PALMPASEN: fleurig feest op een gure zondag Zonnig weekeinde voor de „Deo" met Burcht-kinderen en hartelijke Bloemenmeisjes BLOEMBOLLENCULTUUR benoemt zes ereleden Concert van PTT-mannenkoor uperlmrfc- Opticien Weber Burgemeester van Zandvoort tegen circus Tijdens algemene vergadering basketball The White Stars nu ook kampioen eerste klasse „Spelers van Sint Frans" met „Zie de Mens" RENAULT- BESTELAUTO'S GARAGE DEN HOUT AH SUPERMART TIPS HARDEBELT MAANDAG 11 APRIL 1960 PAGINA 5 1 ton 6700. 1,5 ton 6900. Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem Nachtlogies tijdens Paasdrukte Van huis weggelopen Vierjarig meisje aangereden Vijf schuilhutten in Waterleidingduinen m GROTE HOUTSTRAAT 166 In Heemstede „Theater" met J.B. voor Geloof en Wetenschap Districtsvergadering van bond voor redden van drenkelingen Toon Hermans zaagt ankerketting door Actie voor nieuw „Ankerclubhuis" met talrijke stunts gestart Geschenk voor Z.R.B. Zwemmend redden bij de B.R.B. Taxichauffeuses uit Parijs op Keukenhof Personenauto tegen lantaarn Slavinken 3 voor Frikandellen 3 voor Hamburgers 3 voor Geld. schijven 4 voor Tartaar 2 voor Kassla 2 kroppen Spinazie per kilo Radijs per bos Grote grapefruit Jonathans 45 59 25 28 109 DE Paastraktatie: KIP! BRAADKUIKENS en POULARDES KIPPE-POULET Xalkoen per 500 gr. 5. Verse Poularde 4.95 POULARDE Grote Houtstraat 99 CAT V V DE luxe DUliXlA f 375 Bedrijfsbrandweren uit Haarlem boekten succes Schoolvoetbaltoernooi Ophaaldienst huisvuil Beurs van Amsterdam - HAARLEM, 11 april Het weer Was gisteren allesbehalve luisterrijk. En dat op palmzondag. Maar de zon dag was toch rijk aan luister dank zij de duizenden kinderen die zich om streeks het middaguur in de ver schillende wijken van d stad verza melden tot meerdere glorie van hun palmpaas. Zij hadden er weer veel werk van gemaakt. Fraaie werkstuk ken vielen er te bewonderen en de fan tasie had de oplossing gevonden voor menig constructie-probleem. Gelukkig maar, dat de meeste kinderen van palmpaas niet alleen een fraai maar ook een degelijk pronkstuk hadden ge maakt. Daardoor konden zij met een gerust hart een harde nawinter-wind trotseren. Het is dus weer feest geweest in Haarlem, net de beste complimenten PeHn tyP u0lleke Vereniging voor het eer ion j heeft toch maar weer kans uren v kinderen een paar prettige not- f "ezorgen, waarin zij zelf volop vol. waren- Men kan daarbij altijd rekenen op de speeltuinbesturen, die voor een belangrijk deel de organisatie in handen hebben. In de speeltuinen ook verzamelden de kinderen zich. Bij honderden. Een beetje huiverig in dat gure weer. Maar enthousiast. Met hun kleurige palmpasens trosten zïj rumoe rig bij elkaar. De een wat bescheiden de° ander meer overmoedig. Voor de buitenstaander viel het niet mee de mooiste palmpaas aan te wijzen. Dat was ook niet belangruk. Het geduld van het trappelende palm- paaslefioen werd tenslotte beloond, toen de eerste roffels op de trommels Werden gegeven of de hoornblazer het startsein d^ ^ucht inblies. Toen gmgen zij de wük in, nagekeken of nagelopen door de grote mensen, op wie het jeug dig enthousiasme aanstekelijk werkte Wie had geen pleizier in de pietepeu terige Marijke, die haar boom van een palmpaas tegen de zware wind m tors te? Wie keek niet naar de grapjas, die onderwijl snoepend zijn palmpaas leeg plukte? Enfin u hebt natuurlijk een van die stoeten gezien en daar uw eigen vreugde aan beleefd. Misschien was u toevallig op de Nieuwe Gracht, waar met veel tam tam de kinderen van Don Bosco koers zetten naar het huis van de bisschop. Mgr. Huibers was natuurlijk thuis en het werd een hartelijk onder-onsje daar rond het bordes van het oude pa triciërshuis. Wat later in de middag zijn wij te recht gekomen in het Kleverpark, waar de Burcht ter Cleeff" zijn vesting heeft. Daar