Spartas bekerdroom blijft in de modder steken GLASGOW RANGERS hij zonder fortuinlijk in beslissende strijd Twee keer in eigen doel Groot Mij na Is en Muller de Grondbelasting is wezen lijk deel van huurbeleid epeda slapen 'EEN RUBENS I OP DRIFT Mdsoh^s MAGISCHE KRACHTEN BOVEN HIGHBURY Feijenoord redt het niet: 1-0 Kabinet gerechtigd en verplicht tot het „onaanvaardbaar' kleur is vreugde tferf%an Vettewih keI Tweede rit op het parcours van Chaam Basketballteam voor Scandinavische trip Tegen Stade Francais 164 Japanners naar Olympische Spelen Engeland nog voor op West-Indië Nederlandse ploeg in Ronde van Duitsland ORANJETEAM TEGEN BULGARIJE PROF. ZIJLSTRA IN DEN HELDER Jeugdelftal deelt de punten met Vitesse if: -'m-m Nationale titel op de weg Merkwaardig incident Vijfde testmatch ENGELSE LEAGUE BELGIËNEDERLAND VOOR STUDENTEN Als voorwedstrijd door W. H. VAN EEMLANDT iiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ELLTAL VAN CHILI LIJDT NEDERLAAG DONDERDAG 31 MAART 1960 MGINA 9 -< ■- *y ;SSvii:: Sparta heeft gisteravond in Londen verloren van Glasgow Rangers in de kwart finales van de strijd om de Europa beker. Men ziet hier hoe de Rotterdamse doelman Van Dijk met een fraaie sprong een Schotse aanval onschadelijk maakt. (Van onze sportredacteur) LONDEN, 30 maart De talisman van de Glasgow Rangers moet een magiër zijn, die op een van de tal loze „perzen" uit de met kostbaar eikenhout betimmerde zalen op de bovenverdieping van Arsenal's hoofdtribune negentig minuten bo ven de heuvel van Highbury gezweefd heeft. Niemand van de welgeteld 34.176 toeschouwers die „binnenge- draaid" waren naar de tribune heeft hem gezien. Daarvoor hing de vun zige walm uit de fabrieksschoorste nen, die een ieder de adem afsneed en de reukorganen teisterde, te laag. Maar hij móést er zijn. Hoe verklaart men anders, dat een bal, die tot twee keer toe de onderkant van de lat raakt toch niet in de touwen belandt? Hoe verklaart men voorts, dat die zelfde bal tot twee keer toe „door slipt" in de modder als er een speler klaar staat om hem in een van ver latenheid gapende doelmond te de poneren, als die bal gewoonlijk in diezelfde modder al zijn vaart ver liest? Hoe verklaart men bovendien, dat een doelman op het moment dat hij een door een ploegmaat terug gespeelde bal wil oprapen, in nog maals de modder wordt vastge zogen en de bal tergend langzaam in het uiterste hoekje van het eigen doel ziet rollen? Dat alles is Sparta overkomen in de derde, beslissende wedstrijd voor een plaats in de halve finale van het tournooi om de Europese voetbalbeker tegen de Glasgow Rangers. Zó is het verslagen. Eervol, met roem zelfs, maar toch verslagen; met 32. Magi sche krachten hebben een einde ge maakt aan een droom, die irreëel bleek toen om zeven uur Engelse tijd de bal aan het rollen gebracht werd, maar die, toen het spel eenmaal be gonnen was, volkomen in overeen stemming met de nuchtere werke lijkheid was. En daarmee was voor de tweede keer in de Nederlandse voetbalhistorie het domein van het roemruchte Arsenal een onheilsplek geworden. Twaalf jaar geleden im mers werd op ditzelfde veld het Ne derlands elftal uitgeschakeld door de Britten in de tweede ronde van het Olympisch voetbaltoernooi Bewonderenswaardig, zoals het elftal van Sparta zich heeft geweerd in de strijd tegen de Rangers. Het vreesde de tegenstander niet, ook al moest het optornen tegen een team, dat bestond uit spelers wier enige bezigheid het spe len van voetbal is. Het trok zich ook niets aan van het feit, dat er gespeeld moest worden op een veld, dat niets an ders was dan een zwart moeras, uitge zonderd dan de vier hoeken waar nog wat grassprieten in „leven" waren. Zo overmoedig als voor de wedstrijd de ..Sparta-piet" de