Nieuw busstation voor Baatbelasting wegens waarde vermeerdering van panden? Heren van Concordia 3 lijden eerste nederlaag Dr. Verhage bespreekt de onderhandelingen met Duitsland KAMPIOENSCHAPPEN VAN EVER SWIFT PRACHTIG JUBILEUMGESCHENK Visserijgolf I HOORNEN Is PAUL VLAANDEREN tweelin: GEMEENTERAAD ZANDVOORT HOCKEY HUJ.Lamp tR\CD DSO (dames) neemt leiding HANDBAL HAARLEM EN OMSTREKEN VERGADERING P.V.S. fV OENSDAG 24 FEBRUARI 1960 FAGINA 2 Salarisverhoging voor gemeentepersoneel SCHRIKKELJAAR 1960 RENAULT DAUPHINE Voorkomt erdere ervuiling Winkelsluiting Begraafplaats Waarborgsom Volkskredietbank ....anders wordt dit uw laatste toerist Niet verwacht Bollenexport Trek-diploma Korting Ir. F. Hopster spreekt voor scheidsrechters Quiz-avond van Verbond voor Veilig Verkeer Enige Wedgwood-dealer voor Zuid- Kennemerland Advertentie ZANDVOORT, 24 febr. De gemeenteraad van Zandvoort vergaderde dinsdagavond onder voorzitterschap van burgemeester mr. H. M. van Fenema. De discussie concentreerde zich hoofdzakelijk op agendapunten van minder belang, zoals de aankoop van een huisje voor f 3000 en het heffen van een waarborgsom van degenen die bouwwerken laten uitvoeren. De uitbreiding van de algemene begraafplaats (kosten f122.000) en de aanleg van het bus station (kosten f 411.000) gaven het college van B. en W. heel wat minder moeite bij de verdediging. De rondvraag leverde nog enkele interessante onderwerpen op. De heer GOSEN (AR) was onaange naam getroffen door het feit, dat het nieuwe busstation dank zij de beste dingsbeperking nu dit werk in twee fasen wordt uitgevoerd, 58.000,- meer zal kosten. De spreker pleitte voor het maken van een plantsoen in de oude Tramstraat en verplaatsing van de „Van Alphenfontein" van het raadhuis naar dit plantsoen. De heer LINDEMAN (KVP) vroeg of een besparing mogelijk was door het ge bruiken van oud materiaal. De heer KONING (A-ZB) meende, dat de N.Z.H.V.M. er hier maar goedkoop af komt. De gemeente geeft een half mil joen uit, maar de NZHVM strijkt de winst op! Wethouder TATES (WD) herinnerde er aan. dat de raad in 1957 498.000,- voor dit werk voteerde, maar in het ka der van de bestedingsbeperking werd een provisorische oplossing toegestaan, die 145.000,. heeft gekost en nu slechts ge deeltelijk gehandhaafd kan blijven. In de transactie met de N.Z.H.V.M. is be grepen de overname van de oude tram baan; die grond kan gebruikt worden voor een weg voor bromfietsers. Wethouder KERKMAN (PvdA) zei, dat de NZHVM zich op het standpunt stelde dat de gemeente de wegen en de aanleg van het busstation moet betalen en dat de maatschappij zal zorgen voor het stationsgebouwtje en dergelijke, Amsterdam heeft ook zo gehandeld. De NZHVM geeft de voorkeur aan het par keerterrein bij de watertoren; daarvoor zou de gemeente geen hoge uitgaven moeten maken, maar de raad heeft de ze oplossing afgewezen. De financiering zal moeten plaats vinden via een ho gere uitkering uit het Gemeentefonds. De voorzitter voegde hier nog aan toe, dat onderzocht wordt in hoever re het mogelijk en wenselijk is een baatbelasting in te voeren, waardoor zal worden belast de waardevermeer dering van onroerende goederen als gevolg van dit kostbare werk. De op merking van de heer Gosen over het maken van een plantsoen, was de voorzitter uit het hart gegrepen. Of de fontein ook verplaatst kon worden, kon de voorzitter nog niet beoordelen. Het voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. overheidsinstanties. Het