stond de lieve jeugd bij de H. Hartschool opgesteld, „we gaan naar de Deo", zeiden een paar klein tjes tegen elkaar. En zjj hadden gelijk. De kinderen trokken het „Park" door en vonden als vanzelf de weg naar de Maerten van Heemskerkstraat. Wij zijn met ze meegegaan en plots was de (Advertentie) Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 maanden incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhoudskos ten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als ge laden, als een personenwagen. HOOFDAGENTE: IJMUIDEN Maandag 11 april Hoog water: 3.25 u. en 15.43 u. Laag water: 11.22 u. en 23.43 u. Maanstand: Volle maan 21.28 u. Dinsdag 12 maart Hoog water: 4.03 u. en 16.21 u. Laag water: 12.02 u. BEVALLEN van een zoon: H. A. Wijt- ïhan-van Loo; H. Borgmeier-Aartsen; E. van der Werff-Bakker; C. H. M. oorn-Bos; C. P. de Nijs-van Rossum. b Van een dochter: H. G. Langeveld- P:ethans; P. S. Broekhof-Bauwens; E. M. Weber-Tervoort. OVERLEDENC. D. Affourtit, 85 j„ ~aturnusstraat; J. A. Pluis, 77 j., Cre- Pjsrstraat; J. N. van Lohuizen, 64 j., T V van Heemskerkstr.J. M. C. van pohuizen-Kooreman, 71 j.. Hazepaters- 'aan. j.GEHUWD: H. W. H. van Andei en van Halsema. rust in het ziekenhuis verstoord. Er werd natuurlijk op de tenen gelopen en gefluisterd, maar het leven op de kinderzalen was plotseling anders. Daar kregen de patiëntjes een heuse palmpaas zo maar cadeau van hun Burcht-vriendjes. En iedereen was blij. Zo stond de ,,Deo" dit weekeinde wel bijzonder in de belangstelling. Want zaterdagmiddag presenteerden zich daar de Haarlemse Bloemen meisjes, fleurig en kleurig ais altijd. Zij waren welkom als de feeën in een lentedroom en zfj waren dat ook. Zij gingen dc patiënten af, wie zij een hartelijke Bloemengroet brach ten. Broeder-overste en de econo misch directeur, drs. F. Vissers, ont vingen de meisjes in de aula van het ziekenhuis en getuigden met nadruk van hun vreugde over de komst van dit Haarlemse Voorjaar. De meisjes, achttien in getal, bezochten daarop de afdelingen en begrepen uit het enthousiasme, waarmee zij werden ontvangen, dat hun groet de patiën ten gelukkig maakte. Toen WÜ gisteren door het ziekenhuis ZANDVOORT, 11 rnril In een toe spraak tot de afdeling Zandvoort van de vereniging voor dierenbescherming heeft de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, verklaard, nimmer toe stemming te zullen geven voor het hou den van circusvoorstellingen in de bad plaats. De burgemeester noemde circus sen, voor zover zij prachtige dieren uit de wildernis allerlei moeilijke kunsten en toeren laten verrichten, een menson waardig bedrijf. In mindere mate geldt dit ook voor dierentuinen. De burge meester noemde het afschuwelijk om deze prachtige, vrijheidslievende dieren in kooien en hokken op te sluiten. ZANDVOORT, 11 april In verband met de drukte welke met Pasen in Zandvoort wordt verwacht (de hotels en pensions konden reeds talrijke re serveringen boeken) roept de stichting Touring Zandvoort" de inwoners van Zandvoort - die logiesmogelijkheid bebben op, daarvan aangifte te doen op het bureau der stichting. Men is daar bezig met de samenstelling van particuliere overnachtingsadressen, die zullen worden gebruikt zodra de hoteis en pensions geheel bezet ztjn. ZANDVOORT, 11 april —.De Zand- voortse politie heeft een 13-jange jon gen aangetroffen, die van zijn ouderlijk huis te Voorburg bleek te zijn wegge lopen, omdat hij een slecht rapport had. De jongen is weer naar huis gebracnt. ZANDVOORT, 11 april Toen een 4-jarig meisje de Boulevard Paulus Loot wilde oversteken, werd zij door een personenauto aangereden. Zij liep een ernstige hoofdwonde op, brak haar neusbeentje en kreeg een lichte her senschudding. De bestuurder van de auto stopte wel, maar reed later weer door. De Zandvoortse politie is naar hem op zoek. ZANDVOORT, 11 april In de duin terreinen van de Amsterdamse Water leiding te Zandvoort zal een vijftal schuilhutten worden gebouwd. Zij zul len dienen voor de beschutting van personeel en duinbezoekers i n geval van slecht weer. Zij zullen worden ge plaatst op de hoek van het Westerka naal en het Zwarteveldkanaal, bij het Schusterkanaal, het Nieuwkanaal, het Kromme Schusterkanaal en het Noord oosterkanaal. Advertentie met 'n nieuwe bril van O bij de Houtbrug Zo was het gisteren in de kinderzalen van het ziekenhuis St.