Nieuwe voorzieningen voor passagiers van Schiphol VOOR DE SCHAATSLIEFHEBBERS 1 In La Cave Internationale VFFIZTimCF FOTOKUNST VAN JOOP ABBINK J EXAMENS pleiten voor Friesland t flOOWAW* 'i PAUL VLAANDEREN de vermiste tweeling In 1961 begint men met verivezen- lijking van het nieuive verkeer sar eaal Veiling collectie Dreesmann begint maart a.s. 22 Een jaar voor rij schoolhouder Petros jan gooit weer hoge ogen Industriële bedrijvigheid in België in 1959 voortdurend gestegen ERlCD DINSDAG 2 FEBRUARI 1960 PAGINA 2 Prins Bernhard voor een maand naar Afrika Dief verraden door foto van meisje Einde droomreizen De gewurgde vrouw Utrechtse politie arresteert chauffeur Om Russische schaaktitel Nieuw schip voor Van Nievelt Goudriaan Mijnongeluk in Japan: 28 doden, 14 vermisten Opnieuw aanranding in Gouda De financiële toestand van de Kongo wekt bezorgdheid Bouw nieuwe Calvé' fabriek begonnen W- Ruime keuze uit gevarieerde en goedkope industrieterreinen in: Ber- gum, Dokkum, Drachten, Harlingen, Heerenveen, Kootstertille (gem. Achtkarspelen), Leeuwarden, Lemmer, Oosterwolde, Sneek, Wolvega. Snelle verbindingen via water-, spoor- en snelwegen met IJ-mond, Europoort, Oost-Nederland, N.W.-Duitsland, Scandinavië, enz. Grote reserve aan arbeidskrachten, nu en in de komende jaren. Intelligente en plichtsgetrouwe medewerkers. Vooruitstrevende planning, gesteund door de Overheid. Moderne voorzieningen voor energie en woningbouw. Eigen zeehaven met ruime capaciteit: directe lijndiensten naar Engeland. Toeleveringsbedrijven van allerlei aard aanwezig. Prettig wonen, naar keuze op zandgrond, aan 't water of in de stad. Aantrekkelijke bouwpremies. Gunstige ervaring met reeds bestaande industriële ontwikkeling. 1 De zwarte klip verdwijnt langzaam uit het gezicht, als Eric's schepen en die van Aranrod's oom na hun belevenissen met de strandjutters koers zetten in zuidelijke richting. De scnurkachtige strandjutters hebben hun straf te pakken, Aranrod en haar mannen zijn weergevonden en nu rest nog de taak Axe en zijn mannen te bevrijden uit handen van het wrede Pictenopperhoofd, Grimtan Cathlan. De Noorman heeft zijn plan al klaar. Eenmaal uit het ge zicht van de strandjutters, keren hij, Aranrod, Bolan, Svein, de hond Wolf en twee scherpschutters terug in de roeiboot naar de burcht in het moeras om daar de komst af te wachten van Grimtan's krijgers, die eenmaal in de maand de gevangenen en de buit, die de strand jutters gemaakt hebben, in ontvangst nemen. Door deze krijgers t® volgen, zullen zij vanzelf de plaats, waar Axe is heengevoerd, vinden. Eenvoudig als het ljjkt, is het een levensgevaarlijk plan, dat Eric sterk afgeraden wordt door Aranrod's oom, die de vreselijkste verha len weet te vertellen over Grimtan's wreedheden. Maar de Noorman laat zich niet van de wijs brengen en zo komt het moment, dat de zes afscheid nemen van de vloot, die de reis voortzet naar het gebied van Aranrod's oom. Hoofdschuddend staart de baardige hoofdman het roeibootje na en de bange gedachten, die hij koestertl zullen helaas maar al te gauw bewaarheid worden. AMSTERDAM, 30 jan. Er zijn da. Ken in de zomermaanden, waarop de passagiers met moeite een zitplaats in de wachtkamer-Europa van de lucht haven Schiphol kan worden aangebo den. Het geregelde verkeer met de grote straal verkeersvliegtuigen (met een ca paciteit van 140 en meer passagiers), dat in 1960 eerst in grote omvang een aanvang neemt, maakt