Haarlem krijgt een goed honkbalveld 37.400 voor inrichten van terrein achter Kleverparkweg Batig saldo gereserveerd voor nieuwbouw 1959 was goed jaar Veranderingen op landgoed „De Rijp" in Bloemendaal „Waar zetelt en wat doet het provinciaal bestuur van Noord-Holland?" Middenstanders verkochten zonder vergunning AGENDA Vervallen villa wordt binnen afzienbare tijd gesloopt Jeugd aan het strand '8? Aantrekkelijk boekje voor relaties Studenten duwen oude auto en STREEK SPOEDVOORSTEL AAN DE RAAD HAARLEMSE GROENTENVEILING ECONOMISCHE POLITIERECHTER z WOENSDAG 16 MAART 1960 PAGINA 3 Katholiek Vrouwengilde afdeling Overveen Aent aan Haarlem e.o. Films Muziek khversen W aterstanden Burgerlijke Stand Haarlem Koninklijk zilver voor gouden schilder Jaarvergadering van Bond van Bejaarden Bridgedrive ten bate van K. W. Fonds U.V.V.-HAARLEM VIERT 20-JARIG BESTAAN BIJEENKOMST KAB KRING OOST Haags studentencabaret voor ,,'t Helm" De Ijskelder - WÈ Koninklijk Concert Kon. Mannen koor Caecilia Van Den Haag naar j Uit STAD Amsterdam Vijftig jaar vakorgani satie lichamelijke opvoeding in Haarlem Noodmaatregelen van kracht in Argentinië Beurs van Amsterdam Beurs vu - v York HAARLEM, 16 maart Op bet laat ste moment is de agenda voor de Haar lemse raadsvergadering vanmiddag nog uitgebreid met een voor de honkbal- sport uitermate belangrijk voorstel. B. en W. vragen de raad daarin om een crediet van ƒ37.400 voor het inrichten van een terrein achter de Kleverpark- Weg tot honkbalveld. Men hoopt, als de plannen snel verwezenlijkt kunnen wor den, het veld nog vóór het nieuwe honk balseizoen gereed te hebben, zodat Haarlem serieus zal kunnen solliciteren om volgend jaar belast te worden met de organisatie van de wereldkampioen schappen honkbal. Het ligt in de bedoeling om het terrein in te richten volgens het Amerikaanse Systeem: er komt een ongeveer 40 cm hoge werpheuvel, terwijl het veld een afronding krijgt op een straal van 70 tot 80 meter. De grond tussen de honken en rondom de werpheuvel zal verhard wor den. Hierdoor zal de moeilijkheid wor den opgeheven, die de honkballers nog al eens ondervonden, wanneer zij in het buitenland speelden en die buitenland se honkballers ondervonden als zij hier speelden. In ons land speelde men door gaans op een vlakke werp-plek. Wan neer men in het buitenland plotseling van een heuveltje af moest slaan, gaf dit onverwachte moeilijkheden. In het gevraagde crediet zijn geen gel den begrepen voor het maken van een kleedhuis. Hieruit mag men afleiden, dat gebruik gemaakt zal worden van de bestaande accomodatie. Ook worden geen gelden gevraagd voor het maken van tribunes. Voorlopig zal men ge bruik maken van de verplaatsbare tri bunes van de gemeente. De toegang tot het veld blijft tussen de flat op de hoek van Kleverlaan en Kleverpark- weg, en de spoorwegovergang in de Kleverlaan. In hetzelfde complex blijft nog een groot voetbalveld liggen, dat voldoet aan de afmetingseisen van de KNVB, terwijl hier ook de Badminton- hal zal verrijzen. Wanneer deze plannen verwezenlijkt zijn, beschikt Haarlem weer over een voortreffelijk terrein voor zijn vele honk ballers. De honkbalsport is in Haar lem zowel als in Amsterdam tot enorme bloei gekomen en de honkbal- OVERVEEN, 16 maart Voor de leden van het Katholiek Vrouwengilde, afdeling Overveen. houdt morgenavond de