-Joannes de Deo, waar de jeugd uit het Kleverpark ae patiëntjes met een palmpaas verraste. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dwaalden en heel die sfeer proefden van onze Haarlemse Deo, waarin nu de voorjaarsbloemen geuren en ae palmpaas staat te pronken, moesten wij onwillekeurig denken aan die arme re patiënten van de Broeders, ver weg in het Afrikaanse Sengarema, waar het ziekenhuis nog in opbouw is. Mis schien kunnen wij allen het s R„rrht van de Bloemenmeisjes en de Burcnt kinderen volgen door.de een Sengarema een zonnige 8roet paasgeschenk te sturen. Hoe dat kan Giro 76042 ten name van het zieken huis St.-Joannes de Deo onder het motto „SOS-Slag Om Sengarema Ongeveer driehonderd en vijftig kin deren Repen mee in de Falmpaasop- toch" die in Heemstede werd gehou den Begeleid door de beide plaatselijke muziekkorpsen Sint Michael en Eensge- zind-Excelsior, die pittige muziek ten gehore brachten, marcheerden de kin deren vanaf de speeltuin aan de Sport- narklaan door de Indische Buurt om via het Raadhuisplein, Valkenburgerplein, Heemsteedse Dreef en Camplaan weer op het beginpunt terug te keren. De fleurige stoet trok overal zeer grote be langstelling. Het verkeer werd door de Heemsteedse politie op uitstekende wij ze geregeld. HAARLEM, 9 april Na wat des tijds in onze courant is geschreven over de voorstelling van J. B. door de to neelgroep .Theater", valt er feitelijk met veel meer te zeggen over de voor stelling, die de Arnhemmers gistera vond in de stadsschouwburg brachten voor de contribuanten van „Geloof en Wetenschap". Overigens hebben wij hier met een stuk te maken, waarover men niet gauw uitgepraat komt. De in dringende wijze, waarop het zo mense lijke bijbelverha-i van de man Job in het leven van de moderne mens is geprojecteerd, grijpt de toeschouwers tot in het diepst van zijn hart. Hier heeft men nu eens te doen met een overtuigende repoductie, een waarschu wend woord tevens voor de goede ver staander. En het lijkt ons onmogelijk, de bedoeling anders dan goed te ver staan. Het probleem in en rond Job, de man, wien alles in het leven ontvalt behalve het leven zelf en die desondanks zijn betrouwen op God bewaart, is door de auteur Archibald Macleish scherp en acceptabel gesteld. De toeschouwer ge loofd er in en ziet zelfs geen kans vraag tekens te plaatsen in de marge zoals bij voorbeeld enkele weken geleden bij het televisiespel ,,De bloeiende perzik", waarin gepoogd werd het verhaal van Noë in beeld i brengen.Daar kreeg de toeschouwer een fantasie voorgescho teld, die aan het probleem van goed en kwaad voorbijg'ng en zich als het ware verlustigde in een niets ter zake doende analyse an de emoties binnen Noë's particuliere kring. Het spel had dus niemand iets te zeggen. Nu is er groot verschil tussen Noë en Job. Noë is een historische figuur met een aan zijn tijd gebondenheid. Job heeft slechts een levende en moralise rende betekenis. Hij is van alle tijden: de Romeinse toga, en het jacquet staan hem even goed. En de auteur komt de grote verdienste toe, die eeuwige actu aliteit beklemmend vastgelegd te heb ben. Onder regie van Robert de Vries heeft „Theater" die beklemming voortreffe lijk vaar gemaakt met een aangrijpen de Hans Tjemeyer als Job. Voor Elise Homans was het