Jaarvergadering Zandvoortse Reddingsbrigade upermrir w&m Wraak PAUL VLAANDEREN rifa: Rijdende telefoon-centrale WÊÊKm bevalt u beter HAM 35 Wifjb u Hans Kox bespeelt 31 -toonsorgel Actie voor het spastische kind Sonne wende" te Zandvoort geopend Aanleg omgeving F aradzystraat Kraamcentrum IJmond RENAULT- BESTELAUTO'S GARAGE DEN HOUT v. Lent's Autobedrijvenj AH SUPERMART TIPS MAANDAG 4 APRIL 1960 PAGINA 2 Opbrengst f 1300 Succes voor Bloemen- daalse St.-Josephschool 1 ton «700. «1,5 ton 6900. HOOFDAGENTE: „Huwelijksweder waardigheden" K.A.B.O.-Heemstede Geschenk voor Zand voortse Reddingsbrigade Beva, betere vakkleding voor alle beroepen GED.MERK Kinheimplein verbeterd Bad- en strandshow Greta de Bruin Prinses Beatrix in Remonstrantse kerk A djunct-directrice Twee brigadiers van Bloemendaalse politie met pensioen Centrale Volksbank Kinderboerderij Heemstede Official OPEL-dealer Heemstede - Dreef 203 - Raadhuisstraat 53-65 Telefoon 38810 (4 lijnen) Zie advertentie op pagina 6 Verzorging overgeno men van Haarlem en Alkmaar Grote recreatiedrukte aan strand en in de duinen 1200 voor praalwagen GEHAKT ler5pa0kSmS148 SAUCIJZEN 500 gr 158 TARTAAR por stuk 48 Slavinken 5 voor 98 Frikandellen 3 voor 98 100 gram Malse Sla 2 kroppen voor 29 Radijs per bosje 25 Aardappelen (import) 51 UIEN per kilo 49 BRAADKUIKENS en POULARDES KIPPE-POULET Verse Poularde 4.95 POULARDE Grote Houtstraat 99 STUDIEDAGEN VOOR AALMOEZENIERS 4 Vol goede moed gaat het troepje van Eric op weg, maar de Noorman begint al gauw te betwijfelen of er wel een reden is voor dit optimisme. Eindeloos dor en verlaten strekt de hoogvlakte zich naar alle zijden uit. Sporen van menselijke bewoning zijn er genoeg, maar geen mensen. Een onbehaaglijk gevoel maakt zich van de Noorman meester, maar hij houdt zijn gedachten wijselijk voor zich. En zijn bezorgdheid lijkt ook ongegrond, want zuidwaarts ziet hij ineens een kleine rookpluim opkringelen en even later ont waren ze de vorm van een boerenhoeve. Na kort beraad besluit Eric daarheen te gaan. Ongetwijfeld zullen ze ook daar paarden kunnen kopen. En het is slechts een geringe omweg. Doch als ze de hoeve naderen, staan ze geschrokken stil. Want wat van verre een vriendelijk boerenhuis leek, is in werkelijkheid slechts een nog narokende ruïne. ZANDVOORT, 2 april In een bui tengewoon vlot tempo werd gisteravond In restaurant Keur in de Zeestraat de agenda afgewerkt van de jaarvergade ring van de Zandvoortse reddingsbri gade. Na afloop vertoonde de heer Th. Jansen voor de eerste keer in Kenne- merland en in Noordholland zijn film over het werk van de leden en de vlet ten va nde Koninklijke Nederlandse bond tot het redden van drenkelingen in het rampgebied Tuindorp-Oostzaan in janu ari van dit jaar. In het negen leden tellende bestuur van de Z.R.B. waren aan de beurt van aftreden voorzitter J. G. Bisenberger, penningmeester K. C. van der Mije en bestuurslid C. Visser. Er wa ren geen tegenkandidaten gesteld, zo dat alle drie bestuursleden bij akkla- matie werden herkozen. Voor de bondsvergadering, die 23 april in Zaandam wordt gehouden, heeft de Z.R.B. een voorstel ingediend om het maandblad ,,de Brigade" voor elk lid van iedere reddingsbrigade verplicht te stellen en het abonnementsgeld in de contributie te verdisconteren. De brave domineesdochter Jane Aus ten (1775-1817), had het reeds in haar „Sense and Sensibility" door, dat ge voel en verstand tegenover elkaar wel eens conflicten konden scheppen. Toen we gistermiddag in de hal van het Tey- lersmuseum de zacht gezegd ei genaardige klanken van de grote orgel speeltafel, bewerkt door Hans Kox, be luisterden en onze ogen door