Kardinaal Alfrin ontvangt ontroerd officiële benoeming Vele Nederlanders getuigen van verheffing tot Kerkprins Ben Muller en Prins bij de centrale training Ook Kerkum van Feijenoord Acht VLAAMSE schrijvers in Amsterdams stadhuis Atleta haalt moeizame zege over Spirit tweo 7 PAUL VLAANDEREN de tweelini GEHEIM CONSISTORIE TE ROME Treffend gebeuren in het Nederlands priestercollege V erkeersongeluk in Barneveld Palestina-reis niet voor Joden Nieuw model van Volkswagen Benoemingen in Vaticaanstad Gerard Walschap en Lia Timmermans vertellen over Felix Timmermans District West A handbal Het 9de dit jaar met dodelijke afloop Nieuwe Friendship- orders voor Fokker M Geen spelers van Fortuna Confectionnair blijft in hechtenis ADO WEERSTAAT SEW EN DEELT LEIDING MET BLAUW WIT Benoemingen DINSDAG 29 MAART 1960 PAGINA 2 Georganiseerd door N.R.V. Groter en veel duurder" Culturele Dag Noord-Holland Examens óenaamd hetst.asafs eusr- voorzichtig.... JÊ (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 28 maart Hedenmorgen om half tien opende paus Joannes XXIII in de Zaal van het Consistorie ten Vati- cane het Geheim Consistorie. Tevoren hadden 37 kardinalen langs de wanden der zaal hun zetels ingenomen: 30 curie kardinalen en 7 van buiten Rome, drie Italiaanse, twee Franse (Gerlier en Ri- chaud), een Engelsman (Godfrey) en de patriarch van Antiochië, kardinaal Tappouni. De H. Vader kwam omgeven door de geestelijke- en lekenleden van zijn Hof de Consistoriezaal binnen en nadat hij plaats genomen had op de troon, klonk uit de mond van opperce- remoniemeester mgr. Dante het „extra omnes". Daarna bleef de H. Vader met de kardinalen alleen. Nadat de paus de senaat der Kerk had toegesproken, zijn voornemen had kenbaar gemaakt om het H. College uit te breiden, noemde hjj de namen van ze ven nieuwe leden. Daarop volgde het traditionele „wat dunkt U", waarop de kardinalen, de soli Deo van het hoofd lichtend, met hun „placet" antwoord den. Toen trad de pauselijke oppercere- moniemeester weer binnen, het Consis torie werd een ogenblik geschorst en de paus gaf last dat de nieuwe kardina len terstond hun benoemingsbrieven zou den worden uitgereikt. Namens de staatssecretarie bracht don Valerio Va- leri het pauselijk document over en mgr Rodomonte Galigari het decreet van de Consistoriale Congregatie. Beiden wer den vergezeld door de pauselijke cere- moniarius mgr. Capoferro. Reeds rond elf uur hadden zich op het Nederlands Priestercollege, de Romeinse residentie van kardinaal VOORTHTJIZEN, 28 maart Op de Rijksweg Amersfoort-Apeldoorn is van morgen bij de kruising met de weg Stroe-Garderen het negende dodelijke verkeersongeluk van dit jaar in de ge meente Barneveld gebeurd. Een trekker met oplegger, komende uit de richting Amersfoort, wilde links af de weg naar Garderen inslaan. Op dat moment wilde een kleine personen auto de trekker op het kruispunt pas seren. De personenauto, bestuurd door C. IJ., botste tegen de rechter voorzij de van de trekker en sloeg over de kop. Hierbij werd de 29-jarige P. Stuif, zand uit Ooegstgeest, die naast de be stuurder van de personenauto zat, zo ernstig gewond, dat hij tijdens het ver voer naar het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn is overleden. De personen auto werd totaal vernield. ?5 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 29 maart Het bestuur van de Ned. Reisvereniging zal zich be raden over het al of niet doorgaan