Breuk in het ondernemersfront PAUL VLAANDEREN vermiste tweeling &S88 SïïSttï Britse regering akkoord met reorganisatie der spoorwegen Verhit Ermelo wil koste wat kost zelfstandig blijven Studiedag van het Landelijk Vrouwengilde te Utrecht Hongaren twijfelen aan de zelfmoord van Bang Jensen Principe van subsidie door de overheid blijkbaar aanvaard Westelijk plan voor drie fasen Waarschuwing van Rickover Actiecomité naar Den Haag Australië—Nederland Scherpe verklaring van Federatie van Hongaarse verenigingen in ons land Ben Goerion bij Eisenhower Jong leven uit Agadir Eén der achterlijkste van hun soort De ontwapening Jhr. dr. U. H. van Beyma overleden Auto-ongeval in de Jura De grote lijnen van het katholiek geloof Inleiding van pater A. Kreykamp O.P. Nieuwbouw voor kon. instituut ingenieurs Politie in actie tegen demonstranten GEMEENTELIJKE UITKERINGEN Bespreking in Den Haai UNIVERSAL HAALT BAKZEIL VRIJDAG 11 MAART 1960 PAGINA 2 met sportemSstemen jrwssr®! keggen... -XT V.S. dreigen voorsprong op gebied van atoomduik boten te verliezen Het Amsterdams Ballet SAMSON SHAG VAT L'JKT OP .VLAANDEREN, \L WID6X IKDM MEE-WE MOETEN DIT" AAN DE BAAS tJfefr-^MENEEg withersT?v 1 l\EEN VREEMDE SNUITER XVROEG NAAR u.... EEN F'JNE /MENEER, DONKER MET EEN [STRIKJE...! H'J GING NET T l 6TEESJE IN. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 11 maart De Britse re gering heeft het rapport van de com- missie-Guillebaud over reorganisatie van de spoorwegen in Groot-Brittannië en het verhogen van de spoorwegionen bestudeerd, en gisteren bij monde van premier Macmillan in het Lagerhuis bekendgemaakt, dat zij de conclusies van het rapport grotendeels aanvaardt. Dit betekent, dat het spoorwegpersoneel een aanzienlijke loonsverhoging zal ont vangen, zodat eindelijk hun ontoereiken de Ionen een vergelijking zullen kunnen doorstaan met lonen uitbetaald in ande re industrieën. Voor het reorganiseren van de spoorwegen zal Macmillan een raad van advies in het leven roepen, die de spoorwegen zal decentraliseren en zal trachten de enorme verliezen van de Britse spoorwegen te verminde ren of zelfs geheel te voorkomen. Maar het is reeds duidelijk, dat de Britse regering het principe van een subsidie voor de spoorwegen heeft aan vaard. Want er is ook een verhoging van de spoorwegtarieven in het vooruit zicht gesteld van ongeveer 1015 pro cent. Een dergelijke verhoging evenwel zou de spoorwegen slechts 70 miljoen gulden per jaar aan extra-inkomen ver schaffen. terwijl alleen al de nieuwe loonsverhogingen voor het spoorwegper soneel een bedrag van >00 miljoen gulden per jaar zullen vergen. Er is weinig reden tot veel optimisme over de nieuwe plan nen voor reorganisatie van de Britse spoorwegen. Er zijn reeds zoveel plan nen naar voren gebracht sinds het eind van de oorlog en sinds de nationalisatie van de spoorwegen, maar er is vrijwel niets tot stand gebracht. De Britse spoorwegen, met uitzon dering van de forensentreinen en eni ge andere trajecten, verdienen nog steeds beschouwd te worden als beho rend tot de achterlijkste ter wereld. Zijn er ergens op aarde treinen, die vuiler zijn dan Britse treinen, en be staat er ergens een spoorwegstelsel, waar zo weinig rekening wordt gehou den met een minimum aan gerief voor de passagier, het eeuwige kind van de rekening? De regeringsverklaring van gisteren was onvermijdelijk aan de vage kant. Want de nieuwe raad van advies zal eerst moeten worden opgericht, voor dat de regering zich zal kunnen bedie nen van de door deze raad te verstrek ken adviezen. Maar er is nog een ander punt van onzekerheid. De regering is in princi pe bereid de loonsverhogingen voor het spoorwegpersoneel goed 'e keuren, maar het personeel zal zelf nog moeten be sluiten of het de verhogingen zal aan vaarden. Er zijn hier twee moeilijkheden. De drie vakverenigingen van spoorwegper soneel, nameljjk