menselijke zwakheid afdwaalden naar de prachtige Griekse beelden, echt of onecht, die een heidense, doch daarom niet minder mooie triomf van het menselijk li chaam ten toon spreidden, dachten we: de beelden, in een zo grootse tijd ont staan, moeten zich uit ergernis wel van top tot teen in bladeren hullen. Maar dat is ook weer een vraag. Aristoxenos zou zeker woedend weggelopen zjjn, Plato zou zich afgevraagd hebben: past dat in mijn boek ,,De Staat", waarin ik ver lang dat de kracht der muziek zelfs zó etisch is dat ze voor de politiek aange wend kan worden? Pythagoras zou juichen: „Ja, dit is 't je van het! Prachtige trillingberekeningen tot in de uiterste consekwentie doorgevoerd". Nu zullen we kort zijn: we houden het bij Aristoxenos die de stelling poneerde dat het oor moet beslissen wat' mooi is en niet de verstandelijke berekening. We hebben het niét mooi gevonden, ter wijl we heus niet zo naief zijn dat ons ideaal van muzikale schoonheid is: oor streling. Oorstreling kregen we meer dan genoeg m de Sonate van Nardini, als compositie wel te verstaan, want de violist Wim Steur intoneerde behoor lijk onzuiver. T. de Vr. BLOEMENDAAL, 4 april Onder het motto „Het lijden verminderen van de spastische kinderen" heeft de r.-k. St. Josephschool te Bloemendaal een ac tie gevoerd, die culmineerde in een fan- cyfair in het schoolgebouw. De opbrengst van dezeactie, een bedrag van bijna 1300 werd vrijdagavond tijdens een bijeenkomst van de oudercommissie, het onderwijzend personeel en het bestuur van de B.O.S.K. aan de voorzitter van laatstgenoemde vereniging overhandigd. Het hoofd van de school, de heer J. M. Bartelsman, memoreerde, dat deze actie op instigatie van oudercom missie en onderwijzend personeel ver der geheel door de kinderen was uitge voerd met een overweldigend enthou siasme, hetgeen resulteerde in een bo ven verwachting uitgevallen financieel succes. De voorzitter van de afdeling Kenne- merland van de BOSK, de heer J. P. A. Luynenburg, sprak in zijn dankwoord over de groeiende belangstelling, waar in het spastische kind zich de laatste ja ren mag verheugen, een belangstelling, die bitter noodzakelijk is, daar deze kin deren tot voor kort nog steeds als ,,ver- feten groep" beschouwd moesten wor- en. Alle medewerkers aan de actie ontvingen als aandenken een boekwerk over een spastisch kind. Tenslotte hield de medisch adviseur van de BOSK, dokter C. E. Lindenbergh, een korte inleiding over het ontstaan, de gevolgen en mogelijkheden tot reva lidatie van de spastische verlamming. (Advertentie) Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 maanden incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhoudskos ten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als ge laden, als een personenwagen. ZANDVOORT, 4 april Hedenavond om kwart over acht, zal Mgr. mr. A. Diepenbrock in het parochiehuis te Zandvoort een gespreksavond leiden over het onderwerp „Huweiyksweder- waardigheden". Deze avond wordt ge organiseerd door het parochiële comité voor geestelijke wederopbouw. HEEMSTEDE, 4 april De afdeling Heemstede van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel houdt van avond haar jaarvergadering in Nieuw Berkenrode. De agenda vermeldt o.a. een bestuursverkiezing voor de aftre dende bestuursleden H. Assendelft, G. v. Bakel en A. Warmerdam, die zich al len herkiesbaar stellen. Voorts zal een verkiezing nlaatshebben van de groeps raden en van de leden Georganiseerd Overleg, Dienstcommissies Openbare Werken er. edrijven Verslag zal wor den uitgebracht van de G.O. vergade ring over de nieuwe ambtenaren-rege ling en de spaarregeling. Voor het eerst na