Gevangenisstraffen geëist tegen Haagse nozems Marineraad sluit onderzoek ramp „Frans Elza" Gronchi terug in Rome INOORMAJ IRICD PAUL VLAANDEREN tweelin: 1ST Met alabastine een Levenslang geëist tegen Bellwinkel J. P. Ierschot kwart eeuw bij omroep Vaarwel, dappere Dodo Alkmaar wenst grenswijziging Vrouw gewurgd in Rotterdam Schenkings- en successierechten Belgen vissen geregeld in drukke vaargeul van Duitse Bocht 50 S ervliet Nanuttig' bezoek aan Sovjet-Unie Binnenstad door het schuim beheerst Geldinzameling voor nieuwe „Minerva" "DE POORT" Motie aangenomen Petitie aan minister Korthals onberispelijk gave ondergrond Iedere Brabantse blin de een bandrecorder W onin g wet-contin gent verdeeld Nieuwe regeling gun stig voor de missie Vier maanden in het Zuidpoolgebied Belgische advocaat S Felix schat schade 4 a 5 miljoen francs Benoemingen VRIJDAG 12 FEBRUARI 1960 PAGINA 2 Architecten reeds gekozen, 90 mille reeds binnen K.R.O.-jubilaris De Scheveningse haven Eerste exemplaren in Tilburg uitgereikt In Zuid-Holland Expeditie onder leiding van Nederlander t Jaar haar r> 99 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 11 febr. „Deze jongelui hebben te veel geld op zak. Ze drinken maai raak en zijn er op uit om een rel te trappen. Dit moet zwaar gestraft worden. Het is nu al zo, dat argeloze burgers in be paalde delen van onze stad niet meer kunnen wandelen zonder door deze „knuppels" te worder lastig geval len. Als dit zo doorgaat zullen de bur gers in hun huizen moeten blijven omdat de binnenstad door het schuim beheerst wordt. We moeten dan maar afwachten of deze lieden van daag of morgen niet de huizen zul len binnendringen om daar de men sen lastig te vallen." In deze felle bewoordinge keerde de officier van justitie van de Haagse rechtbank zich in twee zaken tegen het optre den van een aanbal nozems. In de eerste zaak ging het om een 19-jarige varensgezel, die zaterdag avond 19 december op het Plein .er hoogte van de Herenstraat een student in de onderbuik had getrapt en in het gezicht had geslagen. De jongen wist zich niet veel meer van het gebeurde te herinneren. „Ik had vijftien biertjes op". De getuigen fristen echter zijn ge heugen op. De student verklaar de: „Er kwam een hele „gang" op mij af. Deze knaap zei tegen mij: „Ik zal je lam slaan en door een ruit drukken. Hij schopte mij terwijl zijn kameraden mij van achteren aanvielen," aldus deze getuige. De broer van de student had tevergeefs getracht nog tussenbeide te komen. De broers hebben zo snel mogelijk de politie opgebeld. Op aan wijzingen van een derde voorbijganger kon de politie de varensgezel aanhou den. De officier eiste tegen hem nu een gevang nisstraf van acht weken. In de volgende zaak moesten een 18- jarige varensgezel en een 19-jarige scharenslijper zich verantwoorden, om dat zij eveneens op de bewuste zater dagavond in de Herenstraat twee echt paren lastig vielen. Zonder enige aan leiding hadden zij een der voorbijgan gers geschopt. Toen het gezelschap hierop niet reageerde maar doorliep ging het tweetal hen achterna. Hierop was een vechtpartij ontstaan, waarbij een bril van een militair stuk werd geslagen, terwijl ook zijn jas onherstel baar werd vernield. Ook deze getuigen waren positief in hun verklaringen. Zij hadden te laat gemerkt, dat het in de Herenstraat die avond wemelde van nozems. „Wij vermeden zorgvuldig elk con tact met deze jongelui, maar zij zoch- Advertentie 4 februari Valentijndag (Van onze correspondent) LEIDEN, 11 febr. Na een lang en gedegen onderzoek heeft de com missie voor de sociëteit Minerva beslo ten als architect voor de her- en nieuw bouw van de onlangs zwaar door brand geteisterde sociëteit Minerva, te kiezen ir. J. W. C. Boks, W. Eykelenboom en A. Middelhoek. Hun kantoor is geves tigd in Rotterdam. Zij bouwden o.m. het bouwcentrum te Rotterdam, de kantoren van de nieuwe Matex aan de