Al geven sommige vechtjassen het niet Lasten nergens so hoog als juist in ons land E' Bokma ROODHUID UTQUAHOKO KIEST ZIJN SQUAW IN ITALIË Boodschap van Gods Liefde Van Bever is te koop jèl\ EEN HUWELIJK MET HINDERNISSEN.... «N hebben een tocht gemaakt langs Schijf Nederlandse circussen, een ies^, pelgrimage naar de bonte stad- diej.i*n wagens en tenten, waaraan wij eehs! herinneringen bewaren. Als lllu-f bezochten wij de nestor van het Jaar gezelschap: het meer dan 80 den 0ude circus Van Bever. Wij von- aar(j als een eerbiedwaardige grijs- hoofdwL" alle rust en vrede aan de heijden, or^?n het Brabantse dorp Ter- heeft dit van <ie -rook van Breda. Hier cusje, dat zijn uit Brabantse cir- «nïoiS«"« h«.rt„„Li.h„„K;g NOVA ET VETERA Tabellen bij Bartstra'§ Handboek Formitrolformidabel voorkomt keelaandoeningen en griep! Nieuwe baggeropdracht voor A.B.M. op Aruba MECHANISERING AUTOMATISERING NEDERLAND N-V. NH ZATERDAG 5 MAART 1960 PAGINA 9 een produkt van Dr. A. Wander A.C. - Bern Nederlandse circussen met ondergang bedreigd tijd. ter Dat het amusementsbedrijf op zijn grondvesten wankelt, is een teken van deze Er heerst grote onrust in de uitgaande wereld en als de oorzaak daarvan r sprake komt, wijzen onmiddellijk vele vingers beschuldigend naar de televisie, 0rote, hoekige cyclopen-oog dat avond aan avond vriendelijk knipoogt tegen ader, moeder, broer en zus en vervolgens iets laat zien wat hun wel of niet iteresseert, maar waar ze in ieder geval tóch naar kijken. Want de kracht van tt uitgaan in eigen huis, de stipte gehoorzaamheid aan de grillige usucator in tjfo't6 Gunstige hoek van de kamer, is verrassend groot. In de gelederen van daad rnalet-' bioscoop, café, voetbal en koffiehuis vallen slachtoffers. Inder- vositie verZ W de circuswereld worden harde klappen geïncasseerd, die haar van hesah,,i%-Vjn r00skleurig maken. Maar als de televisie ergens ten onrechte zo groot it - d wo.(dt, is het wel er de hand in te hebben dat het geweeklaag aan sfeer Vi^ c^rcussen die Nederland thans nog bezit. Het totale gemis één ami M Blote zwakke plek in het optreden van de televisie en als juist het rirrSemeiLt aUes op sfeer berust, is het wel de schone begoocheling van het li f}Lsspehet opstuiven van de zandkluiten onder driftige paardenhoeven, c li ent van de schijnwerpers, het gebrul van een leeuw en de schaterlach van clowns m de magische kring van de piste. de sfeer van intimiteit™, dankte aan velende tentdak en L er 1ïet lwer" reuk van een goed en soïdl nna%e Zijn vaste winterverblijf, staan enkele Wagens op het erf van de boerder i die het eigendom is van de heer en bievrouw Van Bever. Zij wonen hier biet de hun trouw gebleven „opa" en dochter Valesca Wilke, de paardenken ners bij uitstek, Rietje de stalmeeste rs, drie stalknechten, zo'n twintig baarden en het reusachtige varken "Stantie", dat een dezer dagen het le- Ven schonk aan zeven agressieve na laten. De kans dat zij het oude nest nog e®ns zullen verlaten, voor het grote avontuur van de toernee, is bijzonder fering. Het gerucht gaat dat het cir cus van Bever voor Nederland ver ben is en toen wij er met de heer Bever over spraken, bleek uit zijn Fleste glimlach hoe dicht de waar heid is benaderd „De zes Noorse paar- heb ik verhuurd aan het circus «ertram Mills en mijn Friezen zullen Jaar deel uitmaken van het Belgi- rhe circus Dejonghe, dat het komen- sa'zoen °°k Nederland bezoekt dan wfn ®,evor sceptisch en als hp ons ke met hnadlen vertelt dat Valesca Wil- Muinck naLW»1en tijdelijk naar De „3arm- i®tChien dat wij in het dni aA aan slot van het seizoen dus, het er nog eens op waeen Al- een de goede plaatsen dan, hè In'Bra bant en Zeeland, waar wij z'o'n goe- ?e naam hebben," zegt de 68-jarige &ek. Maar dan doet haar weder- v.,. t het trieste verhaal, dat wij de- ag nog vele malen moeten ho- hog' het verhaal van de geweldig