Politieke crisis in Italië thans ernstiger dan ooit Democrazia Cristiana nimmer zo geïsoleerd HOF SLUIT DEUREN [N PROCES „MAGERE JOSJE" Miles Davis valt tegen op bijzonder jazzconcert MOORDZAAK NOG STEEDS RAADSELACHTIG 1 Priesters en religieuzen begroeten de kardinaal Sport Vereent behaalt titel bij heren ADO steviger op kop in 2B na zege over AOG Wigherth 's Wraak PAUL VLAANDEREN de tweelim! rm HMÜ Regering-Tambroni biedt ontslag aan Mogelijk nieuwe verkiezingen Om zedenkwetsend karakter Verdediging verzet zich in een zeer uitvoerig betoog Onderzoek over gehele land uitgestrekt Gemakkelijk aquariumbezoek Voortaan scherper politietoezicht DINSDAG 12 APRIL 1960 PAGINA 2 (Van onze Romeinse corres pondent) ROME, 12 april Gister middag vijf uur zou de nieuwe premier Tambroni zijn kabinet voorstellen aan de Italiaanse senaat, waarna de debatten rond het vertrouwensvotum aldaar zouden beginnen. Het is ruim half acht gewor den eer de ministers achter de regeringstafel hadden plaatsge nomen. En in de vergaderzaal van Palazzo Madama zijn niet meer dan honderd woorden ge sproken, waarvan er acht door de senaatsvoorzitter: „De zitting is geopend" en „De zitting is geslo ten". In de twee minuten, die tus sen beide zinnen lagen, las Tam broni een korte boodschap voor, dat hij zojuist aan het Italiaanse staatshoofd het ontslag zijner regering had aangeboden. De crisis, ernstiger dan ooit, is op nieuw begonnen. Hier volgt het resumé der recente gebeurtenis sen: Nederlandse studenten in Turkije RECEPTIE IN DE AGNIETENKAPEL Nazi-stadion wordt satellietstad HANDBAL DISTRICT WEST A Drie trainingen voor Nederlands elftal Dief van vele brom fietsen aangehouden Haagse oudejaarsrellen VAR verwerft collectie kunst 1 24 februari: Het in feite op de rechtse partijen steunende christen-democrati sche minderheidskabinet Segni treedt af, omdat de liberalen naar de oppositie zijn overgegaan en Segni niet wil aan blijven met de thans beslissend gewor den steun der missimi (de neo-fascis- ten). De christen-democraten (272) en de monarchisten (25) bezetten slechts 297 netels. De absolute kamermeerder heid is °99 zetels. 27 februari: De chris ten-democratische partij formuleert vijf basisprogrammapunten, absolute voor waarden voor elke coalitie. Punt twee daarvan is: oppositie tegen de niet-de- mocratische extremen van links en rechts. 4 maart: Na vele besprekingen benoemt president Gronchi een informa teur, de kamervoorzitter Leone. 8 maart: De christen-democratische fractievoor zitter Piccioni '"ijst de opdracht voor een kabinetsformatie af. 9 maart: De demissionaire minister-president Segni wordt belast met de formatie van een regering, die moet steunen op een ka mermeerderheid. 41 laart: Nadat Segni er bijna in geslaagd was een centrum-linkse coali tie (Democrazia Cristiana, sociaal democraten, republikeinen) tot stand te brengen, geeft hij onverwachts zijn opdracht terug. Deze coalitie zou met behulp van enige afgevaardigden van zeer kleine partijen, waaronder de Zuidtiroolse Volkspartij, juist de meer. derheid kunnen halen, t.w. 300 zetels van de 596. Om levensvatbaarheid te hebben zou echter de coalitie de stil zwijgende steun der Nenni-socialisten nodig hebben, al was het slechts voor noodgevallen. Niet alleen dat de Zuid tiroolse Volkspartij niet mee doet, ook stromingen uit de christen-democra tische en republikeinse fracties ver zetten zich tegen elke hulp van Nenni. Segni conclude t dat hij niet kan slagen. 22 maart: President Gronchi geeft de christen-democraat Tambroni opdracht tot het samenstellen „van een kabinet". 