Discussie over noodzaak verlichting Zeeweg Aangrijpende kerkmuziek de Wilhelmina-kerk Bij Alliance en Ever Swift ligt promotie in het verschiet Plan voor kampeerterrein met uitgebreide accommodatie NAAIMACHINES Binnenkort nota over mogelijkheden bouwplan raadhuis HEEMSTEEDSE KUNSTKRING Bebouwing Bentveld komt opnieuw aan orde Kaderbijeenkomst Haarlemse KAB HOCKEY IN HAARLEM Ab Geldermans in het huwelijksbootje GEMEENTERAAD BLOEMENDAAL BLOEMENDAAL IN 1959 Voorstellen aan Zandvoortse raad VAN DUIVENBODEN PAGINA i VRIJDAG 22 JANUARI 1960 R. Smink gehuldigd Zilveren penningmeester der scheidsrechters Ir. W. Maas Geesteranus- prijs voor Haarlemse leerling-draaier Diefstal in steen houwerij 450 gulden vermist Zeeweg Voorschot Haarlemse rechtbank Autobotsing met dodelijke afloop berecht Salarisoverleg gemeente-ambtenaren g, gf- ide te Mevr. HessenHeek 25 jaar in gemeente dienst Uitslag huizenveiling 21 januari Bebouwing Bentveld V erzorgingshuis Voorschot Beurs van Amsterdam Muziek Films C. Nunnink herdacht Burgerlijke Stand Haarlem Waterstanden Beurs van [Sew Vork oneel Diversen In de een dezer dagen gehouden bij eenkomst van de Haarlemse Scheids- rechters-Vereniging is de heer R. Smink gehuldigd in verband met het feit, dat hij zijn zilveren jubileum vierde als pen ningmeester van deze vereniging. Namens het bestuur van de C.O.V.S. werd de heer Smink toegesproken door de voorzitter, de heer Th. Hoogeboom, die hem de gouden speld overhandigde van de C.O.V.S. Vrijwel het gehele H.V.B.-bestuur was bjj deze huldiging aanwezig en ook de afdeling Haarlem liet de jubilaris om zijn verdiensten niet onbeloond. Voorzitter Van Turnhout on derscheidde de heer Smink met de Zil veren Speld van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. De leden van de H.S.V. schonken hun jubilerende penningmees ter een scheerapparaat. De beide be stuursleden van de Haarlemse Scheids- rechters-Vereniging, de heren G. W. H. de Korte en J. W. Koelman, resp. voor zitter en secretaris, deelden in de vreug de, want zjj waren beiden 20 jaar als zodanig in functie en werden door de le den eveneens verrast met een fraai ge schenk. HAARLEM, 21 jan. De heer P.. G. M. du Maine, leerling-draaier bij de N. V. Werf Conrad Stork Hijsch, is een van de tien winnaars geworden van de ingenieur W. Maas Geesteranusprijs. Wijlen ir. Maas Geesteranus was direc teur van Werkspoor n.v. Hij heeft zich als leider van dit concern en als voor vechter van een degelijke vakopleiding grote naam verworven. In 1948 werd zijn naam aan een fonds verbonden, dat als doel had de vakbekwaamheid in de ruimte zin te bevorderen door het geven van studietoelagen en het elk jaar toekennen van prijzen voor een tiental van de bestgeslaagde Bemetel-candi- daten. Woensdagavond werd tijdens een feestelijke bijeenkomst van het perso neel de prijs uitgereikt. De directeur van het bedrijf, ir. C. H. Holgen sprak een welkomstwoord, waarna de chef van de personeelsafdeling een uiteen zetting gaf over de leerlingen-opleiding. De prijs werd vervolgens uitgereikt door L. H. Maas Geesteranus- van Dam, en bestond uit een diploma, een bronzen pennig, een technisch vademecum en enkele waardevolle stukken gereed schap. De avond werd besloten met de vertoning van een kleurenfilm voer een onderzoekingstocht in het Zuid-Poolge bied. HAARLEM, 22 jan. Vannacht is ingebroken in de kantoorruimte van een steenhouwerij aan de Korte Ver- spronckweg. Men heeft zich door het indrukken van een ruitje aan de ach terzijde van het gebouw toegang ver schaft. De gehele kantoorruimte is doorzocht. Uit de brandkast, welke met behulp van gereedschap uit het steen- houwersbedrijf werd geforceerd, wordt ongeveer f 450 vermist. e Am- dag in en 37- chteD® au be- e hal' la-ooj- aat ia straat- iegang ii door et een elt bij ieemt- ■ekend emen- ien, te ■m de rlaan. ■raden -keiijl1 lie de isdrijf HAARLEM, 21 jan. Nu de weer goden voor een hopenlijk korte hockeypauze hebben gezorgd, is er een goede gelegenheid om de stand van za ken eens onder de loupe te nemen bij de Haarlemse r.k. hockeyclubs. De teams van Alliance en Ever Swift, wel ke in het algemeen 14 competitiewed strijden moeten spelen om voor dit sei zoen de definitieve plaats in te nemen, hebben nu 9 a 10 wedstrijden achter de rug. Er kan dus uit de thans be reikte resultaten wel een tamelijk ze kere prognose opgesteld worden om trent de te bereiken resultaten. De illusie dat de heren van Alliance in de overgangsklasse de bovenste re gionen zouden kunnen bereiken, zal niemand gekoesterd hebben. De laatste jaren moet steeds in de laatste wed strijden de rode lantaarn worden over gedaan hetgeen ook steeds lukte maar dit seizoen zijn er toch aanwijs bare betere resultaten. Er wordt in dit elftal zeer wisselvallig gespeeld en ken nelijke hoogtepunten worden bereikt te gen de sterkste tegenstanders. Zo werd bijvoorbeeld SCHC beide keren versla gen, doch kon men het in de eerste wedstrijd tegen Hilversum niet tot een overwinning brengen. Over het alge meen blijkt de achterhoede de sterkste partij te kunnen blazen, speciaal dank zij keeper G. Groen. De overwinningen welke tot nu toe werden geboekt hebben een duidelijke voorsprong op Hilversum gegeven en dit is al meer dan vorige jaren be reikt werd. Safe is de stand nog niet, maar het feit dat toch nog drie clubs lager geklasseerd staan, geeft gegron de hoop op een definitieve plaats in de middenmoot. En dat is een belangrij ke verbetering ten opzichte van vorige jaren. SCHC 2 10—13; Kampong 9—11; HGC 10—12; HDM 8—11; Alliance 9—9; Hur ley 96; Aeolus 96; Hilversum 2 84. Een bijzondere goede plaats neemt het tweede elftal der heren van Allian ce in. Met één wedstrijd meer gespeeld staan zij nu in de tweede klasse op de tweede plaats. De heren mogen ech ter niet te vroeg gaan juichen, want Kraaien en Hurley volgen op de voet, terwijl het ook een zeer zware opgave is om Randwijck nog de loef af te ste ken nu de laatste ontmoeting tussen deze rivalen met 2—1 in het voordeel der Amstelvëners verliep. Onderlinge verschuivingen aan de top kunnen en zullen wel komen, want tussen de hoogste vier zijn onderling de appel tjes nog niet geschild. Bovendien zit in deze afdeling ook nog venijn in de staart (groep), want Eectrop presteer de het om Alliance te verslaan en Alkmaar klopte Hurley. Van alle kan ten is er dus nog gevaar en dat bete kent inspanning van alle speelkracht. Men kan het in Alliance 2, hetgeen het doelpuntensaldo wel uitwijst: Randwijk 3113 en Alliance 3217. De stand per heden is: Randwijck 9—14; Alliance 2 10—14; Kraaien 913; Hurley 9—11; Amsterdam 6 11—9; HBS id—6; Rechtrop 2 11—6; Alkmaar 2 95. Het derde elftal van Alliance of schoon het wel wat verliespunten méér heeft dan de 2 andere koplopers Is BLOEMENDAAL. 21 jan. Aan het begin van de vergadering van de Bloe- mendaalse gemeenteraad heeft de bur gemeester, dr. D. PEEREBOOM VOLLER de onlangs overleden heren TINHOLT en THEIJSE herdacht. De nagedachte lus van de heer TINHOLT kan men, al dus de burgemeester, niet beter eren dan door zjjn collectie zo spoedig mo gelijk weer te exposeren. De heer THEl.JSE prees hij om diens werk. dat bij als gemeente-advocaat had verricht, 'n zijn nieuwjaarstoespraak herinnerde de heer PEEREBOOM VOLLER aan het streekplan Zuid-Kennemerland. Een lan de grootste bezwaren ertegen is, dat het plan geen schepping is van de dy namische mogelijkheden van de gemeen te, maar een bevriezing. Er is te veel in details geregeld en te weinig wordt overgelaten aan de eigen zienswijze van de gemeente. Over de bestemming van de verschil lende grote behuizingen in de gemeente Djember, Kareool, Mariënbosch en van ouds het Raadhuis, om er enkele te