Vraag Antwoord cr van Duitse vraag leidde tot goede weerstand aan het Damrak i 4 PAUL VLAANDEREN De dobbel* ganger" i I Contant geld op het juiste moment ZATERDAG-PUZZLE De Twentsche Bank MOOI WINTERWEER ERIC DE NOORMAN en Het moeilijke probleem v. Vlissingen De gouden ring in Heemstede ('0v\ ZATERDAG 16 JANUARI 1960 PAGINA 12 Goedkope vlag-kwestie Hoge Raad vernietigt arrest Haags hof De boycot van schepen in Nederlandse havens CL Ta In woonwagen Vrouw in kolendamp omgekomen Man en baby overleven vergiftiging Haagse Comedie Paul Steenbergen alleen directeur DE BEURSWEEK 9S Graanproduktie 59 10 pet minder dan '58 Voor tarwe en peulvruch ten afgelopen jaar gunstig A P verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening O possin g 19 december ZEELAND WIL HELPEN H. Mis volgens de Byzantijnse ritus R.-k. Middenstand Heemstede Biljartwedstrijd Trou Moet Blycken -T eisterbant A ctiviteiten worden hervat Kerkmuziekavond voor Heemsteedse Kunstkring Vragen voor <t*ze rubriek moeten worden gericht e/tn de j Redactie van ons blad (met in de linkerbovenhoek der enveloppe: „Vragenrubriek"). De beantwoording ge schtedt gratie. De Redactie behoudt zich echter het recht voor, bepaalde vragen niet voor beantwoording in aan merking te doen komen. Over de beslissing dienaangaande kan niet worden gecorrespondeerd. Gaarne vermelding van naam en adres bij de ingezonden vragen Men houde er nog rekening mee, dat men minstens ie dagen op antwoord zal moeten wachten en dat het ons niet mogelijk ia, tn te gaan op verzoeken tot persoonlijk* beantwoording der brieven. Levensonderhoud Een vrouw, die een huwelijk heeft gesloten met een weduwnaar met 3 kinderen, heeft uit dit huwelijk 2 kinderen. Zij wil graag in een be jaardencentrum worden opgeno men, maar is daartoe financieel niet in staat. Zijn nu haar kinderen wet telijk verplicht haar daarbij te hel pen? Zijn ook de kinderen van haar man uit diens eerste huwelijk daar toe verplicht? Deze vrouw heeft een blijvende kwaal en is vaak bed legerig. Aldus W.H.M. Alleen de eigen kinderen zijn verplicht tot het geven van wat de wet noemt .noodzakelijk levensonderhoud". Daar onder valt de medewerking aan een op name in een bejaardencentrum naar onze mening niet. Voorts is er vaak be zwaar verbonden aan opneming in een bejaardencentrum, als de betrokkene bedlegerig is. In het algemeen worden alleen mensen na een keuring tot be woning van deze centra toegelaten. Huurbescherming De eigenaar van het huis dat wij bewonen bewoont de bovenverdie ping en wij hebben het benedenhuis gehuurd. Nu beweert de eigenaar, dat wij onderhuurders zijn. Naar onze mening zijii wij gewoon huur ders. Als de eigenaar eventueel het huis gaat verkopen, kunnen wü dan blijven wonen? Wij hebben een woonruimtevergunning van de ge meente. Aldus de problemen van G.M.S. Uw standpunt is juist. De eigenaar is tevens verhuurder en heeft met u een huurovereenkomst aangegaan waarin u de huurder bent. Pas wanneer u zelf weer tot verhuring zou overgaan, ont staat de figuur van onderhuur en -ver huur. Als de eigenaar tot verkoping mocht overgaan kunnen de regelen van de huurbescherming op u als huurder van toepassing worden. Over het alge meen kan men, als de belangenafwe ging tussen huurder en nieuwe eige naar in het nadeel van de huurder uit valt, pas na 3 jaar gedwongen worden tot ontruiming over te gaan. Dienstplicht Mijn zwager heeft zoons, de drie oudsten zijn in