Prinses Beatrix opent de „Floriade" r Uit Kennemerland mm Prachtige Johannes Passion door Asaf uit Hillegom J. F. van Leeuwe gaat heen Grondlegger van katholiek onderwijs in Santpoort tVomvmums tVfeMtMAOns VAN EEN IN IDEALE VAKANTIE LAND KASTEEL VAESHARTELT VALKENBURG-HOUTHEKS Honderden prominenten uit binnen- en buitenland in de Maasstad i Hi 40 jaar m 5 jaar Gemeente springt bij ZATERDAG 26 MAART 1960 PAGINA 10 MOP RENAULT-BESTELAUTO'S BOUW VAN NIEUW HAVENHOOFD Zuid pier IJ muiden gaat dicht Burgerlijke Stand Heemstede "1 F. Straakenbroek neemt afscheid van het P.E.N. Markt Beverwijk aan de Jansweg en in Zandvoort Dit jubileum zal op 4 april gevierd worden met een cabaret-voorstelling met vele verrassingen in de Stads schouwburg. Uitnodigingen hiervoor zijn reeds verzonden. Voor een vijftigtal verloofde paren zal een quiz gehouden worden met als hoofdprijs een stalen slaapkamer. Kom donderdag 31 maart tussen 2 en 5 uur aan onze zaak Jansweg, 1ste etage. Tegen afgifte van Uw verlo vingskaartje ontvangt U twee kaarten voor deze feestavond, waar alle pa ren zullen meedingen naar de hoofd- orijs en andere prijzen. Haarlems Beddenspecialisf Jansweg/Stationsplein Jeugd van Beverwijk declameert Inzet boekenweek Verhuur zitplaatsen bloemenveiling Ouderavond Meisjes- gilde in Beverwijk Raadsvergadering Mobilofoon op ambulance wagen Burgerlijke Stand Velsern „De laatste eer" ACHTERHOEK VAKANTIEHOEK GELDERLAND BERG EN DAL BERG EN DAL - HOTEL ERICA ^ddJan OVERIJSSEL GROESBEEK HOENDERLO R.-K. vak.oord krimdal OOSTERBEEK UTRECHT RENSWOUDE Zomerhuisjes te huur w. en k. str. water. G. Lagerwey, Molenstraat 8, TeL 08387-494. JONGEREN 14—30 JAAR DIT JAAR KANS OP GRATIS VAKANTIE. LIMBURG BANHOLT-MHEER Pension bij part. ln Zurj MAASVALLEI (Z.-L.) RUCKHOLT Voor uitstekende pensions. V.V.V. - Steenstraat 7 - Telefoon 04408 - 338 NOORDBRABANT ZUIDHOLLAND inlV.V.V UH» NOORDHOLLAND ?SJ§ iS» (Van n onzer redacteuren) ROTTERDAM, 25 maart Vlaggen en wimpels vergoedden vanmorgen, toen de Floriade wer-" geopend, wat de zon de Maasstad aan ldeur onthield. Buiten aan de poort, wachtte de elfjarige Lidy Verhage met een boeket rozen op de aankomst van Prinses Beatrix, die de internationale tuinbouwtentoonstelling kwam openen. Binnen, in een tijdelijk paviljoen, uat straks als Beiers bierhuis dienst zal doen, zaten honderden promi nenten uit binnen- en buitenland te wachten op het moment dat de prinses een reusachtige zandloper zou om draaien ten teken dat Floriade-tijd is aangebroken. De bloemen van Lidy waren van heel bijzondere soort; het waren rozen van een nieuwe variëteit, gewonnen van de Montezumaroos, een Amerikaans ras. Men heeft deze roos Floriade gedoopt. Toen de prinses, gekleed in een blauwe japon en lichtblauwe mantel, aan de poort op de hoek van de Parkrade arri veerde, werd zij daar verwelkomd door burgemeester mr. G. E. van Walsum, de commissaris der koningin mr. J. Klaasesz, de voorzitter van de Kamer van Koophandel mr. dr. K. P. v. d. Mandele en de algemeen voorzitter van de Floriade, dr. A. J. Verhage. Nadat de prinses de bloemen in ontvangst had genomen werd rij in de ontvangsthal be groet door ministe mr. V. G. M. Ma- rijnen en le deken van het corps di- (Advertentie) 1 ton t 6700,—. 13 ton f 6900,—. Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 maanden incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhoudskosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen, als een personenwagen. Hoofdagente: GARAGE DEN HOUT IJMUIDEN, 26 maart Met ingang van morgen zullen de hengelaars niet meer worden toegelaten op de Zuidpier. Deze beslissing, die eigenlijk al enkele maanden geleden genomen zou worden, maar ten gerieve van de piervissers zo lang mogelijk werd uitgesteld, is nood zakelijk geworden nu de herstelwerk zaamheden aan de pier in versneld tem po zullen worden uitgevoerd, terwijl te vens begonnen wordt met de bouw van het nieuwe havenhoofd. De bedoeling lS dat nu dag en nacht aan de pier zal worden gewerkt. De bouw van het nieuwe havenhoofd zal van de oude Zuidpier worden uitgevoerd. Ongeveer ter hoogte van de bocht in deze pier zal in westelijke richting een aftakking worden gebouwd, waarop een eind ver der in zee voorlopig een schildvormig stuk nieuwe pier zal worden gebouwd. Het blijft mogelijk, dat dit schild te zij ner tijd in de richtmg van de kust wordt doorgetrokken tot een geheel nieuwe pier. De hengelaars zullen er rekening mee moeten houden, dat de afsluiting van de Zuidpier wel enige jaren zal duren en het is nog de vraag of de pier na vol tooiing van de werkzaamheden weer opengesteld zal worden. plomatiek sir Paul Mason, alsmede door het dagelijks 1: -stuur van de Floriade en buitenlandse afgevaardigden. Het met een bijzonder geslaagde trossenverlichting aangeklede pavil joen Floriade-Hoy was hierna de plaats, waarheen de prinses werd ge- ïeid. Dr. A. J. Verhage hield hier een rede, aanvangende met een viertalig welkom. Hij wees erop, dat het voor het «erst in de geschiedenis is, dat de gehele tuinbouw op een zo intense wijze als thans in een tentoonstel ling heeft samengewerkt. Dit is, zei- de hij, an zeer grote waarde, omdat hierdoor aangetoond wordt, dat bij al le noodzakelijke specialisatie de tuin bouw toch als één geheel moet wor den ;ezien. Al moeten wij, vervolgde hij, ns ervan bewust blijven, dat verscheidene problemen in de ver schillende sectoren van de tuinbouw op uiteenlopende wijze moeten worden opgelost. Aan het eind van zijn rede verzocht hij Prinses Beatrix de ope ningshandeling te verrichten. De prin ses drukte op een knop, die de zand loper deed wentelen en zei: „Hierme de verklaar ik de Floriade voor ge opend." Souvenir in sliil Dr. Verhage bood haar hierop ter herinnering een zilveren zandloper aan, die vervaardigd was door de Utrechtse edelsmeden Brom en die op de omran ding een tekst van Jan Engelman be vat, luidende: „De tijd gaat ijlings. Pluk de dag. Strooit bloemen en ont plooit uw vlag". Het feest werd opge luisterd door de marinierskapel, die vóór de plechtigheid vrolijke melodie tjes speelde en na de opening het volks lied ten gehore bracht. De prinses bracht na het verlaten van het paviljoen een bezoek aan tal van onderdelen van de expositie, om zich daarna per lift in de top van de Euro mast te laten voeren, waar de direc teur de heer J. H. Oerlemans de com missarissen van de Euromast N.V. voorstelden. In het hooggelegen restau rant plaatste prinses Beatrix haar naam in het gastenboek. Zfl genoot van het uitgestrekte panorama. Als aandenken ontving zij van de heer Oerlemans een glazen presse-papier met een ingeëtste afbeelding van de Euromast. Nadat prinses Beatrix in het restaurant een kopje koffie had gebruikt verliet zij de toren en begaf zich naar het oude herenhuis, waar zich het instap- station van de kabelbaan bevindt. Een gondel voerde haar over de terreinen van het park over de Westzeedijk naar het voorterrein, waar zij in de Ahoy- hal de binnententoonstelling „Feest der bolbloemen" bezichtigde. Dit vormde het slot van het openingsfeest. Om streeks half een vertrok de prinses. GEBOREN: Th. J. van Steijn en Th. M. van der Linden, z.; J. J. Koren en D. Kamminga, z.K. E. Grandia en G. Hinfelaar, d.; R. Leppink en H. J. Delfos, z.; G. J. M. Boumans en M. M. H. Bus, z. GEBOREN: z. v. F. E. Fredrikze en J. Benjamins; d. v. P. Smits en M. Smid; z. v. J. H. Wiersma en K. J. Faas; d. v. H. M. de Groot en M. H. Verhage. ONDERTROUWD: C. Koster en