Bedrijfsleider van kwekerij zou cyclamenzaad hebben verduisterd voor V/2 ton Drie flessentrekkers horen flinke straffen eisen Agenda voor Haarlem C. Verolme krijgt Haarlemse molen niet terug Weer een aantal vestigings- besluiten in de maak Naaimachine kopen ik Haarlemse rechtbank Moedige redding beloond Beslissing wordt wellicht verdaagd Zwendelaar lichtte jonge weduwe op ÜMH i i Herbouw mogelijk al dit jaar Metaal- en meubileringsbranches Bijzondere promotie NAAR SCHAAP 10PEI Uitbreidingsplan Wijk-aan-Zee HAARLEMSE RECHTBANK VRIJDAG 12 FEBRUARI 1960 PAGINA i SCHALKWIJK Haarlemse rechtbank Twee maanden geëist ,ebr' Een Haar" Burgerlijke Stand Haarlem v«n ?UWD: p- f- van Z'l1 en J' W' Waterstanden liBlil i Huldiging H. P. Ransijn Tuinbouw en Plantkunde Afgeperst Missie-actie in Heemstede G. Neeskens gaat met pensioen Bijna 49 jaar in dienst gemeente Heemstede Voorschot van 3 voor gemeentepersoneel De komende bollendrukte Verkeersregeling van uit directiewagen B. en W. willen week markt verplaatsen Op verzoek kooplieden naar Beatrixstraat BRANDJE Oscar Smit's Bank Films Toneel Muziek Diversen Teyitoonstellingen Contactavond Pater Verhagen voor Hervormde Jongeren Beurs van Amsterdam Beurs van New York eti\ I OP een b? anse *kt°0r de Haarlemse rechtbank stond ?eckfeneen 63-jarige bedrijfsleider te- I9J? die in de jaren 1956 tot en met s voor vele duizenden guldens cycla- j .nzaadjes en -planten zou hebben ver- e st?rd ten nadele van zijn werkgever, kaf 1 'snieerse bloemkweker. De man S Bftler terechtzitting toe voor ongeveer te h padjes en planten ten eigen bate j hebben verkocht, maar ontkende het om méér ging. da^'vc- Werttgever echter kwam vertellen, di» waarde van het in totaal ver- usterde op ongeveer 150.000 schatte. ®n .sigarenwinkelier uit Aalsmeer, als vp ?e ?®hoord, verklaarde voor onge- hokk 600 zaadjes en planten gekocht te jJhben van verdachte. De verdediger, J- Jansonius wilde van de werkge- r®r, yeten wat er waar was van de ge- iiik i .'.n Aalsmeer, dat er herhaalde- rto lr!. zÜn hedrtjf verduisteringen zou- z^n gepleegd, en dat hij als werk gever enkele knechten had toegezegd *an door hen gepleegde verduisteringen geen werk te zullen maken, mits zij te gen de gewezen bedrijfsleider zouden men getuigen. De werkgever ant woordde hierop, dat hij zich niet inliet r°ddelpraatjes. twee knechten, die onder verdachte .HAARLEM, 12 febr. In het school- ri haal van de Prins Bernhardschool aan o® Vrouwestraat, waar de zevende klas- e van het V.G.L.O. is ondergebracht, is anmiddag om drie uur met enig offici al vertoon aan de dertienjarige Johan "ubertus Prinsen namens het dr. Me- ensfonds een diploma uitgereikt. Bo- ÏHsnè611 ltreeg hi' een hoek over Walt Toen Jan Prinsen maandag 18 januari van dit jaar na de ochtendlessen op school naar huis ging in de Van der ynstraat 11 in het Ramplaankwartier, zag hij bij het Houtmanpad bij de brug over de Lorentzkade nog juist, dat van wee op het ijs lopende jongens één on- oer het ijs zakte. Jan Prinsen bedacht «ch niet lang, ging het ijs op, zakte er ook door, maar slaagde er in de andere longen, de tienjarige Jan Doets uit de uu ven voordestraat, in veiligheid te bren. gen. Aan de walkant wachtte de boe zemvriend van Jan Prinsen, de even oude maar veel grotere en sterkere Mar cel Oosterling uit de Noorder Tuindorp laan, die het natte tweetal op de kant trok. HALFWEG, 12 febr. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude stel len de raad voor een beslissing over het ontwerp-uitbreidingspian Schalkwijk jaar maahden tot 27 mei van dit tot 27 jm verdagen. Het ontwerp heeft de secretat- er van het vorig jaar op Zijn Vier kle ter visie sele£en- Daarop men die ezwaarschriften binnengeko- veel'tiid VOor een degelijke bestudering met het Vragen. Daarom is in overleg beslotor gemeentebestuur van Haarlem de ra.? een beslissing te verdagen, als gaat natuurlijk daarmee akkoord voor df> Haa^emaker stond gisteren omdat hii oos e- r.eehtbank terecht, omdat hij een 25-jarige weduwe uit tea^fT Dp mOPKelicht voor in td taal f 730-. De man was een avond «net de vrouw uitgeweest en samen hadden zy connecties aangeknoopt De nian had mooie verhalen opgehangen en had haar verteld, dat hij getrouwd w'as en van zijn vrouw wilde gaan scheiden om met haar. de jeugdige Weduwe te kunnen trouwen. Aanvan kelijk had hij zelfs een andere naam opgegeven, maar tenslotte kwam hij »>eerlyk" uit de bus. Hij verzweeg echter, dat hij nim mer het plan had gehad om van zijn vrouw te gaan scheiden, en dat hij ne- Pen kinderen had. Hij had de weduwe jaten doorschemeren, dat hij uit de Chocola wilde stappen, om via zijn Pfoer een textielzaak te beginnen. Maar daarvoor was geld nodig. Nooit h®eft hij rechtstreeks om geld ge- Uaagd aan de weduwe, maar zij gaf r?t hem toch, „omdat het geld later °ch van hen samen zou zijn". Mr, J. j, Bredius, officier van jus- had weinig goede woorden over het gedrag van verdachte. Wel .yhdhü het te waarderen, dat verdach- h'les had terugbetaald. ,,Van de kin- ?ii« Mslag, edelachtbare". En dat hy cr3 vrouw alles had opgebiecht. De of- ^*er waarschuwde de jeugdige wedu- bat zy door haar goedgelovigheid het ware gevraagd had om bedro- O t CUClöLUlUCULk; j—tll r CJ™ vrouw alles had opgebiecht. De of- ^'er waarschuwde de jeugdige wedu- rj®, dat zy door haar goedgelovigheid het ware gevraagd had om bedro- kp worden. Tegen de chocoladema- t r eiste hy een gevangenisstraf van ïa]ee maanden. Over veertien dagen de rechtbank uitspraak doen. t;®EVALLEN van een zoon: E. I. M. /'"ns-Postma; M. W. Strik-Bakker; I. Van Voorthuijsen-Overdiep; M. M. Hoogakker-de Leeuw: E. M. van Putten-Smit; C. J. C. Michel-Brij- hlj'j M. Veenendaal-Steeman; C. J. Daal- fiSji-Van Rooijen. K Vallen van een dochter: L. Tal Vttll CCU uuvmvz hofksel-Frank; H. E. C. de Groot-Stok- 6.?e Jong: C. J. Hilterman-Kruining. üf.^ERTROUWEiM. A. H. van GjL?.n L. Reijnders, -rj-Rcr Steeg; D. Koopmans en E. Q^ylders. Hesj^HLEDEN: M. E. Dudok van •I. d""ulbrenninck, 83 j., Gashuisvest; Mir,u Hooij, 83 j., Kamperlaan: W. de Lshó.74 ï-> Spaansevaartstraat; A. br0j(Xrn' 81 j., Jansstraat; P. Kleinen- O. 82 j., ie Hogerwoerddwarsstraat; Underman, 70 j., Begastraat. «DEN. Vrijdag 12 februari goog Water: 3.54 u. en 16.02 u. Haag water: 11.44 u. ■maanstand: Volle maan 18.24 u. wZaterdag 13 februari water: 4.26 u. en 16.34 u. ag water: 0.03 n. en 12.23 u. hadden gewerkt, hadden gezien dat ver dachte in zijn kas bakken met cycla menzaadjes bewaarde, maar ze hadden nooit gemerkt dat hij die mee naar huis nam. Een hunner had wel eens ge zien, dat verdachte af en toe geld af droeg aan hun werkgever, wegens ver koop van zaad en planten aan bezoe kers van de kassen. De werkgever gaf toe, dat verdachte hem wel eens kleine bedragen had gegeven. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, achtte de ver duistering volkomen bewezen, al was het niet mogelijk de juiste omvang vast te stellen. Naar zijn schatting ging het echter om tienduizenden guldens. Ver dachte had, volgens de officier, zich door zijn lage loon gerechtigd gevoeld regel matig een zaadje mee te pikken. Hij eis te negen maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Mr. Jansonius, die memoreerde dat zijn cliënt een blanco strafblad heeft en gunstig bekend staat in Aalsmeer, vroeg om clementie. Hij zou graag zien, dat zijn cliënt een gecombineerde straf werd opgelegd met een onvoorwaarde lijk deel dat gelijk zou zijn aan de tijd in voorarrest doorgebracht. De sigarenwinkelier, die zaadjes van de ex-bedrijfsleider had gekocht stond daarop terecht wegens opzetheling. Hij bekende grif en hoorde de officier zes maanden eisen. Zijn verdediger, mr. A. W. Luikinga bepleitte clementie. Twee kwekers lie ook zaadjes van de verduis terde partyen hadden betrokken, hoor den respectievelijk één maand gevan genisstraf en 40 boete tegen zich ei sen. De gevraagde straf tegen de laat ste was zo laag, omdat