Kopen Duitsers dure flats in Zand voort? Vragen van Tweede-Kamerlid Lankhorst S.O.S. - Slag Om Sengarema GESLAAGDE B.B.'ERS IN HEEMSTEDE Herontdekking van de band tussen mens en wereld Samen op één plaatje Bollen- en Bloemenmeisjes Steeds meer mensen drinken KOFFIE HflG Burgemeester reikt diploma s uit Aanvaring in de Voorzaan Vijftien maanden voor verduistering Studiedag Katholiek Vrouwengilde Offers brengen en pijn lijden zijn nodig om beter mens te ivorden mm KONINGINNEDAG HEEMSTEDE Gevarieerd programma samengesteld Morgen trekken zij er op uit HAIG DONDERDAG 31 MAART 1960 PAGINA 5 Haarlem, e.o Films Toneel Muziek WAAROM EEN speciaalzaak? Burgerlijke Stand Haarlem Vrijspraak gevraagd voor schippersvrouw, die aan het roer stond Magazijnchef eigende zich f 12.500 toe TWINTIGSTE VONNIS Twee jaar voor huis- knecht-tuinman Voorkeur bij inbraak voor scholen en kerke lijke bijgebouwen In Stoops' bad Jongen van duik- toren gevallen Vierjarig meisje te water Moedige redder beloond Waterstanden BRILLEN "daarom opnieuw goedkoper. Do Koffie HAG-procf 1959 heeft deze vanouds bekende coffeïno- vrije koffie weer in vele huisge zinnen ingang doen vinden. Het verrukkelijke aroma en de ffine pittige smaal^ van HAG zullen ook n bekoren. Koffie HAG spaart hart en zenuwen! Dat betekent onbeperkt genot zonder nadelige gevolgen. KOFFIE Veelomvattend uit breidingsplan voor Hoofddorp-oost Ontwerpen ter visie aan de raad Man gleed van de treeplank Beurs van Amsterdam Beurs van New York ZANDVOORT, 31 maart In Zand voort is „men" enigermate ontstemd over het nog niet bewezen telt dat Duitsers in de gelegenheid zouden zijn gesteld om gesubsidieerde flatwo ningen te kopen. Dinsdagavond is er over deze kwestie tijdens de rondvraag van de gemeenteraadsvergadering ge sproken en gisteren heeft het Tweede- Kamerlid Lankhorst (P.S.P.) de minis ter van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid daarover schriftelijke vragen gesteld. Hij wil van de bewindsman weten of de geruchten grond van waar heid bevatten en zo ja hoeveel wonin- f;en er dan aan Duitsers zijn verkocht, n een derde en vierde vraag dringt de heer Lankhorst aan op maatregelen van de kant van de minister. Nu is er in Zandvoort bij welke offi ciële instantie dan ook geen enkele be vestiging over deze affaire te krijgen. Het enige wat men daar weet is, dat er van Duitse zijde veel belangstelling bestaat voor dure flatwoningen. Vooral die Duitsers schijnen erop gebrand te zijn, die geregeld hun vakanties aan de Nederlandse Noordzeekust plegen door te brengen. Geruchten willen echter, dat niet alleen gereedgekomen flatwo ningen in Duitse handen zijn overge gaan, maar dat zelfs woningen die nog niet klaar zijn aan Duitsers zijn ver kocht. Het zou hier de nog in aan bouw zijnde torenflats aan de Boule vard de Favaug- betreffen. De prijzen van de flatwoningen variëren van 35.000 tot 40.000 gulden per stuk, een prijs die geen van de driehonderd woningzoeken den in Zandvoort kan betalen. Vandaar de ontstemming in Nederlands drukste badplaats. Daar komt bij, dat de flats niet zo vlot van de hand gaan. Ze staan soms maanden leeg. Vorig jaar is het wel gebeurd dat de bouwers-eigenaars de flats gedurende het seizoen als „zomer huisjes" hebben geëxploiteerd, waarvan de Duitsers het meest hebben geprofi teerd. In die .ijd hebben zij waarschijn lijk de smaak van de comfortabele wo ningen te pakken gekregen, want in het najaar van het vorig jaar doken in Zandvoort de eerste geruchten over de aankoop van de huizen door Duitsers op. Het zou allemaal nog niet zo erg zijn als het hier niet ging om wonin gen die mede