van de in haar nieuwe reisgids „Reizen en Trekken" aangekondigde pelgrimages naar Israël en Jordanië. Dit naar aan leiding van de vele reacties op de me dedeling in het blad, dat Joden aan de ze reizen niet mogen deelnemen. Deze bepaling is een gevolg van de vermeen de oorlogstoestand tussen Jordanië en Israël. „Iedere deelnemer dient volgens de Jordaanse voorschriften bij aanvraag voor het visum de verklaring in te zen den. dat hij/zij „christen" is", aldus de mededeling in de reisgids. De N.R.V. zegt nogal verrast te zijn door de reacties waaronder bedank jes voor het lidmaatschap omdat de ze reizen worden georganiseerd in sa menwerking met de „Interchurch Tra vel" uit Engeland, een organisatie die wordt geleid door een predikant. Ook in reisprogramma's van andere verenigin gen werd deze bepaling vermeld, zon der reacties op te roepen, zo zegt men. WOLFSBURG, 28 maart Een nieu we Volkswagen is op komst, doch zal het bestaande model niet vervangen, aldus Manuel Hinke. de exportleider van Volkswagen. Hinke zeide dat de nieuwe Volkswagen „groter en veel duurder" zal zijn dan de Volkswegen van thans, welke in 1938 ontworpen is en in 1945 in produktie kwam. Waarschijnlijk zal de nieuweling in de loop van volgend jaar op de markt komen, maar het kan ook 1962 wor den, vertelde Hinke en hij zeide dat het bestaande type nog jaren zonder grote wijzigingen in produktie zal blijven. Door de nieuwe wagen zal Volkswa gen twee ijzers in het vuur krijgen. De leiding gelooft dat vele van haar klan ten thans bereikbaar zijn met een gro tere, comfortabeler wagen met extra bagageruimte en bereid zijn voor die luxe te betalen. Hinke was niet bereid tot in finesses te vertellen hoe de nieuwe wagen er zal uitzien, maar hij liet deze details doorschemeren: een luchtgekoelde mo tor achterin, geen radiateur vooraan, hetzelfde chassis en diverse andere on derdelen die voor de tegenwoordige Volkswagen worden gemaakt. Wat het uiterlijk betreft, zal de nieuwe wagen waarschijnlijk de momenteel populaire Italiaanse „school" volgen. Ook de Volkswagen-karman-ghia blijft in pro ductie. Alfrink, de naar Rome gekomen Ne derlanders verzameld en een zeer groot aantal te Rome woonachtige landgenoten. Te kwart voor twaalf reed de Vaticaanse auto met de dele gatie van de H. Stoel de poort van het college binnen. De carabinieri buiten en binnen het hek sprongen stram in de houding en even later bestegen de drie Vaticaanse heren de grote trap van het college. Kardinaal Alfrink wachtte in de bovenhal, terwijl alle aanwezigen de delegatie volgden. De kardinaal was gekleed in de paar se bisschopstoog, waarover het gouden bisschopskruis. Don Valerio Valeri reik te, terwijl de televisielampen aanspron gen, het gezoem van filmtoestellen en het klikken van fotoapparaten gehoord werden, de kardinaal zijn „biglietto di nomine" over, dat de kardinaal zwij gend, gelijk voorgeschreven staat, open de en Tas en dan overreikte aan de ree-, tor van het huis mgr. Damen, die het pauselijk document met luider stemme voorlas. Daarna herhaalde zich dezelf de handeling met het consistoriale de creet, dat door de leermeester van de kardinaal, mgr. Jan Olav Smit voorge lezen werd: dat Z. H. paus Joannes XXIII tot kardinaal-priester der H. Roomse Kerk had verkozen en verhe ven Bernard Jan Alfrink, aartsbisschop van Utrecht en dat hem alle rechten en plichten, alle privileges en eerbewij zen van het kardinalaat werden opge legd