vele jaren kon de penningmeester een vreugdevol geluid laten horen. Het nadelig saldo van het vorige verenigingsjaar is veranderd in een batig saldo per ultimo het laatste verenigingsjaar. Men dankt dit onder meer aan een gift van zeshonderd gul den van de Zandvoortse bridgeclub (voor het aanschaffen van verrekijkers) en aan op drie zondagen gehouden col lectes. De bijna veertig aanwezigen konden voor de tweede maal een verslag ho ren van de heer F. Dukker als secre taris van de brigade. Daaraan ontlenen wij, dat in 1959 geen verdrinkingsonge vallen, doch wel zes reddingen zijn ge schied aan het Zandvoortse strand. Men beschikt nu over drie bondsvlet- ten met motor en nog één eigen houten vlet. Het verlies van ruim honderd le den na een contributieverhoging in 1958 werd in het afgelopen jaar nagenoeg herwonnen. De brigade beschikt over zesenveertig gediplomeerde strand- wachters. Dit kwam mede tot stand door cursussen voor de opleiding voor Strandwacht en EHBO. Bij de rondvraag werd opgemerkt dat in 1960 in Egmond aan zee het gebruik van luchtbedden op zee verboden zal zijn. De voorzitter zei, dat de brigade geen initiatief zal nemen zo'n verbod in Zandvoort te bevorderen. HAARLEM, 1 april Voor het ver beteren van enkele reddingsposten en het beschikbaar stellen van twee verre kijkers voor de Zandvoortse reddings brigade, heeft het Strandschap Zand voort een bedrag van 9.175,- nodig. Het strandschap wil de Reddnngsbri- gade deze zaken aanbieden als ge schenk uit dankbaarheid voor het vele belangeloze werk van de brigade. De gemeente Haarlem zou ingevol ge de verdelingssleutel 1835,- moe ten bijdragen in dit geschenk. B. en W. van Haarlem stellen de raad dan ook voor dit bedrag beschikbaar te stellen. In Chicago is op het ogenblik een rijden de telefoon-centrale te zien. De wagen bevat vijftien cellen. Bij bijzondere ge legenheden wordt de bus gebruikt om in het tekort aan telefoonverbindingen te voorzien. Advertentie blijft in de maat door krimpvrij Sanfor •>1 ZANDVOORT, 2 april Vanmiddag is onder grote belangstelling het rust en vacantle-oord „Sonnewende" te Zandvoort geopend. Het betrof hier de herbouw van een door de Duitsers gesloopt pensiontehuis van de stich ting „Revo" van de Nederlandse Bond van gemeente-ambtenaren. De voorzit ter van het stichtingsbestuur, de heer Koot, oud-gemeente-ontvanger van Utrecht, verwelkomde de talrijke geno digdenen dankte allen die aan de her bouw van „Sonnewende" hebben mede gewerkt. De voorzitter van de bond, burge meester J. A. Hoogkamp van Veen- dam, releveerde de geschiedenis van „Revo" en „Sonnewende", dat In 1933 te Zandvoort werd gesticht en in 1942 door de Duitsers werd afgebroken. Tal- rijke moeilijkheden vooral ook van financiële aard moesten worden overwonnen om de herbouw mogelijk te maken. Nu is het zo ver; de bond is trots op dit prachtige gebouw, waar voor spreker vooral hulde bracht aan de architect, de heer B. J. J. N. Ste vens te Haarlem. De burgemeester van Zandvoort, mr. H. F. van Fenema, bracht de gelukwen sen over van hel gemeentebestuur. De burgemeester zag Zandvoort als een groot „Revo" (rust- en vacantieoord) dat aan „Sonnewende" graag een plaats gaf in de Zandvoortse zon. Spr. be schouwde zich als burgemeester geen ambtenaar te zijn. Daarom sprak hy objectief vol lof over de Ijver en plichtsbetrachting der ambtenaren. Men hoort wel eens zeggen zo ver volgde de burgemeester dat er te vee' ambtenaren zijn en dat met de helft van het aantal ambtenaren de za ken even goed zouden lopen. Spr. zou die gedachte in deze zin willen corri geren, dat de helft van het aantal amb telijke instanties (die aan de ambtena