met een rijkspremie zijn gebouwd, met geld dus van de Neder landse belastingbetaler. In de raadsvergadering van dinsdag avond heeft burgemeester mr. H. M. van Fenema gezegd, dat het college van B. en W. er weinig aan kan doen als het waar is. „Alleen is het moge lijk aan buitenlanders een vestigings vergunning te weigeren en dat doen B. en W. dan ook", zo betoogde hij. Deze gedragslijn volgen B. en W. van Zand voort op instignatie van de minister van Justitie, die bepaald heeft dat slecnts een vestigingsvergunning mag worden uitgereikt aan buitenlanders, die in het bezit zijn van een langdurige verblijfs vergunning, en dan nog kan de gemeen te weigeren. Overigens is men in Zandvoort be paald niet enthousiast over het bouw beleid van de laatste jaren. De volks mond zegt dat er woningen zijn gebouwd iiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiii: CINEMA PALACE: Rebecca, 18 j.; 2, 6.45, en 9.15 uur. FRANS HALS: Slaapkamergeheimpjes, 18 J. (5e week); 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Analyse van een moord, str. volw.; 2 en 7.30 uur. LUXOR: Do.-Cyclus: De wrede zee, 14 jr. 2 en 8 uur REMBRANDT: En eeuwig zingen de bos sen. 14 jaar; 2. 7 en 9.15 uur. ROXY: Het mysterie van Tanger, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: The nun's story, 14 jaar; 2 en 7.30 uur. Donderdag 31 maart Minerva: 8.15 uur, Toon Hermans' „One man show". Donderdag Frans Halsmuseum: H. P. Baard over: „De Kunstschatten van het Frans Halsmuseum 31 maart 2 uur: Lezing door (Advertentie) Vakkundig, niet te jong personeel, grote sortering, met de nieuwste snufjes uit binnen- en buitenland. Prettige sfeer, alles in onze speciaalzaak. Voor de communie een aparte collectie pakjes en jurkjes. BEVALLEN van een zoon: M. P, Niesink-Knoops; e. c. Kropff-Koele- wijn: E. C Bakker-Halsema; M. J- A. Leeuwe-NijhuisA. c. Jansen-Boelhou- wer; J. J- W assenaar-Hulsebosch. BEVALLEN van een dochter: H. T. de Reus-vin der Lee; F. m. Hetem- Maes; J. P. Hoogland-van den Hoek: J. E. Rietveld-Amenka; H. M. L. Back- huijs-van Weert; C. M. H. Schilder van Kesse'. OVERLEDEN: C. Smit, 24 j., Gast- huisvest: J. Dijkstra, 91 3-> Vondelweg; J. Knipmeijer, 89 j„ Raadhuisplein; j. W. Huiberts, 60 j' Gen de Wetstraat. ONDERTROUWD: F. van der Put- ten en A. M. Koedooder: C. Schild en R. Attema; N. W. Hooijschuur en H. Gerritzen; J. C. Sparreboom en G. Kor- tekaas; G. P. Zoon en A. M. P- Ru- wiel; J, A. Thannhauser en S. Janus; J. Brouwer en E. A. Goosens; R- Schip per en A. Angenent; C. H. Verkooij en A. Veen; W. J. J. van Houten en A. M. de Vries; M. H. J. Ploeger en C. Kollewijn; F. A. Furer en D. c Voor- derhaak; C. H. van Putten en W. J- Foppen; H. A. Kors en G. M. de Vries; C. A. M. Nieste en D. Keulen: G. J. Groenendijk en M. M. van der Molen; J- van Hoorn en J. Roubos; J„ Geldorp ®n J. J. Pleiter; H. Smit en A. Ketting; J- W. van Kruisdam en A. Hogewoning; A. W. Freriks en G. Geeris. waaraan beslist geen behoefte meer be staat. Over de juistheid van deze be wering wil het Tweede-Kamerlid Lank horst eveneens door de minister worden geïnformeerd. Hij vraagt namelijk of het juist is, dat voor deze woningen geen Nederlandse kopers zijn te vin den en indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, ziet de minister zo wil het Kamerlid weten daarin dan geen aanwijzing dat in de zogenaam de particuliere sector woningen worden gebouwd, die gezien de hoge prijs, wel ke daarvoor wordt gerekend, geen we zenlijke bijdrage vormen ter verminde ring van het woningtekort. In Alkmaar, zo vernemen wij, is iets dergelijks aan de hand. Daar heeft een aannemer met