ESTAFETTE nieuwe bestel- wagen van Renault RENAULT AUTOMOBIELER Nobel pianospel van Umnsky op boeiend concert van N. Ph. Orkest H.T.C. bracht „Sta hier... sta daar" van Ank van der Moer HBC 1 eerste winnaar van de N.H.C.-wisselbeker Koninklijke onderscheiding voor huismeester W. Haverkort 1 Boeiende Libelle-show VreM& van der Beek - veertig jaar hoornist - koninklijk onderscheiden ONDER REGIE VAN DE SCHRIJFSTER Belangwekkende première in een gave vertolking Hockey- programma en 200.000ste aan sluiting bij het P.E.N. Officier tekent beroep aan Auto show in H.K.B.-gebouw KLAVERJASTOERNÜOI - HAARLEM Onderinge wedstrijd r.-k. harmonie Sint-Bavo AFSCHEID HUIS VAN BEWARING Affaire walletjes99 Haarlem e.o. Films Toneel Muziek Diversen Beurs van Amsterdam WOENSDAG 9 MAART 1960 PAGINA 3 V 1 Automobielbedrijf HARDEBELT HEEMSTEEDSE KUNST- KRING Concert Aerdenhouts Vrouwenkoor 5entü "gen aaft Wandeltocht P.S.C.B. Haven verkeer Waterstanden Koop vroegtijdig NO-IRON BLOUSJES Burgerlijke Stand Haarlem Beurs van [New York HAARLEM, 9 maart De gezamen lijke Renault-dealers van Haarlem en omgeving hebben in samenwerking met de fabrieken Renault Nederland N.V. in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempeliersstraat een tentoonstelling ingericht welke gelet op het land van afkomst van de wagen een Frans karakter heeft gekregen. Op een sfeervol dorpsplein, tussen een aantal boutiques en een bistro, saan de verschillende modelien welke door Renault in Nederland worden uitge bracht. Naast de oude typen als Dau- phine en Renault Quatre figureren de voor het eerst in Nederland tentoonge stelde Estafette-bestelwagen en de reeds op de RAI geëxposeerde Floride- sport. v. Df. Estafette bestelwagen, die de Re- nault-fabrieken in 1960 in Nederland uitbrengen onderscheidt zich van vele ?Jjre- '3este'wagens door. de enorme laadruimte, hetgeen voornamelijk het gevolg is van het voorin plaatsen van n "10,0r- Daardoor wordt de totale VnrSf van de laadvloer groter en voor- v-Wri het ongemak van een laad- twee verschillende hoogten. Door en één deuren aan de achterzijde kan het ladnn zÜkant van de wagen, wijze worden en lossen op eenvoudige de wagen n?m~iefncht- Mede doordat is, is de manouvreerbaar stelwagen n e^te, een ideale stadsbe- met doToifa n slafette is uitgevoerd cylinder l 6!, cc watergekoelde 4- n'hin® te kopklepmotor, als in de Dau- ê^pl&Q-tst. De topsnelheid is ongeveer 95 km,p.u, a°fde wagen tolledig geladen is bedraagt deze on geveer 80 km. p.u. De Estafette is le verbaar in vier uitvoeringen: de geslo ten bestelwagen, het gesloten model met een verhoogd dak, de open pick up" en de acht-persoons microbus. De fijnproevers vinden op de tentoon stelling de Renault Floride, een elegan te sportwagen met een zeer ranke car rosserie. De grote wendbaarheid en het bijzonder lage benzineverbruik (Bij 80 km. p.u. 1 op 14.5 1.), onder meer componenten van de Dauphine, uit wel ke wagen, wat het mechanisch gedeel te betreft, de Floride is geconstrueerd, bieden de autoliefhebber een klassewa gen tegen bijzonder lage prijs. De r loride is verkrijgbaar in drie uitvoe- a's cabriolet-, open tweedeurs Portwagen met linnen kap, als coupé, hrioleeten vast gesloten dak en als ca- Daai-naa afneembare winterkap. keuze uw keeeft men bij dit model de Versnel! ulesfw?.l een drie- als een vier- veer 130 km n\ topsnelheid is onge- De tentoonsteilir, tot en met vriidao- iils te bezichtigen V- s li maart, dagelijks van tien uur 's avonds m°rgen: s tot tien uur Advertentie Rijksstraatweg 249 Haar. Telefoon 5745™ rlem"N' HEEMSTEDE, 9 maart Ter aan vulling van hetgeen wij reeds berichtten zij nog vermeld, dat het Aerdenhouts Vrouwenkoor zijn concert geeft op woensdag 16 maart om kwart over acht in het gebouw van de