WORDT HAARLEMMERLIEDE NIET OPGEHEVEN? Annexatie Schalkwijk zou apart te regelen zijn Steeds meer mensen drinken KOFFIE HUG mmm Dr. De Smidt, zilveren schakel jeugd-muziek A. Huissen hield inleiding over middenstandsnota Modeshows met veel kleur en fleur 11 Meerderheid Kamercommissie afwijzend Uit STAD I en STREEK Het Oecumenisch Concilie ?f 'n Waarborg-costuum T DONDERDAG 10 MAART I960 PAGINA 3 Haarlem e.o. Films Muziek Diversen Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem Ka Idee van G.S. Actie „Doe Open" Kleinkunstartiesten voetballen tegen stadhuispersoneel daarom opnieuw goedkoper De Koffie HAGwproef 1959 heeft deze vanouds bekende cofiteïne- vrije koffie weer in vele huisge zinnen ingang doen vinden. Het verrukkelijke aroma en de fijne pittige smaak van HAG zullen ook u bekoren. Koffie HAG spaart hart en zenuwen Dat betekent onbeperkt genot zonder nadelige gevolgen. HR G Convocatie na Pasen? Nieuwe Shellmij. neemt B.P.M.-Indonesië over Volop spanning in bridge- competitie voor damesparen Een goed begin: 89.- - 179.- Groie Mark± 1-7 Haarlem Onvoorzichtige ma noeuvre op Rijksweg 4 Drie auto's in botsing Voor r.-k. middenstandsvereniging Bijzondere stijl Verrassend beeld Interscholaire Kroon schorst raads besluiten Voor ENGEL Grote Houtstraat 18 Haarlem Tel. 1444 Beurs van Amsterdam - -— Beurs van New York I de of HAARLEM, 10 maart Binnen zeer Korte tijd is het Voorlopig Verslag te Verwachten van de Kamercommissie voor Binnenlandse Zaken, terzake van Ret Wetsontwerp tot samenvoeging van de gemeenten Haarlemmermeer en Haarlemmerliede. Wij vernemen uit Den Haag, dat een meerderheid van de commissie allerminst is ingenomen met de voorgestelde opheffing van de ge meente Haarlemmerliede en het wordt dan ook twijfelachtig genoemd of het Wetsontwerp in zijn huidige vorm door de Kamer zal worden aangenomen. Over de in het ontwerp vervatte an nexatie van Schalkwijk door Haarlem bestaat wel overeenstemming. Hierdoor is de merkwaardige situatie Ontstaan, dat een meerderheid van de Kamercommissie de hoofdzaak van het wetsontwerp afwijst, terwijl zij de betrekkelijke bijzaak van de annexa tie wel accepteert. Hoe de reeds lang durende procedure nu tenslotte zal wor den afgewikkeld, is nog niet bekend. Het is mogelijk, dat de Kamer bij de behandeling van het Wetsontwerp het ontwerp zodanig amendeert, dat slechts de annexatie van Schalkwijk wordt aan vaard, maar het is evenmin uitgeslo ten, dat het ontwerp naar de regering wordt teruggezonden, waarna een nieuw wetsontwerp moet worden inge diend, dat alleen de annexatie van Schalkwijk behelst. In dat laatste geval zou de hele machine opnieujf in wer king moeten worden gesteld en zullen Gedeputeerde Staten en de betreffende femeenteraden opnieuw hun oordeel enbaar moeten maken. Tegen deze laatste procedure bestaal nogal bezwaar, vooral omdat de an nexatie van Schalkwijk feitelijk geen uitstel meer verdraagt. Haarlem heeft dit gebied dringend nodig in verband hiet de woningbouw. De procedure beeft al veel te lang geduurd, zodat de woningbouw in Haarlem dreigt te stag neren door gebrek aan bouwrijp ter rein. De meerderheid van de vaste Ka mercommissie zou zo vernemen wij ernstig bezwaar hebben tegen de voorgestelde opheffing van Haar lemmerliede op een ogenblik, dat er nog helemaal geen zekerheid bestaat over de ontwikkeling van dit gebied in de naaste toekomst. De Amster damse havenplannen zijn wel zo in grijpend, dat men het wanneer de ze werkelijk doorgaan niet