goedkeuring van het Aikmaarse gemeentebestuur in de buurt van de Oranjelaan bungalows gebouwd voor de vrije vestiging. Aan een Duit ser, die zich een dergelijke woning had aangeschaft, werd evenwel geen vesti gingsvergunning uitgereikt. Daarop heeft de aannemer het college van B. en W. in kort geding gedagvaard, dat 7 april voor de president van de Aik maarse rechtbank zal dienen. Een vertederend plaatje uit Sengarema, dat geen commentaar behoeft. Twee kinderen uit een onderontwikkeld gebied, dat de hulp nodig heeft van Haarlem en omgeving. De broeders van St.-Joannes de Deo zijn er reeds heengetrokken om daar hun ziekenhuis en polikliniek te bouwen. De jeugd zal ook hier een stevig handje helpen. Zij zal bij de oud-patiënten aan kloppen om het envelopje, dat dezer dagen is bezorgd, terug te halen. Laat de kinderen niet tevergeefs kloppen. Wie een giro-biljet thuis heeft ont vangen, moge zich de moeite getroosten een gift over te maken: nummer 76042 ten name van het ziekenhuis St.-Joannes de Deo met vermelding S.O.S.-Actie. HEEMSTEDE, 31 maart De in de cember van het vorig jaar te Heemste de gehouden vaardigheidsproeven, voor de leden van de plaatselijke dienst „Be scherming Burgerbevolking", hebben tot resultaat gehad, dat aan zevenen vijftig deelnemers het betreffende diplo ma kon worden toegekend. De kandida ten waren in vijf verschillende groepen ondergebracht, hetgeen voor de leden van de groepen 4 en 5 aanleiding was te verzoeken, hun deelneming aan de vaardigheidsproeven als een onderlinge wedstrijd te beschouwen. Vandaar, dat hun prestaties door de jury met specia le aandacht werden gadegeslagen en volgens strengere maatstaven beoor deeld. Uiteindelijk behaalde groep 5 uit De Glip met 240 punten de overwinning, terwijl groep 4 233 punten verwierf. De zegevierende groep kwam hierdoor in het bezit van de zilveren medaille van de gemeente Heemstede, welke hier voor door burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard was uitgeloofd. Aan de volgende leden kon het diplo ma worden toegekend, waarbij het cij fer achter de namen betrekking heeft op het aantal diploma's, dat door de betrokkenen reeds op vorige vaardig heidsproeven werd behaald. Groep 1: H. Meyer, G. de Vries, A.H. Vosse, H. van Deutekom, E. B. van Perlstein, Joh. de Graaf, A. Nunnink, A. van der Zwan, M. Bloemendaal, G. Tielrooy, mejuffrouw M. Bloemendaal, mr. C. M. van Eemmerik en J. Knook. Groep 2: H. A. Meeuwenoord. E. D. des Bouvrie, W. C. Pappot, F. H. Went- holt, J- C. Korzelius, P. A. Tibbe, W. Janssen, Joh. de Graaf, mejuffrouw Th. van der Renst, mevrouw C. M. Voor werker, E. C. des Bouvrie en M. de Bouter (2). Groep 3: C. Jongepier, P. G. H. Brou wer, J. M. Wullems, H. C. Kramer, Wilh. Jansen, N. W. van Vessum, me vrouw L. J. Molijn-Goud, mejuffrouw F. H. Klaassen, A. H. Suerink, C. de Bruin (1) en mevrouw B. B. Wullems- Willemse (2). Groep 4: Joh. Verkaaik, H. Klupper, mevrouw E. Oud-Moes, O. A. Brink (1), C. J. Brouwers (1), J. A. Sleeman (1), Joh. G. Baak (1), J. Erkelens (2), J.L. H. Kok (2) en J. Worp (2). Groep 5: Ir. D. H. Bonhof, H. C. Wil- lemse, H. Bank, mevrouw M. Wesseling- van Dijk, Jan van der Worp, F. van Steyn, Joh. de Wit (1), R. Bloemendaal (2), N. Galjaard (2), A. L. Teileman (2) en mejuffrouw M. J. H. Galjaard (2). Deze diploma's werden woensdag avond in het „hoofdkwartier" van de Heemsteedse B.B.de bovenzaal van Het oude Slot" uitgereikt door de bur gemeester van Heemstede, mr. A.G.A. ridder van Rappard. Aan het begin van deze druk bezochte bijeenkomst, sprak de heer J. van der Plas als kringhoofd een kort welkomstwoord, om vervolgens