Jongelui houden „breekfuif' in een christelijk jeugdhuis en breken brug bij Penningsveer af De Haagsche Comedie speelt Tsjechows „KERSENTUIN" Publieke tribune krijgt er flink van langs I KOKOS DEKENS CTtttvdmtaxk i: ORLANE Volleybaltitel voor jeugdig Vogelenzangs „Topscore" Noorse volksdansen op de Keukenhof |f KARPETTEN Groepstentoonstelling K.Z.O.D. in museum Huis Van Looy Boudeioijn J. Nel verrast D NAAIMACHINES X VITRAGES Paastoernooi voor middelbare scholieren begint woensdag ^tauten wjtfc Haarlemse politierechter behandelde nozemrelletjes Gevangenisstraffen opgelegd gratis schoonheids analyse ideê faM, hüthcluxA>,dt>i! FIT MET S3 marquisette «voile DINSDAG 12 APRIL I960 PAGINA 5 tifeê (tatty, hwhdwAhde/i! Gouache van Corneille aangekocht Juist deze dagen voor Pasen positie-kleding Burgerlijke Stand Haarlem uieg (mM, ïiütf-duWic/eJi! Bromfietser gaf geen voorrang NOG 4 DAGEN H.A.T. speelt „Tot wederdienst bereid" Maandagmiddag werd S ttSSr Bal van r.-k. Instuif Haarlem-Noord Vergadering „Sint-Raphaël' Pn ute£ h&t'duubdeJi! Chef-tandarts Wafel bakker jubileert Haarlem e.o. Films Muziek Diversen Waterstanden Beurs van Amsterdam Beurs van New York beverwijk Uteê kd&j, tjid-cluMhdetl HAAKLEM, 11 april De publieke tribune bij de Haarlemse politie rechter kreeg er vanochtend geducht van langs, zowel van de officier van justitie mr. J. J. Bredius als van de verdedigers van de verdachten, de meesters A. R. van IJlzinga Veenstra en L. Ali Cohen. Terecht stonden een aantal jongelui, die betrokken waren bij „nozemrelletjes" op 19 en 20 maart in Haarlem, waarbij een christelijk jeugdhuis aan de Gedempte Oudegracht, een pand van historische waarde, voor veertien dagen on bruikbaar werd gemaakt, terwijl er voor ongeveer duizend gulden werd vernield. De jongelui hadden de zaal gehuurd voor tien gulden. Bovendien had de groep van ongeveer tachtig jongelui de volgende avond op de Oudeweg bij Penningsveer de brug afgebroken, die toegang gaf tot een boerderij. De balken van de brug werden over de weg gelegd, zodat het Verkeer daardoor belemmerd werd. Woensdag zullen enige andere jongelui Voor de kinderrechter moeten verschijnen. Een 18-jarige fabrieksbediende uit Haarlem stond volgens zijn raads man als zondebok terecht, omdat hij een van de leiders geweest zou zijn Van de „breekfuif" in het christelijk jeugdhuis. Enkele dagen tevoren was dit feest reeds beraamd door een groepje jongens, dat ten huize van een gereformeerd predikant in Bloemen- daal bijeen was. De predikant ver klaarde als getuige ervan overtuigd te fijn, dat er stellig positieve elementen in de groep scholen. Hij kon niet be vroeden dat na afloop van de bijeen komst bij hem thuis een vandalen- feest zou worden beraamd. Een van de initiatiefnemers was een 24-jarige ho telbediende uit Overveen. Tachtig jon gelui kwamen in het gebouw samen en naar verdachte vanochtend verklaar de had men uit verveling in een uur tfjds de hele inventaris van het huis in elkaar geslagen. ,,Hebt u hoop", aldus de officier van Justitie, „dat al die belangstelling op de publieke tribune het nodige zal bij dragen om de schade te vergoeden, of komt het allemaal op uw hoofd neer?" „Het komt op mijn hoofd neer", ant woordde de verdachte. Hij was, zo ver klaarden zowel de predikant-getuige als de verdediger, een eerlijke jongen uit een keurig gezin. De schade zal mede door de ouders van enkele betrokke- hen gedragen worden. De predikant Vond het jammer dat de groep zo wei- hig solidariteit toont en dat er geen spontaan schadevergoedingsinitiatief Was genomen. De