mSNSVA&TIP Toon Hermans in sprankelende One-Man-show in Minerva S.O.S. - Slag Om Sengarema m Brand door schuld in fietsen- werkplaats: schade f 30.000 Kreymborg Cabaret van hoog gehalte NAAIMACHINES Nieuw reglement voor* Wit-Gele Kruis in Heemstede Clubtitel „De Bollenstreek voor Van Houwelingen Haarlemse politierechter Voorbeeldige straffen voor oneerlijke bollenpaksters Termijn om in aanmerking te komen voor hulp aanzienlijk bekort Uit STAD L_ en WIELERNIEUWS DINSDAG 29 MAART 1960 Haarlem, e,o Films Toneel Muziek Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem WASSERIJ DUYN Onderscheiding voor W. S. Overbeek H. Mens veertig jaar bij P.T.T. Onze Jongenspantalon 04 n/azx/lóo^ Jaarvergadering R,-K. Grafische Bond Bezinningsmorgen r.-k. Grafische Bond R.-k. commissie „De Vrije Tijd" Aanwinsten r.-k. leeszaal Ongeregeldheden op stationsemplacement Ruiten sneuvelden door butagas-ontploffing VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE Naar België H. 'Rees Jr. 25 jaar bestuurder van „De Voorzorg" Show foto Barends Genootschap Nederland Engeland K.A.B. kring Oost Koninklijk zilver voor L. Vermaire Veertig jaar bij Alb. Heijn Huldiging F. v. Kampen Onderscheiding voor bedrijfsleider Rijksgoedkeuring voor restaurant aan Zuid-Boulevard msterdam Beurs van New York HAARLEM, 28 maart Voor dertig- ,en te gelde gemaakt. Hij deed dat, ge- duizend gulden door verzekering ge dekte schade had een tweeëndertig- jarige rijwielhersteller uit Lisse in zijn werkplaats aangericht. Wegens het ver oorzaken van brand door schuld had hij zich te verantwoorden voor de Haar lemse politierechter, mr. H. J. Ferwer- da, die hem tot 250,- boete veroordeel de en tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. De officier van justi tie, mr. J. Wiarda, had dezelfde boete geëist, maar slechts drie weken voor waardelijk. De fietsenhersteller werd grove on voorzichtigheid verweten. Op 12 janua ri van dit jaar wilde hij de tank van een bromfiets met benzine vullen. De brommer stond op slechts één meter afstand van een brandende petroleum kachel. De fietsenmaker dacht, dat er wel vier liter in de tank kon, maar daarin vergiste hp zich. Er ging nogal wat naast de tank. Uit een onderzoek van de technische recherche van de rijkspolitie was gebleken, dat de brand ontstaan was door de benzinedampen. In een oogwenk stond de werkplaats in lichterlaaie. Niet dan met moeite kon de onvoorzichtige fietsenmaker het vege Hjf redden uit de klauwen van het vuur, dat gretig zijn prooi vond in de vele fiet sen en bromfietsen in de werkplaats. De officier van justitie laakte in niet mis te verstane bewoordingen de onvoorzich tigheid van de verdachte. Hij achtte opzet echter niet bewezen. Vier huisvrouwen uit de bollen streek, die van tijd tot tijd als inpak- sters bij en bollenfirma werkten en daarbij op grote schaal ,,vopr de han del" stalen, kregen een voorbeeldige straf, die volgens de officier van jus titie geboden was om aan dergelijke bedriifsdief tallen, die schering en in slag in de bollenstreek schijnen, een eind te maken. De directeur van het bollenbedrijf, vaar de vrouwen werkten, miste sinds snkele jaren voortdurend bollen, waar door hij voor duizenden guldens bena deeld werd Hij vond het onverklaarbaar maar aldus de politierechter ik had hem wel wijzer kunnen maken. In de Zaanstreek is het ook al zo schande lijk met die bedrijfsdiefstallen. De poli tie vond bij de oneerlijke vrouwen thuis in douche- en badcellen (sic!), onder bedden en in keukenkasten voor tientallen guldens aan bollen, zoge naamd meegenomen voor het eigen tuintje. Daarvan geloofde de officier van justitie echter niets. Hij eiste tegen alle verdachten dezelfde straf: drie we ken, waai van twee voorwaardelijk. .De politierechter legde de vrouw, bij wie voor 97,- aan verduisterde bollen gevonden was, een week gevangenisstraf op. De vrouw die voor 70,- zich had toegeëigend kreeg 5 dagen