een brief voor te lezen van de heer A. Berentsen, hoofd-inspecteur van po litie en plaatselijk hoofd van de B.B Deze moest onlangs in een ziekenhuis worden opgenomen, doch uit zijn in hartelijke termen gesteld schrijven bleek, dat de heer Berentsen deze avond met zijn gedachten temidden van de B.B. zou verkeren. Burgemeester Van Rappard begon zijn toespraak met de verzekering, dat deze sympathie als wederzijds kan wor den beschouwd en zijn voorstel, de heer Berentsen als bewijs hiervan een klei- HAARLEM, 31 maart Vrijspraak vroeg de Haarlemse officier van jus titie, mgr. G. W. F. v. d. Valk Bouw man, vanmorgen in de zaak tegen een 36-jarige schippersvrouw uit Amster dam, die op 22 augustus van het vorig jaar een aanvaring zou hebben veroor zaakt in de Voorzaan onder Zaandam. De officier was van mening dat de vrouw als roergangster wel onvoorzich tig gemanoevreerd had maar dat niet zij maar de schipper ais gezagvoerders verantwoordelijk was. Op 14 april zal de rechtbank uitspraak doen. Negen maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk vroeg de officier tegen een 23-jarige chauffeur uit Velsen, die van septem ber tot december van het vorig jaar ongeveer 1800 had verduisterd aan gelden die hij voor zijn werkgever, een woninginrichtingsbedrijf, had moeten incasseren. De jongeman toonde veel spijt en zowel de officier als zijn ver dediger, mr. J. C. Smithuysen, namen in aanmerking dat de jongeman nogal wat moeilijkheden thuis te verwerken heeft gehad. Mr. Smitshuysen voerde aan dat zijn cliënt over een dood punt heen geholpen moet worden. Ook in deze zaak doet de rechtbank over veer tien dagen uitspraak. COLLECTE De collecte ten bate van het Nationaal Rheumafonds in de week van 14-19 maart in Bloemendaal gehouden, heeft 940,01 opgebracht. ne attentie toe te zenden, werd door de aanwezigen met een spontaan applaus ondersteund. Het bleek trouwens, dat een dergelijke gedachte ook reeds aan de bestuurstafel was overwogen. Vervolgens richtte de burgemeester zich tot de geslaagde B.B.-leden, die hij in de eerste plaats met hun succes gelukwenste. Ook noemde spreker het verheugend, dat in de huidige, even egoistische als materialistische we reld, nog zoveel mensen bereid wor den gevonden hun burgerplichten na te komen. Een taak, welke eruit be staat zich in tijd van nood geheel in te zetten, ten einde het leed van an deren tot een minimum te beperken. Mr. van Rappard achtte dit vooral van belang voor een gemeente als Heem stede. Dit is immers een typische fo rensenplaats, die nauwelijks over een kern van inwoners kan beschikken. En toch bezit ook Heemstede geluk kig een enthousiaste en actieve afde ling van de B.B., waar men in tijd van nood op zal kunnen rekenen. Hier na ging de burgemeester over tot het uitreiken der diploma's, waarbij hij elke geslaagde nog eens persoonlijk complimenteerde. Na de gebruikelijke koffiepauze volg de de vertoning van de bekende film „Mrs. Minivers". Dit boeiende verhaal van Noël Coward, dat onder andere betrekking heeft op de beroemde terug tocht der Engelse troepen uit Duinker ken in 1940, werd uiteraard in dit mi lieu met de grootste aandacht gevolgd. HAARLEM, 31 maart De Haarlem se rechtbank heeft vanmorgen een 34- jarige ex-magazijnchef uit Heemstede conform de eis veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf, om dat hij zich 12.500 had toegeëigend ten nadole van een automobielmaatschappij in Heemstede, waar hij werkzaam was. De malversaties, die hij jarenlang had gepleegd, kwamen uit, toen de maga zijn chef als gevolg van een verkeers ongeluk enige tijd zijn werk niet kon doen. Ook kwam