Mechanisatie in land- en tuinbouw snel gestegen Terugkeer bewoners wordt reeds voorbereid Woningschade zal zeer groot zijn PROVINCIE STELT EEN TON BESCHIKBAAR Rallye-rijder levensgevaar Moggré niet lijk gewond ERIC DE NOORMAN PAUL VLAANDEREN dubbel ganger Minister Marijnen opent in het RAI-gebouw de expositie Met landbouwwerktuig99 GEEN GAS, GEEN WATER, GEEN ELECTRA De ramp in Tuindorp-Oostzaan EERSTE SCHAAP OVER DE DAM Broodprijzen in Haarlem omlaag Nieuw onderzoek tegen de Hansa m 99I3 e De tijd van den gerusten landman99 is voorgoed voorbij GupeSt kn/aÉitdt Lourens succesvol op de lange baan veils In m Poolse atleet een half jaar geschorst Vanaf morgen J Schrootaffaire Teruggelopen zaken Caféhouder vraagt gemeente tien mille ij DINSDAG 19 JANUARI I960 PAGINA 2 Schaatswedstrijden Spaar de voetbalclub-emblemen AMSTERDAM, 18 jan. De heer P. C. Besanger, organisator van de Amsterdamse hulpverleningsacties aan Arnhem (1945) en Schouwen- Duiveland (1953) alsmede van de Distributiedienst in de jongste wereld oorlog, is door B. en W. van Amsterdam belast met de centrale leiding van alle gemeentelijke hulpverleningsacties aan het noodgebied Tuindorp- Oostzaan. Hij heeft vanmorgen op een persconferentie een overzicht ge geven van het enorme complex van maatregelen die getroffen moeten worden op het moment, dat op D-dag de polder droog zal vallen. Het valt beslist nog niet te zeggen wanneer de bewoners door het, tegen die tijd extra versterkte bewakingscordon zullen worden gelaten om hun woning weer te betrekken. Het is zelfs niet ondenkbaar dat een deel zijn woning nooit meer zal bewonen, omdat deze door Bouw- en Woningdienst zal worden afgekeurd. Deze afgekeurde woningen worden gesloopt; de be woners krijgen voorrang bij de toewijzing van een nieuwe woning. 4, LAATSTE NIEUWS Wegens dronkenschap Sportflitsen Nieuw Nederlands toneelstuk Hoge koersen, hoge risico's Kies de gulden middenweg: Aandelen én obligaties Beleggingsdepöt H.B.B. OLIN MATHIESON Tientallen ruiten wissers vernield 59 Een paar zware speren snorren langs Eric als hij de stijle trap opstormt. Met een vlugge voetbeweging schopt hij deze wapens over de rand van de klip en grinnikt zacht. Op deze manier raken die schurken tenminste hun wapens kwijt. De strandjutters schijnen dit ook te begrijpen, want houden hun speren nu bij zich voor het laatste gevecht. De trap mondt uit op een smal plateau, enkele tien tallen meters onder de top van de zwarte klip. Het eerste wat de Noorman ziet is de kleine deur in de rotswand. Zitten de gevange nen misschien daar opgesloten? Of moet hij de trap misschien ver der volgen naar de top? Het is niet waarschijnlijk en als hij uit alle macht Svein's naam roept, is de onzekerheid gauw voorbij. Een ge brul is het antwoord en grimmig beukt de Noorman zijn schouder tegen de kerkerdeur, nog eens, en nog eens. Dan begeeft het hout het. Net op tijd, want de strandjutters stromen schreeuwend en vloekend op hem toe. Maar dan staat de Noorman niet meer alleen. Opgewonden en vol strijdlust verdringen zijn krijgers zich aan de ingang van de kerker, Svein voorop. „Kijk uit, die kerels zijn gewa pend, jullie niet", zegt Eric, terwijl hij haastig boog en pijlen aan de lange Sakser geeft. „Niet nodig dat kinderspeelgoed", gromt de reus met een brede grijns. „Ik heb mijn twee handen, hé hé, en die jeuken gewoon om dat stel misbaksels, dat daar aankomt, te pak ken te nemen!" 99 Advertentie (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 18 jan. Hedenmor gen is in het R.A.I.