tienduizenden Schotten op de tribunes trotseerde toen hij met een enorme rood-witte vlag. het verlich te kooitje met daaraan de vlaggetjes in de nationale driekleur en het groen en wit van de stad Rotteidam dit alles bijgelicht door een Sterretjes schie- tend ,,koud vuur" rond het veld trok en het met 27 chartervliegtuigen en 2 boten aangevoerde Spartaanse legioen een hart onder de riem stak, zo over tuigend zijn ook Sparta's elf van start gegaan. Er waren nog geen twee minuten ver streken of de enkele uren tevoren tot Schotse international gepromoveerde doelman Niven zag al een door Bosse- laar snel toegeschoten bal als een schicht- tig projectiel vlak naast zijn heiligdom belanden. Daar bleef het niet bij. Alsof het voor e.en Nederlands team de doodge woonste zaak ter wereld is om op een veld te spelen, dat meer lijkt op een nauwelijks drooggevallen winterbedding van een onstuimige rivier, zo soepel zocht Sparta in de eerste minuten tel kens weer de weg naar het doel van de Rangers. De magische talisrpan moest dan ook snel in actie komen. Hij verlengde in de zesde minuut de vin gertoppen van doelman Niven toen de kleine Piet de Vries de bal uit een voor zet van Van Ede meteen op de schoen nam en naar de kruising van paal en lat dirigeerde. Niven kon ten koste van een hoekschop redden, maar veel be reikte hij er niet mee. Hosselaar zwaai- VAN DER LEE VAN DIJK heldhaftig verweer de de bal vanuit de linkerhoek met een onfeilbaar zekere boog voor het «oei en daar schoot plotsklaps, als door een katapult gelanceerd, rechtshalf Verhoe ven languit zwevend naar voren. Ver steend zagen elf Rangers hoe de bal tegen de touwen sloeg. Sparta stond met 10 voor. Nog was het offensief niet ten einde. Terwijl de voor veel geld van New Castle gekochte Paterson in opperste paniek niet anders deed dan ballen missen of over de zijlijn trappen, zocht Sparta de ene kans na de andere. Doel man Niven prees zich gelukkig, dal de schoten juist niet zuiver genoeg gericht waren. Twintig minuten duurde het, toen eerst durfde de regelrecht van de haven naar Highbury gesnelde dokwer ker Jimmy Ewing de broodzak hing nog op zijn rug laten blijken dat hij een oprechte aanhanger van de Rangers was gebleven, ook al was het dertig jaar geleden, dat hij van Glasgow naar Lon den verhuisde. Hij sprong plots gillend overeind en wenste een strafschop. Maar scheidsrechter Leafe had heel dui delijk gezien, dat Sparta's rijzige dienst plichtig matroos Jan Villerius niet an ders had gedaan dan met een rustige voetbeweging de bal van de aanstormen de linksbuiten Wilson af te pakken, ook ai wierp Wilson zich dan met veel mis baar languit in de modder. Geen straf schop dus, maar wel kwam daarna het tegenoffensief van de Rangers. En het bracht in de 27e minuut de gelijkma ker. Een doelpunt overigens waarbij de magische talisman enigszins van zijn aanwezigheid liet blijken. De half-hoge voorzet van linksbuiten Wilson draaide precies langs het hoofd van rechtsachter Visser, stuitte af tegen de schoen van Verhoeven en eindigde in het doel. Ipar- ta sloeg echter onmiddellijk terug. Op volle snelheid sprintte Van Ede door de Schotse verdediging en tikte de bal door naar de voor het verlaten doel staande De Vries. De modder van High bury gaf de bal deze keer echter extra snelheid. De kans was voorbij En hoe daarna Van Ede, Crossan of Verhoeven ook schoten, steeds weer was er op het laatste moment een obstakel de vuis ten van Niven, de maag van linksback Little dat het tweede succes in de weg stond. Zoveel dreiging brachten de Rangers voor de rust niet meer op. Zij kwamen niet verder dan twee gevaar lijk uitziende, maar bijtijd bezworen, rushes. Telefoon uit Frankfurt Scheidsrechter Leafe had de bal in