hij de schade aan de kweker reeds vergoed had, hoe wel hij de zaadjes niet gekocht had, maar gekregen van de ex-bedrijfslei der. De (gemeente)toren van de Ned. Herv. kerk te Noordwijkerhout is thans in restauratie. Dinsdagmiddag was het zover, dat de haan op de toren geplaatst kon worden. De plechtigheid werd bijgewoond door verschillende autoriteiten. HAARLEM, 12 febr. Het drietal dat gistermorgen voor de Haarlemse recht bank terecht stond, was zich het vorig jaar te buiten gegaan aan een nogal omvangrijke flessentrekkerij in de bloembollenstreek. De chef van het drie tal was een 34-jarige opperman uit Hil- legom. De man had al een faillissement achter de rug en enige veroordelingen wegens bedrieglijke bankbreuk en ver duistering. eld had hy niet, maar hij stamde uit een in de bollenstreek be kende familie. Op de naam van zyn fa milie wist hy overal wel krediet te krij gen. Zo had hij verschillende partyen bollen gekocht, een bandrecorder en een autoradio, een herencostuum, en sier- bomen, zonder dat hij betaald had. Bo vendien had hy een radio in huurkoop gekocht, waarop hy in totaal slechts 40,- had betaald. De president van de rechtbank, mr. H. J. Ferwerda, vroeg zich af, waarom verdachte dit alles gedaan had. Het ging er wel bijzonder vreemd toe met de „handel" van verdachte. Zo had hy eens aldus mr. Ferwerda in Hille- gom een radio gekocht zonder te beta len en nog dezelfde middag deed hij het apparaat voor 50,- van de hand. Ver dachte ontkende met luide stem en hef tig en toen de president de stukken er- by haalde, bleek verdachte het alleen maar niet eens te zijn met de medede ling van de president, dat dit in Hille- gom was gebeurd. Het gebeurde in Lis- se. De officier van Justitie, mr. J. J. Bredius, achtte het ten laste gelegde volkomen bewezen en eiste twee Jaar gevangenisstraf met aftrek. De verdedi ger, mr. A. R. van IJlzinga Veenstra was van oordeel dat zyn cliënt zichzelf alsmaar overschat. Hij denkt handel te kunnen drijven, maar hij kan het met. Overigens betwistte hij, dat hier van flessentrekkerij sprake zou zijn. Ver dachte had de bollen op krediet gekocht in de stellige hoop iets te zullen verdie nen. De advocaat bepleitte een gecom bineerde straf, waardoor het mogelijk wordt toezicht op verdachte uit te oefe nen, én vroeg voorts een verbod om zelfstandig zaken te doen. Een 25-jarige bloemenkoopman uit Hillegom had voor de vorige verdachte gewerkt en was medeplichtig aan de fei ten die de vorige verdachte ten laste waren gelegd. Bovendien had de man een paspoort in onderpand gegeven, terwijl dit niet zijn eigendom was, maar dat van het rijk. Verdachte verklaarde gis termorgen ter terechtzitting dat hij in de stellige veronderstelling verkeerde, dat het paspoort zijn eigendom was ge weest. Zijn verdediger, mr. A. Beets, merkte bovendien op dat het paspoort niet als onderpand voor betaling was ge geven, maar als identificatiebewijs. Verdachte gaf grif toe wat hem ten laste was gelegd, maar hij verklaar de ook niet met de vorige verdachte samen te hebben gewerkt, maar in zijn dienst. De officier eiste een jaar gevangenisstraf met aftrek en mr. Beets herinnerde eraan, dat pas op 15 maart betaald wordt in de bollen streek. Verdachte was dus nog niet gehouden om te betalen. Omdat hij niet geweten had, wat de vorige ver dachte voor iemand was, en slechts diens opdrachten had uitgevoerd, vroeg de verdediger vrijspraak voor HAARLEM, 12 febr. De heer H. P. Ransijn is op grootse wijze gehuldigd bij zijn veertigjarig jubileum als voorman materieelvoorziening bij de Werf Conrad Stork Hijsch N.V. Eerst werd hij ontij- vangen door de directie en later in de kantine door het jubileumfonds en per- soneelsdeputaties. Bijna tweehonderd personeelsleden waren daarbij aanwezig. De jubilaris ontving een haard, een vloerkleed en een tumameublement. Des middags kwamen velen hem ge lukwensen in zijn woning aan de Von- delweg. Onder hen was ook de heer H. Deinum, directeur van de