ren het werk geven) kan verdwijnen. De gemeentebestuurders stoten nu herhaaldelijk hun edelachtbare hoofden aan de talrijke instanties die zich met het bestuursbeleid bemoei en en dat belemmeren. Ruim deze in stanties op, en de daardoor vrijko mende ambtenaren kunnen gaan rus ten in dit (dan sterk te vergroten) „Revo"! Hierna spraken vertegen woordigers van de Belgische en Duit se zusterorganisaties woorden van gelukwens. Namens de provinciale afdelingen bood de heer Van As uit Gouda een televisietoestel aan. Ken vertegenwoordiger van het Ambtenaren-Centrum had als militair in 1014-1918 in Zandvoort gelegen en sprak met veel lof over de aantrekke lijkheden van die badplaats; een tele visietoestel zouden de gasten van „Sonnewende" niet behoeven te gebrui ken. De heer Van Drooge uit Heemste de sprak nog namens de afdeling Zuid- Kennenierland van de bond. Hierna be zichtigde het gezelschap het fraaie en doelmatig ingerichte gebouw, dat in 25 kamers met uitzicht op zee en duin een accomodatie heeft voor ruim 50 gasten. BLOEMENDAAL, 4 april De afde ling plantsoenen van de Bloemendaalse dienst van Publieke Werken is eind vo rige week gereedgekomen met de be planting van het Kinheimplein. Het ziet er allemaal goed uit, de jonge struiken en de bomen. En de omwonenden zor gen ervoor, dat de jeugd niet tot ver nieling overgaat. Daarmee behoort dus de dreiging van een speeltuin voor kinderen op dit plein tot het verleden. B. en W. van Bloemendaal hebben voor dit doel des tijds het Kinheimplein willen gebrui ken. Daartegen hebben de omwonenden toen geprotesteerd, met succes zoals nu blijkt. In de omgeving van Kleverlaan en Kinheimplein wordt geklaagd over de overlast van honden, die sommige trot toirs onbegaanbaar maken. Zelfs vreemdelingen, op bezoek in Bloemen daal, hebben daarover geklaagd. De politieverordening blijkt hierin (nog) niet te voorzien. HAARLEM, 4 april In hotel Bou- wes te Zandvoort werd vrijdagavond een bad- en strandshow gehouden, ge organiseerd door sportmagazljn Greta de Bruin uit Haarlem. Dit sportmaga- zijn is er in geslaagd een overzichte lijke en toch vrij korte show te geven, waarbij men een goede indruk kreeg van wat de huidige mode op dit gebied voorschrijft. Ook hier blijkt wel degelijk een mode te bestaan, die gelijke tred houdt met het modebeeld van de cou turiers op ander niveau. Om enkele voorbeelden te noemen: de kleuren van de bad- en strandkleding neigen ook naar het lila en paars, zwart-wit, rose-groen en dergelijke, terwijl de de- colleté's eveneens afgestemd zijn op de andere modes. Het is alleen te hopen, dat de zomer ook dit jaar meewerkt om de fleurige en kleurige strandkle ding op onze eigen stranden te dragen. WD zagen diverse goed gesneden pan talons, gecombineerd met een blazer of Shetland vest, enkele jacks, uitge voerd in een zware kwaliteit popline in de moderne kleuren, alsmede verschei dene shorts met blouses. De badpakken namen vanzelfspre kend een voorname plaats in op deze show. Zoals we reeds zeiden valt hier in zeer zeker een mode-tendenz te on derkennen. Zo waren er verscheidene badpakken met een mooi uitgesneden rugdécolleté. De pasvorm van deze badpakken was zo perfect, dank zij de lastex-verwerking, dat ze zonder „ge vaar" strapless gedragen konden wor den. De kwaliteit was heel mooi, even als de kleurstellingen, en natuurlijk licht- en waterecht. Ze zijn heel goed zelf te wassen, wat toch ook voor een badpak beslist af en toe nodig is. De badstofjasjes zijn eigenlijk onmis baar, als men van het echte strandle ven wil genieten. Ze zijn er in diverse lengten, vaak voorzien van een capu chon en in heel mooie kleuren uitge voerd, zodat ze af en toe lijken op ve lours chiffon. De bikini's nemen nog een belang rijke plaats in, doch zijn naar onze me ning toch wel voorbehouden voor de slankere vrouw. Ze kunnen dan heel charmant zijn, zoals op deze show dui delijk bleek. De driedelige strandensembles, uitge voerd in de bekende B.B.