Protestantenbond aan de Postlaan alhier. Op het programma staan onder ande re werken van Bach, Loeillet en Albert de Klerk. Het koor, gedirigeerd door Ar thur Orobio de Castro, wordt aan het orgel begeleid door Louk Nelissen. Advertentie HAARLEM, 9 maart. Vóórdat Ma- rinus Adam gisteravond op het con cert voor het eerst de dirigeerstok op hief, sprak de voorzitter van het Noord hollands Prilharmonisch Orkest, de heer W. Mensink, enkele huldigende woorden tot de heer J. van der Beek, die 40 jaar hoornist is van het orkest. De heer Mensink deelde mede, dat de jubilaris onderscheiden was met de gouden medaille verbonden aan de or de van Oranje Nassau. Een langdurig applaus vergezelde het moment, waar op de voorzitter de heer Van der Beek de versierselen opspelde. Daarna werd het programma geopend met de ouver- HAARLEM, 9 maart Men kan de Haarlemse Toneel Club feliciteren met het succes, dat zij maandag- en dins dagavond heeft behaald met de voor stelling van „Sta hier sta daar" van Ank van der Moer. Het was een première van het stuk, dat onder re- fie van de schrijfster werd opgevoerd. !r zijn zeker bedenkingen tegen dit als comedie aangeduide stuk in te bren gen, en er zijn evenzeer aanmerkingen te maken op de voorstelling, maar als totaal gezien, is het toch een geslaagd geheel geworden. Dank zij de onmis kenbare kwaliteiten van het stuk, de vaak zeer knappe regie en de veelal uitstekende spelprestaties. Ank van der Moer roept in haar stuk de sfeer op van het na-oorlogse Indië, en wel de periode van 1946 tot 1949, de tijd de politionele acties. De gebeur tenissen toen en daar vormen echter slechts de achtergrond, waartegen zich de persoonlijke conflicten van een viertal Roode Kruis-verpleegsters af spelen. ,,Ik geloof dat persoonlijke con flicten en gevoelens altijd wezenlijker en boeiender zullen blijven dan wélke desatreuze wending in het wereldge beuren ook", schrijft mevrouw Van der Moer in de programma-toelichting. Wij geloven dat mèt haar. In een achttal taferelen beschrijft Ank van der Moer de rijping van de vier vrouwen en voor al die van Ina Halvetius, een vereen zaamde vrouw die haar man heeft ver loren, en die een nieuw geluk meent te ontmoeten. Een geluk echter, dat heel anders van aard is dan zij aan vankelijk meende. Ik geloof, dat het rode potlood nog meer gebruikt moet worden om dit toneelstuk een volledig boeiende vorm Shaif"v, Hete st,uk duurt al van acht tot half twaalf. Verschillende dialogen zijn teveel uitgesponnen .vooral wlar de Vier vrouwen hun verhouding tot het gebeuren om hen heen nade? toe lichten. De schrqfster heeft van de vier vrouwen er twee volledig uitge schreven. Het zijn twee bijzonder knan P.e rollen geworden. De beide andere figuren komen niet helemaal uit de verf. De bouw van het stuk is daar door niet helemaal harmonisch gewor den. Maar Ank van der Moer heeft een aantal uitermate boeiende scènes geschreven, die volop theater zijn. Het is merkwaardig, dat iemand met zo weinig Indische ervaring de sfeer van het land in die periode zo raak heeft getroffen. Een diepgaande „„Haarlem, 9 maart Maandag- W werd de eindstrijd gehouden van r®' eerste Nieuwe Haarlemsche Cou ant Klaverjastoernooi, waarin uitkwa men HBC I, St. Bavo I, St. Bavo III St. Jan III. De spanning bleef er £n met de laatste ronde geheel in. Bavo I startte in de eerste ronde op schitterende wijze en behaalde daarin '822 punten, St. Bavo III en St. Jan volgden op niet te grote afstand, doch HBC I startte zodanig, dat men dit team al half uitgeschakeld achtte. Het haalde slechts 6304 punten. In de twee- Je ronde keerden de kansen echter ge heel. St. Bavo I was in de tweede en .eerde ronde nergens en behaalde daar- jh slechts 5772 en 5701 punten. HBC daarentegen haalde schitterend op en