VIADUCT JULIANA LAAN IN OVERYEEN Actie-comité verzoekt om uitstel van aanbesteding Bloemendaalse raad steunt het versoek met algemene stemmen Uitstel redelijk Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard zegent nieuwbouw in „Théatre d' Amour" van Jan Naaykens in Mendelcollege Rikketik" tikte in Haarlems Concertzaal Nieuw plan voor open kuip A. J. M. van EmmerikRidder van Sint Silvester Hoofdbode Nijen- huis bij afscheid gehuldigd Fleurige revue van K.R.O. Fraai concert door Die Musyckcamer BRIEYEN van lezers V Films °neel Muziek KATHOLIEKE HUISHOUDSCHOOL H. N. A. VOOGES KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN Ten hate van B.O.S.K. DINSDAG 1 MAART 1960 PAGINA 3 'P? >s jc NHC Haarlem e.o. f^iversen Stalen zijwanden Speciale constructie Geen bezwaar UW HAAR IS UW KROON! C. J. Oerlemans Dr. Dijsselbloem spreekt voor Haarlemse ARKA Notarissen benoemd te Beverwijk - Veertig jaar bij Openbare Werken Heemstede MODE-ACADEMIE W. JANSEN "ff t O VOORJAARS MODE AANSTAANDE MOEDER 6 MODESHOWS Burgerlijke Stand Haarlem K.R.O.-revue Beurs van Amsterdam Beurs van New York en fie ge" H»1 nres' BLOEMENDAAL, 1 maart. Terwijl de dag (17 maart) van de aanbeste ding van de bouw van het viaduct in de Westelijke Randweg bij de Juliana- laan in Overveen met rasse schreden nadert, wordt er in Bloemendaal koorts achtig en met inzet van alle krachen gewerkt om uitvoering van „het ramp zalig project" te voorkomen. Het comité van actie tegen het viaduct heeft zich tot het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gewend en om uitstel van de aanbesteding verzocht. Het heeft zich vervolgens tot het Bloemendaalse gemeentebestuur gericht en om adhaesie aan dit verzoek gevraagd. Niet zonder succes, zo mag men constateren. Tijdens een speciale bijeenkomst heeft de Bloemendaalse gemeenteraad gistermiddag met alge mene stemmen een motie van de vier fractievoorzitters aangenomen om het verzoek van het actiecomité aan G.S. te ondersteunen. De raad deed dat, nadat hem een plan voor een open kuip was voorgelegd, van welke oplossing het aantrekkelijke is, dat zij niet veel duurder zou zijn dan het viaduct, dat de provincie voor ongeveer f 2,5 miljoen denkt te bouwen. Het is in ieder geval veel goedkoper namelijk ruim f 3,5 miljoen dan het kuipplan dat destijds door de provincie werd ontworpen en dat niet voor uitvoering in aanmerking kwam, omdat het te duur was. ■IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIII Af/ Men dient veel sympathie te hebben voor het actiecomité, dat met het Bloemendaalse ge meentebestuur jarenlang onafgebro ken strijdt tegen het provinciale plan om in de Westelijke Randweg bij de Julianalaan te Overveen een viaduct te bouwen. Over een paar weken om precies te zijn op 17 maart Wordt de bouw van dit kunstwerk aanbesteed. Het comité heeft nog al tijd niet de moed opgegeven. Het heeft, nu vechtend met de rug tegen de muur, Gedeputeerde Staten van Noord-Holland verzocht om de aan gekondigde aanbesteding uit te stel len, omdat het meent een heel goed plan te hebben voor de kruising van de Westelijke Randweg met de Juli analaan. Dit plan beoogt de aanleg van een open kuip een sleuf onder de Julianalaan en de parallel wegen Oranje Nassaulaan en Prins Mauritslaan. Het is afkomstig van het Bloemendaalse gemeenteraadslid ir. W van der Laan, die het gistermid dag tijdens een speciale bijeenkomst van de Bloemendaalse gemeenteraad heeft toegelicht. Hij deelde daarbij mede, dat een bekende aannemers firma in den lande onmiddellijk be reid was het plan uit te voeren. El ders in deze courant kan men ver nemen, dat een en ander er toe ge leid heeft, dat de Bloemendaalse raad met algemene stemmen heeft besloten het verzoek van het actiecomité te ondersteunen en dat de raad zelfs ook al weer met de grootst mogelijke meerderheid een motie heeft aan genomen, waarin