Botlek en het Deltahotel te Vlaardin- gen. Tezamen met de bouwcommissie zullen deze architecten de tekeningen .maken en uitvoeren. Er zullen straks naast de verzeke ringspenningen grote kapitalen nodig zijn. De geldinzameling zal zich op drie fronten afspelen. Onder de huidige corpsleden, die zich persoonlijk verbon den hebben minstens ƒ100 per persoon bijeen te brengen door eigen werk zaamheid en daarnaast op andere wijze b.v. de tournee van het Leids Studen tencabaret en de verkoop van de gram mofoonplaat „Laat je zoon studeren". Voorts zal onder de reünisten, nadat een wat duidelijker omlijning der bouw plannen en daaraan verbonden kosten mogelijk is, door het reünistenfonds van het Leidse Studentencorps en de Sociëteit Minerva een grootscheepse fi nanciële actie gehouden worden. Onder het bedrijfsleven zal, nadat de huidige studenten en reünisten het voorbeeld hebben gegeven, wanneer de plannen zijn uitgewerkt, een massale actie wor den gelanceerd. Intussen zijn er reeds aan spontane stortingen op bankgiro 9200 bedragen tot een totaal van 90.000 binnengekomen. KREFELD, 11 febr. (UPI) De of ficier van justitie bij de rechtbank te Krefeld heeft vandaag twee maal geëist dat de 61-jarige Ludwig Bellwinkel tot een levenslang verblijf in een tucht huis veroordeeld zal worden wegens moord op zijn eerste vrouw Alma, in 1944 gepleegd, en moord op zijn ♦weede echtgenote Ruth, in 1058 gepleegd. De openbare aanklager stelde in zijn re quisitoir dat laaghartige, primitieve motieven Bellwinkel tot zijn daden hebben gedreven. Zijn eerste vrouw moest sterven omdat zij in de weg stond Bellwinkel had al relaties aan geknoopt met Ruth en zijn tweede vrouw moest opnieuw Je weg ruimen voor drie andere vriendinnen, aldus de openbare aanklager. ten ons op en begonnen zonder enige aanleiding te slaan," aldus de getui gen. De officier eiste tegen de beide ver dachten een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek. Volgens mr. H. J. Siemna, de verde diger van de scharenslijper, was de varensgezel begonnen, zün cliënt had er eigenlijk maar weinig mee te ma ken gehad. Hij vroeg vermindering van straf. Mr. J. A. Rigters merkte daaren tegen op, dat de scharenslijper de eer ste klap had gegeven en zijn cliënt voor een lagere straf in aanmerking kwam. Uitspraak over veertien dagen. (Advertentie) Vergader- en feestzalen in DIE PORT VAN CLEVE naast hoofdpostkantoor - A'dam Tel. 020 - 240047 AMSTERDAM, 12 febr. Op een druk bezochte jubileum-bijeenkomst in Krasnapolsky te Amsterdam werd gis termiddag de hr. J. P. Ierschot temid den van zijn familieleden en collega's gehuldigd in verband met zijn 25-jarig dienstverband bij de K.R.O. Drs. E. H. J. van Waesberge O.P., voorzitter van de K.R.O., schetste de jubilaris als een man, die vanaf het eerste moment zijn hart aan de K.R.O. verpand had. Met idealisme en toewijding heeft hij de hem opgedragen taak. waarvoor een apostolische ijver wordt gevraagd, ver vuld. Namens het bestuur bood pater v. Waesberghe hem een blijk van erken telijkheid aan. Daarna kwam de direc teur van de K.R.O., drs. A. J. J. v.d. Made, aan het woord, die de jubilaris ware steunpilaar van het bedrijf noem de, zonder hierbij te denken aan een ge meenplaats. Hij stelde de hr. Ierschot tot voorbeeld aan zijn omgeving wegens zijn succesvolle arbeid, dio in alle rust en gedragen door een grote overtuiging werd volbracht. Bij zijn felicitatie over handigde hij de jubilaris het gebruike lijke bedrag onder couvert. De hr. H. A. v.d. Poll, adj. directeur van de K.R.O.memoreerde, dat de hr. Ierschot bij zijn in dienst treden twee maal zijn hart had verloren: eenmaal aan de K.R.O. en eenmaal aan de vrouw, die hij thans sinds jaren de zij ne mag noemen. In zijn huldiging be trok hij ook mevrouw Ierschot, die een van de eerste medewerksters van de K.R.O. is geweest. Vervolgens gaf hij een beeld van de 25 