militaire dienst ge weest. Zijn de andere 4 zoons nu allemaal vrij van militaire dienst? Vraag van C. v. H. Ja, indien deze drie langer dan 30 da gen gediend hebben. Men moet zich voor de aanvraag voor vrijstelling wenden tot de afdeling militaire zaken op het gemeentehuis. meer gespeeld en wel in hoofdzaak omdat bij dat spel een dam alle rich tingen uit mag slaan, waardoor de dam een te grote waarde krijgt. Er wordt gespeeld met 12 schijven. Sedert 1923 hebben alle pogingen om verandering te brengen in de huidige spelwijze ge faald. Als het spel toch op het 64-rui- tenbord wordt gespeeld, mag de dam alleen diagonaal worden verschoven. Den Haag, 15 jan. De Hoge Raad heeft vandaag arrest gewezen in het cassatieberoep tegen het arrest van het Haagse gerechtshof in de zaak van de boycot van de schepen onder goedkope vlag, die enige, tijd geleden in de Ne derlandse havens is toegepast. De Rot terdamse rechtbank zag geen grond voor een verbod van de boycot en dit vonnis werd, toen de werkgevers in hoger beroep gingen door het Haagse gerechtshof bevestigd. De Hoge Raad heeft conform de conclusie van de advocaat-generaal, mr. Loel'f, het arrest van het ge rechtshof vernietigd. Druivenwingerd Kunt u mij vertellen wat voor mest een druivenwingerd nodig heeft? IK heb een klein kastje met blauwe druiven. Dit jaar heb ik de eerste druiven geoogst. Maar als ik ze elk jaar wil oogsten, zal er toch ge mest moeten worden. Vooral in een kas is goed verteerde stalmest zeer nodig om de grond in goede conditie te houden. Geef hiervan 7 4 8 flinke kruiwageps per 100 m2 grondoppervlak. Geef tevens een toe gift van 5 kg superfosfaat of slakken- meel en 8 kg patentkali per 100 m2. Alles in de voorwinter te geven en on der te werken. Wilt u alleen met kunst mest werken (wat we niet aanraden, tenzij om het andere jaar), geef dan b.v. 20 kg A.S.F.-korrels 12-10-18 per 100 m2. Ónder te werken in februari maart. Denk er om, er moet niet alleen ge mest, maar ook gesnoeid worden, zo wel in de zomer als in de winter. Ook de ziektebestrijding moet niet vergeten worden. De snoei moet liefst zo spoe dig mogelijk toegepast worden. Dammen Zijn er voor het damspel op een 64-ruitenbord (dus de schaakkant) nog andere regels dan voor een 100-ruitenbord? Wordt daar met 12 schijven gespeeld? Op een 64-ruitenbord wordt vrijwel niet TIEL, 15 jan. In het dorp Ingen in de Betuwe heeft zich een ernstig ge val van kolendampvergiftiging voorge daan, dat aar. een 24-jarige moeder van een kind, het leven heeft gekost. Het heeft maar weinig gescheeld, of ook de man en het zes maanden oude kindje waren om het leven gekomen. De familie Vermeulen woont in een salonwagen, die met toestemming van de familie Van Beekhoff was geplaatst op het fruitteeltbedrijf „Blijwerve". Doordat de man vorstverlet had von den de werklieden van het fruitteeltbe drijf het niet bijzonder, dat de familie wat langer bleef liggen. Toen de post geen gehoor kieeg en de brieven bij een andere familie werden afgegeven vond deze familie dit wat vreemd en het gezinshoofd toog op onderzoek uit. Op zijn kloppen deed de wagenbewo ner met veel moeite open. waarna hij bewusteloos neerviel. Spoedig bleek het dat ook het kindje bewusteloos in het bedje lag. Een onmiddellijk ontbo den geneesheer constateerde de dood van de 24-jarige mevrouw C. Vermeu len. Het ongeval wordt toegeschrreven aan een kachel, die in de loop van de nacht koolmonoxyde verwekte. De 