jongen verdient ƒ45 per week en krijgt van zijn ouders een tientie zakgeld. De officier van justitie wilde bij zijn els wel met de goede zijde van de ver dachte rekening houden, maar bleef van oordeel dat de ergerlijkheid van de mis dragingen van de jongeman alle gren zen te buiten was gegaan. „Kom op, breken maar!" zou de jongen uitgeroe pen hebben. Hij eiste vier maanden met aftrek van voorarrest, van welke «traf twee maanden voorwaardelijk en Advertentie LOPERS «TAPIJT'KARPETTEN MODERNE KLEURSTELLINGEN WONINGINRICHTING BEVER W IJ K HAARLEM, 12 april Ten behoeve Van de moderne verzameling van het Frans Halsmuseum werd bij de Gale- fie Espace, Klein Heiligland, te Haar lem aangekocht een gouache van Cor- heille, getiteld: Compositie. Advertentie is onze collectie op haar mooist ENondanks de lage prijzen volledig EXCLUSIEF. Speciaal ontworpen voor U, Aanstaande Moeder, slaagt U zeker in Uw Speciaalzaak SM»». BEVALLEN van een zoon: M. C. Oudshoorn-de Hamer; A. M. Visscher- Visser; E. H. Woortman-ten Katen; H. C. M. Boot-OuwerkerkM. Stokman- Waleveld; M. H. Otto-Proper. BEVALLEN van een dochter: J. W. Leen-BerkhofM. T. Sieraad-Molenaar; «-• Kuijk-Scheringa; E. Worp-Bleeker; ly Eerhart-Oudolf; A J. Sehemmekes- ;'sser; D. C. van der Vijgh-Kuijpers; J- E. M. Vermunt-Groen; J. G. Blok- van de Poppe. .OVERLEDEN: H. O. Posthumus gmijjes-Hovij, 92 j., Crayenestern; W. Rouwer-Bongertman, 49 j., Zijlstraat; H. J. Heijerman-van Maas, 74 j., 5); Heiligland: H. Kok-Wallast, 80 j., P'i.llweg; p. Wilkes, 75 j., Westerhout- Park; W. D. Breedijk, 81 j., Hazepa- erslaan. alsmede een geid- gulden subs, tien vier jaar proeftijd, boete van honderd dagen. Mr. L. Ali Cohen voerde aan, dat verdachte de zondebok is voor een groep van tachtig mensen, van wie een groot gedeelte de publieke tribune bevolkte. Hij laakte de laffe houding van de anderen, die alleen de sensatie van een rechtzitting wilden beleven. Het breekfeest was in koelen bloede beraamd, maar verdachte had daar kennelijk niets van geweten, anders had hij zijn eigen grammofoonplaten niet meegenomen. De politierechter mr. H. J. M. Cokart wilde rekening hou den met de laffe houding van verdach- te's kornuiten en legde een maand ge vangenisstraf met aftrek op en twee maanden voorwaardelijk, benevens een geldboete van honderd gulden. Voor het afbreken van de brug bij 'Advertentie V AABE V.WIJK*ZAALBE RG ISOTHERMYL» NIEUWSTE DESSINS ^^WONINGINRICHTING BEVERWIJK Penningsveer, waarbij ook tientallen jongens en meisjes betrokken waren, die de vorige dag op de Gedempte Oude Gracht te keer waren gegaan, hadden zich te verantwoorden de 24-jarige ho telbediende uit Overveen, die de breek fuif had georganiseerd, een 23-jarige kantoorbediende uit Haarlem, en een 20-jarige declarant uit Haarlem. Het stel was, voordat het met het afbreken van de brug begon, bijeen geweest in een café bij Penningsveer, waar de jon gelui echter uitgezet werden, omdat ze te rumoerig waren. „De stemming was zo naar", vertelde een van de verdach ten. „Wij deden het zo maar. Het was niet onze bedoeling een barricade op de weg te maken." Uit het getuigenver hoor van een politieagent bleek, dat de groep min of meer slaags was geraakt met de motorpolitie. Deze was echter in staat geweest om met motoren over de balken heen te rijden. De officier van justitie wilde bij zijn eis rekening houden met de strafbladen van de verdachten. De hotelbediende had reeds vier vonnissen op zijn straf blad voor verduistering, diefstal en een verkeersdelict. De kantoorbediende is reeds tweemaal wegens vernieling