Gedeputeerde Sta- n gevraagd wordt om uitstel van de aanbesteding en om bestudering van het pian Van jjggj. Van der Laan. Het is evenwel zeer de vraag of gedeputeerde Staten en met name de Provinciale Waterstaat bereid zullen* Z1ln hun plannen op te schorten. Op grond van informaties, die wij enige weken geleden hebben ingewonnen, beschouwt men bij de Provinciale Waterstaat de kwestie „viaduct of kuip" ais afgedaan, omdat destijds de beide mogelijkheden ampel op hun mérites zijn beoordeeld. Toch willen ook wij pleiten voor uitstel. Want als waar is, dat het plan van ir. Van der Laan uitvoerbaar zou zijn en niet vee] duurder dan de aanleg van het gewraakte viaduct, ontvalt aan Pro vinciale Waterstaat het argument, financiële redenen van de eezien Wiieei\kuip moet worden af" fs nmriat r,T u11' dat sPoed geboden bi'iHr^crc i ^hk voor wat een Jn„ e, financiering van de Westelijke Randweg betreft bepaalde eisen heeft gesteld voor wat de ter mijn van totstandkoming betreft. Niettemin zouden wij het toejuichen, indien Gedeputeerde Staten zo gene reus zouden zijn, dat zij het comité de kans gaven om met het plan van ir. Van der Laan voor de „vier schaar" te verschijnen. Een uitstel van een maand, waarom het comité heeft verzocht, moet werkelijk niet bezwaarlijk en onoverkoom- baar worden geacht voor zo'n belangrijke zaak. CINEMA PALACE: Zij kwamen naar Con- dura. 18 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. 7 en 9.15 uur: On the waterfront, 18 jaar. FRANS HALS: Slaapkamergeheimpjes, 18 laar; 2, 7 en 9.15 uur. h>- 2 en 8 uur. *-ipO; Rif if j onder de vrouwen, 18 jaar: t en 9.15 uur. jaarR' "S'OS" Ecuador - stranding", 14 jaJ-m. do. 2 en 8 uur. EMBRANDT: De man, die verdwijnen RrS?,e,st' 18 iaar (3e week); 2, 6.45, 9.15 u. ,v-W T.m. do.: Bereden bandieten, 14 j.; STt, en 9-15 uur- i UDIODe muis, die brulde, a. 1. (2e 2.15, 7 en 9.15 uur. i^ERVA: Wo. 2.30 uur: Old Yeller, a.l. en do. 8.15 uur: Een vrouw wist ®el, volw. ?nsemKSi ouwburg, 8 uur: Toneelgroep kari SS. In „Kent u de melkweg?" van "'«linger. Regie: Mieke Verstraete. Woensdag 2 maart J^ach>*l>urg, 7.30 Dinsdag 1 maart aoht"*,VDUrs> ï.au uur: Toneel, Sdtoer„ en dans van het Interscholair OOo' 5,°0r ej//!?eS,t.eï.\ 8-15 uur: Pianoconcert teedse Richter Haaser. (Voor Heem- Seur«irVnstkrln8>- d°or het NPh°oad0rP' ?"45 UUr: Concert Blofn,0„. Woensdag 2 maart A. f' j S1,.,8 uur: Lezing door dr. Overveen. -'e voor Buurtvereniging Het plan-op-de-valreep is afkomstig van het VVD-raadslid, ir. W. van der Laan, die voor dit speciale geval als technisch adviseur aan het actie-comité is verbonden. Hij zat gistermiddag dan ook niet op zijn gewone plaats in de raadszaal, maar was met de juridische adviseur van het comité, mr. dr. P. J. Witteman gezeten bij een heel groot bord, waarop zijn ontwerp was geprikt. De heer Van der Laan releveerde aan het begin van zijn betoog de geschiede nis van ing. Calland, de ontwerper van de Nieuwe Waterweg, die in zijn tijd voor zjjn revolutionaire en gewaagde ideeën allerwegen grote tegenstand ontmoette. Slechts de staatsman Thor- becke begreep hem. Ir. Van der Laan wilde zich geenszins op één lijn stellen met Calland. Zijn plan is niet gewaagd, ook al hadden sommigen dat beweerd. Wel is het gedurfd en dan in die zin, dat het afwijkt van de gebruikelijke constructie voor verzonken open kui pen. Dat is ook, aldus ir. Van der Laan, het bezwaar van de Provinciale Waterstaat, met welke instantie hij zijn plan reeds heeft besproken. Het plan van ir. Van der Laan kan men het beste vergelijken met wat er ,n Rotterdam op het gebied van de toe gangswegen tot de Maastunnel is ge presteerd: verzonken wegen, die van boven open zijn. De wanden van deze wegen zijn van beton. Het ongebruike lijke in het plan van ir. Van der Laan is gelegen in het feit, dat hij de stalen damwanden, die toch geslagen moeten worden, tevens