SaneringGroot Batelaar door deskundigen-bestuur Rotterdamse haven belangrijke factor voor geheel het land Amsterdamse koopman behoudt zijn straf NIEUW-ENGELAND Floriade-postkoets voor op vastgesteld rij schema Regeling medische hulp in buitenland gewijzigd mmmm Wraak Wigberth PAUL VLAANDEREN ïM i f* Toelichting Leger des Heils „Ontslag mr. Arendsen Hein houdt geen verband met zaak-Meulenbelt Ontwikkeling van Botlek en Euro poort mag niet geremd worden Speciale kaden voor Gerechtshof veroordeelt hem tot vijftien maanden met aftrek Londonair Slechte wegen hebben voertuig bijna uit elkaar gerammeld ZIEKENFONDSRAAD Geen vergoeding voor bepaalde groepen verplicht-verzekerden Geen reden voor beschuldiging tegen Oberlander ..NGr V) Dronken ruziemaker sloeg met rubber Oog van getroffene ernstig gekwetst Als u een sigaar neemt M VOOR DEENSE SCHILDERIJENZWENDEL atoomschepen Ons costuum Reizigers uiterst vermoeid Promotie op proef schrift over sport terreinen Poging tot moord door middel van vergif Wielrijder verongelukt WOENSDAG 13 APRIL 1960 PAGINA 3 Rechtbank Den Haag zo zondags bijvoorbeeld bij een kopje koffie, in die gezellige huiselijke sfeer, dan hebt u recht op de volle en toch zachte smaak en geur waarvoor u juist een sigaar neemt. Voor die momenten maakte Ritmeester de Fiat, de sigaar voor de ware sigarenroker. Ontdek 't. FIAT 27 ct FIAT S stuks li,W En zoekt u voor uzelf voor 'n ander moment - of voor vrien den die u op bezoek krijgt - een iets lichter rookgenot neem dan de vernieuwde Ritmeester ARISTON. 27 ct voor de man on the way up!" De man „on the way up" kiest ons Londonair-cos- tuum, omdat hij weet, dat het succes van morgen voor een groot deel bepaald wordt door zijn kleding van vandaag! y a i^m AMSTERDAM ROTTERDAM Man en vrouw veroordeeld tot twee jaar gevangenis 12 Uiterst behoedzaam vervolgen Eric en zijn kleine groepje de tocht, terug naar de ligplaats van hun boot. Een lelijke tegenvaller, want het is een haast ondoenlijke taak met dit handjevol mensen zo'n groot schip te bemannen. Doch alles is beter dan in handen van de Pieten te vallen. Om dit gevaar zoveel mogelijk te vermij den, neemt de Noorman een geheel andere koers, dicht langs de kust, waar het landschap rotsiger is en de gelegenheid voor een snelle vlucht gunstiger. Allen houden geschrokken de adem in, als de hond, die vooruit gaat, ineens stokstijf staan blijft en gromt. „Snel, verberg je tussen de rotsen", fluistert Eric zijn mensen toe. Hij beveelt de hond bij hem te blijven en sluipt met het dier langs de steile helling van de kloot, waarin zij zich juist bevinden, naar boven. De Noorman bijt zich op de tanden, als hij de troep rui ters gewaar wordt, van wie een aantal afgestegen en in druk ge sprek gewikkeld is. „Die zijn op jacht naar het een of ander, het js niet te hopen, dat ze onze sporen ontdekt hebben," mompelt Eric, voorzichtig achteruit schuivend. Doch het volgende ogenblik ligt hij roerloos en staart vol ongeloof naar de gestalte, die hij nu pas temidden van de Pieten gewaar wordt. Het is Wigberth Wigberth, met de handen op de rug gebonden, de gevangene van de Pieten. - Md AMSTERDAM, 12 april Naar aanleiding van Het op diens' eigen verzoek aan mr. G. W. Arendsen- Hein, eerste geneesheer van de in- richting „Groot Batelaar" verleend ontslag en de daarmede in verband verschenen publicaties, deelt het Hoofdkwartier van het Leger des Heils alhier mede. dat dit ontslag ingaat per 15 september. De directe aanlei ding tot het verzoek om ontslag is, dat mr. Arendsen Hein een aantal desiderata in de adviezen van een commissie-rapport gesteld, onaan vaardbaar acht. In de toelichting van het Leger des Heils lezen wij het volgende: De beveiliging van de gemeenschap tegen criminele handelingen van psy chisch gestoorde burgers leidde in 1925 tot de invoering van de zgn. psychopa- tenwetten. De tenuitvoerlegging