ver oordeeld en de declarant had een boete opgelopen wegens joyriding. De officier was van mening dat er ernstige ongeluk ken hadden kunnen gebeuren door wat de jongelui gedaan hadden. Vier maanden gevangenisstraf, waar van een maand voorwaardelijk en twee honderd gulden boete hoorde de hotel bediende tegen zich eisen, in wie de of ficier de voorman van het stel zag. Te gen de beide anderen werden drie maan den, waarvan een voorwaardelijk, en honderd gulden boete geëist. De verdediger mr. A. R. van IJlzin ga Veenstra vond dat de drie verdach ten dezelfde straffen behoorden te kre gen. De politierechter was het daarmee eens. Hij achtte het niet bewezen dat de versperring speciaal door de verdach ten was opgeworpen, maar wel dat het verkeer in gevaar was gebracht. Hy veroordeelde hen tot een maand voor waardelijk en honderd gulden boete. HAARLEM, 12 april Op de krui sing Oranj eboomstraat-Oost-Indiëstraat is gistermorgen omstreeks kwart voor elf een 27-jarige kraandrijver met zijn bromfiets in aanrijding gekomen met een personenauto. De bromfietser gaf geen voorrang aan de autobestuurder. Zijn 23-jarige echtgenote die op de duo zat liep een hersenschudding en een ernstige vleeswond aan het been op en moest naar de Mariastichtmg worden overgebracht. De bromfietser kreeg slechts enkele verwondingen aan zijn handen. (Advertentie) X* met de opzienbarende wetenschappelijke appa- raten van K* - de Loupe Binoculaire en de p-H meter (breveté en France). Aan de hand van deze metingen geven 5 esthéticiennes u een feil- loos advies voor de enig- juiste verzorging van uw huid. HAARLEM HEEMSTEDE, 12 april Tot be sluit van het seizoen geeft de r.-k. to neelvereniging „Heemsteeds Amateur Toneel" maandag 25 april in het Mi nerva Theater een opvoering van „Tot wederdienst bereid" klucht in drie be dreven door Piet Mossinkoff. De regie is van J. J. Schelvis. HAARLEM, 12 april Het weerzien van Tsjechows „Kersentuin" in een voorstelling door de Haagsche Comedie roept onmiddellijk weer de voorstelling van hetzelfde stuk nu ruim acht jaar geleden in de herinnering op, eveneens gespeeld doo_- de Hagenaars en even eens geregisseerd door Peter Sjarow. De herinnering maakt vaak mooier, iverh??lt «^makkelijk de destijds© fei len. Maar het moet gezegd worden, dat deze nieuwe Kersentuin een summum is van toneelspeelkunst, die het on danks alles wint van die van 1951; Mu dunkt, dat Sjarow zelf dichter hij de conceptie van de bewonderde auteur is Noorse dames-dansgroep in klederdracht. het Instuif HAARLEM, 12 april - Op Tweede Paasdag is er voor de Je(*en J h r.-k. Instuif in Haarlem-Noord een hai, dat gehouden wordt in de aula van Mendelcollege aan de Orionweg. Down Town Jazz Band zal het tot middernacht duurt en onder leidig staat van de heer J. Martin, opluiste ren. Met deze bijeenkomst wordt seizoen 1959-1960 van de r.-k. Haarlem-Noord besloten. HAARLEM, 12 april Tijdens de de zer dagen gehouden jaarvergadering van de katholieke bond van vervoersperso- neel „Sint Raphael", afdeling Haar lem is de heer J. G. Roerdink als nieuw bestuurslid gekozen. De aftre dende bestuursleden N. M. van den Brande, P. M. van Steyn, J. Hageman en P. van Dongen zijn herkozen. Het lid van het hoofdbestuur de heer P. J. J. van Hout stond uitvoerig stil bij het pro bleem van het vergaderingbezoek. Advertentie ONDERTROUWD: J. P. I. C. Da- ?.lels en J. M. A. Neelissen; G. J. C. ^euteboom en H. Heddema; A. A. Ver bek en G. C. van Schie: H. J. L H. M. hsaers en J. van Spuijman; W. df t amp en A. M. L. ten Wolde; M. je Kruijf en