De rest is zwijgen", moderne Hamlet-paraphrase Initiatiefnemer dr. De Schmidt heel hartelijk gehuldigd Mislukte film van Kautner Het ontwerpen van postzegels Kepnses en prolongaties Animeermeisjes Feestelijk programma onder leiding Marinus Adam In Yishal te Haarlem Burgemeester Cremers opent beroepententoonstelling Bouwbureau in Koudenhorn- kazerne M - een stad zoekt zijn moordenaar Meerderheid in Velsen tegen één IJmond gemeente S. L HARTZ VOOR VEREENIGING INLAID en LINOLEUM HAERLEM" OVER Onfortuinlijke toreador VIJF EN TWINTIG JAAR JEUGDCONCERTEN Marie Cremers overleden PAGINA 2 ZATERDAG 12 MAART 1960 WIJ BRENGEN DE COMPLETE NIEUWE COLLECTIES VAN DE GERENOMMEERDE NEDERLANDSE LINOLEUMFABRIEK TE KROMMENIE MARMOLEUM, 200 cm breed, de sterkste vloerbedekking, in de moderne tinten «j rt JQ Jute rug - Loopt niet af - per meter w» GRANITé, 200 meter brééd, in zachte pastel tinten. - Jute rug - Loopt niet af - per meter Cinema Palace KRUISSTRAAT 11 - HAARLEM TELEFOON 11491 Zeldzaam Apotheken en dokters diensten Studio Bijtende dames Bennebroek H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Waterstanden Films T eifltoonstellingen Toneel Muziek Diversen FILMJOURNAAL Advertentie ving weet de toeschouwer van begin tot eind te boeien. Naast enkele klei nere inzinkingen bezit de film treffen de hoogtepunten, waaronder de jacht op de moordenaar en de aanklaging voor de rechtbank der onderwereld. Ook de keuze van personen is psycho logisch zeer knap. Het is een boeiend en zeer interessant filmwerk. Voor vol wassenen. ontwerpen van bloemenpostzegels ter gelegenheid van het 400-jarig jubileum van de Hollandse bloembollencultuur, waarvan de éne postzegel „Floriade 1960" slechts uitgevoerd is. Feitelijk is een postzegel niets anders dan een kwitantie voor het betalen van het postrecht. De eerste Engelse post zegels gaven op grond van het feit, dat de postdienst koninklijk was, het op schrift „Queens Mail" en de beelde naar van de toenmalige monarch, ko ningin Victoria. Dat voorbeeld werd in andere landen, waar de posterijen ook min of meer staatsinstellingen waren, gevolgd. Ook daar werd het staatshoofd afgebeeld op de postzegels. Allengs ont wikkelde de postzegel zich tot een klei ne affiche, dat reklame maakt voor het land van uitgifte, daarvoor althans re presentatief wil zijn. Op het kleine formaat van een post zegel moet de ontwerper een compro mis trachten te vinden tussen de hete rogene samenvoegingen van „versierend kunstontwerp" met kwitantievermelding en de naam van het land. Daardoor wordt een op zichzelf mooi ontwerp wel eens minder mooi of lelijk. HAARLEM, 11 maart Talrijke le den van de Vereeniging Haerlem en in troduced uit philatelistische en grafi sche kringen hebben in de Kroonzaal van café-restaurant Brinkmann geluis terd naar een duidelijk en belangwek kend exposé van de bekende grafisch ontwerper S. L. Hartz over „Het ont werpen van postzegels". In geestige trant gaf de spreker een overzicht van de vaak langdurige voor bereidingen, nodig voordat een ontwerp van een postzegel eindelijk uitgevoerd kan worden. Het dient eerst verschil lende, nauwlettend beoordelende „schij ven" te passeren, waarbij niet alleen estetische kwaliteiten doorslaggevend zijn, maar ook overwegingen van tech nische of economische aard. Het komt dikwijls voor, dat ontwerpen niet uit gevoerd worden, hoewel ze op zichzelf fraai en doelmatig zijn. Als voorbeeld toonde de heer Hartz een serie fraaie Frans Hals blijft nog een week „Slaapkamergeheimpjes" draaien, een feestelijke Amerikaanse filmklucht met Doris Day. 18 j. In Minerva wordt tot en met woensdagavond „Zuster Luc" vertoond, naar het gelijknamige boek. Een goede film met Audrey Hepburn m de titelrol. 