Haarlemse Stadsschouwburg, die een geschenk on der enveloppe aanbood. De heer Ransijn werkt al ruim veertig jaar in de avond uren in de schouwburg, onder meer als kelner. Van het schouwburgpersoneel ontving hij een fruitmand. BLOEMENDAAL, 12 febr. De heer Adr. Cassee. die binnenkort zeventig jaar wordt, zal op dinsdag 23 februari over zijn hobby, de geschiedenis van Bloemendaal, spreken voor de afdeling Bloemendaal van Tuinbouw en Plant kunde. Op de in hotel Rusthoek te hou den bijeenkomst zal de heer Adr. Cassee m het bijzonder de landgoederen, zoals Overbeek en Lindenheuvel, bespreken. dit deel van de ten laste legging. Het kopen van goederen zonder betaling werd door verdachte volledig erkend. De verdediger vroeg voor zyn cliënt een gecormbineerde straf met een lang durig voorwaardelyk deel. De derde verdachte was een 40-jari- ge bloemistarbeider, wonende in Haar lemmermeer. Hy werd slechts mede plichtigheid ten laste gelegd. De man had valse afleveringsformulieren gete kend en partyen bollen voor de hoofd verdachte vervoerd en besteld. Aanvan kelijk wist de man niet eens, dat er iets fout zat aan de zaak, maar toen hij het eenmaal wist, wilde hij eruit stappen. De hoofdverdachte had toen gedreigd hem bij de politie te zullen aangeven. De officier achtte hem alleen schuldig aan medeplichtigheid aan flessentrekke. ry en vroeg vijf maanden gevangenis straf. Zijn verdediger echter, mr. J. F. M. M. Brons, was er stellig van over tuigd, dat zijn cliënt aanvankelijk be slist gemeend had, dat de hoofdverdach te normaal betalen zou. Later begreep hij, dat er iets niet in de haak was. Maar hij was bang voor de eerste ver dachte. Zijn cliënt was van de hele af faire geen cent wijzer geworden. Mr. Brons vroeg vrijspraak of anders toch de uiterste clementie. Op 25 februari zal de rechtbank uitspraak doen. HEEMSTEDE, 12 febr. In ver band met de bliksem-actie, van het missie-comité van de St.-Bavo Paro chie te Heemstede, waarvoor ook mgr. C. Bronsveld, aartsbisschop van Tabo- ra in Tanganyika grote belangstelling heeft, zal morgen om acht uur de schoolmis in de St.-Bavokerk door mgr. Bronsveld worden opgedragen. Mor genmiddag om 12 uur zal mgr. Brons veld de tentoonstelling openen, die in Nieuw Berkenrode wordt gehouden van voorwerpen, die de schoolkinderen in hun vrije tijd voor de missie heb ben vervaardigd. HEEMSTEDE, 12 febr. In ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zal de heer G. Neeskens maandag 15 februari de dienst van de gemeentebedrijven in Heemstede verlaten. De heer Neeskens heeft bijna 49 dienstjaren bij de ge meente Heemstede achter de rug. Op 7 augustus 1911 kwam hij als jeugdig werkman van zestien jaar op de fitterij. Hij wist zich op te werken tot een bekwaam gas- en waterfitter en na de verschillende rangen tot en met voorman-vakman te hebben door lopen, werd hij in 1950 aangesteld tot opzichter. Zeven jaar later werd de heer Neeskens benoemd tot hoofd-op- zichter. In het verversingshuis „Groe- nendaal" zal maandag om elf uur het officiële afscheid plaats hebben, 's Mid dags tussen dri.e en vijf uur zal de heer Neeskens te zijnen huize, Iepen laan 14, recipiëren. HALFWEG. 12 febr. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude stel len de raad voor het gemeentepersoneel een voorschot van drie procent op de salarisverhoging te geven. Verder wordt voorgesteld het gemeenteperso neel een uitkering ineens te geven van de kindertoelage over het salaris van het vierde kwartaal van het vorig jaar. BEJAARDEN. De katholieke be jaarden en gepensioneerden van Haar lem gaan maandag 22 februari in ge bouw Sint Bavo, 's avonds om acht uur, het carnavalsfeest vieren. De to neelvereniging HAT uit Heemstede zal een opvoering geven van het blijspel „De tante van Charly". KAB. Broeder Basilius spreekt woensdag 17 februari voor de leden van de KAB-kring Centrum in gebouw Flora aan het Pretoriaplein over „Op voeding van moeilijk opvoedbare kin deren". De bijeenkomst