Neri,. kosten waarvoor een circus in NertB»}and staat. De overheid stelt de de L."iandse circussen op éen lpn met Zet. °scopen en vordert dezelfde om- Ik en vermakelijkheidsbelasting. itiogf in tegenstelling tot de bioscoop ter, het circus vaak meerdere ke- eti (j r week van plaats veranderen hie k brengt telkens opnieuw enor- Coon .ten met zich mee, die de bios- die j n'et heeft. De tent bijvoorbeeld, 8Q nïL Nederland zo om en nabij de sH)ta» kost, staat bloot aan grote Val f,e en gaat in het gunstigste ge- dan ®:?chts vier seizoenen mee. En ep 0?Pn er de auto's, aanhangwagens VeSte Sgers, de kosten daarvan, in- Parat' het onderhoud en de re- gevnr' het personeel, steeds weer alle hoor nieuwe krachten met Ver- Pr°h'emen van het inwerken en tetl euwd maken met hun opdrach- dinè t artisten. de dieren, de voe- de k e.n vooral niet te vergeten oeiangrijke aandacht, die er aan de kostbare reclame besteed moet worden. En dan gaat dit alles nog buiten de kosten om, die voor iedere gemeente apart gelden en zonder blikken of blo zen worden afgetrokken van de hoge waarborgsommen, die vooruit in de verschillende gemeentekassen moeten worden gestort, wil men tenminste ver zekerd zijn van een standplaats. Het plaatsgeld, dat in sommige gemeenten wel duizend gulden bedraagt, de ver plichte aansluitingen van de telefoons, de brandweer, de terreinopruiming, de zg. precariorechten en de kosten voor het verplaatsen van aanplakborden. Met de onvermijdelijke verzekerings kosten, door de enorme risico's van een reizend circus extra hoog, moet dit alles verdisconteerd worden in de bruto-inkomsten van het circus. „Ner gens zijn de kosten zo hoog als hier in Nederland", zegt „ome Guust" van Bever somber, als hij ons zijn knusse oefenmanège toont, waarin Valesca Wilke de „zwartbonte" laat draven, de stallen waarin men de dieren ruikt ais men binnenkomt: hooi en mest in een lauwe atmosfeer, de bedden van de paarden opgeschud, de mest geruimd en het stro gespreid. Door het uitzet ten van zijn paarden komt Van Bever wel aan zijn trekken en kan hij thuis rustig genieten van zijn oude dag en wachten op het gaan en komen van zijn kinderen en kleinkind, die op het ogenblik met succes meetoeren in Zuid- Afrika met het circus Boswell. Deze jongere generatie kent de enorme druk waaronder een circusdirectie staat en geeft er dan ook de voorkeur aan, om als kundig circusartiest lucratieve con tracten te sluiten. Vandaar dat er aan de weg in Terheijden een oud en ver moeid circusje, met een rijk verleden, te koop is voor ieder die er maar ge noeg voor betalen wil. In Rotterdam schuin tegen het Feijen. oordstadion, verwerkt Jos Mullens zpn grote financiële zorgen en in Doorn en Leersum dromen de gebroeders Bol- tmi van een succesvolle toernee 1960. De paarden worden goed onderhouden. Iedere dagkomen de borstels er aan te pas en krijgen de dieren in de oefenma nege gelegenheid om zich los te rennen. De romantiek van de staljongen. Zijn bed staat bij de paarden in de ruimte waar het scherp ruikt naar hooi en mest. iiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuHiiiiiiiiniiiHiiiiiiim liet, op basis van uitwisseling, een for se bom duiten uit de zak klopte. Maar nu zit Mullens dan weer diep in de put. Sociale zaken in Den Haag heeft hem subsidie geweigerd, schuld eisers zitten hem achter de broek en de kans op een toernee is vrijwel verkeken. Ogenschijnlijk liggen de papieren bij de Boltini's anders. Uit het nu nog roestige en verwaarloos de wagenparkje van Johnny Boltini moet straks het circus Mexico her rijzen om in Tiel zijn première te ge ven. Van een Amsterdams verhuur bedrijf wordt een grote parapluietent gehuurd en omdat Johnny en zijn bij dehante wederhelft onvoorwaardelijk geloven in het rendabele van het cir cus, zijn zij vol goede moed. Dit kan ook gezegd worden van broer Tonny Boltini die met beslist