SPOR TIEF Van Dam ee Dame te spelen EDO kan zonder kampioen worden Schroeders leidt in Parijs-Ni Fraaie successen voor Vink Centrale training gaat niet door NAAIMACHINES Carol Heiss thuis DEM en Geel Wit zijn toe aan bittere Hnalestrijd DE CROCUSSEN BLOEIEN! en Neger Thomas steeds hoger Afdeling Groningen achter KNMV Brazilië verliest van Costa Rica VVV naar Engeland Zwaarste straf ooit door KNVB opgelegd Favorieten behalen overwinningen Barcelona met zeven spelers in het Spaanse elftal Amateurs in Londen tegen Engeland Wim de Jong laat Dukel voorgaan Damkampioen wenst geen herkamp Toekomst motorsport is niet zo somber Olympisch dorp bijna klaar Toch motorraces Driebandentitel Voor speler Roermondia ZATERDAG 12 MAART 1960 PAGINA 13 Tennisleraren in duel Testmatch tegen West-Indië Engeland profiteert van laatste batslieden Tsjechisch basketballteam bereikt halve finales Spanning in West II VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE Sinds kort is Wim de Jong de natio nale damkampioen. En men kan zich nauwelijks een sympathiekere representant van dit schone, beschaafde denkspel wensen. Zo onrustig en „explo sief" 5e 37-jarige Haarlemmer de posi ties op het zwart-witte veld kan be handelen, zo vriendelijk en bescheiden is hij, wanneer zijn ongetwijfeld grote capaciteiten in deze sport ter sprake komen. i Het is dan ook typerend voor Wim de Jong, dat hij niet is ingegaan op de be- i 'lissing van de K.N.D.B. om tussen hem Ai de nationale kampioen 1959, Barend J Oukel, een beslissingswedstrijd te laien f 'Pelen. Dit in verband met het toernooi ?öt het wereldkampioenschap, dat dit I jaar nog, in oktober of november, tn Nederland wordt gehouden en waaraan Waarschijnlijk slechts één Nederlandse 'Peler zal kunnen deelnemen. De Jong redeneert, dat Dukel als na tionaal titelhouder van het vorig jaar geen kans heeft gehad om zich via een kandidatentoernooi te plaatsen voor de tweekamp om de wereldtitel. De Bond besloot namelijk destijds om ir. Van Dijk ris kampioen '58 af te vaardigen. WIM DE JONG Als deze regel zou worden doorge roerd, zou het komende wereldtoer- hooi Dukel aan de beurt zijn geweest om zich internationaal met de sterk- sten te meten. Daarom meent De Jong, Jat een herkamp tussen hem en de IJmuidenaar niet rechtvaardig is. Hij trekt zich terug als maar éen speler kan worden aangewezen voor het vier jaarlijkse wereldtoernooi. Overigens verkeert de Haarlemmer op het ogenblik in zeer goede vorm. Zijn 'core uit het nationale titeltoernooi 8cht gewonnen, 6 remise en een verloren geeft zijn enorme speelkracht niet sterk genoeg weer. De Jong wint zijn partijen bljna altijd op bijzondere wijze. Hij leidt Links op deze foto ziet men het Olym pisch dorp, dat de deelnemers, trainers en officials van de Zomerspelen zal moe ten huisvesten. Rechts kan men de in aanbouw zijnde Corso Franc ia opmerken, de Frankrijk-laan, voorts een viaduct, dat de verbinding zal vormen tussen het Ford Italico, waarbij het Olympisch dorp is gebouwd, en het centrum van Rome. het spel naar een climax, heeft steeds verrassingen achter de hand en zijn te genstander moet altijd op iets „vreemds" bedacht zijn. In dit verband is het merk waardig, dat de nationale kampioen in de jongste strijd om de Noordhollandse titel in de beslissingsmatch tegen Van Heerde geen voet aan de grond kreeg. Tegen een middelmatig speler, die in het nationale toernooi niet meer dan een gedeelde 14e