25- jarige man en het kind werden met spoed naar het ziekenhuis Betheda te Tiel vervoerd, waar door het toedie nen van zuurstof de beide levens kon den worden gered. DEN HAAG, 15 jan. Het bestuur van da Haagse Kunstkring heeft de neer Paul Steenbergen verzocht om de directie van de Haagse Comedie alleen te gaan voeren. De heer Steenbergen heeft hierin toegestemd, zodat voor de onlangs overleden mededirecteur Cees Laseur geen nieuwe zal worden aangesteld. AMSTERDAM, 16 jan. In de fi nanciële sector is het deze week, al thans wat het binnenland betreft, zo goed als windstil geweest. Het nieuws uit Vennootsehapsland bleef beperkt tot enkele dividendaankondigingeu van klei nere bedrijven zoals Ver. Ned Kleer makerijen 5 (6) pet en Trieobest 6 (5) pet. en een regatief communiqué van Van Vlissingen, waarmede de illusie dat de verwachte aandelenemissie van deze vennootschap deze week zou ko men, werd weggenomen. De windstilte van deze week zal echter ongetwijfeld zijn te beschouwen als de stilte voor de storm die zal opsteken als de jaar verslagen en meerdere dividendvoor- stellen over het boekjaar 1959 loskomen. Tot de eerstelingen op het gebied van de jaarverslagen behoren naar traditie die van de Meelfabrieken der Ned. Bakkerij, de Rotterdamsche Bank en de Zeeuwsche Confectiefabrieken. Vo rig jaar hadden de Meelfabrieken de primeur. Het verslag versoheen toen reeds op 13 januari. Naar het bestuur van Van Vlissingen mededeelde zijn de in de laatste ver gadering van aandeelhouders bespro ken problemen in een vergevorderd sta dium van oplossing gekomen. Maar er zal nog enige tijd nodig zijn om tot een afronding van de voorstellen te ge raken. De steen der wijzen zal hier. gezien de bekende controversen tussen belanghebbenden, o.i. niet gemakkelijk zi'n te vinden. In het belang van de on derneming is het echter te hopen dat spoedig een algehele oplossing van de moeilijkheden zal worden bereikt. Sedert het overrompelende bod op de aandelen, hetwelk hef bestuur heeft we ten af te slaan door een publicatie waarin een reële kans op dividendver hoging en ,,in verband met de plannen van het bestuur" overweging van een aandelenemissie in uitzicht werden ge steld, zijn nu al ruim vijf maanden ver streken zonder dat aandeelhouders tot dusverre iets naders hebben onderno men. Intussen loopt de koers van de aandelen gestadig op. De verklaring van Unilever dat deze geen bod op de aandelen overweegt dit in tegenstelling tot de geruchten welke hieromtrent ter beurze liepen en waaraan tot beter begrip kan worden toegevoegd dat Unilever Ltd. via haar dochtermaatschappij, de United Africa Corp. een zeer aanzienlijk deel van de produktie van Van Vlissingen afneemt heeft tijdelijk een reactie te weeg gebracht, maar deze is, waarschijnlijk onder invloed van het emissieperspec tief, inmiddels weer overwonnen. Vrij dag werd voor de gewone aandelen Van Vlissingen zelfs een nieuwe record- koers van 575 genoteerd. Gerechtvaardigd Men vraagt zich af in hoeverre de huidige koers te rechtvaardigen valt. Bij een veronderstelde emissie in de verhouding 1 op 1 a pari zouden de aandelen op deze koersbasis theoretisch (met verwaarlozing van het dividend- verschil) 337 pet gaan doen. Om een rendement van bv. 4 pet te bereiken zou dan over het verdubbelde gewone kapi taal een dividend van 13'A pet. moeten worden uitgekeerd. Dit zou dan tevens ongeveer een verdubbeling van de divi- dendlast