en toegekend. De ondertekening was van kardinaal Copello, kanselier der H. Roomse Kerk. Mgr. Capoferro deelde vervolgens de kardinaal mede, dat hij woensdag a.s. te 17 uren ten Vaticane verwacht werd, waar de H. Vader hem in een semi- opeiibaar Consistorie de rode bonnet zal opzetten. Daarop wenste mgr. Capofer ro de nieuwe Kerkprins geluk namens het College der pauselijke ceremoniarii. Het was zeer vol in de hal van het college en warm: de schijnwerpers zetten de grote ruimte in een hel licht. De ogen van vele familieleden van kardinaal Alfrink en van menig an der waren vochtig. Toen, in een doodse stilte, nam de kardinaal het woord en dankte in een kort Ietali- aanse rede de delegatie voor haar moeite, waarna hij het eerst namens de katholieken van ons land de Paus dank zegde voor de eer allen aange daan door deze verheffing. De Neder lander is niet erg luidruchtig in zijn emotie-uitingen, maar de geestdrift van de Nederlandse katholieken rond hun aartsbisschop over deze be noeming was zeer groot geweest. Ieder, leek en geestelijke, is dank baar, zei kardinaal Alfrink, voor een teken van welwillendheid van de vi- carius Christi, hoeveel temeer ik. Daarna pas dankte de kardinaal de Paus voor het feit, dat diens keuze op zijn „onbelangrijke persoon" gevallen was. Toen St. Wiilebrord naar de verre noordelijke missie werd uitgezonden, toog hij naar Rome om daar ziin man daat in ontvangst te nemen. Vijf jaar later was hjj weer in de H. Stad om door de Paus zelf tot bisschop gewijd te worden in de kerk van St. Caecilia. De geest van verbondenheid met Rome heeft immer geleefd onder de bisschop pen en gelovigen in Nederland. De laatste Utrechtse bisschop voor de reformatie heeft zijn zetel nooit opgegeven. Het Ubi Petrus, Ibi Ecclesia is naar St. Willebrords voor beeld levend gebleven in de lage lan den. De kardinaal eindigde zijn woor den met een gebed voor de paus: dat VATICAANSTAD, 28 maart (AFP) De paus hee# kardinaal Luigi Traglia tot pro-vicaris van het bisdom Rome be noemd en mgr. Amleto Tondini tot se cretaris van de breven aan de prinsen welke functie tot nog toe door de van daag gecreëerde kardinaal Bacci werd vervuld. Kardinaal Eugène Tisserant is benoemd tot erevoorzitter van de pau selijke academie van wetenschappen, kardinaal Domenico Tardini tot lid van deze academie. SCHIPHOL, 28 maart De Konink lijke Nederlandse Vliegtuigen fabriek Fokker deelt mede dat twee contrac ten zijn afgesloten voor de levering van vier F 27 Friendship verkeers vliegtuigen. De Noorse luchtvaart maatschappij Braathens S.A.F.E. A-S, die reeds twee Friendships in dienst heeft, bestelde een derde F. 27. Dit is voor Fokker de eerste nabestelling. In Tokio werd een contract geslo ten met „All Nippon Airways" (èn Japanse binnelandse luchtvaartmaat schappij) voor de bouw van drie Friendships. Deze vliegtuigen, die ac commodatie zullen verschaffen aan 40 passagiers, worden uitgerust met Rolls-Royce Dart 7 motoren en krij gen een kruissnelheid van omstreeks 500 km-u. Zij zullen in het voorjaar van 1961 worden afgeleverd. Japan is het 19e landdat de Friend ship heeft gekozen. Het aantal maat schappijen en regeringen die dit Ne derlandse verkeersvliegtuig hebben besteld, is hiermede gestegen tot 56. De orderportefeuille van Fokker en haar Amerikaanse licentiehouder, de Fairchild Engine and Airplane Corpo ration, omvat thans 155 Friendships waarvan er 72 in Nederland worden gebouwd. Fokker