8 april: Tambroni komt voor de Kamer met een zakenkabinet van christen-de mocraten op een beperkt program. Hij beduidt het parlement, dat hij op diens verantwoordelijkheid voor het landsbe lang rekent hem in staat te stellen voor een beperkte tijd urgente zaken, waaronder de begroting, te kunnen af doen. Spotters rpreken over een „olym piade-regering". Tambroni wordt echter alleen gesteund door de christen-demo craten en de neo-fascisten, totaal 296 van de 596 zetels. 9 april: Enige ministers uit het kabi net vinden, dat de zaak nu helemaal op zijn kop staat, gezien de reden van van Segni's aftreden. Een minister en een staatssecretaris nemen terstond ont slag, anderen voelen een groot onbeha gen. 10 april. Twee minister bedanken eveneens. Men verzoekt om een spoed vergadering van de partijleiding en de Democrazia Cristiana en van de rege ring. 11 april: Na een bewogen bijeen komst van het dagelijks bestuur der DC, waarbij Tambroni aanwezig is, is de conclusie: aftreden. De ministerraad gaat hiermede kkoord. En daarmee zijn wij weer terug in de aula van Palazzo Ma dama, waar Tambroni het ontslag van zijn nog nauwelijks geboren regering mededeelt. Zaterdag j.l. besloten wij ons artikel met twee vragen: Hoelang zal de tocht van Tambroni's kabinet duren en wat komt er daarna? Op de eerste vraag is het antwoord bereids gegeven: tot maandag 11 april, 19 uren. De andere vraag, wat hierna zal komen, is buiten gewoon moeilijk te beantwoorden. Het ziet er naar uit, dat de Democrazia Cristiana, de spil van het Italiaanse po litieke leven, nog nooit zo geïsoleerd ge staan heeft, als thans het geval is. De meningsverschillen binnen deze en bin nen de andere partijen zijn eerder toe- dan afgenomen. Wanneer alles muur vast zou blijven zitten, liggen een ka merontbinding en nieuwe verkiezingen in de lijn der verwachtingen. Maar zul len vervroegde verkiezingen de gesloten cirkel kunnen C irbreken? Deze laatste en nieuwe vraag is de benauwendste van alle. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 12 april In hoger beroep voor het Amsterdamse Gerechts hof is dit hof vanmorgen begonnen met de behandeling van een der meest ge ruchtmakende affaires van de laatste jaren: de moordzaak „Magere Josje". Met het oog op het zedenkwetsend ka rakter hiervan had het Hof overwogen de deuren te sluiten. De procureur-ge neraal mr. A. S. de Muinck Keizer ging hiermee direct akkoord, maar de ver dediger mr. H. G. Th. Keune achtte het in het belang van de 42-jarige ver dachte, dat de zitting ook in tweede in stantie geheel openbaar zou blijven. Het hof ging in de raadskamer, waarna de president mr. J. Sprey meedeelde dat de zaak, ondanks de bezwaren van de raadsman, geheel achter gesloten deu ren zal worden behandeld. Mr. Keune zette zijn standpunt om standig uiteen. „Dit proces is in eerste instantie door de pers uitgebreid be handeld. Het is bekend dat voor de za ken van het hof aanzienlijk minder ruimte wordt gereserveerd. Na alles wat wij voor de rechtbank gehoord heb ben, kan ik mij moeilijk voorstellen, dat er thans nieuwe details naar voren ko men die zedenkwetsend zijn," aldus de raadsman. „Ik acht het van het grootste belang voor de verdachte, dat de deuren open blijven. Er zijn getuigen die zich vergissen, er zijn ook getuigen die lie gen. Een behandeling binnenskamers zou de verleiding daartoe zeer groot kunnen maken. Met een openbare be handeling is er een zekere controle van AMSTERDAM, 9 april Een klate rend welkomstapplaus begroette Oscar Peterson (piano), Ray Brown (bas) en Ed Thigpen (drums), die als eersten van het „Jazz at the Philharmonic"- concert de trap naar de Grote Zaal van het Concertgebouw afdaalden. Het applaus was maar nauwelijks wegge ëbd of de eerste tune gleed al, soepel als een pas geoliede ren-motor, de zaal in. Men had amper de tijd om alles zo snel te verwerken. Dynamisch, van een fluisterend pianissimo