ftH, 31.000 kinderen uit gehele land naar Scapinoballet PAUL VLAANDEREN de tweelini 1 „VOETBAL als middel tot karaktervorming" VAST TAPIJT KUHLING Alphenaar Ub Wraak Wia berth's Frits van Veen sprak op ouderavond van HBC Vragen van Burger over Zuid-Afrika mmm Speciale treinen naar Amsterdam Tweede staalbedrijf zal jaarlijks 1,5 min ton moeten produceren REX-THEATER SLUIT DE TONEEL-ACCOMMODATIE „Geef 30 april en mei vrij Voor half miljoen aan munten geveild Osservatore onder nieuwe leiding Bevrijdings congres Scheiding van land en tuinbouw bepleit Centraal Bureau tegen advies van de S.E.R. 'M, Si Professor Ten Doesschate TROUW- EN VERLOVINGSRINGEN Veiser Kunstkring gaat in het nieuwe seizoen naar Haarlem Oproep van Stichting van den Arbeid Duurste bracht 22.000 gld. op VRIJDAG 1 APRIL 1960 PAGINA 2 *1- v <v ■P Jiifj MEER DAN 50 MODELLEN 5* **99 SPECIALE AANBIEDING COMPLETE TENNISUITRUSTINGEN TERLENKA TEHHISR0KJES GRETHA DE BRUIJN Brixon costuums 134,- 184,-s* 2 Dat Axe een weinig fraaie indruk heeft van Wigberth, ver wondert Eric niets. Het stemt geheel overeen met zijn eigen idee omtrent de man. Maar het antwoord op de vraag, die hem con stant bezighoudt, wat Wigberth bij de Pieten heeft te zoeken, ter wijl deze doodsvijanden van de Britten een aanval op Brittannië voorbereiden, weet Axe hem niet te geven. „Ze spraken over han del, onder elkaar, toen ik hun gevangene was", mompelt Axe, „maar een handelaar is Wigberth evenmin als ik, zodat dit ons ook niet veel verder brengt". Inderdaad, verder dan het vage ver moeden, dat Wigberth met de Pieten heult, kan Eric niet komen en hij wacht zich wel deze gedachte, waar Mildred by is, uit te spreken. De reis verloopt voorspoedig, zij het, dat de mannen wel eens moeite hebben met het grote schip. En het is met een zucht van verlichting, dat Eric na enkele dagen varen de monding van de brede stroom ontdekt, die zich volgens Mildred op Brits grondge bied bevindt. De Romeinse muur moet op korte afstand van deze rivier zijn. „Geen muur tezien", mompelt Eric, en scherp spiedend langs de kale rotsen, wendt hij de steven landwaarts. HEEMSTEDE, 1 april De leiding van de afdeling jeugdvoetbal van de r.-k. sportvereniging te Heem stede, had moeilijk een betere beslis sing kunnen nemen dan toen men Frits van Veen, leider van het Nederlands jeugdelftal en bekend jeugdsport-peda- goog, als spreker inviteerde voor de ouderavond, welke woensdag in de fraaie sporthal van HBC aan de Cru- quinsweg werd gehouden. Want het door hem behandelde onderwerp „Voetbal als middel tot karaktervorming van de jeugd" is een uitermate boeiend be toog geworden, dat door de gelukkig in grote getale aanwezige ouders met aandacht werd beluisterd. De heer Van Veen begon zjjn causerie met vast te stellen dat het voetbal strikt genomen volkomen onbelangrijk Is, daar de sport niet als doelstelling, doch als middel bij de karaktervorming van de jeugd dient te worden aange wend. In zekere zin wordt met voetbal zelfs de catechismus in toepassing ge bracht, waar deze voorschrijft de kinde ren op te voeden tot naar lichaam en ziel harmonische mensen. Harmonisch naar lichaam door de in de gezonde buitenlucht beoefende sportieve kracht meting en harmonisch naar geest, door de diverse goede eigenschappen, wel ke door dergelijke wedstrijden worden aangekweekt. Dat laatste is dan de taak voor de enthousiaste jeugdleider, die moet wijzen op plichtsbesef en eerge voel, bij het ontzien van de zwakkere te genstander; behoud van het moreel, bij een achterstand; vriendschap en teamgeest en in niet mindere mate: ge hoorzaamheid aan het fluitsignaal van de scheidsrechter. Verder dient hij be sef aan te kweken voor zelfcontrole, eerlijkheid en zelfbedwang. Dat wordt ge leerd op het voetbalveld, waar de fanta