14 j. Zondag- en woens dagmiddag draait in deze bioscoop de hondenfilm „Trouwe Kameraden". A.l. Wie op de Nederlandse titel van deze film afgaat, komt eens temeer bedro gen uit. Het is nu eenmaal een smake loze gewoonte van bepaalde importeurs om op deze wijze klanten te trekken. Enfin, iedere keer tippelt men er weer in. De geschiedenis van deze film speelt in het Chicago van omstreeks 1930, de stad van de gangsters met hun louche praktijken. En de animeer meisjes zijn onschuldige cabaretmeis jes, van wie er een een advocaat van kwade zaken tot een beter leven tracht over te halen. Natuurlijk wordt het goe de beloond en het kwade gestraft. Daar is het film voor. Het is geen spannende film geworden, en in zoverre hebben de importeurs gelijk, dat zjj met ande re middelen trachten klanten te lokken. Er komen in de film een aantal beden kelijke scènes voor, die een voorbehoud voor strikt volwassenen noodzakelijk maken. prachtige muziek werd door Didi So" ders op diep doorleefde wijze vertol**; Haar stem bezit voor deze liederen bijna volmaakt charmante eigenschap^ pen. Bovenal spreekt uit haar y0°*l dracht de ware artiste. Marinus Adam had op waarlijk meesterlijke wijze d® liederen voor orkest ge-instrumenteera. Opmerkelijk op dit concert w®' voorts de zeer boeiende en orginei» „Fantasie over Merck toch hoe StercK van Marinus Adam. De compositie g®' tuigt van een inspiratieve geest en i» bovendien met groot vakmanschap ëe' schreven. Het jeugdige publiek heen kennelijk volop van dit stuk genoten. Nog éénmaal kwam Didi Sanders haar voortreffelijke indrukken beves tigen in de korte muzikale karakteris tieken „Les Bestiaires" van Francis Poulenc. De „Vrolijke ouverture" van Marcel Poot sloot op feestelijke wijzs het concert af. J. L. HAARLEM, 12 maart Tegelijk met het laatste jeugdconcert van dit seizoen heeft men het feit willen her denken, dat vijf en twintig jaar gele den voor het eerst in Haarlem een „echt jeugdconcert" plaats vond. Te zelfdertijd heeft men de gelegenheid willen aangrijpen om een van de ini tiatiefnemers, dr. J. R. H. de Smidt die nog altijd deel uitmaakt van de commissie, die de concerten voor de jeugd organiseert, te huldigen. Dat is dan gisterenavond gebeurd na afloop van het avond-concert in de tuinzaal van het gemeentelijk concertgebouw. Daar is de heer De Smidt in een har telijke en vriendschappelijke sfeer ge huldigd. Op de allereerste plaats door de wethouder voor kunstzaken van Haarlem, de heer D. J .A. Geluk, die zei hem namens het Haarlemse ge meentebestuur veel dank verschuldigd te zijn. Vervolgens door een vertegen woordiger van de orkestcommissie van het Noord-hollands Philharmonisch Or kest, de heer J. Schaap, eveneens door mr. A. Beets namens het stichtings bestuur van het orkest, door de diri gent van de jeugdconcerten, de heer Marinus Adam en door de voorzitter van de commissie „Muziek", de heer Piet Vincent. Zij allen hebben zich in vriendelijke en hoofse bewoordingen uitgelaten over het belangrijke werk van dr. De Smidt. Van het gemeentebestuur kreeg hij een grammofoonplatenkoffer en drie platen met zes quintetten van Mozart. De pla ten kon wethouder Geluk nog niet over handigen, omdat zij nog in bestelling zijn. Namens de orkestcommissie werd hem en zijn vrouw, die meermalen in de huldiging werd betrokken, een fraaie pot bloemen overhandigd, terwijl ook het bestuur van het Noordhollands Phil harmonisch Orkest zijn gelukwensen vergezeld had doen gaan van een kleurrijke bloemenschat. Marinus Adam stelde het bandje, waarop alle lovende woorden werden vastgelegd, de heer De Smidt ter beschikking. Piet Vincent, de huidige voorzitter van de commissie jeugdconcerten, sprak de hoop uit, dat de zilveren jubilaris nog lange tijd zijn beste krachten zou mo gen wijden aan de combinatie jeugd- muziek. De commissaris van de Ko ningin en zijn echtgenote, Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cre- mer en nog enkele andere