jaren, die de jubi laris bij de K.R.O. heeft doorgebracht. Begonnen als propagandist in de moei lijke jaren is hij thans tot zijn oude lief de teruggekeerd. Hij verzorgt de afde ling receptie te Amsterdam, waar hij iedere bezoeker met raad en daad en alle informaties terzijde staat. De hr. W. G. v. Zwieten sprak namens de collega's over de warme gevoelens van vriendschap van de jubilaris ten opzichte van de medewerkers. Namesn deze bood hij een cadeau aan. Tenslotte bracht de hr. Fr. van Turen- hout in een geestig woord de gelukwen sen over van de collega's te Hilversum en van de oud-collega's, die thans bij N.T.S. of N.R.U. werkzaam zijn. Ook zijn woorden gingen vergezeld van een geschenk. In een kort woord bracht de jubilaris dank aan allen die deze dag voor hem tot een onvergetelijke gemaakt hadden. Met een gezellig samenzijn werd de ju bileum-bijeenkomst gesloten. Zaterdag kan men voor het laatst Dappere Dodo" zien. Men ziet hier Bert Brugman in actie met zijn beide zoons, die de dappere Dodo en Kees tot leven_ brengen. ALKMAAR, 11 febr. Aan het slot van de behandeling van de begroting heeft de gemeenteraad vanavond met algemene stemmen een motie aangeno men, waarin B. en W. werden uitge nodigd op korte termijn doch in ieder geval vóór 1 augustus I960 de raad van voorlichting en advies te die nen met betrekking tot de wenselijk heid om conform artikel 157 der Ge meentewet te requestrerei. tot grenswij ziging. De gemeenteraad ging hierbij uit van de overweging, dat het huidige grond gebied der gemeente, waarop nog ten hoogste zes jaren woningen kunnen wor den gebouwd, geen voldoende ruimte biedt voor een doeltreffende behartiging van de belangen der gemeentelijke huis houding en een normale ontwikkeling reeds lang in de weg staat, terwijl de te verwachten snellere ontwikkeling op niet te verantwoorden wijze wordt be lemmerd. Danrom zijn spoedige maat regelen nodig, welke een gezonde ont wikkeling mogelijk maken. Een oplos sing van de moeilijkheden langs de weg van intergemeentelijke samenwerking biedt naar het oordeel van de raad vooralsnog geen uitkomst. Deze motie was in de plaats geko men van een de vorige week door het raadslid mr. dr. C. Berkhouwer namens de fractie van de VVD ingediende mo tie, die annexatie van de gehele twee duizend zielen tellende gemeente Ou- dorp en van de gedeelten van Bergen en Heiloo bepleit. De nieuwe motie was op zijn initiatief tot stand geko men. Een voorstel van een raadslid, om het gemeentepersoneel een voorschot van drie procent uit te keren, conform de daarvoor gestelde richtlijnen, werd eveneens met algemene stemmen aan genomen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 12 febr. De minister van Verkeer, en Waterstaat zal een de zer dagen een petitie krijgen aangebo den met 5.000 handtekeningen van Sche- veningers, waarin wordt aangedrongen op verbetering van de Scheveningse ha ven. De petitie zal de minister worden overhandigd door een delegatie van het comité uit het bedrijfsleven voor de ver betering van de Scheveningse haven. Men hoopt dat de minister de delegatie morgen of maandag zal willen ontvan gen. Advertentie yf ALABASTINE HOLLAND N.V. - IE 1 DS E G R AC HT 6 - AMSTERDAM (Van onze correspondent) TILBURG, 11 febr. - In geheel Bra bant is sedert enkele weken een actie gaande om gelden in te zamelen voor de aankoop van bandrecorders ten be hoeve van blinden. In de tot nu ver kregen resultaten spant Tilburg de kroon. De gehouden buscollectes le verden reeds 10.560 op en achttien ondernemingen en instellingen stelden elk een apparaat ter beschikking. In totaal kwam men zo op 44 stuks. Gisteren werden de eerste twee exemplaren uitgereikt aan Tilburgse blinden, die nu met behulp ervan het gesproken boek, van een tijdschrift of krant kunnen genieten. Intussen gaat de actie voort. Men hoopt twintig mil le bijeen te krijgen, waardoor iedere