betekenen (over 1958 werd nl. op de gewone aandelen 14 pet uitge keerd, tegen 12 pet over elk van de voorgaande drie jaren). Ook onder een nieuw en vrijgevi ger dividendregime lijkt dit voorals nog een grote stap. Met het oog op een verantwoorde koersvorming van de aandelen mag men derhalve ho pen dat tot spoedige publicatie van het emissieprospectus zal worden overgegaan en dat daarbij dan klare wijn zal worden geschonken. Het gevaar is immers niet denkbeel dig dat zich in het andere geval nieuwe teleurstellingen zullen voordoen. De tijd werkt hier niet in het voordeel van de vennootschap, want naarmate de koers stijgt zullen ook de verwachtingen groeien. Het zal de vennootschap op deze wijze steeds moeilijker worden om de aandeelhouders op bevredigende wij ze tegemoet te treden. Eind juli was de koers van de gewo ne aandelen nog 300 pet. De eerste beursdag daarop volgde het bekende bod van 350 pet dat echter niet effec tief kon worden omdat de toezeggin gen van het bestuur de aandelenkoers onmiddellijk tot circa 400 pet hadden doen oplopen. Prompte uitvoering van de emissie-overweging zou toen wel licht gemakkelijker bevrediging hebben geschonken. De langdurige periode waarin aandeelhouders thans in het on zekere (moeten) worden gelaten om trent de te volgen gedragslijn leidt in ieder geval tot het tegendeel. En dat is nu juist niet hetgeen met de „plannen" wordt beoogd. Beurs hield zich goed De stemming op de Amsterdamse effectenbeurs is deze week over het al gemeen gunstig geweest. Weliswaar kon onze beurs zich niet geheel los maken van de weifelende en gedrukte stemming op de New Yorkse beurs, die woensdag voor de zesde achtereenvol gende dag met lagere koersen afkwam en eerst donderdag een klein herstel te zien gaf, maar telkens weer traden te genstromingen op die het Damrak krachtig weerstand deden bieden. Zo doende weken de ANP-CBS indices don derdag nauwelijks van die van eind vo rige week af, terwijl de Dow Jones index voor de industrieaandelen inmid dels met 21 pnt. was gedaald tot 656. Er vielen op de internationale effec tenbeurzen deze wee'- eigenlijk twee fronten waar te nemen: het Amerikaan se en het Europese (lees Duitse) met resp. een. zij het zwak, lage drukge- bied en een hoge druk gebied. Dit laat ste heeft het wat Amsterdam betreft gewonnen. De vraag van Duitse en Zwitserse zijde, wat waarschijnlijk het zelfde is, heeft een zodanige compen satie voor het ontbreken van Ameri kaanse kooplust opgeleverd, dat de koersdrukkende werking welke van Wall Street uitging te niet werd ge daan. Dit neemt niet weg dat onze markt de afgelopen week tamelijk sterk heeft gefluctueerd, vooral als men de voor- en nabeurshandel bij het koers-.- verloop betrekt. Bovendien liepen de koersbewegingen van de hoofdfondsen niet steeds parallel. Philips had woens dag te lijden van aanbod dat vermoe delijk uit Amerika afkomstig was. Hier door bleef de notering van het electro- fonds bij die van AKU en Unilever ach ter. De eindbalans leverde deze week voor AKU uiteindelijk een winst op van 23 pnt op een koers van 526. Unilever is met 13 pnt. gestegen tot 792 en Philips kwam drie pnt. lager uit op 805. Aandelen Kon. Olie sloten de week op 168,50 met een nadelig verschil van 1,40 af. ANP-CBS beursindices 57 Hoe geruisloos de sluipschutter ook is, het scherpe „tok" van zijn boogpees kan hij niet voorkomen en dit geluid is voor Eric als waarschuwing genoeg. Blindelings