van deze wetten maakte o.m. het bestaan van inrichtin gen noodzakelijk, waar de daarvoor in aanmerking komende delinquenten ge neeskundig behandeld werden. „Groot Batelaar" werd in 1953 door de toen malige minister van Justitie voor dit doel goedgekeurd. De medische leiding werd door het Leger des Heils opgedragen aan de psychiater mr. G. w. Arendsen Hein. De door deze op „Groot Batelaar" toe gepaste behandelingsmethode de zgn. groepstherapie was een bestaande geneeswijze, die op „Groot Batelaar" onder leiding van genoemde specialist aangepast en gebruikt werd ten behoeve van neurotische delinquenten. Van de op „Groot Batelaar" toege paste therapie en de in vele gevallen hoopgevende resultaten werd in weten schappelijke kringen in binnen- en bui tenland met belangstelling kennis geno men. Omdat de kommandant van het Le ger des Heils als niet-medicus bet raadzaam oordeelde om naast de in dienst van het Leger des Heils zijnde medici op „Groot Batelaar" ook onaf hankelijke deskundigen te kunnen raad plegen, werden enkele op dit terrein vooraanstaande figuren aangezocht zit ting te nemen in een commissie van ad vies, waarbij uiteraard overleg plaats had met mr. Arendsen Hein. De instal latie vond plaats in april 1958. Het instellen van deze advies-com missie hield geen verband met de af faire Meulenbelt, aldus de toelichting van het Leger des Heils, waarin verder wordt gezegd: De commissie bracht in augustus 1959 aan de kommandant het advies uit de leiding van de reclasseringsgemeen- schap in handen te leggen van een be stuur van o.a. medisch deskundigen en juristen, dat uiteraard juister en sneller de geëigende maatregelen zou kunnen treffen, dan wanneer deze via een com missie van advies tot stand zou komen. De kommandant aanvaardde dit advies en legde het in oktober 1959 als voorstel zijnerzijds ter goedkeuring voor aan het internationaal hoofdkwartier te Londen, welke goedkeuring in principe 10 de cember 1959 en nader gepreciseerd 16 maart j.l. werd ontvangen. De instal latie van het bestuur vond plaats op 7 april 1960. De adviezen van de commissie stel den een aantal desiderata die voor mr. Arendsen Hein onaanvaardbaar bleken te zijn, met het gevolg dat door hem 14 maart j.l. ontslag uit de functie van eerste geneesheer op „Groot Batelaar" werd aangevraagd. Dit ontslag zal ingaan op 15 septem ber a.s. De aanstelling van een nieuwe genees heer-directeur geschiedt tezijnertijd op voordracht van het bestuur, waarin als deskundigen zitting hebben, naast de voorzitter, professor dr. L. van der Horst: professor dr. mr. P. A. H. Baan, mr. J. P. Hustinx, professor dr. G. Th. Kempe. In verband met een publikatle over de op „Groot Batelaar" werkzaam zijn de ambtenaar C. Moraal, deelt het Le ger des Heils mede, dat diens samen werking met mr. Arendsen Hein altijd goed is geweest. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 12 april „Wat voor rotmanieren zijn dat om te gaan drin ken, daarna ruzie te zoeken en iemand met een rubbersiangetje op zijn oog te slaan". Dit zei de president van de rechtbank vanmorgen tegen een 21-jarige los arbeider uit Wateringen, die 1 januari van dit jaar een 23-jarige tuinder zo had geslagen dat hij met zijn rechteroog nooit meer goed zal kunnen zien. De officier van justitie eiste een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van acht maanden wegens mishandeling. Drie tuinders uit Poeldijk waren op Nieuwjaarsdag 's avonds laat in de bus van de BSM gestapt. Zij hadden het warm en zetten daarom een raampje open. Even later kwam er een groep jongelui de bus in, die op uitdagende wijze het raampje weer dicht draaiden. De tuinders lieten het maar gaan, om dat ze geen ruzie wilden hebben. De los arbeider, die het laatst de bus in was gekomen, haalde echter een rub ber slangetje uit zijn zak en sloeg een van de tuinders in het gezicht. De slag kwam zo