sie der jeugd in de sport een gezonde afleiding vindt. Lichamelijk moe, doch geestelijk fris moet immers verre de voorkeur worden gegeven boven een fris lichaam met een vermoeide en dik wijls bedorven geest. In het vervolg van zijn betoog noemde spreker de belangrijkste periode in het jongensleven de jaren tussen twaalf en (Advertentie) in een enorme sortering van kwaliteiten en kleuren. JABO TAPIJT 100 cm. br. 6.40 HAARGAREN BOUCLÉ 100 cm. br. 9.90 VERTO HAARGAREN BOUCLÉ 100 cm. br. 12.90 VERTO HAARGAREN LUSBOUCLE 100 cm. br. 15.90 PRIMA HAARGAREN LUSBOUCLE gedessineerd 100 cm. br. 16.90 DESSOLON TAPIJT 120 cm. br. mtr.2 21.50 PARADE TAPIJT 130 cm. br. mtr.2 22.70 Vraagt vrijblijvend ons deskundig advies. Haarlems grootste speciaalzaak in woningtextiel. ANEGANG 27 Tel. 12610 ROTTERDAM, 31 maart De heer M. Prins, voorzitter van het Centraal Bureau van de tuinbouwveilingen in Nederland, heeft vanmorgen gepleit voor een departementale schel ding van landbouw en tuinbouw. Hij ziet in het brengen van beide sectoren onder één hoofd een gevaar voor het doelmatig tuinbouwonderwijs, het we tenschappelijk tuinbouwkundig onder zoek en de tuinbouwvoorlichting. Hij deed een beroep op de regering om de tuinbouw, zoals ook in het verleden het geval was, zoals ook In het verleden het ken van de landbouw. Tevens heeft de voorzitter aange drongen op een herziening van de vooroorlogse ordeningsmaatregelen. De teeifcregeling, destijds genomen om de verhouding van vraag en aanbod kunst matig in evenwicht te houden, acht hij een zekere rem op de produktle. Een geleidelijke opheffing van deze rege ling ware ernstig te overwegen. Het erkenningsreglement echter, een crite rium voor de vakbekwaamheid van de tuinbouwers, moet volgens de heer Prins blijven bestaan. Hij nam hierme de stelling tegen het advies dat de S.E.R. vorig jaar heeft uitgebracht. Ook handhaving van de veilplicht waar en zolang deze dient tot het geven van exportgaranties en de instandhouding van de minimumprijsregeling behoren tot de wensen van het Centraal Bureau. De omstandigheden voor een uitbrei ding van de Nederlandse tuinbouw achtte de spreker op dit ogenblik gun stig, mits die tuinbouw in staat zal zijn op efficiënte wijze datgene te produce ren waarnaar op de internationale markten vraag is. (Advertentie) DAAROM DRAAGT U sen horloge? Om bij de ijd te blijven natuurlijk, (oopt daarom niet zo naar een horloge, maar iciest zo'n pronkjuweel uit onderstaande gere nommeerde merken: lertina Prisma - Indut - fentra Junghani. )an blijft U vele jaren ang punktueel bij de tijd 't Huis met het carillon Grote Houtstraat 49 ""-'efoon 20049 achttien. Hij legt dan zijn „kindzijn" af, bekijkt de grote wereld van zijn stand punt uit en gaat bovendien het „eigen ik" ontdekken. Hiervan is een dikwijls lang niet malse kritiek op zijn omge ving het nvermijdelijke gevolg en me nig ouderpaar wordt hierdoor bij hem in een „geestelijk negligé" gezet. Spreker bestreed verder de gedachte, als zou de jeugd thans slechter zijn dan vroeger. Zij is evenmin beter, al leen anders; door de invloed van ra dio, televisie en beter onderwijs, zijn de kinderen nu verstandeljjker ontwik keld dan voor de oorlog. Dit kind wordt tweemaal geboren, eerst bij zijn na tuurlijke geboorte en daarna in zijn vol wassenheid. Met dit levend materiaal werken nu de jeugdsportleiders, in de voor de jongens zulk een uitermate be langrijke rijpingsperiode en al dit goede wordt ook door de jeugdleiding van HBC beoogd. Spreker wilde dan ook niet nalaten er de ouders op te wijzen, hoe belang rijk het is wanneer zij de wedstrijden van hun jongens eens komen bezoe ken en hierdoor van enige interesse blijk geven. Laten zij zich maar eens overtuigen, welk een vertrouwen het contact tussen de jonge