-Gebouw de natio nale landbouwwerktuigententoonstel ling „Het Landbouwwerktuig" ofli- oieel geopend. In zijn welkomstwoord begroette de heer Landré, voorzitter van de organiserende federatie, een groot aantal genodigden, terwijl hij ge wag moet maken van het ontbreken van prof. ir. W. de Jong de rector magnificus der Landbouwhogeschool, die vorige week is overleden. Hij on derstreepte het belang van deze ten toonstelling door te wijzen op het feit dat in Nederland voor ca. twee en een half miljard gulden In landbouwwerk tuigen is geïnvesteerd, welk bedrag aan machines om de tien a vijftien jaren voor herinvestering nodig is. Het is daarom dat de federatie „Het Landbouwwerktuig" overgegaan is tot het organiseren van deze tentoonstel ling, waardoor koper en verkoper op prettige wijze op een geschikt tijdstip bij elkaar kunnen komen, opdat de landbouwer op economisch verantwoor de wijze tot aanschaf van de nodige machines kan overgaan. Mr. V. C. M. Marijnen, minister van Landbouw en Visserij, heeft daarop de expositie geopend. In een korte toe spraak memoreerde hij de snelle en noodzakelijke mechanisatie in land- en tuinbouw, waardoor ook in de land- en tuinbouw de produktiviteit zeer snel ge stegen is. Dat hierdoor het gezicht van ons platteland mee is veranderd is van zelfsprekend. De tijd dat men sprak van „den gerusten landman" is voor goed voorbij. Hij noemde mechanisa tie een economische noodzaak en hoe wel het individuele karakter van de boer zich rtegen verzet, zal deze me chanisatie vanwege de grote investe ringen die hiervoor nodig zijn, een ge zamenlijk optreden vragen. Van be lang achtte de minister ook de invloed van de mechanisatie op de arbeidsme- thoden. Het routinewerk, wat van ge neratie op generatie is overgegaan, is langzaam maar zeker verdrongen door het werken met machines, die een vak kundige bediening vragen, waarvoor een flinke dosis technische kennis is vereist. Weinig werd in dit opzicht in het verleden gedaan aan de scholing van de landarbeider. Gelukkig echter Is hierin de laatste tijd veel verandering gekomen door de oprichting van zoge naamde praktijkscholen. De praktijk school te Slootdorp (Wieringermeer) heeft reeds de zesduizendste cursist af geleverd. Tot slot sprak de minister de hoop uit, dat de tentoonstelling zou beantwoorden aan de verwachtingen die exposant en bezoeker erin stellen, in het belfir.g ook van de gehele Ne derlandse land- en tuinbouw. 'De minister merkte nog op, dat de mechanisatie als aparte produktiefac- tor eigenlijk pas in de laatste vijftien jaar is opgekomen. De voornaamste redenen daarvan zijn: tekort aan werk krachten en stijging van de uitgaven voor loon en sociale lasten. Voor een uur arbeid moet thans, vergeleken met vroeger, een veelvoud van produkten worden betaald. Wil de balans in even wicht blijven, dat moet de arbeidspro- duktie worden opgevoerd. Het heeft geen zin, aldus de minister, om te trachten dit te bereiken door harder te werken, want er wordt in de landbouw reeds hard en langdurig gewerkt. Maar er moeten doeltreffende machines en gereedschappen ter beschikking komen. Behalve een stijging van de produktie per manuur heeft dit nog het voordeel dat de arbeid in vele gevallen gemak kelijker en aantrekkelijker wordt. Voor al de jongere generatie, die in deze tech nische twintigste eeuw opgroeit, spreekt dit aan. De minister gaf als voorbeeld van de mechanisatiekosten het volgende: diende in de jaren 1930 een pachter bij het aanvaarden van een bedrijf in de Wieringermeer over 300,- per ha te beschikken, thans is voor een bedrijf in de Noordoostpolder een bedrag van tenminste 1,600,- per ha nodig. Om dat vele machines slechts korte tijd per jaar nodig zijn is bij de hoge in vesteringskosten per ha terecht gezocht naar de mogelijkheid voor gemeen schappelijk gebruik. Het is in vele stre ken thans zo, dat werktuigen-coöpera tie en loonwerker onmisbaar zijn. De mechanisatie van de landbouw heeft op verschillende terreinen een be slissende invloed gehad. De minister vertelde daarover o.a.de graanoogst die gemakkelijker en sneller verloopt door gebruik van een lichte binder op de kleinere bedrijven en van een maai