die van de machinis ten en stokers, die van het gesalarieerd personeel, en die van het gewone spoor wegpersoneel, gunnen elkaar nauwelijks het licht in de ogen, en de beter betaal- PARIJS, 11 maart (AFP) Op de vergadering van de tienlandencommïs- sie. die volgende week in Genève zal worden gewijd aan de ontwapening, zullen de vijf westelijke landen met een gemeenschappelijk plan voor de dag ko men. Lange tijd hebben deze vijf lan den, Amerika. Frankrijk, Engeland, Italië en Canada, er afwijkende menin gen op na gehouden. Gisteren maakte een woordvoerder van de NAVO be kend, dat deskundigen van vijf landen een compromis hebben uitgewerkt, dat, naar het heet, voor allen aanvaard baar is. De Russische delegatie in Ge neve zal worden geleid door de onder minister van buitenlandse zaken. Va lerian Zorin. Het westelijke plan behelst een ont wapening in drie fasen en het voorziet in inspectie en toezicht door een inter nationaal orgaan. In de eerste fase zou voornamelijk een inventaris moeten worden opge maakt. De verschillende landen zouden aan een internationale ontwapeningsor ganisatie gegevens over hun defensie «noeten verschaffen, zoals sterkte en bewapening van de strijdkrachten en omvang van de defensie-uitgaven. Voor de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie zou reeds een maximum-omvang voor de strijdkrachten gelden, nl. 2.500.000 man elk. Voor Engeland en Frankrijk wordt voorzien in de vaststelling van „ge schikte niveaus". Hiermee wordt te gemoet gekomen aan de Franse be zwaren tegen vroegere ontwapenings plannen, die voor Frankrijk een maximum van 650.000 man ver onderstelden. hetgeen Frankrijk met het oog op de strijd in Algerije niet wilde aanvaarden. Wat de bewapening betreft zouden de verschillende landen bepaalde over eengekomen typen en hoeveelheden conventionele wapens op het eigen ge bied, doch onder controle van de in ternationale organisatie, moeten op slaan. Zij zouden voorts mededeling moeten doen van alle plannen voor het lanceren van satellieten. den hechten meer belang aan het loons verschil tussen geschoolde en onge schoolde krachten dan aan de omvang van de toegekende loonsverhoging. Een tweede moeilijkheid is, dat welis waar de loonsverhogingen zullen worden toegekend met terugwerkende kracht tot begin januari van het huidige jaar, maar dat een aanzienlijk deel van het personeel verhoging eist met terugwer kende kracht tot augustus 1958, toen de commissie-Guillebaud door de regering in het leven werd geroepen. WASHINGTON, 11 maart (Reuter) De Amerikaanse vice-admiraal Hyman Rickover, de „vader" van de eerste Amerikaanse atoomduikboot, heeft voor een congrescommissie in Washington verklaard dat de Verenigde Staten ge vaar lopen hun voorsprong op het ge bied van de atoomduikboten te verlie zen, terwijl dit mogelijk juist het enige terrein is waarop zjj een voorsprong hebben op de Russen. De Russen kun nen, als zij dat willen, in drie tot vijf jaar meer atoomduikboten in de vaart hebben dan wij, zo zei hij. (Advertentie) (Van onze verslaggever) 's-GRAVENHAC E, 10 maart De gemoederen in Ermelo zijn nog steeds hevig beroerd om de voorgestelde in lijving van deze gemeente bij Harder wijk en Nunspeet. Ermelo en Nunspeet vormen nu één gemeente, maar van wege de tegengestelde belangen be sloot de raad reeds vijf jaar geleden tot splitsing over te gaan. Het is nog tot een wetsontwerp gekomen, maar Den Haag heeft het In de ijskast ge zet, omdat de rijksoverheid de gemeen telijke indeling van een hele reeks plaatsen op de Noord-West-Veluwe on der de loupe wilde nemen. Tot in de cember vorig jaar het voorstel van Ged. Staten van Gelderland kwam om de naam Ermel maar helemaal van de kaart te vegen en van dit uitge strekte territoir 8500 ha bij Harderwijk te voegen en de rest ongeveer 12000 ha onder de gemeente Nunspeet te doen vallen. De landelijke levolking van Ermelo, waar ook het vreemdelingenverkeer een belangrijke bron van inkomsten is, voelt er niet- voor door de stad te wor den opgeslokt. Zjj acht het, geziet. ook het grote verschil in mentaliteit onmo gelijk om met de Harderwijkers een organische g meen schap te vormen. Zo fel zijn de mensen in Ermelo tegen het plan gekant, dat naar het Actie-comité ons meedeelde, kreten worden gel oord als: „liever bedelaar in Ermelo dan miljonair in Harder wijk" en „de onderste steen zal bo ven komer vóór wij ons door Harder wijk lat-n innemen'. 