laat hij zich voorover en opzij vallen en de pijl scheert rakelings langs hem heen. Met een razend snelle beweging draait de Noorman zich om. Zijn ogen vinden de gestalte in de schaduw van de rotsen en voor de andere een tweede schot kan lossen flitst Erics pijl op hem toe. De pijl kets af tegen het rotsblok waarachter hij zich verscholen heeft en de kerel grijnst spottend, tot Erics tweede pijl hem snel achter zijn rots doet weg duiken. Kalm wacht de Noorman, de boog in de aanslag tot de sluip schutter zich weer vertoont. Maar deze volstaat ermee vanuit zijn veilige schuilplaats een paar maal doordringend te fluiten. De be tekenis daarvan wordt Eric al gauw duidelijk. Achter zich klinkt een verstolen voetstap en als hij zich snel omwendt ziet hij boven zich op de trap een aantal zwaar bewapende strandjutters verschijnen. Hij zit als een rat in de val. int. ind. schpv. bank Ind.f. alg. uit. '59 524 263 181 185 151 358 4-l-'60 547 268 187 190 154 372 8-1-60 527 262 172 194 155 360 12-l-'60 516 26'' 172 188 154 354 13-l-'60 525 263 177 191 158 360 15-l-'60 532 266 178 193 160 364 30 dec. '59 laagste Hoogste laatste verseft koers kners ttidv to V 15 jan. 3% lnv crt. N 97A 97& 97 V2 4- A l'z% StafJ. '47 92 U 92% 92% >4 4li Ned. 195! 98 98 A 98 A -f- A 57. Wnn bw 'Tl' 108 3,4 109% 109 Va 4- s/« A'dam Rubb 118 132 130% 4- 3 H VA 163 175 174V4 4- 6% A.K (J 484 527 V» 525% -4-22% Ver Deil Mijei 193.50 206 203.25 -j-10.50 Van Gelder Z 259 2661/2 266% 4- Hoogovens 814 830 830 4-15 MUller Co 390 395 392Va 4- 21/4 Ned Kabelt 450 466 466 +1V Philips 786 80610 80434 4 Unilever 755% 793% 791% 13% Wilt Flienrd 230 241 - 241 2 Kon Petr 165.40 170 168.55 1.30 K.L.M 115 118 '115.80 3.70 floll -Am Liln 165 17614 175% 4% K.N SJM 188 202 201 7% Van Ommeren 260 271 271 8% N Seheepv U 155 171 1691/4 6% NOG TIEN MINUTEN EN DERTIG SECONDEN! ZONDER DIE AR ME SPIDER GAAT ZELFS BETER. DENK IK HET ZIET ER NAAR UIT, PATJE DE AF- TDCHTOPJE EEN TJE MOET DEKKEN FRED, MAAR JE KENT DE KNEPEN. OP M N DUIM LAAT DAT MAAR AAN MU OVER, HARRy. Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 36.1, Obli gaties 18.6. Cert. v. Amer. aand. 7.345. Deze week (voorl.) Aandelen 25.5, Obli gaties 20.8. Cert. v. Amer. aand. 5.597. DEN HAAG, 14 jan. In 1959 bleef de Nederlandse graanproduktie in haat- geheel rond tien procent beneden die van 1958. Voornamelijk was dit het ge volg van een aanzienlijk lager rende ment per ha van haver en gemengd gewas en in mindere mate ook van rogge. Daarentegen gaf de tarwe een hogere ha-opbrengst te zien en doordat het areaal bovendien groter was dan in 1958 bereikte de produktie een om vang van bijna Vz miljoen ton, een kwantum, tarwe dat in jaren niet van Nederlandse bodem werd binnenge haald. Bij de peulvruchten kon wat de kwantitatieve opbrengst betrelt over het algemeen van een gunstig jaar worden gesproken. Slechts bij stambo- nen viel een zeer teleurstellende pro duktie waar te nemen. Voor kool- en karwjjzaad is het rendement per ha uitzonderlijk goed geweest. Lijnzaad had een betere ha-opbrengst. De gevolgen van de droogte hebben zich wat de akkerbouw betreft het meest bij de knol- en wortelgewassen doen gelden. Ook de produktie van suikerbieten was belangrijk lager dan vorig jaar nl. twintig procent. Advertentie MH. mf ..V'» g&'fix#*"*'** - Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Van het gegeven woord „kandelaar" moeten drie letters (k,d,l,) worden af