ongelukkig aan, dat de jonge- Advertentie) KF 604 man direct naar een ooglijdersinstituut moest worden gebracht. Hij is daar enkele weken verpleegd. De oogarts die hem behandeld heeft, verklaarde van morgen ter zitting, dat kans op herstel van het rechteroog vrijwel uitgesloten is. Het gezichtsvermogen bedraagt nu slechts twintig procent van de normale sterkte en dat zal altijd wel zo blijven. De verdachte, die al eerder wegens mis handeling is veroordeeld, had er wel spijt van. „Ik was dronken, anders zou ik zo iets nooit gedaan hebben". De rechtbank zal over twee weken uit spraak doen in deze zaak. GOUDA, 12 april De 49-jarige, ge huwde D. van Alten uit Dordrecht, va der van vijf kinderen, is gistermiddag tijdens répara tie werkzaamheden van de schoorsteen van een elektriciteitsbedrijf gevallen. Hij kwam dertig meter lager op een stapel dakpannen terecht en was onmiddellijk dood. ROTTERDAM, 18 april „Rotterdam is een stad die in al haar vertakkingen afhankelijk is van het wei en wee van zijn haven. De stad is in dat verband ook belangrijk voor het achterland Wan neer Rotterdam in zijn ontwikkeling zou worden geremd, zouden mede de andere delen van ons land hierdoor ge troffen worden". Aldus zei gisteren drs. Advertentie KONINGSPLEIN KORTE HOOGSTRAAT ilrrl m'torct ren gekiekt. Gelukkig was de ROTTERDAM, 13 april Onder een brandende zon draven de paarden van de Floriade-postkoets over de Joego slavische wegen in de richting van Bel grado. In de nacht van maandag op dinsdag heeft de karavaan enkele tien tallen kilometers voorbij de garnizoens stad Nis gebivakkeerd. En da', betekent, dat men een stukje voor is op het Tij schema, een voordeel, dat men te dan ken heeft aan de activiteiten van de Joegoslavische politie. Waren de wegen tot Nis nauwelijks nog „weg" te noe men, voo.bü die plaats kreeg de koets de pas aangelegde autohaan ter beschik king. De politie heeft ook de aan de rit deelnemende journalist Bob van Dam en de fotograaf Herman Stegemann onge veer een uur vastgehouden te Nis, on der verdenking dat militaire objecten wa ren gekiekt. Gelukkig was de ongekend grote aandacht, die de Joegoslavische kranten aan Je postkoetsrit wijden niet aan de betrokken autoriteiten ontgaan. Na ingewikkelde handen- en benen-ver klaringen oegreep men dan ook, dat er slechts met vredige bedoelingen door dit prachtige land werd gereden. In ruil voor een foto van de postkoets ont ving men de paspoorten terug. De slechte wegen die men de laatste drie dagen te verwerken heeft gehad, zijn er de oorzaak van, dat de meer dan honderd jaar oude koets vrijwel uit elkaar gerammeld is. De lange boom is gescheurd en vele gaten geven de plaatsen aan, waar eens schroeven, bouten en moeren het rijtuig bij elkaar hielden. De timmerman, die ook in de equipe zit, heeft een groot deel van de dag nodig om de koets rijvaardig te houden. Voor het overige gaat bb de achttien leden van de karavaan de ver moeidheidsfactor een woordje mee spreken Men is namelijk vaak tot diep in de nacht in touw om te zorgen, dat men de andere dag weer verder kan. B. J. Udink, secretaris van de Kamer van Koophandel alhier tijdens een con ferentie, georganiseerd door de com missie contact bedrijfsleven - onderwijs Rotterdam. Spreker wees de talrijke aanwezige docenten van het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs erop, dat in de randstad Holland 2400 personen per vierkante kilometer wonen. Om aan de bewoners van dit gebied toekomstmo gelijkheden te bieden zal een sterke in dustriële expansie noodzakelijk zijn. Als oorzaak van de grote ontwikkeling die zich speciaal in het westen van het land voltrekt zag spreker de gunstige verbindingen met de zee. Deze verbin dingen zullen er oorzaak van zijn, dat ook in de toekomst de verdere vestiging van industrieën in dit gebied voortgang zal blijven vinden. Van een decentralisatie, die