ver antwoord acht op dit ogenblik de ge meente Haarlemmerliede op te hef- Men vraagt zich met name af et de regering, die toch geacht kan worden van de Amsterdamse haven- piannen af te weten, en zonder wier materiële steun die plannen zelfs niet cön,2?srd Runnen worden, niet in- wefir' is door tegelijkertijd een vonr?rlWeiT in te dienen, dat moet senrZA~Jn ?en „groene buffer" tus- en Haarlem. Als de plannen doorgaan, zo sen Amsterdam plannen aoorgaai duren I"en' zal bet niet lang meer u. 01 de grenzen van het nieuwe .aF emmermeer zullen opnieuw ge- L moeten worden, maar dan ren behoeve van Amsterdam. Er zijn in de Kamercommissie zelfs Stemmen opgegaan, die zich afvra- niiiiiiiiiiiiiimiimmiiiiii lm hui hum mini mi mi urn minui maart CINEMA PALACE: Maitresse, 18 j.; 2 u. Do. 8 uur: Voor wie de klok luidt, 18 FRANS HALS: Slaapkamergeheimpjes, 18 „M (2e week); 2, 7 en 9.15 uur. fJDO: Veerpont naar Hongkong, 14 jaar; t T,kT„en 9-15 uur. RvliS Do.-cyclus: Anna, 18 j., 2 en. 8 u. %«®KANDT: De man die verdwijnen uu^ 18 iaar (4e week); 2, 6.45 en 9.15 9.u ,Bengaalse Brigade, 14 j.; 2.30, 7 studio!1"^ week);" Pr, muis, die brulde, a. 1. (3e MINERVa 7 en 9.15 uur. Do- 8.15'uur- c summermadness, 18 j. Donderdae m Frans Halsmuseum, o tiekavond door Anke iuT~' - Viool, en Kees Steinroth, p!"n0 Morave Donderdag 10 maart t ^,HnCeIlgeS.ouw' 10 uur: Vergadering rk Restaurant"1nbouwbond LTB. door Hella S. H^ss^vonr rT1 Lezing Internationale Lezingen Centrum van Krelagehuls, I0-_17 en io Jaarsbeurs. en 19~23 uur: Voor- UMUIDEN DONDERDAG 10 MAART Hoog water: £.07 u. en 14.24 u. Laag water: ^.44 Ué en 22.15 u. VRIJDAG 11 MAART Hoog water- 2.46 u. en 15.00 u. Laag water; 10.33 U. en 22.58 u. PREVALLEN van een zoon: M- l^tra-Brand (2 zrts.); N. .CV^ Ha- "ian-van Roosmalen; A. C. A. Kors Ha ëcdoorn; BEVALLEN van een dochter; C. M- Prins-van Zelfst; H. C. M. Raymans- pbR; A. J. H. van der Tooren-Kuyper, Vt- G. Bosman-Rijbroek; R. J. Eeens- Vonk; G. F. Willems-GroenendijkM. K. Barkmey er-Nolten; H. C. J. Bruyn- Ll es-van Velthuijsen; M. G. Terranea- Loerakker; C. E. Thomassen-Uitendaal; B. S. M. Hol-Hilarius; M. J. Slinger- «ohnson. OVERLEDEN: A. M. Volkers-Bak ker, 65 jr., Hazepaterslaan; J .Kam- biinga-van den Broek, 74 jr., Kamper- k'ngel; H. A. Waning, 81 jr., Amster damsevaart; C. de Nieuwe, 74 jr.j Doel- ®draat; J. de Jong, 84 jr., Gasthuisvest; G- C. P. Sweekhorst, 62 jr., EiLen- ®traat; A. J. F. van Balen, 61 jr., Scho- terweg. ONDERTROUWD: H. M. de Vries C. T. Smit; J. S. A. Hoek en C. C. •y- Pijnaker; G. Scheepmaker en H ermeerA A. Kac en t S M. M. meer; A. A. Kas "en T. S. M. van Rampen; B. J. Kok en J. T. Honkoop; J. A. Koerhuis en M. L. Mes; W. v*: Out en A. M. Tangermann; M. H. fjfry en E. I. Peettoom; H. A. Sparre- °°°m en J. Robinson. GEHUWD; P. B. N. M. Postma en v'H: Phil; A. C. M. Kompier en T. M. an der Meer; H. J. W. Willems en .J Pn*£Utte; J" W- H" Prins e" M. L. sthuma; B. J. Stoof en J. Bakker; «n tÏÏ0"- en M- Blom: w_ Philippo C p' Hoogkamer; G. J. Smit en derma Geuke; J- Amelink en J. p0l- gen of men niet beter Haarlemmermeer kan opeisen en bijvoorbeeld Zwanen burg bij Haarlemmerliede voegen, waardoor een sterkere tussengemeente ontstaat. Deze leden van de commissie bleken weinig te voelen voor een ge meente met een zeer groot oppervlak en verschillende buurtschappen. De samenvoeging van Haarlemmer liede en Haarlemmermeer is een idee van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. Dit college zocht