sportsman en zijn leider ten gevolge heeft. „Geef de jeugd sport, in deze belangrijke pe riode van zijn leven", besloot Frits van Veen zijn aandachtig beluisterde inleiding, „want zij spelen niet omdat zij jong zijn, maar zij zijn jong om te kunnen spelen!" Deze causerie, welke door spreker met diverse voorbeelden uit de praktijk werd toegelicht, had verschillende ouders voldoende aanleiding tot het stel len van vragen verschaft, hetgeen na de pauze een even geanimeerde als in teressante gedachtenwisseling ten gevol ge had. Een boeiende en leerzame ouderavond, waarvoor de heer H. J. Kuiper, als voorzitter van de jeugdaf deling, Frits van Veen aan het einde zijn grote erkentelijkheid betuigde. DEN HAAG, 31 maart De vragen, welke de heer Burger (PvdA) dinsdag in de Tweede Kamer aan de minister president zal stellen, luiden als volgt: 1. Heeft de regering kennis genomen van de algemene verontrusting over de jongste gebeurtenissen in Zuid-Afrika, waartoe de politiek van rassendiscrimi natie heeft geleid? 2. Is de regering niet van oordeel, dat deze politiek, die vanwege haar eens te meer gebleken onmenselijke conse quenties een gevaar is voor de gehele vrije wereld, ook daarom in het bij zonder voor het koninkrijk der Neder landen zo bijzonder pijnlijke kanten heeft omdat: Ten eerste: die politiek schrijnende herinneringen oproept aan de politiek van rassenongelijkheid, waaraan ons volk gedurende de Nazibezetti: g heeft blootgestaan. ten tweede: het koninkrijk vele staatsburgers van andere huidskleur telt, wier menswaardige behandeling in en buiten het koninkrijk voor de rege ring een eis van recht en rechtvaar digheid behoort te zijn. ten derde: Zuid-Afrika een immi; tieland is, waar ook vele Neder! ders een toekomst voor zich en hun kin deren hopen te vinden? 3. Indien de regering die verontrus ting deelt, wil zij dan nader van haar oordeel onomwonden en duidelijk doen blijken, zowel in het parlement alsook wanneer dit vraagstuk opnieuw in de V.N. in stemming komt? gra- •lan- J. S. Bach MATTHEUS-PASSION Klavieruittreksel 5.75. ORGELMUZIEK VOOR DE LIJDENSTIJD EN PASEN KRUISWEG 47-49 HAARLEM v s s t-% jXyfy 9H Ter gelegenheid van de honderdste geboortedag van Frederik van Eeden, 3 april, zullen er in ons land verscheidene manifestaties worden gehouden, In Amsterdam is vandaag in het museum Willet-Holthuysen een tentoonstelling geopend, gewijd aan het werk en leven van de schrijver. Deze tentoonstelling wordt ook nog o.a. georganiseerd in Hilversum, Haarlem en Eindhoven en gaat in het najaar naar België. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 31 maart Het Sca pinoballet bestaat in 1960 15 jaar en zal daarom tussen 16 mei en 3 juni niet minder dan 31.000 kinderen uit het ge hele land van wie 4.000 uit Amster dam tracteren op een balletvoor stelling in Carré, waar het ballet „Jan tjes eerste schooldag" naar een verhaal van de kinderen van de Jan Lighthart- school te Haarlem, zal worden opge voerd. Per dag zijn er twee voorstellingen, elk voor 1200 kinderen (men zal de slechtste van de 2000 plaatsen in Car ré onbezet laten). De kinderen krijgen behalve deze voorstelling voor totaal 3 ook twee consumpties, een rond vaart door de grachten en een bezoek aan Artis dan wel aan Schiphol. Het reisgeld komt daarbij, maar de Spoor wegen zullen extra Scapinokindertrei- nen laten lopen en ook zullen er vele scholen per bus komen. Gidsen zullen de kindergroepen door Amsterdam loodsen. De aanmelding voor de voorstellingen is zo onverwacht groot geweest dat men de inschrijving heeft moeten stopzet ten anders zouden de rondvaarten het niet hebben kunnen verwerken. De eer ste voorstelling op 16 mei zal tevens de première van het nieuwe ballet zijn. Het verhaal werd met de tweede prijs beloond in de