot Be"tveld bin nenkort een andere bestemming zal krijgen. De bestemming van de omlig gende terreinen zal eerst daarna aan de orde moeten worden gesteld. Adressanten wijzen voorts op de itrook van 40 meter breedte „voor pas- HAARLEM, 30 dec. In het Bisschop pelijk Museum van Haarlem zal don derdagavond 7 januari vanaf acht uur een forum plaats hebben over de he dendaagse kerkebouw. De heren W. A. L. Beeren en C. J. A. C. Peeters, hist, art. drs., redacteuren van het tijdschrift „Kunst en Religie" zullen het onder werp inleiden. Onder leiding van mr. B. J. M. Engbersen, wetenschappelijk medewerker van het Katholiek Sociaal Instituut, zal dan gediscussieerd wor den. HAARLEM, 30 dec. In de Kroon zalen van café-restaurant Brinkmann is vanmiddag een zeer druk bezochte afscheidsreceptie gehouden ter gelegen heid van de directie-wisseling bij de Boom-Ruygrok N.V. Zoals reeds be richt, hebben de beide directeuren, de beren K. R. van Staal en J. M. Boom fD bun functies neergelegd wegens ge- rt.vl frde leeftijd. In hun plaats is als irecteur benoemd de heer P. N. van £nin van Dorp, terwijl de heer J. M. oom Jr. als plaatsvervangend direc teur zal optreden. Talrijke personali teiten uit commerciële en industriële kringen, afgevaardigden van organisa ties en instellingen het bedrijfs- en so ciaal-charitatieve léven betreffende en anderen kwamen de scheidende direc teuren en hun opvolgers hun opwach ting maken. sieve recreatie" langs de grens van het waterwingebied. Deze strook valt sa men met een in bepaalde plannen ge projecteerde snelweg. Mocht deze weg er komen, dan zou het aanbeveling ver dienen, dat het tussenliggende terrein een fraaie en nuttige bescherming kan bieden tegen de onmiskenbare nade len van een drukke verkeersweg. HAARLEM, 31 dec- W. Krijnen, leerling: van het Trmiteitslyceum, is winnaar geworden van het Scholieren- schaoktoernooi. Uit handen van de voorzitter van de Noordhollandse Schaakbond, de heer J. Lankamp. ont ving hg gistermiddag in een van de za len van restaurant Brinkmann, de prachtige wissëlbeker van de H.S.S.B., alsmede de eerste prijS van de hoofd groep, een zilveren beker beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Haarlem. De 2e prijs van de H.S.S.B. was voor K- Nederkoorn, eveneens van het Tri- niteitslyceum, die in de slotpartfl tegen W. Krijnen tot remise kwam, en toen met zijn tegenstander overeenkwam het spel met vier „vluggertjes" te beslis sen. Het eerste partijtje eindigde in remi se, zodat W. Krijnen door winst in de volgende twee partijen reeds een vol doende aantal punten had verzameld. Een woord van dank richtte de heer Lankamp tot de twee oud-leerlingen, die op zo voortreffelijke wijze het tour- nooi georganiseerd hadden. Hij sprak de wens uit dat de plannen, de oude tra ditie van het spelen van onderlinge schoolwedstrijden weer te herstellen, verwezenlijkt zouden worden. De prijs van de gemeente Heemstede, viel ten deel aan J. van de Kastele, die de der de plaats bezette, terwijl K. Mosterd man met een vierde plaats de prijs van de gemeente Bloemendaal in de wacht sleepte. De prijs voor de meest ongelukkige speler ging naar J. Schellaert, die reeds op de eerste dag door een ver keerde zet het kampioenschap in zijn groep verspeelde. Hij kreeg een fraai zakschaakspel. Als bijzonderheid moet vermeld worden dat het bestuur een prijsje voor de minst sportieve speler had gecreëerd, waarvoor echter twee spelers in