naar een me thode om een halt toe te roepen aan de groei naar elkaar toe van Haarlem en Amsterdam. Bij G.S. lag echter ook nog altijd een verzoek van Haarlem 0111 Schalkwijk te mogen annexeren ten behoeve van de woningbouw. G.S. heb ben toen beide voorstellen gecombineerd en de toenmalige minister van Binnen landse Zaken heeft dit gecombineerde voorstel in de vorm van een wetsont werp aan de Kamer voorgelegd. Uit on ze informaties is ons gebleken, dat ook in het College van Gedeputeerde Sta ten het aanvankelijk enthousiasme voor de voorgestelde samenvoeging thans wel enigermate bekoeld is. De samen stelling van het college is trouwens ook aanmerkelijk gewijzigd sinds het ogen blik, dat de samenvoeging van beide genieenten voor het eerst aan de orde werd gesteld. De betrokken gemeenten zijn geen van drieën erg enthousiast geweest. Haarlemmerliede verzette zich uiter aard heftig tegen de voorgestelde op heffing. Tegen de annexatie van Schalk wijk door Haarlem maakte men nim mer bezwaar en thans is de toestand BLOEMENDAAL, 10 maart. De in Bloemendaal door het jeugdvluchtelin- genhulp-eomité „Doe Open" gehouden acties hebben totaal ongeveer f 770, netto opgebracht. Woensdagmiddag werd als laatste actie een optcoht door Bloe- mendaal-dorp gehouden, die totaal 231,52 opbracht, namelijk 151,52 aan verkochte sleuteltjes en 80,inschrijf geld voor deelname aan de optocht. Op het bordes van de kerk van de Al lerheiligste Drieëenheid, het eindpunt van de optocht van gekostumeerde la gere school-leerlingen op versierde fiet sen en autopeds, heeft de echtgenote van de burgemeester van Bloemendaal, me vrouw mr. M. N. Peereboom Voller-Se- dée, de achttien prijzen voor de beste versieringen uitgereikt. De winnaars van de eerste tot en met derde prijs waren Erik Swakman, Henriëtte van derLeeun en Ferry Plewier. Op een vrachtauto van de gemeente gezeten, verzorgden „The Yokers" de muziek, waarachter ruim twee honderd kinderen door het Kinheimpark en het Duinlustpark gin gen. Van deze optocht heeft de radio vereniging NCRV opnamen gemaakt, die in een „Doe Open" uitzending aanstaan de vrijdag om 18.20 uur zullen worden uitgezonden. In Bloemendaal brachten twee jazz- concoursen f 350.op en de twee kin deroptochten f 420,op. Bij het totale bedrag van 770,,komt waarschijn lijk nog de opbrengst van de uitgestelde cabaretavond. Deze zal evenwel niet meer in Bloemendaal, maar wel ten bate van het Bloemendaalse vluchtelingenhulpcomité in Haarlem worden gehouden op een nader te be palen plaats en datum. (Advertentie) FFCINEVRIJE zelfs zo, dat de besturen van beide ge meenten vooruitlopend op de annexa tie, reeds samen een uitbreidingsplan voor Schalkwijk uitwerken. Haarlem had geen uitgesproken mening, omdat de opheffing van een nabuurgemeente het in feite niets aanging. Men verheel de echter niet, dat men in het alge meen opheffing van een gemeente maar een erg ingrijpende maatregel vond. En Haarlemmermeer heeft meerdere malen uitdrukkelijk laten weten, dat men de samenvoeging niet begeerde, maar dat men die zou accepteren als G.S. dit de beste oplossing vonden. PUZZELRIT De motorclub „Haar lem" zal woensdagavond 16 maart, ver trek om half negen, een avondpuzzelrit organieren. Delengte van het parcours bedraagt ongeveer 26 km. De gemiddelde snelheid 24 km per uur. Gestart wordt vanaf café De Witte Zwaan, aan de Kin- derhuisvest. KAB De kring Oost van de KAB organiseert maandag 14 maart des avonds om acht uur in het gebouw van speeltuin