De man van de eerste indruk S.O.S. i Broeders van St. Joannes de Deo starten met ziekenhuis in Afrika Actie onder oud-patiënten in Haarlem en verre omstreken DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL naaimachines engel ïMïï5™ m Kini Keiler exposeert In Galerie Uittenhout M. NIESSEN „REIN O" ft ZATERDAG 26 MAART 1960 PAGINA 3 CORRIGEER UW FIGUUR GAINE GORDEL of CORSET REINIGT REIN Benoeming ^ER GAAT NIETS BOVEN^ PERFECTE MAATKLEDING A. J. VAN DER STEUR N.V. GROTE HOUTSTRAAT 48 V*. Contactavond B.B. Burgemeester reikt diploma's uit Gemeentelijke steun voor boekje over oud-Zandvoort Bewakershuisje op circuit Afrika wacht met smart Hulp toegezegd Verlovingsringen m- 't Huis met het carillon GROTE HOUTSTRAAT 49 HAARLEM - TEL. 20049 Oprichting Vereniging van familie van katholieke emigranten Volgende week hij een komst in Haarlem Johanna Martzy concerteert 5 april in Haarlem Costuumshow in Frans Halsmuseum Woestenij Ïu|!eS™Akeuzee MEEKra Kerkdeur-collecte bij Joseph- en paterskerk Oud-patiënten nu op de Zij zullen Om Senga kunnen br door een perfect passende CORSETIÈRE MEVROUW Floraplein 18 - Tel. 13796 Abonnement voor het wassen van ramen, jaloezieën enz. Telefoon 16254 DEN HAAG, 25 m.aart Ir. F. W. Rappard, ingenieur eerste klasse bij het Staatsbosbeheer te Haarlem, is aange steld als hoofdingenieur in vaste dienst bij deze dienst. (Advertentie) van de 1e klas maatkleermakerij HAARLEM - Tel. 10477 de meest exclusieve stoffen van de nieuwe collectie - nu in voorraad. (Advertentie) (Advertentie) De eerste inndruk is niet zelden beslissend voor het algemene oor deel over een grootscheepse mani festatie. Als dat zo is heeft de heer Carl van Empelen (telg uit een be kend Heemsteeds geslacht van tuinverzorgers) een bijzonder ver antwoordelijke taak gehad bij de voorbereiding van de zo juist ge opende Floriade te Rotterdam. Hij immers is de man die als ontwer per van de bolbloempartijen de eerste indruk beslissend heeft hel pen bepalen. Drie jaar geleden is Carl van Empelen al begonnen met de toe bereidselen om van deze start een triomfale belevenis te maken. Niet minder inspanning vereiste ove rigens het arrangeren van de eerste binnententoonstelling, de grootste ooit in ons land gehou den, die de gehele Ahoyhal en Energiehal beslaat. De ruimte is verkaveld in 4000 m2 inzendin gen, 4000 m2 gazon en ongeveer 5000 m2 wandelpaden, met welke verdeling de heer Van Empelen meent ook het publiek voldoende van Fmnflpn 11" bewegingsvrijheid te hebben ver- A-<arl an -Eillipeieil J zekerd. Zijn aandeel op de Floriade vertoont een merkwaardige gelijkenis met de opdracht, die hij twee jaai geleden voor Amerika ontving. Ook daar betrof het een tuinbouwexpositie ook daar was het te beplanten terrein veertig hectare groot, en ook daar toonde prinses Beatrix haar belangstelling. Toen was het voor de eerste maal, dat zijn naam bekendheid kreeg ver buiten onze grenzen; zijn bij drage aan deze Rotterdamse manifestatie zal die faam wel bevestigen Overigens heeft Carl van Empelen de Amerikaanse opdracht nog te danken aan de Floriade door de contacten, die hij tijdens zijn werkzaamheden voor Rotterdam her en der in het land moest leggen. Voor een jong tuin architect hij is nu 30 jaar en sinds 1953 in het bezit van de Wageningse erkenning betekent de aanleg van het park in Sterling Forest uiteraard een eervolle uitverkiezing. Carl jr. zijn vader zit ook in het bloemenvak en heeft in Heemstede een kwekerij vatte zijn taak dan ook ernstig op en zette alles op alles om de roem van de Hollandse bloembollenteelt op nieuw te bewijzen. Vooral de waterregeling wierp vele vraagstukken op aangezien het terrein, dat als permanente bloemen- en plantenexpositie was aangewezen, gelegen is in een vallei. De woestenij is nu herschapen in een lusthof, waar Carl van Empelen nog regelmatig poolshoogte komt nemen Aan de