is helemaal geen wonder dat deze mensen recalcitrant worden. Het voorstel werd tenslotte aan genomen met de stemmen van de KVP- leden tegen. Breedvoerig sprak de raad over het voorstel om voor 3.000 aan te kopen het perceel l'Anustraat 2. Wet houder Tates (WD) verdedigde het voorstel uit een oogpunt van krotop ruiming. Dit huis is nog wel bewoon baar, maar in de toekomst zal de be woning moeten ophouden en als de gemeente dat perceel dan niet in han den heeft, zal er een pakhuis van worden gemaakt en dan staat de over heid daar machteloos tegenover. De voorzitter voerde nog een krachtig pleidooi om in Zandvoort ook een be gin te maken met de krotopruiming. Het voorstel tot aankoop werd ten slotte met 6 tegen 9 stemmen verwor pen. De VOORZITTER kon de verontrus ting van deze raadsleden volkomen be grijpen. Bloemendaal is intussen uitge treden. In de volkscredietbank is jaren lang een beleid gevoerd, waarbij uit sluitend sociale credieten werden ge geven. Deze zijn niet bevorderlijk voor een rendabele exploitatie. Een ingrijpen de sanering is inmiddels ter hand ge nomen. Het personeel is reeds aanmer kelijk ingekrompen. In het dagelijks be stuur van de volkscredietbank zal de burgemeester de hulpbank ter sprake brengen. De hulpbank werkt goedkoper, omdat men geen personeel heeft. Gaat Advertentie Heb de moed eens met mij kennis te maken en U slaat mijn huwelijks aanzoek niet af. (KROONPRINSES) Garage „Den Hout" - Hoofdagente Wagenweg te Haarlem Telefoon 12138 en 15056. het terrein van deze bank zich uitbrei den, dan zal men het ook niet meer met vrijwillige krachten af kunnen, per soneel moeten aantrekken en dus duur der gaan werken. Zandvoort is wat de omvang van de verleende credieten betreft de derde in rangorde van de deelnemende gemeenten (na Haarlem en Beverwijk). De volkscredietbank ver leende in 1959 aan 289 Zandvoorters on geveer 150.000 aan credieten. De heer VAN DER WERFF (CH) maakte van het voorstel om 122.000,- t» voteren voor de uitbreiding van de algemene begraafplaats, gebruik om te pleiten voor de spoedige bouw van een aula op de begraafplaats. Mevrouw Mol (PvdA) herinnerde aan haar reeds ja ren geleden gehouden pleidooi voor dit object. Wethouder TATES (WD) zei, dat het college van B. en W. terzake diligent is; men hoopt over enkele jaren met een voorstel daartoe te komen. Uitbrei ding van het bestaande gebouwtje waar de heer van der Werff ook om vroeg achtte de wethouder ,,goed geld naar kwaad geld gooien". Het nieuwe krediet werd goedgekeurd. Bij het voorstel om een waarborgsom te eisen van aannemers, die bouwwer ken uitvoeren 100,- voor elke bouw som van 100.000,. of gedeelte daarvan) teneinde daaruit de kosten van be schadiging van straten en dergelijke te betalen, voerde de heer SLEGERS (KVP) het pleit voor de kleine aanne mers voor wie deze regeling bezwaar lijk kan zijn. Het college van B. en W. kwam aan dit bezwaar tegemoet door bouwwerken van 1.000 en minder van deze verplichting vrij te stellen. Wethou der Tates (WD) verdedigde het voor stel nog door te wijzen op de ervaring, dat dergelijke beschadigingen zonder meer moeilijk verhaalbaar bleken te zijn. Bij de replieken belichtte de heer Siegers de moeilijke positie waarin de aannemers verkeren, geperst als zij worden tussen opdrachtgever en de Het voorstel om voor Goede Vrijdag en Paaszaterdag ontheffing te verlenen van de bepalingen van de winkelslui tingswet, ontmoette verzet bij de heer Van der Werff (CH), die zich speciaal keerde tegen het verlengen van de open stelling der winkels op Goede Vrijdag. De heer Siegers (KVP) zei, dat de middenstandsverenigingen akkoord gaan met dit voorstel. Vooral op Goede vrij dag komen veel gasten Zandvoort bin nen, vooral in de avonduren, en dan moet men noodzakelijk nog wat inkopen kunnen doen. Na verdediging door de voorzitter werd het voorstel aanvaard. De prot.