Kindervreugd aan de God fried van Bouillonstraat een vormings avond. Broeder Barelius Senalt zal spre ken over „Christendom contra commu nisme in China". Na afloop worden nog enkele klaverjaswedstrijden gespeeld. HAARLEM, 10 maart Vjjf en twintig jaar worden er in Haarlem nu al concerten voor de jeugd gegeven, die in hoofdzaak bestemd zijn voor leerlin gen van middelbare en ULO-scholen. Hoe juist en gelukkig destijds het ini tiatief geweest is om de jeugd op een specifieke wijze met de muziek in aan raking te brengen moge blijken uit het feit, dat de concerten telkens met een verheugend grote belangstelling worden gehonoreerd. Degenen, die een kwart eeuw geleden dat initiatief na men, waren voor het merendeel mu ziekliefhebbers, geen professionele be oefenaars. Tot hen behoorde dr. J. R. H. de Smidt, die nog altijd deel uit maakt van de commissie welke thans de jeugdconcerten organiseert. Hij viert dus samen met wat hij mee in het leven heeft helpen roepen en ju bileum. Zonder het zelf te willen wordt hij morgenavond om negen uur in de tuinzaal van het Concertgebouw deswe ge gehuldigd tijdens een bijeenkomst, die door liet college van B. en W. van Haarlem is belegd. De toenmalige dirigent van de Haar lemse Orkest Vereniging, Frits Schuur- Importeur: HAG-Verkoopkantoor, Haarlem Postbus 619 VATICAANSTAD, 10 maart (AFP) De convocatie voor het oecumenisch concilie van de Kerk wordt na Pasen verwacht, aldus verneemt AFP in ge woonlijk welingelichte kringen in Vati caanstad. Het concilie zal, meent men, in 1962 gehouden worden. Tegelijk met het verschijnen van de convocatie zal de Paus de zestien commissies instel len die de voorbereidingen voor het concilie moeten treffen en daarbij elk de zielzorg e.d. een bepaald gebied bestrijden zoals dat van het dogma, de moraal, de liturgie, DJAKARTA, 9 maart De Shell Oil Company heeft bekend gemaakt, dat de Indonesische minister van justitie toe stemming heeft gegeven voor de oprich ting van een nieuwe Shellmaatschappij in Indonesië, genaamd P. T. Shell In donesia die te Djakarta zal worden ge vestigd. De nieuwe maatschappij, die is opgericht door de anadian Shell Ontario en de Shell Overseas Exploration Com pany te Londen, zal de Shell-belangen in Indonesië overnemen van de huidige Indonesische dochtermaatschappij, de Bataafsche Petroleum Maatschappij. HAARLEM, 10 maart In de dames paren-competitie in het district Ken- nemerland heerst in alle afdelingen nog volop spanning. Met nog twee zittingen te spelen zijn de kampioenen van het vorige jaar, de dames Blom-Meijer nog lang niet kansloos. De standen luiden als volgt: Hoofdklasse: 1. Brossois-Fabel 21785%; 2. Blom-Meijer 209,52%; 3. van Eckelt- Thodenv. Velzen 207, 15%; 4. Moltzer- Viskil 206.55%- 5. Broer-Van Hees 195,35%- 6 Kieck-Vos 192,86%; 7. Cohen- De Groot' 188,69%; 8. Stoorvogel-Wulff 181,55%. Eerste klasse: 1. Bakker-Van Leeu wen 224,10%; 2. Van Dijk-Otto 216,38%; 3. Versluijs-De Wit 215,77%; 4. Eijking- Verkroost 209.82%; 5. Philippo-Servaas 209,23%; 6. Brouwer-Joustra 206,85%; 7. Having-Hofstede 205,65%; 8. V. d. Horst-Van Wijk 203,76%; 9. Groenewe- gen-Nasette 202.32%- 10. Horsmeijer- Kooperberg 200,61%;'li. Van Staalen- Grupping 198,51%; 12. Knuijt-Knuijt 196,44%; 13. Bakker-De Leeuw 195,23%; Buderbeek-Witjas 186,91%; 15. V. Dan- zig-Perry 155,48%. Tweede klasse: 1. Sprenger-Teunissen 218.57%; 2. Levy-Potjeswijd 216,66%; 3. Crok-Klokkers 207,29%; 4.Buchman-Bee- len 207,00%; 5. Hartel-Mensink 204,34%; 6. Cohen-Sneiders 