evenals de vrouw, die voor 22,- zich vergrepen had. Zestig gulden boete kreeg een oude vrouw, die voor 39,- had ont vreemd, maar bij wie de politierechter de laren in aanmerking wilde nemen. zes maanden gevangenisstraf kreeg, overeenkomstig de eis van de officier van justitie, een Santpoortenaar, die twee maal een bromfiets had gestolen liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii, CINEMA PALACE: Rebecca, 18 j.; 2, 6.45, en 9.15 uur. FRANS HALS: Slaapkamergeheimpjes, 18 j. (5e week); 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Analyse van een moord, str. volw 2 en 7.30 uur. Lï,xo5: Als een losgebroken beest, 18 Do. Cyclus: De wrede zee. 14 jaar. 2 en 8 uur REMBRANDT: En eeuwig zingen de bos sen, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Het mysterie van Tanger, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO; The nun's story, 14 jaar; 2 en 7.30 uur. dreven door huiselijke moeilijkheden op financieel gebied. Zijn vrouw verwacht haar vijfde kind. De verdachte, die der tig jaar oud is, heeft geen vast werk. Bij de bepaling van straf en eis werd rekening gehouden met vroegere veroor delingen wegens oneerlijkheid van de verdachte. Zes maanden, waarvan 2 voorwaar delijk met aftrek van het voorarrest, kreeg een 56-jarige werkster, die vroe ger al eens veroordeeld is, maar die zich, volgens haar raadsman mr. K. van Giffen, gereklasseerd had in de maatschappij, tot ze opnieuw voor de verleiding bezweek. Ze had in een krui denierswinkel, waar ze werkte in enkele jaren tijds voor 1.700,- aan spaarzegels weggenomen. De controle liet in de win kel te wensen over. Dinsdag 29 maart Stadsschouwburg: 8.15 uur: De Neder landse Comedie in: „Eerste liefde...?!" van Paul Osborn. Regie: Ko van Dijk. Minerva: 8.15 uur: Toon Herman's: „One man show". Woensdag 30 april Stadsschouwburg: 8 uur: Rotterdams To neel in: „De Meeuw". Regie: Peter Sja- tow. Minerva: 8.15 uur: Toon Herman's: „One fan show". Conrprfffni. Dinsdag 29 maart Philharmoni.0^W- 815 uur: Noordhollands 9e concert serie ^k£st,.0t'Lv'TH*nrl £reSds: ta, piano. Program™ =St?i Janlne °.a Cos- Beethoven. "Sramma: Haydn, Baird en Woensdag 30 maart aTOnd"5Carol™"'ta™ dl"Heid^am?rn?UMek" bert Visser, viool èn Wie^ vu Nor" Op het programma staan werken vaS v?' valdi. Bach, Honegger en Bartök Vl~ Dinsdag 29 maart Hoog water: 5.05 u. en 17.22 u Laag water: 0.47 u. en 13.11 u.' Woensdag 30 maart Hoog water: 5.39 u. en 17.57 u. Laag water: 1.22 u. en 13.46 u. bevallen van een zoon: H. M. togestijn-Vrjjburg; C. G. Broekhof-No- L„' iT' Eijkholt-van der Zwaan; M. Logemann-Bliproor-a a Bakker- Hogestijn-Vrijburg; C. G. Broekhof-No- n' Eijkholt-van der Zwaan; M. Bafr? mn«liemer; A. A. Bakker- ten Boeckef\tXerbeek"Meekel:E' ftLr r u ,tfrs; H. G. de Jong- r wiik-hniz^' -\rSnoeks-Mom; H. W. F; w smit st^nlet; J- A. Evers-Meijer; M. W. bmit-Staphorst- C M G Bul- tink-Rusman; S. Winter-Grandia-J B van Eeden-van Vastenhoven BEVALLEN van een dochter- W Leeuwe-Gernts; A. M. Groot-Groene- veld; N. Wortel-Klaassen; a. c T van der Heide-van den Bergh; p 'vee- ring-van den Brand; E. C. van Nieuw- megen-van der Weijden; E. s. j. Klein- Büchner. OVERLEDEN- W. Koster-van Blit terswijk, 78 j., Rollandstraat; M. .j Ha- gemejjer-Doorspiek, 71 j-, Gasthuis- vest; C. Huurman-van der Voort, 79 j., Kamperlaan; C. m. Westerkamp-Mi- 60 ,1 Kamperlaan; M. H. Kok kelkoren-van Honschoten 48 j., Kam perlaan; M. Boukes, 49' j., Oranje boomstraat; R. C. Woltman 1 i„ Thor- beckestraat; N. Moleman, '75 j., Gast- huisvest; H. P. Joores, 40 j., Slamat- straat; N. de Jong-Post, 81 j. Park- straat; j A. Slot-Strengers, 77'j. van t Hoffstraat; D. van Berge 79 4 Wa genweg; R Zwart 5 d„ van Olststraat; V' f- Lindeman, 87 J„ Delftstraat' L A. J. Monsauret, 59 j„ N. Tuindorplkan Advertentie AMSTERDAMSEVAART 20 TEL. 11053 Binnen 4 dagen retour. HAARLEM, 29 maart Vanmorgen heeft in besloten kring bij de werf