de tien minuten, die hij voor de rust uittrok, toevertrouwd aan een der in def tig zwart gestoken „lakeien" van Arse nal met de opdracht er behoedzaam met de spons over te gaan. In die pe riode kwam ook het telefoontje van de journalist uit Frankfurt, die wilde weten of de Rangers al data hadden afgespro ken met Eintracht Frankfurt voor de wedstrijden in de halve finales. Diep be schaamd stamelde hij zijn excuses toen hij hoorde dat de stand 11 was. En als hij gezien had met welk een bra- vour Sparta's doelman -Van Dijk het of fensief, dat de Schotten onmiddellijk na de rust inzetten, bedwong, zou hij zelfs niet de euvele moed hebben gehad zo voorbarig te zijn. Wél zou hij, evenals de vele duizenden op Highbury, getracht hebben een schim te ontwaren van de magiër-op-de-walm, die tien minuten na de rust binnen enkele seconden tot drie keer toe voorkwam, dat Sparta an dermaal de leiding nam. Eerst ketste de bal via de handen van doelman Ni ven na een verraderlijke inzet van Piet je de Vries tegen het hout. Onmiddel lijk tikte Van Éde de bal terug. Weer tegen de lat. En toen Fitzgerald kwam toegelopen om de terugkaatsende bal in het inmiddels volkomen onbeschermde doel te deponeren, zorgde de modder ervoor dat de Rangers voor de derde keer werden gered. De Rangers slaan toe Vanaf dat ogenblik voltrok zich het onheil over Sparta. Nauwelijks twee mi nuten later scoorde linksbinnen Baird met eon verschrikkelijk hard schot. En toen er een half uur verstreken was, toen Van der Lee een Schotse aanval had onderbroken en rustig terugspeelde op zijn doelman, zoog de modder zich zó vast aan de schoenen van Van Dijk, dat deze geen stap kon verzetten. Onderwij] rolde de bal in het do's], 3—1. Jimmy Ewing, die de laatste sandwich uit zijn broodzak van pure opwinding tussen de vingertoppen had verkruimeld, die daar na ineengekrompen was, telkens als Sparta probeerde de Rangers te over meesteren en die na het tweede doel punt pas enigszins was gaan geloven in de kansen van zijn favorieten, die dus zoals alle aanwezige Schotten door de zenuwen geteisterde Ewing, sprong na het derde doelpunt als een dolleman omhoog. Wild zwaaide hij met zijn pet en dansend op zijn zitplaats schreeuw- (Advertentie) DEN HAAG, 31 maart Het comité „De Acht van Chaam" heeft besloten op 12 juni d tweede rit voor het kam pioenschap van Nederland op de weg voor profs en onafhankelijken te orga niseren op het bekende parcours van „De Acht van Chaam". Het comité is tot dit besluit gekomen na een verzoek van de K.N.W.U. tot organisatie van deze wedstrijd, daar de Groesbeekse wielervereniging, die oorspronkelijk was aangewezen, daartoe niet in staat bleek. Zoals bekend is de eerste rit om het Nederlands kampioenschap bepaald op zondag 24 april in Beek (Limburg). De derde en laatste wedstrijd vindt zondag 31 juli op het circuit van Zandvoort plaats. (Van onze basketballmedewerker) AMSTERDAM, 31 maart Voor de Scandinavische trip van 16 tot 24 april is het Nederlandse dames basketball team als volgt samengesteld: Van Beek, Jansen-Schram, Koper-Van Es (allen Blue Stars), Remeyer-De Groot, v.d. Puy-Brouwer (allen Landlust), Van der Heyden (JMC), Biesbrouck (Antilopen), Knoop (Westerkwartier), Draak (Agon), Gootjes (DTV) en Kloek (AMVJ). Vesseur (Landlust) is alleen beschik baar voor de wedstrijd tegen Duitsland in Osnabrück en keert na deze wed strijd naar Nederland terug. BOSSELAAR penalty. de hij uit: Long live the Rangers. We are a people! De rush van Van Ede De Glasgow Rangers hadden echter nog niet gewonnen. Een pass van Bos- selaar bereikte Van Ede. Alleen storm de de rechtbuiten van Sparta op het doel af. De Schotse verdedigers herin nerden zich meteen de wedstrijd in Glas gow, toen Van Fde ook een