het noodzake lijk aan de accommodatie een aanzien lijke uitbreiding te geven, Uitbreidingsnlannen voor dit complex zijn er op gericht hier het 1965, in welk jaar verwacht wordt dat het nieuwe verkeersareaal in gebruik zal kunnen worden genomen, naar behoren het doorstromende passagiersverkeer at te handelen. De uitbreiding van het „Europa-com plex" van het stationsgebouw (on langs met uitvoering begonnen) strekt zich uit over een lengte van 115 m en een diepte van ca. 35 m. De eerste fase omvat vergroting van de aan komsthal en een gedeelte van de wachtkamer-Europa. In de uitgebreide hal zal tevens door de luchthavendirectie een ruimte wor den gecreëerd, die door haar zal wor den ingericht als pers- en conferentie zaal. De wachtkamer-Europa zal in totaal een uitbreiding ondergaan van ca. 1.000 m2. Het nieuwe gedeelte zal voorna melijk worden bestemd voor vertreed- ruimte en voor vertrekboxen voor pas sagiers. Ten behoeve van de intercontinenta le transitopassagiers die thans nog via het platform van de aankomsthal naar de wachtkamer Ica moeten worden vervoerd, zal een verbindingsgang wor den gemaakt tussen de beide wachtka mers, welke over de dakpromenade zal lopen. De tweede fase omvat een verdere vergroting van de wachtkamer-Europa en een vergroting van de vertrekhal- Europa door het bouwen van een ba- gagesorteerruimte aan de platformzij de. In de vertrekhal zal een bagage transportband worden geïnstalleerd met aan beide zijden een passagiers-afhan- delngsbalie. Een tweetal studiegroepen, bestaan de uit leden van de operationele en technische diensten van de luchthaven Schiphol, de stadsbouwmeester van pu blieke werken en de KLM. bezocht eind 1959 een aantal grote Amerikaanse luchthavens (New York, Chicago, San Francisco, Los Angeles, Dallas, Mia mi, Washington, St.-Louis, Detroit en Philadelphia) op sommige waarvan thans reeds een verkeers- en vervoers- dichtheid bestaat welke voor Schiphol omstreeks 1970 mag worden verwacht. Verheugend was het te kunnen con stateren, dat de uitbreidingsplannen van Schiphol voor de inrichting van het nieuwe verkeersareaal redelijk in overeenstemming zijn met de voorzie ningen op de Amerikaans» luchthavens. Het definitieve project voor de op zet van het nieuwe verkeersareaal zal in de loop van 1960 tot stand ko men. Naar verwacht wordt zullen de werkzaamheden voor de verwezenljj- AMSTERDAM, 1 febr. De veiling van de collectie Dreesmann zal, wat de belangrijkste onderdelen betreft, dins dag 22, woensdag 23, donderdag 24 en vrijdag 25 maart a.s. plaats vinden bij Frederik Muller in Amsterdam. Blij kens de vandaag verschenen catalogus zullen o.m. worden verkocht zeventien- de-eeuwse stadsgezichten van TenCom- Hooch. Berckheyde, van Kessel, Tho mas de Keyser, Aert van der Neer, Nooms. Salomon van Ruysdael, Jan Steen, Storck, Emanuel de Witte en Wil lem v.d. Velde de Jonge. Voor het me rendeel zijn dit stadsgezichten van Am sterdam. Verder enige etsen en tekenin gen van Rembrandt en talrijke achttien- de-eeuwse stadsgezichten vqn Ten Com- pe, Ekels en Ouwater. De negentiende eeuw is vertegenwoordigd met een col lectie stadsgezichten van Breitner, Sprin ger, Maris en Vincent van Gogh. In de catalogus ontbreekt het indertijd ver maarde portret van kardinaal van Ros- sum door Jan Sluyters. Van de bijzon der omvangrijke en waardevolle collec tie zilver noemen wij het zoutstel van Lutma de oude, de „coupe" van Ernst Jan van Vianen