allesbehalve gemakke lijk Caro van Eyck, Job- vrouw, te ver vangen. Zij deed dat op haar eigen ka rakteristieke wijze, zij het beheerst en zonder overspannen gevoeligheden. Wat de overigen betreft, hoeven wij niet in herhaling te vallen. W. H. HAARLEM, 11 april In de muziek zaal van restaurant Brinkmann is za terdagmiddag de jaarvergadering ge houden van het district Noord-West van de Koninklijke Nederlandse bond tot het redden van drenkelingen. In de voorzit tersvacature werd gekozen de heer H. van der Wel te Wijk-aan-Zee. De ver gadering werd zaterdag nog geleid door de heer Fr. Lodder uit Haarlem. Hij werd bfj de bestuursverkiezing met de heren A. Nou wen, te Haarlem (penning meester), W. P. M. Vis te Alkmaar (se cretaris) en J. de Haan te Amsterdam (commissaris) bij stemming herkozen. Van de twintig brigades in dit district waren er slechts tien vertegenwoordigd. Uitvoerig werd gesproken over de agenda voor de vergadering van de bond, die op 23 april gehouden zal wor den in Zaandam ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de plaatse lijke brigade. Voor deze bondsvergade ring heeft de Zandvoortse reddingsbri gade een voorstel ingediend om het abonnement op het maandblad „De Brigade" voor alle aangesloten leden bij de KNBRD verplicht te stellen. Thans is slechts de helft van het aan tal brigadeieden, ongeveer vierduizend, geabonneerd. Dit voorstel deed in de districtsvergadering nog al veel stof op waaien, vooral van de zjjde van de bri gade te Wijk aan Zee. Deze meende, door het verplicht stellen van het blad, een zodanige contributie verhoging te moeten instellen, dat daardoor talrijke leden voor het lidmaatschap zullen be danken. De voorzitter van de Zandvoort se reddingsbrigade de heer J. G. Bisen- berger, toonde ter vergadering aan, dat in zjjn brigade enige jaren geleden het zelfde onderwerp punt van bespreking is geweest. Zandvoort beeft toen honderd van de ruim drie honderd leden verlo ren, maar na een jaar w>as het leden tal al weer ingehaald. Men ontving er betere leden voor terug, die ook bereid bleken een diploma te behalen. Zand voort zal op de bondsvergadering voor stellen de jaarvergadering 1962 in Zand voort te doen houden omdat de briga de dan veertig jaar bestaat. Gp de districtsvergadering werden de vertegenwoordigers naar de bondsver gadering gekozen. Het zjjn de heren P. Bakker en P. Konijnenburg (Heemstede, J. M. Thuis en A. Oudshoorn (Haarlem) H. van der Wel en J. P. Hakkemul- ler (Wük aan Zee), G. J. Timmermans en mevrouw E Roelofsz-Blok (IJmui- den) en de heren J. G. Bisenberger en W. van der Kruk (Zandvoort). De Bloe- rnendaalse reddingsbrigade was op de districtsvergadering niet vertegenwoor digd en mag daarom niemand naar de bondsvergadering afvaardigen. HAARLEM, 11 april Ter gelegen heid van lief eeuwfeest van de Kon. Vereniging voor Bloembollencul tuur zijn vanmorgen tijdens de alge mene vergadering zes ereleden be noemd. Het zijn de heren dr. J. J. Beij- er, P. Krabbendam, A. Warnaar Wzn., Nic. Roozen Jaezn., D. Hogewonmg Hzn. en R. M. van der Hart. De heer Van der Hart uit Haarlem is oud-redacteur van het Weekblad voor Bloembollencultuur, voor welk blad hu van 1946-1955 vrijwel belangeloos heeft gewerkt. Als tuinbouw-vakonderwijzer heeft de heer Van der Hart zijn aandeel gehad in de vorming van tientallen ionge vakonderwijzers. Ook bij de orga nisatie van vele tentoonstellingen was hij door zijn grote kennis van het een onmisbare steun. Dr. Beüer uit Lisse heeft zich vooral verdienstelijk gemaakt ,med^ïïf w„ aan het Laboratorium in Lisse. Hu was meermalen adviseur van de Commissie van Wetenschappelijk Onderzoek, hu heeft zich vooral ingezet voor«de vroege bloei van de bolgewassen. De heer Krabbendam was van 1940 tot aan zijn pensionering in 1959 plaats vervangend directeur aan de