dorser op de grote; het vlas wordt vrij wel voor 100 pet. machinaal getrokken, in de veehouderij neemt het machinaal melken snel toe, de doorloopmelkstal verhoogt de arbeidsprestatie, het ge ventileerd bewaren van hooi geeft wm- tervoer van goede kwaliteit. Voorts noemde de minister het machinaal gra ven en reinigen van sloten, dat een spectaculaire verbetering geeft van de waterafvoer, en de beregening, welke in het afgelopen extreem droge jaar een zegen was voor bedrijven waar men tij dig de beschikking over een goede in stallatie en voldoende water had. (Zie ook pagina 5) DE WIJK, 19 jan. De Zutfenaar Geale Lourens heeft gisteren in De Wijk een langébaan wedstrijd over 500, 1500 en 3000 meter gewonnen. Hij ze gevierde zowel op de 1500 als op de 3000 meter. De 500 meter werd een over winning voor Wester uit Eernewoude, die op de overige nummers de tweede plaats bezette. Het ijs was, ondanks een temperatuur van twee graden bo ven nul en een lichte regen in goede conditie. Geen enkele bewoner mag op die dag zijn woning betreden zonder vergezeld te zijn van een der 500 schade-enquê teurs van het Nationaal Rampenfonds, die snel een inventaris van het huis zal maken. HAARLEM, 18 jan. Met algeme ne stemmen hebben Provinciale Sta ten van Noord-Holland aan het begin van hun vanmorgen gehouden begro tingsvergadering het voorstel van Ge deputeerde Staten aangenomen om 100.000 beschikbaar te stellen voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de watersnoocframp in Tuindorp-Oost zaan. De commissaris van de koningin, dr. M. J. Prinsen, legde een verkla ring af waarin hij zei, dat het provin ciaal bestuur met deernis vervuld is over het lot van duizenden inwoners van de provincie, die in barre winter tijd have en goed moesten verlaten. Het leed en de schade daardoor aan gericht zijn onvoorstelbaar groot. Ons volk heeft zich echter van zijn beste zijde doen kennen bij de spontane hulp verlening. De provincie dient hierin niet achter te blijven, aldus dr. Prin sen. In antwoord op de vragen, gesteld De uit Oslo vertrokken deelnemers aan de Rally e de Monte Carlo onder vonden vannacht nog de meeste moei lijkheden. Vooral op het gedeelte tussen Elseneur en Kopenhagen leek het vaak alsof de coureurs op een ijsbaan re den. Het is dan ook niet waarschijnlijk, dat de deelnemers de voorgeschreven gemiddelden zullen halen. De heer Van Nieuwenhuizen, die van morgen bij een botsing met een vracht wagen om het leven kwam, nam voor de eerste maal aan een Rallye de Monte Carlo deel. Niettemin stond hij bekend als een zeer ervaren automobilist, die in tal van ster- en betrouwbaarheidsrit- ten zijn sporen had verdiend. Ook le verde hij in diverse Tulpenrallyes prestaties van betekenis. Hij was di recteur van een grote fabriek in me taalwaren en plastic. De heer Moggré, die naast de heer Van Nieuwenhuizen in de verongelukte auto zat, is volgens de laatste berichten niet levensgevaarlijk gewond, maar wel zwaar. Het was voor de tweede maal dat hij aan '?ze rallye deel nam. De deelnemers die maandag in Athene z(jn vertrokken, hebben reeds in Grie kenland grote moeilijkheden ondervon den doordat de rivier de Aliakmon door de hevige regenval buiten haar oevers was getreden. Het water overspoelde de weg tussen Athene en Saloniki over een afstand van ongeveer 65 kilometer. Al le equipes passeerden evenwel inmid dels de eerste controleplaats Lerissa. B(j de eerste 29 equipes, die in Kopen hagen arriveerden, bespeurde men geen Nederlandse, ofschoon er negen gestart waren. De negen teams, die vanmorgen om kwart voor zes Scheveningen verlieten, waren sterk onder de indruk van het dodelijk ongeval dat de Nederlander J. van Nieuwenhuizen in Zweden was over komen. De Duitse favoriet Siegfried Eikelmann startte als laatste. Onver stoorbaar kwam hij vier minuten voor het vertrek bij de controle, toen