en werken van Paulus en Adam van Vianen. Ook de bekende klokkenverzameling komt vrijwel inte graal in veiling, evenals de verzameling Amstel- en Loosdrecht porselein. Ande re onderdelen van de verzameling, zoals de meubelen en de bibliotheek worden op een later tijdstip verkocht. DEN HAAG, 1 febr. Prins Bern hard is voor enige weken vertrokken naar Frans equatoriaal Afrika om een niet-officieel bezoek te brengen aan de regering van de republiek Tchad, aldus deelt de Rijksvoorlich tingsdienst mee. Daarna zal de prins, op uitnodiging van enkele Franse vrienden, een film- en jachtsafari in de zuidelijke Sahara maken. In aan sluiting hierop zal de prins zich naar Kartoem begeven om met de regering van de republiek Soedan een groot project van samenwerking tussen de Soedan en het Nederlandse bedrijfsle ven te bespreken. Einde dezer maand wordt de prins in Nederland terug ver wacht. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 1 febr. Een foto van een meisje, die gebruikt was om een lekke benzineleiding te repareren, heeft de Haagse politie in staat gesteld een achttienjarige bromfietsdief aan te hou den. Twee agenten hadden de brommer ergens onbeheerd aangetroffen en mee genomen naar het bureau. De bromfiets die als gestolen was opgegeven, werd aan een nauwkeurig onderzoek onder worpen. Hierbij ontdekte men de van vet doortrokken foto, die als pakking in de benzineleiding zat. Een agent herken de het meisje en zocht haar thuis op. Zij vertelde, dat zij de foto aan een vriend had gegeven. Het was een acht tien-jarige uitbener. Bij zijn aanhou ding bekende hij, dat hij de brommer had gestolen, en deze, na er enkele on derdelen van te hebben gesloopt, ergens had neergezet. king van dit areaal in 1961 een aan vang nemen. Om tegemoet te kunnen komen aan de vraag naar meer werkplaatsruimte wanneer de KLM de 12 bestelde DC-8 straalvliegtuigen zal hebben ontvan gen, zjjn plannen tot uitbreiding van hangar „Van der Hoop" ontworpen. Aan de voorzijde zal een gedeelte van 14 meter worden aangebouwd. De vrije inrijhoogte daarvan zal tien meter be dragen, en de hoogte van het dak is op 15 meter bepaald. 99 AMSTERDAM, 2 febr. De recht bank te Amsterdam heeft de rijschool houder J. van D. uit Uithoorn terzake van verduistering van nog niet afbetaal de in huurkoop verkregen drie auto's en twee scooters veroordeeld tot 12 maan-, den gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest (drie maanden). Er was twee jaar met aftrek tegen hem geëist. De man had getracht met de auto's en scooters een rijschool te beginnen. Hij geraakte met de afbetalingen zo in moeilijkheden, dat hij de gaten ging stoppen met aan hem toevertrouwde gelden van Nederlandse vakantiegan gers, die hij een „droomreis" naar een chalet in Oostenrijk in het vooruitzicht stelde. Een groot aantal vakantiegan gers werd op deze wijze ernstig gedu peerd. Enkelen maakten zelfs een ver geefse reis naar Oostenrijk. UTRECHT, 2 febr. De politie heeft een 28-jarige chauffeur aangehouden als verdacht van moord op de 40-jarige Alida J. M., welke zondagmorgen ge wurgd werd aangetroffen in haar woon schuit „Jopie", liggende in de Vecht aan het Zandpad. Een prachtig beeld van de bekende ijsbaan te Alma-Ata, die op dit moment in uitstekende staat verkeert. Voor de schaatsliefhebbers een lust voor het oog! LENINGRAD, 2 febr. In het toer nooi om het Russische schaakkampioen schap heeft de huidige kampioen Pe trosjan