voor hen fataal doelpunt had gemaakt. Prompt lag Sparta's rechtsbuiten dan ook lang uit in de modder. Maar scheidsrechter Leafe liet niet met zich spotten. Hij leg de de bal op de strafschopstip. Bosse- laar nam zijn aanloop, doelman Niven dook naar rechts en... links van hem o-jng de bal over de doellijn, 3 2. Zou Sparta dan toch nog gelijk komen? Er waren nog veertien minuten te spelen. Nog eens werd alle energie gebundeld voor een slotoffensief. De modder sloop te echter de laatste krachten. Het ging niet meer. Sparta had verloren. Maar toen de vaste bezoekers van Highbury naar huis trokken, toonden zij hun ont zag voor de strijd, die het clubteam uit het kleine Nederland had geleverd. ,,Als Arsenal elke week zo'n wedstrijd speel de PARIJS, 30 maart Feijenoord heeft in het Pare des Princes met 1-0 verlo ren van de Stade Francais in een wed strijd voor het toernooi om de vriend schapsbeker. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. Stade Frangais heeft in de matige ontmoeting vooral in de eerste helft vrijwel voortdurend gedomineerd. Het was dan ook in deze periode, dat links binnen Stako na vier tegenstanders ge passeerd te hebben het enige doelpunt scoorde. In de tweede helft ging de strijd meer gelijk op, waarbij de ver dedigingen aan beide zijden overheers ten. Na het doelpunt van Stade Fran cais deed zich een merkwaardig in cident voor, waardoor de strijd tien minuten lang onderbroken moest wor den. De oorzaak hiervan was, dat de Fransen enkele spelers wilden ver vangen, wat volgens het reglement van het toernooi om de Vriendschaps beker niet is toegestaan. Feijenoord protesteerde dan ook zeer terecht te gen deze gang van zaken, maar het had nog heel wat voeten in de aarde, voordat er verder gespeeld kon wor den. TOKIO, 31 maart Het staat reeds vast dat Japan een ploeg van 164 sportlieden naar de Olympische zomer spelen te Rome zal afvaardigen. De zwemmers en zwemsters vormen met 26 het grootste contingent. Verder be staat de Japanse ploeg uit 18 atleten, 16 worstelaars, 14 gymnasten, 14 roei ers, 12 basketballspelers, 7 gewichthef- fers. 5 boksers, 8 schutters, 2 wielren ners, 3 ruiters, 11 waterpolospelers, 15 hockeyers, 6 zeilers, 5 schermers en schermsters en 2 deelnemers aan de moderne vijfkamp. Er zijn 19 dames in het team. TRINIDAD, 31 maart Op de vijfde dag van de laatste testmatch tussen West-Indië en Engeland zijn de Engel sen op het nippertje ontsnapt aan een mogelijke nederlaag. Parks en Smith hadden bij het afbreken gistermiddag een wicketstand van 90 runs opgebouwd. Het Engelse totaal was toen 238 voor zes, hetgeen met de 393 van de eerste innings tegen 338 voor West-Indië een voorsprong van 293 runs betekende. Het zag er voor Engeland hopeloos uit toen drie wickets achter elkaar vielen voor slechts 12 runs, waarmee zes bats- lieden voor 148 aan de kant stonden. Het sterke batten van Smith en Parks heeft de kans echter doen keren. DEN HAAG, 31 maart Aan de Ron de van Duitsland, die van 29 april t.m. 5 mei gehouden wordt, zal een ploeg van de Locomotief deelnemen, aange vuld met enkele gastrenners. De equipe bestaat uit Martin van der Borgh. Jaap Kersten, Piet Steenvoorden, G. Ver- goossen, A. van der Steen en A. van Wetten. Ploegleider is Jefke Janssen. Maliepaard en Stolker kregen geen toe stemming van het merk waarvoor ze "tjden. LONDEN, 30 maart De uitslagen van de voor de Engelse league gespeel de wedstrijden luiden: Eerste divisie: Blackburn-Chelsea 1-0, Wolverhampton-Burniey 6-1, Shef field-Manchester 4-2, Manchester-West Ham 3-1. Tweede divisie: Stoke-Ipswich 1-2, Aston-Liverpool 4-4. Bondscoach Elek Schwartz riep op de gisteren gehouden centrale training de an debutanten bij elkaar om hen van hun verkiezing op