-ruitjes zijn bijzonder leuk, evenals de zonnepakjes met kwiek klokkend rokje, afgezet met broderiekant. De tennispakjes van terlenka waren vlot en jeugdig: kort geplooid of klok kend rokje en eenvoudig uitgevoerde blouses of jumpers. De rokjes van de ze tenniscostumes zijn in diverse leng ten te verkrijgen. Ook de heren-strandmode is kleurig te noemen. De badjassen in gezellige tinten zijn daar een voorbeeld van. De heren-zomerpantalon, die we op deze show zagen, was uitgevoerd in een lichte zomerstof en heel mooi van pas vorm. Hierop werd een zeer modieus terlenka sporthemd gedragen. Vanzelf sprekend zijn er voor de heren ook di verse shorts in verscheidene uitvoerin gen, waaronder zelfs een in de be faamde Prince de Galles ruit. Dat een strandensemble zelfs dienst kan doen als avondkleding bewees een driedelig complet, dat bestond uit: zwarte plastron, wijde rok in diverse kleurstellingen, met stola in dezelfde uitvoering. H.H. HAARLEM, 4 april Zondagmor gen heeft H.K.H. Prinses Beatrix, in de Remonstrantse kerk in de Wilhel- minastraat een kerkdienst bijgewoond. In deze dienst, geleid door mej. dr. J. L. Klink en ds. J. W. Wery, werden nieuwe leden bevestigd en gedoopt. Twee van deze nieuwe leden, de da mes De Kok, zijn studiegenoten van de Prinses. HAARLEM, 2 april B. en W. van Haarlem stellen de raad voor mejuf frouw zuster A. H Reyers te benoemen tot adjunct-directeur van het St. Elisn beth's Gasthuis. De huidige adjunct-di rectrice, mejuffrouw zuster A. J. Ybes, is per 1 oktober van het vorig jaar eervol ontslag verleend. OVERVEEN, 2 april Tijdens een donderdag in de gymnastiekzaal van het politiebureau gehouden bijeenkomst van nagenoeg het voltallige korps van de Bloemendaalse politie is afscheid ge nomen van de brigadiers van politie, de heren H. A. Stadlander en L. S. Harmsma. Zij hadden de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt. De heer Harmsma, chef van de recherche, is sedert 1948 bij de politie in Bloemen daal werkzaam. Hij was voordien hoofd agent in Groningen. Op 1 april 1950 werd de thans zestigjarige heer Harms ma bevorderd tot brigadier. De heer Stadlander, die achtenvijftig jaar is, heeft eerst vijf jaar bij het politiekorps in Leiden gewerkt. In 1929 kwam hij naar Bloemendaal. Bij het afscheid waren aanwezig de commissaris van politie uit Haarlem, de heer W. J. Gorter, de Bloemendaal se gemeentesecretaris, de heer G. van Eek, en politiemensen uit Haarlem en Amsterdam. De burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Vol ler, en de hoofdinspecteur van politie, de heer J. Voerman, hebben in waar derende woorden de beide brigadiers van politie dank gezegd voor hun ijver en plichtsbetrachting. De voorzitter van de Politie Sportclub, de inspecteur van politie de heer J. L. de Rave, kende de heer Stadlander, die vele jaren pen ningmeester van deze vereniging is ge weest, het erelidmaatschap van de P.S.C.B. toe. De heer Voerman namens het korps en de heer De Rave namens de P.S.C.B. boden de beide vertrekken de politiemensen enige geschenken aan. Namens de recherche werd gesproken door de hoofdagent R. Wolthuis. Als vertegenwoordiger van de r.k. Politie bond St. Michaël, sprak de adjudant van politie de heer H. Knip uit Haar lem. Nadat de heer Harmsma mede namens de heer Stadlander, woorden van dank had gesproken, kwamen te