door ve len wordt gepropageerd, zal in de prak tijk niet veel terecht komen, omdat men de voornamelijk buitenlandse vestigin gen niet kan dwingen een andere, voor Nederland, meer gunstige plaats te kie zen. Zou men toch op decentralisatie blij ven aandringen dan is volgens spreker het gevaar niet denkbeeldig, dat be langhebbende industrieën zich elders in Europa zullen vestigen. Volgens drs. Udink was daarom ook het probleem van de decentrali satie niet zo belangrijk als wel, hoe de bevolkingstoename in dit gebied te verwerken. Spreker zag als oplos sing hiervoor het scheppen van een zo gunstig mogelijk woonklimaat in de randstad Holland. De mogelijkheden hiertoe zag hij, gelet op de adviezen van de planologische dienst, zeer ze ker aanwezig. Het gezelschap maakte eerder een bustocht door het gebied van Botlek en Europoort. In het verenigingsgebouw op het voormalig eiland Rozenburg sprak vervolgens ir. F. Posthuma, directeur havenbedrijf der gemeente Rotterdam. De Europoort zal volgens deze spre ker bestemd blijven voor schepen van ongeveer 100.000 ton. De havens en in dustrieterreinen zullen op de kop van het eiland Rozenburg nog een belang rijke uitbreiding kunnen vinden, zodra de nieuwe zeemond gereed is. Voor de ze mond, die in 1964 klaar moet zijn, Is het noodzakelijk een lange pier in zee te bouwen. Ten zuiden hiervan zal op de Maasvlakte nieuw industrieter rein geschapen kunnen worden. Vlak bij de mond, aldus de heer Pos thuma, zullen wij tegen die tijd speciale kaden moeten aanleggen voor zeer snel le stukgoedschepen en wellicht zelfs voor passagiersschepen. Het is zelfs niet onmogelijk dat hier atoomschepen ligplaats zullen kiezen. Het Botlek-ha vengebied zal bestemd moeten blijven voor schepen tot 50.000 ton. Het is tenslotte nog mogelijk een zee haven-industrie te ontwikkelen langs de oever van het Haringvliet. Naar de mening van de heer Posthuma zullen de grondstoffen voor deze Industrie met lichters via het Waterweg-complex het best kunnen worden aangevoerd. DELFT, 12 april De heer H. A. M. Hermans, ambtenaar voor de sport en de lichamelüke opvoeding alhier, zal 28 mei aan de universiteit van Leuven pro moveren tot doctor in de lichamelijke opvoeding. Hij zal een proefschrift ver dedigen, dat handelt over sportterrei nen welke door gemeenten zijn aange legd. Voor zijn dissertatie heeft de heer Hermans gebruik gemaakt van zijn ervaringen bij de aanleg van het sportpark aan de Bresserskade te Delft. AMSTERDAM, 12 april Het ge rechtshof te Amsterdam heeft vanoch tend een 49-jarige uit de hoofdstad ter zake van oplichting meermalen gepleegd en het voortgezette misdrijf tot oplich ting van twee Deense kooplieden met behulp van 48 oude schilderijen z.g. „oude meesters" veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek van het gehele voorarrest. De rechtbank had hem na een eis van twee jaar met aftrek dezelfde straf op gelegd. Hoewel hjj de straf, die de offi cier van justitie in eerste instantie had gevorderd de juiste achtte, had de pro cureur-generaal, rekening houdend met het feit, dat de koopman intussen ernstig ziek is eworden, een jaar en zes maan den met aftrek geëist. Zowel voor de rechtbank als voor het hof had verdach te ontkend zich schuldig te hebben ge maakt aan de oplichtingen. De koopman werd op !8 mei 1959 gearresteerd en bevindt zich sedertdien in hechtenis. In Denemarken heeft deze affaire, die zich afspeelde in de zomer van 1958, veel opzien gebaard in verband met de dood van "en tapijtfabrikant, toen bleek dat hij was opgelicht. Deze handelaar had 34 schilderi en gekocht van de Am sterdammer en hem daarvoor 290.000 Deense kronen (circa 150.000 gld) be taald. Deze schilderijen zouden worden doorverkocht aan rijke Brazilianen, re laties van de Amsterdammer, en de winst daarop zouden hij en de Deen sa men delen. De 48 schilderijen zouden volgens twee