veel meer mo gelijkheden de sprong vanuit Leersum gaat wagen. Tony, de opzichter van de Vereniging voor Belangen van Nederlandse circussen, staat voor niets. Hij is dag en nacht in de weer voor zijn circus en al gebeurt dat zeker niet altijd met evenveel tact, men kan toch grote waardering heb ben voor de wijze waarop deze ener gieke man voor zijn zaak opkomt. Zijn wagens zitten goed in de verf en als het nodig is hanteert hij zelf de kwast. Voor zijn komende toernee schafte hij zich een waterorgel aan en wist hij tevens beslag te leggen op een kanon, waarmee hij, als er niemand anders voor te vinden is, gerust zichzelf zal laten afschieten. Een klasse apart Tonny Boltini is de laatste jaren door schade en schande veel wijzer ge worden en hij geeft ronduit toe dat als er zich in de toekomst geen gunstige perspectieven voordoen, het er slecht uitziet voor de Nederlandse circussen, waarin Strassburger weliswaar nog een klasse apart is, maar aan de andere kant toch ook rijkelijk deelt in de ma laise, die sinds de komst van Krone sterk is toegenomen. Het circus dat der traditie getrouw de historische piste van Carré bespeelt, wekt de indruk dat men er op is uitgekeken. De gezichten van de artiesten verstrakken als zij er avond aan avond in het licht van de schijnwerpers stappen en de hoge zit ruimte om zich heen zo matig bezet zien. En dat terwijl hun tweede pro gramma toch van een uitstekend gehal te was. Wellicht dat door de keuze van een of twee speciale nummers, die bij zonder beantwoorden aan de smaak van het publiek, de belangstelling to taal anders zou zijn uitgevallen. Nu teert men waarschijnlijk net iets tè veel op de goede naam, die ongetwij feld nog een goede klank heeft, maar wat, zoals nu blijkt, niet meer voldoen de is om regelmatig veel publiek naar het oude circusgebouw aan de Amstel te trekken. O zeker, in de loges streken weer belangrijke circusmannen neer, zoals de grote directeuren van Amar, Knie. Mills en het Spaanse Amaricano om bij Strassburger gewoontegetrouw de gro te nummers weg te halen voor hun zo- mertoernee's. Zo gaat een deel van de paarden met Willy Strassburger naar Scandinavië, terwijl de rest onder de goede zorgen van Adolphe naar het warme Spanje afzakt. Want helaas ble ken de moeilijkheden om alsnog een toernee in elkaar tc draaien wegens ge brek aan technische vakmensen te groot Mevrouw Boltini, de directrice van een klein, maar dapper circus die straks vol goede moed begint aan het nieuwe seizoen. Zij drieën zijn beslist geen schitterende sterren aan het vaderlandse circusfir mament, maar bezitten wel eigen schappen die voor het beheren van een zo kwetsbaar bedrijf als het circus, noodzakelijk zijn. Zjj behoren tot de vechtjassen, die van geen ophouden we ten, harde werkers die steeds verras sen met verbazingwekkende stunts, waardoor zij het hoofd nog nèt boven water kunnen houden. Hoe bijvoorbeeld Mullens het klaarspeelt om als circus te blijven bestaan, is een raad sel op zich. Mullens, met zijn typische circuscarrière, die begonnen is op de kermis, waar hij voor de oorlog een pa radetent exploiteerde; het Théatre Pit- toresque, verstaat de kunst om al wat hij zegt voor de waarheid en niets dan de waarheid te laten doorgaan. Desge wenst kan hij binnen de minuut over schakelen van een volle schaterlach in een trieste huilbui en dat wil. nog wel eens zoden aan de dijk zetten. Wij den ken aan de handige wijze, waarop hij het machtige circus Krone, dat hier te lande alle aandacht voor zich opeiste en de kleinere, zwakkere broeders maar heel weinig mogelijkheden over- De oude, trouwe stalknecht van het Circus van Bever, met een van de zeven wilde jongen, die het varken „Sterntje" onlangs ter wereld bracht. en komt Circus Strassburger, behou- dens de traditionele zomermaand in Scheveningen niet in actie, hoe gunstig de kansen ook liggen, nu er dit