kan voorts binnen kort een tweede nabestelling ver wachten van drie vliegtuigen. ASUNCION, 26 maart (K.N.P.) Het episcopaat van Paraguay heeft een katholieke universiteit opgericht, voor lopig een faculteit voor rechtsweten schappen, politieke en sociale weten schappen, filosofie en paedagogie. Tot rector is benoemd de priester-arts Ju an Moleon. De faculteiten worden voor lopig ondergebracht in het St. Joseph College en in het College van Chris tus Koning in Asuncion. Paraguay bezat tot dusver slechts één universiteit, welke strikt neutraal is. De regering moet haar goedkeuring aan de nieuwe universiteit nog geven. de heer hem beware en bescherme op aarde. Er was enige discrete beweging, en kele microfoons werden voor de kardi naal neergezet, toen hij het tweede deel van zijn korte toespraak in zijn moeder taal voortzette. Het is de eerste maali aldus de kardinaal, dat een residerend bisschop uit Nederland met alle plech tige ceremoniën te Rome tot-het kardi nalaat verheven wordt. Men herinnert zich, dat wijlen kardinaal De Jong op het moment der plechtige kardinaals creatie door ziekte verhinderd was naar de eeuwige stad te komen. In het Ne derlands herhaalde kardinaal Alfrink zijn dank aan de Paus, namens allen en namens hem zelve. Op dit ogenblik dacht hij dan vol dankbaarheid aan zijn eigen huis, ouders en familie. „Ik bid God, dat de gezonde, religieuze tradi tie in mijn familie zal gehandhaafd blijven." Wat het kardinalaat aanging, het is en blijft vooreerst en vooral een eer bewijs aan de katholieken van Neder land, vaar een verheugend aantal roe pingen v..n seculieren en regulieren, van mannen en vrouwen het godsdien stig leven eer aandoet. Niettegenstaan de ons relatief kleine aantal levert katho liek Nederland bijvoorbeeld een uiterst waardevolle bijdrage aan de wereld kerk in de missie, een bijdrage van geestelijken zowel als van leken. Moge Gods genade ons helpen te blijven vol harden. God zegene bijzonder de H. Va der, besloot de kardinaal, en allen die geroepen njn met Hem de Kerk te lei den. Het appalus was nog niet uitgestor ven," f nieuwe personen traden bin nen: hoge prelaten van het Vaticaan, onder wie de major domus van Zijne Heiligheid, mgr. Callori di Vignale, en de opperceremoniemeester, mgr .Dan te. De Nederlandse ambassadeur bij de H. Stoel „as de eerste, die kardi naal Alfrink gelukwenste. In het overi ge gezelschap zag men het paars der prelaten, Ie in Rome vrijwel onbeken de dracht der jaquetten, de schakering van togen en pijen. Maar impresslone- render dan de cremoniële mantels, het wambuis van de gentiluomo, het def tige kerkezwart van geestelijke zowel als leken, was het grote aantal familie leden van de nieuwe kardinaal, die hier van de verheffing tot kerkprins van broer, zwager en oom de wat stille en meest geroerde getuigen waren De aartsbisschop van Rubato, mgr. Laurian Rugambwa, in gesprek met de Neder landse pater A. Wouters te Rome. Zoals bekend, is mgr. Rugambwa de eerste Afrikaanse geestelijke die de kardinaalshoed zal ontvangen DEN HAAG, 28 maart Voor de centrale training van het Nederlands A-elftal, die woensdag 30 maart en vrij dag 1 april in het stadion „De Vliert" te Den Bosch wordt gehouden, zijn de volgende spelers uitgenodigd: doelver- dedigers: De Munck (DOS) en Pieters Graafland (Feyenoord). Achterspelers Kerkum (Feyenoord), Kuys (NAC) en Wiersma (PSV). Halfspelers: Klaassens (Feyenoord), Kraay (DOS), Muller (Ajax) en Mijnals (Elinkwjjk). Voor spelers: H. Groot en Prins (beiden Ajax), Van der Kuil (PSV), Van der Linden (DOS), Moulijn en Rijvers (bei den Feyenoord) Voor de spelers van het B-elftal staat nog een centrale training op het pro gramma, en wel op woensdag 30 maart AMSTERDAM, 28 maart In het stadhuis in de raadzaal, zijn vanavond acht Vlaamse schrijvers nader komen kennis maken met een aantal letterlie vende Amsterdammers, onder aanvoe ring mr. A. de Roos, zou men bijna zeggen, alhoewel hij in feite slechts deel uitmaakte van het gehoor, dat naar twee hunner luisterde. Gerard Wal schap en Lia Timmermans hebben herinneringen opgehaald, de eerste vooral aan zijn eigen jeugd, de tweede vooral aan haar vader, Felix Timmer mans. Over Felix Timmermans sprak Walschap aan het eind van zijn her inneringen trouwens ook. Hij deed dit met een herinnering aan hun beider goede vriendschap. De enkele anec dotes, die hij daarover wist te vertel len, deden grif lachen. Hij kwam toch uit bij een ernstiger woord: Felix Timmermans was een hoogstaand, rechtschapen mens, die wij een zeker ogenblik in onze gedachten tekort hebben gedaan, zei hij ongeveer. Lia Timmermans herinnerde zich haar vader vooral als vader, herinner de zich dus vooral gelukkige kinderja ren, waarin haar vader een grote rol gespeeld heeft. Er was hier, leek het, een eigenaardige wisselwerking tussen haar en haar gehoor. Zij vertelde er zo zeer met haar hart over, dat men ge boeid luisterde, en dit contact werd voor haar zo voelbaar, dat zij tot een vertrouwelijke bekentenis kwam over een bezoek, dat haar vader haar tijdens haar studententijd in Leuven had ge bracht. Geen opzienbarende gebeurte nis, alleen maar het voorzichtige tasten naar de vroegere vertrouwelijke gene genheid, die enigszins verloren leek ge gaan, en daarom onthullend voor va der en dochter beide. Voor de vader een bevestiging van wat Walschap eer der gezegd had: dat hij zo'n gevoelig, fijnbesnaard mens is geweest. Het werd dus bijna een Timmermans herdenking, deze bijeenkomst onder lei ding van de culturele attaché van Bel gië en diens echtgenote, mevrouw A. Mariën. Maar Gerard Walschap, die beweerde alleen in het donker goed te kunnen spreken, zag in ieder geval kans ongewild te bewijzen, dat hij het ook bij kunstlicht kon. Hij zeide weliswaar, dat het even dwaas is in een schrijver een spreker te zien ais in een compo nist een zanger, maar blijkbaar ging dit voor hem toch niet op, waarschijn lijk omdat hij ook eens gezegd heeft, dat een roman op de eerste plaats een verhaal moet wezen. En als hij dan al niet „spreekt", dan vertelt hij in ieder geval met een voortdurend actief ge voel voor humor. Ook speeldr hij •'et klaar om nu nog enkele verzen van Emile Verhaeren voor te dragen, die hjj veertig jaar geleden gedeclameerd had. Dat er van hem een nieuwe roman verschenen is, „De zeer wonderlijke avonturen van Tilman Armenaas", ver telde hij overigens niet zelf, wel dr. Ma riën en ook Ben van Eijsselstein, die de aanwezige schrijvers Raymond Brulez, Bert Decorte, G. Durnez, Paul Lebeau, Bert Ranke en A. van Hoogen- bemt met de beide sprekers had in geleid. Voordat de ambassadeur van België, baron H. van der Straten Wail- let, een slotwoord had gesproken, deed de heer Jan Winterink nog mededeling van vergevorderde plannen tot oprich ting van een vereniging Nederland-Bel- gië. Bovendien maakte de uitgeverij Heidelandt van de gelegenheid