Con rad en Stork Hijsch N.V. de huldiging plaatsgevonden van de heer W. S. Over- beek. Bij gelegenheid van zijn vijftig ja rig jubileum werd hem de medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. In aanwezig heid van afgevaardigden van de Onder nemingsraad, het jubileumfonds en de collega's werd de jubilaris toegespro ken door een der directeuren, ir. L. Hupkes, die zijn grote erkentelijkheid voor de langdurige verbondenheid van de heer Overbeek met het bedrijf uit sprak. Mede door zijn grote sociale be langstelling mag de jubilaris tot een van de beste werknemers van het gehe le bedrijf worden gerekend. Ook enkele andere sprekers schetsten vervolgens de goede hoedanigheden van de heer Over beek en lieten hun woorden vergezeld gaan van een geschenk. HAARLEM, 29 maart De heer H. H. J. Mens, besteller-chauffeur bij het staatsbedrijf der PTT, wonende Dr. Schaepmanstraat 32, zal vrijdag 1 april zijn veertigjarig ambtsjubileum vieren. De jubilaris is in 1920 in dienst geko men als telegrambesteller op het Tele graafkantoor Haarlem. Hierbij heeft hij de stad op uitnemende wijze leren ken nen waarvan hij later, toen hij in de be stelling werkte, een dankbaar gebruik kon maken. In 1932 werd de heer Mens overgeplaatst naar de afdeling expedi tie, waarbij hij tevens perrondiensten op het station verrichtte. Vier jaar la ter werd hij aangesteld als chauffeur. Van 1945 tot heden is de jubilaris werk zaam als chauffeur bij de expeditie van postpakketten in de stad. Tn zijn vrije tijd gaat de heer Mens geheel op in het bridgespel. Op 1 april zal hij van half elf tot een uur in zijn woning recipiëren. (Advertentie) In Terlenka 55/45 - sterk en plooihoudend. Nieuwste model, nauwe pqpen zonder omslag. 8 jaar Nu 16»^^ Alleen woensdag 30 maart. GROTE MARKT HAARLEM 1—7 HAARLEM, 29 maart Toon Her mans heeft met zijn derde One-Man- Show een glorieuze rentree gevierd op de planken. Gisteravond heeft hij een uitverkocht Minervatheater van acht tot half twaalf kostelijk geamuseerd, en tot en met donderdagavond zal hij er voor uitverkochte huizen optreden. De ze derde show staat ongetwijfeld op een hoger plan dan de beide voorgaande. Het publiek zal er minder uitbundig om brullen. Hermans is het rijk van de glimlach gaan exploreren, en deze ont dekkingstocht blijkt zowel bij hemzelf als bij zijn publiek geweldig in de smaak te vallen. Gelukkig heeft hij zijn kwajongens achtige allure weten te bewaren en even gelukkig blijft hij de eeuwige op timist, die doodgewoon blij kan zijn om een vogeltje dat zingt en om de zon die 's ochtends vroeg aan de hemel ver-, schijnt. Een liedje als ,,Een promenade a Paris" is er echt een a la Toon Her mans. Het is geestig en soms ondeu gend. Het zegt eigenlijk heel weinig, maar het is tot berstens toe geladen met sfeer. Ieder couplet heeft een eigen sfeer, die onmiddellijk aanspreekt. Het grapje met de vork misstond erin, na de grandioze kolderie met de stoel van zijn zuster uit de vorige show. De parafrase op de cowboyfilm bood Toon Hermans alle gelegenheid om zijn grote gaven als typeur te ontplooien. In de onderdelen kan dit nummer zeker be kort worden, zodat I;et nog directer werkt. Maar als geheel was het buiten gewoon geslaagd. De omwisseling in het programma, waardoor „Suzy" een knap uitgebalanceerd, maar nog niet helemaal „zittend" nummer on middellijk achter de cowboyfilm kwam, was een verbetering. Na de pauze, wanneer men denkt Her mans weer helemaal herkend te heb ben vertoont hij een ongelooflijk knap staal van sfeerscheppen. Dat begint hij al onmiddellijk met zijn ironische thee song en onmiddellijk daarna verschijnt warempel Rosie weer, een oud succes nummer. Een voortreffelijk hoogtepunt is het striptease-nummer „Louise", en „Die ogen!" ademt weer een heel eigen sfeer. En dan de ontroerende Buziau- imitatie. een telkens weerkerende, maar nooit teleurstellende hommage aan zijl) leermeester. Knap zijn weer de rijmela- rijtjes, het spel met klanken dat Her mans voortreffelijk speelt, al hebben we wel betere van hem gehoord. Bij zonder fijnzinnig is het liedje tot zijn zoontje, waarna het programma wordt afgesloten met een uitbundige lofzang op het leven. Tien dagen speelt Hermans dit nieu- HAARLEM, 26 maart De afdeling Haarlem van de Nederlandse r.