gemeentesecretaris van Bloemen- daal, de heer G. van Eek, in gebouw Domi een lezing met lichtbeelden over het landgoed Elswout. De bijeenkomst begint om kwart over acht. De laatste bijeenkomst van de Bijbelcursus wordt gehouden donderdag 24 maart, s avonds om acht uur. Advertentie """'"'"""""„lU'iii'iiuuiiiimimiHiHimiiimnniiiiHim CINEMA-PALACE: Animeermeisjes, str. volw.; 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: Marguerite Gautier, volw.; 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Slaapkamergeheimpjes, 18 jaar (3e week): 2, 7 en 9.15 uur. LID?: Onstuimige driften, volw.; 2, T en 9.15 uur. LUXOR: Op grond van overspel, ontraden. Do.-cyclus: De glimlach van een zomer nacht, ontraden. R!M7Beif9?5Tuu?.e r6St iS 2w«®en' 14 3aar' ROXYLm. do.Moordenaar aan boord, 18 jaar: 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: M. - Een stad zoekt zijn moor denaar. 18 j.; 2.15, 7. 9.15 uur MINERVA: T.m. wo. 8.15 uur: The nun's story, 14 jaar. Woensdag 16_ maart Gebouw Protestantenbond, Postlaan 16, Heemstede, 8 15 uur: Aerdenhouts Vrou- Wenkoor en Louk Nelissen (orgel). Donderdag 17 maart Restaurant Brtnkmann. 8 uur: Voor- 2 rniT00' Kath. Vrou- Wengllde, afd. Haarlem Raadh".'' Bloemendaal, 8.15 uur: Gemeen- teraaa .Bloemendaal. UMUIDEN. Woensdag 16 maart Hoog water: 5.39 u. en 17.56 u. Laag water: 1.20 u. en 13.47 u. Donderdag 17 maart Hoog water: 6.20 u. en 18.40 u Laag water: 1.57 u. en 14.26 u. BEVALLEN van een zoon: A. E. van Rijn-Derks; A. C. Bakker-van den Heu vel; M. C. Waage-Bout; M. J. Ven-C. neker-Dings; T. Zwier-TiesingaJ. E. fr; ,van óer Hulst-Vredenburg; M. Sil- Vis-van Beem. van^A<3ohEN van een dochter: W. J. dijk. Scheur*van Ewijk; B. Smit-Wie- ONDERTROUWD; D Lisi m L. M. Berkhout; &J pr®iM% Bossen en T_ E T w de Laarschot er van Halsema; B. H.' Kr" «en. GETROUWD: K. Poot en W J Har- Kuijper' A' van Baekel e» A M G. OVERLEDEN: M. J. Dijkmans-Hc •tra 82 j., Ged. Oudegracht; G W Gordijn, 77 j., Spruitenboschstraat- G* C. A Junge, 86 j., Wagenweg- x' T Bonarius, 2 d., Floresstraat. wedstrijden trekken regelmatig een pu bliek van 20C.0 a 3000 personen. Twee jaar geleden werden in Amsterdam de wereldkampioenschappen honkbal ge houden en sindsdien is ook elders in ons land deze tak van sport tot grote ont wikkeling gekomen. In Eindnoven en Utrecht zijn uitstekende honkbalterrei nen ingericht en Velsen en Bloemendaal hebben eveneens plannen om op korte termijn velden in gereedheid te bren gen. Vandaar, dat B. en W. van Haar lem nu op zeer korte termijn beslist hebben ook Haarlem een goed veld te bezorgen, zodat de honkballers uit Haarlem niet op velden uit de omgeving aangewezen hoeven te zijn. ZANDVOORT, 16 maart De heer A. Kerkman was gisteren 50 jaar als schilder in dienst bij de firma L. N. van den Bos en Zoon. De jubilaris werd met zijn patroon ten raadhuize ontvangen door de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema. De burgemeester feliciteerde de heer Kerkman met dit jubileum en prees zijn trouw en vakbekwaamheid welke aanleiding zijn geweest hem voor te dragen voor een koninklijke onder scheiding, namelijk de zilveren me daille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Zijn patroon voerde hierna nog het woord, waarna de heer Kerkman een bewogen dankwoord sprak. HEEMSTEDE, 16 maart. De afde ling Heemstede