Floriade is enorm veel werk voorafgegaan en vooral eindeloze besprekingen met allerlei commissies. Nu geloven wij dat de heer Van Em pelen aan vergaderen in het algemeen een hekel heeft, meer man van de daad als hij is, maar de samenwerking met de mensen uit het bollenvak is bijzonder vlot verlopen. En dat waren er niet weinig, als men bedenkt, dat de bollen uit heel het land, tot zelfs Texel toe, afkomstig zijn. Alleen al uit Westfriesland zijn 200.000 bollen gestuurd, een aantal dat bovendien nog in één dag de grond in moest. Voor de tulp is uiteraard het erepodium ingeruimd, maar daarnaast had de heer Van Empelen ook nog met tientallen bloemsoorten van hel zogenaamde bijgoed te maken, zoals irissen, crocussen, blauwe druifjes en amaryllis, in totaal zo'n 2% miljoen bollen, zodat hieruit enigermate de omvang van zijn aandeel valt af te leiden. En ook zonder dat u zou weten dat ons interview in de trein naar Rotterdam moest plaats vinden, begrijpt u wel, dat zijn agenda weinig blanke plekken telt. Maar goed, het werk is nu gedaan. Op veertig hectare terrein flonkeren de beste voortbrengselen van de Nederlandse bolbloementeelt. De tuin architect is bescheiden teruggetreden en de bloemen spreken hun taal gerangschikt door een vaardige hand. BLOEM END AAL, 26 maart Tijdens een gisteravond in het Jeugdhuis aan de Donkerlaan gehouden kontaktbijeen- komst van de dienst Bescherming Be volking in Bloemendaal heeft burge meester dr. D. H. Peereboom Voller de door noodwachters verworven vaardig heidsdiploma's uitgereikt. Aan negen enveertig leden van de vier diensten, na melijk de brandweer, de EHBO-, de reddings- en de meldingsdienst, kon het diploma worden uitgereikt dat een gel digheidsduur heeft van twee jaar. Er waren ook leden van de B.B., die zo'n diploma voor de tweede keer verwier ven. In november werden op de werf van Publieke Werken de vaardigheids- proeven afgelegd. Ook voor de blok hoofden en hun plaatsvervangers wa ren diploma's aanwezig. In een korte toesprak zei burgemees ter dr. D. H. Peereboom Voller dat zijn gemeente goed voor de dag komt. Er zijn yoldoende vrijwilligers, waar door er niet toe behoeft te worden over gegaan de dienstneming bij de B.B. ver plicht te stellen. Sprker hoopte, dat d# aanwezigen hun beste krachten aan de B.B. zullen blijven geven. Dat dit alle* op vrijwillige basis kan geschieden, noemde hij een goed teken van hulp vaardigheid, en opofferende gezindheid. Daarna reikte de burgemeester de vaar digheidsdiploma's uit. De bijeenkomst was begonnen met een lezing van de bekende arts-schrijver, dr. A. Melchior over Tanganyka. Na de pauze kon dr. Melchior aan de hand van een film vertoning daarover meer bijzonderheden vertellen. Onder de aanwezigen bevon den zich de heren IJ. E. Dijkstra, di recteur van Publieke Werken, en O. de Vries, de promotor van de dienst Bescherming Bevolking in deze gemeen te. ZANDVOORT, 24 maart De ge meente Zandvoort zal de uitgifte moge lijk maken van een boekwerkje over oud-Zandvoort. Het bestuur van het Ne derlands volkskundig genootschap heeft hiertoe het initiatief genomen. De steun van de gemeente zal bestaan in de aan koop van 1000 boekjes a 3,- per stuk. Het boekje zal behandelen de geschie denis en 1 et volksleven van het voor malige vissersdorp Zandvoort en talrijke illustraties bevatten. De vereniging Haerlem" heeft ook enige financiële steun toegezegd. Burgemeester en wet houders van Zandvoort achter het ver schijnen van deze monografie vooral uit geschiedkundig oogpunt van groot belang van de gemeente. Zij stellen de raad voor, tot aankoop van 1000 boek jes over te gaan. ZANDVOORT, 22 maart Aan de ge meenteraad van Zandvoort wordt een krediet gevraagd van 5.280,- voor de bouw van een bewakershuisje op het cir cuit. Het houten onderkomen dat thans als zodanig dienst doet, verkeert in slechte staat; een sanitaire installatie ontbreekt. mtHilHHIII..II..I.