sei zoen geen grote concurrentie is. en uiterst belangrijk hulpmiddel bij de bestudering van Bartstra's uitstekende „Handboek der staat kundige geschiedenis van 1648 tot he den" vormen de synchronistische tabel len. Niet minder dan 35 zijn er versche nen. Zij geven de hele stof, geordend per jaar en per land. Men kan ze los naast dat deel van het boek leggen, dat men onder handen heeft. Een 36ste tabel moet nog verschijnen; zij zal de periode van 1946 tot heden samenvat ten. Bovendien heeft Bartstra zeven ge nealogische tabellen gemaakt, die alle vorstenhuizen van Europa weergeven. Deze geslachtslijsten zijn zeer breed op gevat. Zij vormen waarlijk een niet te versmaden hulpmiddel. Men moet de auteur dankbaar zijn voor het vele werk, dat hij er aan heeft besteed, want in moderne boeken vindt men vrijwel nimmer zulke overzichten afgedrukt. De firma Malmberg, de uitgeefster van het Handboek (waarvan het eerste deel besproken werd op 3 januari 1960) vervaardigde een fraaie map om allqs op te bergen. Dr. B. A. VERMASEREN ROME, 4maart (UPI) President Gronchi van Italië heeft de voorzitter van het parlement, Giovanni Leone, aangewezen tot informateur. Hij heeft de opdracht na te gaan, welke moge lijkheden er zijn om uit de politieke cri sis te geraken, die is ontstaan door het aftreden van de regering-Segni. De pre sident is er tjjdens de besprekingen, die hij de laatste tijd heeft gevoerd met de leiders der verschillende partijen, niet in geslaagd persoonlijk een oplos sing te vinden en een premier aan te wijzen. Lasten te hoog Wij hebben ons gewend tot de club van circusvrienden, die zich met haar bijna duizend leden het lot van de va derlandse circussen bijzonder aantrekt. Zij geeft raad en advies en haar ter zake kundige en slagvaardige voorzit ter, rar, A. Spruit, fungeert als tussen persoon tussen de hogere ambtenaren van sociale zaken, waaronder het cir cus in Nederland valt en de directies. Men wees ons op het feit dat de las ten voor het circus inderdaad te hoog zijn, op het contact dat er tussen de twee partijen is geweest en op het mis lukken hiervan, omdat de vragende partijen vaak té geborneerd bleken. Maar vooralsnog gelooft zij niet in de (Advertentie) Oude genever Bessenrood Citroen jenever ondergang van het circus ook al is de toestand nog zo precair. Voor ons is nog elk circusbezoek on verminderd de belevenis van een illu sie. Want elke keer als wij dicht op de piste zitten, de muziek het program ma inleidt en de sterke lampen het zand en zaagsel scherp verlichten, ko men wjj in de ban van dat grote rode gordijn, dat zich opent en sluit voor de wonderen van de piste; de wilde cocktail van verrassingen, het hippi sche festijn, de fancy! Er mag dan hier (Advertentie) Formitrol tabletten op basis van formaldehyd werken sterk antiseptisch en desinfecterend! of daar een onderneming sterven, wij zijn ervan overtuigd dat het betoveren de schouwspel onverminderd voort gaat. Vorig jaar klapten honderdduizen den voor het optreden van Carl Sem- bach en zijn reuzencircus. De heer Sembach begreep de wens van het publiek en bracht de onvervalste cir cuskunst overgoten met een sausje van pracht en praal, dat ogenschijnlijk niets met circuskunst te maken had, maar dat het publiek in zijn verlangen naar show toch Op prijs stelde. Nu neemt de aantrekkingskracht van de show zien derogen af en daarom zal men in de nabije toekomst weer bijzonder enthou siast reageren op het circus van de Russen en dat van Carola Williams, die werken in de oude vertrouwde vorm, zonder verlichte pistes en danseresjes. De komst van deze reusachtige onder nemingen mag beslist niet worden ge zien als een nekslag voor het Neder landse circus. Per slot van rekening brengen zij de onvervalste romantiek en sfeer die het circus zeker ten goe de komen. Maar daarnaast menen wij dat er toch alle aanleiding is om