Maandag wordt het laatste bedrijf van „De Leeuwerik" gespeeld ZUID-KENNEMERLANDSE GEMEENTEN Hoe oordelen de burgemeesters over een nauwere samenwerking? „Door streekplan Zuid-Kennemerland zijn we in eikaars armen gedreven" DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL WEINIG GEESTDRIFT VOOR EEN GEMEENSCHAPPELIJK ORGAAN Eenstemmigheid over vestiging van school voor kunstnijverheid DAN VALT HET DOEK VOORGOED ZONWERING Fa. J. P. Senft Zoon ZATERDAG 19 MAART I960 PAGINA 3 HAARLEM, 19 maart. Gisteravond zijn de burgemeesters en wethouders van een aantal Zuid-Kennemerlandse gemeenten de gast geweest van het Haarlemse gemeentebestuur, dat een ontvangst had gearrangeerd in het Frans Hals museum. Zoals wij reeds gemeld hebben was het de bedoeling van het Haarlemse gemeentebestuur om de Zuid-Kennemerlandse burgemeesters en wethouders in de gelegenheid te stellen elkaar meer persoonlijk te leren kennen, omdat zulk een contact bevorderlijk kan zijn voor een vruchtbare samenwerking. Ieder der vertegenwoordigde ge meentebesturen heeft vijf minuten de gelegenheid gekregen om in een korte speech de opvatting van zijn College met betrekking tot de samenwerking der Zuid-Kennemerlandse gemeenten toe te lich ten en in het bijzonder de aandacht te vestigen op de speciale wensen die zijn gemeente in dit gezelschap naar voren wilde brengen. Daarna hebben de gemeentebestuurders tijdens een souper de gelegenheid aangegrepen om in nader persoon lijk contact met elkaar te treden. Dat dit geen overbodige luxe was hebben wij in de afgelopen week ervaren, toen wij de verschil lende burgemeesters van Zuid-Kennemerland naar hun mening vroegen met betrekking tot de voorgenomen nauwere samenwerking tussen de gemeenten rond Haarlem. Natuurlijk waren zij het er allen over eens, dat men zoveel mogelijk diende samen te werken. Maar in hoeverre dat diende te gebeuren, werd nogal verschillend be oordeeld. I iC' -VAN der willigen, voelt ook nog niets voor een gemeen schappelijk orgaan, hoewel hij wel voor stander is van een meer formpel con tact tussen de leden d" CoUeges Al was het alleen maar, omdat men daar door gedwongen ls door te gaan Ove- Hgens was hij van mening6 fat zijn ge rente in het Z,md-Kennemerlandse Se- De kleinste S^homassen' a thuessink van Het moet wel Sociografisch bureau Kunstnijverheidsschool Politie De wegen Woningbouw 300.000 inwoners Afscheid van hotel met lieve deug den en nog lievere ondeugden Vespers in Bloemendaal Leeszaal en bibliotheek Heemstede leende meer dan 145.000 boeken uit Bij promotie maakt EDO feestelijke tocht door de stad Verlovingsringen 't Huis met het carillon GROTE HOUTSTRAAT 49 HAARLEM - TEL. 20049 Gisteravond kwamen in het Frans Halsmuseum in Haarlem de burgemeesters en wethouders van acht Zuid-Kenne- merlandse gemeenten bijeen om samen informeel de mogelijkheden van intergemeentelijke samenwerking te bespre ken. Voor een van de schutterstukken van Frans Hals trof onze fotograaf de burgemeesters bij elkaar. Van links naar rechts: H de Boer, loco-burgemeester van Veisen straks ook de gemeenteraden..."); drs. J. J. M. Visser, burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude .los-vaste samenwerkingD. Thomassen d Thuessink van der Hoop van Slochteren, burgemeester van_ Bennebroek („...heel moeilijk..."); mr. H. M. van Fenema, bur gemeester van Zandvoort straks een district..."); mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Haarlem mermeer vele bindingen..."); mr. O. P. F. M. Crem.ers, burgemeestter van Haarlem niet hollen..."); ar. D. H. Peereboom Voller, burgemeester van Bloemendaal („...