als zijwanden voor de weg wil gebruiken. Toch is deze methode ook weer niet zo ongebruikelijk. Zij is aanmerkelijk goedkoper en wordt, zo vertelde ir. Van der Laan ons later, ook door de Provinciale Waterstaat toegepast voor de constructie van zijwanden in sluis- kolken. In Engeland met name wordt zjj gehanteerd bij de bouw van scheeps- dokken. Op dit terrein kan men de des kundigheid van ir. Van der Laan moei lijk in twijfel trekken, want van huis- uit is hij scheepsbouwkundig ingenieur. De vloer van de weg wordt in beton uitgevoerd. Daarvoor behoeft niet te worden geheid. Teneinde binnendrin gen van grondwater te voorkomen moet er een speciale constructie wor den gevonden voor een waterdichte aaneenvoeging van de stalen zijwanden en de betonnen vloer. „Daarvoor is be slist een oplossing, want staal en beton „verdragen" elkaar uitstekend", zo be toogde ir. Van der Laan gistermiddag in de raad. De lengte van de open kuip bedraagt 425 meter. Het door de pro vincie ontworpen viaduct zou 352 me ter lang worden. Het diepste punt is op 4.20 meter onder NAP gelegen, ruim voldoende dus voor het verkeer, dat ongehinderd de Oranje Nassau laan, Julianalaan en Prins Mauritslaan „ondergronds" kan passeren. Op basis van vergelijkbare eenheidsprijzen heeft de heer Van der Laan de kosten van zijn project geraamd op ƒ265.000.000. Dit bedrag werd ook „gehaald" door een bekende aannemersfirma, welke te vens aandacht heeft geschonken aan de technisch-practische uitvoering van het plan. Toen de heer Van der Laan klaar was met zijn uitleg werd er ge applaudisseerd zowel vanuit de raads zaal als vanaf de publieke tribune, die goeddeels bezet was door bewoners uit de buurt van het omstreden kruispunt. Jhr. Van Lennep (Prot. Chr. Groep) betoogde, dat er geen enkel bezwaar was om adhaesie met het verzoek van het actie-comité aan Gedeputeerde Sta ten te betuigen. Hij vroeg zich wel af of het iets zou helpen. „De heren zjjn nogal vasthoudend". De heer Kapteijn (PvdA) wenste de grootst mogelijke voorzichtigheid te hanteren met de wij ze, waarop het plan wordt gelanceerd. Er werd tenslotte met algemene stemmen een motie van de vier frac tievoorzitters aangenomen, waarin aan Gedeputeerde Staten van Noord- Holland wordt gevraagd om de aan gekondigde aanbesteding van de bouw van het viaduct uil te stellen. Tevens wordt daarin aanbevolen het plan van ir. Van der Laan in studie te nemen en de heren Witteman en Van der Laan uit te nodigen voor het geven van een nadere toelichting. HAARLEM, 1 maart De heer A. J. M. van Emmerik, secretaris van het schoolbestuur van „Mons Aurea", de kath. huishoud- en industrieschool in Haarlem, is door de Paus benoemd tot Ridder in de Orde van St.-Silvester. Deze hoge onderscheiding, de heer van Emmerik verleend als kerkelijk blijk van waardering voor zijn grote ver diensten voor het katholiek huishoud- onderwijs, werd vanmorgen uitgereikt door de bisschop-coadjutor van Haar lem, mgr. dr. J. A. E. van Dode waard, ter gelegenheid van de plech tige inzegening van de nieuwbouw van „Mons Aurea" aan de Garenkokers- kade. Mgr. van Dodewaard zegende het ge hele gebouw in, van de kelders tot de tweede en hoogste verdieping. In de verschillende klaslokalen waren de leerlingen reeds gezeten, met hun lera ressen. Na afloop verzamelden de ge nodigden zich in de aula van de school, waar mgr. van Dodewaard uiting gaf aan de bisschoppelijke vreugde over de nieuwe en uitstekende behuizing van de katholieke huishoudschool. Hij wees erop, dat zulks de vrucht is van jaren lange en moeizame arbeid, waarin de heer van Emmerik als secretaris van het schoolbestuur het leeuwenaandeel heeft gehad. Sinds 1939 is hij secreta ris en hij heeft zich ook in de moeilijke oorlogsjaren, toen de school over ver schillende gebouwen in de stad ver deeld was, onschatbare verdiensten verworven. Aan het slot van