van de Katholieke Bond van Bejaarden, houdt maandag 21 maart, des middags om half drie, zijn jaarvergadering in het parochiehuis „Anno Sancto' De agenda bevat be halve de gebruikelijke jaarverslagen, een bestuursverkiezing voor de vaka- ture ontstaan door het overlijden van mejuffrouw J. Th. de Vries. Tevens zullen mededelingen worden gedaan be treffende viering van het eerste lustrum en de te houden zomer-actie. HAARLEM, 16 maart Met alge mene stemmen hebben de leden van de Haarlemse Groenten en Fruitveilings vereniging gistermiddag tijdens de jaar vergadering besloten het netto batig saldo van bijna 25.000 te besteden voor het doen van extra-afschrijvingen op de voorgenomen nieuwbouw. Het voorstel werd door de voorzitter, de heer J. Torna met vuur verdedigd. Daarbij gewaagde hij van het feit, dat het Haarlemse gemeentebestuur ver wacht, dat nog dit jaar een begin wordt gemaakt met de bouw van een nieuw veilingsgebouw in de Waarderpolder. In zijn openingstoespraak had de heer Torna gewezen op de situatie van de huidige veiling, die hij onhoudbaar noemde. ,,De Haarlemse veiling is slecht en onvoldoende gehuisvest", zo ongeveer vatte hij de situatie samen. Ook voor de Haarlemse Groenten en Fruitveilingsvereniging is 1959 een goed jaar geweest. De geldomzet steeg in vergelijking met het jaar daarvoor met meer dan negen en dertig percent. De omzet bedroeg bijna anderhalf miljoen gulden. In 1959 werden er 52000 kis ten met een statiegeldwaarde van twee gulden meer aangevoerd. De omzet ver hoging van vorig jaar was duidelijk te danken aan klimatologische omstandig heden in binnen- en buitenland. Omdat verwacht mag worden, dat niet elk jaar zulke gunstige resultaten zal af werpen vroeg de heer Torna zich af of het niet tijd werd, dat er een beschei den begin werd gemaakt met intensi vering van de teelt, waardoor de be drijven op een stabielere basis worden gevestigd. Omschakeling achtte hij me de noodzakelijk als gevolg van hoge kosten en lonen. HAARLEM, 16 maart. De afdeling Heemstede en Haarlem van het Koningin Wilhelmina Fonds, organi seert zaterdag 19 maart in Res'aurant „Dreefzicht" te Haarlem een bridge drive, die onder auspiciën staat van het district Kennemerland van de Neder landse Bridgebond en de bridgeclub „Boekenroode". Deze bridge-drive, waarvoor een aantal fraaie prijzen be schikbaar zijn gesteld, is de tiende, die ten bate van Koningin Wilhelmina Fonds wordt gehouden. De wedstrijden staan onder leiding van het heer H. de Vries. Gespeeld wordt volgens het Hool- well Systeem. Voor honderd paren be staat gelegenheid aan de bridge-drive deel te nemen. Voorts memoreerde hij het feit, dat het voorontwerp van de landbouwves- tigingswet met overweldigende meer derheid door de Sociaal Economische Raad was afgewezen. Men dient zich, zo meende de heer Torna, voor te berei den op de toekomst, waarin het waar schijnlijk is, dat van erkenningseisen en teeltregelingen geen sprake meer is. In dat nieuw tuinbouwtijdperk zal alleen plaats zijn voor de tuinder, die een eerste kwaliteitsproduct weet te kweken, maar ook kennis neemt van de marktbehoeften. Het jaarverslag van de secretaris werd goedgekeurd. De vergadering ging met 57 tegen vier stemmen akkoord met de herbenoeming van de heer J. Th. Nelis als secretaris van de ver eniging. De eer Toma maakte van de gelegenheid gebruik om de heer Nelis in het zonnetje te zetten wegens zijn verdiensten als keurmeester. De verga dering stemde daar door middel van ap plaus mee in. De overige punten van de vergadering werden zonder op- en aanmerking aangenomen. Met een ver loting werd zij besloten. LAREN. 