-chr.-fractie stemde tegen. De raad verenigde zich tenslotte met de komende 5 pet salarisverhoging voor het gemeentepersoneel en de 1,2 pet. „franje", zoals die nog nader in door het departement van binnenlandse za ken te geven richtlijnen zal worden uit gewerkt. In afwachting daarvan zal een voorschot van 3 pet. (zonder aftrek van loonbelasting, e.d.) worden uitgekeerd. In zijn nieuwjaarsrede op 26 januari had de burgemeester gezegd, dat de steunnormen voor werkloze arbeiders gevaarlijk dicht de c.a.o.-lonen voor on geschoolde arbeiders naderen. De burge meester zag hierin een dreigende onder mijning van het verantwoordelijkheids gevoel en de arbeidsvreugde. Een ver schil van f5,- a f 10,- per week tussen inkomen uit arbeid of door steunuitke ring van de gemeeneschap noemde hij bedenkelijk klein en de verleiding om „voor een tientje per week meer arbeid af te wijzen, bedenkelijk groot. Bij de rondvraag kwam MEVROUW MOL (PvdA) op deze opmerking terug. De steunuitkering voor een echtpaar is 29,- per week: daar komt brandstoffen- toeslag bij. Maximaal benaderen de steunnormen 80 pet. van de minimum lonen der laagstbezoldigden. Een derge lijk geval komt in Zandvoort niet voor. De VOORZITTER wees er op, dat hij wilde waarschuwen tegen het te dicht ben-aderen van het peil der steunnor men met dat van de lonen. Geenszins had hij de bedoeling gehad aan te drin gen op verlaging van de steunnormen. Uit de cijfers van mevrouw Mol was de voorzitter nu gebleken, dat zijn alge meen bedoelde opmerking niet op Zandvoort behoefde te slaan. De heer GOSEN (AR) bracht het uit treden v-an Bloemendaal uit de regeling van de Haarlemse volkscredietbank ter sprake. Hij vreesde daarvan vergroting van het tekort. De heer LINDEMAN (KVP) sloot zich daarbij aan en wilde informeren of de Haarlemse Hulpbank ook voor Zandvoort kan worden inge schakeld. Deze bank zou goedkoper ere- diet verlenen dan de volkscredietbank. De heer Lindeman wilde ook graag in zage hebben van een rapport dat enige tijd geleden over de volkscredietbank is uitgebracht. De heer BREURE (VVD) had enkele vrienden die bestuurslid zijn van de hulpbank; hij had de indruk dat deze bank bereid zal zijn in contact met Zandvoort te treden. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 23 febr. In de moei zaam op toeren komende veldhandbal- competitie van het district Haarlem en omstreken er waren onder andere wedstrijden, die niet doorgingen omdat over de hele linie opvallend veel arbi ters zonder bericht verstek lieten gaan is de meest opmerkelijke uitslag van afgelopen weekeinde te vinden in de tweede klasse heren, waar de ongesla gen lijstaanvoerder Concordia 3 het loodje moest leggen bij Rapiditas 3. Ook de nederlaag van IJmond 2 tegen De Bllnkert 2 (dames 2B) betekende een uitschieter. Na een spannend scoreverloop heeft TYBB in de eerste klasse tegen Full Speed een nederlaag geïncasseerd. Speciaal in de eerste helft waren bei de partijen goed op schot, want nadat TYBB de leiding had genomen en de bezoeksters spoedig van repliek had den gediend, liep het verschil met