genodigden, wie niet aanwezig konden zijn, lieten zich vertegenwoordigen door wethouder Geluk. Dr. De Smidt had veel woor den nodig om al degenen, die hem vriendelijk hadden toegesproken of die door hun aanwezigheid tijdens de hul diging belangstelling voor zijn werk hadden getoond, te bedanken. Hij re leveerde de enthousiaste medewerking bij het tot standkomen van de Haar lemse jeugdconcerten van de heren Van der Berg, Beets en De Grauw. Tijdens het avondconcert was de heer De Smidt gehuldigd door de jeugd. Een van dankbaarheid vervuld toe spraakje stak Frist van Rappard van het Stedelijke Gymnasium af, terwijl Anne Beelen van de Sint Theresia- school dr. De Smidt met een boeket bloemen verraste. Zowel 's middags als 's avonds had de heer Piet Vin cent gewag gemaakt van het zilveren jubileum van het fenomeen jeugdcon certen en van dat van de heer De Smidt. Onze muziekrecensent, de heer Jan Laarveld schrijft over de uitvoe ring van de beide concerten het vol gende Het voor deze gelegenheid feestelijk afgestemde programma door het N.Ph. Orkest werd geopend met een zeer ver fijnde weergave van Mendelssohn's ouverture „Die Hebriden". De korte, maar kernachtige explicatie van Ma rinus Adam droeg veel bij tot een juiste appreciatie. Daarna volgde het optre den van de Haarlemse mezzo-sopraan Didi Sanders, die drie oud-Spaanse lie deren van Joaquin Nin zong. Deze Haarlem Apotheken: Mamix Apotheek, Marnix- straat 65, tel. 56357. Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. 12038. Teylers Apo theek, Teylerplein 79, tel. 17946. Doktersdienst) Indien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathot, tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis. tel. 13863. Tandarts: A. J. G. Hop, Santpoorterplein 19, tel. 16775. Dierenarts: J. Beijers, Raamsingel 28, tel. 13164. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. Voor de toreador Curro Montes is het seizoen der stierengevechten niet zo prettig begonnen. Vrij ernstig gewond moest hij na de aanval het Madrileense strijdperk verlaten. Tot en met zondagavond kunnen in de bioskoop aan de Kleine Houtstraat liefhebbers van sensatie hun hart ophalen aan „Gezocht wegens moord". Het kwaad straft zijn meester en het recht zegeviert in deze historie rond een jonge, van moord verdachte vrouw, die gedwongen wordt haar heil in de wildernis te zoeken, waar het ook niet alles is. Veertien jaar. „Moordenaar aan boord" draait van af maandag in Roxy. De historie van een gloednieuw kapitein op een oud roestig schip, die het te kwaad krijgt met twee schurken. Het geboefte wil de bemanning vermoorden, maar dat zit het niet glad. De stukken vliegen er af, in dit zilte drama, door regisseur Andrew Stone kundig verfilmd. Toe gang achttien jaar. Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Reurink, Aerdenhouts duinweg 8, tel. 42962. heid uitgesproken jegens het gemeente bestuur, voor het ieder jaar weer be schikbaar stellen van een tentoonstel lingsruimte. Vijf jaar geleden werd de eerste expositie ingericht in een schip dat aan het Spaarne gemeerd lag, de twee daaropvolgende jaren kreeg men de beschikking over een school aan de Schotersingel, terwijl de voorlaatste en deze expositie in de daarvoor zeer ge schikte Vishal konden worden gehou den. Om echter de continuïteit te ver zekeren en meer zekerheid te hebben bij het ten uitvoer brengen van de ini tiatieven, heeft men besloten de orga nisatie te regelen in een stichting, zo dat de officiële naam thans luidt: „Stich ting tot Bevordering van de Beroepen- voorlichting". Was het doel tot dusver slechts het geven van voorlichting mid dels een tentoonstelling, nu zal men zich ook gaan toeleggen op het houden van lezingen, het vertonen van bedrijfs films en het geven van adviezen. Een woord van dank richtte de heer Van Riemsdijk tot het personeel van