16 maart In aanwezig heid van de oprichtster van het Haar lemse Korps van de Unie Vrouwelijke Vrijwilligers, mevrouw J. de Vos van Steenwjjk-baronesse van Rooyen heeft een 150-tal leden van deze afdeling gis teren het 20-jarig bestaan gevierd in de „Singer Memorial Foundation" te Laren. Het bestuur bood de leden de trip naar en het verblijf in het Gooi aan. In de concertzaal werd het gezel schap verwelkomd door de directeur van het museum, de heer Pieter Leffe- laar, die als oud-ingezetene van Haar lem het korps vanaf de oprichting steeds met „raad en daad" heeft bij gestaan. Als goed gastheer overhandig de de heer Leffelaar de presidente van de jubilerende U.V.V., mevrouw J. van Nispen-van Wely een gravure, voorstel lende het stadhuis in 1680, van v. Noor- de. Nadat de directeur bestaan en ont wikkeling van het Singermuseum had geschetst, demonstreerde hij de kwali teiten van de geluidsinstallatie door een gedeelte van Handels „Watermu sic" en twee aria's uit de Messiah ge zongen door Kathleen Ferrier te laten draaien. Hierna gebruikte het gezel schap de thee in de foyers. Tot slot volgde een rondleiding door het mu seum. De afdeling Laren van de U.V.V. bracht het jubilerende bestuur bij aan komst in Laren een kleine bloemenhul de. HAARLEM, 16 maart Voor de le den van de kring Oost van de KAB heeft broeder Basilius Sewalt gister avond in gebouw Kindervreugd een le zing gehouden over „Christendom con tra communisme in China", welke hij met lichtbeelden illustreerde. Tevoren had de voorzitter van de kring, de heer B. Rejjnders de vergadering voor gesteld geen afgevaardigden naar de jaarvergadering van de KAB te zen den, omdat de kring naar zijn mening voldoende in het dagelijks bestuur is vertegenwoordigd. Verder deelde hij mede, dat zondag 10 april een grote passieavond wordt gehouden. ZANDVOORT, 16 maart De cultu rele kring ,,'t Helm" te Zandvoort be sluit de wintercyclus op maandag 21 maart in „Zomerlust" met een voor stelling te geven door het Haags stu dentencabaret. Dit uitstekend aange schreven gezelschap van in Den Haag wonende maar (naar zij zelf zeggen) gelukkig elders studerende studenten zal een programma op de planken brengen onder de titel „Bij lach en on tij". ,,'t Helm" besloot nog enkele extra avonden te organiseren in de komende maanden. BLOEMENDAAL, 16 maart Het ligt in de bedoeling binnen afzienbare tijd de zeer vervallen en gevaar ople verende villa „De Rijp'' op het gelijk namige landgoed aan de Bloemendaal- seweg tegenover de parochiekerk van de Allerheiligste Drieëenheid af te bre ken. De ijskelder op het landgoed kan in de toekomst misschien (opnieuw) wor den gerestaureerd. Het landgoed „De Rijp" is aange kocht door de Hervormde Diaconieën in Haarlem en omgeving. Er zal een bejaardentehuis worden gebouwd. De villa, het laatst bewoond door de fami lie A. Stoop, heeft daarna voor aller lei doeleinden dienst gedaan, onder meer voor huisvesting van een school en van geëvacueerden. In de loop der laatste jaren hebben onbevoegden de villa gedeeltelijk gesloopt. De