plaats bereikte, faalde de taktiek van De Jong driemaal op rij. Twee keer behaalde hij ternauwernood remise, de laatste partij was hij kansloos. Nu is het een feit dat Van Heerde een sterke positionele partij speelt, dat hij van zijn stelling een bolwerk maakt, waartegen al velen te pletter zijn ge lopen. De Jong stootte zijn hoofd ook en misschien leerde hij er genoeg van om in de nationale titelstrijd met hernieuw de nauwkeurigheid van leer te trekken. De lezer vindt, onder no. 97, weer eens een aardig tweezetje, dat een zeer goede Inleidingszet bezit en daarbij uit munt door een goede constructie. In no. 98 is vooral de inleidingszet te waarderen, waardoor een fraaie mat- stelling ontstaat. Beide problemen zullen de oplosser prettig bezighouden. Oplossingen over drie weken. Probleemoplossingen No. 91 J. Hartong. Opl. 1. P d3-b4 dreiging 2. f2-g3 f3-g4: enz. No. 92 J. Opdenoordt. Opl. 1. P e8- d6 dreiging 2. T 17-d7 enz. 1K d6 (f4) 2. D f4t enz. 1. d4 2. P c4t enz. 1P .d2 2. D g3t enz. Met de inzending van problemen gaat het op het ogenblik traag. We menen, dat het ringtoernooi toch een attractie voor onze Nederlandse componisten moest zijn. Inlichtingen betreffende deze rubriek te richten aan onderstaand adres. P. A. Koetsheid. Huize St. Bernardus, Sassenheim. No. 97 L. C. Willemsens, Utrecht. Eerste plaatsing. Mat In 2 zetten. No. 98 V. L. Eaton. Ie pr. South African Chess Player '59-1. Mat in 2 zetten. Dat de toekomst van de motorsport in Nederland donker zou zijn, meent de R.K.N.M.B. met klem te moeten ontkennen. Het bestuur van deze katholieke bond heeft ons in een schrij- vej meegedeeld, dat de chaotische situa tie in de kringen van de K.N.M.V. het gevolg heeft, dat slechts de kleinste helft der motorsportwedstrijden in het ge drang komt. De R.K.N.M.B. vervolgt: „Met tussen de 20 a 30 wedstrijden Pe,r.,sei?.?en0v^nrr bij het bezoekersaantal dikwijls 20.000 a 25.000 bedraagt, achten wij het mogelijk het motorsportminnend publiek het ko- mende seizoen ruim aan hun trekken te laten komen". Dat het bestuur van de K N M.V. de concurrentie van de katho lieke organisatie niet onderschat blijkt uit zijn waarschuwing aan de renners „geen domme dmgen" te doen, dat wil zeggen, niet over te stappen naar de R K.N.M.B., aangezien dit een levens lange schorsing tot gevolg zou hebben. Reedt meer dan 30 renners hadden na melijk kontakt gezocht met deze organi- Het bestuur van de R.K.N.M.B. heeft direct na het voor het al langer be kende en verwachte conflict het standpunt ingenomen, zich van dezé nare geschiedenis afzijdig te houden en slechts bii hoge uitzondering en onder bepaal de voorwaarden in te gaan op aanmel dingen van leden van de K.N.M.V. Met een eigen „stal" van ongeveer 150 renners had de katholieke bond geen be hoefte aan „overlopere", hoewel men niet ontkent, dat door het afgelasten van de wedstrijden van de K.N.M.V. dit een financieel 'voorspoedig seizoen kan wor den, vooral voor de organiserende ver- enigingen, die een reserve-kapitaaltje kunnen vormen. De R.K.N.M.B. laat morgen in Heesch (bij Oss) de openingswedstrijd van het seizoen verrijden, waarbij dit plaatsje de primeur krijgt van de races in de 250 cc klasse, die deels voortkomt uit de voor malige seniorenklasse tot 175 cc. De wed strijdkalender vermeldt dan verder: 27 maart Baarle Nassau, 18 april Udenhout, 24 april Valkenswaard, 30 april Amers foort en 5 mei Zeist. Daarna volgen nog 15 