Branbantse blinde over een bandre corder kan beschikken. Intussen heeft het Brabantse voor beeld ook reeds in het buitenland sti mulerend gewerkt, met name in Pa rijs, waar men nu ook een soortgelij ke actie inzet. DEN HAAG, 12 febr. Zoals bekend is het woningwetcontingent 1960 voor Zuid-Holland door de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid vastgesteld op 9150 woningen. Het col lege van Gedeputeerde Staten heeft de verdeling van dit aantal over de ge meenten vastgesteld, rekening houdend met de natuurlijke aanwas (gemiddeld over drie jaren), het statistisch woning tekort op 1 januari, de migratie (ge middeld over drie jaren), en de krot opruiming. Vestigingsoverschotten zijn slechts voor de helft in aanmerking genomen. Het aantal van 9150 woningwetwonin gen is 1800 minder dan vorig jaar. Ver wacht mag worden, dat de premie- bouw in de goedkope sector zal worden gestimuleerd. Zoals reeds is medege deeld heeft Rotterdam 3300 en Den Haag 1500 woningen toegewezen gekre gen. Delft krijgt er 200, Gouda 115, Kat wijk 102, Leiden 250, Rijswijk 158, Vlaardingen 214 en Voorburg 120. ROTTERDAM, 11 febr. In een ho tel in de Witte de Withstraat werd van morgen het stoffelijk overschot van een vrouw aangetroffen. De politie meent, dat zij door wurging om het leven is gekomen. De vrouw, de 28-jarige A. van der S„ die op Katendrecht haar domicilie heeft, kwam vannacht in gezelschap van een man naar het hotel, waar een kamer werd besproken. Vanmorgen om half elf kwam de ho telhouder tot de verschrikkelijke ontdek king dat de vrouw dood te bed lag. Direct werd de politie gealarmeerd en aan de hand van een eerste onderzoek meent de recherche, dat de vrouw door wurging om het leven is gekomen. De identiteit van de man kon nog niet worden vastgesteld. Het onderzoek is in volle gang om te trachten deze zaak zo spoedig mogelijk tot klaarheid te brengen. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG, 12 fehr. De staatsse cretaris van Financiën, dr. W. H. van den Berge, heeft inzake de betaling van schenkings- en successierechten een be slissing genomen, die van vee] belang is voor de missie. In de successiewet van 1956 is vast gelegd, dat voor een instelling, die uit sluitend of nagenoeg uitsluitend werkt voor een algemeen maatschappelijk be lang in Nederland of in een der over zeese rijksdelen, bij erving of verkrij ging een gunstig tarief de zogenaam de tien procent regeling geldt. Vele instellingen, welker werkzaamheden niet binnen de vermelde geografische begrenzing vielen, hebben het reeds lang als een onbillijkheid gevoeld, dat zij niet onder deze gunstige regeling vielen en dus te maken hadden met het volle tarief. In het ongunstigste geval kon men zelfs te maken krijgen met een heffing van 54 pet. Het ministerie van financiën heeft thans bekendgemaakt, dat men voort aan In het algemeen zal handelen als of desbetreffende bepalingen van de Successiewet ook gelden voor Instellin gen, die werkzaam zijn in het belang van de onderontwikkelde gebieden, voor de zending en voor de missie. De nieuwe regeling brengt mee, dat er vrijstelling van het successierecht wordt verleend bij schenkingen tot 5.000,- in twee jaar. Tot nu toe moest over een schenking van 5.000,- een successierecht'worden betaald van niet minder dan -f 1940,-. Bij een schenking van bijvoorbeeld 10J300,- moest voor heen ƒ4040,- aan rechten betaald wor den. Nu gaat hiervoor de tién procent regeling gelden, zodat men ruim drie duizend gulden minder behoeft te beta len. CHRISTCHURCH, 11 febr. (UPI) Tien geleerden onder wie een Neder lander hebben een tocht van vier maan den door he' Zuidpoolgebied voltooid. De groep heeft een afstand van onge veer 2.500 km afgelegd. De expeditie, die werd geleid door de Nederlandse seismoloog F. van der Hoeven, bestond voorts uit zeven Amerikanen, een Frans man en een Nieuw-Zeelander. De expe ditie