begint om acht uur. De omlijsting van de avond wordt verzorgd door een toneelgroepje van de KAB, dat een klucht in één bedrijf zal opvoeren. HAARLEM, 12 febr. Verolme krijgt de in Haarlem opgeslagen mo len uit Alblasserdam niet terug. Aan het Haarlemse gemeentebestuur heeft hij laten weten dat hij niet ingaat op de door Haarlem gestelde eis tot ver goeding van de hogere kosten, die uit de ruil van de molens zouden voort vloeien. Zoals wy gisteren reeds heb ben gemeld, was het gemeentebestuur van Haarlem bereid een Groningse molen ter vervanging te accepteren. Verolme erkende niet de noodzaak om de Groningse molen hoger te maken en wilde daarvoor geen schadeloosstel ling betalen. Intussen is Haarlem samen met de Vereeniging „De Hollandse Molen" on middellijk begonnen met het voorberei den van de herbouw van de molen uit Alblasserdam. Wanneer het enigszins mogelijk blijkt de molen aan de Papen- torenvest als (koren)molen te exploi teren, wordt daaraan de voorkeur ge geven boven een exploitatie b.v. als ontvangstcentrum voor de Haarlemse industrieën aan 't Kalfje. De wethou ders van Financiën en Openbare Wer ken zyn doende een ontwerp investe ringsplan 1960 samen te stellen, waar op zij een bedrag hebben uitgetrokken om nog dit jaar met de herbouw van de molen een begin te maken. Dit ont werp moet echter nog door B. en W. worden goedgekeurd. Voor de her bouw is een bedrag van 100.000 no dig, waarvan ongeveer een derde reeds aanwezig is bij de gémeente Haarlem en de Vereeniging „De Hollandse Mo len". LISSE, 12 febr. B. en W. van Lisse vragen de raad om 2.700,voor het aanschaffen van een directiewagen. Hierin wil men de mobilofooninstallatie plaatsen, waarmee gedurende het sei zoen de bollendrukte wordt geregeld. Tot nu toe stond de installatie in een auto, die was opgesteld op de berm van de Stationsweg. De behoefte deed zich echter voelen aan een semi-permanent wachthuisje. Het plaatsen van een uitneembaar gebouwtje is echter bezwaarlijk, omdat het ieder jaar opgebouwd en afgebro ken moet worden, terwijl het tevens aan één plaats gebonden is. In overleg met de rijkspolitie heeft men toen besloten tot het aanschaffen van een directiewa gen, die bovendien buiten het seizoen voor andere doeleinden te gebruiken is. HALFWEG, 12 febr. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude wil len de weekmarkt, die sinds 1951 in de Wilhelminastraat, op het Emmaplein en in de Julianastraat wordt gehouden, verplaatsen naar de Beatrixstraat. Zij willen dat doen op verzoek van de marktkooplieden. In een schrijven aan de raad, die 24 februari over deze kwestie zal beslissen, zeggen B. en W., dat de belangstelling zeer sterk is verminderd als gevolg van de opheffing van het pontveer over de Ringvaart. De markt is te excentrisch gelegen en ook het ontbreken van vol doende winkels in de onmiddellijke na bijheid wordt niet bevorderlijk geacht voor het welslagen van de markt. De kooplieden hebben enige tijd geleden dan ook het college van B. en W. verzocht de markt voortaan in de Beatrixstraat te houden. HILLEGOM, 12 febr. Toen de Hil- legomse politieman Opdam donderdag morgen de woning van de wed. B. aan Hoofdstraat te Hillegom passeerde, zag hij d8t er rook uit het dak van de achter de woning gelegen schuur kwam. Hy ging er dadelijk heen en stelde vast dat een partij stro met nog andere brand bare stoffen in het lag en reeds begon te branden. Hij heeft to enmet emmers water de brand weten te blussen. Het was nog net op tijd. HAARLEM, 12 febr. Aan de al gemene vergadering van aandeelhou ders van Oscar Smit's Bank te Haar lem zal worden voorgesteld over het boekjaar 1959 een dividend uit te keren van 7 pet. (vj 6 pet.). DmN HrlAG, 11 febr. De staats secretaris van Economische Zaken heeft de commissie Adviezen Ves tigingsregelingen van de Sociaal-Eco nomische Raad verzocht hem van ad vies te dienen over de vaststelling van een aantal nieuwe vestigingsbesluiten. Deze besluiten, die thans