na vijf ronden de leiding met 4 punten. Korchnoi bezet de tweede plaats met 3% pnt. De derde plaats wordt gedeeld door de grootmeesters Taima- nov en Gelier en de internationale mees ters Polugaevsky en Krogius met elk 3 punten. Oud-wereldkampioen Smyslov, maak te tot dusverre een zwakke indruk. Bronsten behaalde 1% pnt uit 2 par tijen. Aan het kampioenschap wordt niet deelgenomen door Tal en Botwin- nik. De beide schakers bereiden zich voor op de strijd om de wereldtitel. Deze foto van Joop Abbink is een compositie, „Centrum" geheten. oop Abbink, 43 jaar, pleegde tij dens de tweede wereldoorlog ge wapend verzet. Door een wonder overleefde hij drie concentratiekam pen, onderging echter vijf rugopera ties en ontving een van de hoogste militaire onderscheidingen voor zijn moedig optreden. Als jongeman volg de hij een hogere technische lucht: vaart-opleiding en sedert 1953 is hij in dienst bij de KLM. Hij is een ver- zetsinvalide, die ondanks moeilijke om standigheden een eigen p'laats in de maatschappij heeft weten te herove ren. Uit louter liefhebberij begon hij in 1953 met fotografie. Dit betekende voor hem een nieuwe sleutel, waarmee hij een andere deur opende op het leven. In de bezettingstijd, zo vernemen wij, bezat hij een sleutel van een gevangenis. Met enkele verzetsvrienden ontsloot hij hier mee een deur, waardoor 56 politieke ge vangenen de weg naar de vrijheid von den. Joop Abbink gebruikt nu de foto grafie als een sleutel, van binnen naar buiten toe, om zijn gedachten en opvat tingen over de wereld en haar bewo ners de vrije loop te laten. Hij doet dit echter doordacht en niet als een in het wilde weg „schietende" maniak met Amerikaanse allures. Zijn foto's hingen, ondanks het nog vrij jonge begin, op talrijke internatio nale salons; hij won een zilveren me daille te Wenen en op de Nationale Kerstsalon van het afgelopen jaar twee bronzen voor zijn zwart-wits en dia's. Dat hij echter geen medaillejager is zal duidelijk worden als men zijn foto's be kijkt, die momenteel in La Cave Inter nationale hangen (Hoek Thorbeckeplein) te Amsterdam. In dagen van verdruk king kan het lam veranderen ln een leeuw, maar andersom is het ook waar. Zijn werk staat op een hoog menselijk peil, is van warme sympathie voor het doen en laten van het leven op aarde doortrokken, is gelukkig nergens senti menteel en heeft bovendien een eigen gezicht. Dit laatste is bi) een „keihard" medium, als fotografie, waaraan te veel voetangels en klemmen zitten, een bij zondere verdienste. Abbink zou in zo verre tot „The Family of men"-groep kunnen behoren, dat hij ook de mens primair stelt en de rijkdom aan geeste lijke schakeringen, die in een gecompli ceerde samenleving tot uitdrukking ko men, in beelden tracht vast te leggen. Toch gaat hij soms een eigen zijweg op. Hij gebruikt dan de mens als materiaal om een specifieke gedachte of een be grip tot beeld te maken. Hij maakt ook grapjes met de wereld en met zichzelf, maar de ernst om de schoonheid blijft overal. Er zijn vele motieven op deze tentoon stelling. Zijn reizen naar de West, Ame rika, joego-Slavië, Italië en Zwitserland heeft hij niet onbenut voorbij laten gaan. Zijn oogst uit deze landen heeft nog ze ker niet de grootheid van het werk van een Werner Bisshof, maar er zitten ver wante kwaliteiten in. Abbink heeft duide lijk de technische mogelijkheden van de fotografie onder de knie gekregen; dat was echter een kwestie van