F. Turnes; P. Regoort en A. A. van Zut- phen; H. Eikelenboom en B. C. Wie bes. OVERLEDEN: Wed. G. Berghoef- Piet, 64 jr.; Wed. G. E. de Groot- Böhm, 76 jr.; Ph. A. van Dueren den Hollander, 7 jr. (j).; Wed. J. M. Leib- brandt-Oudraad, 80 jr. vU,' Prinses Beatrix heeft vrijdag in Rotterdam de internationale tuinbouwten toonstelling „Floriade" geopend. Zij haalde een handle over, waardoor een zandloper in beweging werd gebracht. Daarna maakte de kroonprinses in gezelschap van dr. A. J. Verhage, algemeen voorzitter van de „Floriade" een rondwandeling over de expositie. HILLEGOM, 26 maart In de grote zaal van Treslong te Hillegom vond vrij dagavond de jaarlijkse, traditioneel ge worden uitvoering plaats van Bach's Jo hannes Passion. De Christelijke Orato rium Vereniging Asaf, onder leiding van haar dirigent Cor Kool, heeft in voor beeldige samenwerking met het Rotter dams Kamerorkest en de solisten, het veeltallige publiek een wijdingsvolle avond geschonken. Dirigent Cor Kool huldigt een gezonde opvatting van deze passie. Hij verliest zich niet in allerlei détails, maar houdt speciaal de grote lijn in het oog, die er één van dra matische spankracht is. Hij liet de koren vooral in het tweede deel met overtui ging en vrijmoedigheid zingen. De cho rals verkrijgen de juiste expressie, waar de tekst dit verlangt. Vooral het slotkoor en choraal waren diep treffend van uitdrukking. Het is te merken dat Asaf groeit in dit werk. Deze zesde uit voering bezat voortreffelijke kwaliteiten waarbij men dan een kleine ontsporing in het koor gauw vergeet. Ook in de keuze der solisten is men dit keer erg gelukkig geweest. De sopraan Elisabeth eguijt heeft mij vooral in de aria „Zerfliesse, mein Herze", ten zeerste ontroerd. De stem van de alt Tony Jaa- nus bezat een gevoelige warmte. In de aria „Von den Stricken meiner Sün- den", maar no;» meer in „Es ist voll- bracht", was zij bepaald aangrijpend mooi. Verder had men in de tenor Bert van 't Hoff een uitstekende evangelist, die op sublieme wijze reliëf aan het evangelieverhaal heeft gegeven. Kees Deenik was in de Christus-partij al even zeer van grote en waardige allure. En tenslotte dan de bas Jan Hulsbosch. De ze zanger was de grootste verrassing van de avond In de arioso „Betrachte, meine Seel" en in de grote, zeer moei lijk aria „Eilt, ihr angefocht'nen See- BLOEMENDAAL, 26 maart De economisch adjunct-directeur van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noordholland, de heer F. W. J. Straa kenbroek, zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd donder dag 31 maart afscheid nemen van zijn functie. De heer Straakenbroek is ruim vtjfenveerjig jaar in dienst geweest van de toenmalige H. E. M. (Holland- sche Electriciteits Maatschappij), wel ke enkele jaren later opging in het PEN. Sinds 1952 is de heer Straaken broek adjunct-directeur. AMSTERDAM, 25 maart Naar wij vernemen is de toneelspeler Jan Musch voor een operatie opgenomen in het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam. len", leverde hij prachtige prestaties. Zijn stem heeft een grote draagkracht, en blijft zowel in het hoge als lage re gister zeer nobel. Een stem om te ont houden. De organist Richard Heidema be speelde op zorgvuldige wijze het Wür- litzer orgel. Juist door zijn bescheiden, maar accurate spel, leverde hij een gro te bijdrage tot het artistieke resultaat van het geheel. Het Rotterdams Ka merorkest heeft eveneens correct ge- merorkest heeft eveneens correct ge speeld, hoewel ik af en toe de klank voor de grote zaal van Treslong iets te zwak vond. J. L. SANTPOORT, 26 maart In de ge schiedenis van het katholiek lager on derwijs zal zaterdag 2 april een belang rijke episode worden afgesloten. Dan wordt namelijk afscheid