de zware lasten wat te verlichten en de kleinere Nederlandse circussen de kans te geven om hun bonte, betoverende spel te spelen, dat al zo oud is als de wereld. HAYE THOMAS. ORANJESTAD, 5 maart De eiland- raad van Aruba heeft goedgekeurd dat de baggerwerkaamheden in de haven van Oranjestad en nabij Barcadera zul len worden uitgevoerd door de Amster damse Ballast Maatschappij, die thans, in verband met werkzaamheden in de haven van San Nicolas voor de Lago, groot materiaal op Aruba heeft. Het zal wellicht niet zo'n indruk maken als de verloving van prinses Margaret met een fotograaf, maar dat Utquahoko, opperhoofd der Sauk-Fox Indianen, dezer dagen is getrouwd met Fiorella Mannocci, is toch ook wel een gebeurtenis, welke ietwat uitvoeriger vermeld mag wor den. van te voren heeft hij zijn bruid Kettykadooks gedoopt hetgeen betekent: „de avondzon, die de bloemen teder kust". Zijn eigen naam betekent: „de vis, die tegen de stroomver snellingen in zwemt", ofwel in doodgewoon Nederlands: „zalm", welke laatste naam toch weer niets aan de poëtische betekenis er van afdoet. Intussen, Utquahoko heet voor de Amerikaanse burgerlijke stand Carnot T. Kelsy. Zijn ouders gaven hem de voornaam Carnot, naar een bekend Frans wiskundige, die zij zeer bewonderden. Die ouders waren respectievelijk beeldhouwer en schilderes. Carnot T. Kelsy, thans sergeant in het Amerikaanse leger en gedetacheerd in een kamp bij Livorno, erfde de artistieke eigenschappen van zijn ouders en vervaardigt bijouterieën, die geïnspireerd zijn op Indiaanse voorbeelden. Maar hij wil in de handel. Carnot T. Kelsy leeft allang niet meer, zoals b.v. zijn over grootvader „Grijze Ogen leefde, die tot het laatste toe zich tegen de blanke beschaving heeft verzet én nimmer be- grepèn heeft, dat de tijden veranderden en de rode man het onderspit zou delven indien hij de strijdbijl niet begroef. Maar dat neemt niet weg. dat hij zich volkomen een bauK- Fox voelt, onze Carnot T. Kelsy. die, evenals zovele In dianen, voor de se krijgsdienst werd roepen. In de beide wereld oorlogen zijn Vi r„r Roodhuiden gesneuveld, car not heeft nooit pochten Hij werd in miht/A%teede geroepen, toen de Tweede Wereldoorlog ten einde was. In Livorno leerde hu Fio rella Mannocci kennen, een aardig meisje met een echt- Ttaliaanse fisionomie, dat rechten gestudeerd heeft en als rechtskundige bij een «-adiostation werkte. Aanvan kelijk was Fiorella s moeder erg tegen het huwelijk ge kant, want opperhoofd Ut quahoko is weliswaar geen heiden, maar protestant, en ze meende ook m de geest van haar overleden man tc handelen, door zich tegen een gemengd huwelijk te verzetten. Maar het bleek, dat het meisje nu eenmaal haar hart aan de eenvoudige, enigszins timide jongen uit Shawnee in Oklahama ver loren had en tenslotte stem de moeder er in toe, dat bii de Paus dispensatie werd ge vraagd. Deze kwam, met de gebruikelijke voorwaarde, dat de kinderen katholiek zouden worden opgevoed. Toen werd de huwelijksdag vastgesteld. Dat was enkele weken geleden. Familieleden, vrienden en kennissen hadden zich reeds verzameld in een kerkje in Montenegro, waar het huwelijk zou worden voltrokken, doch tot hun verbazing verschenen bruid en bruidegom in hun dagelijkse pakje. Het huwelijk kon niet doorgaan. Er ontstond een grote verwar ring Het bleek, dat de bisschop van Livorno weigerde, toestemming tot het voltrekken van het huwelijk te geven, zulks op grond van het feit. dat weliswaar de toestemming van het Vaticaan ontvangen was, maar dat er aan enkele andere voorwaarden niet was voldaan. De aankondiging o.a. was niet op tijd geschied, buiten ieders schuld om. En dit, terwijl het echtpaar direct de oceaan over moest. De bruid schreide tranen met tuiten. Utquahoko toonde nu echter een waardig opperhoofd te zijn. Al tooit hij zich, wanneer hij als zodanig optreedt, met slechts één veer