-k. Gra fische Bond houdt donderdag 31 maart 's avonds om acht uur in de boven zaal van café-restaurant Spaans aan de Grote Markt haar jaarvergadering. Aftredend zijn de bestuursleden de he ren H. G. Essenberg, H. Eichhorn en J. Bosma, die allen herkiesbaar zijn. Verder zal de heer Kortooms spreken over het onderwerp „Het boek, de le zer en de schrijver". HAARLEM, 29 maart Aanstaande zondag zal in de Sint Josephkerk aan de Jansstraat een bezinningsmorgen worden gehouden voor de Nederlandse Katholieke Grafische Bond. Om acht uur wordt een H. Mis opgedragen, daar na worden tijdens het ontbijt de jubila rissen gehjldigd, terwijl tot slot Harry prenen een praatje zal houden over n ,?e hak °P de tak"- Donderdag, deze week wordt 's avonds ai (5u SPaans aan de Groote Markt ,,®ijaarvergadering gehouden, tijdens u i? n .Kortooms zal spreken over het boek, zijn lezer en zijn schrijver. HAARLEM, 29 maart Voor de le den van de r.k. commissie „De Vrije Tijd" zullen de St. Stephanus-spelers uit Amsterdam-noord maandag 4 april in de tuinzaal van het gemeentelijk con certgebouw het spel „Terug naar Geth- semané" opvoeren. De avond begint om acht uur. De r.k. openbare leeszaal en biblio theek heeft als aanwinsten genoteerd aan Nederlandse romans: Van Eijsselsteijn, Paal 20; Gheorghiu Bedel niet om wonderen; Gilbert Klap lopers; Gregor. De brug; Matti, en Spekking, Hun huis. is het oerwoud; Minco. De andere kant; Mons. De car- navalsmooyd; De verdwenen psychia ter; Wie vermoordde Zijne Excellen tie?; Timmermans. Verloren zomer dag; Visser-Roosendaal. Het zout der liefde; Scharz-Bart. De laatste der rechtvaardigen. we programma pas. Men merkt het niet. Het is ongelooflijk. Binnen enke le ogenblikken heeft hij zijn publiek om middellijk waar hij het hebben wil. Hij sleurt het van de ene stemming in de ■andere. Hij laat net lachen en doodstil luisteren, ogenschijnlijk zonder enige overgang. Ik geloof dat zijn geheim hier in schuilt: dat hij het alleen maar heeft over de alledaagse dingen, maar die door zijn persoonlijke belichting plotse ling een nieuwe kleur en een nieuwe be tekenis geeft. Naast hem staat een enke le maal Phyllis Lane, doorgewinterd in de showbusiness, charmant en ongeloof lijk vitaal. De begeleiding wordt meer dan uitstekend verzorgd door Govert van Oest, als vanouds aan de vleugel en mee levend alsof hij voor de eerste keer het programma meemaakt. Tonny Nösser slaat de drums, Robby Pauwels toont zich een uitnemend guitarist en Hans van Rossum bespeelt vaardig de bas. J.W.v.d.V. HAARLEM, 29 maart Op het per ron van de N.S. is het gistermiddag om streeks kwart voor zes tot lichte onge regeldheden gekomen, toen vier beton- vlechters, werkzaam in Velsen, in enigs zins benevelde toestand de trein naar Leiden wilden instappen, en aan een van hen door de perronwachter de toegang tot de trein werd geweigerd. De bouwvakarbeiders verzetten zich hiertegen en drongen door. De perron wachter duldde dit niet en haalde een van hen naar buiten, waar een hevige vechtpartij ontstond. De perronwachter verdedigde zich, door verwoed met zijn spiegelei te gaan slaan, maar trof daar bij de neus van zijn tegenstander, zodat deze verbonden moest worden. Men is daarop ijlings politie-assistentie gaan ha len, die de vier weerspannigen over bracht naar het bureau en tegen hen procesverbaal opmaakte. De trein had door het oploopje enige vertraging. HAARLEM, 29 maart Hoe groot het gevaar van vrijkomend butagas kan zijn bleek gisteren weer eens, toen in de werkplaats van een televisiehande laar in de Hoogstraat met