kvvam daardoor op de 2e plaats met slechts 5 punten achterstand op nr. 1, yl- Bavo III. Deze teams hadden resp. "828 en 13933 punten. In de laatste ronde kwamen deze neide^ teams tegen elkaar uit en, hoe- Y®1 St. Jan III nog een kleine kans had "P de overwinning, was het, wanneer w*iniet te grote klappen zouden vallen, .ei zeker, dat de winnaar van dit duel eindoverwinnaar uit de strijd zou omen. HBC was tenslotte de gelukki- |e- St. Bavo III werd 2e, St. Jan III lpn0n Bavo I 4e. De puntenaantal- 19oo^en resP' 2U22« 20830, 20498 en na ti uitslag van dit toernooi werd heo„ tP bekend gemaakt door de rk ii P' Giesen' voorzitter van de bur„y,averjasvereniging "De Schulen- uicnt welke vereniging de organisa- 0 va» dit eerste NHC-klaverjastoer- 1 °P zich had genomen en haar hadelgesiteïdaal hiervoor ter beschikking van16dea ^'^handigde de heer A. F. Haarlemsche Cou?ÏÏ,tnL &tr^Ni?UW,e beker en pp« u de NHC-wissel- aan de heer j. Katte?P^ngSmed>llle -.D-utteier, voorzitter van de HBC. Hij wensiJ harte geluk met het behaaiïn? Van en sprak er zijn vreugd^1^®11^ dat er in dit toernooi op zo'n pretüge en sportieve wqze was gestrecfen Hil dankte voorts de heren j. p. G= D. Schipper en L. Wilbrink, voorzit' ter, secretaris en penningmeester van de klaverjasvereniging De Schulenburcht, voor de keurige wij ze waarop zij dit toernooi hadden verzorgd. De Koppelprijs werd door de heer Giesen uitgereikt aan de heren J Put en J. Kluijskens van TYBB II. Beide heren ontvingen een prachtig theeser vies alsmede een spel kaarten. Na de prijsuitreiking spraken nog de heren J. Katteler en J. Kluijskens, voorzitters van HBC en TYBB; beide heren dank ten de Nieuwe Haarlemsche Courant voor de gelegenheid, die geboden was om een jaarlijks klaverjastournooi te organiseren van r,k. klaverjasvereni- gingen. Beide sprekers prezen ook de organisatie van ,,De Schuylenburcht". D heer Katteler deelde nog mede. dat dit tournooi geleid heeft tot een officië le klaverjasafdeling bij HBC. Na het officiële gedeelte gingen de aanwezigen nog enige tijd gezellig na kaarten. Volgend jaar wordt het tour nooi georganiseerd door HBC. voorstudie moet aan dit stuk ten grond slag hebben gelegen. Want die sfeer is wezenlijk. Zij dient om de persoonlijke conflicten en gevoelens een perspectief te verlenen, die ze algemeen maakt. In vergelijking met vroeger werk van deze schrijfster, is dit stuk trouwens toch veel algemener en met name veel minder een uitschrijven van de schrijf ster-zelf. Als regisseuse heeft mevrouw Van der Moer alle zorg besteed aan het zorgvuldig opbouwen van de sfeer, zowel die van de algemene achter grond, als die van de persoonlijke conflicten. Zij heeft haar speelsters en spelers strak in de hand gehou den, zonder er projecties van haar eigen sterke persoonlijkheid van te maken, zoals men die vaak ziet bij haar leerlingen aan de Toneelschool. Een precieze mise en scène zorgde voor een voortdurend, en toch nauwe lijks merkbaar, wisselend toneelbeeld. Helaas vond zij hierin weinig steun bij het decor, dat Johan Greter ont worpen had. Het was er oppervlak kig en duidde de dagelijkse omge ving van de vier zusters onjuist aan. Met name gaanderij was veel te ruim gedacht. Ook de belichting liet nogal eens te wensgn over. Uitste kend daarentegen waren de poppen, gemaakt door Ruby Pesik. Hei spel De zeer zware hoofdrol van Ina Hal vetius werd uiterst knap en zeer ge nuanceerd gespeeld door mevrouw J van Olphen-Odink. De duidelijke groei van dit gecompliceerde karakter wist zij in alle opzichten waar te maken. Mevrouw P. Ebbinge Wubben-de Graaf stond haar als de wat cynische, maar niettemin hartelijke Miny de Groot uit stekend terzijde. Na een wat aarzelend begin, wist zij een uiterst boeiende per soonlijkheid op de planken