de hoogte te stellen en wat de eerste die hen hiermee feliciteerde. Van links naar rechts: Elek Schwartz, Henk Groot, Humphrey Mijnals en Ben Muller. DEN BOSCH, 31 maart Bondscoach Elek Schwartz heeft gisteren na de voor laatste centrale training het Nederlands elftal bekend gemaakt dat zondag a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Bulgarije in het veld zal komen. Deze opstelling luidt: Doel: De Munck (DOS). Achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC). Midden: Muller (Ajax), Mijnals (Elinkwijk) en Klaassens (Feijenoord). Voor: Van der Kuil (PSV), Henk Groot (Ajax), v. d. Linden (DOS), Rij vers en Moulijn (beiden Feijenoord). Reserves zijn: Pieters Graafland (Feijenoord), Kraay (DOS), Kerkum (Feijenoord) en Prins (Ajax). Humphrey Mijnals, de 29-jarige oud aanvoerder van het Surinaamse „Ro bin Hood", wordt dus de eerste Su rinamer die zich een plaats heeft ver worven in het i'ederlandse elftal. Er zullen nog twee debutanten zijn. Ben Muller, de kleine halfspeler van Ajax, krijgt door de afwezigheid van de spe lers van Fortuna zijn eerste cap. Het zelfde geldt voor zijn clubgenoot Henk Groot, de topscorer van de Ere-Divi- s'e, die als rechtsbinnen de „vaste" plaats van Faas Wilkes staat opge steld. Verrassend kan de keuze van Schwartz, in weerwil van de drie debu tanten, nauwelijks worden genoemd. In vergelijking met het team dat de Lon don ComDination met 2—0 versloeg, zijn de veranderingen gering. Doordat de spelers van PSV op het laatste moment beschikbaar kwamen, moest Kerkum zijn pi: ats aan Wiersma afstaan en Swart de zijne aan Van der Kuil. Dat De Munck, stellig op grond van diens grotere routine, boven Pieters Graafland als doelman werd verkozen, lag ook in de lijn der verwachtii ;en. De verschui ving in de middenlinie doordat Klaassens voor de oefenwedstrijd niet fit was, speelde Muller toen op de linkshalfplaats en werd Villerius rechts half was dat ook al niet. Daar de bondscoach ditmaal wel de beschkking kreeg over een fitte Klaassens, die zijn vierenveertigste interland zal gaan spe len, kwam Muller terug op de hem ver trouwde rechtshalfplaats. Mijnals: vertrouwen Humphrey Mijnals verborg zijn vreug de over de uitverkiezing en zei uiterlijk kalm: „Ik had er voor 75 procent ver trouwen i dat ik zou worden gekozen en ik vertrouw er nu ook op dat het zondag goed zal gaan". Kraay, de 23- jarige spil van DOS was ook in Den Bosch. Hij was naast Mijnals kandidaat voor de spilplaats. Bondscoach Schwartz zei later: „Hij zal .wel teleurgesteld zijn, maar dat zullen er wel meer. Ik moet als trainer het beste elftal maken en geen favorieten hebben. Met Mijnals is het elftal geloof ik nu beter". Mijnals heeft een prettige verhouding met zijn medespelers en hij zegt van hen: „Ze hebben me direct goed opge vangen. Dat is plezierig nu ik de gehele periode overzie, dat ik in Nederland ben, vanaf mijn komst op i november 1956 tot nu toe". „In het Nederlands elftal ga je beter voetballen", aldus Mijnals, „vooral als je wordt gesteund vanuit Suriname. „Robin Hood" zond mij de vorige week een telegram: „Succes Humphrey, heel Suriname kijkt naar je". DELFT, 31 maart Het ligt in de bedoeling de interland voetbalwedstrijd België-Nederland, die 24 april in het Deurnestadion bij Antwerpen wordt ge speeld, te laten voorafgaan door een wedstrijd België-Nederland voor studen ten. Zowel van Belgische als van Ne derlandse zijde is men enthousiast voor dit plan. Slechts de definitieve beves tiging van België ontbreekt nog. DEN HELDER, 30 maart Minis ter Zijlstra heeft vanavond voor de Anti-Revolutionaire Kiesvereniging .Groen van Prinsterer" een terug blik geworpen op het beleid van hef kabinet De Quay. Prof. Zijlstra zei over het „onaanvaardbaar" van