wedstrijden, waarvan de laatste op 11 september is in Tuddern. GRONINGEN, 11 maart De afde ling Groningen van de KNMV heeft zich achter het beleid van het hoofdbe stuur geplaatst. Op de jaarvergade ring, die donderdag 10 maart in Gro ningen werd gehouden, werden twee voorstellen van de oppositie die een af keuring inhielden inzake de retributie kwestie, verworpen. Een voorstel om de begroting té wijzigen kreeg slechts 14 van de 31 stemmen terwijl het plan een reorganisatie-commissie in te stel len werd verworpen met 20 tegen 11 stemmen. De heer W. Goossen (St. An- tonius) werd kandidaat gesteld voor een plaats in het hoofdbestuur. SAN JOSé, 11 maart Costa Rica heeft in het toernooi om het Pan-Ame- rikaanse voetbalkampioenschap te San José met 3-0 gewonnen van Brazilië. Met de rust leidde Costa Rica reeds met 2-0. MONTCEAXJ EES MINES, 11 maart De Belg Gilbert Desmet heeft vrij dag de derde etappe van de wielerwed strijd Parijs-Nice' gewonnen. Hij legde de 197 km van Bourges naar Montccau Les Mines af in 4 uur 47 min 28 sec. De Faema-équipe heeft in de derde etappe de strijd volkomen beheerst, waardoor renners van deze ploeg de eerste vijf plaatsen in het algemeen klassement bleven bezetten. Weliswaar ging Gilbert Desmet (Carpano) als eerste over de eindstreep, doch zijn voorsprong op het peloton, waarin zich alle „groten" bevonden, bedroeg zegge en schrijve drie seconden. In de alge mene rangschikking kwam dan ook vrijwel geen wijziging. Toch is de rit allesbehalve kalm ver lopen. Gedurende bijna drie uur was de Fransman Privat, die met zijn landge noot Annaert en de Belg Cerami was ontsn-apt uit de grote groep, theoretisch drager van de leiderstrui, maar een fel tegenoffensief van de Faema-ploeg in de laatste tientallen kilometers maakte aan de illusies van Privat een einde. Een massasprint scheen de beslis sing te moeten brengen, maar in het zicht van de finish demarreerden Des met en Rivière. Deze twee slaagden er in voor het jagende peloton te blij ven. waarbij Desmet zich tenslotte ook nog van Rivière ontdeed Stolker be zet na de derde etappe de 56e plaats in de algemene rangschikking met een achterstand van 5 min 45 sec op de leider. Het algemeen ploegenklasse- ment: 1. Faema 43.43.21, 2. Mercier 34.47.12, 3. Carpano 34.49.06, 4. Rapha Gitane 34.49.49, 5. Helyett 34.51.41. Algemeen klassement: 1. Schroeders (Faema) 11.33.57, 2. Van Looy (Fae ma) 11.34.12. 3. tot en met 5. Impanis, Sorgeloos en Kerkhove (allen Faema) 11.34.12. 6. tot en met 9. Bouvet, Pouli- dor, Dissez en Privat (allen Mercier) 11.35.44. VENLO, 11 maart De Venlose ere divisieclub VW zal van 1 tot 8 april een trip door Engeland maken. Op dins dag 5 april spelen de Venlonaren tegen Blackburn Rovers en de dag daarna tegen Blackpool. Zowel Blackburn als Blackpool spelen in de eerste divisie van de Engelse league. HILVERSUM, 11 maart De uit slagen van de derde ronde van het toernooi om het kampioenschap van Nederland le klasse groot biljart drie banden, luiden: Lammerts 30 93 3 0,322 Vink 40 93 3 0,430 Knol 37 74 4 0,500 Broer 40 74 7 0,540 Kooijman 40 95 3 0,421 Douma 38 95 4 0,400 Peters 40 62 5 0,645 Panhuizen 35 75 3 0,466 Lammerts 27 97 3 0,278 Douma 40 97 4 0,412 Kooyman 40 73 5 0,547 Broer 28 73 4 0,383 Pandhuizen 35 75 3 0,466 Vink 40 75 4 0,533 Knol 40 70 3 0,571 Peters 30 70 S 0,428 De stand na volgt: 1. t/m 3. allen 6 punten Knol. Kooyman 7. Lammerts, 0 uit 4. de vierde ronde