203,82%; 7. Faase- Springveld 199,65%; 8. Polak-Spiele 199,14%; 9, Bürmeister-Van Maanen 188,19%; 10. Van Gelderen-Philips 183,94%; 11. Van Vliet-Van Zaal 178,01%. man, heeft de heer De Smidt het idee om de jeugd in contact te brengen met de muziek aan de hand gedaan, nadat deze zich in zorgelijke bewoordingen had uitgelaten over de algemeen gerin ge belangstelling voor de concerten. Wie de heer De Smidt kent kan zich voor stellen met welk enthousiasme hij zich aan zijn taak begon te wijden. In min der dan geen tijd had hij een aantal mu- ziekminnenden rond zich verzameld, die geïnspireerd door zijn bezieling al even enthousiast aan het werk to gen. Tot degenen van dit eerste uur be hoorden onder andere dr. W. van der Berg, mr. A. Beets en dr. Th. de Crauw. In 1935 hadden de eerste twee „echte" jeugdconcerten in Haarlem plaats. Toen nog in de Jansschouw burg. De belangstelling van de zijde van de jeugd bleek evenwel zo verheugend groot, dat besloten werd de volgende evenementen in de Concertzaal te doen houden. Vanaf die tijd is het met de Haarlem se jeugdconcerten steeds - om een mu ziekterm te rechter plaatse te gebrui ken - „crescendo" gegaan. Tot deze vlucht heeft dr. De Smidt veel bijge dragen. Vooral in de aanvang ervan, toen hfi, secretaris van de commissie, de omvangrijke administratie en orga nisatie in handen had, daarbij „a la quatre mains" voortreffelijk terzijde ge staan door zijn vrouw. De voedingsbo dem voor al dit werk mag geïdentifi ceerd worden met de meer dan gewo ne belangstelling voor muziek van dr. De Smidt en met diens hartelijke gene genheid voor de jeugd. Van deze beide eigenschappen hebben in de afgelopen vijf en twintig jaren vele tienduizenden Haarlemse kinderen geprofiteerd. (Advertentie) Begin het vooijaar goed en kies een Waarborg-costuum uit de gloednieuwe collectie „mode 1960". Prachtige wollen kamgarens, twist-cloth en bannoekburn. In de nieuwste Piëmonte modekleuren. zo vanuit Italië. SASSENHEIM, 10 maart Gister avond om 7 uur had onder Sassenheim op Rijksweg 4 ter hoogte van de oprit aan de Klinkenberg een aanrijding plaats waarbij drie auto's betrokken waren. Een bestelauto bestuurd door C. H. W. uit Haarlem en komende van de oprit kreeg op de Rijksweg aan gekomen in de gaten dat hij in de richting Den Haag reed. Daar be stuurder naar Amsterdam wilde stak hij de rijbaan over om door een gat in de haag op de oostelijke rijbaan te komen. Bij deze onvoorzichtige poging reed eerst een personenauto bestuurd door de toneelinstructeur H, uit Amsterdam tegen het obstakel op. Een Opel sta tioncar bestuurd door F. W. de R. uit 's Gravenhage en eveneens komen de uit de richting Amsterdam deed hetzelfde. Alle inzittenden bleven on gedeerd, terwijl de drie auto's averij opliepen. HAARLEM, 10 maart. Voor een te klein aantal leden van de Haarlemse afdeling van de r.k. Middenstandsver eniging heeft de heer A. Huissen gis teravond een inleiding gehouden over de in december van het vorig jaar verschenen Middenstandsnota. In kort bestek heeft de heer Huissen de na druk gelegd op enkele belangrijke pun ten uit de nota: integratie van het mid den- en kleinbedrijf in de volkshuishou ding, bevordering van onderwijs, re search en voorlichting, de mogelijkheid van het verlenen van overheidskredie- ten en het vraagstuk van de opvolging. Vooral over deze onderwerpen ont stond na de pauze een levendige discus sie, waarin vaak persoonlijke ervarin gen ter sprake werden gebracht. Ten antwoord