'Er wordt zelfs al gemompeld, dat als het voorstel niet wordt ti .uggenomen, de mensen van Ermelo iet een kudde schapen naar het Binnenhof zullen trekkèn om te protesteren. In een adres aan de ministers van Binnenlandse Zaken en Verkeer en Wa terstaat sch. ,ft het Actie-comité er tot nu toe in geslaagd zijn de verhitte gemoederen in een reeks protestverga deringen in Ermelo en omliggende buurt, schappen te kalmeren met de belofte, dat zij met alt- ten dienste staande middelen zal werken voor het behoud van Ermelo's zelfstandigheid. Gisteren is een deputatie op beide departementen ontvangen en zoals de voorzitter, de heer A. van der Meyden, na afloop van d< audiëntie meedeelde, vonden de heren bij dr. Günther en mr. Gieben, respectievelijk secretaris-gene raal van Binnenlandse Zaken en Ver keer en cfterst at een gewillig oor. Woensdag kree het Actie-comité een belangrjjk argument voor de zelfstan digheid van Ermelo in handen door de mededeling van de directeur van de Planologische Dienst in Gelderland, dat uitbreiding van Harderwijk, dat steeds meer industrialiseert, nooit zou mogen gaan over de geprojecteerde snelver- keersweg Zwolle-Amersfoort-Amster- dam. Deze weg zou dus zo veel worden als een „betonnen gordijn" tussen de twee delen van de gemeente als Erme lo tot Harderwijk gaat behor'en. Verder is erop gewezen, dat Ermelo als recreatiegebied behouden moet blij ven en dat een realisatie van de plan nen een verdere samenwerking voor de gehele Noord-West Veluwe op losse schroeven zou zetten. „Het zou de nu reeds sluimerende In Hollandia wordt vandaag de AustraLischNederlandse conferentie beëindiga Gouverneur Platteel tijdens een van zijn redevoeringen. haatgevoelens tot onbekookte dingen doen voeren, twist en tweedracht zaai en onder de gehele bevolking en van een logischi or" uw kan dan geen sprake meer zijn", zo wordt onomwon den in het adres verklaard. Op tal van terreinen bestaat samen werking met Harderwijk-Ermelo wil dit graag continueren, maar baas blijven in eigen huis. DEN HAAG, 11 maart Jhr. dr. U. H. van Beyma, werkzaam bij de wereld raad van kerken, is met zijn vrouw door een auto-ongeluk xn de Jura om het leven gekomen. Zij hadden een be zoek aan Nederland gebracht en keerden naar hun woonplaats Genève terug. Jhr. dr. Van Beyma zou binnenkort zijn functie bij de wereldraad neerleggen, omdat hij een benoeming aanvaardde bij de Wereldvoedselorganisatie, waar voor hij zich in Rome zou vestigen. (Van onze Utrechtse redactie) UTRECHT, 11 maart „Er bestaat op het ogenblik een grote behoefte aan heroriëntering op schier alle terreinen van ons christelijk denken". Aldus stel de de voorzitster van het Landelijk Vrouwengilde, mevr. J. Severijnen- Cals, vast in haar openingsrede op de gisteren gehouden studiedag voor be stuursleden van deze organisatie. Zij voegde hier een opwekking aan toe voor de leden van het Gilde om zich naast priesters en mannelijke leken actief in te zetten bij het zoeken naar een eigen tijdse vormgeving van de geest van het Evangelie, dusdanig dat de moderne mens daardoor wordt aangesproken. Over de nieuwe normen meer con creet over het zoeken naar de grote lij nen van het katholiek geloof hield pa ter A. Kreykamp O.P. uit Nijmegen voor de leden van het Gilde een diep gaande beschouwing. Spreker ving aan