te brengen. Mevrouw R. Emmer-Aronds als de halfbloedverpleegster kwam zoals ge zegd, niet helemaal uit de verf, omdat de schrijfster dit type feitelijk pas in het zesde tafereel begon te karakteri seren. De heftige gevoelsuitbarstingen kon deze actrice niet helemaal aan. De heftige gevoelsuitbarstingen kon de ze actrice niet helemaal aan. Mejuf- fouw B. Schreuder debuteerde in de rol van de wat naief-vooruitstrevende Femke Hoekstra, een rol die voor een meer geroutineerde actrice al moeilijk heden genoeg zou hebben opgeleverd. Bq de heren blonk mr. N. Drost uit als de BPM-employé Fred Warmond. Met zeer geringe middelen wist hij dit boeiende karakter zeer sterk gestalte te geven. Vooral in het derde en acht ste tafereel in de duetten met Ina Hal vetius groeide deze rol tot een prachtig- subtiele creatie uit. Leo Straus als lui tenant Van Gulik speelde zijn rol we reldvreemd, zoals vereist werd, maar wanneer men de hoogste normen aan legt, zoals men bij deze acteur doen mag, haalde hij het toch niet helemaal. Ik geloof, dat de rol hem bepaald niet helemaal lag. Mr. J. Roggeveen en P. B. Domhoff typeerden goed twee an dere officieren. Het Indische vrouwtje van mevrouw H. Vogel-von Grumbkow zette niet sterk in, waarschijnlijk om dat zij teveel haar aandacht moest con centreren op haar uitspraak. De ly rische solo in het eerste tafereel miste daardoor maar ook door een te druk bewegen het beoogde effect. Maar gezegd moet worden, dat zij naarmate het stuk vorderde haar rol deed uit groeien tot een aangrijpende creatie. Mevrouw M. G. v. d. Broek-Flem- ming was een uitstekend acterende echtgenote van de BPM-employé. Het was een kleine rol, die zich beperkte tot één scène, waarin nagenoeg uitslui tend Engels gesproken wordt. Maar deze actrice maakte er een opmerke lijke vertolking van. B. Sjardijn zorgde voor eep leukë djongos en de stemmen yan Philip. Bloemendal en Wim Nyholt leverden via de microfoon trefzeker de nieuwsberichten. Al met al een opmerkelijke pres tatie van de HTC: een belangwekken de premiere van een belangwekkend vertolking611 0ver algemeen gave J. W. v. d. W. SINT ELOY. De afdeling Haarlem van de Nederlandse Katholieke Metaal- bewerkersbond „Sin' Eloy" houdt don derdag 10 maart haar jaarvergadering, 's avonds om acht uur in gebouw „Sint Bavo". ture ,,De getemde feeks" van Johan Wagenaar. Evenals de muziek van de meer populaire ouverture „Cyrano de Bergerac", kenmerkt dit stuk zich door een zelfde zwier en kleur. Misschien is „De getemde feeks" iets minder over zichtelijk in de vormgeving en thema tiek. Marinus Adam gaf er'met het or kest een gloedvolle en sfeervolle uit voering van. Vervolgens trad de beroemde pianist Alexander Uninsky op in Chopin's pia noconcert no. 1 in e kleine terts. Bijna vanzelfsprekend voor Chopin heeft de piano in dit stuk de belangrijkste par tij. Het orkest komt er wel erg mager tjes af. Ik kreeg de indruk dat Alexan der Uninsky nogal vrij willekeurig te werk ging met de vertragingen en ver snellingen der tempi. Inmiddels bleek zonneklaar, dat hier een pianist van formaat aan het werk was. Zijn spel kenmerkte zich door een nobel toucher. Over het geheel lag een poëtische sfeer, die zelfs bewaard bleef in het pittige laatste deel. Na de pauze klonk Brahms' eerste symfonie in c kleine terts. Brahms heeft lang gewacht met het schrijven van een symfonie. Zijn „eerste" werd pas gespeeld, toen hij 43 jaar was. Een groot aanta] liederen en kamermuziek stukken waren toen al van hem bekend. In de uitvoering van gisteravond heeft Marinus Adam de lyriek van Brahms duidelijk benadrukt. Men hoort deze symfonie door andere dirigenten dik wijls meer gepassioneerd vertolkt. Het is echter zeer de vraag of dit de be doeling van Brahms is geweest. Spe ciaal het tweede en derde deel boden nu grote voldoening. Het is opvallend, dat Marinus Adam bijna nooit proble men schept met zijn interpretatie. Men genoot hier zonder meer van het klan kenspel. Het was een mooi slot van een boeiend concert. J.L. HAARLEM, 7 maart De r.