Rijkstuin- bouwschool te Hoorn. Veel heeft hu on gedragen tot de ontwikkeling van het tuinbouwonderwijs. Hu was promotor van een vakkundige bloembollenteelt en heeft verschillende leerboeken ge schreven. De heer Warnaar uit Sassenheim heeft zich büzonder onderscheiden op het terrein van de narcissencultuur. Ja renlang heeft hu' o.a. deel uitgemaakt van de Raad van Beroep en het Scheidsgerecht voor de bloembollenhan- del. Ook behartigt hü als voorzitter van de commissie voor onpersoonlüke recla me in vele landen de propaganda. De heer Roozen Jaczn. uit Heemste de heeft door zün uitstekende vakbe kwaamheid zitting gehad in vele com missies, waaronder het Scheidsgerecht (ruim dertig jaar), de commissie van lllliiiiilililllllliiilllilillllllllllllllllltlllllllllilllllllillllillllllll Vanmorgen is de heer R. M. van der Hart met nog vijf anderen benoemd tot erelid van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur. De heer Van der Hart, links op de foto, een kenner bij uitnemendheid van alles wat groeit en bloeit, in gesprek met de directeur van de Haarlemse Dienst voor Hout en Plantsoenen, de heer J. A. Dorresteijn. Wat zullen deze beide mannen over planten en bloemen elkaar nog te ver tellen hebben gehnd? HAARLEM, 11 april Het reeds naar de landelijke overgangsklasse ge promoveerde herenteam van The White Stars heeft door een zege op runner- up Typhoons 2 ook het kampioenschap in de eerste klasse van het district Haarlem behaald. De op behoorlijk peil staande wed strijd bood een maximum aan span ning Na een vrijwel gelijk opgaanse- eerste helft slaagden de „sterren" er eerst in de laatste minuten in voldoen de door te drukken en een 51-43 eind stand op het bord te brengen. Rust stand 2327. De topscorers waren. White Stars: Hagendijk 6—11, Spoor 15—3. Typhoons Hooyveld 7—5 en Mansvelder 4—8, De overige uitslagen zijn: Dames: HOC 4—Exercitia 18—20; ZBVS—HOC 2 8—28. Antilopen—FAC 4939; TyphoonsSC Haarlem 520; SC Haarlem 2—Antilopen 3 23—4. Heren: Exercitia—HOC 3 48—23: SC Haarlem 4Rapiditas 3070; White Stars 2SC Haarlem 2 4623; Sibaba —Antilopen 2 5140. SC Haarlem— HOC 5745; ZBVS 2SC Haarlem 3 57—20; Antilopen 3—Typhoons 4 28—27; HOC 2Typhoons 3 2651. HAARLEM, 11 april Dirigent P.J. Potgieser is een onderlegd musicus en een bekwaam koorleider, doch hij heeft bepaald gefaald met de samenstelling van het programma dat hij zaterdag avond met zijn Haarlems P.T.T. Man nenkoor in de gemeentelijke concertzaal ten gehore bracht. Op geen enkele grond valt het te verdedigen na het Mag nificat van Oscar van Hemel een treu- rig-veruderd liedertafelstuk van N. J. Andriessen te laten volgen (volgens het programma was het nota bene van Hen drik (H.) Andriessen). Daarop volgde Schubert. Onbegrijpelijk was ook de plaatsing van het wat sentimentele stuk „Am Adriatischen Meer" van de Joegoslavi sche componist Jakov Gotovac na het geestige „Het stuivende zand" van Kees Kef. De vocale prestaties van het koor waren verdienstelijk, er werd beschaafd en goed-genuanceerd gezongen, maar het programma was een on-artistiek al legaartje. Het medewerkende koor de „Manner- gesangverein 1895" uit Solingen-Wald, onder directie van A. Forstmann, dat uit subliem stemmenmateriaa] bestaat, was konsekwenter. Het bracht uitslui tend goedaardige liedertafelmuziek o.a. Schubert en Geilsdorf, geen moderne meesters die in het kader niet passen. De interpretatie was zeer geacheveerd en hoog-romantisch, waarbij de pianiste Emmy van Edenvoortreffelijk accom- PaDeeorganist Bernhard Steinvoort bege leidde beide koren in het voor Bruck ner goedkoop-pompeuze werk „Troste- rin Musik" en speelde enige soli, onder ■andere de Zesde Sonate van Mendels sohn (zonder fuga en andante) en de Toccata van Hendrik Andriessen twee composities, die naast elkaar geplaatst wel als water en vuur