de mo toren van de andere wagens al driftig ronkten. De route ging via Utrecht, Den Bosch, Eindhoven en Valkenswaard naar Luik, waar het eerste controlepunt wachtte. In Nederland troffen de deel nemers goed weer. Rome was vanmorgen de startplaats van zeven equipes. Het weer in Italië is tamelijk mooi, hoewel in het Noorden vrij veel sneeuw is gevallen. De Nederlandse equipes Tak-Swaab, Blansjaar en Gatsonides-Langestraat, die uit Warschau waren vertrokken, hadden vanmorgen vroeg bjj de controle in Gdynia, na 377 kilometer, nog geen strafpunten opgelopen. WARSCHAU, 19 jan. De Poolse 400 meterloper en nationaal recordhou der Stanislaw Swatowski is door zijn bond voor een half jaar geschorst. Sta nislaw heeft in het trainingskamp waar de Poolse atleten zich voorbereiden op de Olympische Spelen meermalen te diep in het glaasje gekeken. De schorsing duurt tot 30 juni en tot zolang wordt Swatowski niet als kandi daat voor de Olympische ploeg be schouwd. Twee andere atleten, die met hem de wodka ook duchtig hadden aangesproken kregen een strenge be risping, maar mochten, omdat het de eerste keer was, nog in het kamp blij ven. Minister Marijnen heeft maandag in het Amsterdamse RA.I.-gebouw de ten toonstelling „Het Landbouwwerktuig" geopend. Met een stronk boerenkool lokt de bewindsman het eerste schaap over de dam. In een wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese zaal handbalbeker heeft de Roemeense kam- pioensploeg Dynamo Boekarest maan dag in Praag met 23-22 gewonnen van Dukla Praag. „The Kitchener Dutchmen", de ijs- hockeyploeg, die Canada zal vertegen woordigen op de Olympische winterspe len te Squaw Valley, heeft maandag met 8-4 gewonnen van een selectie team uit Moskou. DEN HAAG, 19 jan. Voor de zaal handbalwedstrijd Nederlands bonds- team - Hessen (heren) die zaterdag 23 januari a.s. in Den Haag wordt ge houden, is de Nederlandse bondsploeg als volgt samengesteld: doel: Masten broek (Olympia Hengelo) wisseldoel man Bax (Aalsmeer) veldspelers: Bot- terman, De Fouw en Van Heil (beiden Hellas) Van der Heyden en Poulus (Ni- loc), Horselenberg en Meyers (Olym pia - Hengelo), Scheffer (Dynamo) J. Kleingeld (PSV), De Jong, Moenis en Tulp (Aalsmeer). door mr. Roelse (PvdA), deelde de commissaris der koningin mede, dat de Noorder IJpolder (het terrein van de ramp) inderdaad aan het toezicht van Provinciale Staten onderworpen is. Het grootste gedeelte van de polder ligt onder de gemeente Amsterdam. De waterschappen oefenen toezicht uit op de nakoming van de waterkeringsvoor schriften. De waterschappen zijn auto nome lichamen. De provincie kan slechts in omstandigheden controle uit oefenen. Het ligt niet op de weg van de pro vincie Amsterdam bijstand te verlenen met betrekking tot de schadeloosstel ling. Medegedeeld werd nog, dat Pro vinciale Waterstaat een jaar geleden de waterkeringen in de Noorder IJpol der gecontroleerd en in orde bevonden heeft. Die controle geschiedde ter ge legenheid van het plan ter plaatse een nieuwe woonschepenhaven aan te leg gen. Het voorstel de, 100.000 beschikbaar te stellen werd met spontaan applaus en zonder discussie aangenomen. De leden gingen akkoord met het voorstel voorshands af te zien van discussie over de ramp. AMSTERDAM, 18 jan. De toneel groep „Theater" te Arnhem heeft een nieuw Nederlands toneelstuk op het re pertoire genomen, getiteld „Blaffen te gen de maan" van Dmitri Frenkel Frank. Het is de bedoeling dat „Thea ter" het stuk in april zal opvoeren. Als enquêteurs fungeren ambtenaren van de gemeente Amsterdam. De bewo ners moeten erop rekenen dat zij de eerste tijd onder primitieve omstandig heden zullen leven. Gas, elektra en wa ter zullen eerst na enige tijd, in sommi ge gevallen wellicht zelfs na enkele we ken, weer beschikbaar zijn. Daarom zal de Gem. Voorzieningsdienst voor maal tijden zorgen. Voor verlichting