vens enige ingezetenen van Bloemen daal van de politiemensen afscheid ne men. BEVORDERINGEN Met ingang van 1 april zijn de hoofd agenten van politie de heren H. de Jong (Vogelenzang) en C. Baas (Over- veen) bevorderd tot brigadier van po litie. De heer Baas wordt tevens chef van de recherche-afdeling. Met gelijke ingang werd eveneens bevorderd de heer D. Verkaik tot hoofdagent van po litie. HAARLEM, 1 april Binnen afzien bare tijd zal begonnen worden met de aanleg van de rioleringen en bestratin gen, ophoging en aanleg van speelwei den, speeltuin en kleutertuin ten zuiden van de Faradaystraat. Dit is nodig ge worden, omdat verleden jaar begonnen is met de bouw van het grote flatge bouw aan de Faradaystraat. De Lorentz- kade zal nu worden doorgetrokken tot •de Leidsevaart op een breedte van ze ven meter. De uitvoering van al deze werken wordt geraamd op in totaal 623.000,en B. en W. vragen de raad nu dit bedrag ter beschikking te willen stellen. Voor de uitvoering van de rioleringen en de bestratingen in de tweede fase van het plan Schalkwijk vragen B. en W. de raad om een crediet van 600.000. HAARLEM, 4 april Bij het agent schap Haarlem van de Centrale Volks bank werd in maart ingelegd f 10.700,65, terugbetaald f9.716,92, per saldo f 983,73. De boekjes moeten ter rente- bljschrljving voor 10 april worden inge zonden by het agentschap. HEEMSTEDE, 4 april - De opening van de kinderboerderij in het wandelbos Groenendaalheeft gisteren, in tegenstel ling met hetgeen werd aangekondigd, nog niet kunnen plaatshebben. Zondag 1 mei zal de met verschillende dieren uitgebreide kinderboerdery weer wor den geopend, zodat de jeugd nog een paar weken geduld zal moeten hebben. (.Advertentie) BEVERWIJK, X april Het bestuur van de Stichting Kraamcentrum IJmond van „Het Wit-Gele Kruis" deelt mede, dat het met ingang van 1 april 1960 de kraamverzorging in de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castri- cum en Uitgeest heeft overgenomen van de bestaande kraamcentra te Haar lem en Alkmaar van „Het Wit-Gele Kruis". In verband hiermede dienen de aan vragen om kraamhulp thans te wor den gericht aan het nieuwe kraamcen trum, dat gevestigd is te Beverwijk, Baljuwslaan 9, telefoon no. 7180. De spreekuren van de leidster-docen te te Velsen en Beverwijk worden op dezelfde tijden gehandhaafd en gehou den in de wijkgebouwen van „Het Wit- Geie Kruis" van deze afdelingen. In de gemeenten Heemskerk en Cas- tricum zal voorlopig begonnen worden met het houden van één spreekuur per maand. Nadere mededelingen hierom trent zullen nog plaatsvinden. BLOEMENDAAL, 3 april De eer ste zondag van de volle lentemaand april hebben Zandvoort en Bloemendaal zeer veel recreatieverkeer moeten ver werken, het winderige weer en de In terland-voetbalwedstrijd ten spijt. Als men daarvoor op de verkeersdrukte moet afgaan hebben maar weinigen aan de radio het verslag van de voetbalwed strijd gehoord. De vrij hoge tempera tuur maakte, dat ondanks de wind een groot aantal mensen het strand opzocht om er te wandelen of in de iuwte van een paviljoen te verpozen. Veel meer mensen bezochten de Kennemerduinen, waar honderden auto's en fietsen wer den gestald. Op de Zeeweg en de Zandvoortselaan reed zondagmiddag geruime tyd een file van auto's. Ter hoogte van het po- litie-schietterrein aan de Zeeweg zal men noodzakelpk meer parkeergelegen heid moeten maken. Veel voorbygan- gers nemen even rust om er te küken naar het werk van de motormodelvlieg tuigjes van ae Haarlemse Luchtvaart club. De automobilisten laten zich ver leiden hun wagen in de berm te parkeren en dit is sedert 1 april (en tot 15 sep tember) verboden. De