is als Peters, Vink en Douma, uit 4 partijen; 4. t/m 6. en Broer, alleen 4 uit 4; 2 uit 4; 8. Panhuizen, ROERMOND, 11 maart De 30-ja- rige speler M. Ferdinand van de Lim- burgse vereniging Roermondia (vierde klasse F van district zuid I) is wegens trappen en slaan van de scheidsrech ter tijdens de wedstrijd Roermondia- SSVM door de strafcommissie van de afdeling Limburg van de KNVB ge schorst voor de duur van 25 jaar. Bo vendien is hem tot 1 januari 1962 de toegang tot alle terreinen ontzegd. Dit is de zwaarste straf, die ooit door de KNVB werd opgelegd. Naar aanlei ding van de onrustbarenue stijging van het aantal strafzaken en de toenemen de spelverruwing had de strafcommis sie enkele maanden geleden een ernsti ge waarschuwing gericht tot de aange sloten verenigingen. De Amerikaanse atleet John Thomas heeft vrijdagavond bij indoorwedstrij- den in Chicago 2.19.6 meter gesprongen. Dit is de beste prestatie ooit op een overdekte baan verricht. Voor indoorwedstrijden bestaan geen wereld records. Het officiële wereldrecord staat op naam van de Rus Yuri Stepanov, die op 13 juli 1957 in Leningrad 2.16 meter sprong. Twee maanden terug had John Thomas reeds 2.18 meter gesprongen. Bij de laatste elf wedstrijden waaraan hij deelnam is hij niet onder 2.13 meter gebleven. Vrijdagavond bleef de jonge neger geheel alleen over bij het hoogspringen. Geen van zijn concurrenten kon hem meer volgen toen hij eenmaal boven de 2.10 meter was. Bij 2.14 meter had hij een tweede poging nodig om over de lat te komen. Die werd daarna op 2.19 gelegd. De eerste sprong mislukte. Bij de tweede keer raakte zijn hand de lat, die weliswaar trillend, liggen bleef. Even nog hielden ruim tienduizend toeschouwers hun adem in. Toen barstte het gejuich los. Opnieuw had John Thomas voor een ongelooflijke prestatie gezorgd. Bij de officiële nameting bleek de juiste hoogte 2.19.6 meter te. zijn. DEN HAAG, 11 maart In de Hout- rusthal is vandaag een begin gemaakt met het toernooi om de nationale kam pioenschappen overdekte banen 1960 voor tennislerearen. De resultaten van de eerste ronden waren: enkelspel: Nieberg versl J. Heemskerk 6—2 6—4, J. Schuuring versl Van der Bijl 62 64, Blom versl Noordhoek 46 63 64, Borst versl A. Kauling 64 62, Mulder ver sloeg Th. Schuuring 61 61, De Smit versl Van Turnhout 60 61, Kraai- kamp versl Verhoeff 61 60, Buyte- laar versl De Mos jr 60 61, Goed- raad versl Ch. Heemskerk 63 61, G. Kauling versl Van Leeuwen 63 63, Dekkers versl Brouwer 60 62, Warmenhoven versl Van der Heuvel 63 63, Titelhouder J. de Mos, W. Hemmes, Parlevliet en H. Hemmes hadden een bye. Tweede ronde: J. de Mos versl Nie berg 61 61, J. Schuuring versl Blom 62 64, W. Hemmes versl Borst 62 6—4, Mulder versl De Smit 63 60, Parlevliet versl Kraaikamp 61 60, Buytelaar versl Goedraad 61 62, H. Hemmes versl G. Kau ling 62 60, Dekkers versl Warmen hoven 61 63. Dubbelspel, eerste ronde: J. de Mos en Parlevliet verslaan De Gunst en van der Heuvel 60 60, B. P. de Mos en Dekkers versl De Smit en Van der Bijl 60 60, Mulder en H. Hemmes versl Ch. Heemskerk en J. Heemskerk 6—1 62, Noordhoek en Kraaikamp versl R. Kauling en A. Kau ling 36 63 64, GEORGETOWN, 11 maart De 24- jarige Dave Allan heeft met een mag nifieke innings van 55 het herstel inge leid van Engeland op de tweede dag van de vierde testmatch tegen West- Indië. Engelands eerste batslieden faal den hopeloos, maar Allan, die als num mer negen aan