gebruik om ons acht nieuwe „Vlaamse pockets" te overhandigen, waaronder van Gerarr Walschap „De wereld van Soo Moer man", van Felix Timmermans „Sche meringen van de dood" en van Marnix Gijsen „Odysseus Achterna". GERARD WALSCHAP welke zal worden gehouden in combi natie met die van de A-spelers. Voor deze training zijn uitgenodigd: Bouwmeester (NAC), Franssen (GVAV), C. Groot en Swart (beiden Ajax), Van Heeswijk (Blauw Wit), Heynen (VVV) en Jongbloed (DWS-A). De spelers van Sparta en Feyenoord, die voor deze training in aanmerking kwamen, zijn hiervan vrijgesteld aan gezien zij zullen uitkomen in door hun clubs reeds vastgestelde wedstrijden. Sparta speelt woensdag in Londen te gen Glasgow Rangers (kwartfinale Europese beker) en Feyenoord komt op diezelfde dag in Parijs uit tegen Stade Frangais voor het toernooi om de Vriendschapsbeker. Voor de spelers van het Nederlands amateurelftal zijn trainingsbijeenkom sten vastgesteld op dinsdag 29 en don derdag 31 maart. Voor deze trainingen die eveneens in „De Vliert" plaats vin den, komen de volgende spelers in aan merking: doelverdedigers: Lagarde (Emma) en Van der Lee (HFC); achter spelers: Van Campen (UW), Kruit- bosch (Gouda) en Meyers (Sparta); middenspelers: Bolhuis (Oosterpar- kers), Burgers (DWV), Van Ierland (Willem 2) en Mul (NAC);I voorspe lers: Bouwman (HFC), Hainje (Heeren veen), Ten Hoopen (Quick H), De Kleermaeker Vitesse), Libregts (Excel sior) en Uytermerk (Blauw Wit). AMSTERDAM, 28 maart De 42-ja- rige Amsterdamse confectionnair, die vorige week woensdag betrokken is ge weest bij een dodelijk ongeval op de Muiderstraatweg en later door de rijks politie in verband hiermede is aange houden, blijft op last van de rechter commissaris in voorlopige hechtenis. De confectionnair, die zaterdag jl. is voor geleid zal voor de tijd van zes dagen in bewaring blijven. De rijkspolitie te Diemen heeft de laatste dagen een nauwgezet onderzoek ingesteld naar de vraag of de confection nair, die bij aanhouding in zijn woning naar alcohol rook, wellicht vóór het on geluk reeds sterkedrank heeft gebruikt. Volgens de verklaringen van enkele getuigen is dit inderdaad het geval ge weest. De aangehoudene blijft echter ontkennen. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 28 maart Na de re sultaten van afgelopen weekeinde In de handbalcompetitie, district West A, is het in de eerste klas dames een vaststaand feit geworden dat de strijd om de titel eerst op de laatste dag, komende zon dag, een beslissing kan opleveren. De kandidaten Atleta (een punt voorsprong) en AVA zetten beide hun wedstrijd in volle winst om, wat betekent dat de Alk- maarse ploeg bjj een overwinning van de koplopers en een eigen zege uiter aard precies vóór de finish zal blijven hangen. In de tweede klas B heeft ADO zich naast Blauw Wit op de eerste plaats ge nesteld via een overwinning op SEW, dat er echter nu reeds op gebrand is om de Amsterdamse dames a.s. zondag in Nibbixwoud „warm" te ontvangen. VZV stelde wat teleur door bij Tavenu twee punten achter te laten. Bij de heren (eerste klas) blijft IJmond met de „moed der wanhoop" Sport Vereent ach tervolgen. Dat de laatste loodjes het zwaarst we gen heeft Atleta in de eerste klas dames ondervonden bij Spirit, dat hardnekkige tegenstand bood en slechts met een - er- dienstelijke score van 2-3 wenste te ca pituleren. Dan deed AVA het tegen JHC héél wat overtuigender. De thuisclub toonde zich in een schotvaardige bui en zegevierde met 8-0. Opmerkelijk was hier de eerste zege, die het reeds gede gradeerde DSG behaalde ten koste van Vriendschap: 2-1. Mede doordat Amstel zich tegen Sagitta de meerdere toonde (3-4), ziet de stand er nu als volgt uit: Atleta 13 20 AVA 13 19 Amstel 13 16 Sagitta 13 15 Vriendsch. 