-lHIII"*»ll'""'l,""""l"""""ltl Slag Om Sengarema HAARLEM, 26 maart De laatste weken is er onder hoogspanning gewerkt in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. In het kort hebben wij u gisteren reeds verteld, hoe een paar mensen een comité hebben gevormd om enkele acties in Haarlem en omgeving te ontplooien met het doel de Broeders van St. Joannes de Deo te helpen bij de houw van een medisch centrum in Sen garema in Afrika. Men is ervan overtuigd, dat de Broe ders in de loop der jaren zoveel sympathie hebben ver worven, dat men gaarne bereid is hun een financieel steuntje te geven bij de verwezenlijking van hun plannen. Men heeft er van afgezien een landelijke actie te voeren en zich beperkt tot die steden, waar de Broeders werkzaam zijn. In 's-Hertogenbosch bijvoorbeeld is de laatste maanden een spectaculaire campagne ontketend onder aanvoering van burgemeester mr. H. J. M. Loeff. Niet in dezelfde trant, maar wel met dezelfde geest wil men in Haarlem, Kennemerland, de Bollenstreek en Haarlemmermeer tot een geldinzameling komen, welke hopelijk voor Den Bosch niet zal onderdoen. Ook hier is het initiatief van de burgemeester uitgegaan. Burge meester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem vond enkele mensen bereid een werkcomité te vormen, dat nu de vele vrienden van de Broeders enthousiast probeert te maken voor de bouw van het ziekenhuis in Senga rema. De eerste actie start officieel vandaag. De duizen den oud-patiënten van het Haarlemse ziekenhuis van St. Joannes de Deo ontvangen een circulaire, waarin een beroep op hen wordt gedaan tot financiële steun. Bij de circulaire is een envelopje of een girobiljet in gesloten. Het envelopje met de bijdrage wordt binnen enkele dagen afgehaald. Het girobiljet, dat ingesloten is bij de circulaires voor de oud-patiënten in de meeste gemeenten buiten Haarlem, kan gebruikt worden om een gift per giro over te maken. Op deze wijze hoopt het werkcomité een flink bedrag in te zamelen, dat hopelijk aanzienlijk vergroot zal worden met een spoe dig te volgen huis-aan-huis-actie. Dat alles onder het motto; S.O.S. - Slag Om Sengarema. Een treffender contrast is niet denkbaar. De linkse foto geeft het beeld van een comfortabel ziekenvervoer zoals wij dat in Haarlem kennen. Het rechtse plaatje uit Sengarema illustreert op navrante wijze, hoe de patiënten zich voor de een voudige polikliniek moeten „opstapelen". Soms komen zij van honderden kilome ters ver om, zich bij de Broeders en Zusters in Sengarema te laten helpen. Het „S.O.S. Slag Om Sengarema", wordt niet voor niets naar Haarlem gezonden. Afrika wacht met smart op onze steun. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllll creet project in een onderontwikkeld gebied ligt, waar men de daad aan het woord kan voegen. Hij memoreerde voorts, hoe de Broeders bijna drie kwart eeuw in Haarlem werken in hun ziekenhuis, waar reeds duizenden men sen uit Haarlem en wijde omgeving geholpen zijn. Hij hoopte van harte, dat de Slag Om Sengarema, die als een S.O.S. uitgezonden wordt, met succes bekroond zal worden. Zijn enthousiasme werd overgeno men door Broeder Werenfridus, die een aantal fraaie dia's liet zien, waar uit de aanwezigen zich een duidelijk beeld konden vormen van de nood in en rond Sengarema. Zijn boeiende en leerzame voordracht dwong tot een spontaan „Wij doen mee" en de tech nisch leider, de heer F. Gustenhoven, wist op vaardige wijze de Haarlemse plannen uit de doeken te doen. De eer ste aanloop slaagde reeds uitstekend, de voorzitter van het comité, mr. J. F. M. M. Brons kon daarvan in zijn slotwoord getuigen. Het wachten is de vrienden van de „Deo" zelf. het thuisfront de Slag tot een overwinning (Advertentie) lAPIDt VOOR MODERNE MENSEN Bij Galerie Uittenhout, Kleine Hout straat 41 hangen tot en met 3 april schilderijen