-k. har monievereniging Sint Bavo heeft haar jaarlijkse onderlinge solistenwedstrijd gehouden, waarbij zowel kwalitatief als kwantitatief een grote vooruitgang viel op te merken. Vooral de jeugd legt een verheugende mate van belangstelling aan de dag. Het Sint Bavo-jeugdkorps, bestaande uit ongeveer vijfentwintig kinderen, bij na allen nog op de lagere school, trok zeer de aandacht. Er werden pittige marsen gespeeld onder leiding van de heer Wildschut. Jammer alleen, dat de jeugdige musici nog niet over goede in strumenten kunnen beschikken. Daar wordt door een vemieuwingscommissie onder leiding van de heer C. Leyen- dekker overigens hard aan gewerkt Uiteraard is daarvoor geld nodig en zijn giften dan ook zeer welkom. Voor een eerste prijs kwamen in aan merking Th. Roozen (picolo), Th Vriend (tuba), J. van Straten' (bari ton), F. van Woensel (clarinet) J Duineveld (bas), N. Mudde (bas) J. Daan (grote fluit), C. G. van der Stoop (klarinet). Laatstgenoemde kwam in het bezit van de wisselbeker, welke hü voor de derde achtereenvolgende maal won. Tijdens de algemene ledenvergade ring van Sint Bavo, welke maandag avond werd gehouden, legde de heer Daan wegens drukke werkzaamheden zijn functie neer. Hij wordt opgevolgd door de heer Jac. van der Veld. Secre taris blijft P. Koelemey, Van 't Hoff- straat te Haarlem. HAARLEM, 9 maart Voor zondag 13 maart geldt voor de K.N.H.B. een inhaalprogramma van beperkte om vang. Gespeeld worden de wedstrijden: Heren: le klasse, BMHCDelftse Stu denten. Overgangsklasse: Alliance HDM. Promotieklasse: BMHC 4— MRHC; HieStrawberries. 2e Klasse: Togo 3—BMHC 5; Scheybeek—AMVJ Zandvoort—Fit; HBS 2—Randwijck; Alliance 2Alkmaar 2. 3e klasse: BMHC 7Groen Geel 4. 4e Klasse: Amsterdam 8—BMHC 9. Onderbond: Alliance 6Saxenburgers 2; Rood Wit 3—Scheybeeck 3; Rood Wit 2—Alliance 5. Dames: le klasse, RBC—BDHC. 3e EJasse: Terriers—Alkmaar; Zandvoort AMVJ. 4e KJ ar se: Alkmaar 3Allian ce 3; Amsterdam 4— BDHC 6. Onder bond: Terriers 3—Scheybeeck 2; Ever Syf'ft 5Saxenburgers; Saxenburgers 2 HBS 4; Ever Swift 4Ever Swift 2. BLOEMENDAAL, 9 maart Een der eerste verenigingen, die, na de opening van het wandelseizoen in maart, een wandeltocht aankondigen is de Politie Sportclub Bloemendaal. De P.S.C.B. houdt zaterdagmiddag 26 maart wan deltochten over tien en vijfentwintig ki lometer, waarbij een deel van het par cours door ,,de Kennemerduinen" gaat. De start is in het parochiehuis „Domi" aan het Zandvoorterpad. Leden van de Bloemendaalse reddingsbrigade zullen de eerste-hulpverlening verzorgen. HAARLEM, 9 maart. - Ter gelegenheid van zijn afscheid - wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd - als huismeester van het Huis van Bewaring aan de Oostvest, is de heer W. A. Haver kort onderscheiden met de medaille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau. Deze koninklijke onder scheiding werd hem tijdens een vanmor gen gehouden afscheidsbijeenkomst uit gereikt door directeur J. Klein. De af scheidsbijeenkomst werd behalve door bewakers en andere personeelsleden van het Huis van Bewaring ook bijgewoond door aalmoezeniers, artsen en anderen, die uit hoofde van werk of functie regel matig met de scheidende huismeester in aanraking kwamen. Namens de A.R.K.A. werd de bijeenkomst bijgewoond door de heer J. J. Loerakker, voorzitter van de Haarlemse afdeling. De heer Klein prees in zijn toespraak de tactvolle en „vaderlijke" manier, waarop de heer Haverkort zich van zijn taak gekweten heeft gedurende de