tijd. Ons lijkt belangrijker zijn visie op de mens en de wereld. Die maken tenslotte zijn foto's tot heel mooie, die het bekijken dikwijls waard zijn. Zijn pogingen om bepaalde gedachten uit te drukken door middel van abstracte composities, zijn minder sterk dan die, waarbij hij de mens in de arm neemt. Nu zelfs nog om die mens te bevrijden; door hem de spiegel van zijn foto's voor te houden. F. DU. ROTTERDAM, 1 febr. Het ms „Al- gorab", dat in opdracht van Van Nievelt, Goudriaan en Co's Stoomvaart Maat schappij te Rotterdam bij de werf De Noord te Alblasserdam werd gebouwd, is tijdens de officiële proefvaart aan de rederij overgedragen. Het schip zal wor den ingezet in de geregelde dienst van de Rotterdam-Zuid-Amerika Lijn en hoopt op 9 februari a.s. zijn maidentrip van Rotterdam naar Zuid-Amerika aan te vangen. De voortstuwing geschiedt door een 7.200 pk Storkmotor. Met volle belading kan daarmee een snelheid van 16 mijl per uur bereikt worden. Er is voorts accomodatie voor twaalf passagiers. De „Algorab" is een zusterschip van de motorschepen „Alamak" en „Alchiba" en is het derde schip in een serie van vijf. SAPPORO, 1 febr. (UPI) 43 mijn werkers, die na een gasexplosie in een steenkolenmijn te Sapporo op Hokkaido, he4- noordelijkste eiland van Japan, van de buitenwereld waren afgesneden, zijn vanmorgen gered. De reddingsploegen troffen 28 anderen dood aan. Hun lijken zijn aangetroffen op een diepte van 400 meter. Veertien mijnwerkers worden nog vermist. GOUDA, 2 febr. In dezelfde stads wijk waar zaterdagavond een aanslag is gepleegd op een schippersvrouw, is gisteravond weer een meisje aangerand. De politie vermoedt met een maniak te doen te hebben. BRUSSEL, 1 febr. In de loop van het jaar 1959 is de industriële be drijvigheid in België voortdurend toe genomen .Vanaf april 1959 steeg het algemene indexcijfer van de industri ële produktie boven het overeenkom stige peil van het vorige jaar, terwijl de vooruitgang inoktober 6 pet. be droeg t.o.v. oktober 1958. Dit deelt de Nationale Bank van België ln haar ver slag over 1959 mede. De toeneming van de activiteit blijkt sneller en krachtiger wanneer de steen koolindustrie, die een zeer scherpe structurele crisis doormaakt buiten be schouwing wordt gelaten. De ernstige moeilijkheden, waarmee de steenkoolnijverheid te kampen heeft duren onverminderd voort. De herle ving van de industriële bedrijvigheid ging slechts gepaard met een zwakke stijging van het steenkoolverbruik. Per ultimo 1959 waren de kolenvoorraden gestegen tot 7,5 miljoen tegen 6,9 mil joen per 31 december 1958. In de staal industrie is de bedrijvigheid met 7 pet. gestegen ten opzichte van 1958, de pro duktie steeg tot 6,4 miljoen ton. Het economische herstel vorderde in België langzamer dan in andere landen. Vanaf het tweede halfjaar van 1959 ver beterde de industriële conjunctuur echter even vlug als in het buitenland. De ontwikkeling van de vraag gedu rende de jongste maanden laat hopen dat de expansiebeweging zal aanhouden, aldus de bank. De ontwikkeling op de buitenlandse markten was een doorslaggevende fac tor van de herleving, zoals ook tevoren ook van de recessie. De bestellingen uit de V.S., West-Duitsland en Neder land gaven een merkbare stijging te zien. Het volume van de uitvoer nam weer toe. Van het recordcijfer 135 in het tweede kwartaal van 1956 was het indexcijfer op basis van 1952, terugge vallen op 121 in het tweede kwartaal van 