ravage is nu zo groot, dat de Diaconieën heb ben besloten de villa af te breken vóór het gevaar van instorten groter wordt. De villa „De Rijp" werd omstreeks het einde van de negentiende eeuw ge bouwd. Maar zij was niet de eerste op die plaats. De eerste villa was er een uit de zeventiende eeuw. In die tijd ver dwenen de blekerijen en er kwamen weiden of tuinderijen voor in de plaats. S3»! Als het zonnetje even schijnt in dit wisselvallige voorjaar neemt de ]eugd al vast een voorproefje op de strandgeneugten. Dit leuke drietal heeft er veel plezier i» en vindt het beter dan thuis bij de kachel te zitten. Soms werd op de terreinen een buiten plaats gebouwd. Dit gebeurde met de blekerij „de Mol" (gelegen langs de Mollaan), genoemd naar de oorspron kelijke eigenaar Vlaming de Mol. In de tweede helft van de zeventiende eeuw werd Johannes van der Rijp eigenaar. Deze bouwde de buitenplaats „de Rijp". Later kwam „De Rijp" in handen van de Haarlemse lakenwever W. Ph. Kops, 1730 eigenaar was geworden van Wildhoef en later ook Saxenburg aan kocht. Het behoort tof de mogelijkheden, dat de lar,ógoed aan de zijde van de Mollaan gelegen ijskelder in de toe komst eigendom van de gemeente Bloe mendaal wordt. De Diaconieën zouden bereid zijn de ijskelder aan de gemeen te af te staan. Daartegenover is dan de mogelijkheid aanwezig, dat de hui dige aan Bloemendaal toebehorende theekoepel van „De Rijp" gelegen te genover de Korte Kleverlaan) in be heer wordt gegeven aan de Stichting, die het bejaardentehuis op ,,De Riip" gaat exploiteren. De ijskelder aan de Mollaan is na de oorlog geheel gerestaureerd volgens de plannen van architect H. W. van Kem pen. Het blijkt nu echter, dat hij na dien zo verwaarloosd is, dat opnieuw herstel nodig is. Na het gereed komen van het be jaardentehuis van de Hervormde Dia conieën zal de ingang van „De Rijp" worden verplaatst. Deze komt dan te- ?enover de Korte Kleverlaan. Het pro- iel van de BloemendaaIse;weg zal ter plaatse worden verlegd. By hotel Rust hoek wordt in het midden van de Bloe- mendaalseweg een vluchtheuvel aange legd. HAARLEM, 16 maart Het provin ciaal bestuur van Noord-Holland heeft zijn relaties verbiyd niet een lezens waardig en smaakvol uitgevoerd boek je, dat tot titel draagt „Waar zetelt en wat doet het provinciaal bestuur van Noord-Holland?" en op die vragen een afdoend antwoord geeft. De provincie heeft hiermee het goede voorbeeld ge volgd van zeer grote bedrijven, die even eens dergelpke voorlichtende werkjes het licht doen zien, daartoe gedreven door het adagium „onbekend maakt on bemind", hetwelk ook gebezigd wordt door de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen, in zpn voorwoord tot het boekje, dat reeds een voornaam en niet „bedrijfsma tig" cachet krijgt door de veelkleurige en met een vloeitje beschermde afbeel ding van het provinciale wapenschild. Het provinciaal bestuur van Noord- Holland zetelt in een boeiende omge ving. Het provinciehuis diende naar men zich van de vaderlandse geschie denislessen herinneren zal eens tot paleis aan koning Lodewijk Napoleon. Ouderen herinneren zich wellicht ook nog, dat er vroeger het Koloniaal Mu seum in gevestigd was, maar de histo rie van het paleisachtige gebouw be helst nog tal van andere wetenswaardig heden waarover het door de griffier der staten mr. G. W. van Dokkum (in samenwerking met de heren K. Blauw en mr. H. H. Knopper) samengestelde boekje vertelt. Aan het eind van de 18e eeuw gebouwd als Haarlems pied- a-terre voor Henry Hope, een schatrijk bankier, zou het Paviljoen, na konink lijk paleis te zijn, eerst nog een eeuw lang museum (voor moderne kunst, een geologische verzameling, koloniale curiosa en kunstnijverheid) zijn, voor dat het in 1930 provinciehuis en met een vleugel aan de Dreefzijde uitgebreid werd. Veel in het interieur herinnert nog aan de koninklijke bestemming van eertijds. Met foto's en beschrijvingen toont het boekje aan, dat het provinci aal bestuur van Noord-Holland ge huisvest is in een entourage, die wat representatieve waardigheid betreft niet onder doet voor die van de hoog ste Haagse bestuurscolleges. Het „hoe en waarom" van het pro vinciaal bestuur wordt eveneens duide lijk uiteengezet. Overzichtelijk gerang schikt wordt verteld, wat de provincia le staten, het college van gedeputeer de staten en de commissaris der Konin gin zjjn en doen, terwijl ook de volle aandacht geschonken wordt aan de pro vinciale diensten: griffie, waterstaat, accountantsdienst, economisch-technolo- gische dienst, electriciteitsbedrijf (P.E.N.), waterleidingbedrijf (P.W.N.), de provinciale ziekenhuizen „nabij Sant poort" en „Duin en Bosch". Zonder veel namen te noemen, bevat het boekje gegevens over provinciale staten, hun taak en werkwijze, in het bij zonder hun grondwettelijk vastgelegde bemoeiingen op het gebied van „rege ling en bestuur van het provinciaal huishouden": verordenend, waterstaat kundig, eiectriciteit- en drinkwatervoor ziening, de ruimtelijke ordening, de ge zondheidszorg, het maatschappelijk werk, culturele en andere zaken be treffende. Voorts vindt men er de taak HAARLEM, 16 maart Voor de eco nomische politierechter, mr. J. D. Vink, hadden zich een groot aantal midden standers te verantwoorden wegens het ten verkoop gereed hebben in hun za ken van waren, waarvoor ze (nog) niet de vereiste vergunningen hadden. I11 de meeste gevallen werd ongeveer 40 boete opgelegd, overeenkomstig de eis van de officier van justitie, mr. J. J. Bredius. Twee broers uit Castricum, die daar voor gezamenlijke rekening twee win kelbedrijven exploiteren, die oorspron kelijk kruidenierswinkels waren, maar toen ze door de broers overgenomen werden niet alleen gemoderniseerd wer den, maar ook een uitgebreider assorti ment kregen, stonden terecht omdat ze zonder de vereiste vergunningen drogis terijwaren en speelgoed verkocht had den. Wat het speelgoed betreft berie pen de verdachten zich op historische rechten, terwijl ze voor de drogisterij waren een ontheffing hadden aange vraagd, waarover de beslissing van de Kamer van Koophandel in Alkmaar nog hangende is. Hun raadsman voerde aan, dat ten plattelande in kruidenierswin kels altijd huisgeneesmiddelen verkocht worden. Op zijn verzoek hield de politie rechter de zaak aan tot 15 juni. De of ficier van justitie had twee maal 25.