in ontwerp gereed zijn, zullen betrekking hebben op het metaalbewerkingsbedrijf, het landbouwsmidsbedrijf, het landbouw- mechanisatiebedrijf, het hoefsmidbe- drijf, het metaalgietbedrijf, het model- makersbedrijf, het loodbrandersbedrijf, het draadvormvervaardigingsbedrijf, het vlakgraveerbedrijf, het machine- graveerbedrijf, het galvano-technisch bedrijf en het instrument- en gereed- schapsbedrijf en voorts op de kleinhan del in ijzerwaren en gereedschappen en tenslotte op de meubileringsbedrij- ven. In het bijzonder in de jaren na de jongste wereldoorlog hebben zich in en kele van de metaalbedrijven en aan verwante branches belangrijke wijzi gingen voltrokken. De moderne tech nische evolutie heeft er toe geleid dat de industrie op steeds groter schaal „metaalwaren" vervaardigt. Deze ont wikkeling zal zich naar de mening van de staatssecretaris voortzetten en daar om kan een nieuw vestigingsbesluit vol gens hem veel nut afwerpen. De vakkennis van vele onderne mers die zich op het gebied van de landbouwmechanisatie hadden bege ven is te gering gebleken, zodat voor al voor de landbouwers teleurstellin- fen niet zijn uitgebleven. Wanneer oor goed vakmanschap de gemid delde levensduur van trekkers en werktuigen met een jaar wordt ver lengd, dan geeft dit een jaarlijkse besparing van twintig miljoen gul den. Vele Nederlandse loongalvaniseurs beschikken niet over een redelijke vakbekwaa: iheid, aldus de staatssecre' taris. Dientengevolge wordt vaak een matig tot slecht produkt afgeleverd Het lage niveau van het galvano-tech- Ideale vrouw, 14 CINEMA PALACE: De jaar; 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Operatie petticoat, 14 jaar; 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7. 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Sapphire, het meisje uit de tulip- bar, 14 jaar; 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2. 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: Zoals zij geschapen zijn, str. volw. Vr. 2 en 8 uur. Za. 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7. 9.15 uur. Ma. t.m. do. 2 en 8 uur. Do.-cyolus: Typhoon over Nagasaki. REMBRANDT: De man, die verdwijnen moest, 18 jaar; 2, 6.45, 9.15 uur. Zo. 1.45. 4.15, 6.45, 9.15 uur. ROXY: T.m. zo.: Doorbraak bij Scapa Flow 14 jaar. Ma. t.m. do.: Ik ben een verklikker, 18 j.; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. STUDIO: Het lot van een mena, 14 jaar, 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, E, 9.15 uur. MINERVA: Met de kapitein aan tafel, volw. Vr. 8.15 uur. Za. en zo. 7. 9.15 uur. Kou we drukte, 14 jaar. Za. en wo .2.30 uur; zo. 2 en 4.15 uur. Ma. en di.: Menschen im Hotel, volw.; 8.15 uur. Zaterdag 13 februari Stadsschouwburg, 8.15 uur: Rotterdams Toneel met „Spel der vergissingen". Zondag 14 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel met „Toneel op het kasteel". Maandag 15 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Ned. Comedie met „Hier met de poetl" Concertgebouw (tuinzaal), 8 uur: R.k. toneelver. Rokato met „De man op de bromfiets". Dinsdag 16 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Letterlievende Vereniging J. J. Cremer met „De appel valt....'" Donderdag 18 februari Stadsschouwburg,^ 8 uur: Toneelgroep Theater met „J. B.". Vrijdag 19 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep En semble met „Zingend In de wildernis". Voor leden van Geloof en Wetenschap. Vrijdag 12 februari Concertgebouw, 8 uur: Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solist: George van Renesse, piano. Pro gramma Oxfordsymphonie, Haydn. Piano concert no. 5. Beethoven: Jeux d enfants, Bizet, en Romeo en Julia, Tschaikowsky. Concert voor PEN. Dinsdag 16 februari rnni-orteebouw, 8.15 uur: Noordhollands PWmarmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Soliste- Nan Mernman, mezzo-sopraan. Programma: Praagse symphonie. Mozart; twef mia?s van Mozart, Siegfried Idyll, Wagner en Lieder eines fahrenden Gesel- len, Mahler. Woensdag 17 februari Minerva, 8 uur: Concert r.