uit, dat hij een dubbel leven leidde en er zelfs een dubbel huis houden op na hield. Tegenover zijn wet tige echtgenote had hij altijd volgehou den, dat hij bij de televisie werkte en daarvoor vaak van huis moest zijn. Veertien dagen geleden had de officier van justitie de slechte administratie bij de automobielmaatschappij gehekeld. HAARLEM, 31 maart De Haar lemse rechtbank heeft vanmorgen een 60-jarige huisknecht-tuinman uit Am sterdam wegens inbraak conform de eis veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf met aftrek. Het was zijn twintig ste veroordeling. De huisknecht-tuin man heeft reeds vijftien jaar in de ge vangenis doorgebracht. De huisknecht-tuinman bleek er een eigenaardige manier van inbreken op na të houden. Hij brak bijna altijd in in scholen, een enkele maal ook in kerke lijke vergaderruimten. Voorts beperkte hij zich tot het wegnemen van woning textiel, tafelkleden en gordijnen. In de scholen was hij weliswaar niet afkerig van de inhoud van spaarpotjes als dat de moéite loonde. In Aalsmeer had hij dit keer uit een gemeentelijke school textielwaren ontvreemd en in Lisse had hij ingebroken in een vergaderlokaal van de gereformeerde gemeente. Tij dens de behandeling van zijn zaak ont kende de huisknecht-tuinman. „Dat doe ik altijd", liet hij de rechtbank weten. OVERVEEN, 31 maart In Stoops' Bad ls gistermiddag een 12-jarige jon gen, toen hij op onvoorzichtige wijze aan de buitenkant van een duiktoren omhoog klom, uitgegleden en op de be tonnen vloer gevallen. In bewusteloze toestand is hij overgebracht naar het Marinehospitaal in Overveen, waar hij eerst vanmorgen bij kwam. Het directe levensgevaar is geweken. HAARLEM, 31 maart Eerst thans is bekend geworden, dat vorige week vrijdag een 4-jarig meisje bij het spelen op het terrein bij de haven van de voor malige Holland Nautic aan de Paul Krügerkade in het water is terecht ge komen en daaruit door een 13-jarige jongen, A. Schouten, is gered. Toen de jongen het meisje in het water zag lig gen, bedacht hij zich geen ogenblik, trok zijn jas en laarzen uit en sprong het kind na. Het lukte hem haar vast te grijpen en op de kant te brengen. Daar heeft hij haar in zijn droge jas gewik keld en naar haar woning aan de Cron- jéstraat gebracht. De dolgelukkige moe der beloonde de moedige jongen met een paar voetbalschoenen. FIETSEN Zaterdag 2 april, tussen 9 en 5 uur, bestaat de mogelijkheid om op het politiebureau aan de Smedestraat verloren fietsen terug te bekomen. UTRECHT, 30 maart „Het onder werp van deze studiedag is gekozen om meer ruimte te krijgen in de omgang met andersdenkenden. Er is meer oriën tering nodig omtrent de vernieuwde ideeën in onze tijd", aldus leidde mevr. A. M. v.d. Werf-Terpstra, pre sidente van het Katholiek Vrouwengil de in het Aartsbisdom, het onderwerp „Ruimtevaart" in, dat gisteren onder zeer grote belan stelling op de studie dag van het Gilde in het Gebouw voor K. W. werd besproken. Alvorens het eigenlijke onderwerp aan de orre kwam, sprak de diocesaan adviseur, de zeereerw. heer M. J. Does burg, een inleidend woord. „Wat leeft er als neerslag van een nieuwe geest, een nieuwe mentaliteit van de Kerk in onze vrouwenorganisaties?" zo vroeg hij zich af. Aan de hand van de door hem opgemaakte balans constateerde spr. naast vele tekorten ook belangrijke winstpunten. Hij besloot met een krach tige aansporing om in de vrouwenbe weging méér modern geloofsbesef en christelijk humanisme aan te kweken. Over de „Ruimtevaart van de Katho liek" hield pater A. Kreykamp O.P. een uitvoerige beschouwing. Hij constateer de, dat zowel katholieken als christenen