aanmerking kwamen. Bij de beslissende partij om de derde en vier de plaats in het hoofdtournooi hadden zij namelijk de eer maar aan elkaar gela ten en het op verdere strijd niet laten aankomen. HAARLEMMERLIEDE, 31 dec. Haarlemmerliede wil de tarieven voor het gebruik van het openbaar slacht huis en voor de keuring van vee en vlees veranderen. In de raadsvergade ring van 7 januari komt een voorstel aan de orde om deze tarieven respec tievelijk te brengen van 14,. op 16, en van 6,- op 6,50. Advertentie burg. BOREELSTR. 12 HAARLEM - TEL. 13652 G.N. A. Leeuwenberg^ ,,'SÏÏÏ w*W dochter: O. H. van der Lans. - ONDERTROUWD: C 0 n en C. M. A. Elshof; A T. Hoefman M. T. L. van der Valk: N Trompen boer en G. K. Klooster, H. r> Lanov Meijer en F. L. Lucassen j anoy en J. Verkerk; T. J- H1®. en m. M. T. Schoonebeek; H. v> naede en M. A. Lammens, a. Gnm en H. O. Valk; P. W. Voskuilen en W. stok- G. Hoogreef en J. C. J* TvaQ_/*.eh Berg; J. j. Smolenaars en J. -schip. Per; W. Robbemont en G. W. Burgstra; E P. Brunekreef en J. H. Koelman, J. w. Kan en A. M. Heiligenberg, r Koning en T. Riksten; P. A. W. Onne- kes en E. G. van Batenburg. GEHUWD: D. Pronk en J. de Waal, W. Biesgraaf en J. L. M. Spierings; bchaap en A. G. Westerhoud; J. M. M. ran Goor en E. G. M. Sengers; M. P- Koster en G. M. Kaptein; J. Spaarga ren en E. P. J. van den Ëos; A. R v'an der Graaf en J. van Roon; H. A. van Haren en C. M. Mouthaan; R. Wijt man en H. A. van Loo; J. W. Stuart UI P. Logemann; J. de Haan en H M. van der Veldt; J. G. G. van Leeu- en C. M. Kamoên; R. H. M. Beu ken holst en E. van Turnhout; D. F. Berk en P. T. P. Sehardijn; K. Das en lur VV Oudejans; J. H. Bergkamp en M. Nipshagen; C. P. Roeien en S 4- M. Scheefhals. nOV,^rRLEDEN: C. A. Kroon van iJiest-limmers, 73 j., Schotersingel; S ek<?ek-Makkelie, 62 j.. Amsterdam straat; D. (je Vries-Mitchell, 82 1., trompstraat; W. Haanstra, 88 j., Maer- ten van Heemskerkstraat; J. Schaart xr Romolenstraat; E. Jansen, 80 j. vergierdeweg; E. A. M. van der Wèi- (ien. 65 j., Twjjsel, 59 van der Vinnestr.; j., Gasthuisvest. J. A Donderdag 31 december Hoog water; 4.31 u. en 16.47 u. Laag water; 0.11 u. en 12.36 u. Vrijdag 1 januari Hoog water: 5.18 u. en 17.37 u. Laag water: 1.01 u. en 13.23 u. Zaterdag 2 januari Hoog water; 6.07 u. en 18.24 u. Laag water: 1.47 u. en 14.09 u. 84 BEVERWIJK Breestraat 74 Advertentie Wij vensen U een ZALIG en VEILIG 1960 gedipl. A.N.W.B. Instr. Telef. 54609 - Kedoeslraal 5 INBRAAK Gisteravond is inge broken in een woning aan de Zonne bloemlaan te Aerdenhout. Men heeft zich door het inslaan van een ruit toe gang verschaft. Alle vertrekken wer den doorzocht. Door uitstedigheid van de bewoonster kan men niet vaststel len of sierraden worden vermist. RAYONAMBTENAAR OOST In verband met bevordering tot brigadier van de rayonambtenaar A. Vermeulen, wordt met ingang van 4 januari aange wezen tot rayonambtenaar Oost de hoofdagent R. O. van der Schaaf, wo nende Hannie Schaftstraat 6 I, Haar lem. HERINGA WUTHRICH Tijdens de buitengewone algemene vergade ring van aandeelhouders der Techni sche Maatschappij Heringa Wuthrich N.V. te Haarlem is besloten ir. R. D. Osinga, tot dusver hoofdingenieur, te benoemen tot directeur met ingang van Nieuwjaarsdag I960. Aan de dynamische en psychische spanningen heeft het op het concert, dat gisteravond door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder Henri Arends gegeven werd, niet