zijn toe spraak deed mgr. van Dodewaard mededeling van de pauselijke onder scheiding, waarna mevrouw van Em merik haar echtgenoot de versierselen opspeldde. Mevr. Peltenburg-Botje dankte aller eerst namens het schoolbestuur mgr. van Dodewaard en de geestelijken, die hem bij de inzegening van de school geassisteerd hadden, pastoor C. A. Tijs- sen, oud-godsdienstleraar van de huis houdschool en kapelaan P. G. van Zijp, de tegenwoordige godsdienstleraar, als mede deken W. N. Zijlstra, als bis schoppelijk commissaris in het school bestuur. Namens de andere bestuurs leden dankte ook mevr. Peltenburg de heer van Emmerik voor zijn vele en harde arbeid. Zij noemde hem een „rid derlijk strijder tegen de veelkoppige draak van moeilijkheden, die steeds weer onverwachts oprezen bij de bouw plannen." Haar dank ging ook uit naar mevr. van Emmerik, die steeds van harte meegeleefd heeft met het wel en wee van de katholieke huishoudschool. De heer van Emmerik dankte ten slotte voor de pauselijke onderschei- Advertentie Wij brengen U de nieuwste Ameri kaanse Permanent wave, houdbare kleurspoelingen, hoofdmassage tegen roos en haaruitval. Vraag een maandabonnement voor watergolven. Med. Gedipl. Haarkundige GIERSTR. 69 - HAARLEM - TEL. 21736 A. J. M. van Emmerikdie wegens zijn vele verdiensten voor de Kath. Huis- houdsehool benoemd is tot Ridder in de Orde van Sint Silvester. ding, welke hem overweldigd en ver rast had. Hjj wilde haar niet op zijn persoon betrekken, daar het werk voor de huishoudschool in teamver band geschiedde, en meende dan ook haar te moeten zien als verleend aan allen, die gewerkt hebben bij de tot standkoming van de nieuwbouw van „Mons Aurea". HAARLEM, 1 maart. - Op verozek van het bestuur van de A.R.K.A. afdeling Haarlem, zal dr. W. J. J. Dijsselbloem, directeur van het Arka-bureau en lid van de Centrale Commissie voor G.O. in Ambtenarenzaken, op vrijdag 4 maart des avonds 8 uur in de grote zaal van Café-Restaurant „Die Raec- kse" een uiteenzetting geven over de resultaten van de salarisonderhandelin gen in het kader der gedifferentieerde loonvorming. De bijeenkomst is uitslui tend toegankelijk voor A.R.K.A.-leden. BEVERWIJK, 1 mrt Bij Konin klijk Besluit is te Beverwijk een der de notariaat gevestigd en is tot eerste notaris daarvan benoemd de heer B. M. A. Batenburg, candidaat-notaris te Beverwijk. Tto notaris te Beverwijk is voorts benoemd de heer J. L. F. En gelhard uit Haarlem, verbonden aan het kantoor van notaris Jonk in de Wilhelminastraat en belastingconsu lent. De heer Engelhard neemt de plaats in van notaris J. H. Bremmers, die het ambt 1 januari 1959 neerlegde. De scène, waarin Pierrot Pierrette voor zijn plan weet te winnen om het Theatre Artistique om te zetten in een Théatre d'Amour. HAARLEM, 29 febr. Jan Naay- kens heeft met zijn „Théatre d'Am our" een hartelijk en pleizierig spel geschre ven, dat én een verantwoord peil heeft én door dilettanten is waar te maken. Het stuk, dat een heel lichte toets heeft en, geënt op een kleurige symbo liek, omhangen is met een dichter lijke tule, stijgt ver uit boven het ge bruikelijke genre, waarmee menige amateurgroep zich tevreden blijft stel len. Alle lof dus voor het Mendelcol lege, dat ook dit jaar weer zijn succes niet gezocht heeft in een goedkoop „trillertje", „lachertje" of „pief-paf- poefje". Drie avonden lang gisteren voor het laatst hebben de Mende- liers met de onmisbare steun van en kele meisjes van „Sancta Maria" het „Théatre d' Amour" opgezet en daar bij een belangstellend en enthousiast publiek ontmoet. Het spel begint bij de dreigende on dergang van het „Théatre Artistique", gevormd door een troepje circusmen sen. De Pierrot is gestorven, de sfeer is weg. Maar plots dient zich een nieuwe Pierrot aan, een vreemde jon geman, die later de zoon van de dood- fraver blijkt te zijn Hij is de verlief- e dromer, een