Nederlandse deskundigen bij gezamenlijke verkoop ten hoogste 24.640 hebben opgebracht. To-n de koopman op 16 juli 1958 met zijn Rolls Royce voorreed bij het kan toor van oen ..ndere Deen, Eric Em- borg te Aalborg, met wie hij eenzelfde transactie met IJ schilderijen zou doen, zag hij twee mannen het kantoor uit komen. Hij rook lont en vluchtte in ra zend tempo de grens over naar Neder land. De eense politie wist de Duitser August' Kinster die een rol heeft ge speeld hij le eerste wel geslaagde trans actie te arresteren. Künster werd in Denemarken terzake van medeplichtig heid veroordeeld tot ze- maanden. Tegen de Amsterdammer, die als Ne derlander niet kon worden uitgeleverd werd op verzoek van de Deense justitie een strafvervolging in Nederland inge steld. BREDA, 12 april De rechtbank heeft gisteren een inwoner van Leur, wegens poging tot moord op haar echt genoot dorr middel van vergif, veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Een verdachte uit Breda, die voor hetzelfde feit ook tot twee jaar met aftrek werd veroor deeld, werd ens voorwaardelijk ter beschikking van de regering gesteld. Tegen beide verdachten had de officier van justitie vijf jaar gevangenisstraf ge- eist. (Van een medewerker) AMSTERDAM, 13 april De Zie kenfondsraad heeft besloten, de rege ling voor geneeskundige hulp aan ver plicht-verzekerden bij verblijf in het buitenland met ingang van 1 juni te laten vervallen voor verplicht-verzeker den, die anders dan voor beroeps werkzaamheden in het buitenland ver blijven, dus bijv. voor verplicht-verze kerde vakantiegangers die een reisje in het buitenland maken. (Voor zo ver deze verzekerden geen gebruik kunnen maken van een verdragsregeling, over eengekomen met het vreemde land waarin zij verblijven, zullen zij voor een verzekering zijn aangewezen op een particuliere verzekeringsinstelling. De raad is hiertoe overgegaan, om dat zich met de toepassing van de re geling herhaaldelijk moeilijkheden voordoen onder meer ten aanzien van de controle op de in rekening gebrach te bedragen en de medische noodza kelijkheid voor het inroepen van de hulp. Bovendien beklagen de verzeker den zich vaak erover, dat de vergoe ding toch slechts een gering deel van de werkelijke kosten uitmaakt. In een ministeriële beschikking be- treffende autovervoer en reiskosten van verplicht-verzekerden wordt een recht toegekend op een vergoeding voor me disch noodzakelijk vervoer per auto in het buitenland. De Ziekenfondsraad zal nu echter bevorderen, dat die beschik king met ingang van 1 juni zodanig wordt gewijzigd, dat dit recht vervalt voor verplicht-verzekerden die anders dan voor beroepswerkzaamheden in het buitenland verblijven. Ten slotte heeft de Ziekenfondsraad besloten om ten behoeve van ver plicht-verzekerden die voor beroeps werkzaamheden in het buitenland verblijven de maximumvergoedin gen voor huisartsenhulp te verhogen tot ƒ6,- voor een bezoek op het spreekuur en tot 9,50 voor een be zoek van de arts aan de patiënt en de vergoeding voor ziekenhuisverple- ging te verhogen tot ten hoogste ƒ18, per dag. Verplicht-verzekerden, die voor be roepswerkzaamheden in het buitenland hebben vertoefd en niet van enige ver dragsregeling gebruik kunnen maken, hebben nu van 1 juni 1960 af en dit geldt ook voor het verplicht-verze kerd binnenscheepvaartpersoneel recht op volledige vergoeding van de kosten voor geneeskundige verzorging en voor geneesmiddelen, verstrekt in het tijdvak waarover de verzekering voortduurt. Met verplicht-verzekerden, die voor beroepswerkzaamheden in het buiten land hebben vertoefd, worden gelijkge steld verzekerden, die worden ver pleegd in het Nederlands sanatorium te Davos (Zwitserland). Indirect-verzekerde kinderen buiten de regeling Krachtens de oude regeling waren indirect-verzekerde kinderen tot en niet de leeftijd van 26 jaar, die in ver band met studie of opleiding