door Scapino uitgeschre ven en door het De Vos van Steenwijk- fonds gefinancierde verhalenwedstrijd voor kinderen tot 14 jaar. De choreogra fie is van Jan Rebel, dekors en kos tuums van Hans van Norden, de mu ziek van Jan Mul en de tekst van Mies Bouhuys. Scapino is de oudste balletgroep van ons land, de ideeën ervoor ontstonden al in de Hongerwinter en werden in 1945 nader uitgewerkt. De eenvoudige opzet is vrij groots uitgegroeid. Het bal let heeft een bewogen periode achter AMTERDAM, 31 maart In een artikel over te problematiek der ves tiging van een tweede ijzer- en staal bedrijf in Nederland, in Economisch- Statistische berichten stelt prof. dr. J. F. ten Doesschate, directielid der Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden, op grond van uitvoerige in het artikel ver weven beschouwing, dat het steeds dui delijker wordt dat ten aanzien van een uitbreiding van de Nederlandse ijzer- en staalindustrie met nieuwe pro- dukten de allesoverheersende vraag is of dit zal kunnen gebeuren tegen een lage kostprijs. Slechts bij een opzet van formaat (bijv. 1,5 min ton) heeft een nieuw be drijf een kostprijs die het mogelijk maakt zich een plaats binnen de KSG te veroveren. Breidt men een bestaand staalbedrijf uit, dan zullen ten eerste de investeringskosten per ton veelal aanzienlijk lager zijn (orde van grootte f 500 a f 600 per ton jaarcapaciteit), terwijl ten tweede het aanbouwen van een bestaande fabriek, die reeds een gevestigde rentabiliteit heeft, de moge lijkheid biedt in etappes te verwezen lijken wat men anders ineens moet doen. De oorzaak van dit verschijnsel schuilt volgens prof.dr. J. F. ten Does schate daarin, dat het bij uitbreiding van een bestaand bedrijf veelal moge lijk is gebruik te maken van daar aan wezige latente overcapaciteiten en de expansiviteit van de organisatie te be nutten. Het risico van de investering wordt bovendien verminderd, doordat de keuze van de te maken produkten in de tijd gespreid kan worden en daardoor beter kan worden afgestemd op de eigen marktervaring en op de technische ontwikkeling. Prof. ten Doesschate acht het niet realistisch te spreken over een nieuwe ijzer- en staalfabriek in Nederland van stel 400.000 ton staal per jaar. Reeds bi) de aanvang zal men zich ervan be wust dienen te zijn, dat een eerste op zet snel zal moeten kunnen uitgroeien tot ca. 1,5 min ton staal per jaar. Dit betekent dat al bij het projecteren van de eerste fase ten aanzien van de technische opzet, de bedrijfsplanning, het produktenassortiment en de fi nanciering hiermede terdege rekening moet worden gehouden. De totale in vesteringskosten liggen dan in de orde van grootte van f 1,25 miljard. Per soonlijk is prof. dr. J. F. ten Does schate het eens met de opvatting dat ermee moet worden gerekend dat een dergelijke fabriek vervolgens zelfs tot 3 min ton moet kunnen uitgroeien. Hoogovens hebben aangekondigd de staalproduktie te willen ontwikkelen tot 2,7 min ton per jaar, terwijl de pla nologische omstandigheden een verde re groei tot ten minste 5 min ton per jaar aldaar toelaten. De verwachting lijkt gerechtvaardigd dat de produktie tegen concurrerende voorwaarden zal kunnen geschieden. Voorts heeft de lei ding van deze onderneming aangekon digd tot de vervaardiging van niet plat te produkten te willen overgaan. De werkelijke vraag komt thans, volgens prof. ten Doesschate, hierop neer of men reeds nu een beslissing wil nemen die in wezen een principebesluit in houdt dat men de Nederlandse staal- capaciteit binnen een niet al te lange periode wil laten groeien tot 6,5 a 8 min ton staal per jaar. Dit vraagstuk dient bezien te worden in het kader van de gehele landseconomie, aldus prof. ten Doesschate. (Advertentie) If WëM ÜUWELIER HORLOGER Barteljorisstraaf 2 - Haarlem Telefoon 13004 de rug in februari 1955 verbrandden alle requisieten enz. in het gebouw, dat de laatste herinnering aan het Wees- perpoortstation had behouden en sedert die brand is afgebroken. Dank zij veler lei steun is het ballet thans geconsoli deerd (in tegenstelling met Amerika waar een dergelijk ballet slechts kort heeft bestaan). Het geeft 160 a 180 voor stellingen per seizoen en is aan de 2500ste toe. Men heeft thans de kinderen uit het gehele land uitgenodigd naar Amster dam te komen omdat er in vele plaat sen geen zaal beschikbaar is waar het ballet kan optreden. VELSEN, 31 maart Aan het einde van dit seizoen zal de toneel-accommo datie van het Rex-theater te IJmuiden- oost door de eigenaresse worden geslo ten, waarna in dit theater alleen nog maar films zullen worden gedraaid. De zaal met ongeveer 700 plaatsen zal als uitvloeisel van deze maatregel het komende seizoen niet meer beschik baar zijn voor het plaatselijke vereni gingsleven, ook niet voor de Velser kunstkring „Voor Allen". Deze laatste heeft inmiddels maatregelen getroffen om de uitvoeringen in het volgende sei zoen, het negende seizoen van de kunst kring, te doen plaatsvinden in Haarlem en wel in de stadsschouwburg en de ge meentelijke concertzaal. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Velser kunstkring „Voor Allen" in Haarlem alle mogelijke medewer king gekregen, ondanks het feit, dat het moeilijk was om de kunstkring avonden in te passen. Daarbij moest immers ook rekening worden gehouden met de avonden, waarop de gecontrac teerde gezelschappen beschikbaar wa ren. De ene abonnementenserie zal drie toneelvoorstellingen omkatten en een operaconcert, de andere serie twee toneelvoorstellingen, een concert, waar schijnlijk van de Marinierskapel, en vermoedelijk een avond met de beken de parodiste Cilly Wang, die in het lo pende seizoen helaas verstek moest la ten gaan. Vanzelfsprekend schept dit voor de Velser kunstkring vele problemen, waarvan niet in de laatste plaats het vervoer van de abonnementhouders kan worden genoemd. Het ziet er echter naar uit, dat hiervoor een voor allen aanvaardbare oplossing gevonden kan worden. Er is ook éen voordeel bij. De Nederlandse Comedie, die vanwe ge de inkrimping van het aantal te bespelen zalen niet naar Velsen zou komen, komt wel in Haarlem, zodat de kunstkring-bezoekers deze voor stelling nu wel zullen krijgen. Het is bijzonder jammer, dat de ge meente Velsen, toch al niet rijk geze gend met grote zalen, binnenkort voor DEN HAAG, 31 maart De Stich ting van den Arbeid heeft aan de centra le organisaties, die deel van de stich ting uitmaken, een oproep gezonden in zake vrij geven op 30 april en 5 mei 1960. „Met instemming van de centrale werkgevers- en werknemersorganisa ties is dit jaar besloten tot een bijzon dere viering van de bevrijdingsdag. Het bestuur van de Stichting van den Arbeid doet in verband hiermede langs deze weg een beroep op de werkgevers om daar waar economische en techni sche omstandigheden zulks niet belem meren de in hun dienst zijnde werkne mers dit jaar zowel koninginnedag als 5 mei 1960 vrijaf te geven met behoud van het voor hen geldende loon", aldus de oproep. (Advertentie) Theeservies voor 6 personen f 9.75 Ontbijtservies voor 6 personen f 9.75 Tafelservies voor personen f 39.75 Sneeuwwit Bavaria porceiein - zeer moderne vorm GROTE HOUTSTRAAT 85-M HAARLEM SJNDS 7876 J de grote uitvoeringen niet meer zal kunnen beschikken over het Rex-thea ter. Jammer vooral, omdat deze zaai een bijzonder ruimte toneel-accommoda tie heeft, die er na de bevrijding ten koste van grote investeringen is geko men. Het is voor het culturele leven in Velsen te hopen, dat de maatregel een tijdelijk karakter zal hebben en dat het „tijdelijk" zelfs van zeer korte