maakte gebruik van drie Ameri kaanse „snow cat"-tractors en werd ge durende de reis van de basis Scott naar kaap Halleett door vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht en marine bevoorraad. Negen leden van de expe ditie hielden zich bezig met wetenschap pelijk onderzoek als seismografische metingen, o lerzoek van de ijskap, me teorologische waarnemingen, cartering en metingen van de zwaartekracht. Het tiende lid, de Amerikaanse psycholoog dr. William Smith, bestudeerde de re acties n de overig-- leden van de ex peditie op het klimaat, op de „drop pings" van vliegtuigen, het ontvangen van schone kleding, verschillend voed sel etc. Advertentie -c Advertentie VAN OUD 1910 TOT NIEUW 1960 IN VIJFTIG JAREN hebben de boortoestellen voor slecht horenden een geweldige ont- wikkelingdoorgemaakt.Wijhebben deze ontwikkeling op de voet ge volgd en beschikken over de modernste en meest geperfektion- neerde hoortoestellen, hoorbrillen en oorhangers van de besta fabri katen. Vraagt gratis brochure! KONINGSTRAAT 11 HAARLEM TEL. 16171 hor«n DEN HAAG. 11 febr.De Marine- raad heeft het onderzoek gesloten naar de oorzaak van de aanvaring tussen Hr. Ms. ,,'iarel Doorman" en het Bel gische vissersscheepje „Frans Elza", dat daarbij niet man en muis verging. In de Rolzaal van het Haagse Binnen hof verscheen vanmorgen als laatste ge tuige de Belg Roland Gaston Viaene, de schipper van de „Jenny", die in de nacht van 25 september jl. in de Duitse bocht pal achter de „Frans Elza" heeft gevist. Na zjjn verklaring, deelde de voorzitter, mr. L. van Lookeren Cam pagne mede. dat de raad t.z.t. uitspraak zal doen. Kort en sober was het relaas van de Belgische schipper. Hjj kende zijn on fortuinlijke collega van de „Frans El za" Julien Oket heel goed. „Een aar dig en vooral nauwkeurig mens", deel de hij de raad mee. Vaak was hij van uit de thuishaven Ostende gelijk met hem opgevaren naar de visgronden bij Helgoland. In de bewuste nacht was zijn schip de „Jenny", evenals de „Frans Elza" aan het vissen. Beide kotters had den daarvoor de kor over bakboord uit staan. Schipper Viaene vertelde de raadsleden, dat hij bij de „Frans Elza", behalve het carnavals- en toplicht, ook een zogenaamd werklichtje aan de stuurhut en achter op de touwen zag. Verder was hjj er zeker van, dat het houten vaartuigje tijdens zijn laatste tocht een heklicht voerde. Omstreeks twaalf uur ging hjj naar kooi en liet de jeugdige .Remy Des- welgh als roerganger in de donkere stuurhut achter, met de opdracht in kiellinie met de „Frans Elza" te blij ven varen. Gehoorzaam tokkerde de „Jenny" achter het ongeluksscheepje aan, tot het volgens de lezing van de roerganger achter een van de voorbij varende oorlogsbodems zou zijn ver dwenen. De 17-jarige Remy Deswelgh zei de vorige week voor de raad, dat toen hij de lichten van de „Frans Elza" niet meer zag, hij persoonlijk de schip per had gepord. Dit ontkende schipper Viaene van morgen ten stelligste. „Ik ben gewoon met de anderen omstreeks twee uur naar dek gekomen. Dit in ver band met het binnenhalen van de net ten. Zo'n kort tukje 's nachts is de ge woonte. We liggen dan gekleed in onze kooi en kunnen dus indien er iets mis gaat onmiddellijk naar boven komen. In tegenstelling tot de verklaring van de Belgische reder F. Legein betoogde schipper Viaene, dat hem van een vis verbod in de drukbevaren P-geul niets bekend was. Wi) 3elgen vissen er alle maal en de Hollanders ook wel, liet hij er onder enige hilariteit op volgen. Op een vraag van een der raadsleden, hoe veel een vissend scheepje als de „Frans Elza" met de kor uit, nodig heeft om helemaal rond te draaien, antwoordde de schipper: tien a vijftien minuten. De Belgische advocaat J. Felix, die naar men in Ostende meent, grote kans maakt om de verantwoordelijkheid vaa de Doorman staande te houden, heeft de behandeling van de raad nauwlet tend gevolgd. Hij verklaarde ons dat de nic' juiste raming van de schade nog - vaststaat, deze was ruw geschat ,e verzekering van het casco, de scn <je van de reder en de uitkering aan a# nabestaanden, op een totaalbedrag ,e vier a vijf niljoen Belgische stellen. Het „Wie zal dat hf'f' rol speelt dan ook wel een belangrijk® bij dit openbare onderzoek, waarJBSte de heer Felix zich verder nie^..