ontbroken. Het was een Slavische avond, waarop Moussorgsky, Tschaikowsky en Dvorak hun hevig-bewogen taal spraken. In „Een nacht op de kale berg" van Mous sorgsky wordt Satan gehuldigd op een wel zeer suggestieve wijze. Het bruta le, overrompelende Eerste pianocon cert van Tsaikowsky, dat de heftigste kritiek heeft moeten verduren, doch evenwel het meest populaire van alle klavierconcerten is geworden, stortte de luisteraar van de éne emotie in de an dere. Dramatische accenten, maar dan edeler vorm, bevatte de Vijfde Symfonie van Dvorak. Arends wist de lugubere abnormali teiten die zich op „de kale berg af speelden, fantastisch voor te toveren. De vraag rijst misschien: moeten zulke dingen nu door een kunstenaar getoon zet worden? Als dit niet gewenst zou yJn> z°u er heel veel, ook in de beel dende kunst moeten verdwijnen, bijvoor beeld de Dodendans" van Hans Hol bein de Jongere, welke konsekwentie toch wel moeilijk is te aanvaarden. De Russische pianist Nikita Magalof speelde op^ fascinerende wijze het Con cert van zijn land- en rasgenoot Tschai- Advertentie ^^uwjaarsdiner in restaurant ™et °Ptreden van het bekende duo «n 4 1. «H. tafel WIJK AAN ZEE - TeI 0 2517-322 - 341 SANTPOORT, 31 dec. Zondag 3 januari organiseert de aiaenng Sant poort van de K.A.J. een dansavond in het St.-Patrick jeugdhuis aan de Wui_ verderiaan. De muziek wordt verzorgd door de bekende „IJmond Swing Socie ty" uit IJmuiden. Vooraf zal dr. Hen- sen een lezing houden over Afrika, het werelddeel, dat momenteel zo in het middelpunt der belangstelling staat. De ze lezing zal worden verlucht met een aantal fraaie en interessante lichtbeel den. De avond begint om 8 uur. KUNSTENAAR EN PUBLIEK Op uitnodiging van de Heemsteedse Kunst kring zal mr. A. F. Kamp als schrij ver bekend onder het pseudoniem G. Je Maire in de foyer van het Minerva Theater spreken over Kunstenaar en Publiek' op vrijdag 8 januari om kwart voor acht. kowsky. Hij is een groot artiest, sterk geladen, met een verblindende virtuosi teit. Het werd een gevecht op leven en dood met het orkest, een fel1 realisa tie van 's componisten tegenstrijdige gevoelens. Als apotheose, maar dan van een gezonde soort, werd de grandioze Vjjfde Symfonie van Dvorak vertolkt. Het is muziek vanuit „de Nieuwe We reld" doch ondanks de invloed van In diaanse- en Negermuziek, gepronon ceerd Slavisch. Het orkest heeft zich hierin van zijn beste zijde doen kennen, de klank van hout en koper was goed. T. de Vr. Aan het eind van het jaar maakt Artis, evenals alle serieuze bedrijven en instel lingen, de inventaris op. Al dagen lang gaat oppasser Rozendaal met een lijst rond om nauwkeurig aan te tekenen hoeveel honderden dieren in het grote dierenhotel verblijven. Bij de flamingo's lijkt ons dat niet zo een groot probleem, maar hoe hij er bijvoorbeeld, bij de krioelende muizen of marmotten uit komt is ons een raadsel. HAARLEM, 30 dec. Tijdens het vanavond in het Sportfondsenbad ge houden wekelijkse oefenuur van de Haarlemse reddingsbrigade zijn exa mens afgenomen voor het diploma A zwemmend redden van de Koninklijke Nederlandse bond tot het redden van drenkelingen. De examencommissie van het district Noord West van- de KNBRD bestond uit de dames A. Per- ry-Meijer, S. C. Dijkstra-van Baren en de heer H. R. Vos. Als districts-verte- genwoordiger was aanwezig de heer A. Nouwen. Na afloop maakte de heer Vos in de hal van het bad de uitslag bekend. Van de elf