duur zal blijken te zijn. Het zou wel zeer tragisch zijn als straks het ruime to neel alleen nog maar nuttig zou kun nen zijn als b.v. een pakhuis. AMSTERDAM, 1 april De mnn- tenvondst te Zutphen, bestaande uit 188 gouden en 2.358 zilveren middel eeuwse munten van vóór 1400, die op een dezer dagen door de heer Jacques Schulman gehouden veiling onder de hamer kwam, heeft totaal f 85.000 op gebracht. Deze veiling, die vier dagen duurde en waarop o.a. twee buitenlandse col lecties en munten en medailles van Nederland en het voormalige Ned. Oost- Indië, werden verkocht, heeft bijna een half miljoen gulden opgebracht. 2 augustus 1958 werden bij graaf werkzaamheden in het centrum van Zutphen voor de fundamenten van een nieuw gebouw van de Spaarbankver eniging Zutphen munten in een kruik gevonden. Het was de grootste vondst van middeleeuwse munten (er waren vele unica bij) die ooit in ons land werd gedaan. Het zijn munten uit de provincies Holland, Utrecht, Gelder land, Brabant en voorts uit Vlaande ren, Duitsland en Frankrijk. Voor de veiling bestond behalve uit Nederland, ook grote belangstelling van Europese en Amerikaanse handelaren, Nederland se musea en verzamelaars. De duurste munt van de gehele veiling was een on bekende gouden Romeinse munt met een afbeelding van keizer Valens, die voor 22.100 gulden door een Engelse hande laar werd gekocht (de schattingsprijs was f12.500). De kanselarij der Ne derlandse orden te Den Haag kwam voor f 4.300 in het bezit van een gouden grootkruis van de Orde van de Heilige Geest. VATICAANSTAD, 31 maart (UPI) De „Osservatore Romano", heeft een nieuwe hoofdredacteur gekregen. Paus Joannes heeft Raimondo Manzi- ni, een vooraanstaande Italiaanse chris ten-democraat en journalist, vandaag aangesteld tot nieuwe (hoofdredacteur) in de plaats van de 75-jarige graaf Giuseppe Delia Torre, die deze post bezet heeft sinds 1920 en die nu de titel heeft gekregen van „director emeritus (rustend hoofdredacteur) Manzini, die .n 1901 in Ldo bij Mi laan werd geboren, is na de oorlog ge durende drie zittingsperiodes lid ge weest van de kamer van afgevaardig den. Tijdens de regering van Mario Scelba was hij ondersecretaris op het departement van de premier. Lange tijd is hij ook hoofdredacteur geweest van het katholieke blad ,,1'Avenire d'Italia" in Bologna. Er zijn nog enkele andere benoemin gen bij de Osservatore bekendgemaakt. Professor lesidio Lolli, die reeds lang als redacteur aan het blad verbonden is, wordt plaatsvervangende hoofdre dacteur voor offieële berichten van het Vaticaan en nieuws op godsdienstig ter rein. Professor Federico Alessandrini wordt plaatsvervangende hoofdredac teur, speciaal belast met redactieaan gelegenheden. (Advertentie) SLAZENGER - DONNAY DUNLOP - PINGUÏN SPORTMAGAZIJN TWIJNDERSLAAN 7—9 - HAARLEM 100% service Telefoon 15.1.16 Uw auto parkeert U voor de deur. DEN HAAG, 31 maart De nationa le federatieve raad van het voormalig verzet Nederland zal op 2, 3, en 4 mei in Beverwijk een bevrijdingscongres houden. 2 mei om 14.00 uur zal het congres door de voorzitter van de N.F.R., de heer J. J. F. Borghouts officieel worden geopend. Om half vier zal een historische optocht worden ge houden, en om vijf uur volgt een ont vangst door het gemeentebestuur van Beverwijk. Het programma voor de vierde mei vermeldt onder meer een kranslegging bij het plaatselijk monument voor de ge vallenen, om twaalf uur. Het engres zal op een zodanig tijdstip eindigen, dat de deelnemers in staat zullen zijn, in hun woonplaatsen nog de plaatselijk doden herdenkingen mee te maken. (Advertentie) IXON GEN. CRONJÉSTRAAT 46—44 \\C N(OST HOS DAN OOK BINNEN MAAR HATUURVJK BLOEMEN IK NEEM CIS CHRYSANTEN JUFFROUW! VUFTI6 VOOR

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2