veel ballast bezitten, die de ruimtevaart verhindert, waardoor zij eerder last heb ben van ruimtevrees. Ruimtevaart van de Katholiek behelst drie punten: aller eerst de herontdekking van de mens, die in de oorlog werd ontluisterd. Als reac tie hierop ontstond de zorg over de rech ten var de mens, die oo' in het gods dienstige als mens wil worden aange sproken. „Te veel aldus spr. is het godsdienstonderricht nog afgestemd op het boekje in plaats van op het per soonlijke. Als we de mens verwaarlozen, hollen we het katholiek-zijn uit". Na drukkelijk waarschuwde pater Krey kamp tegen de z.i. kapitale vergissing, dat mens zijn er. christen zijn twee heel verschillende dingen zouden zijn. Ze vor men integendeel één geheel. Om od te dienen moeten wij de natuurlijke gaven benutten en ons hoe den voor twee uitersten, nl. het ons volkomen afzijdig houden van alle menselijke middelen en het meedoen met de suggestie van de moderne re clame, die een volmaaktheidsideaal voorspiegelt. De waarheid ligt in het midden: offers brengen en pijn lijden zijn nodig om een beter mens te wor den. AI- tweede punt bekritiseerde spr. nzc houding tegenover allen die anders doen en anders zijn dan wij. Dat moet zijn een begrijpende hou ding zonder wantrouwen, met veel begrip zowel voor mensen buiten de Kerk als voor hen, die daar binnen zij. tenslotte constateerde spr. dat we be zig zijn de band tussen de mens en de wereld te herontdekken. De vrees, dat we God te kort doen als we de wereld au sérieux nemen, wees hij af. God heeft ons opgodrrgen de schepping te vol tooien in de wereld en deze opdracht is door Christus geadeld in zijn op dracht tot broederliefde. In deze we reld heeft de vrouw een eigen taak; ook zij dient te beseffen, dat veel werk van de priesters door leken kan worden overgenomen. In de middagzitting gaf mevr. dra T. Govaart-Halkcs haar visie op de da gelijkse beleving van deze ideëen. Zij legde er de nadruk op, dat Ieder mens geroepen is tot een persoonszijn. Ook in het huw-lijk moet elke partner zijn eigen mogelijkheden om tot mens uit te groeien behouden. De opvoeding van de kinderen berust op hetzelfde principe nl. opvoeden tot persoonlijkheid. Opvoe den aldus spr. is hoogstens bege leiden: dus geen onmiddellijk verzet te gen alles wat van buiten komt en waar mede wij het soms niet eens zijn. In onze houding tegenover God en de me demens dienen wij een grote beschik baarheid te hebben, d.w.z. altijd disponi bel zijn om in de wereld te treden en ons open te stellen voor anderen. Om tot één geheel uit te groeien moeten wij onze taak t.o.v. beroep en maatschappij zo breed mogelijk zien. In dit verband noemde spr. het begrijpelijk, dat ook de gehuwde vrouw althans een deel van haar leven be steedt aan een beroep of aan maat schappelijk werk. Zij het dan ook, dat zulks altijd in onderling overleg dient te geschieden. Wat de plaats van de vrouw in de Kerk betreft, meende mevr. Govaart, dat hier nog veel groei in de onderlinge menselijke verhoud'ngen nodig is. Zij besloot haar met veel aandacht gevolgde rede met een op vekking mede te wer ken aan het ontplooien van een grotere persoonlijkheid als mens zijn. Een geanimeerde forumdiscussie be sloot deze studiedag. HEEMSTEDE, 31 maart De com missie „Koninginnedag" te Heemstede heeft voor het vieren van de verjaar dag van H.M. Koningin Juliana op za terdag 30 april het volgende program ma samengesteld: De feestelijkheden beginnen des mor gens om acht uur met het traditionele jeugdappèl op het Raadhuisplein. Me dewerkenden zijn de leden van alle jeugdorganisaties, diverse sportvereni gingen en deputaties