niet meer dan twee punten op tot 3-5. Dank zij technisch beter spel bepaal de Full Speed de eindstand via 4-5 op 4-6. Een dame van Fuli Speed leidde deze partij, omdat de scheidsrechter niet opkwam. HBC moest het opnemen tegen lijst aanvoerder IJmond. Zoals mocht wor den verwacht leed de Heemsteedse com binatie een nederlaag: 6-1. Daar voorts HOC korte metten maakte met Concor dia 2 (10-1), luidt de stand nu; IJmond 11 20 HOC 11 12 Cone. (Hi.) 10 13 Rapiditas 10 9 TYBB 12 13 HBC 10 4 Full Speed 10 12 Concordia 2 10 1 Onder leiding van een vrouwelijk lid van DSO (geen arbiter) hebben DSO en TYBB 2 in de tweede klasse A eikaars krachten gemeten, waarbij eerstgenoem de zich de sterkste toonde. De thuisclub scoorde vóór rust tweemaal, alvorens TV BB 2 een tegenpunt op zijn naam schreef. Na rust een gelijkopgaande strijd, totdat DSO de stand op 3-1 had gebracht, gevolgd door een snel tegen punt (3-2). Uit een van de vele nadien genomen hoekworpen puurde de thuis club tenslotte een vierde voltreffer: 4-2. Zandvoortmeeuwen 3-De Blinkert 3 ging niet door. De reden? Geen scheids rechter! DSO 6 9 TYBB 2 6 3 Z'meeuwen 3 6 8 Blinkert 3 6 0» IJmond 3 6 8 2 verliespunten Doordat De Blinkert 2 een verrassen de overwinning behaalde op IJmond 2 in 2B (1-0) en Concordia 3-ADO 2 moest worden uitgesteld wegens absen tie van de leiding is de stand hier nu als volgt: IJmond 2 9 13 Blinkert 2 9 10 IEV 9 13 Concordia 3 9 4 ADO 2 8 10 Full Speed 2 6 0 In de tweede klasse heren is IJmond 3 zonder zelf te spelen een stap dichter bij de top gekomen doordat lijstaanvoerder Concordia 3 zijn record van ongeslagen-zijn kwijtraakte tegen Rapiditas 3. De uitslag van 7-4 moet bovendien opmerkelijk worden genoemd. Zoals in de lijn lag kreeg THB zijn negende nederlaag in de schoenen ge schoven. Ditmaal trok De Blinkert 2 aan het langste eind: 8-3. Voor de ont moeting TYBB-IJmond 3 was door een bondsfout het bespreken van het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat ach terwege gelaten. Concordia 3 9 16 TYBB 7 5 IJmond 3 8 14 IJmond 4 9 5 Blinkert 2 9 10 THB 9 0 Rapiditas 3 7 8 HAARLEM, 24 febr. Dat dit sei zoen de heren van Ever Swift op nieuw een plaats in de 3e klasse van de hockeybond zouden veroveren was van het begin af wel duidelijk. Zij vormden een elftal dat volkomen op .el kaar ingespeeld Is en aan het 3e klasse- peil behoorlijk kon voldoen. Voor de 4e klasse, waarin dit seizoen werd ge speeld, is dit team inderdaad te sterk gebleken en het kampioenschap werd dan ook met duidelijke cijfers ver diend. In de thans gepeelde 12 wed strijden werd een score bereikt van 41-13 en werd slechts één wedstrijd verloren en dat nog wel tegen een der laagst geklasseerde afdelingsgenoten. Het beste spel toonden de heren van Ever Swift tegen de sterkste tegen standers, als BMHC 9 (2de op de rang lijst), dat op de velden van het Van der Aart Sportpark met 2-0 het onder spit moest delven en op de velden in Bloemendaal in een sterk gespeelde wedstrijd door de bruin-witten met zelfs 9-2 werd verslagen. Met de ge broeders A. en P. Bersee als leiders, deed de gehele aanvalslinie aan het schutterswerk mee, terwijl de hechte verdediging ondanks mutaties in ver band met dienstplicht steeds heer en meester in eigen gebied bleef. Nog maken enkele oudere spelers (o.a. voorzitter H. Serné en spil Fr. Christoffels al 10 jaren) deel uit van het promoverend eerste elftal. Het is echter al verscheidene malen geble ken, dat-mochten er mutaties