een hevige knal een grote hoeveelheid butagas, dat door een lekke slang ontsnapte, explo deerde. In de onmiddellijke nabijheid van de cylinder werden de glasruiten versplinterd, terwijl het meubilair gro tendeels werd beroet. De handelaar, die in de werkplaats bezig was met sol- deerwerkzaamheden liep geen enkel let sel op. Door de brandweer is nog enige assistentie verleend. (Advertentie) HEEMSTEDE, 29 maart De af deling Heemstede van het Wit-Gele Kruis heeft maandagavond in Nieuw Berkenrode een algemene ledenver gadering gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. Het voornaam ste agendapunt werd gevormd door een bespreking van het concept-reglement, waarin een voor de leden belangrijke wijziging is opgenomen. Gezien het be lang van deze vergadering, die onder voorzitterschap stond van de heer J. J. M. Peeperkorn, had ook mr. A. Takx, juridisch-adviseur van de Noord- hollandse Bond van het Wit-Gele Kruis, zitting achter de bestuurstafel. Naar in meerdere gevallen uit de praktijk was gebleken, bevatte het hui dige reglement enkele artikelen, die voor herziening in aanmerking dienden te komen. De landelijke bond van het Wit-Gele Kruis had daartoe onlangs een concept voor een nieuw reglement ontworpen, dat inmiddels aan de diver se plaatselijke afdelingen is voorge legd. De meest ingrijpende wijziging betreft het artikel, waarin de wacht tijd voor nieuwe leden is gereglemen teerd. In de oude statuten staat om schreven, dat nieuwe leden eerst na zes maanden voor hulpverlening in aanmerking kunnen komen. De a'deling Heemstede had deze wachttijd destijds op drie maanden gebracht, doch het concept tekent een wachttijd van slechts één maand aan. Over dit punt ontstond tijdens de vergadering een uitgebreide discussie. De leden waren het er over eens, dat een reglements- E GR hotjtstR 1811 wijziging dienaangaande een belangrijk 1ST G E L tfï 14144 winstpunt voor de nieuwe leden bete- I kent, al ging er een stem uit de ver- HAARLEM, 28 maart Arie van Houwelingen, wereldkampioen der amateur-strayers, heeft het clubkam pioenschap lange afstand van de Lis- ser Ren- en Tourvereniging „De Bol lenstreek", dat gisteren in de Haarlem mermeer werd verreden, op zijn naam gebracht. De blonde stayer uit Sassen- heim zegevierde in de eindsprint met een wiellengte verschil over titelhou der Wim Janssen. De Lisser favoriet Jan van Dijk, die zich van de winter tot de beste vader landse veldritspecialist ontpopte, was in deze titelstrijd de meest strijdlustige renner. Heel lang heeft Van Dijk, die na 40 km ontsnapt was, aan de leiding gelegen, heeft daarbij nog even gezel schap gehad van de ijverige Kees Len- gers, doch moest 12 km vóór de finish zijn leidende positie prijsgeven. Vooral Janssen en Knoppert hadden zich tij dens de jacht op Van Dijk uitstekend ge weerd. Zij moesten echter in de beslis sende einstprint voor Arie van Houwe lingen het loodje leggen. De uitslag luidt: 1. Arie van Houwelin gen, Sassenheim, de 12/j km in 3 uur 18 min. 29 sec.; 2. Wim Janssen, Noord- wijkerhout; 3. Wim Knoppert, Noordwij- kerhout; 4. Jan van Dijk, Lisse. Bjj de B-klassers ging de titel naar Hans v. d .Wolf, die in de eindsprint de goed rijdende Castien versloeg. De uitslag, was: 1. H. v. d. Wolf, Hillegom, de 63 km in 1 uur 40 min. 36 sec.; 2. N. Castien, Lisse; 3. D. Rooyakkers, Lis se; 4. A. v. d. Hulst, Noordwijk; 5. B. Mosterd, Nieuw Vennep; 6. H. van Lie- rop, Hillegom. iUtslag C-klasse: 1. H. Stuifbergen, Lis se, de 18 km in 34 min.; 2. S. v. d. Ham, Haarlemmermeer; 3. B. van Leeuwen, Sassenheim; 4. S. van Lierop, Hillegom. Zes amateurs van de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" zullen zater dag 2 en zondag 3 april op uitnodiging van het „Sportcomité Bissegem" deel nemen aan de tweedaagse van Bisse gem in België. De zes aangewezenen zijn: Cees Lute uit Castricum, de Bever weker Cok Dullemans, de Uitgeesters Wim Zonneveld en