veer tig jaren, welke hij in het Huis van Be waring werkzaam is. Het ambt van be waker vergt - aldus directeur Klein - veel inzicht en tact, omdat in het Huis van Bewaring de basis gelegd kan wor den van een toekomstige reclassering De heer Klein las een brief voor van de directeur-generaal van het gevangenis wezen, mr. H. J. Lamers, waarin getuigd wordt van erkentelijkheid voor de trou we diensten, door de scheidende huis meester bewezen. Nadat de heer Klein het koninklijk zilver bij de heer Haver kort had opgespeld, bood hij hem mede namens het personeel van het Huis van Bewaring als afscheidsgeschenk een complete visuitrusting aan. Mevr. Haver kort ontving een ruiker bloemen. Tot slot sprak de heer Haverkort woorden van dank voor de onderscheiding, de geschenken en de aangename samenwer king in de loop der jaren. MISS BRIL. De finale van rit verkiezing van Miss Bril wordt zater dagavond in Treslong te Hillegom ge houden. Een ze.er deskundige jury zal de gelukkige aanwijzen. TONEEL. Het Rotterdams Toneel komt zaterdagavond 12 maart in de Haarlemse stadsschouwburg met een voorstelling van ,,'n Hete Zomeravond" van Ted Willis. Zondagavond 13 maart staat Tsjechow's „De Meeuw" op het programma. TEKENINGEN. In ..Bloemenheu- vel" te Bloemendaal wordt zaterdag 12 maart, 's middags om drie uur, door dr. H. R. Rookmaker uit Leiden een tentoonstelling geopend van tekeningen van Dirc Lindeboom uit Haarlem. De expositie duurt tot en met 3 april. Inbraak. Dinsdagavond om half negen werd de Haarlemse politie ge waarschuwd, dat er ingebroken was in een groentenloods in de Leidsebuurt. Er waren 120 sinaasappelen verdwenen. Omwonenden hadden gezien, dat een stuk of zes jongen van 13 al4 jaar met een kistje uit de loods vluchtten. De politie neemt aan, dat die jongens de daders zijn. Ze worden opgespoord. VELSEN, 9 maart In Wjjk aan Zee is het werk aan de riolering stilgelegd. In Santpoort werkt nog personeel van Nelis aan het viaduct voor de aanslui tende tunnelwegen. Groepen stakers uit IJmuiden en Haarlem zijn tegen de middag naar dit werk gegaan om daar te demonstreren in de hoop ook daar de boel plat te krijgen. De staking heeft in het IJmond-gebied een rustig ver loop. HAARLEM, 8 maart Zoals ieder jaar was de concertzaal maandagmid dag en -avond herschapen in een hart- veroverende gelegenheid, waar zeer vele Libelle-enthousiasten een plaatsje hadden gevonden. Op een vlotte en ge zellige wijze werd ook dit keer weer de Lihelle-show gebracht door een vjjftal mannequins, die duidelijk en charmant geleid werd door een lady-speaker. Er zijn in een paar uur tijds diverse modellen aan ons voorbijgegaan, die preludiëerde op het komende voorjaar en de zomer. Veel van deze modéllen waren gemaakt van het prettige „super-roneva". Dit is een veredelde katoen met talrijke mogelijkheden. Het is soepel en licht en laat zich gemak kelijk verwerken tot velerlei creaties. Ook hier werd duidelijk, hoe zwart-wit dit seizoen de toon aangeeft. Hierin was een alleraardigst jurkje van pen tekening-dessin in een haute-couture model van Line Carmine. Turquoise was op de show vele malen present. Er was een imprimé baby-doll in deze kleur, doch ook blouses en japonnen. Deze kleur is zowel voor de wat oudere dame als voor het jonge meisje ge schikt. Ook lila blijft nog zeer in trek' gecombineerd met andere kleuren kan er een aparte creatie van gemaakt worden, zoals bleek uit een lila com plet. met roodachtige blouse. Wat de modellen betreft wordt het ons nogal gemakkcHik gemaakt. Z- zijn vrouwelijk van lijn en zeer char mant. Zowel de wijde als de kokerro' zijn elegant. De taille is vrijwel op haar plaats en wordt vaak geaccen tueerd door een brede ceintuur. Deze zomer zullen naast veel mouwloze ja ponnen ook modellen