noemen staat nog altijd niets vast. Log eens besteeg de burgemeester een oud stokpaard, toen hij opmerkte, dat net voor Bioemendaal eervol zou zjjn, wanneer zich voor deze behuizingen ver tegenwoordigers van buitenlandse rege ringen zouden interesseren. De huizen Prijs geven aan flatbouw of ze doen in richten als bejaardentehuizen leek de burgemeester onverstandig. Bioemen daal moet een woon- en recreatiege meente blijven en geen woonpakhuis worden. Binnenkort, zo ging hij voort, zullen met Haarlem opnieuw bespre kingen worden gevoerd over de door trekking van de Ramplaan. Als dat door gaat betekent dat, dat Aerdenhout en Overveen ongeveer anderhalve kilome ter dichter bij elkaar komen te liggen. Voor de verfraaiing van de gemeente is een flora-deskundige aangetrokken. Verder betreurde de heer PEERE BOOM VOLLER het, dat er nog altijd geen definitieve regeling tot stand is ge komen over de financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten. Hij verweet bovendien sommige hogere instanties te veel buitensporige bemoeiducht met zaken, die alleen tot de competentie van de gemeente behoren. Een van de ge volgen van deze bemoeizucht is. dat er een enorme achterstand is in de goed keuring van de uitbreidingsplannen. Met pleizier releveerde de burgemeester de goede betrekkingen tussen de burge meesters van de verschillende gemeen ten in Kennemerland. De goede wensen Werden namens de raad beantwoord door de heer FIJEN. Over de verlichting van een gedeelte van de Zeeweg heeft vooral de heer POVEL van de Katholieke Volks Partij enkele behartigenswaardige dingen ge zegd. Hij was er helemaal niet van over tuigd, dat het aanbrengen ervan plotse ling zo urgent was geworden. Het geld B. en W. vroegen een bedrag van 4700 kon naar zijn mening beter gebruikt worden voor verlichting van die delen van de gemeente, die nu min of meer in duisternis gehuld zijn. Naar aanleiding van deze opmerking bracht &?D^Tievoorzitter van de VVD, de heer TIRION de noodzaak van een verlich tingsplan voor de gemeente onder ogen van het college van B. en W. Zijn frac tiegenoot, de heer BüCKMANN was evenmin verrukt over het voorstel en vroeg, of het plan om de Zeeweg ge deeltelijk te verlichten was opgevat na de behandeling van de gemeentebegro ting. Nadat de VOORZITTER had opge merkt, dat de Zeeweg een belangrijke doorgangsweg was, ook tijdens de win ter, hield de heer POVEL een pleidooi voor de verlichting van de Tetterodeweg tot aan de Zeeweg. De burgemeester hield echter voet bij stuk: verlichting is ook nodig om het verkeer vanuit Zand- voort er opmerkzaam op te maken, dat bet de bebouwde kom van Bioemen daal nadert. Het antwoord op de vraag van d eheer BüCKMANN luidde beves tigend. Met alleen de stem van de heer POVEL tegen werd het krediet ver leend. De raad noteerde voorts een subsidie van 1000 voor het herstel van de Ne derlandse Hervormde Kerk. Naar aan leiding daarvan merkte de voorzitter op, dat het te hopen zou zijn, wanneer de ou de ramen, die zich thans in de Burger zaal van het Haarlemse stadhuis bevin den, ooit weer eens in de kerk zouden kunnen worden geplaatst. Mevrouw POLAK (PvdA) greep deze opmerking tijdens de rondvraag nog eens aan om te vragen of er niets aan te doen was. Daarop antwoordde de burgemeester, dat er een kansje bestaat. Hij had ge hoord, dat Haarlem de ramen, die het destijds voor 5 per stuk had gekocht, wel kwijt zou willen. De ramen, die nu in de kerk zitten, zijn namaakramen. Nadat er enige kleine redactiewijzigin gen waren aangebracht ging de raad akkoord met de verordening op de hef fing en invordering van reinigingsrech ten en de verordening op het ophalen van afvalstoffen en het gebruik van uni forme vuilnisemmers. De raad ging akkoord met het verle nen van een voorschot van drie procent op de salarisverhoging over het eerste kwartaal aan