nodig zijn - er jongere reserves aanwezig zijn die een plaats in de derde klasse ze ker aan kunnen. In dat opzicht is de rentrée in de 3e klasse zeer gunstig. Het kampioenschap en de promotie welke het rlameselftal van Ever Swift bereikte zijn aan het begin van dit sei zoen niet verwacht geweest. Enkele maanden daarvóór kon nog in een be slissingswedstrijd op het nippertje de gradatie naar de 4e klasse ontweken worden en ofschoon met het opnemen van enkele jeugdige speelsters - uit de eigen juniorenafdeling - wel aan kracht werd gewonnen, was de veron derstelling van een kampioenschap toen nog zeer prematuur. Na enkele vlotte overwinningen werd duidelijk dat er kansen op een goede plaats waren en sindsdien vooral is door de dames van wedstrijd tot wed strijd gewerkt aan het bijschaven van teamverband en taktische vaardigheid. En juist deze punten gaven in de be slissende wedstrijden tegen te Werve en Rijswijk - de voornaamste mededing sters - een gunstige doorslag. Geen wedstrijd werd dit seizoen verloren en met de thans bereikte doelpunten- stand van 40-6 wordt wel aangegeven dat volop gebruik werd gemaakt van de aanwezige kracht in aanvalslinie (met M. Gerrits als top-scoorster)zo wel als in de "verdediging, waar keep- ster I. Warmerdam beter nog dan voorgaande jaren haar domein schoon hield. Na 5 jaren in de 3e klasse te hebben gespeeld, zal dames I van Ever Swift volgend seizoen in de 2e-klasse uitko men. Met deze promotie is de afstand tussen het vertegenwoordigend en het reserveteam der dames weliswaar nog groot. Er bestaat echter nog een gerede mogelijkheid dat dames II der bruin- witten het drietal kampioenen bij Ever Swift vol maakt en daarmede voor de jongere senioren en de huidige ju nioren de springplank blijft voor de sprong naar hogere regionen der hockey-sport. Voor het 30-jarige Ever Swift is de ze dubbele en mogelijk nog 3-voudige promotie een zeer mooi jubileum-ge schenk, te meer daar dit bereikt werd dank zij groeiende technische capaciteiten en vooral dank zij de voor het teamverband zo bevorderlij ke prettige sfeer. DEN HAAG, 24 febr. Tijdens de openbare bestuursvergadering van het Produktschap voor Siergewassen (PVS) heeft de voorzitter, dr. A. J. Verhage, een aantal mededelingen gedaan om trent het verloop van de onderhandelin gen met Duitsland aangaande de uit- voer van snijbloemen en bloembollen. Hieruit bleek o.m. dat er dit jaar voor circa 800 duizend D.Mark snijtulpen naar Duitsland mag worden uitgevoerd, verdeeld over de periode van 15 decem ber tot 15 mei, zijnde 1% pet van de exportwaarde van bloembollen in het voorafgaande kalenderjaar, in dit ge val dus 1959. Een en ander met inacht neming van maatregelen tegen markt verstoring. Het narcissehcontingent is gelijk ge bleven en niet begrepen in het voor snijtulpen overeengekomen bedrag. Dr. Verhage deelde ten aanzien van de besprekingen nog mede, dat het overleg is gevoerd met alle Duitse pro ducenten- en handelsorganisaties plus een vertegenwoordiging van de Duit se regering, de laatste speciaal met be trekking tot de contingentering. Met be trekking tot de snijbloemenexport is onderhandeld over de zogenaamde Sperrfrist, dat zijn de maanden dat geen Nederlandse snijbloemen in Duits land mogen worden ingevoerd. Van Ne derlandse zijde was er bezwaar tegen gemaakt dat voor Denemarken geen Sommer-Sperrfrist gold, doch slechts in de maanden mei en juni. Het resultaat is geweest dat de Sperrfrist voor Dene marken thans geldt