van Kini Keiler. Het werk van deze dame maakt een plezierige indruk wat de kleur en de onderwerpen betreft. Zij heeft zich de werkwijze ei gengemaakt om met korte, meestal ver ticale toetsen van een brede kwast het schilderstuk op te bouwen. Deze poin tillistische manier geeft een effect van trillend licht; de mogelijkheden ervan zijn echter te beperkt om een voortdu rende en uitsluitende toepassing te rechtvaardigen. Daarom zijn er slechts enkele doeken die wat meer hebben dan gevoel voor kleur en blijmoedigheid. In de Irissen (13), de Narcissen (12) en het Fruitstilleven spelen alle factoren samen om met kleur en ritme, ruimte en licht op een blijvend boeiende ma nier op te roepen. Ook het portret van een meisje heeft door de uitdrukking en de entourage wel wat plezierigs maar heeft met het overgrote deel vas dit werk gemeen de indruk te geven dat Kini Keiler met haar vaardigheid niet verder dan oppervlaktebehandeling is gekomen. L. T. HAARLEM, 26 maart Volgende week woensdag wordt er in een van de zalen van Brinkmann een bijeenkomst gehouden van familieleden van Neder landse emigranten. Het is de bedoeling van deze bijeenkomst om ook voor Haarlem en omgeving te komen tot de stichting van een Vereniging van ouders en familieleden van katholieke emi granten. In verschillende plaatsen van ons land bestaan reeds dergelijke ver enigingen. De bijeenkomst, waarop rector L. Vester uit Leiden het woord zal voeren, begint om acht uur. Er is op het ogenblik een voorlopig co mité opgericht,» dat onder voorzitter schap staat van de heer J. G. Geven. Het initiatief om de ouders en familie leden van katholieke emigranten te bun delen in een vereniging is geboren uit de omstandigheid, dat zij de achter blijvers een gemeenschappelijke in teresse hebben, die oorzaak kan zijn van onderlinge samenwerking, hulp en steun aan degenen, die geëmigreerd zijn. De katholieke emigratiestichting heeft bij voorbaat reeds haar steun toe gezegd. HAARLEM, 23 maart De Hongaar se violiste Johanna Martzy, die het oor spronkelijk in november aangekondigde concert niet kon geven, zal nu haar con cert geven op dinsdag 5 april in het Gem. Concertgebouw te Haarlem. Voor dit recital, waarbij zij begeleid wordt door de pianist Jean Antonietti, heeft deze violiste een boeiend programma samengesteld, waarop naast een sonate van Beethoven en die van Cesar Franck, een vioolsolosonate van Bach en het Duo Concertante van Strawinsky voor komt. Het concert begint om 8 uur. HAARLEM, 25 maart Naar ons wordt medegedeeld, is de belangstel ling voor de costuumshow, welke za terdagavond 26 maart in het Frans Halsmuseum wordt gegeven als de Haarlemse bijdrage aan de Boeken week, zo groot, dat er geen plaats meer meer vrij is. Wie de laatste weken toevalli gerwijs gezond en wel in het ziekenhuis St.-Joannes de Deo is terechtgekomen, heeft misschien iets kunnen bespeuren van een gonzende activiteit, welke aan het Deo-leven vaak een won derlijk aanschijn gaf. Broeder Ple- chelmus en zovele van zijn colle ga's weten ervan mee te praten. Sedert daar het woord Sengarema is gevallen, is iedereen door een geheimzinnige koorts aangetast, waaraan men in het ziekenhuis niet kan en niets wil doen. Men is er Zelfs op uit de temperatuur nog hogerop te jagen, want slechts in een ijl-tempo kan de Slag Om Sen garema gewonnen worden. U hebt er vermoedelijk al van gehoord of van gelezen. De Broe ders zijn het vorig jaar naar Afri ka getrokken om daar in Sengare ma een ziekenhuis te stichten. Om hen financieel te steunen is ook in Haarlem een groepje mensen aan het werk gegaan, met de enthou siaste stimulans van de burge meester. Hoeveel acties worden er niet gevoerd? En toch worden er altijd weer vrijwilligers gevonden, die het befaamde en beruch te sjouwwerk willen doen. Men doet bij voorbeeld een be roep op alle oud-patiënten van het ziekenhuis van