tot een da verend fortissimo met scherpe uitschie ters, een enerverende „beat" en een schier eindeloze afwisseling in kleuren en sferen, volgden de verschillende passages en doorwerkingen elkaar op. De met sticks, brushes, paukenstokken en enkel met de handen drummende Ed Thigpen, en de geweldenaar Ray Brown ondersteunden briljant groot meester Oscar, die in de enige Blues van deze avond wel zijn hoogste troef uitspeelde. Het thema begon teer, groeide via climaxen en anti-climaxen naar een beklemmende en angstaanja gende sfeer, en keerde dan tenslotte, zonder enige overgang, terug naar het begin, kinderlijk haast, met een eind- akkoord zo zacht en zo werkelijk schoon, dat de zaal eerst enige ogen blikken nodig had om het allemaal te kunnen geloven. Peterson werd be loond met een ovationeel applaus. Terwijl Ed Thigpen en Ray Brown, zich onderwijl het zweet van het voor hoofd wissend, achter hun instrumen ten bleven om de volgende solist te as sisteren, stond de impressario Norman Granz alweer voor de microfoon om de Zweedse tenorist Stan Getz, ditmaal vergezeld door een landgenoot achter de vleugel, aan te kondigen. Met een krijt-wit gezicht, op van vermoeidheid, en in opperste concentratie met toege knepen ogen werkte deze zijn program ma af. Zijn schittei nde toon en ver bluffende techniek stelden hem in staat om alles te doen wat zijn puur muzi kale geest hem ingaf. De ideeën bruis ten als een wild kolkende beek, ner gens haperend of stagnerend, terwijl de ordening van deze ideeën getuigde van een smaak en een meesterschap, zoals slechts weinigen gegeven is. In de ballade „A thrill is gone" bereikte Getz wel zijn hoogtepunt. Na de pauze was het de beurt aan het Miles Davis Quartet. Met een ach teloos knikje begroette Miles himself het publiek. Na zijn eerste solo te heb ben beëindigd liep hij snel naar het rechter gedeelte van het podium en bleef daar staan; ineengedrongen, zijn markante donkere kop iets gebogen, de groene trompet in verticale stand, het mondstuk nog licht in de mond. Met felle hypnotiserende ogen keek hij toe hoe de tenorist Coltrane moeizaam naar de microfoon toeslofte om vol komen automatisch zijn werk te doen. Nadat deze laatste, kennelijk met veel tegenzin, zijn improvisaties over de hoofden had uitgestort, sleepte hij zich met even veel moeite als hij gekomen was weer weg naar de linkerkant van het podium, en bleef daar roerloos, met gesloten ogen staan. De beurt was dan aan de pianist Kelly, waarna Miles tenslotte weer bezit nam van de micro foon om het nummer te besluiten. Vol gens dit procédé werden alie nummers gespeeld, met een volmaakte onver schilligheid. Deze mensen van de plaat kennende, wisten wij welke grote talenten hier voor ons stonden. Maar op deze avond kwam hun musiceren nergens boven de middelmaat uit. Een lauw slot van een overigens bijzonder en goed concert. Jammer. buiten speciaal van „de buurt" en die controle vind ik niet zonder waarde. Bovendien zijn er in de vorige zgak zoveel nieuwe elementen naar vo ren gekomen, juist door de openbare be handeling, dat deze mogelijkheid ook thans zeer wel aanwezig is. Tot slot voerde mr. Keune aan, dat de verdachte er tijdens de vorige be handeling in de persverslagen bepaald ongunstig van af is gekomen. Nu er voor het hof door getuigen adécharge nieuwe punten naar voren zullen wor den gebracht over de persoon van ver dachte, heeft hij er recht op, dat ook deze door de buitenwereld worden ver nomen, zei de raadsman, die er bij het hof op aandrong om zo niet de behan deling, dan toch in ieder geval het re quisitoir en het pleidooi openbaar te laten houden. De 42-jarige fabrieksarbeider op het verdachtenbankje, die tot dan toe ner veus had zitten spelen met een reus achtige