moeten werken. De vertolking was vlot en virtuoos, met een goede registerkeuze. Alleen was ons het soms aangewende non-legato-spel in de Toccata niet duidelijk. Moge dirigent Potgieser met zijn tij meegaan en zich niets aantrekkeni van de ongecultiveerde smaak van bepaalde categorieën, die het een kunstenaar wel eens zeer moeilijk kunnen maken. •n de Vr. HAARLEM, 11 april Met forse armslagen heeft Toon Hermans vaJl" morgen om kwart voor acht op de Grote Markt een acht-ton zware ket ting doorgezaagd, waardoor op sym bolische wijze ongeveer tweehonderd jongens en meisjes, collectanten voor het Ankerclubhuis-werk, werden be vrijd. Twee kleine meisjes hadden Toon Hermans tevoren op een mooi kussen de zaag aangeboden. Toen de ketting open was en de cabaretier de oratorische woorden: „Zoals de duiven net zijn uitgezwermd, zo ook zullen jul lie, collectanten, nu uitzwermen naar noord, oost, zuid en west", had uitge sproken, renden de volijverige leerlin gen van middelbare en ulo-scholen over de Markt om de eerste giften op hun lijsten te laten intekenen. Om de actie, die tot doel heeft bin nen een jaar 100.000 büeen te bren gen voor het verwerven van een nieu we behuizing voor het Anker-clubhuis, een meer spectaculair aanzien te ge ven waren tevoren achter het beeld van' Lautje, een groot aantal postdui ven gelost. De eigenaars, die hun die ren voor deze vlucht hadden afgestaan, liepen de kans een prachtige pruf in de wacht te slepen, want uit iedere mand werd te voren een van de duiven door een meisje voor een prijs uitge- zocht Een andere attractie bij de start van de actie was het oplaten van trossen met vijftig ballonnetjes. Onder aan de trossen aie m.et de westehjke wind hoog over de huizen in de richting van Amsterdam trokken, hingen tonnetjes, in enkele waarvan een ankertje was verborgen. Kinderen die een dergelijke tonnetje met een anker vinden moe ten zich melden bü het secretariaat van het Ankerclubhuiswerk, Frederik Hendriklaan 37. Hun wacht dan een verblijf in een kindervakantiekamp. Na'afloop van de stunt werden de collectanten op het ter™f vun een rant Brinkmann getrakteerd op flesje limonade. Hoewel vergunning was op het vroege uur de Grote Marktvoor dit doel te gebruiken, was het toch wel Teer hinderlijk dat het verkeer de vrue loop gelaten werd. Hierdoor kwamen de kinderen soms voor zeer gevaarluke situaties te staan. ZANDVOORT, 11 april De Zand- voortse reddingsbrigade heeft dezer da- gen een belangrüke gift ontvangen van de afdeling Zandvoort van de Neder landse bond van exploitanten van ho tels- café's-, restaurant-, sluteruen en aanverwandte bedrijven. Deze gift kreeg de instemming van de leden op een gehouden jaarvergadering. Het geld zal worden aangewend om materi aal ter beveiliging van de strandbezoe- kers te kopen. büstand van de P.V.S. en het surplus- fonds. De heer Hogewoning uit Oegstgeest heeft als lid van de belastingcommissie zeer grote verdiensten gehad. Ook ver richtte hü baanbrekend werk op het terrein van het veilingwezen, waarbü hü vele jaren voorzitter is geweest van de Bond voor Bloembollenveilingen. HAARLEM, 11 april De in het af gelopen seizoen gehouden oefeningen bij de Bloemendaalse Reddingsbrigade blijken wederom niet tevergeefs te zijn geweest. In Stoop's bad werd examen afgenomen voor de Jeugdbrevetten zwemmend redden van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. De geslaagden zijn: Jeugdbrevet X: Arnold Jacobs; één candidaat afgewezen. Jeugdbrevet II: Gezina Geerlings, Ineke Krudde, Mattie Lubberink, Yvonne Jansen, Yolanda Ostinga, Joke Kuntzel, Wim Kuntzel, Wim Krudde en Kees Zwart; twee can- didaten afgewezen. Jeugdbrevet III: Marijke Bood, Edith van Wijk, Margot Dokkenburg, Elze Nieboer en Marjan de Groot; 1 kandidaat afgewezen. Zondag 24 apri] wordt wederom in Stoop's