één stadsgemeenschap...") en mr. A. G. A. Rid der van Rappard, burgemeestter van Heemstede pas op de grote steden!..."). Het meest progressief toonde zich de burgemeester van Zandvoort, MR. H. M. VAN FENEMA, die op de achter- ffor>d reeds de vorming van een be- r^Hijk district; zag> dat een publiek- tussen1^11 'ichaam zou dienen te zijn provin de individuele gemeenten en de dat ditCle in- Maar ook hij zag wel in, Voorion;1108 verre toekomstmuziek was. wanneer mOU hÜ al heel tevreden zijn, mchteliik?6? kon komen tQt een civiel- 7nirt icEï) belangengemeenschap van r'andse gemeenten die - «]]ph narnens al die gemeenten lel gemeenschappelijke voorzienin- xj stand zou kunnen brengen. „I1? positief stond de burgemeester i.?Hnfi0,ernendaal. DR- D- H. PEERE BOOM VOLLER, tegenover het vraag- v, fVmnhtie menwerking. Maar hij I pi m'1 de Terkel«kbeid van vandaag. En die werkelijkheid is dat het inter-gemeentelijk contact 'vaak het te ambte hjk toegaat. Een kort persoonlijk tele foontje maakt de zaak vaak veel dui delijker dan een langdurige, officiële briefwisseling, meende hij. Dat betere persoonlijke contact stond ook de bur Kerneester van Haarlemmerliede, DRS. J. J. M VISSER, voor ogen toen ons vertelde, dat officiële inter-ge- meentelijke afspraken, die zijn neerge legd in officiële gemeenschappelijke Regelingen, veelal tot moeilijkheden lei den. Zie de huidige moeilijkheden rond de Volkscredietbank, de moeilijkheden ten aanzien van het slachthuis en zove le andere zaken Gewone, menselijke afspraken van man tot man blijken in huisvruntiik veel beter te voldoen. Het Haarlemvan Schalkwijk wordt door de betoaHdp6^miging opgehaald. Men Den Zo ziin°stpr«s en daarmee afgelo- r)p bur£?SrJfr rneer voorbeelden. m?or MR n1nester van Haarlemmer- Nl een moeilijk geval is> a™sa Schiphol met Amsterdam en via v® Haag met de Leidse conglomeratie eH>onden is. Ook loco-burgemeester tvethouder H. DE BOER. van Velseri oelt voor meer contact. Als men op be- stuurjijk gebied wil samenwerken, moe. zevth» stuurders bij elkaar komen, op de duw voegt eraan t0e' fat ^en met elkaar n ook de gemeenteraden Met burglUe!LContact moet bre£gen- lem is hij van off'a Cremers van Haar" daar Het minst enthousiast toonde zich aP n van Bennebroek, de heer P^R HOOP VAN SLOCHTEREN. Ben- nebroek is de kleinste gemeente in Zuid- Kennemerland en het vindt, dat alles vrij goed gaat. Men voelt geen behoel- te aan verandering, maar is bereid om met anderen te praten, als die anderen daar behoefte aan hebben. Direct nut ziet Bennebroek niet in een nauwere samenwerking. Burgemeester MR. A. G. A. RIDDER VAN RAPPARD, van Heemstede staat er positiever tegen over maar ook hij zou beslist niet ver der willen gaan dan een nauwer per soonlijk contact tussen de leden der Colleges van B. en W. Evenals Benne broek vindt Heemstede de samenwer king tussen kleine en grote gemeenten gevaarlijk. Met name staa men wan trouwend tegenover Haarlem, dat zich nooit bijzonder inschikkelijk heeft ge toond. Maar in ieder geval hopen allen, dat door het thans gelegde persoonlijke contact de bestaande plooien kunnen worden gladgestreken. We kunnen niet anders meer dan sa menwerken, meent burgemeester Pee reboom Voller van Bloemendaal.,.Door het streekplan