bat kwam, bracht het totaal op 295 en bij het sluiten had West- Indië er 32 gescoord zonder verlies. Al lan voegde met Ted Dexter 44 aan het totaal toe voor het zevende wicket, 39 met de geblesseerde Ken Barrington voor het achtste wicket en 27 met Brian Statham voor het laatste wicket, waarmee Engeland voor de laatste vier wickets 120 scoorde. BARCELONA, 11 maart Zeven spe lers van het elftal van Barcelona, dat Wolverhampton Wanderers in het toer nooi om de Europese beker uitscha kelde en daarmee de halve finales be reikte, zijn gekozen in het Spaanse na tionale elftal, dat zondag te Barcelo na tegen Italië speelt. De overige vier plaatsen worden bezet door drie spe lers van Real Madrid en een van At- letico Bilbao. De Spaanse ploeg is als volgt samen gesteld: doel: Ramallets (Barcelona), achter Olivella en Gracia (beiden Bar celona), midden: Segarra (Barcelona Garay (Atletico Bilbao) en Gensana (Barcelona), voor: Herrera (Real Ma drid). Martinez (Barcelona). Di Ste- fano (Real Madrid), Suarez (Barcelo na) en Gento (Real Madrid). DEN HAAG, 11 maart Naar de KNVB meedeelt, zal de centrale trai ning van het Nederland» elftal, die op donderdag 17 maart in het stadion ,,De Vliert" in Den Bosch zou worden gehouden, wegens omstandigheden niet doorgaan. DEN HAAG, 11 maart De wedstrijd tussen de amateurteams van Engeland en Nederland voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi zal woens dag 13 april worden gespeeld op het terrein van Tottenham Hotspur in Lon den. De wedstrijd begint om 19.30 uur. PRAAG, 11 maart De Tsjechische kampioensploeg Orbis Praag heeft te Praag met 65-52 gewonnen van Roanne (Frankrijk) in een wedstrijd voor d kwartfinales van het toernooi om de Europese basketballbeker voor clubs. Hoewel Roanne de eerste ontmoeting met 68-59 had gewonnen, plaatsten de Tsjechen zich door een beter doelge- middelde voor de halve finales. Zjj zullen daarin uitkomen tegen Ask Riga. ste kans en het zou ons niet verbazen indien de Haarlemse ploeg het onder spit zou moeten delven. Wint Ripperda echter, dan is het zondagavond in de Spaarnestad feest. VVSB greep zich zondag tegen Al- phia aan de laatste strohalm vast door in Alphen met 20 te winnen. De komende strijd tegen DHL moet een nieuwe zege voor de St. Bavoclub opleveren, willen de Noordwijkerhou- ters hun kleine kans behouden om de dans te ontspringen. Het teleurstel lende TYBB dat sinds 29 november geen wedstrijd meer won, kan mis schien op Wassenaar een puntje ver overen. Bij de katholieke vierde klassers staat voor USVU tegen RKAFU noch voor Hoofddorp Boys contra St. Martinus ook maar iets op het spel. In West II evenwel „trilt" het,van de spanning. Allereerst de wedstrijd Geel WitCon cordia, waarin voor de Haarlemmers bijzondere belangen op het spel staan. Verliest Geel Wit en zzouden zowel Te Werve als DOSR resp. tegen Onze Ge zellen en THB een punt uit hun wed strijden weten te behalen, dan heerst er zondag rouw in het kamp van de Pause lijken. We geloven echter niet, dat het morgen zo zal lopen. Geel Wit heeft een goede kans op de volle winst, ter wijl Onze Gezellen niet toe zal staan, dat Te Werve aan de Vergierdeweg iets „onderneemt". Ook DOSR heeft tegen THB weinig kans om de nderlaag te ontlopen. In 4B werd Foreholte zondag jl. in gehaald door Lugdunum en met nog twee partijen te spelen is de strijd aan de kop liier wel bijzonder spannend. Fo reholte krijgt het in zijn komende wed strijd tegen VDS gemakkelijker dan concurrent Lugdunum, dat tegen Oran jeplein speelt. De mogelijkheid zit er in dat de Voorhouters opnieuw alleen aan de leiding komen. (Advertentie) Eu an OR. HOUTSTR. 