bad examen afgenomen. Dan kunnen examens worden afgelegd voor diploma's geoefend zwemmer en de diploma's zwemmend redden. HAARLEM, 11 april Het lijden van Chritus blijft een huiveringwek kend gegeven voojr degene,die het lij densverhaal op het toneel in beeld wi brengen. Het is, of men zich tenslotte be wust is hoogstens tot imitatie, en dus tot mislukking ie komen, en nimmer tot wer kelijke verbeelding. Het mysterie van de passie is ook niet te herscheppen. De woorden van de evangelisten zijn afdoende, leder woord meer is teveel. Daarom grijpen de auteurs met meer of minder succes de indirecte dramati sering aan. Dat wil zeggen, zij teke nen bij voorbeeld de figuren rond Chus- tus om daarmede een beeld te geven van de lijdende Christus zelf. Anderen gaan nog verder, en creëren een milieu zoals zij zich dat ten tijde van Christus heDben gedacht. Een van hen is Daniel A. Lord, die een modern passiespel heeft geschreven, nogal zwaar van toon, met de moraliserende accenten van een beeldend voorgedragen lijdensmeditatie. Hij heeft niettemin een verrassend pro cédé gevolgd. De titel „Zie de mens herinnert ten onrechte aan de woorden van Pilatus. Het zijn hier de woorden van de auteur, de schijnwerper richtend op de mensen, die mede schuldig zijn aan de dood van Christus. In die ver beelding gaat hij zelfs zover, dat hij het eerste bedrijt tweeduizend jaar ge leden laat spelen, het tweede in onze dagen, om aan te tonen, dat 's mensen scnuld van alle tijden is, terwijl het derde weer naar ae tijd van Christus terugvoert. Lieu gewaugue onderneming aus, maar toch een stuk, oat de toe schouwers weet te grijpen, mits het e—i gespannen vertolking krijgt. Voor die gespannenheid, noem haar gerust span ning, heeft de toneelgroep „De spelers van Sint Frans" gisteravond gezorgd, toen zij dit spel voor het voetlicht bracht onder de culturele auspiciën van de Haarlemse K.A.B. in Gebouw Sint Bavo. Achter die spanning voelden wijdde bezielende leiding van i) rans van Em merik, die zijn uramatische aspiraties althans zo in bedwang had weten te nouden, dat ue toeschouwers niet onder gedompeld werden in een holle retho- riek. Zijn donderende woorden ter in leiding hadden reeds voldoende voor zwaar geschut gezorgd. Er kwam dus een redelijke voorstel ling uit zijn regie, die haar kracht vooral gevonden nao in de detaillering. Daardoor kwam ue tegenstelling tus sen twintig eeuwen geleden en onze tijd, die overigens een bittere overeen komst vertoonde, treffender tot haar recht. Van Emmerik beschikte daarbij over enkele krachten, die kans zagen zijn bedoelingen waar te maken. Wij denken met name aan Riet van Turm- hout, die de gepassioneerde bankiers- vrouw uitstekend tekende. Ernst Stefels paste zich daarbij als haar man goed aan. De sfeer van het spel geeft ons geen aanleiding alle rollen op hun me rites te beoordelen. De andere mede werkende, Adri Hoogakker, Gerard Jon ker Jan Haver, Millie Smit, Rie Die ben, Cobi Commissaris, Anton Wigman, Joe Smit hadden ieder hun eigen ver diensten. w jj TTSSE 11 april Gistermiddag om vier uur zün op de Keukenhof twee Pariise taxichauffeuses gearriveerd, na melijk madame Guyomard en madame Hauer Zü brengen hun bezoek op uit- nodtóine van de Nederlandse taxi chauffeurs en de Keukenhof Zn verte eenwoordigen de Panjse taxi-chaul eursorganisatie. De dames rijden woens dag terug, in gezelschap van enkele Am sterdamse en Rotterdamse taxi-chauf feurs die in Parus Nederlandse bloe men aan het publiek zullen uitdelen. OVERVEEN, 11 april Een 31-jarige econoom uit Haarlem is zaterdagavond omstreeks half zeven op de Julianalaan in Overveen bij een uitwijkingsmanoeu vre met zijn auto tegen een lantaarn- naai opgereden. De bestuurder van de Personenauto wilde een bestelwagen die vanuit de Prins Hendriklaan kwam, passeren, maar