-k. harmonie Slro"ncèrtgebouw (tuinzaal), 8 uur: Concert ter geleglnheid van het tweede lustrum Teisterbant. Vrijdag 12 februari stadsschouwburg, 8.15 uur: Chaplm-films tenschap. Bloemenheuvel, 8 uur: Jaarvergadering Buurtvereniging Overveen. Zaterdag 13 februari Vleeshal. 4 uur: Opening van tentoon- stpiling ter gelegenheid van tweede lustrum Teisterbant door wethouder D. J. A. Ge luk. Maandag 15 februari Ged. Oude Gracht, 8 uur: Vergadering StcfubeiebouVwrspi|rt^éld Kleverlaan, 7 uur: Bijeenkomst Jeugd en Muziek. Dinsdag 16 februari Brinkmann, 8 uur: Lezing voor de af deling Haarlem van Tuinbouw en Plant- kUHotel Boekenrode, 8 uur: Buurtvereni ging Aerdenhout-Bentveld. Lezing door dr. D. K. Peerboom Voller. Advertentie KRUISSTRAAT 25 - HAARLEM - TEL. 12921 Beverwijk - Haarlem - Zaandam Woensdag 17 februari Klooster Alverna Aerdenhout: Feeste lijke bijeenkomst ter gelegenheid van gou den jubileum Lourdes-Broederschap. Brinkmann, 8 uur: Forumavond afdeling Haarlem Kath. Vrouwengilde. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur. Zon en feestdagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken). Geopend van 10—16 en zo. 13—16 uur. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag behalve maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg Geopend do. 10—12.30 en 13.3017 uur. Zo. 14—17 uur. Cruquiusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland. Geopend van 912.30 en van 1.305 uur Zondags van 10—5 uur. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat: Ten toonstelling van tekeningen van Hans Mulder (de gehele maand februari ge opend, ook zondag, vau 10 tot 22 uur) Spaarndammerdijk 100, Spaardam: Ten toonstelling van werken van Jan van Geem. Dagelijks geopend van 10.30 tot 4.30 uur. (T.m. 20 febr.). Vishal: Tentoonstelling van werken van leden-beeldende kunstenaars van de socië teit Teisterbant ter gelegenheid van tweede lustrum (13 tot en met 28 febr.). Geopend dag. van 105 uur en zo. van 15 uur. Donderdagmiddag is luitenant ter zee (tandarts) der tweede klasse P. A. E. Sillevis Smitt in de aula van de gemeen- telijke universiteit te Amsterdam gepro moveerd tot doctor in de geneeskunde. Promotor prof. M. Hut complimenteert hier de promovendus, die zich t.z.t. in Haarlem zal vestigen. HILLEGOM, 12 febr. Gisteravond had er in huize Weltevreden in Hille gom een contactavond plaats, waarop pater Leopold Verhagen was uitgeno digd om de oecumenische gedachte toe te lichten gezien vanuit katholiek standpunt en over verschillende gods dienstige onderwerpen een gesprek te voeren. Nadat de voorzitter van de vereni ging van Hervormde Jongeren de bij eenkomst had geopend met gebed en het samen zingen van het lied: „Een naam is onze hope", gaf hy het woord aan pater Leopold Verhagen OESA die allereerst duidelijk maakte hoe het klimaat veranderd is tussen protestan ten en katholieken sinds de laatste ja ren. Hy toonde dit aan uit de correspon dentie, die hij naar aanleiding van zijn gesprekken voor de televisie hield en uit het feit dat hij deze avond temid den van deze groep hervormde jongeren een gesprek kon houden over de gods dienst. Daarna besprak hij de kwes ties waarin protestanten en katholie ken het eens zijn, waarover zij hetzelf de denken, om daarna de verschilpun ten te bespreken. Hij gaf een toelich ting op het door de paus bijeen te roe pen oecumenisch concilie. Naar aanleiding hiervan ontstond een geanimeerd gesprek, waarbij ver schillende vraagstukken aan de orde kwamen, o.a. over de onfeilbaarheid van de paus, de vergeving van de zon den, de door het concilie van Trente vastgestelde geloofspunten, de hervor ming, de dogma's en nog vele andere onderwerpen. Het is niet doenlijk om al deze gesprekken weer te geven, maar er werd afgesproken om deze wijze van contact, dit gesprek nog eens voort te zetten. nisch bedrijf Is mede te wijten aan de economische zwakte van de vele klei