genomen van een man, die in de afgelopen 25 jaar zijn stempel heeft gedrukt op het ge hele katholieke onderwijs van de Sant- poortse jeugd, en heeft bijgedragen tot een goede ontwikkeling en brede opvoe ding van velen. Het is de heer J. F. van Leeuwe, hoofd van de Titus Brands- maschool, die in het begin van deze maand de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, en 2 april zijn functie offi cieel zal neerleggen. Zolang als het katholiek lager onder wijs in Santpoort bestaat heeft de heer van Leeuwe daarvan de leiding gehad. Op 1 september 1935 werd hij benoemd tot hoofd van de Liduinaschool, welke in die jaren zowel een meisjes- als jongensschool was. Voordien was hij hoofd van een lagere school in Klein- Zundert. Op 18 september 1935 werd het schoolgebouw, hoewel nog niet ge heel voltooid, in gebruik genomen, en daarmee konden de kinderen uit Sant poort, die tot dusver in Driehuis een school bezochten, voor het eerst in hun eigen woonplaats terecht. Natuurlijk be stond voor deze school veel belangstel ling. Maar het is toch aan de grote be kwaamheid en de buitengewone ijver van de heer van Leeuwe te danken, dat de school in weinig jaren tot grote bloei kwam. Vooral ook in de oorlogsjaren, toen vele leerlingen elders vertoefden en het tekort aan leerkrachten groot was, heeft de heer van Leeuwe met over leg en inzicht zijn school geleid. Gelijk opgaand met de grote toename van het inwonertal in Santpoort groeide ook het aantal schoolgaande kinderen, waardoor in 1949 aan het schoolgebouw een de pendance werd toegevoegd, en werd ge splitst in een jongens- en een meisjes afdeling. Voorlopig bleef de heer van Leeuwe hoofd van beide afdelingen. In BEVERWIJK, 25 maart Spinazie, 62-84; witlof, 42-84; rabarber, 38-123; prei, 42-76; spruiten, 32-103; waspeen, 28-62; boerekool, 29-50; uien, 12-38; ro de kool, 23-54; gele kool, 8-18. WWWWWWWWWWVWWWWWWWi Kw 1954 volgde echter een definitieve split sing en werden de parochiezusters be last met het beheer van de Liduina school, terwijl de jongensschool, die de naam Titus Brandsmaschool kreeg, on der de heer van Leeuwe kwam te staan. De onderwijs-activiteiten van de heer van Leeuwe beperkten zich evenwel niet tot Santpoort. In de loop der jaren werd hjj belast met de stichting van een r.-k. Ulo in IJmuiden-oost, terwijl hij tevens een werkzaam aandeel had in de r.-k. B.L.Ö.-school eveneens in IJmuiden-oost. In zijn vrije tijd heeft hij zich bijzonder beijverd voor het Land- en tuinbouwonderwijs in Sant poort en omgeving. Ongetwijfeld zullen vele oud-leerlingen op 2 april van hun erkentelijkheid getuigen. BEVERWIJK, 26 maart In het kader van de Boekenweek heeft de Be- verwijkse Boekhandel, directeur de heer J. W. van der Velden, een decla matie-avond georganiseerd, die vrijdag avond in de bovenzaal van het veiling gebouw Het Centrum is gehouden. De belangstelling voor deze avond was wel bijzonder groot en het was dan ook niet mogelijk om allen speciaal uit jeugdige kringen een plaatsje te bie den. Dat dit ook van invloed is geweest op het gebodene, is zonder twijfel. Geregeld was er veel geroezemoes vooral achter in de zaal en het was zelfs nodig, meende de heer van der Velden, om behalve een goed gemeen de waarschuwing later nog één van de jongens te verzoeken om maar te ver trekken. Het is jammer dat zoiets op zulk een avond kan plaats vinden en dat bedoelde jeugd zelf niet begrijpt dat men het genot van hen die gaarne willen luisteren, totaal bederft. Als men aanneemt dat de meisjes en jongens die moeite hebben gedaan om wat ze hadden geleerd, ook goed te zeggen, doch daarvoor beslist een te zachte stem hadden (zouden ze thuis ook zo zijn?) en dan daarbij vastgestelt dat de akoestiek in deze bovenzaal