- boete geëist, omdat de verdachten wis ten. dat ze „niet goed zaten". Hij ver geleek deze zaken met iemand die nog geen rijbewijs heeft maar toch alvast gaat rijden, omdat hij aan het stude ren is. 40,— boete kreeg, overeenkomstig de eis, een electromonteur uit Haar- len, die een winkel in huishoudelijke ar tikelen drijft, waarvoor hem de vereis te diploma's nog ontbreken. Hij en zijn echtgenote zijn echter druk aan het stu deren en hopen over enige maanden voor alle examens te slagen. Hetzelfde was het geval met een 23-jarige Am sterdammer, die vorig jaar in een Haar lemse woonwijk een kruidenierswinkel had overgenomen, 30,— boete kreeg hij, ook conform de eis. f30.boete viel eveneens ten deel aan een loodgieter, gas- en waterfitter, die in zijn zaak wasmachines, centrifu ges, koelkasten en dergelijke artikelen zonder vergunning verkocht. Hij voerde ?an,.dat dat alles al sinds jaren in zijn bedrijf ten verkoop aangeboden wordt. Eigener beweging volgde hij al, voor dat hij geverbaliseerd werd, een cursus voor electro-winkelier. Wanneer hij daarvoor slaagt, mag hij de gevraagde •artikelen wel verkopen. HAARLEM, 16 maart Het Konink lijk Mannenkoor Caecilia onder leiding van Anton <".e Beer geeft woensdag 23 maart in het Concertgebouw een con cert. Daaraan verlenen hun medewer king het Groot Mannenkoor Zwolle on der leiding van Wouter de Rooy, de or- fanist Kees Bornewasser en de fluitist iet Reyns. Het concert begint om acht uur. van gedeputeerde staten in omschreven, evenals die van de Commissaris der Koningin. Het boekje is een handige vraagbaak, waarmede samenstellers en bezitters gelukgewenst kunnen worden. Twee illustraties uit het boekje „Waar zetelt en wat doet het provinciaal be stuur van Noord-Holland?" Bovenaan een reproduktie naar een oude koper gravure, welke het Paviljoen om streeks het eind van de achttiende eeuio voorstelt. De onderste foto toont het in terieur van de vergaderkamer van het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. (Van een verslaggever) HAARLEM, 16 maart Vier studen ten zullen het komende weekeinde pro beren een stokoude auto van Den Haag naar Amsterdam te duwen. Zij onder nemen deze wonderlijke tocht ten bate van de sleuteltjesactie „Doe Open". Za terdagmiddag vertrekken zij uit Den Haag en zij hopen de volgende dag in Amsterdam aan te komen. Het is de be doeling dat zij in de verschillende plaatsen die zij onderweg aandoen, wor den ingehaald. In Haarlem, waar zij zondagmiddag omstreeks twaalf uur worden verwacht, bereidt het jeugdco- mité van de actie „Doe Open" de vier studenten met hun oude auto een harte lijke ontvangst. Er zal een muziekcorps aangetreden staan om hem voor de laatste 20 km. moed in te blazen. HAARLEM, 16 maart De Vereni ging van leraren en onderwijzers zal dit maal haar jaariykse Paasvergade- ring in Haarlem organiseren op 19 en 20 april, mede in verband met het vijf tigjarige bestaan van de afdeling Haar lem en Omstreken. Deze bijeenkomst zal worden geopend met een ontvangst van de afgevaardig den uit het gehele land. Daarna heeft men 's middags een huishoudelijk ver gadering. Vanaf vijf uur recipieert het bestuur van de afdeling. Een feestavond besluit deze eerste dag. De volgende ochtend wordt een excursie gemaakt naar dr. P. H. van der Leyschool, waar een der mooiste zalen van ons land aan de deelnemers zal worden getoond. Bo vendien bezoekt men het van der Aart sportpark. Verder hoopt de afdeling ook wat van de omgeving te laten zien, in het bijzonder de bloeiende bollenvelden. Daarna zal men worden ontvangen door het gemeentebestuur van Haarlem. Des middags wordt er een algemene ver gadering gehouden waarbij vele autori teiten op het gebied