Zuid-Kennemerland, waarin de provincie tegen ons aller ha ren heeft ingestreken, zijn wij in eikaars armen gedreven". En feitelijk heeft hij bij elkaar steekt en samen nagaat waar zulk een school het best gevestigd kan worden, en dat men samen tot een af spraak komt over de kostenverdeling. De Zuid-Kennemerlandse burgemees ters zijn het er al samen over eens, dat de derde Techniche Hogechool in Haar lem moet komen. Zij steunen de Haar lemse sollicitatie .maar achten de ves- van de T.H. in deze treek een echt treekbelang. De Haarlemse schouwburg heeft een typische streekfunctie, vindt men alge meen. Maar de eensgezindheid wordt veel vager en voorzichtiger, wanneer men komt te spreken over de verdeling van de kosten van een eventuele maar broodnodige verbouwing, in Zuid-Kennemerland behoort men over een goede Concertzaal te beschikken vindt men, maar de Haarlemse Con certzaal voldoet beslist niet meer. Moet er een nieuwe komen? Ja, maar moet dat per se in Haarlem gebeuren? Dat zou men samen eens uit moeten zoeken. Haarlem heeft een kostbaar sociogra fisch bureau, evenals Haarlemmermeer. De andere gemeenten laten incidenteel wel eens sociografische onderzoekingen verrichten. Waarom zo vragen ver schillende burgemeesters zich af kan men niet komen tot de stichting van één sociografisch bureau voor de hele streek? De burgemeesterskring zelf geheel 'Lmt Z"Jd"Kennemerland één meenten vormen één postdistrict en voor het grootste deel één telefoondfs" trict. De gemeentelijke grenzen ziin slechts historische toevalligheden Maar tegenwoordig streeft men weer naar kleinere bestuurlijke eenheden, om over heid en bevolking met elkaar in contact te kunnen houden. Daarom is het goed dier gemeenten zelfstandig blijft Maar dan moet men ook samen werken. De bevolkingssamenstelling van Heemstede, Bennebroek en vooral Bloemendaal vormt slechts één facet van de bevolkingssamenstelling van wat men wel noemt; Groot-Haarlem, Haar lem vormt daarvan het onbetwiste cen trum, maar dat wil niet zeggen, dat daar alles geconcentreerd moet worden. Met name zal men voor het gehele con glomeraat moeten nagaan, hoe bijvoor beeld het beste het middelbaar en gym nasiaal onderwijs kan worden gespreid. Daar heeft iedere gemeente belang bij. Loco-burgemeester De Boer van Vel- sen valt hem daarin bij en feitelijk ieder van hun beider collega's. Alle burgemeesters noemen de vesti ging van een Kunstnijverheidsschool een belang voor heel Zuid-Kennemerland. Dan is het nodig, dat men de koppen heeft al besloten om de statistische ge gevens op gelijkvormige wijze te orde nen, zodat iedere Zuid-Kennemerlandse gemeente met dezelfde tekens hetzelfde bedoelt. Dat blijkt in de praktijk prach tig te werken, al vindt bijvoorbeeld Bennebroek, dat het er zelf geen voor deel van heeft. Het is niettemin bereid geweest terwille van het geheel zijn sta tistieken in een andere vorm te gieten, zodat nu het totaal der gemeentelijke statistieken inderdaad de statistiek voor de hele streek vormt. Burgemeester Van Fenema van Zand voort met wie men niet kan spreken zonder achter zich uit de grote kast, uit wcrkkamer siert, voortdurend (wf gehinnik van zijn stokpaarden te h„ffn zoekt een oplossing voor het ge- DreK aan politiepersoneel in het drukke ^frSv5!Z0?nuJtn het voorjaar, zo rede- on r hebben Haarlem, Heemstede en Bennebroek extra politie-personeel nodig om de bollendrukte in goede ba nen te leiden. En Haarlem heeft