dichter, die sterren pluk kend nog van de liefde weet te ver tellen in romantische verzen. Hij weet de artisten te bewegen het bordje te verhangen en als „Théatre d' Amour" de adel van de liefde te prediken. En dan blijkt het sprookje van de liefde werkelijkheid te worden en in het spel van befaamde liefdesverhalen breekt de symboliek zich door van het geluk, dat in dit leven iedere dag weer fon kelend doet zijn met aan dé horizon en ongrijpbaar de eeuwige tragiek van Pierrot, die ook in dit stuk zijn Pierette wezenlijk nabij weet maar nimmer zal krijgen. Aan dit stuk valt voor een psycho loog geen droog brood te verdienen. Van karaktertekening is hier geen sprake. Naaykens suggereert zijn figu ren meer dan dat hij ze scherp omlijnd tekent. Dat was voor ons een verade ming bij alle psychoanalyse, waarmee iedereen van dag tot dag wordt bezig- HEEMSTEDE, 1 maart De heer H. N. A. Vooges, technisch hoofdamb tenaar bij het bedrijf van Openbare Werken te Heemstede, die vandaag zijn 4O-jarig jubileum bij het bedrijf her dacht, is een koninklijke onderschei ding ten deel gevallen. Tijdens de van morgen gehouden huldiging in het Ver versingshuis „Groenendaal" heeft de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, de jubilaris de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, opgespeld. In zijn toespraak tot de heer Vooges gewaagde de burgemeester van zijn grote waardering voor de voortreffe lijke wijze waarop hij zich in de loop der jaren voor de gemeente verdienstelijk heeft gemaakt. „Uw werk was altijd af", zei de burgermeester, en het ver heugde hem te kunnen mededelen, dat de bijzondere verdiensten van de heer Vooges thans met een koninklijke onder scheiding gehonoreerd waren. Als ge schenk van het gemeentebestuur bood de burgemeester een enveloppe met inhoud aan en de gebruikelijke oorkon de. Ook ir. Th. J. Mebius, directeur van Openbare Werken, roemde de jubilaris om zijn grote kwaliteiten, in het bijzon der met betrekking tot de stedebouw- kundige plannen, waarvoor de heer Voo ges zeer veel tekeningen had vervaar digd. Namens de ambtenaren van Open bare Werken bood ir. Mebius de jubi laris een antieke olielamp en een kist sigaren aan. De heer G. van Dijk, voorzitter van de personeelsvereniging, liet zijn geluk wensen vergezeld gaan van een ge schenk onder couvert. Mevrouw Vooges kreeg een fraai bouquet bloemen aan geboden. Nadat alle aanwezigen een heildronk op de heer Vooges hadden uitgebracht, sprak deze zijn dankwoord uit. (Advertentie) Aanvang cursus maart opl. coupeuse. Ook voor eigen gebruik. Knippatronen naar maat. - Aanm.: GROTE HOUTSTRAAT 3 rd., ing, Spekstr. gehouden. Nu niet eens een stuk, waar in voor alles een verklaring wordt ge zocht, maar waarin dat „alles", in ca- su de liefde, zo menselijk mogelijk wordt neergeschreven. Jan W. van de Ven heeft als regisseur die sfeer ook zo begrepen en haar met zorg en be kwaamheid in de voorstellingen neer gelegd. De verleiding is nu groot om de voorstelling, zoals wij die zondag avond gezien hebben, te detailleren, maar al doende zouden wij onze eigen indrukken stuk schrijven. Immers op merkingen, dat de executanten af en toe wegvielen in een vermoeiende traagheid; dat zij als groep niet altijd gelukkig wegkwamen, en dat een wat minder uitbundig décor de beweeglijk heid ten goede zou zijn gekomen, zou den te veel schemerlicht werpen op het kleurige spel, dat de regisseur uit gebracht heeft. Er waren scènes zo fragiel en doorzichtig gespeeld of zo amusant uitgewerkt, dat er een ont roerende of ontspannende kracht van uit ging. Met name denken wij terug aan de ragfijne Pierrette van Aagje Castricum en de overtuigende Pierrot van Hans Franken, die met enkele collega's te vens voor de op zichzelf suggestieve décors gezorgd had en zijn aandeel ge leverd had in het welverzorgde pro gramma. De overigen deden daar