beslist niet zodanig is, dat men een zacht ge sproken woord achter in de zaal kan horen, dan moet men zich eigenlijk af vragen: is het niet vanzelfsprekend, dat een jeugd die leeft zich op zulke avonden niet altijd stil kan houden? Op avonden als deze moet men geen hoge kunst verwachten, doch het op prijsstelten dat er een groot aantal meisjes en jongens is dat behoefte ge voelt om gedichten van anderen te zeg gen en zich in de personen die er zijn uitgebeeld, in te leven. Zo zijn ook grote artisten begonnen en als zodanig heeft het zeker waarde. De jury, bestaande uit mevrouw N. Schuttevaer-Velthuis, P. Fiege en W. Seignette, had geen gemakkelijke taak, ook al viel er reeds dadelijk een aan tal buiten beoordeling. De uitslag van deze declamatieavond was als volgt: 1 Willy Ory van de Duinwijkschool met 9 punten; 2. G. de Vries van de Bisschoppelijke Kweek school 8 punt; 3 Sophia Albers van de Rijks HBS, met evenveel punten; 4 Elise Verkade van de 2de chr. ulo-school, 8 punten; 5 Rita Joppen van de openbare ulo-school met 6% punt. De heer Van der Velde sprak de prijs winnaars toe en overhandigde hun een boekenbon, die ze na rijp beraad kon den inwisselen bij de Beverwijkse Boek handel. Tot slot dankte de heer Van der Velden ook de leden van de jury, Bur gemeester Bruinsma, die gedurende de gehele avond deze manifestatie had bij gewoond en tenslotte ook de ouders en de „supporters". BEVERWIJK, 26 maart De jaar lijkse verhuur van zitplaatsen aan de bloemenveiling trok ook nu weer grote belangstelling van de zijde der kopers. Lag het aanvankelijk in de lijn, dat de plaatsen iets minder zouden opbrengen dan vorig jaar, het tegendeel kwam uit. In totaal brachten de plaatsen een drie honderd gulden meer op dan vorig jaar en kwamen even boven de vijfduizend gulden. Het waren ook nu weer vooral de hoekplaatsen, waarvoor veel animo bestond, omdat de koper dan gemakke lijk zijn zitplaats kan verlaten. De duur ste plaats bracht 148,- op; de goed koopste 24,-. BEVERWIJK, 25 maart Het Ka tholiek Meisjes Gilde heeft in de boven zaal achter de Regina Caeli kerk een ouderavond gegeven die een grote be langstelling genoot. De meisjes zongen, speelden toneel en maakten muziek, terwijl de geestelijk adviseur enkele films liet zien van het bivak 1959. Het was een genoegelijke avond die werd geopend door een keurig zingend meisjeskoor onder leiding van mevrouw Verkooyen; na het openingslied volgde een alleraardigst gezongen: „Als in ons hart een lied weerklinkt", waarbij een der meisjes nog een solo zong. Een pri ma koortje, dat mede door de discipli ne een goede indruk gaf. Vooral voor de meisjes die verleden jaar op bivak waren geweest was de film van de geestelijk adviseur erg leuk, maar ook de aanwezige ouders konden zien hoe vrolijk het er op een derge lijke vakantietrip van jonge meisjes aan toe gaat. Op de avond werd nog naar hartelust toneelgespeeld, onder meer het spel: „De Prinses en de zuurkool". In verband met de grote belangstel ling zal op maandag 28 maart een re prise van dit bonte programma worden gegeven. De ouders die dus deze avond niet aanwezig konden zijn, kunnen maandag aanstaande nog terecht; de avond begint om half acht. VELSEN, 25 maart De gemeente raad komt woensdag 30 maart des avonds half acht in openbare vergade ring bijeen in het gemeentehuis. De agenda, die 27 punten omvat, ver meldt o.a.: Aangaan van een overeen komst met de N.V. Gasvoorziening Noordwest-Nederland. Wijziging van de begroting voor 1960 van het „Slacht huis IJmond". Onttrekking aan het openbaar verkeer van straten te Vel- sen-noord. Verkoop van industrieter rein te IJmuiden. Aankoop van gron- rein te IJmuiden. Aankoop van gron- grondstrook van de Staat der Neder landen. Verharding