een permanent tekort aan politie-mankracht. Waarom, zo vraagt hij zich af, zou Zuid-Kennemerland niet als geheel een mobiele verkeerspolitie-brigade in diens nemen, die 's winters in Haarlem, in het voorjaar in Haarlem, Heemstede en Bennebroek en 's zomers in Zand voort opereert? En waarom zou iedere gemeente kostbare brandweerkazernes bouwen, wanneer twee grote, centrale brandweerkazernes voor de hele streek voldoende zijn? Daarmee stelt hij een ander vraag stuk aan de orde: dat van de wegen. Om goed samen te kunnen werken, moet men over goede verbindingen be schikken. Een streek-wegenplan moet gezamenlijk worden opgesteld. Zoals de recreatiemogelijkheden van de hele streek gezamenlijk bekeken moeten wor den. Dit is niet alleen een streek-, maar zelfs een nationaal vraagstuk. Doch de streek kan als geheel reeds belangrijk werk doen. En feitelijk moeten ook de uitbreidingsplannen van de verschillen de gemeenten op elkaar worden afge stemd. Wij herinneren ons, dat Haarlem bepaalde plannen publiceerde met be trekking tot Schalkwijk. Daarin werd ge sproken over een brug over het Zuider Buiten Spaarne. Maar het aangrenzen de Heemstede, dat het verkeer, dat over die brug komt, moet opvangen en verwerken, wist van niets. Op het gebied van de woningbouw zou men samen ongetwijfeld méér kun nen bereiken dan ieder afzonderlijk. Om nog maar niet te spreken van de woonruimteverdeling, die bijvoorbeeld tussen Heemstede en Haarlem nogal eens aanleiding geeft tot ongenoegen. Wat te denken van een bouwcontingent voor heel Zuid-Kennemerland, dat men dan zelf in goed vertrouwen onderling verdeelt? En wanneer de kleinere ge meenten rond Haarlem geen eigen bi bliotheek kunnen exploiteren, omdat zij een te geringe bevolking hebben, waar om zou men dan niet proberen in deze gemeenten filialen te stichten van de stadsbibliotheek van Haarlem? Er zijn zoveel zaken die, zoals bur gemeester Peereboom Voller zegt, niet via een gemeenschappelijke rege ling tot stand gebracht kunnen wor den, maar enkel door onderlinge sa menwerking in goed vertrouwen. Die samenwerking in goed vertrouwen zal zeker van Zuid-Kennemerland ge vraagd worden, wanneer straks de Amsterdamse havenplannen werkelijk gerealiseerd gaan worden. Dan moet Zuid-Kennemerland als geheel mee kunnen spreken, omdat de belangen van de hele streek daarmee gemoeid zijn. Ook al dient men te beseffen, dat de hele kwestie van de havenuit breidingen in feite een kwestie is, die slechts op nationaal niveau be slist kan worden. Hoe het ook zij, voorlopig is het al heel wat, wanneer de Colleges van B. en W. elkaar leren kennen en open staan voor een meer regelmatig persoonlijk contact tussen de leden ervan. Wan neer het besef groeit, dat men samen meer bereiken kan dan alleen, en dat men deel uitmaakt van een agglomera tie die tegen de 300.000 inwoners telt, die op elkaar zijn aangewezen. Van de bijeenkomst van gisteren mag gehoopt worden, dat zij door vele andere ge volgd zal worden. En vooral, dat de in dividuele bestuurderen telkens wanneer dat nodig is, met elkaar zullen spreken over zaken die allen in Zuid-Kennemer land aangaan. Pas wanneer die geest van samenwerking en onderling ver trouwen groeit, zal mogelijk de behoef te gevoeld worden om die te concretise ren in een gemeenschappelijk lichaam. Veel wijsheid en tact zullen nodig zijn om het zover te brengen. Het toneelgordijn in de grote zaal van hotel „De Leeuwerik" hangt