soms niet voor onder. Hun creaties, die zowel in de werkelijkheid als in de fantasie leef den, waren de ene keer meer aan vaardbaar dan de andere. Mieneke Vandalon en Thérèse Linneman zagen wij als twee goed acterende acroba ten, Marijke Thijssen (danseres) en Sylvia Loeffen (cassière) sloten zich daarbij prima aan. Bert Snijders kwam zijn onzekerheid als theaterdirecteur tenslotte te boven, Gerard Foekema was, wie hij moest zijn: een duivels toejager, Frits Hendriks had met zijn volume het vereiste succes en John van Meurs (clown, Hans Machiels (acrobaat) en Kees Nieuwenhuizen (scherpschutter) completeerden met de onverstoorbare muzikanten de le vendige circustroep. Een voorstelling dus, die als geheel ons heeft geboeid. De provinciaal der Nederlandse Augustijnen, dr. Lucas Hoogveld, sprak zondagavond het dankwoord. W.H. HEEMSTEDE, 1 maart Hoofdbode G. Nijenhuis van het Heemsteedse raadhuis heeft gisteren tijdens de af scheidsbijeenkomst in het Verversings huis „Groenendaal" nog eens duidelijk te horen gekregen, dat men hem na 35 jaar van trouwe dienst, slechts node met pensioen zag gaan. In het bijzi jn van burgemeester mr. A. G. A. Ridder van Rappard, enkele andere leden van het gemeentebestuur, ambtenaren van het raadhuis en vertegenwoordigers van liet politie-korps is de heer Nijen huis op bijzonder hartelijke wijze ge huldigd voor al het goede, dat hij in de loop der jaren voor de gemeente Heemstede heeft gedaan. Sprekende namens de ambtenaren van het raadhuis gewaagde de burge meester van de bijzondere band, die tussen hem en zijn hoofdbode had bestaan. U had een vertrouwenspositie, zei de burgemeester en het vertrouwen dat wij in u hadden hebt gij nimmer beschaamd. U had uw functie lief en daarom moet het afscheid u thans zwaar vallen, vervolgde de burge meester, die de voortreffelijke karak tereigenschappen en het grote plichts gevoel van de heer Nijenhuis bena drukte. De burgemeester bracht de dank uit van de ambtenaren voor de vriendschap en sympathie, die zij van de scheidende hoofdbode hadden on dervonden. Als afscheidsgeschenk bood de burgemeester de heer Nijenhuis na mens de ambtenaren een tapijt aan. Ook mevrouw Nijenhuis werd grote dank gebracht voor haar goede zorgen in het raadhuis betoond. Zij ontving uit handen van de burgemeester een fraaie bloemenmand. Zijn persoonlijke dank aan de heer Nijenhuis liet de bur gemeester vergezeld gaan van een draagmedailie voor de pas verleende Koninklijke onderscheiding. De heer Nijenhuis werd vervolgens toegesproken door gemeentesecretaris A. van Wingerde, oud-gemeentesecreta ris N. Vos en de nieuwe hoofdbode J. Slot. Deze prees de prettige samen werking die hij van zijn collega had ondervonden en hij dankte hem voor al datgene, wat hij van hem had ge leerd. Na het dankwoord van de heer Nijenhuis namen allen van hem af scheid. HAARLEM, 29 febr. Zijn onze zui derburen op het ogenblik in de feest roes van carnaval, wj noordelingen konden gisterenavond ook de feestmuts opzetten. In de grote zaal van het con certgebouw presenteerde de KRO. zijn revue „Rikketik", waarvan giste renavond de vijfenveertigste voorstel ling werd gegeven. Deze persoonlijke ontmoeting met luisteraars die de K.R.O. nu al zeven jaar organiseert is telkens weer een evenement van al lure. Kosten noch moeite zijn gespaard om de revue tot een amusement te ma ken van kleur, fleur en originaliteit. Aparte vermelding verdienen de pos tuums van Coby Stjl en J. van Wat- tingen, veelal kleurige en zeer oor spronkelijke creaties. Bijzonder ge slaagd waren ook de decors van Ste- phan Geerling. De muzikale leiding was in handen van André van Wattingen die met zijn orkest een groot aandeel had in het succes van de voorstelling. Aan het programma, dat onder lei ding stond van Gerard Walden, werk ten mee: Berry Kievits, Gerard Wal den, de Selvera's, Fons Danskaart en