T. W. M. Ruyter; W. Boggering en J. Guijt. MEER DAN 700 STUKS ALLE BEKENDE GOEDE MERKEN WONINGINRICHTING BEVERWIJK e verrassing in de groepstentoon stelling van negen leden van „Kunst zij ons doel", die tezamen 110 werken bijeenbrachten en daarmee volwaardig vertegenwoordigd kunnen zijn, wordt geleverd door Boudewijn J. Nel.'Zijn inzending van aquarellen en te keningen is homogeen en van een hoge kwaliteit. Met weinig omhaal toont hij het ritmisch stramien van zijn onder werp dat aan weinig méér behoefte heeft' om tot een werkstuk van inge houden spanning te geraken De anti-climax is verzorgd door J. Doeser die brutaal koketteert met fel le venijnige kleurtjes en dit bijna 'on- se'auent heeft kunnen volhouden. Het Zuidelijk landschap" (9) vertoont in mindere mate de achteloze detailbehan- deiing en de banale kleur wordt in een gedurfde voorstelling van zaken tot een oplossing gebracht. Freek Souwer bracht de beste te keningen van zijn recente exposiüe naar hier over en voegde daar nog enkele gelijkwaardige aan toe. De olieverftekeningen hebben wel een heel aparte kleur en bezitten een be paalde dwingende kracht, niettegen staande ook deze lijden aan de be zwaren die wij kortelings tegen z'jn ruimten met meerdere horizonhoog ten inbrachten. Een stuk als „Lim burg" steekt er in dit genre om z«n gaafheid boven ui' De collectie Jozef Santen heeft haar zwakke kant, maar het Bosgezicht en de drie portretten vormen daarvoor een compensatie. Een tweetal Cézan- neske figuurstukken duiden wellicht een verandering aan in zijn artistiek klimaat. Ook Margaretha Verheug toont geslaagde portretten; een krachtige aquarel en twee decoratief verwerkte landschappen bleven ons bil in de als geheel goede inzending. Een blond schilderij van Julia Gies- berts is het bloemstilleven op een keu kenstoel. In haar tekening van een rots wand komen enkele boeiende momen ten voor. BH Cor Mandersloot moeten wij al weer een paar goede portretten noe men In het portretstuk ten voeten uit van 'zijn dochter Marlies en vooral in de rake olieverfschets van „Onze strijdbare Mets" wordt men ge waar wat hij, buiten zijn genre van fors gebeeldhouwde bronzen maakten, in de vingers heeft. De collectie Hoogwout bestaat geheel uit aquarellen. Wat hij in deze tech niek bereiken kan, ziet men in de meer typische dan mooie afbeelding van een ouderwetse theemuts en in het interieur van een Frans kerkje. Potgieter tenslotte vertoont een aan tal geplamuurde spektakelstukken, die wel imponeren; zijn aandachtig geda ne schilderijtjes zoals de landschappen bij Chartres, op Majorca en bij Voge lenzang, hebben ons toch meer te zeg gen. Deze groepstentoonstelling van KZOD in het Van Looymuseum duurt tot 25 gekomen in die jaren. De toets is lich ter geworden. Dat blijkt al meteen uit de décors. Het statige herenhuis van de lieftallige Ljoebow is niet meer somber en in draperieën verhuld. Het heeft een warme goud-gele kleur ge kregen, die vóór alles menselijk is. Dit ene detail lijkt rdij typerend te zijn voor deze Kersentuin. Sjarow heeft zijn mensen de comedietoon laten be zigen, zij het dan de Russiche comedie toon die van de onze afwijkt door het zinrijk beklemtonen, het argeloos zeg gen van diepzinnigheden en het natuur lijk bewegen. De Russische comedie toon lijkt mjj natuurlijker dan die ten onzent. Sjarow heeft zich wederom de meester getoond van de fijnzinnige de tailleerkunst. Dat begon met het scheef vastgeknoopte vest van de vrij gewor den handelaar Jermolaj een prach tig genuanceerde rol van Bob de Lange, die zich bij de Haagsche Comedie ein