hartfiguur van hout, schudde heftig van ja, toen de president hem vroeg of hij het met zijn verdediger eens was. Nadat het hof zich in de raadskamer had teruggtrokken deelde mr. Sprey mee dat het oude standpunt gehand haafd bleef en de deuren met het oog op het zedenkwetsende karakter van de ze zaak dicht gingen. Mr. Keune vroeg onmiddellijk acte van zijn betoog, waar na het kleine zaaltje werd ontruimd. Voorlopig heeft het hof voor dit pro ces drie dagen uitgetrokken. Niet min der dan 38 getuigen a charge en 25 ge tuigen a décharge moeten worden ge hoord. Voor de rechtbank in november j.l. eiste de officier van justitie twaalf jaar met aftrek wegens zware mishan deling de dood tengevolge hebbende. De rechtbank veroordeelde de fabrieks arbeider, die nog hardenekkig ontkent, tot tien jaar met aftrek. ANKARA, 12 april Twintig Neder landse studenten, van de universiteiten te Rotterdam, Groningen, Amsterdam, Utrecht, Delft en Leiden zjjn thans de gast van de technische universiteit voor het Middenoosten te Ankara. Zjj zullen deelnemen gehuisvest bij Turkse ge zinnen aan het studentenleven. Voorts doen zjj mee aan een aantal conferen ties die zijn georganiseerd door de hoog leraren van diverse richtingen. Er staat verder een reis door Turkije op het pro gramma en tenslotte zal de groep een week lang de gast zijn van de inwoners van het dorp Antalys, een badplaats aan de zuidkust van Turkije. Het vorig jaar vertoefde een groep Turkse studenten in Nederland. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 11 april In het on derzoek naar de raadselachtige moord op het 17-jarige meisje Engelina Feen- stra is nog geen licht gekomen. Aan houdingen van verdachten zijn op korte termijn dan ook niet te verwachten. Het onderzoek wordt voor zover nodig over het gehele land uitgestrekt en meermalen wordt daarbij gebruik ge maakt van de rijkspolitie en de gemeen tepolitie in andere plaatsen. Vele tien tallen korte en lange verhoren heeft de politie al achter de rug. Alle, ook de ge ringste aanwijzingen worden nagezocht en beproefd. Het stoffelijk overschot van het meis je wordt dinsdagmiddag in Leeuwarden ter aarde besteld. De hoofdinspecteur J. Schipper en zijn dochter, in wier wo ning aan de Ter Gouwstraat het mis drijf in de nach van woensdag op donderdag is gebeurd, wonen nu voor enige tijd in Zeist om de drukte en de nieuwsgierigheid te vermijden. Deze moord, die in het hele land grote aan dacht heeft getrokken, heeft tal van speculatieve geruchten opgeroepen. Tot nu toe missen ze elke grond, daar de recherche zei: nauwelijks weet welke de meest waarschijnlijke richting is waarin zij de dader moet zoeken. Uitvoerig zijn de onderzoekingen in de vrienden- en kennissenkring van Lina Feenstra. Uit de brieven die het meisje schreef aan haar vriendin in Leeuwar den tracht de recherche na te gaan met wie zij veelvuldig contact onder hield. De mogelijkheid dat zich door het tuimelraam van de keuken een psy chopaat heeft gedrongen, die zich eer der verdacht in de buurt ophield, is ook nog open. De taxichauffeur C. Ansem heeft moe ten ondervinden hoe attent men op het ogenblik in de buurt van de Ter Gouw straat en uiteraard ook bij de politie is. Hij had vorige week 's nachts een passa gier in deze buurt afgeleverd en daarna ontdekt dat hij te weinig geld had ont vangen. Hij stapte uit zijn wagen en ging huizen inkijken om zijn passagier terug te vinden. Dat viel enkele bewo ners op. Z\j belden de politie en intus sen sprong een bewoner naar buiten die de verblufte chauffeur vastgreep en vasthield tot de politie was gearriveerd. Op het bureau kreeg hij een uitvoerig verhoor te doorstaan. Het werd steeds onwaarschijnlijker dat hij iets met de affaire te maken had. Tot