in de maand juli en voor Nederland in de maand augus tus, een en ander met een z.g. Besser- ungsklausel, d.w.z. dat bij een gunstige markt het contingent kan worden ver hoogd. De bestaande betalingsregeling werd gehandhaafd. Het jaarcontingent voor snijbloemen werd voor Denemarken vastgesteld op 300.000 D.Mark en voor Nederland op 500.000 D.Mark. Over het autovervoer vanuit Nederland kon nog geen over eenstemming worden bereikt, maar de onderhandelingen daarover zijn nog niet afgesloten. In dit verband werd van Nederlandse zijde wel opgemerkt dat in het kader van de huidige ontwik keling een verbod van autovervoer niet past. Wat de z.g. propagandaheffing be treft: Nederland is bereid die te her vatten zodra er te dien aanzien in Duits land overeenstemming is bereikt. Een der grootste (Hamburgse) organisaties daar, is het met de anderen niet eens. De opbrengst van deze heffing zal dan voor de helft worden gestort in det Ne derlandse „Financieringsfonds Export bevordering snijbloemen", de andere helft komt ter beschikking van een Duit se reclame-organisatie voor propagan da van het gebruik van afgesneden tul pen. Voor een waarde, overeenkomend met VA pet., van de exportwaarde der bloembollen in het voorafgaande ka lenderjaar, mogen in het tijdvak van 15 december tot 15 mei afgesneden tul pen in Duitsland worden ingevoerd. Het contingent, ongeveer 800 duizend D.Mark, wordt dan verdeeld als volgt: (In D.Mark) dec.-jan. 50.000, jan.-febr. 200.000, febr.-maart 250.000, maart-april 150.000 en april-mei 150.000. Wanneer in een bepaalde maand het contingent niet wordt benut, zal het onbenutte gedeelte worden verdeeld over de resterende maanden naar rato van de maandelijk se contingenten. Met betrekking tot de kleinhandel in bloembollen c.s. werd bepaald dat voor de detail-exporteurs de leveringstijden voor najaarsbollen en voorjaarsartike len resp. zullen zijn van 2 augustus tot 15 november en van 25 november tot 1 juli. Van Nederlandse zijde is ernstig getracht pakketzendingen direct aan Duitse afnemers ook nog na 15 novem ber mogelijk te maken, teneinde discri minatie te voorkomen.' Onze onderhan delaars moesten echter door de sterke Duitse tegenstand hun poging in die richting opgeven. De onzerzijds aange voerde billijkheidsoverwegingen werden bestreden. Nederland heeft zich echter het recht voorbehouden later op de zaak terug te komen. Het verzoek van „Theorie Prak tijk", gericht aan de minister van Landbouw en Visserij, houdende het diploma van de R.M.T.S. ais norm voor een erkenning als trekker van bolbloemen te stellen i.p.v. de voor geschreven praktijkjaren, werd op voorstel van dr. Verhage verwezen naar de Commissie van Bijstand voor bloemen, de z.g. bloemencommissie Evenwel gaf dr. Verhage gelegenheid aan de bestuursleden hun mening met betrekking tot dit verzoek ken baar te maken. De heer T. Kralt (Ned. Bloemisterij) zag verschil tussen het proefbroeien op de R.M.T.S. en hel broeien voor de handel, een argu ment dat de heer W. F. v. Dam (Kath. Bed.) niet als zwaarste wilde laten wegen. De heer A. J. Braam (Blb.C. en KVOB) vond het verzoek te ver gaan. Spreker zou de erkenning al léén voor de bollen willen geven. De heer L. Sterringa (Mere.) zag een op lossing in het korter stellen van da praktijktijd b.v. van vier op twee jaar, daarin bijgevallen door de heer Kralt. Dr. Verhage maakte de aanwezigen er opmerkzaam op, dat het eigenlijk on logisch is dat een Aalsmeerse opleiding wel recht geeft