delijk weer eens op zijn eigen niveau blijkt te kunnen bewegen en het ein digt met knappen van de snaar, dat de dood van de oude Firs begeleidt. Iede re scène is vol van deze rijke details, zonder dat er ooit één zinloos van is. Alles draagt bij tot de ene, allesover heersende voorstelling. Dat doen ook de werkelHk bijzonder mooie, sfeervolle decors van Eline van Dreght. Het gouden geel van de kin derkamer uit het eerste en vierde be drijf riep een stemming op, die van oorsprong blü en gelukkig was, maar reeds de kiem van de ondergang in zich draagt. De tuin was wellicht iets te gecompliceerd gebouwd of komt dit door de te geringe afmetingen van het toneel in de Haarlemse schouw burg? Maar het teer-groene salon in III was weer een prachtig stuk sfeer tekening. Daarbij heeft de Haagsche Comedie de attentie gehad om er re kening mee te houden dat men ook op andere tonelen moet spelen dan dat van de Koninklijke Schouwburg, zodat het hele décor op een tweetal ra men na kon worden benut. Diezelfde sfeer van weemoed trof men ook in de prachtige costuums, die Lisette van Meeteren had ontworpen. Ditmaal ge bruikte de Haagsche Comedie de bij zonder mooi klinkende vertaling van Charles Timmer. Deze Kersentuin-voorstelling is een van de zeldzame gelegenheden om een stuk te zien in een over de hele liniq uitstekende bezetting. Ida Wasserman speelde opnieuw de lieftallige Ljoebow, de vrouw die wellicht aan haar eigen onmacht om de tering naar de nering te zetten de verkoop van haar land goed te wijten heeft, maar die een le vensstijl toont, die haar tot heldin van de voorstelling maakt. Paul Steenber gen was als weleer haar broer Ljeonid, beslist zwakker van karakter getekend en door Steenbergen onna volgbaar knap gespeeld. Do van Stek als Ljoeba's dochtertje Anja speelde het rolletje zeer subtiel en met een open oog voor de speelse kanten van de rol. Annet Nieuwenhuyzen overtrof ziqhzelf vele malen als de trieste, ge kwelde pleegdochter, Warja. Temidden van de grootsten van ons toneel speel de zij haar rol perfect. Over de bijzon der mooie typering van Jermolaj door Bob de Lange spraken we reeds. En in de kleinere rollen was de be zetting al even voortreffelijk. Albert van Dalsum als de hoogbejaarde Firs, een toonbeeld van zelfbewuste lijfeigen schap die dienstbaarheid niet miskent. Hij speelde zijn rol uiterst ingehouden en als dove geïsoleerde gaf hij menig brok „angrijpend solotoneel te zien. Coen Flink speelde de idealistische stu dent Trofimow, meeslepend en welbe wust eenzijdig. Joris Diels typeerde een prachtige landeigenaar Simjonow- Pistsjik, bulderend en massief. Een knap staal van goed-volgehouden ty peerkunst bracht Fiet Dekker als de wat vreemde gouvernante Charlotta. Broes Hartman was een brave, onno zele boekhouder en Camille de Vries een fris en vrijziek kamermeisje. Bas ten Batenburg fungeerde als represen tant van het opkomend proletenras. J. W. v. d. V. Advertentie WONINGINRICHTING BEVERWIJK HAARLEM, 12 april MHBS ver keert de laatste weken in een uitsteken de vorm en liet Flevo gisteravond voor 35 minuten volleybal van Enkhuizen naar het Krelagehuis komen. Met 15-3, 15-2 en 15-11 bracht MHBS haar over wicht tot uiting. Kampioene in de tweede klasse B werd het jeugdige, enthousiaste Voge- lenzangse Topscore dat met 15-2, 17-15 en 15-8 Gios 2M klopte. Topscore met de dames R„ L. en B. Heemskerk, M. Roozen, A. v. Haaster, D. Verdegaal en S. Roeien, speelt zeer beweeglijk en heeft een technische vaardigheid waar men zeker op voortborduren kan. Kapioen CIOS, in de stemming van „wat