Jan Freyee; Henk Winkelaar en Bert de Reus uit Velsen- noord. De renners van „Kennemerland" zpn de laatste jaren bekende en ge vreesde deelnemers aan deze tweedaag se geworden. Coen Niesten heeft hem zelfs al eens gewonnen, terwijl ook Ab Geldermans en Jan Groot er successen boekten. Zaterdag hebben w tl reeds uit voerig verteld over de Broeders van St. Joannes de Deo, die in Sengarema Tangajika-Afrikabe gonnen zijn met de bouw van een medisch centrum. In deze dagen wordt een beroep gedaan op de oud-patiënten van het Haarlemse ziekenhuis van St. Joannes de Deo om met een financiële bijdrage het werk in Afrika te steunen. De Slag om Sengarema is nu in Haar lem en omliggende gemeenten in volle gang. De foto geeft een be. van enkele Broeders in gezelschap van een paar kajotters, die het ruige terrein verkennen in Sew rema, waar het ziekenhuis en 'de poliklinieken moeten verrijzen. De Ronde van Beverwijk voor be roepsrenners, die aanvankelijk op zon dag 1 mei door „Kennemerland" in sa menwerking met het comité „650 jaar stad Beverwijk" gehouden zou worden, gaat nu op zaterdag 7 mei door. Men heeft al verschillende bekende profes sionals, zoals Peter Post, Gerrit Voor- ting, Wim van Est, Piet Rentmeester, Jaap Huissoon, Bram Kool, Schalk Ver hoef en Piet Maas, weten te contrac teren. Bovendien zullen er tal van jon ge semi-profs uit de contreien van Ken nemerland en Haarlem, waaronder Jan Groot, Henk Castricum, Tonny Peters, Cees Piers etc., aan de start verschij nen. Men hoopt ook dat de plaatselijke favorieten Ab Geldermans en Coen Niesten op die dag geen verplichtingen elders hebben. Dan zullen ook zij ze ker van de partij zijn. Deze ronde voor profs, welke aangekondigd Wordt als Bevrijdingsronde, wordt gehouden in het programma ter gelegenheid van de opening van het nieuwe station in Be- 1 verwijk. gadering op, waarbij met betrekking tot de verkorte wachttijd gewezen werd op het gevaar van mogelijke pro fiteurs. Uit deze richting werd dan ook een wachttijd van drie maanden ge suggereerd. Mr. Takx, die tijdens de discussie een uiteenzetting gaf van de taak van Wit-Gele Kruis, sloot zich aan bij de mening van het bestuur met te zeggen dat het oude reglement van de vereniging inderdaad diende te worden herzien. Hoewel de nieuwe statuten eerst van kracht zullen zijn, nadat de leden hier over hun stem hebben uitgebracht, heeft het bestuur van de afdeling Heemstede besloten nu reeds volgens het concept te werk te gaan. Nieuwe leden zullen dus na een wachttijd van een maand van de diensten van het Wit-Gele Kruis gebruik kunnen maken en ingeval onmiddellijke hulp voor het nieuwe lid gewenst mocht zijn, zal het bestuur hier een speciale regeling voor treffen. In juni zal een nieuwe alge mene vergadering te Heemstede wor den uitgeschreven, waarbij het con cept-reglement in stemming zal wor den gebracht. Voor de leden is een exemplaar van het concept-reglement te verkrijgen bij de secretaris, de heer J. Bosman, Wagnerkade 47, Heemste de. Aan het begin van de vergadering had de secretaris in zijn jaarverslag een overzicht gegeven van de activi teiten van de vereniging. Door de zus ters J. van der Lugt en H. J. Roozen werden in 1959 naar ruwe schatting 14.000 bezoeken afgelegd. Door de uit breiding van de gemeente, speciaal de nieuwbouw langs de Glipperdreef, wer den de werkzaamheden aanzienlijk uit gebreid, zodat de beide zusters onge veer 3000 bezoeken meer moesten af leggen dan het jaar daarvoor. De se cretaris achtte een hartelijk woord van dank aan de zusters, die immer klaar staan, wanneer om hun hulp en bij stand wordt gevraagd, zeker op zijn plaats. Het ledenaantal is nog steeds stijgende. Momenteel staan 1865 leden ingeschreven, wat inhoudt dat het me rendeel van de katholieke gezinnen m Heemstede lid van de vereniging is. Naar de secretaris verder meedeelde heeft het bestuur gaarne een aanbod aanvaard van de plaatselijke afdeling van