tot het broeien van bol bloemen, niettegenstaande het feit, dat de speciale opleiding daarvoor op de R.M.T.S. beter is dan in Aalsmeer, ter wijl het diploma van de school geen be voegdheid voor het broeien van bolbloe men inhoudt. Spreker zou voelen voor een beperkte erkenning in die zin, dat ze alleen geldt voor bolbloemen, in andere artikelen zijn ze trouwens niet gespecialiseerd. Tegen het voorstel de voorlopige kor tingspercentage voor hyacinthen (5), vroege tulpen (1), andere tulpen (2) en narcissen (2) definitief vast te stellen werden geen bezwaren ingebracht. Uit de berekeningen was het de heer L. Sterringa opgevallen dat de uitvoer van vroege tulpen de laatste jaren terugloopt Kan daar niets tegen gedaan worden. Op deze (overigens van weinig deskun digheid getuigende) vraag antwoordde dr. Verhage, dat de teelt van vroege tulpen regelmatig terugloopt ten gun ste van de langstelige tulpen, ook al door de sterk verbeterde vervroegings methoden. De vraag naar goede snij tulpen is gelukkig altijd groter dan naar de korte z.g. pottulpen. De voorzitter knoopte hieraan de op merking vast, dat uit het cijfermateri aal ook blijkt dat er in verband met de areaaluitbreiding leverbaar moei zijn opgeplant, speciaal van narcissen. Door dit opplanten dus het onttrek ken van leverbaar aan de markt zijn de hoge marktprijzen gedeeltelijk ver oorzaakt. Spreker vroeg zich af of het geen ernstige marktverstoring zou heb ben betekend, indien de areaaluitbrei ding groter zou zijn geweest, een opmer king die het overwegen waard is van hen die nog meer, of zelfs ongelimiteerd willen uitbreiden. HAARLEM, 24 febr. Ir. H. F. Hopster, oud-voorzitter van de KNVB is vrijdagavond 26 februari de gast van de Haarlemse Scheidsrechtsvereniging. Hij zal op een daartoe belegde bijeen komst een causerie houden over het actuele onderwerp „Hedendaagse Sportproblemen" De bijeenkomst wordt gehouden in de bovenzaal van Café Rest. Brink- mann aan de Grote Markt. Aanvang 8 uur. HEEMSTEDE, 23 febr. Het Ver bond voor Veilig Verkeer, afdeling Heemstede, organiseert vrijdag 26 fe bruari, 's avonds om acht uur, in het gebouw Nieuw Berkenrode een quiz avond, waarin een vijftal leerlingen van de Bronsteeschool en van de Gerrit Bar- gerschool tegen elkaar zullen uitkomen. De winnaars van deze quiz zullen wor den afgevaardigd naar de districtswed strijden van- het Verbond. De finalisten van de competitie der lagere scholen, de Bosch en Hovenschool en de Dreef- school, zullen eikaars krachten meten om het „kampioenschap van Heemste de". BARTELJORISSTRAAT 18 IJMUIDEN, 23 febr. Voor de dagmarkt waren in IJmuiden aanv'e' zig 4 treilers, 6 loggers en 9 kotte.r met een totaal van 5.428 kisten 11.000 kilo tong en 460 stuks stijve beljauwen. Er waren 385 kisten sche'' vis, 75 kisten radio, 245 kisten wijt'™' 158 kisten gul en kabeljauw, 310 kis'? koolvis, 2.000 kisten haring, 1.100 »lS* ten makreel, 628 kisten schol, 22 kis'e" tarbot, 125 kisten sprot en 140 Kiste" diversen. Grote schelvis noteerde f 48 tot y per kist, gr. middel f 46 tot f 52, K, middel en pennen f 45 tot f 53, bra; f 42 tot f 50 per kist en de wijting d® f 30 tot f 38. Haring varieerde v8„ f 11 tot f 20 per kist, de sprot va, f 19 tot f20 per kist. De makr<?