nog opgetrokken. Maandag wordt het laatste bedrijf gespeeld. De stervensscène. Dan valt het doek voorgoed. Er is geen reprise mogelijk. In de grote zaal van hotel ,.De Leeuwerik" aan de Kruisstraat hangt het to neelgordijn nog opgetrokken. Op het podium staan enkele tientallen stoelen opgeslagen, liggen vier toneellampen zie lig met hun kop naar de grond en staat wat terzijde een eenzame huiskamervleu gel met wijdgeopende mond om iedereen ervan te over tuigen, dat de stembanden nog prima in orde zijn. Te gen de achtergrond van het toneel hangt het bosdécor, dat tijdens zovele voorstellingen de toeschouwers in de zaal de schoonste illusies heeft bezorgd. Dan weer suggereer de het de riante familie-tuin van een miljonair, dan weer een park, waar het lievend paartje een wondere droom beleefde, en als het bar en boos was een angst aanjagend bos, waar de moor denaar zijn toevlucht had gezocht of de stroper zijn strikken zette. Van die illu sies is niets meer over. Het is een kale boel geworden, een ruitmte zonder sfeer en stemming. „De Leeuwerik" is gestorven, het hotel is een dodenhuis geworden. Het wachten is nog op het laat ste bedrijf. Dan valt het doek voorgoed. Dat bedrijf wordt maandag gespeeld, wanneer de afsla ger ten tonele verschijnt en heel de inventaris onder zijn hamer terecht komt. Drie da gen lang hebben belangstel lenden gelegenheid gehad het hotel van onder tot boven te doorkruisen. In iedere zaal en kamer troffen zij wel iets, dat genummerd en wel in de catalogus vermeld stond en waarop zij naar believen een bod kunnen doen. Wij hebben ook rondgelo pen 'in dat dodenhuis. Meer om een laatste groet te bren gen dan om te snuffelen naar wat van onze gading zou kunnen zijn. Juskommen heb ben wij thuis immers genoeg, peper- en zoutstelletjes heb ben wij in overvloed destijds bij onze verloving ten ge schenke gekregen. Ze ziin nog lang niet op. Glaswerk is in ons huis zonde-werk, want het trilt toch stuk, als de bus voorbij rijdt. Nee, wij zullen er niets kopen. Spec taculair is trouwens de in ventaris niet: geen kunst- ning; cafébazen, pensionhoud sters, exploitanten van plat telandspatronaten, vrijwel steeds in gezelschap van hun vrouw. Zij betastten het lin nengoed, keurden de servie zen en probeerden de stoe len. Allemaal met een vluch tig gebaar. Alleen een heel groo:t stuk als het fornuis kreeg wat langere belang stelling. Want hier gold ook het probleem van „megod, hoe krijge me dat ding d'r uit?" schatten en zelfs geen curio sa. Wel nuttige en vooral al ledaagse dingen voor wie er en masse om te springen zit en er voor een koopje hoopt aan te komen. Die kooplustigen zijn altijd nog groter in aantal dan wij kunnen vermoeden. Zij lie pen daar met een rekenend gezicht rond. Meestal zwij gend, soms fluisterend. En een enkele keer maakten zij een bedachtzame aanteke- De kijkdag is dus voor ons meer een groet ten afscheid geworden. Een afscheid van een burgerlijk stadshotel, waar nimmer de Tsjaar van Rusland geslapen heeft, waar ook nooit voor miljoenen aan juwelen is ge stolen en waar bij ons weten nog nimmer schoonheidsko ninginnen in een nachtclub geparadeerd hebben. Ondanks zijn brede trappen en grote gangen is „De Leeuwerik" het eenvoudige, Hollands- nette hotel gebleven met zijn lieve deugden en nog lievere ondeugden. Het was niet ka rakteristiek, maar in zijn on persoonlijkheid had het toch menige Haarlemmer iets per soonlijks te