1958, gedurende het tweede trimes ter van 1959 was het weer gestegen tot 135 om in september-oktober 147 te bereiken. De omvang van de werkloosheid wekt nog steeds bezorgdheid. Door de ongunstige toestand op de arbeidsmarkt en de achterstand van bepaalde indus trieën in de economische herleving is de aandacht gevestigd op het algemene concurrentievermogen van de Belgische economie. Voor zover dit vermogen kan gemeten worden naar de prijs- en loonsverschillen van land tot land, blijkt evenwel over het algemeen een verbetering te zijn ingetreden, althans te oordelen naar de vergelijking der beweging van de algemene indexcijfers. Ook de financiële toestand van de Kongo heeft bezorgdheid gewekt. Be halve de extra uitgaven, waarin de be groting 1960 voorziet, overweegt de bank haar medewerking te verlenen voor de uitwerking van maatregelen om de positie van de Kongolese frank te verstevigen door een nauwere en meer organische samenwerking dan vroeger tussen het Belgische en het Kongolese geldwezen. AMSTERDAM, 1 febr. Geslaagd voor kand. ex. politicologie A. E. Egres- sy, (Amsterdam). Geslaagd voor het kand. ex. sociologie W. H. J. de Boer, (Amsterdam). AMSTERDAM, 1 febr. Bevorderd tot apotheker mevr. H. Kwee Kiem Toen-Teng en de heer Lie Kiem Pwee (Amsterdam), geslaagd voor het doe. ex. sterrenkunde de heer M. de Vries (Voorschoten), voor het doet. ex. schei kunde de heren A. D. v.d. Wey, P. J. Zwart en A. de Bruin (Amsterdam), voor het kand. ex. wis. en natuurkunde de heer W. Hoogland (Amsterdam) en met lof voor het doet. ex. pol. en soc. wetenschappen mej. A. van Bergen (Amsterdam). AMSTERDAM, 1 febr. Bevorderd tot arts aan de vrije universiteit te Am sterdam de heren; W. G. Buist (Haar lem), H. Steenhuis (Amsterdam), ge slaagd voor het kand. ex. Engelse taai en letterkunde: J. G. de Waard (Rotter dam), doet. ex. Engelse taal- en letter kunde: H. Bade (Aalten). Kand. ex. economie: H. R. Weelinck (Amster dam), J. A. Pieron (Bussum), H. Berg- stra (Hoogeveen), H. M. v.d. Groep (Amsterdam), M. K. Kenessey (Amster dam), D. Oosterveld (Den Haag). Doet. ex. economie: S. van Popta (Beverwijk) (cum laude), J. Bljjenberg (Amster dam). Kand. ex. sociologie: M. W. C. Ubels-Veen (Amsterdam) (Cum laude). LEIDEN, 1 febr. Kand. ex. psy chologie: H. L. W. Angenent, Den Haag. Doet. ex. psychologie: J. Ibelings, Rot terdam, semi-artsexamen; A. J. J. Bee- rens, Den Haag en J. J. Blok, Leiden; artsexamen: L. Daalder, Voorburg, L. A. M. Hermans, Delft, J. L. D. v.d. Roest, Den Haag en K. de Wind, Dor drecht. LEIDEN, 1 febr. Geslaagd voor apothekersex. mej. A. A. Herfst te Lei den en de heer W. M. Haasbroek te Rotterdam. Geslaagd voor het kand. ex. Engelse taal- en letterkunde de heer W. N. de Jong te Velp. NIJMEGEN, 1 febr. Semi-artsexa men: J. A. G. Meyers, Eindhoven; kand. klassieken: J. A. M. Appels, Til burg. DELFT, 1 febr. Prop. scheikundig ingenieur: B. Moses, Den Haag; prop. scheepsbouwkundig ingenieur: H. G. Scholte, Hoogezand; kand. werktuigkun dig ingenieur: A. L. Bazijn, Zaandam, H. Moesi, Amsterdam, L. M. v. Rossen Rotterdam; kand. metaalkundig inge nieur: C. J. Hubbard, Voorburg; kand. scheikundig ingenieur: J. G. T. v. Aken, Geleen, C. J. Baas, Barendrecht, H. W. Bakkeren, Delft, A. C. J. Kroesen, Delft, Kwa Tjoan Lie, Delft, mej. Kwik Kiem Hwa, Delft, Liem hoo Soei, Delft, W. Hazeu, Delfgauw bij Delft, P. Broek Zwolle, mej. E. R. Colenbrander, Doe- tinchem, C. den Dekker, Rotterdam, J. A. Kruis, Rotterdam, J. M. Nijpjes, Rotterdam, R. Donia, Den Haag, R. Klok (met lof), Den Haag, J. Medema, Den Haag, J. E. A. Schoevers, Den Haag, S. Vuyk, Den Haag, P. J. Weis hut, Den Haag, J. van der Graaf (Rid derkerk), J. de Graauw, Prinsenbeek, H. J. v. 