het gemeentepersoneel. De heer VLIEGEN (PvrA) vond het nut tig wanneer de commissie voor het geor ganiseerde overleg alsnog in deze kwes tie werd betrokken, maar de wethouder, mejuffrouw NOLTE vond dat niet no dig. Dat zou uitstel betekenen. Een mo tie van hetzelfde raadslid om er bij de BLOEMENDAAL, 22 jan. Blijkens het jaaroverzicht, waarvan de burge meester van Bioemendaal gistermiddag tijdens de raadsvergadering gewag maakte, telde Bioemendaal aan het einde van het vorig jaar 20.070 inwoners, zes meer dan het jaar daarvoor. Voor een woning staan 476 mensen geregi streerd, dat is beduidend minder dan vorig jaar, maar belangrijk meer dan vier jaar geleden, toen er 397 woning zoekenden stonden ingeschreven. In Bioemendaal bestaat op de eerste plaats behoefte aan middenstandswoningen, meer dan aan arbeiderswoningen en be jaardenhuizen. In het afgelopen jaar kwamen 160 woningen gereed. Bij de jaarwisseling waren 87 woningen in aan bouw. In het afgelopen jaar is het aan tal gepleegde misdrijven in Bioemen daal gestegen. Verheugend was het even wel, dat er in 1959 geen doden ten ge volge van verkeersongevallen vielen te betreuren. Vorig jaar drie. De recreatie gebieden van Bioemendaal genoten gro te belangstelling. In Elswout kwamen 19200 bezoekers, op Caprera 1855, in de Kennemerduinen 461000, in het Kon. Wilhelminaduin 65126 en het Openlucht theater 30.000. De exposities in Bloe- menheuvel zeven in totaal trokken 6843 bezoekers. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHMiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiimn minister op aan te dringen, dat met spoed voor de ambtenaren een gunsti ger definitieve regeling tot stand komt, werd niet opportuun geacht. De heer VLIEGEN trok zijn motie in, toen de burgemeester beloofd had, dat het col lege de kwestie nog eens in beraad zou nemen. B. en W. van Bioemendaal zullen de raad zo spoedig mogelijk een nota aan bieden met betrekking tot de voorge nomen bouw van een nieuw raadhuis. Dat deelde de burgemeester mede naar aanleiding van een opmerking van de heer BÜCKMANN, die zich verontrust had getoond over de huisvesting van sommige diensten van de gemeentese cretarie. De plannen zijn helemaal klaar, maar er is geen geld. Op het ogenblik is er ongeveer zes ton beschik baar. De plannen voor het recreatieplan Bioemendaal aan Zee verkeren in het laatste stadium van voorbereiding. Bin nenkort heeft het college van B. en W. een laatste bespreking met architect KOMTER uit Amsterdam. Nog dit jaar hoopt men de raad het definitieve plan te kunnen voorleggen. BEVERWIJK, 21 jan. In de pa rochiekerk van O. L. Vrouw van Goede Raad is vanmorgen het hu welijk ingezegend van de bekende wielrenner Ab Geldermans en me juffrouw L. Stephan. Na de inzege ning heeft kapelaan H. Kampschöer met assistentie van de kapelaans C. Stet en J. Brandsma een plechtige H. Mis tot intentie van het bruids paar gecelebreerd. Er bestond voor dit huwelijk een zeer grote belang stelling. Ook voor de voltrekking van het burgerlijk huwelijk ten stadhuize. Door een haag van race- wielen betrad Ab Geldermans met zijn bruid het stadhuis, waar burge meester J. G. S. Bruinsma als amb tenaar van de burgerlijke stand op trad en een geestige en zeer ge waardeerde toespraak hield. HAARLEM, 21 jan. Twee maanden hechtenisstraf en een jaar ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen hoorde een 53-jarige mon teur uit Voorburg tegen zich eisen door de officier van justitie hij de Haarlem se rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. De monteur had zich te verantwoorden wegens het rijden in een ondeugdelijk geoutilleerde vrachtwagen met aanhangwagen. Doordat de rem men van de aanhangwagen niet deug den ging deze over de weg slingeren. Een botsing met een andere auto was het gevolg, bij welk ongeluk een dode en twee gewonden