kandidaten, van wie er twee niet waren opgekomen slaagden zes voor het volledige examen en twee kandidaten voor het theoreti sche- en praktische deel. Deze beide zwemmers zullen nog een medisch exa men moeten afleggen alvorens zij het diploma kunnen verwerven. Een kandi daat moest wegens onvoldoende ken nis der materie worden afgewezen. Ge slaagd zijn de dames M. Q. L. van Hou ten en A. M. L. van Houten, van de Heemsteedse reddingsbrigade; de heren H. L. Rietberg en W. H. van Keulen van de Zandvoortse reddingsbrigade mej. M. Martin en de heer E. van der Pol, van de Bloemendaaise reddingsbri gade. Voor het gedeeltelijk examen - op het medisch gedeelte na zijn ge slaagd mej. B. Nieboer van de B.R.B en de heer A. J. Borst van de Heem steedse R.B. Van de voor het volledig diploma geslaagden had een deel reeds in augustus het waterwerk onder deel van het examen afgelegd. De actie voor de Stille Armen is dit jaar in Haarlem een ongewoon succes geworden. Het comité, dat de gelden verdeelt, is uiteraard zeer dankbaar gestemd. Het heeft in totaal 28.471,79 ontvangen en ruim duizend gezinnen konden met een kerstgave verblijd wor den. Ook de redactie van onze cou rant werd getroffen door de royale wij ze, waarop de lezers, méér nog dan vorige jaren, reageerden op de actie. Actie wekt reactie. Hun reactie had tot resultaat, dat de giften, bezorgd aan ons bureau of per giro overgemaakt, een bedrag opleverden, dat ruim hon derd procent méér was dan in 1958. Daarvoor dus onze bijzondere dank. Met de nagekomen gift van 17.50 (mevr. K. te H.) is in onze courant totaal verantwoord 3025.-. HAARLEMMERMEER, 31 dec. - In Badhoevedorp wil men komen tot de stichting van een tennisbanencom plex. Er heeft zich een comité ge vormd, waarbij zich reeds 150 adspi- rant-leden hebben opgegeven. Aange zien reeds verschillende inwoners v»n het dorp elders tennissen, is het niet onmogelgk dat de belangstelling nog groter zal blijken. Het comité wil wil voorlopig drie banen arn'f-ggen. maar vermoedt dat er in de toekomst wel vier nodig zullen zijn. Het meest komt in aanmerking een terrein van 3.760 m2 nabij het gemeentelijk ly ceum. Voor aanleg en accomodatie van drie tennisbanen heeft het comité 35.000 nodig. Hierbij is de bouw van een kleedgeiegenheid en van douches inbegrepen. B. en W. van Haarlem mermeer stellen de raad nu voor dat de gemeente zich garant stelt voor een door het comité aan te gane lening. Voorts wordt voorgesteld het comité dat omgezet gaat worden in een „Stichting Tennisbanen Badhoeve dorp" recht van opstal te verlenen voor bedoeld terrein voor de tijd van dertig jaar. HAARLEMMERMEER, 31 dec. Voor een bedrag van 850,- willen B. en W. van Haarlemmermeer het par- keerterreintje op de Huigsloterdijk doen uitbreiden. De gemeente Alkema de draagt in de kosten bg, zodat van de raad van Haarlemmermeer een bij drage wordt gevraagd van 425,- Voorts vragen B. en W. van Haar lemmermeer de raad om een crediet van 13.000,voor de aanleg van een speelterrein op een stuk gronds nabij het flatgebouw „De Schuilhoeve" in Badhoevedorp. Voor het geld worden grond- en draineringswerken verricht een bloemen- en plantenbak gemaakt een keerwand aangelegd ter afschei ding van een aldaar aan te leggen pad, een betegeling aangelegd en en kele speeltuigen aangeschaft. HAARLEMMERMEER, 31 dec. B en W. van Haarlemmermeer stellen voor een bedrag van 5700,. te vote ren voor het aanleggen van een plant soen bij