het Gewestelijk Arbeidsbureau, dat aan de voorbereidingen van de tentoonstel ling zeer veel tijd heeft besteed, en in het bijzonder tot mr. ir. E. R. Reves, de secretaris van de Stichting, onder wiens supervisie de expositie tot stand is gekomen, maar die wegens zijn over plaatsing naar Rotterdam genoodzaakt was zijn functie neer te leggen. De vele vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, van werkgeversorganisa ties en onderwijskringen, brachten na de officiële opening een bezoek aan de tentoonstellingsruimte, waarin in een aantal stands een overzicht werd gege ven van de mogelijkheden bij de keuze van een beroep, of de school. Zo treft men er een schetsmatig overzicht van de vervaardiging van papier, de ver schillende fasen van de totstandkoming van drukwerk, waarbij men zelfs een drukpers in bedrijf kan zien, en de com plete gang van zaken in de chocolade industrie, naast voorbeelden y.an een oordeelkundige sanitaire inrichting van een woning, de principes waarop de automatische stadsverlichting en de wer king van de telefoon gebaseerd zijn. Voor typisch vrouwelijke beroepen wordt voorlichting gegeven in stands voor kin derverzorging, verpleging en bejaarden hulp, costuumnaaister, kapster en vele andere. De 3.000 jongens en meisjes die de tentoonstelling georganiseerd bezoeken, zullen een bijzonder waardevolle instruc tie krijgen over de vele mogelijkheden die het bedrijfsleven hen biedt, teninji ook voor hen die niet direct met ae keuze van school of bedrijf te maken hebben veel interessants te zien valt. ZANDVOORT, 11 maart In een per ceel aan de Kostverlorenstraat te zana- voort kregen twee bij elkaar inwonende da.nes een meningsverschil, dat in een slaande ruzie ontaardde. De dames vlo gen elkaar niet alleen in de haren, maar gebruikten ook de tanden als aanvals wapen. Een van de strijdende partijen kreeg een zodanige beet in de arm, dat medische hulp moest worden ingeroepen. BUSSUM, 11 maart Op de leeftijd van 87 jaar is te Bussum overleden de schilderes Marie E. Cremers. Haar eer ste opleiding kreeg zij aan de rijks academie van beeldende kunsten te Am sterdam. Haai verdere vorming kreeg zij tegelijk met haar vriendin, de on langs overleden schilderes Lizzi An- singh op het atelier van Therese Schwarze. Na haar opleiding woonde en werkte zij veel in Noordwijk, Laren (N. H.) Nunspeet en Ermelo. In 1936 vestigde zij zich definitief in Bussum en schilderde vee] landschappen, bloem- te ook en enkele bundels werden uit- stukken en kinderportretten. Zij dicht te ook en enkele bundels werden uit gegeven, welke tenslotte verzameld zijn in een grote bundel onder de titel „Weerlichten". De teraardebestelling vindt plaats maandagmiddag om 3 uur op de al gemene begraafplaats in Bussum. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Egberts, Zuider Sta tionsweg 12, tel. 57458. Een psychopatisch kindermoordenaar houdt een Duitse stad in zijn greep ge vangen. Overal heerst angst en ontzet ting en pogingen om de moordenaar op te sporen falen aanvankelijk. Dan gaat de onderwereld zich met de zaak bemoeien en geholpen door de organi satie der bedelaars komen zij de misda diger op het spoor. Tenslotte slagen zij erin om hem naar hun onderaards ver blijf te brengen, waar hij voor een „rechtbank" wordt gedaagd. Voordat men hem van het leven kan beroven, grijpt de politie in. Deze in 1931 door Fritz Lang vervaardigde film blijkt het ook nu nog goed te doen. Het ietwat lugubere gegeven en de rake vormge- Heemstede Apotheken: Zie onder Haancm. Doktersdiensten: P. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 137, tel. 39903; J. van Walsum, Bronsteeweg 37, tel. 38377. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P. M. Wijkmans, Juliana- laan 152, tel. 61054. Zandvoort Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Halte straat 8, tel. 2389. Doktersdienst: C. F. M. Robbers, Konin ginneweg 34, tel. 2813. Santpoort Artsen: M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort, tel. 02560-8410. Apotheken (ook nachtdienst); Santpoort- se apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort, tel. 02560-8249. Doktersdienst: G. Manschot, Rijksstraat weg 34. tel. 02502-6430. Kathedraal: 6.30, 7.30. 9 H., 11 en 12 uur. St.-Antonlus, N. Groenmarkt: 6.30. 7.30. 8.30 H., 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 3. 9.15 H. 11 en 18 uur (Avondmis) O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7-30, 9, 10.30 H. en 12 uur. St.-Jan, A'damstraat: 6.1o 7. 8.15. 9.30 H., 11 en 12.15 uur. R Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9. 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara. P. Kruger- straat: 6.30, 7.45 9 H., 10.45 en 12 uur H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. O. L. V.ouw van ievm Smarten, Rijks straatweg: 6.30 7.30, 8.45 H.. 10.15. 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7. 3.30. 10 H en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheld: 7.30. 9 H. 10 45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H en 12 uur. AERDENHOUT: 7.30, 9 H en 11 uur. ZANDVOORT. 7.30, 9 h en 11 uur Huis in de Duinen: 8.30 uur. OVERVEEN: 7 8. 9 H.. 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE. (H. Bavo): 7.30. 8.30. 9.40 H„ 11 en 12 uur. HEEMSTEDE. (O L Vr Hemelvaart): 6.45, 7.45, 8.40 H., 10. 11 en 12 uur. SP-lARNDAM: 7 30 en 10 H BENNEBROEK IH. Jozef): 6.45 8. 9.15 H en 11 uur VOGELENZANG (O. L. Vr. Hemelvaart): 7.30, 8.30 en 10 uur H Maandag 14 maart Hoog water: 4.30 u. en 16.43 u. Laag water: 0.11 u. en 12.32 u. Donderdag 17 maart Restaurant Brinkmann, 8 uur: drachtsavond Katholiek Vrouwengilde. .CINEMA-PALACE: Animeermeisjes, str. volw.; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: Marguerite Gautier, volw.: 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Slaapkamergeheimpjes, 18 jaar (3e week); 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Onstuimige driften, volw.; 2. 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Op grond van overspel, ontraden. Do.-cyclus: De glimlach van een zomer nacht, ontraden. Ma. t.m. do. 2 en 8 uur. Za. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De rest is zwijgen, 14 Jaar; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: T.m. zo.: Gezocht wegens moord, 14 jaar. Ma. t.m. do.: Moordenaar aan boord, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: M. - Een stad zoekt zijn moor denaar, 18 j.; 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2 en 4.15 uur: Trouwe kameraden, MINERVA: T.m. wo. 8.15 uur: The nun's story, 14 jaar. alle leeft. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid Geopend van 1017 uur. Zon en feestdagen 13—16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m Hals' meesterwerken) Geopend van 1016 en zo. 1316 uur Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend tedere werkdag behalve maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg. Geopend do. 10—12.30 en 13.30—17 uur Zo. 14—17 uur. Cruqulusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend van 9—12.30 en van 1.305 uur Zondags van 10—5 uur In 't Goede Uur, Korte Houtstraat: Ten toonstelling var tekeningen en grafiek van Henk Huig. Geopend, ook zondags, van 10 tot 22 uur (de gehele maand maart). Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 113: Expositie van werken van Haarlemse Schilders (tot 24 maart) Da gelijks geopend van 9 tot 5 uur. Remonstrantenhuis, Wilhelmlnastraat: Te keningen en aquarellen van Freek Sou- wer. 13, 14 en 15 maart. Geopend var 1 tot 4 uur. Galerie Espace, KI. Heiligland 36: Ten toonstelling van werken van Alechimsky, Appel, Corneille, Jorn en Naningen (tot 20 maart). Geopend op werkdagen van 11—17 uur). H. W. Mesdaglaan 17, Heemstede: Expo sitie van werken van Bernine Stuart. Huis van Looy: Interscholalre expositie van tekeningen, schilderwerken, foto's, handenarbeidprodukten. Geopend 101. 