te betreuren waren. Het tragische ongeluk gebeurde 24 augustus op de rijksweg in de Haarlem mermeer. De monteur werd ook verwe ten, dat hij te snei gereden had met een vaart van vijftig kilometer. De aan hangwagen was tegen de andere auto opgebotst, toen de trekker plotseling vaart moest minderen. De officier van justitie sprak van een manier van rij den, waarbij zelfs een leek op me chanisch gebied zich af moest vragen, hoe iemand een dergelijk risico durft te nemen op een drukke weg. De verdedi ger meende eveneens, dat de monteur zo niet had mogen rijden. De eis vond hij echter, voor wat de twee maanden hechtenis betreft, aan de hoge kant. HAARLEM, 22 jan. De heer P.W. Voskuilen, lid van de PvdA-fractie in de Haarlemse gemeenteraad, heeft Burge meester en Wethouders de volgende vragen gesteld: 1. Heeft het College kennis genomen van het feit, dat geen overeenstemming bereikt is tijdens de 15 januari gehou den vergadering van het Centraal Or gaan van de Vereniging van Neder landse Gemeenten enerzijds en de amb- tenarenorganisaties anderzijds over salarisverhoging 2. Is het College niet van mening, dat op zeer korte termijn contact op genomen dient te worden in Haarlem met de Commissie van Overleg terza ke en dat plaatselijk geregeld dient te worden, wat centraal onmogelijk blijkt. 3. Is het College niet met mij van oordeel, dat gezien de huidige ontwik keling het salarisvoorschot in de raadsvergadering van 13 januari be handeld waartoe de raad onvoorbe reid een beslissing nam, niet wetend dat op 15 januari centraal overleg ge pleegd zou worden, opnieuw aan de or de gesteld dient te worden in de eerst komende raadsvergadering van 3 fe bruari. nisch® ?epr£ rusch® getl- ir. if. dr. ksuni- tor ib jtitelo ;breu- HAARLEM, 22 jan. Mevrouw H. G. Hessen-Heek, gemeentelijk woningbouw inspectrice, zal maandag 1 februari haar zilveren jubileum in dienst van het Haarlemse gemeentebestuur vieren, 's Morgens zal de jubilaresse te haren kantore van de Dienst Volkshuisvesting aan de Wagenweg gehuldigd worden, 's Middags is er van twee nur tot half vier een receptie voor alle belangstel lenden in de zaal van de Remonstrantse Kerk aan de Wilhelminastraat. Het zal mevrouw Hessen stellig niet aan belangstelling onttoreken omdat ze ook buiten haar functie zeer veel sociaal werk verricht. Zo is zij de stuwende en steeds enthousiaste leidster van zang en andere clubs voor bejaarden, voor jonge moeders en voor kinderen. Be- hoog- ol, te wa- -even nuari paste rdie" n on- KUSTVAART Onder auspiciën van het Koninklijk zeemanscollege „De Groninger Eendracht" zal kapitein J. D. J. Postma dinsdag 2 februari in het Christelijk Militair Tehuis aan de Jans straat een lezing (met film) houden over de Groninger Kustvaart. [ft i» nene even erna, nbte- HAARLEM, 22 jan. In de Wilhel- minakerk te Heemstede, het sfeervolle bedehuis waar eens Nicolaas Beets voorganger was, werd gisteravond on der auspiciën van de Heemsteedse Kunstkring een Kerkmuziekavond ge geven, die verzorgd werd door Harry Ereira, voorzanger van de Liberaal Is raëlitische Gemeente te Amsterdam, het parochiële mannenkoor van de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk onder leiding van Louk Nelissen, en het Hervormd Kerkkoor van de Wilhelminakerk, dat onder leiding van de cantor-organist Paul Chr. van Westering, stond die te vens als inleider en commentator fun geerde. De heer van Westering is zeldzaam goed georiënteerd betreffende de litur gieën en de sacrale muziek van deze drie verschillende godsdiensten, die echter alle éénzelfde r hipper belijden, terwijl de protestanten en katholieken hun Verlosser erkennen. Deze punten van overeenkomst wer den liturgisch-muzikaal indrukwekkend gemanifesteerd: de tekstuele paralel len, de melodische gelijkenissen en de theologische affiniteiten. Ook op de ver schillen werd