Hesbeth Lunow, het rio Willy Ré, the Movers, Nol Kievits, Harry Boda, Syl via de Leur, Frances dancing four, the Hadory's en Lya Flocon. Enige technische stoornis, die de microfoon in het begin van de avond ondervond, werd gauw verholpen, zodat de aardige entree waarin de verschil lende medewerkenden zich voorstelden, nog juist op tijd kon worden gered. Uit het programma vóór de pauze willen wij enkele nummers noemen. „Het laatste woorl". „De vaas" en „Naar het museum" waren kolderie ke nummers van de goede soort. Dit in tegenstelling met „Rondom een magnifieke fontein", waarin vele me dewerkers een aandeel hadden. Er wer den onder andere Italiaanse liederen gezongen van het oude kaliber. Men danste de cha-cha-cha en iedereeen HAARLEM, 1 maart Ten bate van de Bond ter bevordering van de be langen van Spastici, die momenteel ijvert voor de vestiging van een school voor lichamelijk gehandicapten te Haar lem, gaf gisteravond „Die Haerlem- sche Musyckcamer" onder André Kaart en met medewerking van de so praan Anette de la Bijen in deVlees- hallen een concert, dat evenals haar meeste uitvoeringen, op een voornaam artistiek niveau stond. De Vleeshal, het prachtige re- naissancebouwwerk van Lieven de Key. is goddank aan de schandelijke sloperswoede van de vorige eeuw ont komen, hoewel in de raad een voor stel was binnengekomen om het te la ten verdwijnen. De Oprechte Haar lemmer Courant van 3 October 1887 noemt het „een buitensporig gebouw... van een van jenever opgewonden bouwmeester". Enige dagen geleden hebben we een uitvoering van de „Musyckcamer" be sproken, we zullen nu niet in details treden. De interpretatie van de wer ken van Antonio Mahaut, Michel Cor- rette, Teleman, Corelli en Vivaldi was in één woord gezegd „superbe". Dit ensemble is van uitgesproken cultu rele waarde voor de gemeenschap en verdient een behoorlijke subsidie. Een bijzonder cachet verkreeg de avond door de medewerking van de so praanzangeres Annette de la Bije, die excelleerde in de cantate „Praise of Harmony" van Handel. Dat sommige koptonen wat scherp uitvielen moet aan de akoestiek geweten worden, die in de ze ruimte nog wel enige problemen stelt. Een fijnzinnige geste van de Bond was het overhandigen van een fraai boeket tulpen aan ieder lid van het or kest. Het zeer talrijke auditorium bracht dirigent en uitvoerenden een welverdiende ovatie. T. de Vr. Advertentie voor de zal Uw grootste verras sing zijn op de H'lemse Voor j aarsbeurs. Van 3 t/m 11 maart da gelijks, ook zondag U aangeboden door Uw grootste Speciaalzaak in Haarlem, Anegang 46 BEVALLEN van een zoon; H. M. W. Felix-van Looij; I. van Eek-Bos; M. Ravenshorst-Halbersma; G. P. Car- stens-Lüschen; W. N. Scheffer-Itj es- horst; J. van Wooning-Bliek; M. Heij- ligers-Butter; J. M. F. Kluss-Serné; W. M. C. Jonk-Kenter; T. J. H. Wijnne- Maarschalkerweerd; A. C. Niehot-Oud; A. E. C. Hendriks-Menke; J. C. Rolle- ma-de Vries; A. A. Bos-Koning; P. A. van Altena-Mooij. BEVALLEN van een dochter: T. L. Kranenburg-Hart; A. E. van Kessel-Hee- remans; E. A. van der Weide-van Brug gen; H. M. Dekker-Schouten; F. J. Schol- tens-van den Haak; G. A. Binsbergen- van Dis. ONDERTROUWD: H. van Essen en K. Hart. GEHUWD: J. B. Heemskerk en J. P. dS0 VERLEDEN: A. C. Broeker-Jon- ker, 74 j-, Emmaplein; W. J. Romijn- Slicht 82 j„ Brouwersplein; C. C. P. Maertens-Pattynama, 67 j„ Marsstraat; A B. Verhagen-Verhagen, 74 j„ Kla verstraat; C. van der Heijden-Boeke- ma, 97 j„ Kleverparkweg; P. Bouterse, 71 j„ Hazepaterslaan; J. Koningen, 84 j„ Kamperlaan; P. Ligtenberg, 88 j„ Tuinwijklaan; H. J. Dijkzeul, 69 j., Maerten van Heemskerkstr.; W. C. Bouwma, 79 j., Amsterdamsevaart; K. van Dijk, 60 j„ P. C. Hooftstraat; P. Wals, 86 j., Ted. v. Berkhoutstraat; P. Blom, 62 j., Scheldestraat. heupwiegte en glimlachte en deed zijn best om het toneel in een ware ma gische fontijn te