ne ondernemers. Het bevorderen van goede bedrijfsuitoefening in deze sec tor is van eminent belang voor de gehe le Nederlandse metaalnijverheid. Verkoop aan particulieren Met betrekking tot het ontwerp-ves- tigingsbesluit voor de kleinhandel in ijzerwaren is op enkele belangrijke punten afgeweken van het bestaande vestigingsbesluit. Het vigerende be sluit definieert de kleinhandel in Ijzer waren en gereedschappen als verkoop aan het publiek. Het nieuwe ontwerp spreekt in zijn bedrijfsomschrijving uitsluitend van verkoop aan particulie ren. Door de gekozen redactie wordt tevens de moeilijkheid opgelost voor die coöperatieve verenigingen van landbouwers die onder meer landbouw gereedschappen en ijzerwaren plegen te leveren aan hun leden. Deze vere nigingen komen thans herhaaldelijk in conflict met de wet. In het vigerende besluit is geen uitzondering opgenomen voor bran ches die naast de verkoop van be paalde artikelen als hoofdbedrijf als nevenfunctie in feite de kleinhandel in een als regel beperkt assortiment ijzerwaren en gereedschappen uitoe fenen. Dit heeft in de praktijk tot vele moeilijkheden aanleiding gege ven. welke zo mogelijk werden op gelost door het afgeven van ministe riële verklaringen van vakbekwaam heid. Het is echter bekend, aldus de staatssecretaris, dat nog zeer vele van dergelijke ondernemingen de klein handel in ijzerwaren en gereedschap pen in feite onrechtmatig uitoefenen. Teneinde aan bovengenoemd bezwaar tegemoet te komen zal aan deze on dernemingen de bevoegdheid moeten worden gegeven om in samenhang met hun hoofdwerkzaamheden be paalde ijzerwaren en gereedschappen: te verkopen. Volgens het ontwerp-vestigingsbesluit voor de meubileringsbedrijven zal de meubelmaker gerechtigd zijn zonder afzonderlijke vergunning meubelen te verkopen; de woningstoffeerder is ge rechtigd zonder afzonderlijke vergun ning woningtextielgoederen te verkopen en vloeren te leggen; de behanger zal gerechtigd zijn zonder afzonderlijke vergunning behangselpapier te verko pen. BEVERWIJK, II febr. Een kredit van 54.000 heeft de raad vanavond verleend voor het ontwerpen van een uitbreidingplan voor Wyk-aan-Zee. Namens de KVP vroeg de heer BA TENBURG te notuleren, dat de goed keuring van zyn fractie niet betekent, dat men al of niet voor het boulevard plan is. Deze kreditverlening betekent eenvoudig, dat men thans het plan wil laten maken, maar geheel vry blijft in de discussie over het plan, wanneer dit gereed is. De VOORZITTER deelde mede, dat het schetsplan gereed is en nu kan wor den uitgewerkt. Dan kan de ter visie- ;ging plaats hebben. In het plan zal tuurlijk, dit vroeg namelijk de heer BOL (KVP), rekening worden ge houden met het sociaal-toerisme (cam pings e.d.). 4% Ned. 1958 3% Ned. 1953 314 Ned. 1948 Staffel 1947 314 Ned. 1956 31'* Ned. 1948 31'* Ned. 1950 31'* Ned. 1954 31'* Ned. 1955 H B.N.G. Won.bouwl 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.V.A. Senembab-Mij. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Dell Mfj Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez. Unilever Billiton 2e Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn K.L.M. Kon. Ned. Stoomb Mij KAM. Ned. Stoomv MD- Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 214 Amsterdam '56 2Vj Amsterdam '56 n 214 Rotterdam '57 Alb. Heijn kl. obl. 4 Vorlg opening Slot 12/2 99A 983/4 92Yb 96*4 92 9oy* 87 87 87^ 893,4 109^ 264 Va 120Va 156Y4 118*/4 580 151^ 564 280 44834 704 \~2 175 304 y2 175.30 245 Ms 715 365 772 74834 76734 350 \<2 737% 156.40 167 154.80 109 165% 18434 139V2 178% 164 137% 257 151 148% 108 Vb 823.4 91i/2 97 121 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric Genera] Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel Stemming: 10/2 60 4914 6014 881S 46% 89% 28 47% 62% 65 41% 35V. 2114 49% 46 21% 85% onregelmatig 11/2 59'* 49% 59% 89 4614 87% 28% 48 61% 64% 41% 3614 21% 49% 45% 2134 85% lager

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3