door de heer van Wes tering gewezen. Tekstueel zijn bijvoorbeeld aan elkaar verwant het „Veni Creator" en het „Kom Geest, Schepper", benevens het „Jesu dulsis memoria" en een Protes tantse vrije vertaling, die in de Gezan genbundel voorkomt. Ook de melodiën zijn, bij verschil van rythme, vrijwel dezelfde. Joden en Christenen zingen de psalmen Davids, al worden ze dan op eigen manier vertolkt. Theologische verwantschap uit zich in schuldbelijde nis, lofprijzing, smeekgebed en dank lied. Op indrukwekkende wijze heeft de Joodse cantor zijn prachtige rituele ge- Perc. KI. Houtstr. 34 zw. en rd., opbod f 17.000—, totaal f 17.000.opgehouden. Perc. KI. Houtstr. 30 zw. en rd., opbod f 37.000—, afslag f 15.—, totaal f 37.015.—, gekocht door T. Waterbolk. Perc. Dijkstraat 3, opbod f 4500.—, afslag f 200.totaal f 4700.gekocht door H I v. Goor qq. Perc. Oranje Nassaulaan 86, Overveen, niet geveild. Perc 2e Emmastraat 26, niet geveild. Perc. De Genestetweg 17, Bioemendaal, niet geveild. Perc. Lorentzplein 7, opbod f 32.000.—. totaal f 32.000.—. aangehouden. Perc. Schoolstraat 6, Zandvoort, opbod f 7.000.totaal f 7.000.gekocht door Attema qq. Perc. Koninginneweg 8, Zandvoort. op bod f 9200—, totaal f 9200.—, gekocht door W H. Ofeigssen. Perc. Maerten v. H'eemskerkstraat 28, niet geveild. Perc. Amsterdamsevaart 90 zw. en rd., niet geveild. Perc. Riouwstraat 6, Haarlem, opbod f 5100.—. afslag f 40.—, totaal f 5140.—, gekocht door J. Bruijn. complex vakantieverblijven van duur dere klasse. Deze bestemmingen dienen echter nog nader te worden uitge werkt. Bedoeld duingebied is eigendom van de gemeente Zandvoort. Burgemeester en wethouders doen van deze plannen mededeling aan de raad. Advies van de directeur van publieke werken en de stedebouwkundigen is daaromtrent nog niet ingewonnen. Alvorens verdere stappen te doen willen B. en W. eerst het standpunt van de gemeenteraad weten. In de dinsdag te houden raads vergadering zal worden beslist over het voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten de voor realisering van deze plannen benodigde terreinen on der nog nader te stellen voorwaarden in erfpacht uit te geven. De Zandvoortse gemeenteraad zal dinsdag andermaal moeten beslissen over uitbreiding van de bebouwing van Bentveld. Op 24 februari 1959 verwierp de raad een herziening van het uitbrei dingsplan welke bebouwing mogelijk zou maken van een terrein, gelegen ten westen van de Bramenlaan. De grondeigenaar heeft inmiddels een nieuw plan ingediend waarbij het aantal te bouwen woningen van 12 tot 9 wordt teruggebracht. Voorts is het noordelijk deel van het terrein bestemd voor een tennispark en het terrein voor „Groot Bentveld" wordt bestemd voor actieve recreatie, waarbij men denkt aan een manege. Bovendien wordt een strook ten breedte van 40 meter langs het gebied van de Amsterdamse wa terleiding bestemd voor passieve re creatie, zonder bebouwing. B. en W. van Zandvoort menen derhalve dat in dit nieuwe plan bijzondere aandacht wordt geschonken aan de recreatiemo gelijkheden voor de bewoners van bentveld. Desondanks zijn ook tegen dit plan verschillende bezwaren ingediend door bewoners van Bentveld, die de huidige bestemming van dit duinterrein willen handhaven. Deze bezwaren werden door B. en W. niet gedeeld. Zij stellen de raad daarom voor, aan het nieuwe plan zjjn goedkeuring te hechten. Aan de gemeenteraad wordt voorge steld om de adviescommissie voor het beheer van het gemeentelijk verzor gingshuis met twee leden uit te brei den. Verder .wordt voorgesteld te be palen, dat de voorzitter van het be stuur van maatschappelijk hulpbetoon (de wethouder van sociale zaken) te vens ambtshalve lid en voorzitter is van de beide adviescommissies dier in stelling, namelijk de onderstandscom missie en de commissie voor het ge meentelijk verzorgingshuis. Een en an der in afwachting van een algehele herziening van de verordeningen en reglementen die betrekking hebben op het maatschappelijk hulpbetoon te Zandvoort. Burgemeester en wethouders van Zandvoort stellen de raad voor, het ge meentepersoneel een voorschot te ge ven op de komende salarisverhoging. Dit voorschot wordt berekend naar 3 pet. van de bezoldiging over het eerste kwartaal 1960. 