zeggen. In ons journalistiek werk hebben wij, misschien meer dan wel ke Haarlemmer ook. ..De Leeuwerik" gefrequenteerd en daarom zullen onze her inneringen het sterkst blij ven leven. Hoe vurig hebben hier niet de debatten geklonken van de L.T.B.'ers over de melk prijs en de bloembollen-sa nering? Hoevele ministers zijn hier niet verguisd en hoe dikwijls hebben wij daar na. juist hier, ons die vol maakte erwtensoep uitste kend laten smaken? Tot in het middernachtelijk uur heb ben hier de dierenbescher mers elkaar om de oren ge slagen en hebben de meisjes van de Mater Amabilisschool met hoogrode kleur haar di ploma in ontvangst genomen. Dat is nu allemaal voorbij. De kelners, die onze vrien den waren geworden, zijn verdwenen, waarheen? Nog even kijken. Daar staat de gong. Het laatste bedrijf gaat beginnen. De stervensscène van ,.De Leeuwerik". Dan valt het doek voorgoed. dus een goede bondgenoot, maar Brutus, Cassius en Casca hadden niettemin hun complot gesmeed, en wel met zo'n raffinement, dat de aanval over een breed front van twaalfeneenhalf jaar N.H.C. was opgezet. De vrienden hebben dus ook mij stevig te pakken gehad. En telkens, als er een voor de huisgeno ten juichende, voor mij dreigende telefoonschel klonk, nam ik de hoorn van de haak met een: ,,Ook gij Hilda, Lisa en Saskia zijn van de week dus geboren. Nog geen twintig jaar oud. Die leeftijd bereiken zij reeds op 23 april, de dag, waarop het grote corso door de Bollenstreek trekt Een biologisch wonder dus, dat al leen een merkwaardig man als Jos van Driel kon wrochten. U hebt er natuurlijk reeds van gelezen. Van Driel wilde weer iets nieuws en daarom zocht hij naar drie meisjes, die in hetzelfde jaar en op dezeifde dag geboren waren. Als Hilda, Li sa en Saskia zouden zij de drie bol- iendorpen Hillegom, Lisse en Sas- senheim symboliseren en de Streek representeren. Dinsdag, en natuurlijk weer pre cies die gevaarlijke 15e maart, heeft de drieling zich in Treslong aangediend. Men was kennelijk zo verbaasd over de stunt, dat men be sloot er uit te halen, wat er uit te halen is. Maar of de drieling de trots van de Bollenstreek gewor den is, blijft voorlopig nog een vraag. In Noordwijkerhout willet Zaterdag 23 april trekt het corso met het trio door de Streek, precies op het feest van Sint Joris, die ooit de draak heeft neergestoken. Op zo'n dag loopt iedereen, die te veel pretenties ineens heeft, de kans, dat met hem de draak gestoken wordt. Men zij ge waarschuwd. De 15e maart is een veeg teken ge weest. Zondag 20 maart zingt de interpa rochiële Schola Cantorum de vespers van de derde zondag van de Vasten in de kerk van de H. Drievuldigheid te Bloemendaal, 's middags om half vijf. (Advertentie) BESTEL VROEGTIJDIG UW MARK'FZEX - ZONSCHeAmEN Wij kunnen er NU de grootste zorg aan besteden Vraag vrijblijvend prijsopgave bij de oudste zaak van Haarlem en omstreken Naasaulaan 76 - Haarlem - Tel. 10743 Opgericht in 1878 HEEMSTEDE. 18 maart De ge meentelijke openbare leeszaal en biblio theek van Heemstede heeft het vong jaar ruim 145.000 boeken uitgeleend. De algemene afdeling nam er 106.000 voor haar rekening, de r.-k. afdeling 39.000. Het gezamenlijk aantal lezers bedroeg 4016, van wie er 2875 stonden inge schreven bij de algemene en 1141 b;j de r.-k. afdeling. Van deze 4016 lezers waren 1783 ingeschreven bij de jeugdaf deling, te weten 1166 bjj de algemene en 617 bij de r.