gehaald en drie an dere (g,h,n,) wor den toegevoegd. De ze letters vormen dan een nieuw woord na vermen ging. Indien U op de juiste manier voortgaat ontstaat tenslotte onderaan het woord „nieuw tjes''. De omschrij vingen van de ont brekende woorden zijn door elkaar ge geven. Europeaan: om mekeer. lekkernij; medestander; orde lijke schikking; rag; duivels; statig; het porto betalen: be zetting; ridder van een voormalige geestelijke orde; vindingrijk; berei de huid van b.v. geiten. Horizontaal: 1. peen; 4. knaap; 9. veem; 12. varensgezel; 15. om; 17. tot; 18. nel; 19. po; 20. lat; 22. leb; 24. vat; 25. aap; 26. kerel; 27. sla; 28. ets; 30. ego; 32. are; 34. er; 35. ako; 37. bes; 39. de; 40. reagens; 41. formeel; 42. sg; ERAF K A N D E L A A R ERBIJ K D L G H N A H A Z O 1 Z O G L A F A L 1 R E K R A F G 1 T K T R S U 1 U 1 M A L S N N R A T A G A 1 E P 1 E L K A N E E K G A 1 G A T E E S R A M B W N N P N 1 E U W T J E S J U T Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentscbe Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen versttekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank, afdeling LR, Postbus 407, Amsterdam. 160 kantoren in Nederland AMSTERDAM, 15 jan. Bij het Am sterdamse gemeentebestuur worden tele grammen uit alle delen van het land en van uiteenlopende organisaties ontvan gen waarin deelneming wordt betuigd en veelal hulpverlening wordt aangebo den. Zo is ook een telegram binnenge komen van de gezamenllijke gemeente besturen van Schouwen Duiveland, die herinneren aan de hulp die Amsterdam hun in 1953 verleende. Zij hebben een opzichter en een werkploeg van tien man voor het verrichten an de nodige werkzaamheden aangeboden. HEEMSTEDE, 16 jan, Tijdens de Internationale Bidweek, zal in alle bisdommen van Nederland in één kerk een H. Mis worden opgedra gen volgens de Oosterse Ritus. In .het bisdom Haarlem heelt deze plechtig heid plaats te Heemstede, waar maan dag 25 januari in de St. Bavoke'rk aan de Heerenweg een avondmis wordt op gedragen volgens de Grieks-Byzantijn se Ritus. De Liturgie wordt gecele breerd door Dom Basilius van Leeuwen OSB, een priesterzoon uit de parochie. Het parochiële mannenkoor onder lei ding van G. Scheepers verzorgt de li turgische gezangen. Tijdens het heilig misoffer zullen de plechtigheden uitge legd worden. Deze avondmis begint om half negen. Dinsdag 26 januari en woensdag 27 januari zal Dom van Leeu wen deze mis celebreren respectieve lijk in de kapel van het Triniteitsly- ceum aan de Zijlweg te Haarlem en in het missiehuis van de paters van het Heilig Hart in Driehuis. Op beide avon den zal het koor van de St. Bavokerk te Heemstede de gezangen ver zorgen. HEEMSTEDE, 16 jan. De afdeling Heemstede van de Katholieke Midden stands Vereniging houdt woensdag 20 januari in het parochiehuis „Anno Santo" haar jaarvergadering. Het agen da-punt bestuursverkiezing vermeldt het aftreden van de heren A. Verdon- schot en L. Hopstaken. Beide bestuurs leden stellen zich herkiesbaar. Na de behandeling van het officiële gedeelte zal de Leidse psycholoog drs. P. J. Stolker spreken over de verhoudingen tussen mens en maatschappij. HAARLEM, 16 jan. In de socië teit Trou Moet Blycken vindt 23 janua ri 's avonds de return-biljartwedstrijd plaats Trou Moet Blycken-Teisterbant. De zes beste spelers van beide socië teiten zullen tegen elkaar uitkomen. 