slot heeft de recherche hem nog geconfronteerd met een meisje dat enkele weken terug bij het Muiderpoortstation was aangeval len door een aanrander. Het bleek wel dat de chauffeur ook hier niet bij betrok ken was. In Düsseldorf wordt het de kinderen die het aquarium bezoeken gemakkelijk gemaakt. Er zijn praktische rolstoeltjes voor hen, waardoor ze op hun gemak alles goed kunnen zien. Vader of moeder moeten deze stoeltjes natuurlijk wel voortduwen, maar dit is zonder twijfel prettiger dan steeds de kinderen te moeten optillen. (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 12 april Gisterenmorgen recipieerde kardinaal Alfrink voor pries ters en religieuzen, waarvoor de Agnie- tenkapel van het aartsbisschoppelijk museum met een fijnzinnige bloemen versiering een uitstekende entourage bood. Gedurende twee uur schuifelde een stoet van priesters, broeders, fra ters en zusters naar binnen en de kar dinaal gunde zich gelegenheid om met ieder een praatje te maken. Overwegend was het zwart, maar veel paars bewoog zich daartussen en de habijten van van kloosterlingen in bruin of wit zorg den voor nog meer nuanceringen. Uit alle hoeken van Nederland waren zij gekomen, provinciaals van orden en oversten van congregaties, presidenten en professoren van seminani, aalmoe zeniers van leger, vloot en luchtmacht. Het leek of heel de clergé van het aarts bisdom er was. wat natuurlijk een blij weerzien gaf met vele bekenden. Talrij ke handen werden gedrukt alvorens de bezoekers aan de beurt waren de kar dinaal hun gelukwensen aan te bieden. De kardinaal stond tussen de vicaris-ge neraal van het aartsbisdom, mgr. T. H. Hendriksen en zijn eerste secretaris P. Geurts. De receptie werd geopend met een korte toespraak van de de':ei van Utrecht, mgr. A. Wiegerink, die namens de clerus van het aartsbisdom, zowel se- culieren als religieuzen hier werkzaam, de kardinaal een enveloppe met inhoud offreerde. Zijne eminentie dankte daar voor in beminnelijke en niet van humor gespeende woorden. Hij wist nog niet welke bestemming hij het geld zou ge ven, doch hoopte het wel zo te besteden dat ook de gevers er voldoening van zul len hebben. De heer C. Lautenslager, hoofdredacteur van de Katholieke Illus tratie, bood een protret van de kar dinaal aan met de rode bonnet op, in olieverf geschilderd door F. Lammers. De kardinaal, die hiervoor slechts een half uur heeft kunnen poseren, drukte er zijn grote waardering over uit. Ook 's middags zijn velen kardinaal Alfrink in het Aartsbisschoppelijk Mu seum komen complimenteren. Het moet een zeer vermoeiende dag voor de kar dinaal zijn geweest, al heeft hij wat dit betreft de laatste tijd in Rome heel wat ervaringen opgedaan. Opgewekt en vriendelijk stond hij niettemin een ieder te woord, en het was frappant zo vele mensen als hij herkende. Het eerste uur was gereserveerd voor de katholieke organisaties. Maar ook besturen van niet-katholieke verenigin gen en instellingen, zoals het hoofdbe stuur van het Ned. Roode Kruis kwa men de Prins der Kerk gelukwensen. Een zevental kleine meisjes van de school in Maarssen, waar de kardinaal kapelaan is geweest, hield een echt kinderlijke samenspraak, waarvan hij kennelijk veel plezier had. De pastoor van Maarssen, mgr. A. M. Jansen, die als lid van ha* huldigingscomité in deze dagen al menigmaal de handen van de kardinaal gedrukt heeft, kwam nu officieel met de kerkmeesters zijn opwachting maken. Zeer belangstellend informeerde de kardinaal bij degenen, die hij van vroeger kende, naar hun familie. NEURENBERG, 11 april CU.P.I.) Het gebied ten zuiden van Neurenberg, waar Hitier destijds zijn grote nazi-sta dion riet bouwen, wordt een satelliet stad, aldus heeft de Beierse minister van landbouw, Aloys Hundhammer, meege deeld. Het stadion is een ruïne geweest sinds de oprukkende Amerikaanse strijd krachten het in 1945 opbliezen. De nieu we satellietstad, die plaats zal bieden aan 50.000 mensen, zal Langwasser heten. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 11 april De belang rijke ontmoeting in de eerste klas heren van de handbalcompetitie, district West A, tussen IJmond en Sport Vereent, waarbij uitstel of „toewijzing" van de titel op het spel stond, is na spannende strijd geëindigd in een zege voor de Utrechters, die daarmee het kampioen schap veroverden. In de tweede klasse B, dames, consolideerde ADO zijn positie aan de kop van de ranglijst via een gemakkelijk behaalde overwinning op AOG. Het kostte SEW iets meer moeite om Tavenu de baas te blijven, hetgeen uit de gunstige score met slechts één doelpunt verschil blijkt. De wedstrijd Blauw Wit—VZV werd ge staakt. ADOAOG in 2 B was een tamme krachtmeting. De thuisclub maakte zich over de goede afloop niet al te veel zorgen, ondanks het feit dat de Alkmaar- se defensie alles deed wat in haar ver mogen lag om de schade zo beperkt mo gelijk te houden. Bij rust had het Heems- kerkse team reeds een voorsprong van 2-0; een score, die tevens de eindstand werd. De keepster van AOG weerde zich uitstekend en oogstte menig „open doekje". De sterke, dwars over het veld staande wind deed veel afbreuk aan het spel. Op een uiterst zwaar terrein behaalde SEW bij Tavenu een overwinning, die niet écht in gevaar is geweest. Nadat de ploeg uit Nibbixwoud een score van 1-3 had bereikt lukte het Tavenu pas kort vóór het einde een tweede doelpunt te maken met behulpvan het pu bliek. De eerste instantie keurde de lei ding deze voltreffer af. Maar nadat de toeschouwers zich op het veld hadden begeven om hun verschil van mening met de arbiter duidelijk te maken werd het doelpunt alsnog geldig verklaard. SEW verdiende de zege van 2-3 dank zij meer tempo en uithoudingsvermogen. TonegidoConcordia eindigde op 5-2 en de strijd tussen Blauw Wit en VZV werd voortijdig beëindigd. Op het Schinkelhaven-complex, waar onder meer Blauw Wit handbalt, overleed een 15-jarige aspirante van DWS, woonach tig in Zwanenburg. Uit piëteit werd toen besloten alle aan de gang zijnde ontmoe tingen onverwijld af te gelasten. De stand in deze afdeling is als volgt: ADO 13 23 Tavenu Blauw Wit 12 19 Niloc 2 SEW Tonegido VZV 12 13 13 17 16 14 Concordia AOG 13 13 14 13 In een wedstrijd met sterk wisselende kansen is het IJmond in de eerste klas DEN HAAG, 11 april Als voorbe reiding op de interlandwedstrijd te gen België op zondag 24 april a.s. in Antwerpen zijn voor het Nederlandse elftal nog drie centrale trainingen vast gesteld. Voor deze oefenbijeenkomsten zijn de spelers uitgenodigd, die in de wedstrijd tegen Bulgarije in actie ge weest zijn of reserve stonden. DEN HAAG, 11 april De Haagse politie heeft een 24-jarige chauffeur uit Schipluiden aangehouden op verdenking van diefstal van een groot aanta] brom fietsen. Bij een opkoopcentrale was ont dekt, dat hij een gestolen bromfiets had verkocht en na zijn aanhouding bekende hij in Den Haag drie bromfietsen en een motorfiets te hebben gestolen. Voorts zou hij een nog onbekend aantal brom fietsen en een auto hebben gestolen in Haarlem, Leiden, Delft en Hilversum. De man die uit een goed milii komt, ver keerde in geldelijke moeilijkheden. heren niet gelukt Sport Vereent van de titel af te houden. Dat het de Utrechters lang niet gemakkelijk is afgegaan, blijkt wel uit het feit, dat IJmond bij rust een voorsprong bezat van 8-6. In de tweede helft gelukte het Sport Vereent langszij te komen (10-10), waarna het een voor sprong nam en die niet meer afstond: 10-11, 10-12, 11-13, 11-14 en 12-14. In deze snelle, door talrijk publiek bijge woonde, krachtmeting miste IJmond nog twee strafworpen. Aalsmeer 2 krabbelde omhoog naar de zesde plaats via een zege van 15-4 over WVGV. Zoals uit onderstaande stand blijkt is in ieder geval een „ver lengstuk" noodzakelijk geworden om de degradant aan te wijzen. Sp. Vereent 14 IJmond 13 Rapiditas 14 UD 14 WVGV 14 24 20 15 12 10 Aalsmeer 2* 13 9 AHC 14 9 Concordia 14 9 2 verliespunten. Overige uitslagen: DAMES 2 A: Laren- De Blinkert 3-5. HEREN 2 A: Laren- De Blinkert 10-19, Tonido-Attila 10-7. 