het kabinet in de kwestie van de grond belasting, dat in dit verband het argu ment is gebruikt, dat men alleen voor principiële zaken het onaanvaard baar mag stellen. Hij acht dit niet juist. Een kabinet is gerechtigd en (Advertentie) Waiemans Van Tuinen NV Fabrikante van Artifort meubelen en Epeda matrassen 33 Morgen mannen", begon de commissaris. „Is een van jullie Willem de Jong?" Dat ben ik, meneer. Wat wou u gedaan hebben? Van Houthem haalde een voor deze gelegenheid gekocht pakje' sigaretten uit zijn zak en presenteer de Hij zocht een plaatsje op de handkar naast de mannen en stak zijn pijp aan. Ik heb een lastig karweitje voor je, Willem, zei hij"gemoedelijk. „Misschien zal het je moeilijker val len dan het sjouwen met een zware koffer. Heb je een goed geheugen?" De witkielen keken elkaar veelbetekenend aan. „Politie?" vroeg de Jong. „Van buiten de stad?" „Van de recherche uit Amsterdam", knikte van Houthem. „Kou meneer.... u zegt het maar." „Was jij maandagavond op het station, toen de Pa- rijse sneltrein binnenkwam en de boottrein naar de Hoek vertrok?" „Ik en mijn maat zijn altijd bij de hand als er in ternationale treinen doorkomen. Dat is de enige kans nog eens wat te verdienen". „Prachtig. Herinneren jullie je nog iets van de passagiers, die uit de Parijse trein in de boottrein overstapten?" ,,'t Is vandaag donderdag", mompelde de Jong. „Even piekeren, meneer". WachtMaandag was een stille avond, er wa ren maar een paar mensen voor de boottrein. Een meneer van het ministerie met koeriersbagage, die zat in het tweede rijtuig. Dan dat ouwe spannetje, dat jij heb bediend, KeesVerder die Engelsman, die een beetje boven zijn theewater wasof was dat. dinsdag?" Gedienstig mengde Kees zich in het gesprek. „Er was nog een Engelse dominee, met ztjn boora achterstevorenèn twee marine-officierenHeb u daar wat aan, meneer?" Van Houthem schudde het hoofd. „We letten alleen maar op de eerste en tweede klasse", verontschuldigde Kees zich. „Kan u ons misschien niet een beetje op weg hei pen?" opperde de Jong. „Degeen, die ik bedoel, is niet groot njaar oen poteling. Hij heeft een donker uiterlijkItaliaans. Hij spreekt gebroken Hollands en misschien Frans. Opvallend kleine voeten en vlug in zpn bewegin gen De Jong sloeg zich met de vuist op de knie. „Die vent met z'n kartonnen doos, Kees! Die kerel, die met de Papegaai heeft staan smoezen. Je weet wel, zo'n breed mannetje met een winter jas en zonder hoed." Kees knikte, zich nu ook de beschrevene herinne rend. Vertel me nu eens op je gemak, wat je van die man gezien hebt." Uiterlijk scheen Van Houthem weinig geïnteresseerd, maar in werkelijkheid zat hij op hete kolen. „Er is niet veel te verteilen, meneer. Terwijl ik met drie koffers zeulde, botste ik tegen iemand op, die zelf zijn handen vol had. Hij was een korte kerel, met brede schouders en hij zag me niet, om dat hij wuifde tegen iemand op het eerste perron. Toen ik mijn vrachtje had afgeleverd, zag ik hem staan praten met de Papegaai en die sjouwde nu met de kartonnen heipaal. Kees en ik waren nog op het perron toen de boottrein werd afgefloten. We zagen de Papegaai naar de uitgang lopen met die doos en ik zei nog tegen Kees: zou de Pape gaai nou ook nog sten-guns gaan smokkelen? Daar had die doos precies het formaat voor." „Zo is het, meneer," bevestigde Kees? ..En wie is de Papegaai?" Er ontstond plotseling een drukkende stilte. Klaar blijkelijk drong het tot de kruiers door, dat ze in hun animo voor het ongewone spelletje een stad genoot in moeilijkheden hadden gebracht. Van Hou them wachtte geduldig. „Ach, meneerDe Jong keek zijn ondervra ger verwijtend aan. „Kunt u dat nou niet vergeten. Die naam was er uit, voor ik er aan dacht, dat u een