achterpaden bij de Hyacinthenstraat te Santpoort. Toeken ning verplaatsingskosten aan visroke- rijen. Gedeeltelijke vergoeding installa- tiekosten mobilofoonapparatuur op de auto van de ongevallendienst. Subsi diëring bureaus voor levens- en gezins moeilijkheden. Subsidie aan Interparo chieel Sociaal-charitatief centrum Vel- sen. Subsidie in kosten stichting kerk gebouw te Santpoort. Krediet voor het uitvoeren van voorzieningen aan de technische installaties van het Velser- bad en het badhuis Spaarnberg. Een groot aantal onderwijszaken. VELSEN, 25 maart Een jaar ge leden besloot de gemeenteraad aan de gebr. Kloosterhuis, die de ongevallen- dienst in de gemeente verzorgen, de kosten te vergoeden, die door hen aan de PTT verschuldigd zijn voor het heb ben van een mobilofoon-installatie in de auto van de ongevallendienst, zijn de een bedrag van 70 per maand. De kosten van installatie van de appara tuur zouden door de firma Kloosterhuis zelf worden gefinancierd. Thans wordt echter gevraagd behalve de abonne mentskosten ook 1/3 gedeelte van de aansluitingskosten tot een bedrag van 289,50 voor rekening van de gemeen te te nemen. Als reden voor dit ver zoek wordt aangevoerd, dat de aan sluitingskosten aanmerkelijk hoger zijn geworden dan aanvankelijk werd ver wacht. B. en W. zijn, in aanmerking ne mende de voordelen van een mobilo fooninstallatie in de auto van de on gevallendienst, van mening, dat het verzoek dient te worden ingewilligd en zij stellen de gemeenteraad dan ook voor dienovereenkomstig te besluiten. L. Glazener-Walkate, d.,- Da Costalaan 62 Driehuis; H. Darlang- Casteleijn» d„ ?.rederoodseweg 15, Sant poort; J. H. Reijnders-Baas, z., Wencke- bachstraat 112, Velsen (noord). J. da Pauw-van Lit, z-> Willemsbeekweg 62 IJmuiden(oost)E. A. Biistpr-Knrzp- lius, d., Gen. Bothastraat 73,' Haarlem- S. van Schagen-Berthelot, 2. Ceder- straat 14, IJmuiden (oost)J. C. Mejig. Harsveld, z., Kromhoutstraat 54 IJmuiden; M. Ouwehand-van der Bent', z., Kennemerlaan 134, IJmuiden. GEBOREN: H. de Kock-Kerkmeer, d., Alexander Bellstraat 85, IJmuiden; L. M. Hoek-van der Plas, d., Lange Nieuwstraat 101, IJmuiden; E. K. van Balen-van der Grijn, z., Bik en Ar- noldkade 42, IJmuiden; E. N. de Pag- ter-Vethaak, d., Spilbergenstraat 2, IJmuiden; M. Brouwer-Kleijn, d., Scheldesraat 134, IJmuiden; A. P. Keuter-de Heiden, z., Lange Nieuw straat 67, IJmuiden; E. Bothof-Ree kers, z., Kanaalstraat 7, IJmuiden; C, C. Haver-Rowoud, d., Westerstraat 9, Velsen (noord)S. Verduyn Lunel-Fok- kema, z., Eksterstraat 228, Haarlem; J. Kaspers-de Roo, z., Roemer Vis- scherstraat 133, Haarlem; J. C. Visser- de Vlugt, z., President Krugerstraat 25, IJmuiden; J. C. Liffmann-Irik, z., Wes terstraat 2, Velsen (noord)A. M. Dui- neveld-Bijman, z., Delftlaan 425 I, Haarlem; G. de Vries-Kwantes, z.. Lange Nieuwstraat 151, IJmuiden; C. E. van Goethem-Mulder, d.. Eiken straat 16, IJmuiden (oost)M. Groen- Scherpenhujjsen, d., Ir. Bispincklaan 28, Bloemendaal; C. J. M. Spitsbaard- Walters, d., Eksterstraat 65, Haarlem; J. Böekling-Ophuijsen, z., Grote Hout- of Koningsweg 80, Velsen (noord); A. J. Eichhorn-van Eerder, d., Plancius- straat 38, IJmuiden (oost). ONDERTROUWD: A. Dijkstra, en K. Dijkstra; J. E. Woud en L. E. Beu- ger; J. C. van der Lem en M. Welp; A. van Heerden en M. L. Mastemaker; A. Munnik en H. A. van Beusekom; P. J. van Cronenborg en A .E. W. C, van Gent. GETROUWD: H. Klijn en M. Mots- hagen; D. J. van den Boogaard en J. Vlieland; C. Visser en M. Nijman; J, W. Kouwenoord en H. Andrea; B. Bak ker en S. P. Spierenburg; H. J. van der Vis en K. M. H. van Kooten; F. P, Pieters en N. Kapteijn; H. Petersen en A. Helmers; C. Verhoef en J. C. Brink man. OVERLEDEN: A. Griekspoor, 78 jr.; weduwe