in het bui tenland zijn, gelijkgesteld met ver plicht-verzekerden, die niet voor be roepswerkzaamheden in het buiten land vertoeven. Deze kinderen zullen van 1 juni af geen rechten meer kun nen doen gelden jegens hun zieken fonds en evenals andere verzekerden, die nief voor beroepswerkzaamheden in het buitenland verblijven, zijn aan gewezen op de rechten krachtens een verdragsregeling of een particuliere verzekering. De voorzitter van de Ziekenfondsraad heeft de ziekenfondsen verzocht, hem op de hoogte te brengen van eventuele moeilijkheden hierbij in concrete ge vallen, bijv. ten aanzien van kinderen. voor studie of opleiding verblijvend» in landen, waarvoor geen verdragsre geling geldt. Ten slotte heeft de voorzitter aan de ziekenfondsen verzocht, de verzekerden tijdig over de wijziging in hun recht op hulp in het buitenland in te lich ten. Wij voegen hieraan toe, dat de verzekerden goed zullen doen, in alle gevallen, waarin zij in twijfel verkeren, aan hun ziekenfonds informaties te vra gen alvorens een bepaalde stap te doen. De Ziekenfondsraad laat aan de zie kenfondsen over, of zij de hierboven vermelde regeling ook op hun vrijwil- lig-verzekerden willen toepassen. BONN, 12 april (Reuter) De open bare aanklager te Bonn zal geen be schuldigingen indienen tegen professor Oberlander, de Westduitse minister van vluchtelingenzaken, aldus een me dedeling van de Westduitse regerings persdienst. Volgens deze mededeling heeft een uitvoerig onderzoek" geen aanwüzigingen opgeleverd, dat het „Nachtegaalbataljon", waarin Oberlan der diende deelgenomen heeft aan de massamoord te Lemberg in de zomer van 1941. Een Westduitse organisatie van perso nen die onder het nazi-bewind vervolgd zijn had de openbare aanklager te Bonn verzocht een onderzoek in te stellen naar aanleiding van beschuldigingen, dat Oberlander medeschuldig is aan da Lembergse moordpartij. Bjj het onder zoek vanwege de openbare aanklager zijn Oberlander zelf en andere vroege re leden van het Nachtgaal-bataljon alsook „talrijke ooggetuigen van de mas samoord" gehoord. Bovendien werden alle beschikbare documenten over deze zaak bestudeerd. De mededeling besluit, dat de openba re aanklager, op grond van het resul taat van het onderzoek, geen reden ziet voor het indienen van een verzoek om de onschendbaarheid van de christende mocratische afgevaardigde Oberlander op te heffen. (Als lid van de bondsdag geniet Oberlander parlementaire immu niteit. Deze zou eerst door de Bondsdag opgeheven moeten worden voordat Oberlander vervolgd kan worden). Niet temin wordt verwacht, dat Oberlander voor het eind van zijn jaarlijks verlof, dat voor Pasen begint, zal aftreden we gens de kritiek op zjjn nazistisch verle den. DEN HAAG, 13 april Op de Haag. weg is gistermiddag een verkeersonge luk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 19-jarige slager J. A. Kooper, wonende aan de Monsterseweg in Loosduinen. Een chauffeur van een vrachtauto met aannangwagen reed op de Haag- weg in de richting van het centrum toen hij voelde, dat zijn aanhangwagen met iets in aanraking kwam. Hij stopte en bemerkte dat de berijder van een racefiets onder zijn aanhanger was ge komen en op slag gedood. ROTTERDAM, 12 april De sleep boot „Witte Zee" van L. Smit en Co is voor een sleep uit Rio de Janeiro vertrokken naar het Noorse s.s. „Ma- riken" (2103 brt), dat een lekkage op liep in de Zuid Atlantische oceaan, 600 mijl z.z.o. van Rio de Janeiro. <SOf?RV CAT IK OP Oit UUR <bTOOR... IK- BEN EEN NIEUWE JUFFROUW &RAY OF LOOF 'JA... QAT ZEOOEN ZE TEN MINSTE... MAAI? IK HE0 M'JNÓEHEUöEN VERLOREN, WEET U, PR. 6VM6TER BEHANDELT ME. H'J 16 20 AARDI6 allerlei pillen om ME BETER TE MAKEN, MAAR ik OCH'JN 6TEE" MEEP IN DE WAR TE RAKEN. 'i <5* DENK PAf^ IK U KAN HEL PEN... MAAR ze er u uevbr niet dat ik u HE6 BEZOCHKj

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2