met erop te wijzen, dat zich thans op het terrein van het katholieke leven in Noord-West Euro pa een beweging ontwikkelt, welke men zou kunnen karakteriseren als een toespitsing op de mens, de bron nen en de tijd. De moderne mens is tot het besef gekomen, dat het nodig is op geestelijk gebied de levende schepping weer meer naar voren te brengen. Hij begrijpt, dat in het ka tholiek geloofsleven en in de religieu ze prakfijk niet alles even belangrijk is, maar dat men Christus in het mid delpunt dient te stellen. Voor wat betreft de situatie van de mens in het complex van problemen merkte pater Kreykamp op, dat ook de na-oorlogse mens bloot staat aan de ontluistering, welke de jongste wereld oorlog ten aanzien van de menselijke waardigheid heeft te zien gegeven. De gevaren welke de moderne mens be dreigen zijn o.m. het communisme de rassendiscriminatie en het collectivis me. Maar al te zeer gaat de tegenwoor dige mens op in de massa, die door slechts enkele machthebbers wordt ge leid. Als reactie hierop kan men in de laatste jaren de vorming van kleme ker nen of gesprekgroepen waarnemen. On ze tijd heeft behoefte aan persoonlijkhe den, die beslissingen durven te nemen. Vervolgens waarschuwde spreker te gen het vroeger door velen aangehan gen isolement van de katholieken en verwaarlozing van de schepping en van het leven in zijn brede geledingen. De Verlossing, zo zeide hij, is er ter wille van de schepping. Wij moeten als ka tholieken in de wereld staan om die verlossing werkelijkheid te doen worden, dus actief en positief meewerken aan de opbouw van de wereld. Wu moeten onze houding van rechters m de om gang met andersdenkenden en ongelo vigen laten varen en daarvoor die van partner in de plaats stellen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 10 maart. Het konink lijk instituut van ingenieurs, waarvan kantoren en bibliotheek zijn gehuisvest in een oud Patriciërshuis aan de Prins- sessegracht, is voornemens het koets huis, dat achter dit huis is gelegen, af te breken en er een modern, vier verdie pingen hoog kantoorgebouw voor in de plaats neer te zetten. Het statige huis aan de voorzijde zal geheel intact wor den gelaten. Dit wil men benutten als representatieve ruimte en als biblio theek en leeszaal. Over de definitieve plannen is nog geen beslissing geno men. Voorts pleitte pater Kreykamp voor eeh grondige studie van de bronnen van ons geloof, zoals de H. Schrift, de Kerk vaders en andere gewijde geschriften. Zulks niet om de aloude opvattingen in vroegere vormen over te nemen, maar om de diepe zin van onze geloofswaar heden beter te kunnen begrijpen. Tenslotte betoogde spreker, dat het geloof niet alleen een bewarende en be schermende functie heeft, maar dat men ermee moet handelen, zoals de die naren uit het Evangelie zulks deden met de hun door hun meester toever trouwde talenten. De Kerk is geen stel sel of systeem, maar een beweging, een gebeuren en dat Impliceert veranderin- gen in denkwijze en methoden, ook al lijft zij ten slotte zich zelf gelijk, maar de mens moet door geduld en vertrou wen de juiste sfeer en het juiste kli maat verwekken voor de ontplooiing van de Kerk. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 11 maart „Bij de on geveer 200.000 uitgeweken Hongaren be staat nog steeds een grote ongerustheid over de achtergronden van de tragische dood van Bang Jensen, de vroegere Deense employé van de Verenigde Na ties. Wij zijn allerminst gerustgesteld door de verklaringen die na zijn dood werden gegeven, mede door het feit dat van zijn afscheidsbrief aan zijn vrouw nooit het originele exemplaar is overhandigd. Wij vragen bekendmaking van feiten en resultaten van onderzoe kingen naar de oorzaak vaii Bang Jen sen's dood". Dit staat te lezen in een verklaring die het bestuur van de Fe deratie van Hongaarse verenigingen in Nederland heeft