met mouwen ge dragen worden. Zij zijn dan wat langer dan tot nu tot het geval was. De hals uitsnijding bepaalt zich veelal tot het rugdécolleté. Wij hebben op de show al deze varia ties aan ons zien voorbijgaan, vervaar digd van soepele stoffen in mooie kleur schakeringen. De modellen, waarvan enkele van Parijse couturiers, waren voor de Nederlandse vrouw aanvaard baar en zeker de moeite van het ma ken waard. Tot slot passeerde ons een iüi,. Een der fleurige zomertoiletjes van de Libelle-show. charmante jonge bruid in een wolk van katoen. De show werd gehouden in sa menwerking met Ten Cate Mode NV in Hengelo. K. H. BLOEMENDAAL, 9 maart. In het hoofdkantoor van het Provinciaal Elek triciteitsbedrijf van Noord-Holland heeft vanmorgen de directeur van het bedrijf, ir. J. den Boestert, bekend gemaakt, dat dezer dagen in het gebied Noord-Hol land de 200.000ste kleingebruiker werd geregistreerd. Het waren de heer en mevr. H. W. Koehler-Rottschdfer, Phoe- nixstraat 29 te Krommenie, die tijdens een korte plechtigheid door de directeur van deze, voor het P.E.N. zo verheugen de mijlpaal, op de hoogte werden gesteld. Toen in 1918, aldus de heer Den Boes tert, uit een voortzetting van een aantal particuliere maatschappijen het huidige overheidsbedrijf was gegroeid, bedroeg het aantal afnemers aan wie direct stroom werd geleverd, ongeveer 10.000. Sindsdien heeft het gebruik van elek triciteit voor binnenverlichting en huis houdelijke doeleinden, voor straat- en wegenverlichting, -polderbemaling, spoor wegen en groot- en kleinindustrie een enorme vlucht genomen. In 1959 werd voor alle doeleinden tezamen 1.375 min. kWh afgeleverd, hetgeen ongeveer 12 procent is van hetgeen alle elektriciteits bedrijven van Nederland afleveren. Daarmee is het P.E.N. als zelfstandig bedrijf de grootste producent. Het ge hele verzorgingsgebied is thans geëlek trificeerd en alle afnemers, hoe afgele gen de verbruikplaats ook is, genieten een uniform tarief. Het aantal aanslui tingen in de sector kleinverbruikers be droeg op 5 februari 1940 100.000, nu, in 1960, is dit aantal verdubbeld en ver bruiken 200.000 aangeslotenen tezamen ongeveer 240 miljoen kWh per jaar, het- Secn neerkomt op een verbruik van 1200 kWh per jaar per gezin. Na dit overzicht richtte de heer Den Boestert zich tot mevr. Koehler en vroeg haar door het drukken op een knop het geschenk te onthullen, dat het P.E.N. haar als bewijs van erkentelijkheid voor het vertrouwen, dat de afnemers in het energiebedrijf gesteld hadden, aanbood. Automatisch werd een laken omhoog getrokken en een prachtige elektrische volautomatische wascombinatie werd zichtbaar. Een stralende mevr. Koehler toonde zich uitgelaten over dit fraaie geschenk, dat haar bijzonder welkom was. Zij is sinds 13 februari van dit jaar getrouwd en bewoont een nieuw huis in Krommenie. De heer Koehler dankte de bedrijfsleiding voor het geschenk, dat hem volgens zijn zeggen geheel zonder verdiensten van zijn kant was toegeval len. Hij was ervan overtuigd, dat zijn vrouw er veel plezier aan zou beleven. AMSTERDAM. 8 maart De offi cier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker, heeft bij het gerechtshof appel aange tekend tegen de vonnissen, die de Am sterdamse rechtbank geveld heeft in de zaak van de souteneurs van de „walletjes". De officier had als bijzondere eis ge steld dat het zevental verdachten ver boden zou worden gedurende een proef tijd van drie jaar kamers te verhuren. De rechtbank volstond met het opleg gen van boetes. Als overweging gold daarbij dat de politie gedurende lange tijd geen proces verbaal in verband met dit misdrijf had opgemaakt. AMSTERDAM, 9 maart In de week van 28 februari tot en met 5 maart zijn in de hoofdstedelijk haven aangekomen 141 schepen (349.451 brt) en vertrokken 136 schepen (357.722 brt). BEJAARDEN. De Haarlemse Ka tholieke Bond voor bejaarden en gepen- sionneerden houdt maandag 14 maart, 's middags om twee uur, zijn jaarver gadering in „Het Stoofke". IHflIiillllliltllllllllllllHllllllllllNIIIIIIIIHttMHIItHilllIHHIIII CINEMA PALACE: Maïtresse, 18 J.; X, T en 9.15 uur. Do. 8 uur: Voor wie de klok luidt, 18 J. FRANS HALS: Slaapkamergeheimpjes, 18 jaar (2e week); 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Veerpont naar Hongkong, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Do.