1 ZANDVOORT, 22 jan. De heren G. C. Hellemond te Den Haag en A. Karseboom te Bioemendaal hebben plannen oni aan de Noord Boulevard te Zandvoort een kampeerterrein met uitgebreide accommodatie te stichten. Men heeft het oog laten vallen op een duinterrein ter grootte van p.m. 10 ha, gelegen ten oosten van het caravan-park van „Riche", dat door een duinpad met de Boulevard verbonden is. Volgens de plannen van de architect Luc. C. Lentz te Hengelo (O) wil men daar stichten een restaurant, gebouwen voor populaire toeristenhotellerie, een kampeerterrein, een zwembad, een midget-golfbaan en een sportterrein. Voorts wil men in een later stadium in de duinen ten noord-oosten van dit terrein eveneens kampeerterreinen stichten, terwijl het aan de boulevard grenzende terrein ten noorden van het Caravan-Park in de toekomst zal wor den bestemd voor het stichten van een Advertentie Alle merken dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Advertentie Vorig opening Slot 22/1 Ned 1958 99H V/, Ned 1959 97% 97% 3% Ned 1953 94% Staffel 1947 9U, 91H 3% Ned 1956 93% 3% Ned 1948 8612 3% Ned 1950 87% 3% Ned 1954 88% 3% Ned 1955 Q 90% B.N G Won bouwl b 109% Ned Handel M11 Cert 255 Amsterdam Rubber 126% J?6!» H V.A m 172 Senembah-Ktt AJCU MS 518 Berke) Patent 890% Calvé-Delft Cert '30 - Dell Mil 193 50 Fokker 515 v Gelder 2»0% Hoogoven» 95 M (lifer Co. 380 Philips Gem bez 781% '82% Unilever 762% 7633b Bllltton 2e 382 Kon Petroleum 50 163.7(1 164 Holl Amerika Lt1n 169 171 K.L.M 112 Kon Ned Stoomb Mil 192 193 K P.M 149 150% Ned Stoomv MI1 180% v Ommeren 261 264% Ned Scheepvaart Unie 161 162% rtentespaarbrleven '57 Kentespaar brieven '58 2% Amsterdam 56 82 2% Amsterdam 56 U 89 2% Rotterdam '57 97% Alh Helin kl obi 122% en Sancta Maria in „Fluffy neemt de lel- dillg Dinsdag 26 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Tiniteitsly- ceum en Sancta Maria in „Fluffy neemt de leiding''. Woensdag 27 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel In „Een hete zomeravond", van Ted Willis. Regie: Ton Lutz. Vrijdag 22 januari Concertgebouw, 4.15 en 7.30 uur: Jeugd- concerten o.l.v. Marinus Adam, m.m.v. N.Ph.O. Programma: Ouverture Coriolan, Beethoven; Kuhnau-variaties, Andriessen; drie delen van „La Damnation du Faust" Berlioz. Maandag 25 januari Concertgebouw, 8 uur: Tweede concert meesterserie; Robert Weisz, piano. Pro gramma: Schumann, Ravel, Beethoven. Gebouw sportveld Kleverlaan, 8 uur: Aulos-kwintet. Programma: Haydn, Vivaldi, Danzi, Vredenburg, Hindemith, Milhaud. Spreker: Max Vredenburg. (Voor Jeugd en Muziek). z Dinsdag 26 januari Concertgebouw, 8.15 uur: N.Ph.O., zesde concert serie D o.l.v. Edmond Appia. So liste: Ida Haendel, viool. Programma: Suite „Les Indes Galantes", Rameau; Symfonie in C gr.t., Haydn; Hongaarse boerendansen, Bartók. Donderdag 28 januari Concertgebouw, 8 uur: Concert door het Koor Katholiek Haarlem en het Kon. Man nenkoor „Caecilia" o.l.v. Albert de Klerk en Anton de Boer. M.m.v. N.Ph.O., Aafje Heijnis, alt; Annette de la Bije, sopraan; David Hollestelle, bas. CINEMA PALACE: Hunde wollt Ihr ewig leben, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Operatie Petticoat, 14 jaar (3e week); 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Dodende liefde, str. volw.; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Hercules (deel 2), 18 jaar. Vr. en ma. t.m. do. 2 en 8 uur. Za. 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u Do.