uitgegeven aan de vooravond van de nationale vrijheids dag der Hongaren, die sinds 1848 elk jaar op 13 maart herdacht wordt. In deze verklaring wordt nog gezegd dat Jensen voor de uitgeweken Honga ren het symbool van dit Westerse men sentype is geworden, die de ware diep te en draagwijdte van de Russische on derdrukking erkent en de duivelse praktijken van de Russen in argeloze Westerse landen in zijn volle omvang beseft heeft. Zoals bekend wordt van de Deen aangenomen dat hij zelfmoord gepleegd heeft nadat hij b\j de V.N. ont slagen werd omdat hij niet de namen wilde noemen van Hongaren, die hij gesproken had voor het opstellen van een rapport. De Hongaren van wie er 3300 in Ne derland wonen, hebben bij monde van het bestuur van hun federatie tevens een overzicht doen geven van de hui dige situatie in hun land. Uit geheime bronnen is hun bekend, dat de commu nisten de weerstand van de belang rijkste volksgroep - de boeren - trachten te breken door hen onder te brengen in kolchosen, de communistische collectie- WASHINGTON, 11 maart (Reuter) Premier Ben Goerion van Israël heeft gisteren op het Witte Huis ruim twee uur met president Eisenhower gecon fereerd over kwesties van het Midden- Oosten. Minister Herter moest wegens ziekte verstek laten gaan. Wel waren diens assistent voor aangelegenheden van het Midden-Oosten, Lewis Jones, en de Israëlische ambassadeur in Was hington, Abraham Harman, aanwezig. De Israëlische premier bood de Ame rikaanse president een album met foto's •aan die een beeld geven van het nieuwe leven dat overlevenden van Duitse con centratiekampen in Israël konden be ginnen. In de besneeuwde straten voor het Witte Huis moest de politie een vijftig tal anti-zionistische demonstranten ver drijven. Zfj droegen borden met leuzen als „Israël heeft de V.N. getrotseerd inzake de internationalisatie van Jeru zalem" en „Israël wil zijn gebied uit breiden ten koste van onschuldigen". Ook vier leden van de „Amerikaan se nazi-partij", met swastika-armban den om. werden door de politie ver jaagd. Deze partij met hoofdkwartier in Arlington, Virginia, heeft slechts een handvol aanhangers en staat onder lei ding van George Lincoln Wockwell. Deze werd kort geleden om zijn poli tieke activiteit ontslagen uit de Ameri kaanse marinereserve. AMSTERDAM, 10 maart Het Am sterdams ballet zal zo deelt het me de woensdag 16 maart a.a. een audi tie houden met het oog op een voorge nomen uitbreiding van alle klassen van het gezelschap. ve boerderijen. Er is een grootscheepse terreur tegen hen uitgeoefend. In Boedapest worden op het ogenblik per maand 5000 vruchtafdrijvingen ge pleegd, welk getal drie keer zo groot is als dat van het aantal geboorten, al dus ir. K. Polga, lid van het bestuur van de federatie. De bedoeling hiervan is volgens hem de armoe uit te buiten en de vitaliteit van het volk in zijn kern, het gezin, te smoren. De Hongaren in Nederland zullen op of omstreeks 15 maart plaatselijk hun vrijheidsdag herdenken met een kerk dienst en een bijeenkomst. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG, 10 maart De we^"' ders van de gemeenten Amste^""'' Rotterdam, Den Haag en Utree# ben vanmorgen op het stadhuis een bespreking gehad inzake dê' 0- 1st staking. Aangenomen mag worde5 men de kwestie van de üitkei15, aan stakers onder ogen heeft Het overleg heeft niet geleid tot doen van voorstellen voor beps' I# maatregelen. Indien zulks noodzak®' blükt, zullen de besprekingen w°rL voortgezet in het kader van de eniging van Nederlandse Gemeen^ Ongeorganiseerde bouwvakar.bei"e I zijn vanmorgen Den Haag ingetrokk® met tweehonderd steunlijsten, die door de drie samenwerkende vak" el«' den in het bouwbedrijf zijn verstri Toen de Marokkaanse stad Agadir door een aardbeving werd getroffen, 9era, naar schatting 12.000 mensen onder het puin bedolven. Onder hen bevond 1 a ook een Arabische