politie heeft op dracht overtreders te bekeuren. In de Kennemerduinen zal een nare oorlogsherinnering gaan verdwynen. Halverwege het betonpad, dat naar het kampeerterrein De Lakens en naar Parnassia leidt, is de laatste weken ge werkt aan het opruimen van een Duit se „mauer", die het pad versmalde. Met dat opruimen is men nu vrywel gereed. In de loop van deze maand zullen de tenthuisjes van de kampeervereniging De Zeemeeuwen weer op het strand ten noorden van de kop Zeeweg worden op gebouwd. Dat geldt tevens voor de hulp post „De Kentering" van de Bloemen daalse reddingsbrigade. HAARLEM, 2 april Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de te Haarlem gevestigde Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembollencul tuur, zal de gemeente Haarlem dit jaar met een praalwagen deelnemen aan het Bloemencorso, dat op 23 april door de bollenstreek zal trekken. Op 5 mei zal de wagen weer meerijden in de optocht, die ter gelegenheid van bevrijdingsdag en de verjaardag van Bloembollencul tuur door Haarlem zal rijden. Op 7 mei gaat de wagen mee naar Rotterdam om daar luister bij te zetten aan de eeuw feestviering van Bloembollencultuur. Doordat de wagen driemaal dienst moet doen is het ook nodig driemaal opnieuw versieringen aan te brengen, omdat de bloemen niet zo lang goed bUiven. De arbeidslonen komen voor rekening van de dienst Hout en Plant soenen. B. en W. vragen nu de raad voor de aankoop van bloemen, spach- num en draad, alsmede voor het finan cieren van reis- en verbiyfkosten een bedrag van ƒ1200,-. Advertentie UIT ONZE SLAGERI] Prima mager vlees GELDERSE Uit onze afdeling GROENTEN EN FRUIT Nieuwe per kilo Harde blanke Uit onze POELIERSAFDELING Uit de diepvries! Panklaar! Heerlijke malse per 500 gram 2.40 Gewicht per stuk varieert van 750-1000 gram Veer soep en ragoOt per 100 gram 46 per kilo Aan het spit gebraden vers gewicht per kilo5.25 HAARLEM, 4 april Op „Vijver duin" bij Bloemendaal is dezer dagen in tegewoordigheid van de bisschop, coadjutor van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, de eerste van een aantal studiedagen gehouden, welke in de komende maanden speciaal worden belegd voor priesters, belast met de ziel zorg in het jeugdwerk van jeugd be neden de 17 jaar. Het thema van de in leidingen luidt „Jeugdwerk in de we reld van vandaag, jeugdwerk in de Kerk van vandaag". Het is uitgewerkt door de hoofdaalmoezenier van de KJB en de nationaal aalmoezenier van het Katholiek Meisjes Gilde en de Neder landse Gidsen Beweging, in overleg met de sociologen drs. J. S. van Hessen uit De Bilt en drs. A. J. M. van Tienen uit Vlaaardingen en de psycholoog drs. H. J. Penders uit Amersfoort. Op elk van de studiedagen, die worden georganiseerd door de diocesane hoofd kwartieren van de K.J.B. en van de N.G.B. en K.M.G., zullen een van de drie laatstgenoemden en een van beide hoofdaalmoezeniers de situatie van het jeugdwerk belichten, resp. in de wereld en in de Kerk van vandaag. De data voor de nog te houden studie- dagen zijn als volgt: 26 april: bisdom Rotterdam: 4 mei bisdom 's-Hertogen- bosch; 11 mei: bisdom Groningen; 19 mei: Bisdom Utrecht; 14 juni: bisdom Roermond; 24 juni: bisdom Breda. IN D£ WACHTKAMER ACHTER6E .ATEN. NEEMT WA EEN RUKJE OP HET TERRA STEMMEN... UIT DE KAMER HIERNAAST... EN EEN VAN HEN IS TINA SHAW. HEB! HET GROOTSTE lflK ZOU ME HEEL 6EMAKKEUJK DEEL VAN DE STENEN J\MAN HAAI? KUNNEN ONTDOEN, •EK(?E6EN, POKTE(?...\r> ^\UEVE KIND, - - MAAR nu w/l "lIK WETEN WAT lU MET M'JN ZUSTER POET. .AR TW'JFEL IK NIET AAN EN IK ZOU U ERVOOR LATEN HANSEN... ZE /6 TEN LOTTE M'JN ZUSTER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2