te bouwen bejaardente huis in Zwanenburg. Een wijziging van het geldende uitbreidingsplan, die een dergelijke aanleg mogelijk moet maken, is in voorbereiding. Men wil een gras- gazon aanleggen, begrensd door lage beplanting. Aan de voorzijde komt het trottoir van de Sparrenlaan en aan de achter zijde heesterbeplanting, waarvoor een rozenperk wordt aangebracht. Op deze wijze hoopt men het bejaardentehuis wat meer openheid te geven. Afgaande op de reklame zou men aannemen, dat iedere film met. Tarzan, de onverwoestbare jungleheid, als centrale figuur diens grootste avon tuur inhield. De van geestdrift hijgen de publiciteit heeft er nu, althans wat de oorspronkelijke titel betreft, met Tarzan's greatest adventure" een al les overtreffend superlatief tegenaan, en daarmee haar eigen ruiten voor de toekomst ingegooid. Inmiddels is in „Tarzan en zijn vij anden", zoals de meer bescheiden Ne derlandse titel luidt, vrijwel alles bij het oude gebleven, zij het dan dat de nieuw Tarzanspeler (Gordon Scott) een klein beetje meer kan acteren dan zijn voorganger Johnny Weissmuller, die geen zinnen van meer dan vier woorden onbeschadigd kon uitbrengen. Het verhaal is wat minder onzinnig. Maar er is genoeg onnozels om te be letten van een geslaagde film te spre ken. Het gaat ditmaal om een verbor gen diamantmijn. De slechten vormen een troep smerige schurken met aan het hoofd Anthony Quayle die, na li- kwidatie van de rest, alleen overblijft om het tegen Tarzan af te leggen. Na dat het parmantige meisje zich heeft teruggetrokken, begeeft ook Tarzan zich weer naar het territorium in de wildernis. Tot de volgende keer. Deze nieuwe en wel bloedige avonturen, die daarom voorbehouden dienen te blij ven voor personen boven 18 jaar, zijn van de week te zien in Cinema Palace. CINEMA PALACE: Tarzan en zijn vijan den, 14 j.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do. 31 dec. 2, 4.15 en 7 uur. Do. 7 jan.: 7 en 9.15 uur: White Christ mas, a. 1. FRANS HALS: Bittere rijst, str. volw.; 2, 7 en 9.15 uur. Oudejaarsdag gesloten. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Hopla Conny, a. 1., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do. 31 dec. 2, 4.15 en 7 uur. LUXOR: Opstand der gladiatoren, 18 j. (2e Vr. t.m. zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. t.m. do. 2 en 8 uur. REMBRANDT: Op de plaats rust, a. 1. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do. 31 dec. 2, 4.15 en 7 uur. ROXY: T.m. zo.: Als moordenaar gebrand merkt, 14 jaar. Ma. t.m. do.: Straalia- ger in nood, 14 j.; 2.30, 7 en 9.15 uur. Do. 31 dec., 2.30 en 7 uur. Vr. en zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Orfeu Negro, 14 j. (3e week); 2.15, 7 en 9.15 uur. Do. 31 dec. 2.15 en 7 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Do. gesloten. Het verborgen leven van Walter Mitty, 14 jaar. Vr. en zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Za. 2.30, 7 en 9.15 uur. Ma. t.m. wo. 2.30 uur: Robinson Crusoë, a. 1. Ma. en di. 8.15 uur: De rode Pimpernel, 14 jaar. Wo. en do. 8.15 uur: De glorie van het moederschap, 18 jaar. Vrijdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „De vluchtelinge" van Ugo Betti Regie: Cruys Voorbergh. (Eerste voorstelling). Zaterdag 2 Januari Stadsschouwburg, 8 uur: Cabaret Tom Manders in „Saint Germain des Prés". Zondag 3 januair Stadsschouwburg, 8 uur: Cabaret Tom Manders in „Saint Germain des Prés". Maandag 4 januari Stadsschouwburg, 8.15 uur: H.T.C. met „De ingebeelde zieke". Regie: Johan Gre- ter. Dinsdag 5 Januari Stadsschouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel met „Een hete zomeravond" van Ted Willis. Regie: Ton Lutz. Woensdag 6 januari Stadsschouwburg, 8.15 uur: R'.T.C. met De ingebeelde zieke". Regie: John Greter. Donderdag 7 Januari Stadsschouwburg 8 uur: Rotterdams To neel met „Een hete zomeravond van Ted Willis. Regie: Ton Lutz. Maandag 4 januari Grote Kerk, 3.