/' deed f 14 tot f i9 per kist, de kleine 1 en f 9. Regels grote stijve kabeljauw®» kwamen op f 110 tot f 161 de tien kleine op f 56 tot f 66, terwijl voor kisten grote kabeljauw f 110 tot f 1:„ de per 125 kg werd genoteerd, voor kleine f 90 tot f 116. De grote sd dol "•tjijc 1 ir\j LU L J. 1 I U. LUf glULC jfl1 deed f 26 tot f 29 per kist, gr. mid™ f 36 tot f 40, kl. middel f 48 tot f J schol I f47 tot f56, schol II f 41 t0; f 50, schol III f 28 tot f 36 per kis'' Grote tong noteerde f 3,30 tot f'3,50 P®, kilo evenals gr. middel, kl. mid™ f 3,80 tot f 4,10, tong I f 3,90 tot f 4 «n tóng II f 3,60 tot f 3,70 per kilo. Voor de woensdagmarkt waren thuis; stomend de Emma IJM. 15 met L10I kisten, de Corn. Vrolijk SCH 171 m®, 1.400 kisten, de Stadt Enckhuysen K"* 82 met 600 kisten en 300 stuks stijve kabeljauwen, de Toronto IJM. 97 m®* 1.500 kisten, de Sakina Martina 32 met 1.350 kisten, en de Antje KW met onbekende vangst. Op 59 en 60 graden Noorderbreedte werd door de treilers goed weer g®" meld. De visserij verliep niet ongun stig, maar de vangsten liepen ster» uiteen, nl. van 60 tot 350 manden, meest haring, koolvis, schelvis en ma kreel per schip per etmaal. De Haar lem IJM 9 meldde een goede trek va» 100 manden haring en makreel de coba Geziena deed een trek Va® 7 manden haring, de Nicolaas Senior een trek van 70 manden haring en koolv's' de Job Gouda een trek van 45 manden makreel en de Postboy een trek va" 60 manden makreel en haring. Francina had een dagvangst van 3e manden hoops. Bij de P.-boeien 2 en vingen de loggers en kotters wat me®' tong. De resultaten waren hier 250 to' 300 kilo tong met 15 tot 25 manden schol per etmaal. In de donderdagmiddag te houden openbare bestuursvergadering van he' produktschap voor vis en visprodukte" zal worden voorgesteld de verordening aankoop op afslagen te wijzigen. D® bedoeling is voor de kleinhandel in vi' de mogelijkheid cm op visafslagen kopen, te verruimen. Deze verruiming strekt zich niet uit tot het kopen va® verse vis op de afslag te IJmuiden e'1 van gezouten haring op de afslagen te IJmuiden, Katwijk, Scheveningen f,n Vlaardingen, omdat de afslag te IJmuiden en de afslagen van gezouten haring als typische groothandelsafsla gen zijn te beschouwen. 20. „Kom mee," fluisterde Eric, zonder verder tijd te verkiezen; het geluid van naderen voetstappen is niet mis te verstaan. Dicht bij elkaar stappen ze de beek in terwijl Wolf een waakzame achter hoede vormt, gaan zij er, van steen op steen springend, vandoor. Eric hoopt vurig, dat het geluid dat zij maken niet hoorbaar zal zijn boven het gemurmel van de beek. Inmiddels zoeken zijn ogen een geschikte plaats om weg te duiken voor hun achtervolgers. Een nauwe donkere spleet tussen enkele overhellende rotsblokken lijkt hem een gunstige plek en achter elkaar kruipen zij naar binnen. „Nou als je het mij vraagt,"begint Svein met zijn gromstem. maar Eric snoert hem gauw de mond. Voorzichtig gluurt hij langs de rand van de rots en geschrokken trekt hij zich meteen terug. In het midden van de beek, honderd meter terug, staat de roerloze gestalte van een Piet.Waar hij zo ineens vandaan is gekomen, is Eric een raadsel, maar hij voelt zich weinig op zijn gemak, want de Piet kijkt recht hun kant uit. Even later voegen zich nog vief Pieten bij de eerste. Als zij nu hun schuilplaats zouden ontdekken, zijn zij ten dode opgeschreven. HET ONDERZOEK MN 6E0R6E HEEFT RESULTAAT. U HAD GELUK MÉNEER VLAANDEREN -ER WAREN TWEE DUIDEL'JKE AF DRUKKEN OP HET LEMMET. ZE Z'JN CRUBB? DIT 16 BELANGRIJK OUDE VRIEND HEBBEN VJFJAAR NIETS VAN HEM GEHOORD. NA AF LOOP VAN Z'JN VONNIS HIER IS Z'JN STRAFREGISTER

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2