van: J. van der Linden J. Broek, 79 jr.; C. Nieste, 80 jr.; W. Duineveld, 67 jr.; M. Konijn, 77 jr.; D. D. Spruit, 87 jr.; weduwe van: L. van der Plas. J. de Wilde, 76 jr.; weduwe van B. Hagen. J. A. Plak. 69 jr. OVERLEDEN: C. M. Seignette, 65 jr., wed. v. p. Schuijt; H. Hartgers, 65 jr. 25 maart In het Witte Kruisgebouw hield de Begrafenis- vereniging De laatste eer" de jaarver gadering. De opkomst van de leden was van dien aard, dat de voorzitter de heer J. Huisman zich er teleurstellend over uit liet. Voor wat de verenigingszaken betrof, was het afgelopen jaar zeer goed ge weest. Uit het jaarverslag, uitgebracht door de heer G. Jongejans bleek, dat de vereniging wederom in ledental was vooruitgegaan; er zijn thans 180 aange slotenen. Ook financieel kon men bogen op een goed jaar. De ontvangsten waren 313,65, de uitgaven ƒ203,05 derhalve een batig saldo van 110,60 Het totaal bezit van de vereniging bedraagt thans 724,93. Door het bedanken van de heer P. Grapendaal werd in het bestuur geko zen de heer J. Kitst. De heren J. Huis- man en H. Tijms, die periodiek aftre dend waren, werden herkozen. 150.000 ha. bosrijk vakantie-gebied. Gratis geïll. vak.- gids: Streek V.V.V - Achterhoek - Postbus 10 - Loohem LOCHEM „Hotel Berkeloord" - Tel. K 6730—1500. A.N.W.B.-K.N.A.C. en V.TJ3,-Hotel „Geniet vakantie in mooie rustige omgeving", paas- arr. F. E. Deken, eig. Vakantieplan V.V.V. Zeddam-Montferland. Vraagt gratis onze geïll. folder over Zed- dam en het busplan met uit-en-thuis- service. Aanvrage schrift, aan onze V.V.V. of telef. onder nr. 08345486 (b.g.g. nr. 275). Verder bij alle V.V.V.-kantoren In den lande. ARNHEM „DE HEMELBERGH" Kemperbergerweg 111. RJC. Vakantiehuis voor jongens en meisjes boven 17 jaar. Telefoon 0 8300-24604. Geniet van uw vakantie in een heerlijke bosrijke omgeving met natuurbad en zonneterras: Prachtige wandelingen Vr ml „Herberg De Duivelsberg". Tel 08805439. 't bos. Modern comfort, gr. tuin. Solarium. Vraagt pros pectus. Telefoon 08805255, Telex 31721. HAAKSBERGEN "^ftr:,A^|^en°S'B<^S?keln!fm|ev: Pension 10, 11 en 12 gulden, p.p.p.d. Telefoon 05452 209. V.V.V. VAKANTIEPLAN OLDENZAAL-DELUTTE LOSSER biedt U een rijke vakantie voor weinig geld. 7 daeen zonder zorgen. Tochten naar het Teutoburger- bergland (Duitsland), door Twente en Overijssel; halen en terugbrengen naar Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Utrecht plus pensionpnjs en bediening: reeds vanaf 105.— Dit unieke plan geldt vanaf 4 juni t/m 3 sept. Ultv. Inlichtingen en foWws bÜ secr VAKANTIEPLAN Tijgaardenstraat 89. OLDENZAAL, Telefoon 05410/3310. b.g.g. 3125. DIEREN. Bezoekt Dieren. Uitgestrekte bossen (Nationaal Park Veluwezoom), heide, heuvels, groot wild. Vraagt prospectus 1960 bij V.V.V. ERMELO Gezellige zomerh. aangeboden ln bosrijke streek; per week 4-pers. 45, 5-pers. f 50. Beide vrij vóór 9/7 en na 30/7; 6-pers. 57.50 8-pers. 75. Dit vrij vóór 16/7 en na 13/8. Gas en electr. Inbegrepen. Mevr. E. KortlangBlock, Kortlanglaan 107, Telef. 2391. Op de Hoge Hoenderberg. Stenen huis jes. Kinderspeelvijver. Uitsl. vol], pens Telefoon K 8891—329. GROESBEEK. Hotel-Café „De Locomotief". Bosr. omg., terras, p.p.p.d. 1 7.50—8.00 -f 10 Telef. 08891—338. Prachtig gelegen tm.v. bos en heide. Biedt plaats aan 180 jongens en meisjes boven 17 jaar. Geopend van Pinksterweekend tot 11 september. Tel. 0 6766-591. NUNSPEEX-HULSHORST E.O. Uitgestr. bossen en heide velden. Strand aan Veluwemeer. Uniek Diorama. Volop ontsp. Vr. uitgebr. Gids. V.V.V.-Nunspeet. Tel. 03412-2335. 