vrouw, die ieder ogenblik kon bevallen. Na twee dagen.y j, de aanstaande moeder door de reddingsploegen onder het puin vandaan Zij werd ogenblikkelijk naar de Franse marine luchtbasis overgebracht. Iff als hospitaal ingerichte hangar schonk zij het leven aan een zoon. Ze zijn liefderijk opgenomen in het ziekenhuis op de Amerikaanse basis NouasseU HOLLYWOOD, 10 maart Evenals in het Nederlandse bouwbedrijf is er hier een breuk ontstaan in het front van de ondernemers. Naar aanleiding van de staking onder de acteurs en auteurs, waarbij zich intussen ook het studio- personeel heeft aangesloten, heeft Mil ton R. Rackmil, de president van Uni versal International verklaard, dat hij namens zijn maatschappij een nieuw contract heeft gesloten met de beide vak bonden, die by het conflict zijn betrok ken: de „Screen Writers Guild" en de „Screen Actors Guild of America". Rackmil motiveerde zijn houding met de opmerking, dat hij zich tegenover de employé's en de aandeelhouders van zijn maatschappij, maar ook tegen over de bioscoopexploitanten, die zij be dient, niet verantwoord zou voelen, wan neer hij de onzekerheid van een va cuum in de produktie-aktiviteit zou laten voortduren. Hjj stelde nadrukkelijk vast, dat de onderhandelingen niet tot een be- bevredigend resultaat zouden hebben ge leid, indien ook de vertegenwoordigers van de acteurs en auteurs niet van 6 zelfde verantwoordelijkheid jegens ménsen bezield waren geweest. Ongeacht het verdere verloop van staking zal UniversaMnternational nu met haar produktieprogramma k« nen voortgaan. Erg rooskleurig ziet» toestand er op het ogenblik niet uiy stakende acteurs en auteurs hebbed melijk ook steun gekregen van Atj! ka's grootste arbeidsbond, de FedW van het Arbeidscongres der indusvjf organisaties. President Meany va" M ze federatie heeft in een telegram steun toegezegd aan de filmster K0,je' Reagan, voorzitter van het gild® filmacteurs. Met Charles Boren, de ondervooN,^--, van de vereniging van produktiel®mntie heeft dan ook op een persconfer= uli( verklaard, een staking van lange pUit' te verwachten, waaruit de Franse. .tj« se, Britse en Italiaanse filmih"" e® veel voordeel zou kunnen trekken waardoor Hollywood een geduchte zou krijgen. 34Snel neemt Eric de omgeving in zich op, voorzover die in het zwakke maanlicht tenminste te zien is. „Zie je die donkere boom groep daar?" wijst hij het meisje, „in de richting waarvan je geko men bent?" Zij knikt. „Ga daar heen en wacht op mij". „Haast je!" laat hij er nadrukkelijk op volgen, als hij ziet, dat zij wil tegenstribbe len. Terwijl zij angstig en niet begrijpend wegsluipt, trekt Eric zijn opperkleed uit, grijpt een stevige tak en begeeft zich behoedzaam in de richting van de paarden. Onderwijl houdt hij scherp het kamp in het oog, want enkele van de krijgers aan het smeulende vuurtje zijn opgestaan. Dan slaat hem de schrik om het hart. Wie weet zijn dit niet mannen, die zijn bewaker moeten aflossenWeinige ogen blikken later wordt zijn vermoeden bewaarheid. Een alarmkreet schalt door de nacht en in minder dan geen tijd is het hele kamp® ment in rep en roer. Eric is de kleine troep paardjes dicht genaderd» als hij Wigberths stem schel hoort roepen: „Te paard, mannen, door' zoek de omgeving." „Nu of nooit", denkt Eric grimmig. Hij spring te voorschijn, slingert zich op het dichtstbijzijnde paard, werpt zij» tak temidden van de kudde en begint te schreeuwen, terwijl hij ge" lijktijdig zijn opperhemd woest in de rondte slingert. Steigerend schie zijn dodelijk beangst rijdier vooruit en wat hij hoopt gebeurt. Opeen» wordt de hele paardentroep door dezelfde panische angst aangegr® pen. Blindelings stormen de dieren Eric's paard achterna en m® een schaterlach verdwijnt Eric de Noorman over de vlakte, met ah paarden van Wigberth achter zich aan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2