op een vraag, waarin getwij- Gistermiddag was Hotel Duin en Kruidberg te Santpoort herschapen in een modecentrum, waarin L'Abeille, haute Couture en Toon Smit, hoeden, hun collectie voor het komende seizoen „Lente 1960" toonden. De show had een uiterst verzorgd en verfijnd karakter. De mantels en pakjes waren van een rijke eenvoud, zowel van model, stof als kleur. De rokken waren op de heup gebombeerd of helemaal strak met kleine splitjes opzij of van achteren. De meeste jasjes hadden dit jaar bij L'Abeille een gestrikt koordceintuurtje en, wat van een heel eigen stijl getuig de, een zeer grappige plooiverwer- king op de zakken. Wat stoffen en kleuren betreft willen wij de kamgarens en Shetland tweeds noemen, vooral in grijs, beige en het zo en vogue zijnde lindegroen. Evenals de fijn-geruite pakjes, geheel in Chan- nel-stijl afgebiesd, kreeg een drie-delig ensemble in een korenblauw ruitje met een aangeknipt kort mouwtje en blou- sende rug, een warm applaus. Hierna volgde een grote serie mïd- dagjaponnetjes, waarbij ons mooi ge tekende dessins vooral blauw-wit en zwart-wit korte ingezette mouwtjes en lage decolleté's opvielen. Ook hier zagen wij enkele japonnen met bijpas sende mantel, eventueel met afneem bare bontkraag, wat nog steeds een heel gedistingeerd geheel vormt. De hoedjes van Toon Smit vulden de show uitstekend aan: soms bestonden zij alleen uit een bloem met een voile of uit bloembladgarnering, wat werke lijk zomerse effecten gaf. Hier tegen over stond het uiterste nl. zeer grote hoeden, hoge bollen (vanwege de tegen woordige bolle en hoogopgestoken kap sels) met brede rand; het had meer het idee van een geklede zonnehoed, het stond niettemin erg charmant. Altijd heel aantrekkelijk is de cock tail- en avondkleding. Deze show maak te hierop geen uitzondering. Wij kregen een prachtig wit-zijden ensemble te zien: strapless japon, witte avondman tel met bontkraag. Na een droom van een ijl-rose toilet kwam een zijden avondjapon in kleurig dessin met een ruim vallende georgette overjurk. Tot slot werd voor de overvolle zaal natuurlijk dé creatie van iedere show gepresenteerd: de bruidsjapon, een stijlvol model met een kort sluiertje, op het hoofd bijeengehouden door een toefje lelietjes van Dalen. Met het warme bijval van de bezoek sters tijdens het traditionele ererondje van de zes mannequins werd deze suc cesvolle show besloten. R. Een verrassend beeld heeft weer de show opgeleverd van de firma Spruit; natuurlijk ook hier een beeld van lente en zomer, van fleur en kleur, maar dan toch vaak gelijst in een aparte stijl en geïnspireerd door strikt persoonlijke inzichten. In grote lijnen volgde de show de mode zoals ze allerwege en bij herhaling reeds aangeduid is, maar daarnaast bleken eigen vondsten én om hun, wij mogen haast schrijven, artistiek, niveau én in ieder geval om hun oorspronkelijkheid bepalend te ziju. Wat dat laatste betreft kwamen de belangstellenden gisteravond na de pau ze ruimschoots aan hun trekken. Wij herinneren bijvoorbeeld aan een com plet van wollen stof in lila tint, waar van de japon de charmante hooggeplaat ste zakjes had en de mantel de wat la ger dan de taille aangebrachte soepel omgeknoopte ceintuur. Er waren nog diverse andere creaties in die trant, waarbij het accent viel op de soepel vallende taillering. De mouwen waren veelal zevenachtste en de mouwinzet in genieus. Er waren voor de mantels mooie wollen stoffen gebruikt. Ook in de japonnen vinden we de vloeiende lyn