13 11 JHC 13 11 Spirit 13 9 DSG 13 3 De voor ADO en SEW zo belangrijke ontmoeting tegen elkaar in 2 B heeft het Heemskerkse team pas op de val reep de zege opgeleverd. In de eerste helft kwamen beide partijen niet aan scoren toe, omdat reële kansen onbe nut bleven. Na de hervatting kreeg ADO een belangrijke steun in de rug, daar de eerste de beste aanval meteen een voltreffer oplevèrde: 1-0. Deze voorsprong bleef tot vijf minuten vóór tijd bewaard tijdens een felle, spor tieve strijd. Toen produceerden de be zoeksters de gelijkmaker (1-1). Er leek een puntenverdeling uit de bus te ko men maar uitgerekend in de laatste minuut gelukte het de thuisclub met een laatste krachtsinspanning door de blonde mldvoor het volle pond te be machtigen: 2-1. Zoals reeds in de aanhef gemeld, viel VZV wat tegen met een nederlaag tegen Tavenu (3-0). De laatste dagen van AOG HOORN, 29 maart Donderdag 21 april wordt in de schouwburgzaal „Het Park" aan 't Achterom de zesde cul turele dag voor Noord-Holland gehou den. Om half'elf zal burgemeester mr. B. R. Canneman de deelnemers begroe ten, waarna de dag geopend wordt door de heer B. J. Kalb, voorzitter van de Culturele Raad Noord-Holland. Inlei dingen worden gehouden door D. Ryn- ders over Noord-Holland en de muziek en dr. J. Daniskas over de actuele taak van het muziekonderwijs. Muzikale me dewerking wordt verleend door Die Haerlemsche Musijckamer en door fan farecorps „De Herleving" uit Zwaag, DEN HAAG, 29 maart Bij K. B. is benoemd tot notaris te Sappemeer J. G van Buizen, wonende te Groningen, in de plaats van mr. P. H Velsen en tot notaris te Kerkrade: J. W. van de Weiier wonende te Kerkrade. in de plaats'van H. M. J. Thomassen. in het westelijke district zijn nu toch wA geteld. Het Alkmaarse team moest aal treden tegen de medegegadigde voor de gradatie Concordia en sneuvelde op eigen terrein met 2-4. De ranglijst laat in deze geen enkele twijfel meer bestaan, temeer daar hier, zoals bekend, twee ploegen naar de afdeling zullen terugzakken. Tenslotte moest Niloc 2 de vlag strij ken voor Tonegido: 3-4. De stand: Blauw Wit 11 19 Tavenu 11 12 ADO 11 19 Niloc 2 12 9 VZV 12 14 Concordia 12 3 SEW 10 13 AOG 12 1 Tonegido 11 12 Zoals mocht worden verwacht, heeft koploper Sport Vereent het in de eerste klas heren lang niet gemakkelijk gehad tegen hekkesluiter Concordia, dat be grijpelijk verwoede pogingen in het werk stelde om alsnog in de resterende dagen het vege lijf te redden. De lijst aanvoerder moest genoegen nemen met een bescheiden overwinning van 9-11. IJmond ging op bezoek bij AHC en gaf daar de wens te kennen zijn rede lijke kans op de titel zo lang mogelijk te verdedigen: 5-9. Daar Aalsmeer 2 een zeer verdienstelijk gelijk spel behaalde tegen U.D. (4-4) en Rapiditas ternau wernood de plaatselijke strijd tegen WVGV in zijn voordeel besliste met 9-8 is de stand, alles bijeen, nu aldus: Sp. Vereent 12 IJmond 11 Rapiditas 13 UD 13 AHC 13 22 19 13 11 9 WVGV 12 8 Aalsmeer 2* 11 7 Concordia 13 7 2 verliespunten Overige uitslagen: DAMES 2 A: SDW- Attila 4-1, HHC-Laren 6-1, De Blinkert- BSV 3-1, DWS-Lynden 5-1. HEREN 2 A: Vriendschap-Attila 3-9, BHC-Laren 20-7. De Blinkert-Zandvoort- meeuwen 17-8, Tonido-Lynden 5-7. 