wordt gezorgd door kaarsen, petroleumlam pen e.d., die op ruime schaal aan de be woners in leen zullen worden verstrekt. Hetzelfde geldt voor bedden en salaman derkachels. Men rekent er namelijk op dat vrijwel alle kachels onbruikbaar zul len zijn. Grote groepen timmerlieden zul len beschikbaar zijn om zo snel moge lijk gebroken ruiten te vernieuwen, ver roeste sloten te herstellen e.d. Een zeer ernstige schadepost is het volledig onbruikbaar worden van alle elektrische leidingen in de woningen en de gas- en elektrameters. Deze zullen alle moeten worden vernieuwd. Alle gas leidingen zullen moeten worden doorge blazen, voordat ze weer mogen worden gebruikt. Hoewel het nog onzeker is hoe de waterleidingen zich gehouden zullen hebben, mag wegens besmettingsge vaar in de eerste tijd alleen water uit de tankwagens worden gebruikt. Voor de reiniging van de woningen is een groot corps werklieden beschikbaar. On der hen is ook een groep van Schouwen- Duiveland. Zij zullen allereerst de win kels en de woningen van doktoren hel pen schoonmaken. Men rekent erop dat de bewoners zeil ook de handen uit de mouwen zullen steken." De bestrating zal zonder twjjfel zwaar beschadigd zijn. Bij de enorme toevloed van verkeer in de eerste dagen zal het dus zaak zijn om met de grootste zorg vuldigheid te rijden. De Keuringsdienst van Waren is be schikbaar om alle voedselvoorraden in winkels en bij particulieren te contro leren. Men waarschuwt de bewoners om teruggevonden voedsel niet zonder voor afgaande controle te gebruiken. Daar het gevaar van brand in de eer ste weken door het gebruik van kaar sen e.d. zeer groot zal zijn, wordt er een tijdelijke brandweerpost in het tuindorp gevestigd. De G.G. en G.D. vestigt een zittings lokaal aan de Orionstraat en een poli kliniek in het terrassendorp. Het gebruik van het toilet kan in het begin enige moeilijkheden geven omdat de machinekamer van het rioolgemaal is ondergelopen. De machines zullen moeten worden vervangen. Dit zal een week duren. Ook de hoofdspanningslei- ding van de elektra moet geheel worden vernieuwd. Dit zal ongeveer elf dagen tijd vragen. Een belangrijk onderwerp b(j al deze activiteiten is natuurlijk de schadever goeding. Het Nationaal Rampenfonds heeft het op zich genomen de bewoners het verloren gegane huisraad, dat ge schat wordt op dertien miljoen, te ver goeden. Daartoe zal zaterdag a.s. In Amsterdam een grote straatcollecte worden gehouden. Alle gemeenten in Nederland is verzocht dit voorbeeld te volgen. Betreffende de overige schade is door de regering nog geen besluit ge nomen. Het is van groot belang dat alle vluch. telingen zich laten registreren. Zij zul len dan thuis alle instructies ontvangen die zij behoeven, voordat zij in hun wo ning terugkeren. Er is bijv. op aanvra ge een bon verkrijgbaar voor een mud kolen, twee mud anthraciet of een ge lijkwaardige hoeveelheid huisbrandolie. Bjj Sociale Zaken is een voorschot van 100 plus 10 per kind verkrijgbaar. De geëvacueerden wordt nogmaals ver zocht ten spoedigste hun nieuwe en oude adres op te geven aan het Registratie bureau. Het dient bij voorkeur te ge schieden via de blauwe gemeentegiro bussen met een ongefrankeerd briefje, inhoud: le naam en voornamen; 2e me degenomen gezinsleden; 3e oud woon adres in getroffen gebied; 4e nieuwe tij delijke verblijfplaats. Deze mededeling dient door buiten de gemeente Amsterdam verblqvenden per post gezonden te worden per gefran keerde briefkaart of adreswijzigings- kaart aan het adres: Bevolkingsregis ter Plantage Middenlaan, Amsterdam- C. Voor het verkrijgen van inlichtingen omtrent verplaatste personen kan men zich wenden tot het kantoor van het Be volkingsregister Plantage Middenlaan, geopend van 0900 tot 1700 uur en Tele fonische inlichtingen te verkrijgen onder no. 54721. DEN HAAG, 19 jan. In de staats courant van vandaag