-cyclus: De man in het donkergrijze pak, 18 jaar. REMBRANDT: De naakte Maja, 18 jaar: 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: Vr. t.m. zo.: Geen genade voor Tom Dooley, 14 jaar. Ma. t.m. do.-middag. Gokkers en gang sters, 18 jaar. Do.-avond gesloten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Bachalor of hearts, 14 jaar; 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Za. en zo. 7 en 9.15 uur: Aparte tafels, 18 jaar. Za. 2.30 en zo. 2 en 4.15 uur: De zoon van Lassie, a. 1. HAARLEM, 21 jan. De Haarlem se K.A.B. hield gisteravond een kader- eenkomst onder leiding; van de voorzit ter, de heer A. Angenent, die allereerst een woord sprak ter herdenking van de heer C. Nunnink. Hij roemde hem als een voortreffelijk bestuurder van de katho lieke bouwvakarbeiders, die hij meer dan een kwart eeuw als secretaris heeft gediend. De heer Nunnink werd ten voorbeeld gesteld als een man, die wist te vechten voor zijn idealen. Na de herdenking kwam de gebruike lijke agenda aan de orde, waarbij de nieuwe secretaris, de heer H. Klabouw werd voorgesteld. De heer J. v.d. Meer hield vervolgens een inleiding over het onderwerp „gespreksgroepen", waarbij hij mededeelde, dat de gespreksgroepen thans 1600 deelnemers hebben en dat ook in de „credo-pugno" de gespreksmetho- de is ingevoerd. Spreker noemde die groei van het aantal deelnemers geen stunt van de districtsbestuurders en ook geen mode-verschijnsel. Naar zijn me ning voorzagen de gespreksgroepen in een behoefte. Men wil meer persoonlijk zijn. De groepen beogen geen amu sement, wel vorming, waaraan d*s deel nemers actief meedoen. Uitvoerig ging de heer Van der Meer op de werkwijze in der gespreksgroepen en op de onder werpen, die voor behandeling in aan merking komen. Daarbij doet men de ervaring op, dat er grote behoefte is aan min of meer godsdienstige onder werpen, niet in de zin van een gods dienstcursus. HAARLEM 17165 - 34200 SPAARNE 11 Telefoon 13608 BEVALLEN van een zoon: H. Blan- kestijn-Timmerman; J. van Djjk-Loog- man; E. Bernoski-Both; F. Lenzen-Lis- senburg; J. Quené-van Emmerik; L. Windhorst-Hoek; A. Kesseler-van der Klauw; C. Stolvoort-PolléA. Herfst- van Turenhout. BEVALLEN van een dochter: J. Steenkist-van Eden; M. Haas-Hammond OVERLEDEN: W. van Heun-Smit, 51 j„ Harmenjansweg; B. Leijdekker-Rött- ger, 70 j., Rijksstraatweg; E. Fielmich- Rustman, 69 j., Anthoniestraat; H. Bou wer, 86 j., Zuider BuitenspaarneE. Steinder, 72 j., Gasthuisvest; F. Theij- se, 63 j., Gasthuisvest; F. Vernac, 36 j., Nieuwe Gracht; H. Valbracht, 65 j„ Herensingel. GEHUWD: N. Rezel en H. Mannaert; E. Nachtweh en J. Ruardy; C. Hoede- man en C. Elshof; J. Emmink en A. Kip; E. de Goede en E. Libosan. IJMUIDEN. Vrijdag 22 januari Hoog water: 9.25 u. en 21.58 u. Laag water: 4.49 u. en 17.24 u. Zaterdag 23 januari Hoog water: 10.31 u. en 23.15 u. 1 Laag water: 5.53 u. en 18.29 u. Vrijdag 22 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Comedie in „Jozef in Dothan", van Joost van den Vondel. Regie: Johan de Meester. (Voor Geloof en Wetenschap). Zaterdag 23 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Comedie in „Eerste liefde....?" van Paul Osborn. Regie: Ko fan Dijk. Zondag 24 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Comedie in „Eerste liefdeV* van Paul Osborn. Regie: Ko van Dijk. Maandag 25 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Triniteitslyceum Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp Genera) Electric ienera) Motors Kennecott Copper Rlil Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell finion Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S Steel Zaterdag 23 januari Hotel „De Leeuwerik", 10 uur: Vergade ring Land- en Tuinbouwjongeren. Dinsdag 26 januari Minerva-theater, Heemstede, 8 uur Stemming: in herstel

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3