vn alle Heem- steedse scholen. Het appèl wordt be gonnen met het hijsen van de drie kleur, het gezamenlijk zingen van het „Vlaggelied" en declamatie. Na een toespraak door de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, worden de twee coupletten van het „Wilhelmus" eveneens geza menlijk gezongen, waarop het appèl met een défilé voorbij het raadhuis wordt besloten. Om tien uur volgt dan het kinderfeest op het hoofdterrein van de Heemsteedse sportparken, waarvoor het programma wordt verzorgd door het gezelschap Joop Theunisz. Even eens op het hoofdterrein van de Heem steedse sportparken beginnen des mid dags om twee uur de volksspelen: ge kostumeerd ringsteken op lorries voor meisjes van vijftien jaar en ouder. (Voor het mooiste kostuum werd nog een extra prijs beschikbaar gesteld), „Levende kruiwagens" voor meisjes en jongens van XI tot 14 jaar, „Rolschaats- wedstrljd" voor meisjes en jongens van 12 tot 18 jaar, „Mastklimmen" voor jongens boven zestien jaar en „Boeg- sprietvechten" voor jongens van vijf tien jaar en ouder. Voor deze wedstrij den zijn diverse fraaie prijzen aange kocht, welke van donderdag 21 april af kunnen worden bezichtigd in de eta lage van de firma Jac. Roest en Zn., Raadhuisstraat 18. Voor deelneming aan de wedstrijden kan men zich tot en met dinsdag 26 spril aanmelden bij het „Café-Restaurant", Binnenweg 79c; D. Keyzer, Timorstraat 20; L. Kortekaas, Prinsenlaan 24; firma Jac. Roest en Zn., Raadhuisstraat 18; J. C, Weyman, J. R. Thorbeckelaan 83 en H. C. de Wit, Iepenlaan 37. Het avondprogramma begint om half acht met een grote taptoe op het Raad huisplein, uitgevoerd door de beide plaatselijke muziekverenigingen Heem steeds fanfarekorps „Eensgezind Ex celsior" en de r.-k. harmonie „Sint Mi- chaël". Met de Districts Gidsen Band uit Amsterdam, verlenen deze mu ziekverenigingen ook haar medewerking aan het jeugdappèl. Voor het kleinkunst-concours, dat daarna om half negen een aanvang neemt, kon de commissie reeds een programma samenstellen, dat uit acht verschillende nummers bestaat. Men zou dit echter graag nog willen uitbreiden, zodat er de aandacht op wordt gevestigd dat amateurs, die een bepaald genre op het gebied van zang, muziek en voordracht beoefe nen, zich voor dit concours nog kun nen aanmelden bjj de heer A. M. Smit, Wagnerkade 89, Heemstede, te lefoon 35787. De feestelijkheden worden dan beslo ten met een Oranjebal op het Raad huisplein met diverse attracties onder leiding van mevrouw H. van der Molen. De dansmuziek is van het ensemble „The Starlights", onderleiding van Bert van Poelgeest. Zoals de laatste jaren in Heemstede gebruikelijk is ge worden, zullen op het Wilhelminaplein weer een aantzl kermisattracties wor den opgesteld. Deze zijn geopend don derdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 april, alsmede maandag 2, dinsdag 3 en donderdag 5 mei. HAARLEM, 31 maart Wie gedacht had. dat er een felle strijd zou uitbre ken tussen de Haarlemse Bloemenmeis jes en de Bollendrieling Hilda, Lisa en Saskia, komt morgen bedrogen uit. Het zag er aanvankelijk niet zo bloemkleu- rig uit, want tenslotte was het voor de Haarlemse meisjes niet zo leuk, dat hun werk in de Bollenstreek geïmi teerd werd. Doch zo'n vaart heeft het niet gelopen. De Bollenmeisjes bleken lieve kinderen te zijn, de Haarlemse meisjes w!lden zich niet als Kenau's ontpoppen. Vandaar dat Haarlem mor gen de primeur beleeft, dat de Bloe menmeisjes er met de Bollendrieling samen op uit trekken om bloemen uit te delen. Om één uur precies verschij nen zij aan de ingang van de Hoofd wacht op de Groote Markt en zusterlijk zullen zij