terug, waarnaast toch ook weer model len, die de body meeromsluiten en een vrouwelijk silhouet geven. Wij za gen de befaamde Prince de Galles ruit jes, alsmede zuiver zijden shantung, ïijnere jersey, wollen stoffen met bin- nenell'ect en dergelijke. Het zwart-wit was door Irma Spruit op voortreffe lijke wijze uitgewerkt. Hierin zagen we een aansluitende japon met een recht vallend jasje, afgebiesd met zwart wol len tres. Doch naast dit complet nog enkele jurkjes in deze uitvoering, waar bij ook weer veel aandacht geschonken was aan de inzet van de mouw, en de grote knopen dikwijls een garnering wa ren, zonder verdere functie Irma Spruit brengt haar modellen, zoals reeds ge zegd, op een geheel eigen manier. Zij had de nadruk dit keer ook gelegd op de rug, die behalve een vrij diep dé colleté, dikwijls een los pand droeg, die de japon meer tot uitgaansjapon stem pelde. De casaclijn, op verschillende ma nieren uitgewerkt is zeer elegant. De tailleurs hebben dit seizoen lan gere jasjes en zijn eveneens vaag ge tailleerd. Ook hier grote knopen en los jes gestikte ceintuurs. Voor de pauze zagen we modellen uit binnen- en buitenland, waaronder een gebreide mantel uit Wenen, alsme de soepel verwerkte jakjes. De mantels Soms wat aarzelend dan weer met flair paradeerden de jeugdige „modinettes" over de loopplank tijdens de show van de Interscholaire. iiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii waren vaak voorzien van een kokerrok of van een japon van dezelfde stof. Het bruidstoilet tenslotte was van witte voile, had een losvallende rug en was kort gehouden. H.H. In het kader van haar jaarlijkse de monstraties toonden de leerlingen van het Interscholair .Jeugdtournooi Haar lem, afdeling handwerken, hun zelf ge maakte kledingstukken. Deze traditie, die nu ongeveer drie jaar bestaat, krijgt steeds meer belangstelling. De show werd dit jaar drie avonden gehou den. En gezien de prestaties die leer lingen van H.B.S., lycea, ulo-scholen, industrie- en huishoudscholen en ande re scholen van voortgezet onderwijs, leveren, kan men concluderen, dat ook deze onderafdeling van het Interscho lair Jeugdtournooi nuttig werk ver richt. Worden wij op de modeshows ge woonlijk geconfronteerd met manne quins, die modellen tonen op hun jeug dige figuurtjes afgestemd, de show die wij gisteravond in het concertgebouw zagen was van een heel ander genre. Soms wat aarzelend dan weer met flair paradeerden de jeugdige „modinettes" over de loopplank. Er liepen zelfs klei ne kleuters mee, die aan het geheel een vrolijk accent gaven. We zagen eenvoudige modellen alsook originele creaties zowel in winter- als zomer- modellen. Bijzonder aardig was een eigen ontworpen japonnetje met een rechte rok en twee losse stroken erover met zwart afgebiesd. Verder een jurk je van geruite stof met witte veston gegarneerd. Er waren zelfs leerlingen, die zelf een blouse hadden geweven en een ka toenen rok hadden bedrukt. Voorts wer den er pantalons getoond en gebreide, sportieve truien. De explicatrice, me juffrouw A. Zwemstra, legde er de na druk op, dat alle meisjes uiteraard niet evenveel noten op hun zang konden heb ben, gezien het verschillend aantal les uren dat zij ontvangen, naar gelang de aard van de school. De vice-voorzitter, de heer E. de Kat, die het openings woord sprak, vertelde, dat het Inter scholair Jeugdtoernooi Haarlem mo menteel 17.000 tot 18.000 leden telt. De ze vorm van samenwerking tussen ver schillende scholen is énig in