het Witte Kruis, tot het gezamen lijk oprichten van een consultatie-bu reau aan de Glipperdreef, waarmee speciaal voor het groeiende woonge bied een noodzakelijke vooruitgang be reikt wordt. Aan het einde van de vergadering zei voorzitter Peeperkorn verheugd te zijn dat de leden zoveel belangstelling voor deze bijeenkomst hadden getoond. Hij sprak de wens uit, dat ook bij vol gende vergaderingen velen aan de op roep van het bestuur gehoor zullen ge ven. HAARLEM, 26 maart Op 2 april 1935 werd de heer H. Rees jr. in een jaarvergadering benoemd tot commis saris van de woningbouwvereniging „De Voorzorg". Na het overlijden van de heer J. C. de Vries werd hij in 1946 als zijn opvolger benoemd tot penningmees ter. De functie van penningmeester werd gecombineerd met die van secretaris, na het overlijden in 1954 van de voorma lige secretaris, de heer J. Fiege. Van af die tijd fungeert de jubilaris in deze functie. HAARLEM, 29 maart Op een bij zonder aantrekkelijke manier heeft de Haarlemse fotohandelaar Barends vrien den, kennissen en klanten op de hoogte gesteld van de nieuwste snufjes op fo tografisch gebied. Hij had daartoe zijn étalage en winkel met een aantal be dienden van de Zijlweg verplaatst naar de kleine foyer van het Concertgebouw, waar gisteravond een groot aantal rou- tiné's, zondagsfotografen en leken, maar allemaal wel liefhebbers van film en fo to, hun licht kwamen opsteken. In klei ne stands lagen uitgelezen collecties film- en fotocamera's, film- en diapro jectoren in allerhande maten en afme tingen. Een exclusief snufje was de „vol automatische" diaprojector, die met behulp van een bandrecorder de plaat jes met geluid feilloos op het doek pro jecteert. De gasten van de heer Ba rends werden verder nog onthaald op een kleurig geïllustreerde lezing van de heer Jos van Dijk, die onder de titel „Wielen door de woestijn" verhaalde van zijn belevenissen tijdens een tocht door de Sahara. Aan het einde van de avond werden sommige bezoeker ge confronteerd met een levensgroot dia portret van zichzelf, waarvoor de opna men in de loop van de avond waren ge maakt. HAARLEM, 28 maart In de „dan cing-hall'' Raamsingel 30 zal dinsdag 5 april een lezing met film-illustratie gehouden worden door de heer John Snagge, van de B.B.C. over het onder werp „Thirty Years of Broadcasting". HAARLEM. 29 maart De inschrij ving voor de 'grote koppelklaverjaswed- strjjd met versierde pot om eieren op maandag 4 april is gesloten, omdat het aantal gegadigden thans zijn top be reikt heeft. Het evenement wordt geor ganiseerd door de KAB kring Oost in ge bouw Kindervreugd. OVERVEEN, 29 maart De heer L. L. Vermaire is ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum in dienst van de N.V. Alb.Heijn onderscheiden met de ereme daille in zilver behorende bij de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller heeft vanmor gen die onderscheiding uitgereikt tijdens een huldigingsbijeenkomst in de zelfbe dieningswinkel, waar de jubilaris sinds jaar en dag de leiding heeft. De huldi gingsbijeenkomst werd door vele be langstellenden bijgewoond.O.m.werd ge sproken door de heer Gerrit Heijn, voor zitter van de raad van bestuur van Alb. Heijn, de onderdirecteur, de heer D. A. ter Wee, die hun woorden vergezeld de den gaan van geschenken. De heer Ver maire kreeg o.m. het vererend getuig schrift van de maatschappij voor nijver heid en handel. Tevoren had namens het personeel mej\ L. Westenberg de jubi laris gecomplimenteerd en hem bloe men aangeboden. HAARLEM. 