de voorbijgangers bloemen opspelden. IJMUIDEN. Donderdag 31 maart Hoog water: 6.15 uur en 18.33 uur. Laag water: 1.52 uur en 14.17 uur. Vrijdag 1 april Hoog water: 6.49 uur en 19.07 uur. Laag water: .224uur en 14.46 uur. (Advertentie) ZIJLSTRAAT97- HAARLEM TELEFOON 12726 (Advertentie) Importeur HAG-Verkoopkantoor, Haarlem Postbus 619 HOOFDDORP, 30 maart B. en W. v Haarlemmermeer hebben de raad een ontwerp ter visie aangeboden met be trekking tot het uitbreidingsplan in on derdelen, aangeduid met „Hoofddorp oost II". Dit uitbreidingsplan is gepro jecteerd op de door de gemeente in 1949 aangekochte hoeve „Eben Haë- zer", gelegen aan de oostelijke Hoofd weg te Hoofddorp, welke met bfjbeboren de gronden ongeveer 36 ha beslaat. Het plan, waarin ongeveer 23,5 ha voor woningbouw is bestemd, biedt ruimte voor circa 800 woningen. Hier van zullen er 222 behoren tot de meer- gezinshuizen, welke in drie woonlagen boven een gelijkvloerse garage zullen worden gerealiseerd. Van de 564 een gezinswoningen die in het plan zjjn op genomen, zijn er 51 voor bejaarden voorbestemd. Ook voor het stichten van een bejaardenhuis is ruimte gereser veerd. In het plan is tevens opgeno men de bouw van buurtwinkels en een kantoorgebouw. Het nieuwe plan voorziet tevens in de bouw van een aantal lagere scholen. In het zuid-westen van het gebied zal een rooms-katholieke school gebouwd kunnen worden, een openbare school in het noord-oosten en een protestants- christelijke school voor middelbaar on derwijs zal een plaats krijgen langs de Hoofdweg bij het autobusstation. In het ontwerpplan zijn drie kerkge bouwen opgenomen. Deze kerken, een rooms-katholieke, een gereformeerde en een protestants-christelijke, zullen voor 1970 worden gerealiseerd. Voor de stichting van een ziekenhuis met 200 bedden is ruimte vrij gehou den. In het gehele plan is grote aan dacht besteed voor de passieve recrea tie in de vorm van gemeenschappelij- enstroken. Verder ke tuinen en plantsoenstroken zullen enkele speelterreintjes sportveldje worden aangelegd. HÏLLEGOM, 31 maart Gistermor gen trachtte de gemeentewerkman H. W in Hillegom op de treeplank te stappen die aan de achterzijde van de vuilrus- auto voor dit doel is aangebracht. Hij had het ongeluk daar van af te glijden en kwam te vallen, waarbij hij zich ern stig bezeerde. Hij werd met een hersen schudding per ziekenauto naar zijn wo ning vervoerd. Vorig opening Slot 81/» 4(4 Ned 1958 414 Ned. 1960 414 Ned 1959 344 Ned 1958 Staffel 1941 314 Ned 1958 314 Ned 1948 314 Ned 1950 314 Ned. 1954 314 Ned. 1955 O B.N.G. Won.bouwl 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.VA. Senembeb-Mtj. AJC.U. Berkel Patent Calve-Delft Cert Deli Mb Fokker v. Gelder Hoogovens M till er Co. Philips Gem.bes Unilever Bill!ton »e Kon Petroleum 50 HoU Amerika Lijn K-L.M. Kon Ned Stoomb MO ft p M Ned Stoomv Ml) v Ommeren Ned Scheepvaart Unit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 214 Amsterdam '66 214 Amsterdam '56 D 214 Rotterdam '57 A!b Hetjn k) obi 100ft 100J,4 98 94ft 93 86% 87% 8814 9014 108 254 114 15814 545 470 301 71014 17750e 357 252 595 417 84514 75314 353 180 14014 108,40 17214 13614 172 249 145% 83 92 98 11814 88ft 93 115 482% 177,50 59714 84614 751% 169.10 140% 171 145% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KLM Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railwa% ^tand Oil Ny Tidewater U.S Steel Stemming: 29/3 50% 46% 52% 88% 45% 77% 28i i 4514 69% 6114 42% 37 20i-4 48% 44% 22% 51 30/8 50 46% 52 89% 45% 7614 28% 4514 69% 61% 41% 36% 20% 4814 44 22 81% nauw. prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5