2 B: Niloc 2-Zeeburg 8-8, Amersfoort-Unitas 7-3, Arma-SSVU 6-3, HOC-Achilles 4-11. NIJMEGEN, 28 maart Gepromo veerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „De ontwikkeling van de ruitlijst bij de witte rat" de heer M. R. M. J. van de Voort, geboren te Heerlen. AMSTERDAM, 26 maart Bevor derd met lof tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift geti teld: „Etude sur le chartrier et la seig- neurie du prieure de la chapelle-aude" de heer C. v. d. Kieft, geb. te Sloten. Doet. Engels mevr. H.Rothschild-Cos- ter, Amsterdam; de heer H Gons, Zaandijk en met lof de heer J. Verleun, Amsterdam. EINDHOVEN, 26 maart Technische Hogeschool kand. werktuigbouwk. K. Brinkman. Leeuwardeen en P. Leyen- deckers. Weert. Prop, ex.: I. Peschl. Zagreb. UTRECHT, 26 maart Rijksuniver siteit. Doet. geneesk.: mej. A. de Beer, Utrecht: mej. M. Blok, Almkerk; F. Carree, Zeist; A. Dieperink, Utrecht; A. Mutsaerts, Tilburg; W. Straks, Utrecht. Dierenarts-: J. Beekman Utrecht; P Derks Druten. Seml-arts. K. Borst, Utrecht: 'K. Dijk. Den Haag; S. Rupkema Utrecht. Arts: mevr. M. van der Laan-Hidma, Zetten; G. Hen- nemann, Utrecht- E La verman, Utrecht: D. van der Voort. Utrecht; Tand-arts: mej. h. Liem. Utrecht en S. Bos, Utrecht. LEIDEN, 26 maart Kand. psych: mej. A. Roodenburg, Wassenaar; mej. E. Gelpke, Wassenaar en de heer D. van der laag, Delft. Kand. klassieke taal- en letterk. G. Mussies, Den Haag Kand. pedag. mej. W. Bouwman, Lei den: Doet. notariële studier. deel 2. S. Kijlstra, Den Haag. Semi-arts A. Blok, Leiden; Gkhafoerkhan, Suriname; El- van Hall, Oegstgeest; A. Meurs, Hil versum en J. Munting, Rijswijk; Arts ex. de dames Balek, Leiden; C. The- singh, Nieuw Loosdrecht en de heer H. Baart de la Faille. Lelden. AMSTERDAM. 28 maart Gemeen te universiteit Notarieel examen: F. van Overbeek, Eindhoven en A. de Stig- ter, Voorburg. 49. Met een snelle blik om zich heen vlucht Eric tussen de rotsen in de richting van een smalle kloof aan het einde waarvan hij de zee kan zien. Inmiddels vraagt hij zich bezorgd af, wat er van zijn mannen geworden is, die kennelijk deze vijandige burchtbewoners in handen gevallen zijn. Bij gebrek aan wapens, grijpt hij een aan tal zware keien van de grond en slingert deze de naderende ach tervolgers tegemoet. Hij moet zien dat hij wegkomt, want de Pie ten zijn al halverwege de rivier. Hijgend klimt hij langs een smalle richel en in een oogopslag ziet hij dan het tafereel voor zich. Bran dende schepen en het ene slanke schip dat zacht deinend buiten bereik van de woedende burchtbewoners aan de ingang van de kleine baai ligt. Svein en zijn troep zijn dus toch geslaagd. Beneden hem klotst de zee tegen de glimmende rotsen, maar hij waagt het niet van deze hoogte te springen. Meer glijdend dan lopend daalt hij snel omlaag, terwijl de speren van de achtervolgers hem dicht om de oren suizen. Dan springt hij in het water en met lange krachti- ge slagen zwemt de Noorman verbeten achtervolgd door een aantal vijanden, voor zijn leven in de richting van de boot. H'J GCh'jNTOOK te WERKEN IN EBN SOORT VAN (NP1CHT1N6, EENS HEEN OM (WS (2MB OUWE PAUL' IK HEB JE NOG NOOIT ZO IN PUT GEZIEN! DEZE BENDE 16 ZEEP GEVAAR LIJK, INA, DUS BL'JF ZE UIT DE WEG, OF IK AL5 0AT MOE T-MAAI? IN 5 HEMELSNAAM, WEES STORT WEER IN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2