25 en 710. Zondags 25 uur. Bloemenheuvel, Overveen: Expositie van demonenprenten van Dick Lindeboom Ge opend van 105 uur; zo. van 25 uur. (T.m. 5 april). Kunszaal Vomitif, Hendrik Roozenlaan 53. Overveen; Expositie van werken van Arnold van Doorn, Nelly Angevare en Louis Ferron. (T.m. 20 maart). Zaterdag 12 maart Stadsschouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel in „Een hete zomeravond" van Ted Willis. Regie: Ton Lutz. Minervatheater, 2 uur: Aerdenhouts Kin dertoneel in „De gelaarsde kat". Zondag 13 maart Stadsschouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel in „De meeuw" van Anton Tsjeehow Regie: Peter Sjarow. Concertgebouw, 2.30 uur: Leids Jeugd toneel in „Simmie en Jimmie". Concertgebouw, 8 uur: Amsterdams Volks toneel in „Rooie Sien". Maandag 14 maart Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Comedie in „Joseph in Dothan" van Joost van den Vondel. Woensdag 16 maart Gebouw Protestantenbond, Postlaan 16, Heemstede, 8.15 uur: Orgeivoordracht door Louk Nelissen, m.m.v. Aerdenhouts Vrou wenkoor o.l.v. Arthur Orobio de Castro. stond nog enige strubbeling, toen van PvdA-zijde werd gepoogd een uitvoeri ge motie in te dienen, die èn het standpunt van de meerderheid, èn het standpunt van de minderheid wilde weergeven en waarmee een volledig antwoord zou worden geformuleerd op de door de minister gestelde vraag om advies. Deze poging werd door loco burgemeester H. de Boer afgekapt. Het stuk zou een nieuwe bestudering vergen en wellicht tot een heropening van de debatten kunnen leiden. Ten einde raad werd toen een motie ingediend, die onmogelijk alle stemmen kon ver krijgen en waarin de Raad zich uit sprak ten gunste van de door de mi nister van binnenlandse zaken voorge stelde samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk. Deze motie werd met 17-14 stemmen aangenomen. Een lid van de VVD, dat zich tegen het meerderheids standpunt van B. en W. had verzet, stemde namelijk ook tegen de motie, omdat het hem formeel onjuist voor kwam, dat Velsen zich zou uitspreken over een samenvoering van gemeenten, zonder er zelf bij betrokken te zijn. VELSEN, 11 maart Met 18 tegen 13 stemmen heeft de gemeenteraad van Velsen zich vanavond, na drie avonden vergaderen, uitgesproken tegen het meerderheidsstandpunt van B. en W., dat samenvoeging van de gemeen ten Velsen, Beverwijk en Heemskerk de aangewezen oplossing zou zijn voor een evenwichtige ontwikkeling in het IJmondgebied. Hieruit blijkt dat de de batten, die in totaal 10 uur hebben ge duurd, bij geen van de raadsleden wij ziging hebben gebracht in het oorspron kelijke standpunt. De raad verklaarde zich zonder hoof delijke stemming geheel accoord met intrekking van het wetsontwerp tot instelling van een bovengemeentelijke IJmondraad. Eveneens werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard de voorgestelde grenswijziging tussen Velsen en Beverwijk, die voornamelijk tot gevolg zal hebben, dat het gehele hoogovencomplex met aangesloten be drijven op Velsen's grondgebied zal ko men te liggen. Aan het slot van de vergadering ont- SPREEKUUR De burgemeester van Heemstede zal maandag geen spreekuur houden. TAFELTENNIS De tafeltennis-ont- moeting tussen de ploegen van TYBB en A VGA 2, wordt niet. zoals aanvan kelijk was aangegeven in Amsterdam gespeeld, maar ir de Broederschool aan het Teijlerplein. De ontmoeting is zaterdagavond om 7 uur. Maandag 14 maar' Gebouw Sint Bavo, 2 uur: Jaarvergade ring Kath. Bond voor Bejaarden en Gepen- sionneerden. Woensdag 16 maart Stadhuis Haarlem, 2 uur: Gemeente raadsvergadering.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2