„,aaf uit te laten behalve dan, dat bij n waarop^ dering had voor de wijze Nederlandse Marineraad deze affaire heeft behandeld. ROME, 12 febr. (UPI, Reut er) "Jl President Gronchi van Italië is Sl! avond van een bezoek van 5 dage® f(j, de Sovjet-Unie in Rome teruggekc^t Onder de aanwezigen die de Pre9,jcn op het vliegveld begroetten bevc® r, zich niet de hoogwaardigheidsbekie® ,e, van de katholieke Kerk die norma®',,, genwoordig zijn wanneer er een st»8 hoofd vertrekt of aankomt. Het Vaticaan, en de rechtse v^eUJij. van de christen-democratische PaU,et zijn niet bijzonder gelukkig geweest Gronchi's besluit naar Moskou te ga Vele rechts-georiënteerde bladen n ben dan ook felle kritiek geleverd v Khroesjtsjev's opmerkingen tijdens receptie op de Italiaanse ambass» Gronchi las op het vliegveld een kOL, verklaring voor, waarin hij nadrukk®18,, zei in de opmerkingen van de SoVJ j premier „niets te zien... dat beledig® is voor het prestige van Italië." HtI'L, daarentegen doorschemeren zelf w digd te zijn door persberichten als 1 Khroesjtsjev Italië en zijn Pers^fl(l (Gronchi) hebben beledigd. De Pers.fL,i iets meer zelfdiscipline moeten bezit ten aanzien van de „delicate '""SLs van minister Pella en hemzelf, al° Gronchi. Gronchi zei dat zijn bezoek is geweest. Door zijn besprekingen me muurnjLajc», ue minister van, landse zaken, Gromyko, en preside® Vorosjilov heeft hij eenduidelijk beel" gekregen van het standpunt van de S0J, jet-regering. „Dit bezoek betekent 1? begin van besprekingen die wanne, zij in goede wil worden voortgezet slechts kunnen leiden tot een beter zicht in de problemen die heden ten a ge de internationale betrekkingen beP^, len. Het doel van de reis „de Bw®, lijkheid te onderzoeken hoe een a tin" feer van ontspanning kan worden reikt is bereikt", aldus het Italiaan staatshoofd. DEN HAAG, 11 febr. Tot geWO"a hoogleraar in de afdeling der algemen® wetenschappen aan de Technische nj> geschool te Eindhoven om onderwijs tB geven in de wiskunde, is benoemd dr. N. G. de Brufjn, thans gewoon h°°.f it raar aan de gemeentelijke universit te Amsterdam. 10 Eric en zijn mensen slaken een zucht van verlichting, als einde lijk het laatste deel van de lange stoet ruiters hun schuilplaats voor bijgaat. Maar het beklemmende gevoel, dat bezit van hen genomen heeft, blijft, ook nadat het laatste gerucht van de paardenhoeven allang verstomd is. „Wat wij nu gezien hebben betekent maar een ding," zegt Eric grimmig, terwij! ze voorzichtig terugkeren naar de weg. „Oorlog! Of er komt oorlog, en gauw." Als dat zo is, hebben de Pieten het gemunt op de rijkdommen van Brittannië. „Sedert de Romeinse legioenen weg zijn, zijn er al verschillende rooftocht? zuidelijk van de grote verdedigingsmuur geweest," laat Aranrod zie horen. „Misschien loopt oom Bryan ook wel gevaar." „Komaan h zal wel meevallen," antwoordt Eric, om het meisje niet ongerust maken. „Sjonge," laat hij erop volgen, „dat is lelijker; de sporen va de ruiters die wij volgden zijn geheel uitgewist. Dan zullen we nu goed geluk dit bospad moeten volgen." VLAANDEREN BE&PREEKF P£ ZAAK MET SARA HYNER ii<~HERlNNER ME HAAI?- ZE VORMDE MET HAAR TWEELINGZUSTER HE£ CABARETDUO SARA EN TINA' SHAW IK HEB NOOIT HOORD WAT ER MET TINA GEBEUR.'v MISSCHIEN KUN VIA HAAR OPSPEL-, PA UL M'JN VROU DIAMANTEN KAN KRUGEN DIE ZE HEBBEN WIL EN M'JN VERGIFFENIS-ALS ZE TERUGKOMT BEW'JST VOORLOPIG JOUW THEORIE hyneR. WAT WIL JE K VERDER DOE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2