't Haaff, Zierikzee, C. J. Jo seph, Laren (N.H.), A. A. de Keijzer, Oostkapelle), L. Maijers, Middelhui"?' J. Oepkes, Haarlem, W. C. J. Qu_ O vcpneo. iiaaiicut, rIaflT' Haarlem, D. H. D. van Tongeren, Ha»' lem, P. C. v. Roermund, Dongen, E-A; de Schrijver, Lamswaarde, J. R- man Geleen, F. Smit, Oud-Bejjerlan de Schrijver, Lamswaarde, J. JR man Geleen, F. Smit, Oud-Befjei mej. S. Tieleman (met lof), Vlaardin^ gen, R. R. Tillema, Hoogezand, J- der Toorn, Rijswijk (Z.H.), E. van d Veen, Coevorden, W. J. Visseren u® lof), Beek, W. F. N. M. de Vleesschau wer (met lof), Sluiskil, P. de Voge Malden, J. D. van der Zwan, Voorscn ten. Ingenieursexamen voor natuurku» dig ingenieur: H. Nieuwenhuijsen, A« sterdam en J. Peper, Eindhoven; ;ng" nieursexamen scheepsbouwkundig ïng nieur: R. de Groot, Den Haag. natuurkundig ingenieur: A. Batenburg' Den Haag, P. Graauw, Den Haag, Moné, Den Haag, M. J. Pees, Den Haag, T. Zelders, Den Haag, E. H. Douwe Dekker, Delft. J. de Groot, Delft, W.B* G. Lewin, Delft, P. Landsman, Wasse naar. Ingenieursexamen scheikundig In genieur: P. J. Becking, Den Haag, Kesber, Den Haag, P. M. M. Schreur, Den Haag, P. M. A. Broers, Budel, J 'J" Buijk, Hoogerheide, G. I. Grimmon, Rot terdam, J. M. H. Jacobs (met j?1'' Heerlen, H. P. Kreulen, Enschede, F--"' Pijnenburg, Tilburg, Tjoa Giok H°e" (met lof), Delft, G. K. Tromp, Nijme gen, H. E. Tuinder, Dubbeldam, R- Voncken, Valkenburg (L.), J. G. W. va der Waterbeemd, Helmond, H. W. u' Wulff, Voorburg. Ingenieursexamen na tuurkundig ingenieur: H. S. Bongar»' Den Haag, K. Jempenius, Den Haag e? K. M. van der Laan, Den Haag, "r Gaastra Gerber, Vlaardingen, B.J. Jpn- nink, Enschede. Ingenieursex. vliegtuig- bouwkundig ingenieur: T. C. Versteeg" Delft. DELFT, 2 febr. Voor de automati sering van het bedrijf bouwen de Oil*" fabrieken „Calvé-Delft" in Delft eetl nieuwe veevoederfabriek, waarvoor <i® burgemeester van Delft, de heer D. Loor, vandaag de eerste paal heeft t6" slagen. In zijn inleiding tot deze plecb; tigheid zei de technisch directeur ir. Pannevis, dat steeds hogere eisen worde" gesteld aan de meng-veevoeders. zijn thans veevoeders, die uit meer da" 25 componenten bestaan, waarbij toe voegingen van slechts tien tot twee honderd gram per ton. Tot deze compo nenten behoren vitaminen, sporenele menten, antibiotica enz. In de fabriek zullen deze hoeveelheden automatisch worden afgewogen, gedoseerd en ge mengd. De nieuwe fabriek wordt dertig metef lang, 23 meter breed en 27 meter hoog Volgens de plannen zal zij over twee jaar gereed zijn, zodat het nieuwe bedril1 dus eind 1962 in gebruik zal kunne" worden genomen. Advertentie Inlichtingen worden u verstrekt door de Industrialisatie-raad der Friese kernen, Sophialaan 1, Leeuwarden, tel. 281H-28U3 «PfHggXPtMET PAUL VLAANDEREN V ïfcU SPREEK!" METi r' AL •O/hynEr, joh n UEFPERSON H/NER HERINNERT* U ZICH Mij f DE VOLGENDE MORGEN HYNER DIAMANTENHANDELAAR MOEIL'JKHEDEN HEEN JUIST.. KUNT U DIRECT NAAR M'JN HUIS IN„ RICHMOND KOMEN? IK ZIT LEL'JK IN DE KNOEI, VLAANDEREN. PAUL KEN B'J DE KAPPER. JA U HIELP ME 8'J DE CRANLEI6H DIAMANTROOF,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2