moest daarbu zo ver naar rechts uitwijken, dat hu met zun auto op het trottoir terecht kwam. De politie van Bloemendaal roept getuigen op die inlichtingen kunnen verstrekken over de identiteit van de bestelauto. EMMABLOEM De Emmabloemcol- lecte heeft in totaal dit jaar 7038,22 opgebracht. Verdeeld over de verschil lende plaatsen is dit voor Haarlem f 4926,82, Bloemendaal 692, Overveen 604,40 en Aercienhont 815,-. Advertentie UIT ONZE SLAGERIJ elk dezer soorten Uit onze afdeling GROENTEN EN FRUIT export kwaliteit p. kg. Uit de diepvriesI Panklaar! Heerlijke malse per 500 gram 2.40 Gewicht per stuk varieert van 750-1000 gram Voor soep en ragoüt per 100 gram 46 Gewicht per stuk varieert van 1800-2700 gram per kilo Aan het spit gebraden vers gewicht 1 kilo 5.25 (Advertentie) SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 HAARLEM, 11 aprli Een negental ploegen bedrijfsbrandweer heeft zater dag in Zwolle deelgenomen aan lande-, lüke brandweerwedstrijden van de be-, drüfszelfbescherming. In de afdeling A klasse IV A eindigde van de negen- deelnemende kropsen de ïiloeg van de Centrale Werkplaats van de Neder- landsche Spoorwegen uit Haarlem op de eerste plaats. Daarmee werd als blüvende prijs een gouden medaille alsmede een beker verworven. De ploeg zal op vrijdag 22 april uitkomen in de finales, di.e op het terrein van de Centrale Werkplaats in Haarlem ge houden zal worden. De acht brandweermensen van de Haarlemse afdeling van Van Gend en Loos onder commando van de heer C. P. Sens eindigden met 846 punten op de zesde plaats. Deze ploeg was echter de beste van de deelnemende ploegen van Van Gend en Loos. Van een wagon uit moesten de slan gen worden afgelegd naar de „brand- haar". Tot de belangstellenden bü de ze wedstrüden in Zwolle behoorde de heer C. L. Vermunt, hoofd van de brandweer van Van Gend en Loos in Haarlem. ZANDVOORT, 11 april Het Paas- voetbaltoemooi voor de Zandvoortse scholen zal dit jaar worden gehouden op de terreinen van het Kennemer Sportpark. De wedstrijden vangen aan op donderdag 14 april. Twaalf elftal len spelen in twee afdelingen. In de af deling E. wordt tweemaal vijftien mi nuten gespeeld, in de afdeling D twee maal dertig minuten. ZANDVOORT, 11 april In Zand voort zal op vrijdag 15, zaterdag 16 en maandag 18 april geen huisvuil worden opgehaald. Bü bedrüven welke hier door moeilükheden ondervinden zal het huisvuil op zaterdag 16 april worden opgehaald, indien dit vóór 14 april schriftelijk bü de dienst van publieke werken is aangevraagd. POLITIERESERVISTEN - Vanavond houdt de vereniging van Politiereser- visten Haarlem een bijeenkomst in „die Raeckse", die als „dienst" zal worden beschouwd. Met medewerking van de Bond van politie-ambtenaren en de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren zullen instructie films in kleuren over dierenbescher ming worden vertoond. Vong opening Slot 11/4 4% Ned. 1958 1001/4 41/2 Ned. 1960 4U4 Ned. 1959 100^ 98 U8 3% Ned 1953 94 Us 98A Staffel 1947 93 3% Ned 1956 93% 31/4 Ned 1948 86 T s 3% Ned 1950 87% 3U Ned 1954 89 Vs 31/4 Ned 1955 £1 B.N.G Won.bouwl 6 109 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber 112% 113 H.V.A 166 166% Sen em bah-Mij 543 A.K.U 493% 505% Berkel Patent 302 Calvê-Delft Cert 755 Dell M11 180.60 177,80 Fokker 360 v Geldei 260 Hoogovens 663 681 Müller Co 450 Philips Gem.bez 866% 863% Unilever 796% 796% Billiton 2e 355 Kon Petroleum 50 155.70 155.20 Holl Amerika Li1n 141V? 141 K.LM 113.90 Kon Ned Stoom b Mu 178 179% K.P.M 135 Ned Stoomv Mtt 166 v Ommeren 255 Ned Scheepvaart Um< 1471 147% Kentespaarbrieven *57 124'2 Kentespaarbneven '58 109% •2»2 Amsterdam '56 79% 2Vts Amsterdam 56 U 92% 2'i Rotterdam '57 99% Mb Heilr k) obi 119% Hoogovens cl. 661% Philips stocks gew. AKU nw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5