van het onderwijs aanwezig zullen zijn. BUENOS AIRES, 16 maart (Reuter) President Frondizi van Argentinië en zijn kabinet hebben gisteravond een be sluit getekend waarin is bepaald dat de in oorlogstijd geldende straffen voor misdrijven als terrorisme, sabotage, brandstichting, onwettige vereniging, aanzetting tot misdrijf en daarmee ver band houdende misdrijven weer van kracht zullen zjjn. Hierdoor kunnen ter roristen ook ter dood worden veroor deeld. In het besluit is verder bepaald dat de opperbevelhebbers van leger, vloot en luchtmacht krijgsraden voor de berechting van de plegers yan aan slagen zullen instellen. Er zijn in de af gelopen maand, naar men aanneemt door aanhangers van de verdreven pre sident Peron, veelvuldige bomaansla gen gepleegd op spoorwegen, opslag plaatsen van benzine, gashouders en woonhuizen. VERLICHTING ZEEWEG Tussen de Brouwerskolkweg en de Tetterode- weg te Overveen zijn langs de Zeeweg betonnen palen aangebracht. Daarop zullen binnenkort armaturen worden ge plaatst, waardoor dit gedeelte van de Zeeweg van een, overigens sobere, ver lichting wordt voorzien. Voor deze ver lichting heeft de gemeenteraad onlangs een krediet van 1700.- verleend. CAPRERA WORDT UITGEDUND Er bleken op het gemeentelijk landgoed Caprera in Bloemendaal nog al wat gro te oudere bomen dood te zijn. De plant soendienst van Publieke Werken is be zig geweest de bomen om te hakken. Hoe jammer dit ook moge zijn, de groeimogelijkheden van de overige be planting worden er door verbeterd. FEESTAVOND REDDINGSBRIGA DE In het parochiehuis „Domi" aan het Zandvoorterpad in Overveen houdt de Bloemendaalse reddingsbrigade za terdagavond 19 maart de jaarlijkse feestelijke bijeenkomst. Een cabaretge zelschap zal een revue opvoeren. JUBILEUM De Haarlemse afde ling van de Nederlandse Katholieke Bond van werknemers (sters) in de industriële bedrijven „Sint Willibror- dus" herdenkt zondag 20 maart haar vijf en veertig jarig bestaan. In de pa rochiekerk van de H. Antonius wordt 's morgens om half acht een H. Mis opgedragen. Daarna is er een feeste lijk ontbijt in gebouw Sint Bavo. 4)4 Ned 1958 4)4 Ned. 1960 4)4 Ned. 1959 3)4 Ned 1953 Staffel 1947 3)4 Ned 1956 3)4 Ned 1948 3)4 Ned 1950 3)4 Ned 1954 3)4 Ned 1955 B.N.G. Won.bouwl 6 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A Senembah-Mt) AJC.U Berke) Patent Calvé-Delft Cert Dell MO Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Unilever Bill!ton 2e Kon Petroleum 50 Hol) Amerika Lün K.L.M Kon Ned Stoomb KPJd Ned. Stoomv MO v Ommeren Ned. Scheepvaart Un Rentespaarbrteven '57 Rentespaarbrieven 'Sf 2)4 Amsterdam '56 2)4 Amsterdam '56 1 2'4 Rotterdam '57 Alb Heün kl obl Anaconda Coppei Bethlehem Steei ChrysleT Corp Genera) Electric General Motors Kennecott Coppet K.L.M Montgomery Warf Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand OU Ny Tidewater U.S. Stee) Vorig opening Slot 16/8 99% 99% 97H 97tf 94 92* 92% 86% 86 H 88% 90 108% 245 115% 116 115% 540 439% 447U 272 693 174 174 330% 244% 749 7563,4 354 771% 788% 732 746% 344 149.30 153.40 144 143 109 166 168% 136 171 235% 142% 143 83-% 90% 95 124 15/3 53 47)4 53)4 86%e 45% 79)4 28), 44)4 16)4 66 40)4 33 20)4 48% 44% 21 83% Stemming: vast 14/3 51% 47% 51% 87 44% 79)4 28)4 44 65)4 63% 39% 32)4 20% 47% 44)4 20% 81%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3