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Dinsdag 5 januari Concertgebouw, 8.15 uur: N.Ph.O. o.l.v. Bernard Haitink, vijfde concert serie D. Solist: Daniël Wayenberg, piano. Program ma; Symfonie no. 9 van Bruckner; Bur leske, R. Strauss; Till Eulenspiegel, R. Strauss. Donderdag 7 januari Concertgebouw, 12.40 uur: Pauzeconcert door Albert de Klerk. Concertgebouw, 8 uur: Concert door de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap" o.l.v. Jack Loory. Solist William Herbert, tenor. M.m.v. N.Ph.O. en orga nist Albert de Klerk. Donderdag 31 december Concertgebouw, 2 uur: Kindermiddag Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Zondag 3 januari Concertgebouw: Culturele dag Land- en Tuinbouwjongeren. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 10—17 uur Zon en feestdagen 1316 uur. „Kerkenbouw Advertentie Wij laten hierbij onze cliënteie weten, dat ONZE SALONS ZATERDAG 2 JANUARI a.s. zullen zijn GESLOTEN nu" (tentoonstelling van hedendaagse kerken). Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meestert, erken). Geopend van 10—16 en zo. 13—16 uur. Zolder van 't Museum: Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels (t.m. 10 jan.). Teylers Museum: Tekeningen Hollandse Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31 toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag behalve maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur. Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg Geopend do. 1012.30 en 13.3017 uur Zo. 14—17 uur. Cruquiusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend van 912.30 en van 1.305 uur Zondags van 105 uur. Huis van Looy, KI. Houtweg .03: Kerst tentoonstelling van leden van de Hol landse Aquarellistenkring. Geopend da gelijks 10—12.30 uur en 13.30—17 uur: zondags 1417 uur. (Tot 18 jan.). Oud Ambacht, Omvalspoort 7—9: Ten toonstelling van werken van Chris van Voorst. Geopend werkdagen 11—5, zon dags 1—5. (Tot 11 jan.). 't Hof van Heemstede, Valkenburgerlaan Joost van Santen en J. H. Willemse expo seren olieverf-schilderijen. De Vliegende Hollander, Haltestraat 39 a. Zandvoort: Expositie van schilderijen van Jos Viëster. (T.m. 8 jan.). Blijkbaar voelt iedere Amerikaanse regisseur of speler zich onweerstaan baar gedwongen om iets in het genre van de Western te presteren. Paul Wendkos regisseerde „Als Moordenaar gebrandmerkt" („Face of a Fugitive"), met Fred Mac Murray, welke laatste we ons nog herinneren uit talloze „so- ciety"-rollen. Wendkos, die enkele jaren terug in „The Burglar" nog staaltjes van sfeervol filmscheppen gaf, teert in zijn laatste film voornamelijk op zijn routine-ervaringen en Fred Mac Mur ray doet hetzelfde. Een gearresteerde bankrover ont snapt aan zijn begeleider, die gedood wordt. De vluchteling vindt een tijde lijke wijkplaats in een prairiestadje, waar men wel van de gezochte heeft gehoord, doch hem niet kent, aangezien zijn portret nog niet is gedistribueerd. Zo kan het