29 maart Vanmorgen is in de showroom van het automobiel bedrijf Gebr. H. en F. Kimman N.V. aan de Wagenweg de heer F. v. Kam pen bij gelegenheid van zijn 40-jarig ju bileum op hartelijke wijze gehuldigd, waarbij hem de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nas sau werd uitgereikt. De heer H. M. Kimman gaf in zijn toespraak een overzicht van de periode dat de jubilaris bij de firma werkzaam is geweest en memoreerde hoe hij via monteur en chef-monteur tenslotte be drijfsleider is geworden. Hij prees de jubilaris om zijn grote werklust en toe wijding en stelde hem als voorbeeld voor de jongeren. Als blijk van „warme" waardering bood hij hem een kolenhaard als geschenk aan. De heer Chr. Schaaf sprak vervolgens namens de personeelsleden en overhandigde de jubilaris een autoradio, en aan zijn echtgenote. een bouquet prachtige bloemen. De ko ninklijke onderscheiding werd hem door de heer J. P. Kimman uitgereikt. Na mens de BOVAG afd. Haarlem en Den Haag sprak de heer A. J. Rotteveel, die hem de erespeld in goud overhan digde. In een toepasselijk dankwoord getuigde de heer v. Kampen van zijn vreugde en geroerdheid bij dit jubileum. ZANDVOORT, 28 maart Naar wij vernemen, heeft de heer J. J. Pas te Amsterdam een gedeeltelijke rijksgoed keuring gekregen voor de uitvoering van zijn bouwproject aan de Zuid Bou levard te Zandvoort. De goedkeuring betreft het café-restaurant, de zoge naamde „Wiener Bonbonnière". Voor het hotel zal in een later stadium de goedkeuring worden verleend. Het ca- xé-restaurant zal gesticht worden aan het begin van de Zuid Boulevard. De bouw zal snel worden ter hand geno men want de heer Pas hoopt zijn café restaurant nog in het aanstaande zo merseizoen te kunnen openen. KWARTAALBERICHT Blijkens het kwartaalbericht over het vierde kwar taal van 1959 bedroeg het aantaal in woners op 1 januari 1960 in Heemstede 25831, dat is vijf en vijftig minder dan vorig jaar. Op 1 januari stonden 476 woningzoekenden inschreven. Het jaar daarvoor was dat aantal 501. In het vierde kwartaal kwamen vier en der tig woningen gereed. GRONDVERKOOP B. en W. van Heemstede hebben met het bouwbedrijf Huib Bakker N.V. te Badhoevedorp een voorlopig contract afgesloten over de verkoop van ruim 2260 vierkante me ter grond aan de Glipper Dreef. Het bouwbedrijf wil daar drie eengezinswo ningen en veertien flatwoningen bou wen. De prijs bedraagt ƒ76.000. FORUM De onderlinge tuinlieden vereniging „Aerdenhout en Omstre ken" houdt morgen in hotel Het Wapen van Heemstede een ledenvergadering. Tijdens deze bijeenkomst zal een forum worden gehouden betreffende tuinaan leg en het onderhoud van tuinen. In het forum hebben zitting mevrouw A. Zürscher-Everard en de heren mr. J. J. Hage, H. van Loenen, A. C. Kelderman en G. Boting. De heer W. A. van Za del zal als gespreksleider optreden. MONTAGELADDER B. en W. van Heemstede vragen de raad een krediet van ƒ4550 voor de aankoop van een montage-ladder voor de gemeentelijke plantsoendienst. 4',4 Ned 1958 414 Ned. 1960 4(4 Ned. 1959 3% Ned 1953 Staffel 1947 3(4 Ned 1956 3>/4 Ned 1948 31/4 Ned 1950 31/4 Ned 1954 314 Ned 1955 n B.N.G Won.bouwl 6 Ned Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.V.A Senembah-MiJ A.K.U Berke] Patent Calvê-Delft Cert Del) MO Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Unilever Billlton 2e Kon Petroleum 50 Hol) Amerika Llin K.L.M. Kon Ned Stoom b Mil K-P.M. Ned Stoomv MO v Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 214 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 D 2(4 Rotterdam '57 Alb HeOn kl obi Vorlg opening Slot 29/8 lOOVa 100 \'a 100V4 97H 94 V2 92% 92% 8634 88% 90 107H 258% 116 V4 114 161% 160% 560 477% 474% 299 730 183.70 183 352 252 609% 598% 420 859 849 769% 759% 358 159 161.80 141% 140% 108 176 175 137% 173 242 146% 123% 87% 92 97% 119 Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp. General Electric Genera) Motors Kennecott Copper KL.M Montgomery Ward Radio Corp. Republic Stee) Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railwav Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 25/3 52 47% 53'i 89% 46)4 78)4 28% 46% 68(4 63% 41% 38 21 48% 44(4 22% 83(4 28/3 50% 46% 53)4 89% 46 78% 28% 46 70(4 62% 42(4 37(4 20% 48(4 44(4 22% 82% Stemming: onregelmatig

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3