stille was." „Maar er steekt toch niets kwaads in, wanneer iemand hier op het perron een kennis komt groe ten?" De commissaris repte met geen woord over de fameuze doos. „Hij heet toch zeker niet de Papegaai?" Kees nam het woord met een zeker vertoon van vertrouwelijkheid. „Kijk, meneer. U moet er niet meer achter zoe ken dan nodig is. De Papegaai heeft veel vrienden onder de buitenlanders. We zien hem nogal eens op het station. Maar hij is een gewone man. zoals u en ik. Graafmeier heet hij en hij heeft een café in de Zomerhofstraat, hier vlak achter." Willem de Jong knikte nu ook zeer nadrukkelijk^ „Zo is het precies, meneer. D'r is niks loos met hem!" „Waarom noemen jullie hem de Papegaai? „Dat zou u direct begrijpen als u hem zag. HU heeft een neuszó! Precies zo'n lorre-koppie- krauw uit de diergaarde, weet-u!" De twee witkielen lachten bevrijd om de grappige manier, waarop de wijsvinger van de Jong, net pro fiel van Graafmeier in de lucht schetste. Van Hou them haalde een gulden uit zijn portemonnaie. „Hier, Willem, nemen jullie er een kop ,.kof.™; op!" Met een wuivend handgebaar wendde hu zien af en haastte zich met zijn brigadier naar de dienst wagen, die op het Stationsplein wachtte. „Naar het hoofdbureau op het Haagse veer, Ger- rit!" Noch de portier, noch de twee stevige Rotter damse agenten, die onder het genot van een sigaiet een praatje met de deurbewaker maakten, hadden meer dan een vluchtige oogopslag nodig, om te weten dat de binnentredenden van „de dienst' waren. De agenten, hielden de sigaretten achter zich en zetten de borst wat breder uit onder de uniformjas en de portier kwam de bezoekers wel willend een paar stappen tegemoet. (Wordt vervolgd verplicht om het onaanvaardbaar te te stellen wanneer een voorstel dat zij ziet als een wezenlijk deel van zijn beleid, dreigt te worden verworpen. Zulks natuurlijk niet, dan nadat is getracht door een compromis uiteen lopende standpunten te verzoenen. „Welnu", aldus prof. Zijlstra, „het voorstel is van meet af aan voor het kabinet een wezenlijk deel geweest van zijn huurbeleid. Gezien de voorgeschie denis van 1955 (waarbij de grondbelas ting sterk is verlaagd vanwege de on toereikende huurverhoging), gezien de deblokkering van de huurverhoging 1957, gezien de huurverhoging 1960 en gezien de visie van het kabinet op het huurbe leid in de toekomst, achtte het kabinet en niet alleen de minister van Fi nanciën het herstel van de verlaging van de grondbelasting noodzakelijk. Of dit een principieel punt geacht wordt of niet, het is door het kabinet als een zodanig wezenlijk onderdeel van zijn beleid beschouwd, dat het van dit voorstel niet heeft kunnen afzien Aan het slot van zijn betoog merkte de heer Zijlstra nog op, dat het kabinet na het uiterste gepoogd te hebben om tot overeenstemming te komen, zijn „zelfstandigheid tegenover^ de Kamer tot gelding moest brengen (Advertentie) DUBLIN, 30 maart Het Chileense voetbalelftal heeft met 2-0 verloren van de Ierse Vrijstaat. Het was de derde nederlaag van Chili ir. Europa. Eerder verloor het van Frankrijk en Duitsland. De Ieren hadden geen moment een dui delijk overwicht, maar hun aanvalsspel was veel gevaarlijker dan dat van hun tegenstanders. In de slotfase werden de gemoederen nogal verhit en moest de scheidsrechter aan beide zijden waar schuwingen uitdelen. ARNHEM, 30 maart Het Neder landse jeugdelftal, samengesteld uit spelers van 16-18 jaar, heeft vanavond in een oefenwedstrijd gelijkgespeeld te gen de Eerste-Divisieclub Vitesse Da eindstand was 2-2 De doelpunten voor het jeugdelftal werden gescoord door Engelsma (Ajax) en Hainie (Heeren veen), voor Vitesse scoorden Theunis- sen en Slijkhuis.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9