de laatste tien jaar. Zijzelf of hun familie worden aan geschreven. Zo'n plan is gauwer op papier gezet dan ten uitvoer ge bracht. Waar zijn zo gauw mensen te vinden, die maar liefst vijf en twintigduizend enveloppen willen tikken? Wie wil zo goed zijn om even zoveel brieven daarin te stop pen? Waar is de man, die een goed lopende organisatie op touw wil zet ten? Allemaal vragen, waarop u vermoedelijk niet direct het ant woord zult weten en misschien nooit zult vinden. Maar in de Deo werd het antwoord krachtig gege ven. Waar al die mussen vandaan kwamen, groot en klein, is mij nog een raadsel. Maar zij waren er. Uit alle wijken van de stad. Een paar avonden lang en vaak overdag vormden zij een goed georgani seerd bedrijf. Urenlang klonk die tikmuziek uit de typemachines, ge dirigeerd door een tot in al zijn nerven gespannen fer-nadel, die met een grap en een kwinkslag op het juiste moment de injecties te gen moedeloosheid wist te geven. En nauwelijks was de eerste ploeg uit de aula van het zieken huis verdwenen, of een troep stoere mannen stapte binnen om die dui zendtallen enveloppen te sorteren. En buiten stonden al weer anderen te dringen om die enorme stapel over de verschillende parochies en dorpen te verdelen. Het laatste pak was nog niet klaar, of prompt meldden zich op uitnodiging van de burgemeester vrijwel alle hoof den der scholen of hun representan ten, die op hun beurt weer zich met de oudste leerlingen in de gro- te Slag Om Sengarema zullen wer pen. In Den Bosch, waar burgemees ter Loeff de scepter zwaait over een soortgelijke actie, is het wérk inmiddels gedaan. Hoe de uitslag is weet ik niet. Wel is er gewerkt met veel fanfares en geschetter. Ik ben er echter zeker van, dat Maar waar Is het nu precies om be gonnen, en hoe? Op verzoek van mgr. Blomjous, bisschop van Mwanza in Tangajika (Brits Oost Afrika) maakten enkele vertegenwoordigers van de Con gregatie van St.-Joannes de Deo in het voorjaar van 1958 een reis van drie ïuo?nde" .door z\jn diocees. Zij konden op dle wijze met eigen ogen over- hoe Primitief daar nog de le vensgewoonten zijn en hoe noodzakelijk «•ti AS een medisch centrum te enten. De Broeders koesterden reeds plannen in die richting, mede aange spoord door de woorden van Paus Pius XII ln diens encycliek Fidei Donum, waarin de aandacht gevestigd wordt op Afrika, en daarbij geïnspireerd door het algemeen streven in de wes terse landen om de onderontwikkelde gebieden te hulp te komen. Toen de Broeders de situatie in het bisdom Mwanza hadden opgenomen, twijfelden zij geen ogenblik meer. Hier moest geholpen worden. En wei op korte termijn. Zij namen contact Op met de Zusters van St.-Carolus Bor- romeus uit Maastricht, beter bekend als de „Zusters onder de Bogen", een architectenbureau stelde bouwplannen op en meteen werd ook begonnen met de opleiding van religieuzen, die het zie kenhuis in Afrika zouden bedienen. In tussen was besloten het medisch cen trum te stichten in Sengarema. In het voorjaar vertrokken reeds tien religieu zen naar Sengarema om met de verwezenlijking van de bouwplan- trum te stichten in Sengarema, om .iet een en ander voor te bereiden en met 4e verwezenlijking van de bouwplan- hen te beginnen. Tegelijkertijd ver trok daarheen een medicus, dr. Marjot, diens echtgenote, die analyste is, en vijf kajotters, onder wie Anton Elzen- doom uit Haarlem-Noord. .Deze pioniers arriveerden in een gro- WaAoesti'n- Een onherbergzaam oord, te hecJ"61 en'ge moed nodig was om een ifii»nen' Maar en dat gaf met- Dp bevniv^noed zfj waren welkom. De bevolking stroomde Van heinde en (Advertentie) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii HAARLEM, 26 maart In de Slag Om Sengarema zullen verschillende col lectes gehouden worden. Zo wordt zon dag 27 maart aan de uitgangen zowel van de Paterskerk aan de Groenmarkt als van de St.