herschapen, Aardig was ook het nummer „Onder zeelui" met de gestreepte broeken, de grap pige mutsen en het vrolijke gezang. Zelfs het orkestje had zich telkens bij de kledij van de spelers aangepast. Met vaart en verwe volgde het ene na het andere nummer, hier en daar met hoogtepunten van formaat. Origi neel vonden wij ook het nummer „Op jacht" waarin onder anderen Gerard Walden zich een goede clowneske ac teur toonde. Telkens weer waren er nieuwe vond sten in het programma, dat tenslotte tot een verrassend eind voerde. Prach tig mooi was het nummer muziek... muziek... muziek... finale waarin alle medewerkenden in fonkelende toiletten voor het voetlicht traden. Alles bijeen moet worden gezegd, dat de K.R.O.-revue ook dit jaar een succes mag worden genoemd. Onder de talrijke aanwezigen (de zaal was geheel uitverkocht) bevonden zich de adjunct-directeur van de K.R.O. de heer H. A. van de Poll en Mgr. mr. A. Diepenbrock, hoofdbestuurslid. De t ro- pagandist van de K.R.O. de heer G. de Vletter, sprak aan het begin van de avond een inleidend woord, waarin hij de nadruk legde op het feit dat wij in Nederland een eigen Katholieke Radio-omroep hebben, wat in Europa een unicum is. Opneming tn deze rubriek is niet noodzakelijk een bewijs van int stemming, Als trouwe bezoeker van de KRO- revues stond ook ik vrijdagmorgen in Haarlem in de rij om plaatsen te be spreken. Ik was er om 6 uur en was nummer 4. Toen om 10 uur de plaats bespreking begon kwam ik tot de ont dekking dat 26 rjjen midden en bijna een zijkant waren uitverkocht. Hoe is dat te verklaren? Dat er voor genodig den en naaste medewerkers van de KRO plaatsen worden besproken is te begrijpen, maar zijn wij als leden ten slotte ook geen medewerkers? De ver- ontwaardeging onder het publiek was groot. Aan wie de schuld? Als het gewoonte wordt, dat als men om 6 uur gaat staan, dus 4 uur wacht, en dan genoegen moet nemen met rij is aan de zijkant voor 2.80 per plaats, dan kan het wel eens gebeuren, dat velen onder wie ook ondergetekende, bedanken voor de eer om lid te zijn van de KRO. Als ieder lid op zijn lidmaatskaart 4 plaatsen kan halen, kan er ten minste van eerlijkheid gesproken wor den. Nu niet. H. MILATZ. Ir. C. H. HOLGEN te Bloemendaal, die woensdag 70 jaar wordt en deswege het directeurschap van de Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. te Haarlem heeft neer gelegd. (Wij herplaatsen deze foto, om dat zij gisteren in een deel van onze editie tengevolge van een technische misgreep van een verkeerd onderschrift was voorzien. Het verkeerdelijk erbij gé- plaatste onderschrift hoorde bij een an dere foto. Wij bieden onze verontschul digingen aan voor de begane vergissing. - Redactie). Vorig Slot opening 1/3 4% Ned 1958 99ft 4% Ned. 1960 4% Ned. 1959 97 3% Ned 1953 93% Staffel 1947 3% Ned 1956 92ft 3% Ned 1948 86% 3% Ned 1950 86% 3(4 Ned 1954 87% 3% Ned 1955 89% 108% B.N.G Won.bouwl 6 Ned Handel Mij. Cert 256 Amsterdam Rubber 119(4 119^ H.VA. 159 159 Senembab-Mi). 530 A.K.U. 454% 453 Berkel Patent 278 Calvé-Delft Cert. 705 Deli Mij 175 175 Fokker 319 v. Gelder 243 Hoogovens 7821. Miiller Co. 364 Philips Gem.bez 778% 776*£ Unilever 748(4 738 Bill]ton 2e 346 Kon Petroleum 50 155.40 154.80 Holl Amerika Lijn 157 K.L.M. 110.50 110 Kon Ned Stoom b Mil 182 K.P.M. 1441/2 Ned Stoomv Mij 1661/2 v Ommeren 250 Ned. Scheepvaart Unie 152y2 150 Rentespaarbrieven •57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 83^ 2% Amsterdam 56 9V/b 2(4 Rotterdam '57 96 V2 Alb Heijn kl obi 4 121 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union OH Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater US. Steel Stemming: 26/2 29/2 58', 56^4 49% 48% 57 56% 90% f3i| 46% 46 86 %e 35 29% 29 47 47% 66K 68% 67% 65% 41% 41% 35% 35 21% 21 48 47% 45% 45 21 20% 87% 86% onregelmatig lager

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3