-cyclus: Anna, 18 jaar. REMBRANDT: De man die verdwenen moest, 18 jaar (4e week); 2, 6.45 en 9.15 uur. ROXY: T.m. do.: Bengaalse Brigade, 14 2.30, 7 9.15 uur. STUDIO: De muis, die brulde, a. L (3e week); 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: T.m. di. 8.15 uur: Les quatre cents coups, 18 jaar. Do. 8.15 uur: Summermadness, 18 J. Woensdag 9 maart Stadsschouwburg, 8 uur: Het Nederlands Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. Minerva-theater, 8 uur: Balletuitvoering Studio Leonard Salaz. Donderdag 10 maart Frans Halsmuseum, 8 uur: Kamermu ziekavond door Anke Marie Moraven, viool, en Kees Steinroth, piano. Woensdag 9 maart Concertgebouw, 7.45 uur: Interscholaire. modeshow. Krelagehuis, 1017 en 19—23 uur: Voor- jaarsbeurs. Donderdag 10 maart Concertgebouw, 10 uur: Vergadering rk. Land- en Tuinbouwbond LTB. Restaurant Brinkmann, 8 uur: Lezing door Hella S. Haasse voor Centrum van Internationale Lezingen. Krelagehuis, 1017 en 1923 uur: Voor- ja arsbeurs. IJMUIDEN Woensdag 9 maart Hoog water: 1.14 u. en 13.39 u. Laag water: 8.49 u. en 21.25 u. Donderdag 10 maart Hoog water: 2.07 u. en 14.24 u. Laag water: 9.44 u. en 22.15 u. Advertentie Wij brengen U elke week een uiterst fijne zomercollectie, een leuk artikeltje tegen een bij zonder lage prijs. Deze week streepjes en ruitjes. Prijs 4.30. kleine stijging per maat Haarlem, Vnegang 46 BEVALLEN van een zoon: W. J. v. Norde-van der Wekken; J. E. Aubrun- Ouendag; C. G. Teeuwen-van Leeuwen. Van een dochter: M. J. Netz-Janssen; L. T. Gerlofs-Jautze. ONDERTROUWD: G. J. G. Vinke- steijn en E. M. W. Nelissen; F. W. Martens en C. G. J. van Rooden; W.H. Andersen en S. M. E. van Eskert; G. A. Knijnenberg en G. M. van der Voort; T. A. Kop en W. M. Dietz. GEHUWD: F. L. Visser en J. Bouw huis; J. J. P. Kraaijer en M. G. Simons. OVERLEDEN: W. Davelaar, 73 jaar, Gasthuisvest; J. Paulen-Tromp, 56 i., Papentorensvest; A. C. Wempe, 57 j., Rijksstraatweg; H. Belder-Reumann, 81 j., Oranjeplein; H. P. Arentz, 86 j„ Crayenesterlaan. 4(i Ned 1958 4V2 Ned. 1960 4l4 Ned 1959 Ned 1953 Staffel 1947 3',i Ned 1956 3v. Ned 1948 3',4 Ned 1950 3V. Ned 1954 3y„ Ned 1955 n B.N.G Won.bouw] 6 Ned Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H V.A Senem bah-Mij A.K.U Berke) Patent Calvè-Delft Cert Dell Mi) Fokkei v Gelder Hoogovens Müllei Co. Philips Gem.bez Unilever Bill!ton 2e Kon Petroleum 50 Hol) Amerika Lijn K.L.M Kon Ned Stoomb K.P.M Ned Stoomv Mtl v Ommeren Ned Scheepvaart Un: Rentespaarbrteven '57 Rentespaarbrieven '58 2'a Amsterdam '56 2(4 Amsterdam 56 n 2'4 Rotterdam '57 Alb Heiir kl obi Vorig opening Slot 9/3 99% 99% 97% 93% 92& 92% 85% 86% 88 90 i no 3' lUOTS 249 VL' 115j2 150*6 153 545 430*6 43U/4 684 172 324V, 240Vi 760 762 350 751*6 7491/2 723*4 724 340 149 149.50 150*4 150*4 107.50 170s/. 172*4 139 H 171 243M- 144% 145% 108% 83*4 90% QR DO 121 Anaconda Coppe: Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KL-M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 7/3 50% 46% 52té 85% 44(4 79% 28% 45% 63 62% 39% 32% 19% 44 44% 20% 81% 8/3 49% 45% 51% 84% 43% 78% 27% 43% 6274 61 39V. 32(4 19% 44 43% 20% 79% Stemming: gedrukt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3