gebeuren, dat hij als assis tent-sheriff wordt aangenomen om op zichzelf te jagen. Tijdens het korte ver blijf maakt hij kennis met een char mante weduwe en redt hij het leven van ettelijke burgers in hun strijd te gen een terroriserende veehouder. Ook dat van de sheriff, wiens bedreigd hui selijk geluk hij tevens van de onder gang redt. Als dan de arrestatie een feit wordt, is het een tot beter inzicht gekomen gevangene, die wordt wegge voerd. Ervarenen in het zien van dit soort Westerns zullen er geen nieuwigheden in ontdekken, ondanks de verzorgde fo tografie en de vakkundige beeldscha kering, hetgeen blijkens het resultaat nog niet altijd een goede film oplevert. Maar voor jongelui, die pas veertien zijn geworden, is het misschien nog iets nieuws. In elk geval moet men die leeftijd hebben bereikt om de film te mogen zien. Tot en met zondagavond in Roxy. Vanaf maandag draait er „Straalja ger in nood", welke titel reeds voldoen de preludeert op het genre van de film. Toegang veertien jaar. Conny Froboess, wier populariteit vooral berust op haar liedjeszingerg en haar dansen, is de centrale figuur in een filmonderneming, die we moeilijk anders dan als puur commercieel kun nen kwalificeren. Heinz Pau. producent, scenarioschrijver en regisseur van de film „Hopla Conny", voert haar voor zijn camera's als de dochter van een trouwlustige weduwe, die de zoon van een rijke Amerikaanse grammofoonpla- tenkoning te logeren krijgt. Door een misverstand wordt Conny geacht een jongen te zijn en dan gaat ze natuurlijk u hebt het al geraden een traves- tirol spelen. Om het verhaal, dat met verschillen de gelukkige koppels eindigt wat op te sieren, heeft de producent-schrijver-re gisseur een aantal overjarige grollen en grappen uit het archief opgediept, zon der er ook maar één enkele originali teit aan toe te voegen. Of het moet de hoeiahoepel zijn, die al weer een eeuwig heid uit de mode is. Iedereen mag van de week naar de dansende en zingende Conny gaan kijken. HEEMSTEDE, 31 dec. Voor de af deling Heemstede van het Katholiek Vrouwengilde zal pastoor H. A. J. Drost maandagavond 4januari in de boven zaal van het gebouw Anno Sancto te Heemstede een lezing houden over de betekenis van Drie Koningen. Op de ze avond zal mevrouw W. Bruggeman als nieuwe presidente worden geïnstal leerd. Tevens zal het nieuwe bestuurs lid, mevrouw J. Snijders-Blok, aan de leden worden voorgesteld. GEBOREN: P. Swart-van der Zon, z.; M. J. Engelhart-de Kuster, z.; M. J. Does-Wijker, z.; J. van Kruistum- Vergonet, d.; J. Duin-Duin, z.; W. P. Makkelie-v. d. Watering, d.; M. J. Aar- denburg-Rubbens, z.; W. M. van der Zon-Eijman, d.; M. M. Snel-Molenaar, d.; D. C. Valkenberg-van Aanholt, d.; J. C. Stengs-van der Zon, d. ONDERTROUWD: M. van Hars kamp en V. Vredenduin. GETROUWD: N. Stengs en E. A. Meyland. ZANDVOORT, 30 dec. De verbran ding van de kerstbomen zal te Zand voort plaat vinden maandag 4 januari 's avonds om 7 uur op het strand voor de Rotonde. Overdag kunnen de bomen ter plaatse worden bezorgd. De brand weer zal aan dit vreugdevuur enige attracties verbinden, onder andere door het aanbrengen van vuurwerk in de brandstapel. Advertentie AMSTERDAMSEV A ART 20 TEL. 11053 Nu eens een soldatenklucht, dan weer musical of liefdesromance, maar in geen van de drie genres goed is „Op de plaat(s) rust" (,,A Private's Affair'') Ondanks alle vlijt en opwinding slagen noch de maker Raoul Walsh, noch zijn