kan ons nog'gebeuren" moest een punt afstaan aan Eclecta: 8-15, 15-7, 15-13 en 10-15. Voor Die Raeckse 2 stond tegen De Blinkert nog veel op het spel, want de roodwitten verkeren in ernstig degradatiegevaar. Maar al leen de eerste set stond De Blinkert af: 11-15, 15-10, 15-12 en nogmaals 15-12. In 3B had het duel tussen WIK 3 en CIOS 3 in feite de titel als inzet. Maar na een summum aan spanning werd een puntenverdeling het resultaat zodat men tot de laatste competitiedag op de afloop moet wachten. De uitslagen luidden: HEREN: De Blinkert-Die Raeckse 2 3-1; Rapiditas- PSVH 0-3; CIOS-Eclecta 2:2; PSVH- Spaarnestad 3-1: Set up-Gios 3 0-3; VVCL-Die Raeckse 3 1-3; PWN 3- CIOS 3 0-3: WIK 3-CIOS 3 2-2; Gios 2- DSS 0-3; OSS 2-De Blinkert 3 3-0; Top- score-OVRA4 3-1. DAMES: Set up-PWN 3-0; MHBS- Flevo 3-0; De Blinkert 2-JBS 2-2; Die Raeckse 3-OG 2 3-0; Gios 2-Topscore 0-3; SSO-AVC 2 3-1; Eclecta 2-Santpoort 3-0; SSO-Eclecta 2 2-2. Woensdag wordt in de grote zaal van het Krelagehuis in Haarlem, traditiege trouw de Paasvakantie voor de scholie ren van het voortgezet onderwijs inge zet met het populaire schoolvolleybal- toernooi, waarvoor weer veel belang stelling bestaat en waaraan door meer dan vijftig ploegen wordt deelgenomen. Het is spptig, in het bijzonder voor de gedupeerde leerlingen, dat enkele ie raren in de lichamelijke opvoeding meenden hun medewerking aan dit toernooi te moeten weigeren, omdat het bestuur van de afdeling Haarlem van de NeVoBo aan een verzoek van de Ver eniging van Leraren in de lichamelijke opvoeding om de ploegen naar leeftijd in te delen, niet heeft voldaan. Hoewel de NeVoBo bijzonder gesteld is op een vruchtbare samenwerking met de jubi lerende vereniging van Leraren in de lichamelijke opvoeding, ontving zij het verzoek pas nadat de inspecteur van de lichamelijke opvoeding, de heer S. HeHers zHn goedkeuring had verleend en reeds de eerste voorbereidingen wa ren getroffen. Wij willen graag als onze mening te kennen geven dat het bestuur van de vereniging van Leraren te veel de aard van het volleybal uit het oog verliest en te veel een vergelijking maakt met andere sporten, waarbij het lichamelijk contact tussen de spelers van invloed is en uiteraard de schei ding in leeftijdsgroepen van groot be lang kan zijn. Dat op het schoolvolleybaltoernooi vaak dezelfde scholen als winnaars het strijdperk verlaten, ligt niet zo zeer aan de leeftijden, maar meer aan de belang stelling voor volleybal bij de betreffen de leraren en leerlingen die vaak maan den van te voren aan de voorbereiding beginnen. Als voorbeelden kunnen we hier noemen de Rijks HBS uit Velsen, het Lourens Costerlyceum en Sancta Maria, de Rijks- en de Da Costakweek- school en voorheen ook de meisjes HBS. Met deze scholen hebben we ook de fa vorieten voor morgen genoemd. Het toernooi begint morgen om één uur en zal met een kleine onderbre king voortduren tot half negen, waar na een dozijn eerste klasse teams voor de volleybaïcompetitie zal spelen. Het duel tussen OVRA en Velox zal de twee de plaats, rechtgevend op deelname aan de promotiecompetitie voor een plaats in de overgangsklasse als inzet hebben. Bovendien zullen vijf docententeams van het J. P. Thijsselyceum, Lyceum Sancta Maria, het le Chr. Lyceum, de Technische school en de Chr. Dreef- school hun krachten meten. HAARLEM, 12 april De vlag hangt vandaag uit aan het gebouw van de tandheelkundige inrichting van de Ver eniging van Haarlemse Ziekenfondsen aan de Nieuwe Gracht, ter gelegenheid van het jubileum van de chef-tandarts de heer C. J. Wafelbakker, die 