Haarlem. W. feld werd aan een vlotte kredietvoor ziening, zei de heer Huissen, dat het ver lenen van kredieten door de overheid op de allereerste plaats gericht is op ondersteuning van bestaande en nieuwe vestigingen. Dat van overheidswege niet altijd even gretig daarop wordt in gegaan achtte hij hoofdzakelijk te wij ten aan het euvel, dat vele midden standers een verzoek om krediet niet kunnen waar maken aan de hand van overtuigende cijfers. Over de voorlich ting hanteerde de heer Huissen de me ning, dat op dit terrein een niet te on derschatten taak is wegelegd voor de middenstandsorganisaties zelf. In dit verband kwam de kwestie van de op volging ter sprake. Niet alleen naar zijn mening, maar naar die van som mige toehoorders stellen verscheidene middenstanders hun eventuele opvolgers (eigen kinderen) veel te laat op de hoog te van de situatie van het eigen bedrijf. Het Is daarom geen wonder, dat heel wat middenstandskinderen mede als ge volg van al te luidruchtige klachten van hun ouders niet bijzonder geporteerd zijn voor overname van het bedrijf. Het is de taak van de ouders hun kinderen over het eigen bedrijf voor te lichten. Hen te vertellen, dat de zaken er thans zo en zo voorstaan en dat verwacht mag worden, dat de situatie in de toe komst beslist niet slechter zal zijn. Ter scholing van de middenstander zou het wenselijk zijn, wanneer er gespreksgroe pen zouden worden geformeerd, waarop bedrijfseconomische vraagstukken aan de orde zouden worden gesteld en waar op gegevens onderling werden uitge wisseld. Het voeren van een administra tie is niet alleen nodig voor het bepa len van het bedrag, dat men aan de fiscus schuldig is, maar veeleer van belang voor het voeren van een juist gericht bedrijfsbeleid. De bijeenkomst werd geopend en ge sloten door de voorzitter van de Haar lemse afdeling, de heer Frans van Rey- sen. DEN HAAG, 10 maart De Kroon heeft raadsbesluiten van de gemeenten Veendam, Winschoten en Purmerend geschorst, hangende het onderzoek naar de vraag of deze besluiten in strijd zijn met het algemeen belang. Zfi betreffen het verlenen van een uitke ring ineens of extra salarisverhoging aan het gemeentepersoneel. Advertentie 4y2 Ned. 1958 4(4 Ned. 1960 4!i Ned. 1959 3?i Ned 1953 Staff e) 1947 3',4 Ned 1956 3V« Ned 1948 3% Ned 1950 314 Ned. 1954 31/4 Ned. 1955 n B.N.G. Won.bouwl 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. Senembah-Mij. AJC.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Dell Mil Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez. Unilever Bill! ton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn KX.M. Kon Ned Stoomb Mil KPJfl. Ned Stoomv Mij v Ommeren Ned. Scheepvaart (Jnie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 H 214 Rotterdam '57 Alb Heiin kl obi 4 Vorlg opening Slot 10/3 99% 99% 94 9714 92A 92^ 92& 86& 88 90 10834 2491/2 1161/4 151% 155 V2 548 431 441 276 685^ 170.10 172.30 324 V2 240 75734 7561,4 350 7523,4 769 V4 725V2 740% 336 149.30 150.30 150 V2 153 106 1703*, 1731,4 138 168 241 \'2 145% 147 123^ 83% 901/4 95 Va 120 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric Genera] Motors Kennecott Copper KL.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel RoyaJ Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 8/3 49% 45% 51% 84% 43% 78t£ 2714 43% 62% 61 39Vs 32% 1914 44 43% 2014 79% 9/3 5214 47% 54 86% 4414 79 2814 44% 65%e 6284 39% 3114 19% 45 43% 20 82% Stemming; vast.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3