-Josephkerk aan de Jans straat na alle H.H. Missen gecollec teerd voor het ziekenhuis in Sengare ma. De Broeders van de Deo hebben zich spontaan bereid verklaard om zelf de collectebus ter hand te nemen en aan de kerkdeuren post te vatten. Voor zover zy in aantal tekort schieten, zul len zij assistentie van leken krijgen. Zij hopen, dat de kerkgangers hen ruim zullen bedenken. Illllllimilimilllllllllllllllliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini verre toe en richtte ter verwelkoming een groot feest aan, dat dagenlang duurde. Nu hadden de bouwers niet veel tijd om feest te vieren. Met spoed gingen zij aan de slag. Met de meest eenvou dige middelen. De bouwstenen moesten zelf gevormd worden, de grond moest met de schop bewerkt worden. Maar het ging. Het eerste gebouwtje, dat als polikliniek dienst kan doen, staat reeds. En de bouwers hebben een dak boven hun hoofd. Hoe hard medische hulp nodig was, bleek binnen en kele uren. De zieken verkeerden in de meest erbarmelijke toestand en wer den op een wijze verzorgd, welke met ons begrip van hygiëne spotte. Er was als water bij voorbeeld slechts een klein modderpoeltje, dat zowel voor de was als voor de consumptie diende. Vele kleine wondjes, die in onze mo derne ziekenhuizen binnen een paar da gen genezen zouden, bleken in Sengare ma afzichtelijke wonden te worden, die het lichaam totaal misvormden en' uit teerden. De pioniers hadden dus een zware maar zeer dankbare taak. Zij reke nen er echter op, dat zij hun zieken huis ook kunnen afbouwen. Maar daarvoor is veel geld nodig. De kos ten worden geschat op x 1.250.000.- Dank zij de grote giften, die de twee betrokken Congregaties gevoteerd hebben, dank zij ook giften van de Duitse Fastenaktion en missiegenoot schappen heeft men reeds bijna f 1.000.000.- bij elkaar. Er rest dus nog een bedrag van f 500.000.-, dat Haarlem Den Bosch de loef af kan steken. Het feest is weer begonnen. Het plezier van het terras. Heel schuchter nog maar en voor zichtig. De pioniers van de lente hebben het er op gewaagd. Het terras-leven heeft zijn eigen kleur. Men breekt zich uit de winter naar de zonnige openheid, en het geluk van een kop koffie is meer dan de prijs, die ervoor betaald moet wor den. De Grote Markt met name, die heel de dag staat te schudden van het mechanisch leven, krijgt ineens een rustpunt, voor wie wer kelijk leven wil. Je hebt daar het uitzicht op de hele wereld, een be perkt uitzicht nochtans. Want wie wil uitzien op het hele leven, kan beter even oversteken naar de Vleeshal, waar in de beslotenheid een bezinnend Uitzicht wordt ge geven. Terras en Vleeshal. Zij zijn niet eikaars tegenpolen. Het een kan zonder het an- f\ r\ der niet bestaan. De I gelukkigste mens heeft immer Uitzicht jL naar twee kanten. Een der velen, die in Afrika de stichting van het nieuwe zieken huis met vreugde begroeten. men bijeen wil krijgen via acties in Nederland, dus ook in Haarlem en omliggende gemeenten. Om nu de actie onder de oud-patiën ten te doen slagen, evenals die, welke huis aan huis gehouden gaat worden, heeft men de hulp van de schoolhoof den ingeroepen. Zij zijn in groten ge tale woensdagavond bijeen geweest in de aula van het ziekenhuis en zij zijn onder de indruk gekomen van de ont stellende nood, die er in Sengarema heerst. Zij hebben spontaan toegezegd de gevraagde hulp te geven. Burge meester Cremers heeft hen enthousiast gemaakt voor de plannen en hen er op gewezen, dat Sengarema nu 'n ere zaak voor Haarlem moet worden. Hij wees er nog op, hoe hier nu een con- De jeugd in actie voor het zieken huis in Sengarema. Zij heeft met zovele ouderen de afgelopen weken haar beste beentje voorgezet om de voorbereidingen zo goed te doen slagen. De organisatie liep prima. De komende dagen zal het weer de jeugd zijn, die zich actief in de Slag zal werpen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3