181 IV U It L TEL. 14444 Ook de familie Heiss is evenals de families Dijkstra en Haanappel bijzonder verheugd met haar succesvolle dochter, de Olympisch kampioene. Vader Edward begroette zijn dochter al op de trap van het vliegtuig, dat haar van Los Angeles naar New York bracht. klont, 6 vee, 7 lof, 11 lamp, 12 bel. Nieuwe inzendingen liefst per brief kaart aan de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In linker bovenhoek schrijven: „Kinderprijs- vraag". De prijswinnaars: le prijs: Henk Schavemaker, Ternate- straat 61, Haarlem (Noord). 2e prijs: Jan Steffens, Burgemeester Enschedélaan 21, Santpoort. 3e prijs: Mieke Kuyperi, Donker* Spaarne 8, Haarlem. HAARLEM, 12 maart Voor diverse voetbalclubs uit Haarlem en om geving kan de dag van morgen zeer belangrijk worden. Beslissingen omtrent kampioenschappen en promoties hangen in de lucht, maar ook het degradatie spook kan zondag definitief toeslaan. Laat ons, wat het laatste betreft, hopen dat de resultaten gunstiger zullen uitvallen. Zonder zelf te spelen kan EDO promoveren naar de Eerste Divisie, maar daarvoor is nodig dat zowel Roda Sport als EBOH hun wedstrijden verliezen. Bij de amateurs kan Ripperda tweede klasser worden mits het Postduiven verslaat. In de vierde klas is de wedstrijd tussen Hillegom en Graaf Willem afgelast. Onderaan de rang lijst kan het lot van DEM en Geel Wit beslist worden indien beide clubs hun partijen verliezen en de mede-gegadigden met een overwinning uit de bus komen. Bij de semi-profs bindt RCH op het Heemsteeds Sportpark de strijd aan niet DFC. Door hun nederlaag tegen BBC stelden de Haarlemmers de afgelo pen zondag teleur en slechts een zege op de club uit Dordrecht zal het geschokte ^•trouwen in RCH kunnen herstellen, fli v, ?acing daarin zal slagen is twij- achtig. Hen Haarlemse zege zou een verrassing betekenen ^0rmvoggelsetontvangt Veendam. De iJmuidenaren hebben in theorie nog een o °Ade ,(ierde plaats, met de daar- «A,™ 2 £n mog.elijkheid op promo- lin Ho Fre .Divisie. Deze kans zul len de Vogels zich door Veendam niet laten ontnemen, wat inhoudt dat de Groningers met lege handen naar het hoge Noorden zullen terugkeren. In de tweede divisie is EDO dus vrij, maar voor Haarlem is er volop werk aan de winkel. De roodbroeken leggen een visi te af bij NEC, een wedstrijd die Haar lem perse moet winnen om zijn aan spraken voor promotie te handhaven. Gemakkelijk zal dat niet gaan, wat niet wegneemt dat we Haarlem favoriet mo gen achten. In de eerste klas amateurs gaat HFC op bezoek bij Unitas. Meer dan een gelijk spel zit er voor de Span jaardsclub niet in. Bij de tweede klassers is de positie van DEM bijzonder kritiek geworden. Verliezen de Wijkers Je plaatselijke strijd tegen de Kennemers en zou WFC kans zien HRC te verslaan, dan is het lot van DEM beslist. De DEM-ers weten dus waar ze aan toe zijn. In theorie zijn ook de Kennemers nog niet veilig, zodat de inzet van deze „der by" uiterst belangrijk is. Ook HBC mag zich nog niet buiten gevaar achten. Spe len de HBC-ers echter tegen Zandvoort- meeuwen gelijk dan is alle kou van de lucht. De overige wedstrijden in de ze afdeling: Vitesse-Hollandia, Purmer- steynSchoten en West FrisiaVVB zijn van geen belang meer. Bij