2 B: SSVU-Amersfoort 7-8. DEN HAAG, 12 april De in de toekomst te volgen tactiek van het po- litie-optreden by de oudejaarsavond ongeregeldheden zal nog nader onder ogen worden gezien. In ieder geval zal, voorzover de korpssterkte dit toelaat, getracht worden door een scherper pre ventief toezicht wanordeiykheden zo veel mogelijk te voorkomen. Dit zeggen burgemeester en wethouders in de me morie van antwoord op het algemeen verslag van de gemeentebegroting. De oorzaken van de ongeregeldhe den zijn volgens het college te vinden in de zucht bü bepaalde elementen in enkele volkrijke buurten uit de band te springen, hun vernielzucht bot te vie ren en conflict te zoeken met het ge- zagsapparaat van de overheid. Na de laatste oudejaarsrelletjes is tegen ze ven verdachten proces-verbaal opge maakt. Het waterkanon heeft aan de verwachtingen beantwoord, zo zeggen B. en W. Het politiekorps, zo wordt verder ge zegd, heeft een tekort van 135 man. Een verdergaande motorisering met auto's en motoren wordt overwogen. Er zijn plannen om op beperkte schaal een proef te nemen met een verkeers- brigade van volwassenen, die school kinderen kunnen helpen bij het overste ken. Dit gebeurt nu op diverse punten onder toezicht van de politie. Desgevraagd wordt in de 'memorie van antwoord gezegd, dat Stretlg WOrdt opgetreden tegen bromfietsers die de maximumsnelheid overschrijden. Ver leden jaar werden ruim zesduizend bromfietsers wegens overtreding van deze bepaling bekeurd. CAIRO, 11 april De regering van dq Verenigde Arabische Republiek is eigenares geworden van de driehon derdzestig schilderijen omvattende col lectie van wijlen de Egyptische miljo nair Mohammed Khalil, eertijds voor zitter van de Egyptische senaat. Onder de schilderijen zijn doeken van Gauguin, Renoir, Botticelli, Manet, De gas, Maribaud en hedendaagse kunste naars. Onder de andere kunstvoorwer pen zijn 150 bronzen en porceleinen fi guren, een van Auguste Rodin, en tallo ze kleinodiën 11 „Hij kan nog niet ver zijn," zegt de Noorman, terwijl hij met de anderen naar buiten loopt. Op het erf zijn in het donker geen sporen te vinden en even overweegt hij de hond er op af te sturen. Maar ten eerste heeft hij niets om het dier lucht te geven en ten tweede: als Wolf de Piet weet op te sporen, wat dan? De hond za' zijn gewoonte getrouw aanslaan en het hondengeblaf zou hun aan wezigheid kunnen verraden aan in de buurt rondzwervende Pieten. Gehaast doorzoeken de mannen de naaste omgeving van de ruïne. Het leert hun slechts, dat de Piet hier in ieder geval niet meer is. „Dus dan was die slimmerik toch niet zo vreselijk gewond," gromt Svein. „Zometeen komt hij natuurlijk terug met al zijn mak kertjes en dan hebben we de poppetjes aan het dansen." „Hiervan daan moeten wij en zo gauw mogelijk", knikt Eric grimmig. „We mogen nog van geluk spreken, als we de dans ontspringen." Zo gaat het kleine troepje op weg door de troosteloze verlatenheid van de hoogvlakte en bij ieder van hen spookt dezelfde bange vraag door de gedachten of ze de boot veilig zuilen bereiken. JUFFROUW 0RAY... BENT U WAKKER NE1 EEN KARWEITJE VOOR EEN AMAteuR AA IK.... NAIUURl'Jk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2