43. als; 45. lei; 46. bd; 47. tel; 49. dra; 51. ale; 52. lof: 53. poort; 54. vlo; 55. wet' 57. lek; 59. men; 61. In; 62. pil; 64. iep; 66. me; 67 tafeltennis; 71. 'ood; 72. steek; 73. tien. Vertikaal: 1. pool; 2. ev; 3. nat; 4. ket; 5. nn; 6. asperge; 7. ag; 8. pen; 9. vel: 10. el; 11. moot; 13. rol; 14. zes; 16. maatregelen; 19. paardebloem; 21. tas; 22. lee; 23. beo; 24. vla; 28. eerst; 29.'akela: 31. merel; 33. eelde; 35. aga; 36. ons; 37. bol; 38. smi- 44. groente; 48. lot: 49. dol; 50. ark;' 51. alm; 55. wiel- 56. rif; 58. ven; 60. neen; 62. pad; 63. les; 64. ink; 65. pit; 67. to; 68 lt; 69. ee; 70. si. De prijswinnaars zijn: F. v.d. Wollen- berg v. Kinsbergenstraat 48 I. Amster dam; A. de Graaf, Bisschop Callierstraat 13 I. Haarlem; mej. F. Schipper, Pim pernelstraat 21, Noordwijk-Binnen. Oplossingen op briefkaart in te zen den tot en met 23 januari aan 't Kas teel van Aemstel, afd. prijsraadsel, N.Z. Voorburgwal 65. A'dam met vermel ding: ouder of jonger dan 18 jaar. HEEMSTEDE, 16 jan. In de St.- Bavoparochie te Heemstede gaat „Da Gouden Ring" binnenkort haar activi teiten hervatten met een serie voor drachten over huwelijk, gezinsleven en opvoeding. Het bestuur heeft om prak tische redenen een ingrijpende veran dering aangebracht in de vorm, waar in de cursus zal worden gehouden. In vorige jaren werden steeds 15 tot 20 bijeenkomsten belegd, maar vanaf dit jaar wordt het gehele programma in vier avonden afgewikkeld. Boven dien heeft men drie groepen gefor meerd, met elk een afzonderlijk pro gramma. Groep A is voor oudere ge huwden met. grote kinderen, groep voor gehuwden met kinderen in de pu berteit en groep C voor de jonggehuw den. Voor iedere groep is er elke week een avond. De avonden worden in de maand februari gehouden. Dr. H. Beek uit Heiloo zal in de vorm van een gespreksavond de problemen op het terrein van de huwelijksbeleving be handelen. De Amsterdamse psychologe mevrouw J. M. Perquin-Gerris zal spreken over de ouders en hun op groeiende kinderen. Drs. J. Jesse, psy choloog te Utrecht, behandelt de pro blemen op maatschappelijk gebied. Op de vierde en laatste avond zal dr. H. Kuipers, secretaris van de bisschop van Haarlem, spreken over het huwe lijks-sacrament. Er zal ruimschoots ge legenheid zijn tot het stellen van vra gen. De avonden worden gehouden in „Nieuw Berkenrode" aan de Heren weg. HEEMSTEDE, 15 jan. De Heem- steedse Kunstkring organiseert donder dag 21 januari in de Wilhelminakerk (verwarmd) aan het Wilhelminaplein een kerkmuziekavond, welke om kwart over acht aanvangt. Medewerkenden zijn Harry Ereira, voorzanger van de Liberaal Israëlitische Gemeente te Amsterdam, het Parochiële Mannen koor van de O. L. Vrouw Hemelvaart- kerk van Heemstede en het Hervormd Kerkkoor van de Wilhelminakerk. Tem Eindelijk is het mooie wintertje dan toch gekomen. Hebben jullie de schaat sen al onder gehad? Veel plezier. De oplossing van de vorige puzzle was zó: Horizontaal: 1. Mantel, 5 ver tier. 6. snor, 8. knal. 10. drempel, 11. eerder. Vertikaal: 1. Motor, 2. toren, 3. lepel, 4. peen, 6. serie, 7. onder, 8. kamer, 9. eten. De Prijswinnaar*' le Prijs: Annie de Ruiter, Kleine Hout weg 3, Heemskerk. 2e Prijs: Rinus v. d. Riet, Kruiweg 644, Hoofddorp. 3e Prijs: Cobie Schaper, Romeinen- K straat 8, Haarlem-N. Nieuwe inzendingen liefst per brief kaart aan de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In Im ker bovenhoek schrijven: „Kinderprij»» vraag".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 12