de katholieke derde klassers treedt ADO in Heemskerk aan tegen M.eervogels. Het is voor ADO zaak dat deze wedstrijd in een zege wordt omge zet, omdat de Heemskerkers nog altijd in de beruchte hoek verkeren waar de slagen vallen. We houden het op een overwinning van de ADO'-ers. In West II zag Lisse zich door zijn nederlaag tegen Ripperda practisch uitgeschakeld. Maar het voetbalspel is en blijft £en spel van verrassingen, wat voor de Lis- senaren aanleiding mag zijn tegen Al- phia het zekere voor het onzekere te nemen, omdat Ripperda nog lang niet van Postduiven heeft gewonnen. De Loosduiners vechten voor hun allerlaat- De crocussen bloeien ai overal en de lammetjes dartelen in de wei. En zijn jullie ook zo blij dat de winter om is? De goede oplossing van de vorige puzzle was zo: Horizontaal: 3 stormen, 6 vel, 8 slee, 9 olie, 10 elf, 13 trommel. Vertikaal; 1 sta, 2 arre, 4 nooit, 5 nen'taeezonden11 wlnt; oplossingen kun- alS B H M gorden tot 15 april a.s. Heemstede.' Stevens' Eikenlaan 36. Oplossing van no. ^61uvane w. Lente te Wit speelt naar: 32, 40, 22, 2 41, 5 en wint Met dit fraaie, niet ai tè moei lijke stukje levert de auteur de zoveel ste bijdrage aan de verzameling 46/5. Wit begint en wint: oplossingen van de nummers 607 e.. 608 kunnen télelHk ingezonden worden tot 15 april a s. Oplossing van no. 604 van dezelfde auteur. 49-43, 23x41, 44-39, 26x48, 35-30, 24x44, oevo 44x42, 2x25 slaat zes stukken, 48x39, 25X43 en wint. Een leuk stukje met fraai slagwerk en verrassende afwerking. PRIJSWINNAARS Den Dungen; van 602/603 door H v fcVan de nummers 600/601 is het dam- Winkel te Rotterdam werkje gewonnen door A. Weyts te door J. H. Bardoel te Moergestel. de winter-serie £>e vele oplossers waren vol lof over prachtserie, sommigen zelfs uit- oundig ln hun beoordeling. Dit was dan JjOk wel te verwachten als men weet ?t het alle bekroonde problemen zijn "'l onze compositiewedstrijd, welke in jhf blad in de winter van 1938/'39 ge bet," werd en waaraan vrijwel alle ™me problemisten deelnamen. lo^S hummers 9 en 10 hebben de op pers wel de meeste moeite gekost om i,.™' een goed einde te brengen; deze heel ïraaid£*rdaad gemakkelllk doch Teneinde iedereen in staat te stellen Zpn oplossingen te controleren ee- en we hier dan de ontledingen. iriif- 1 van A. H Bizot. 42-38, 36x47 ,5 29x49, 37-31, 47x50. 31x2, 49x?' 44.4J' 50x11. 2x49. 6-11. 49-44. ll-ie' en wint. 37^?' aut- A. Miedema. 39-33, 28x30, 36x47, 32-28. 22x33. 38x20, 47x49, 35X11, X, 26x8, x, 8-2 erwint het af spel zeer mooi. Een prachtmotiei No. aut. C. A. Cremer. 40-34, 2®x49, 45-40, 35x42, 48x10, 49x21, 25x1, 5x14, 1x5 en wint het afspel verrassend. No. 4, aut G. Numan. 34-30, 44-39, 36x47, 38-32 47x44, 32x3, 44-39 gedw. 50-44. 39x50, 35-30, 25x34, 3x6 en wint. No. 5, aut. J. Wagter. 36-31, 27x47, 23-19, 14x23, 37-31, 26x28, 33x13, 47x19! 29x7, 45x9, 21x5, x, 5x1 ot 5x6 en wint. Verrassend mooi slagwerk. No. 6, aut. A. P de Zwart. 38-33, 29x49, 48-43, 49x46, 39-34, 23x32, 42-37, 32x41, 34-30, 24x35, 15x22. 14-19, 22-18, 19-24, 18-13, 24-29, 13-9, 29-33, 9-4, 33-38 A. 47-42, 38x47, 4-15 wint. A. 33-39, 4-27, 39-34, 27-22 en wint. Een opsluiting en dubbel motief! Volgende week de rest van de oplos singen. Probleem voor geoefende oplossers. Probleem voor beginnende oplossers. No. 3368 van A. A. Poiman te Bussum. No. 608 van A. A. Polman te Bussum.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 13