-k. afdeling. Het aantal bezoekers van de leeszalen bedroeg 10812. Zolang de leeszalen met worden uitgebreid en plaats en ruimte bieden aan meer bezoekers is een groter be zoek niet te verwachten, zo wordt in het jaarverslag opgemerkt. HAARLEM, 18 maart Voor de wed strijd EDO-Wilhelmina, die zondag op het Noordersportpark wordt gespeeld, bestaat grote belangstelling. De Haar lemmers staan in deze wedstrijd voor de beslissing wat betreft het behalen van de titel en de promotie naar de Eerste Divisie. Winnen de EDO-ers, dan kan het dubbele feest van de Twee de Divisie A worden gevierd. Wanneer EDO de strijd tot een goed einde brengt, zal het promotiefeest zondag avond in Restaurant Brinkmann aan de Grote Markt worden gevierd. Vooraf gegaan door de Harmonie St.-Bavo zul len de EDO-ers na de wedstrijd een feestelijke tocht door Haarlem maken, waarbij de volgende route wordt ge volgd: Planetenlaan, Planetenplein, Mercuriusstraat, Marnixstraat, Velser- straat, Kenaupark, Parklaan, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat, Grote Markt. Het bestuur van EDO zal zondagavond van acht tot negen uur in de Kroon zaal van Brinkmann recipieëren. Om kwart over negen begint de instuif voor alle leden van EDO. Wacht u voor vijftien maart." Caesar was ruim tweedui zend jaar geleden een ge waarschuwd man, toen een wiche laar hem dit wachtwoord aanzegde. Maar hij was eigenwijs. Toen op de ochtend van de 15e maart zijn vrouw hem probeerde thuis te hou den (,,ach, zeg maar, dat je ziek bent"), zou en moest hij naar de Senaat. Ondanks die 15e maart ging hij dus gewoon naar zijn werk. Die gang is hem duur te staan ge komen. Zijn vrienden hebben hem tenminste stevig te pakken geno men. Ik dacht oprecht, wijzer te zijn dan Caesar. Toen die tweeduizendjari ge wichelaarsstem mij vorige week in het oor fluisterde: „Wacht u voor vijftien maart," wist ik direct, wat mij te doen stond: ziek worden. In de eerste plaats was dat onder de huidige omstandigheden hele maal geen probleem, en vervol gens zou ik daardoor ontkomen aan de nieuwsgierige blikken van velen, die zouden ontdekken, dat het nik kelen montuur van mijn bril met koper beslagen was geworden. Zo iets gebeurt namelijk, wanneer je bij een en dezelfde baas zo lang bent blijven hangen, dat je te oud bent geworden yoor het groen en te jong voor het zilver. Op een gege ven ogenblik blijf je een dag lang tussen groen en zilver hangen en ga je de volgende dag met koper- beslag door. Op die 15e maart was de griep ze graag weten, of een vierling niet veel meer spektakel zou geven. Waarom kan er geen Nora bij? En Warmond vraagt verbaasd, waar nou toch die Wama blijft. En De Zilk, die van een zesling werkelijk niet zou schrikken, heeft nog wel een Deziré achter de hand. Nee, helemaal goed zit het niet met die drieling. Trouwens, hoe origineel de stunt zelf is, de afwer king getuigde van weinig fantasie. Er is kennelijk een man geweest, die zich plots herinnerde, dat Haar lem zich met Bloemenmeisjes in en paar jaar tijds een internationale faam verwierf. Prompt gaan nu Hilda, Lisa en Saskia bloemen en lachjes uitdelen, recepties opsieren en visitekaartjes afgeven. Och ja, een Keukenhof in Lisse, een Lin- naeushof bij Haarlem, een Bollen- beurs in Hillegom, een Bollenbeurs in Haarlem. Wij presenteren ons visitekaartje wél aan binnen- en bui tenlandse gasten. (Advertentie) VOOR MODERNE MENSEN WW Dl

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3