spelers, onder wie Gary Crosby en Cris- tine Carere er in, een golvenhoge hu mor te veroorzaken. Het blijft bij wat rimpeltjes en gekabbel, waarop ieder zich van de week in Rembrandt kan la ten meevoeren. STUDIO prolongeert deze week de fascinerende film „Orfeu Negro" toe gang 18 jaar. De „Opstand der Gladia toren" wordt in LUXOR geprolon geerd ook toegang 18 jaar. „Bittere Rijst" kan men weer zien in FRANS HALS; toegang 18 jaar. Het Heemsteedse MINERVA-theater geeft vrijdag tot en met zondag een reprise van „Het verborgen leven van Walter Mitty", 14 jaar, en van maan dag tot en met woensdag van „Robin son Crusoe Co". 14 jaar, met Stan Laurel en Oliver Hardy. Maandag- en dinsdagavond draait er „De rode Pim pernel" 14 jaar, en woensdag- en don derdagavond „De glorie van het Moe derschap", toegang 18 jaar. Advertentie Haarlem Apotheken: Park-Apotheek, Kleverpark- wee 13 tel. 11793; Centraal Apotheek, Grote Houtstraat 78, tel. 10500: Bos- en Vaart Apotheek, Bos- en Vaartstraat 26, tel. 13290. Doktersdienst: Indien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathot, tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandartsen: M. H. P. M. Eysvogel. Wa genweg 26, tel. 14808. Dierenarts: J. Beyers, Raamsmgel 28, tel. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206, tel. 38320. Doktersdienst: J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, tel. 42962. Bloemendaal ApothekenBloemendaaise Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42. tel. 8284. Doktersdienst: H. Immink, Bloemendaal seweg 126, Heemstede, tel. 57753. Heemstede Apotheken: Zie onder Aerdenhout. Doktersdienst: A. Degenaar, P. de Hoogh- straat 11, tel. 35008; P. van der Gugten, Heemst. Dreef 37, tel. 39903. Overveen Apotheek: Zie Bloemendaal. Doktersdienst: J. A. Hollander, Zijlweg 17, tel. 11431. Zandvoort Apotheek: Mevrouw M. J- Kerkhoven— Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. Doktersdienst: P. Flieringa, Brederode- straat 1, tel. 2181, van 1 jan. 0 uur tot 2 jan. 8 uur. Santpoort Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant- poort, tel. 02560-8310. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek bergenlaan 42, Santpoort, tel. 02560-8284. Advertentie Ged. Oude Gracht 79 - Haarlem Telefoon 16524 wenst al zijn relaties een VOORSPOEDIG 19 6 0 Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H„ 11 en 12 uur. St.-Antonius, N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H., 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H„ 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaame: 6, 7.30, 9," 10.30 H. en 12 uur. St.-Jan, A'damstraat: 6.1ö 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 6.30, 7.45, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30, 8.45 H„ 10.15 en 11.30 uur. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H. en 11.45 ur. BLOEMENDAAL. AUerh. Drieëenheid: 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur. AERDENHC 'IT: 7.30, 9 H. en 11 uur. ZANDVOORT: 7.30, 9 H. en 11 uur. Huit in de Duinen: 8.30 uur. OVERVEEN: 7 8, 9 H„ 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE. (H. Bavo): 7.30, 8.S0, 9.40 H., 11 en li uur. HEEMSTEDE. (O. L. Vr. Hemelvaart): 6.45, 7.45, 8.45 H„ 10, 11.45 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBROEK. (H. Jozef): 6.45, 8, 9.15 H. en 11 uur. VOGELENZANG (O. L. Vr. Hemelvaart) 7.30, 8.30 en 10 uur H.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3