08307 - 3169 Hotel-pens. „DREYEROORD" OOSTERBEEK. Pens. v. d. Berg. Gr. tuin. Prima verz. Voor-natijd 5.50 Seizoen t 6.Tel. 3554. Lebretweg 72 RHENEN Hotel-Rest. „De Eekhoorn", Utrechtsestraat weg 3-5 b. Uniek uitzicht over Rijn en Be tuwe. Terrassen - bad - douche - T.V. Parkeerterr. Voll. pension v.a. f 7.50 p.p.p.d. Nacht met ontbijt f 5 p.p. Telefoon 08376—276. HOOG SOEREN Hotel-Rest. „HOOG SOEREN" Tel. K 6769 -231. Gelegen 1. h. Kroondomein Rust, 'n goede tafel. Warm en koud str. water. xr BAARN HOTEL ZEILER. In een 1ste klas hotel lo geren voor f 10 p.p.p.d. Geheel gemoderni seerd. Comfortabele kamers. Lift. C.V. Uw adres voor congressen en partijen. Tel. 02954-2412. Eign. W. J. Rowel. DRIEBERGEN Pension „t Zonnetje". Nog enkele kam. vr. f 7 p.p.p.d. Pr. keuk. str. w. a. d. boss. C. Ridder hof. Jac. v. Gaesbeeklaan 28. Tel. 03438-2600. N1EUW-LOOSDRECHT Jachthaven „De Rlet- schans" Café-Restaurant D. Klasse. Het gehele jaar geopend. Prachtige piasgezich ten. Verhuur van zeiljachten. Tel. 02958-556. De prettigste vakantie biedt de Katholieke Vakantiete huizen en Jeugdherbergen Centrale. Overnachting f 1» warme maaltijd f 1,45; ontbijt f 0,85; lunchpakket f 0,75. Jeugdherbergen door geheel Nederland. Ook België, Luxemburg en West-Duitsland. Vraagt folder K.V.C., Nachtegaalstraat 60 bis. Utrecht, Telefoon 03020756. Limburg. Str. w„ eet- en »it I kamer, slaapk. Voll. pens. f 7. Vóór juli f 6. J. slnder- macher, Mheereweg 4. EPEN (Z.-Limb.). Hotel „De Kroon". Voll pens. t 10.00 Prosp. op aanvraag. Tel. 04455—250. Bosrijke omgeving. GRONSVELD RyekhoU. Uitstekende Pensions en Kamerverhuur. Inl.: V.V.V., steen straat 7, Telefoon 04408—338. KLIMMEN, 4 km van Valkenburg. Pension „'t Vrijthof". Mooie omgeving, goede keuken en str. water, prijs 7.50 p. d. Vóór 1 juni en na 1 sept. 7.— p. d Fr. Simons, Telefoon 04405—257. Ideaal vak.oord, omvat tende de Gem. Geulle, Bunde, Elsloo. Rust, natuurschoon, aantr. landschap. Tour- ritten n. buitenland. Vr. inl. secr. V.V.V., Geulle. IN BOERDERIJWONING a. d. oever v. d. Maas. nabij Maastricht, grote gemeub. zit-slaapk. te hiiur met gebr, van keuken, str. w. Pensionpr. 2.50 p.p.p.d. Br. no. 63982. MARGRATEN. Prima part. pens. Str. w. Pracht omgev. Busverb. n. alle richtingen. Tel. 04458—215. J. Schreun, Eikerstraat 36, Margraten. MECHELEN (Z.-L.). Pension „Hoeve de Plas". Pracht, omg Str. w. Prima keuken. Tel. 04455-294. Busverb. af pension door geh. Z.-L. Voor Pasen en Pinksteren t 7.p. p, p. d. IVIES!RSSEÏSI (Z.-Limb.) fi km, van valkenburg VAKANTIEOORD met 8 ha. eigen terrein voor R.K. jon gelui v.a. 17 jaar. Het gehele seizoen dagtochten naar Duitsland, Ardennen, Luxemburg en Frankrijk. In het voorseizoen tot 2 juli en naseizoen v.a. 3 september ver laagde prijzen voor dagtochten. Voll. pens. f 4.50 p.d. Vr. prospectus. Tel. 04400-6036. NOORBEEK Gem- ka,m{Lrs. "if4 keuken, str. w. Schitt. omg., vl. hij B grens, nog vrij vóór 2 juli, 16—23 juli, na 30 juli. J. Vaessen, Onderstraat 9. Vraagt gratis bij de officiële V.V.V „HET GEULDAL" (opg 1885) hotel/pensionlijst en JUBILEUMARRANGEMENTEN voor 5 en dagen résp. vanaf 65.t 79.—t om vattende volledig pension (incl.), autoq?M u bezoeken aan bezienswaardigheden en vermaken]kneden. Inlich tingen: Stationsstraat 15. Telefoon 044Q6—2048 NEERKAftrr PENSION „de BOSRUG". Temidden van bossen, op korte afstand van kar pervijvers. Alle kamers warm en koud stromend water, douche, prima keuken. Wij garanderen U een heerlijke vakantie. Neerkant Gem. Deurne, Tel. 04766—329. C. A. Drunick. NOORDWIJK/Zee. Pension „Truwico", N.-Boulevard 31, Tel. 3171. Uniek gel. aan strand en zee, met mooi terras. Uitm. maalt, en verz 2-, 4- en 6-pers. kamers v.a. f 65.- Juli v.a. 1 85.- p. p. p. w. met voll pens Kinderen korting BERGEN (N.-H.). Bos, zee en duin. Hotels, Pensions «n Gem. huizen. Alle inl.: Bureau V.V.V., Tel. 022083100.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 10