in zijn haren aangezien hij nooit een vijand verslagen heeft, niag hij geen vederbos dragen, zoals de Indianen uit de boeken hij trad energiek op, werd van timide jongeman een strijdbaar krijger en vertrok naar het bisschoppelijk paleis in zijn snelle auto. Na enkele uren kwam hij terug, maar nog steeds als een echt opperhoofd. „Hugh", zei hij, „big priest is right," we moeten wachten Toen zijn commandant hoorde, velke verwikkelingen er ontstaan waren men had vergeten de Amerikaanse bur gerlijke stand in te schakelen, zodat ook enkele onontbeer lijke papieren er niet wa ren pleegde hij over leg met hogere instanties en het resultaat was, dat de ver plaatsing van sergeant Car not T. Kelsy naar Californië zes maanden werd opge schoven. Opperhoofd Utquahoko be hoefde zijn bruid nu niet achter te laten, hetgeen an ders beslist had gemoeten, want ze had nog geen visum voor de Verenigde Staten. Tien dagen na het niet door gegaan zijnde huwelijksfeest trouwde Fioralla toch haar Utquahoko. En denk nu niet, dat Ut quahoko zo maar een dood gewoon Indiaan is. Hij is werkelijk opperhoofd van de Sauk-Fox, een stam, die ver deeld woont over een tweetal reservaten, een in Oklahoma en een in Iowa.. Zijn stam telt 2200 zie len, heeft een eigen taal en de meeste Sauk-Fox'ers zijn welgestelde lieden, die niet in teepee's of wigwams wo nen, maar in fraaie huizen, met centrale verwarming, koelkasten, radio, televisie en ze krijgen, evenals de blanken, grijze haren van wege de afbetalingen. Toen Utquahoko de lagere school had afgewerkt, werd hij van Albuquerque, waar zijn ouders zich gevestigd hadden zijn moeder was een Navojo-squaw naar Shawnee gezonden, om er de taal en de gebruiken der Sauk-Fox te leren, zodat hij een goed opperhoofd zou kun nen zijn. Intussen, wat dat „squaw" betreft, gebruikt u dit woord nooit tegenover een Indiaan. Niet omdat, zoals wij in de Indianenboeken hebben geleerd, Indianen het beledigend vinden, voor „squaw" ofwel vrouw te worden uitgemaakt, maar omdat het woord zelf een ongunstige betekenis bezit. Of het waar is, kunnen wij niet beoordelen en wij vragen ons af, of „Sqauw Valley" ook een ongunstige betekenis heeft. Overigens, men behoeft eventueel voor Utquahoko niet bang te zijn. Hij is niet bij de stoottroepen en schiet slechts zelden. Hij zwaait geen strijdbijl en rookt geen pij pen. Dit laatste is ook niet erg, want aangezien hij een vreedzaam man is, behoeft hij na een oorlogje de vredespijp niet te roken. K. H, (Advertentie) HAARLEM - TEL 02500-1166* Wie echt aansprekende, geestelijke lectuur zoekt, neme dit mooie boek van Louis Evely pr. ter hand. Het is een commentaar op Het Onze Vader, maar zo diep, zo fris, zo origineel, dat men zich verbaasd afvraagt, hoe dit zo ver trouwde gebed zo gesloten voor ons heeft kunnen worden. Want dit lijkt ons de opvallende verdienste van dit boek: niets is ver gezocht, alles ligt a.h.w. voor de hand, als men de sleutel maar bezit, die toegang geeft tot deze onuit puttelijke rijkdom. Evely reikt u die toe door u de Vader voor te stellen als de God uit de Bijbel, die liefde is. Die liefde maakt de auteur tastbaar en hij overtuigt u, dat alléén door de lief de de liefde van en tot God en dus tot de evenmens het leven waarde vol en zinvol wordt. De auteur houdt zich bij zijn verklaringen aan het radi calisme van God, die Zijn eigen Zoon niet spaarde om de mens uit liefde te redden. Hij appelleert daarom voort durend aan de menselijke edelmoedig heid, die, evenmin als God dat deed, mag rekenen, maar vanuit een totale overgave aan Hem dient te leven. Wij vinden dit een prachtig boek, dat steeds meer diepte onthult naar mate men het vaker overweegt. Wij bevelen het met overtuiging van harte aan. Het is ver schenen bij de Uitgeverij St. Willibror- dus te Deurne. L. (Advertentie) Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9