1234 jaar aan de inrichting verbonden is en bo vendien 25 jaar geleden tandarts werd. De jubilaris werd tijdens een huidi- gingsbijeenkomst, bijgewoond door alle medewerkers, toegesproken door dr. R. W. J. Schreuder namens het bestuur van de Vereniging van Haarlemse Zie kenfondsen, door tandarts A. W. Jongs- ma, uit naam van de tandartsen, en door zijn naaste medewerkster, mej. W. J. Vrugt. Tot slot sprak de jubila ris een woord van dank voor de be langstelling en de aangename samen werking in de loop der jaren. PINDA'S In de nacht van vrijdag op zaterdag hebbèn onbekenden een pinda-automaat, welke bevestigd was aan de buitenmuur van het „Panne- koekenhuisje" in Bloemendaal, ont vreemd. (Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE Eu/«tlf GR. HOUTSTR. 181 XV la li ll TEL. 14444 CINEMA PALACE: Breng de Bismarck tot zinken, 14 jaar (2e week); 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Di.: Eiland der Liefde, ontr.; Wo. en do.: In de lift naar het schavot, str. volw.; 2, 3 en 9.15 u. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Vrouwenjagers, str. volw.; 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: The young man with the horn, 18 jaar; Do.-cyclus: Indiscreet, 14 jaar. T. m. do.: 2 en 8 uur. REMBRANDT: Fen eeuwig zingen de bos sen. 14 jaar (3e week); 2, 7 en 9.15 uur; ROXY: De misdadiger in de rolstoel, 18 J. 2.30 en 9.15 uur. STUDIO: Le Clochard, a.l.; 2.15, 7 en 9.10 uur. MINERVA, Wo. en do. 8.15 uur: Room at the top, str. volw. Dinsdag 12 maart Concertgebouw, 7.30 uur: Chr. Orato riumver. o.l.v. Georg Robert. Uitvoering van de Matthaus Passion van Bach. Woensdag 13 april Concertgebouw, 8 uur: Piano-recital door Ans Boutor en Miep van Luin. Dinsdat 12 maart Bisschoppelijk Museum, 8.15 uur: Lezing door drs. H. J. A. M. van Haaren over: „De lijdende Christus-gestalte in de beel dende kunst". Woensdag lï april Vestestraat 1, 8 uur: Lezing voor de Ver eniging tot bescherming van Voetgangers. Raadhuis Halfweg, 7.30 uur: Gemeente raadsvergadering. IJMUIDEN Dinsdag 12 april Hoog water: 4.03 u. en 16.21 u. Laag water: 12.02 u. Woensdag 13 april Hoog water: 4.41 u. en 16.58 u. Laag water: 0.21 u. en 12.46 U. (Advertentie Vorig opening 4»fr Ned 1958 41/2 Ned. 1960 41/4 Ned. 1959 3*/4 Ned 1953 Staffel 1947 3Va Ned 1956 3V» Ned 1948 31/4 Ned 1950 31/4 Ned 1954 3V, Ned 1955 U B.N.G Won bouwl 6 Ned Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.V.A Senembah-Mij A.K.U Berkel Patent Calve-Delft Cert Dell Mh Fokker v. Gelder Hoogovens Müllei Co. Philips Gem bez Unilever Bllliton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn KX.M. Kon Ned Stoom b Mn K.P.M Ned Stoomv Mij v Ommeren Ned Scheepvaart Unit Rentespaarbrieven '57 Rentespaar brieven '58 23b Amsterdam *56 2% Amsterdam '56 D 2 Va Rotterdam *57 Alb Heiln kl obl 4 Hoogovens cl. Philips stocks gew. AKU nw. Slot 100V4 100% 98^ 94% 93^ 93% 90% 89 V2 10911# 265 112 166 V2 540 502 303 753 177-.50 367 264 Va 668 454% 861 791 355 155.10 140% 114 179 136% 251 148 12/4 98* 92« 79V4 92% 98% 120 496% 660% 859 787% 115,20 177% 145% 645 Anaconda Copper Bethlehem Stee] Chrysler Corp. Genera] Electric General Motors Kennecott Copper Ward KLM. Montgomery Radio Corp. Republic steel Royai Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 8/4 531/j 46 V, 54 S3% 46% 77% 29% 45% 71 62% 41 35% 20% 48 441,4 20% 82 ®/4 52% 451'. 46 77% 30 45% 711, 62 41% 35% 20 47% 44% 20V, 80% Stemming: nauw. prijshoudend 'Advertentie NYLON D AC RON - IOO SOORTEN WONINGINRICHTING 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5