is een beschik king gepubliceerd van de staatsse cretaris van Economische Zaken en van de minister van Landbouw en Visserij, waarbij voor een aantal bak kersbedrijven in Haarlem, die geacht kunnen worden tezamen een belang rijke invloed op de broodprijsvorming ter plaatse te hebben, minimumprij zen voor een aantal broodsoorten zijn vastgesteld. Deze prijzen bedragen voor water- witbrood 38, voor volkswitbrood 36 en voor volksbruinbrood 36 cent per heel brood van 800 gram. De beschikking treedt morgen in werking. De regering vertrouwt erop, dat de overige bakker» in Haarlem eveneens niet beneden de ze prijzen zullen verkopen. Door deze maatregel wordt gevolg gegeven aan de toezegging, welke in december 1954 bij de opheffing van de minimumprijzen voor brood werd ëe' daan door de toenmalige minister van Economische Zaken, nl. dat zou wor den ingegrepen indien zich als gevolg van de vrije prijsvorming desastreuze concurrentie zou voordoen. De maatre gel, die gebaseerd is op de wet econo mische mededinging, draagt een voor lopig karakter. Aan de commissie eco nomische mededinging is inmiddels ad vies gevraagd over de handhaving resp. uitbreiding van deze maatregel. DEN HAAG, 18 jan. De heer I* Worms deelt mede van het Duitse mi nisterie van Justitie in Bonn een schrij ven te hebben ontvangen waarin hem wordt medegedeeld, dat een nieuw on derzoek is gelast naar aanleiding van zijn klacht tegen de Hansa. Met dit her nieuwde onderzoek wordt belast de pro cureur-generaal dr. Rebmann te Düs- seldorf. Zoals bekend had diens collega dr. Theiss de aanklacht van de heer Worm» geseponeerd. De heer Worms kon van deze beslissing weliswaar in beroep gaan bij het Oberlandesgericht, doch dit beroep zou al bij voorbaat tot mis lukking gedoemd zijn, omdat in de zin der wet niet hij doch de hoge autori teit als direct benadeelde in de zaak der schrootfraudes zou worden be schouwd. De heer Worms ontving hier over ook nog een schrijven van het bu reau van de advocaat-generaal. Advertentie Advertentie G 21 januari 1960 introductie vooraanstaande Amerikaanse producent van pharmaceutica, mdustrieële chemicaliën en alu minium. Koers ca. 52'A Amsterdamse usance In certificaten van 5 gewone aandelen. Bedrag ca. f 1000.- Prospectus op aanvrage bij uw effectenhandelaar en bij Labouchere Go. n.v. AMSTERDAM DEN HAAG, 18 jan. Een caféhou der van de Koningin Emmakade heeft de gemeente aansprakelijk gesteld voor de geringe ontvangsten in zijn zaak de laatste tijd. Hij vraagt de gemeente raad nu hem tienduizend gulden scha devergoeding toe te kennen. De café houder zou ernstig zijn benadeeld door de werkzaamheden in de straat waar zijn zaak is gevestigd en die erband houden met de aanleg van een ringweg. Precies op de plaats waar de ingang van het bedrijf is, is de straat nu al veertien weken achtereen opgebroken zodat er in deze periode in het geheel geen bezoekers kwamen, zo schrijft hij. Bovendien heeft hij door de werkzaam heden, die al een jaar duren, vorige zomer geen gebruik kunnen maken van zijn terrasvergunning. HENGELO, 18 jan. De recherche heeft ruim ï.egen maanden intensief gespeurd naar de vernieler van tien tallen ruitenwissers van auto's in de binnenstad. De vorige week werden op een avond niet minder dan elf ruiten wissers vernield of gestolen. De dader bleef onvindbaar, ómdat men al die tijd gezocht had naar een man. Plotseling viel de aandacht op een dertigjarige vrouw, die op de bewuste avond op de route waarlangs de ruitenwissers wer den ontvreemd of vernield, was gesig naleerd. Zij ontkende aanvankelijk maar een speurhond wees haar als de daderes aan. Het schijnt dat de daderes tot de vernielingen overging na feest- avondjes als zij in een vrolijke bui ver keerde. l NEE BOER IK ZAL JE' HOU M R KOMEN ZE AAN-NU EROP LOS! HARRy

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2