FILMJOURNAAL DE HEL VAN BIRMA De zoon van de sheik Contant geld op het juiste moment De Twentsche Bank Bouw aan verpleegsters- internaat begonnen Hoofdingang ziekenhuis komt aan Kleine Houtweg Record-aantal vreemdelingen in en om Haarlem „WIR WUNDERKINDER", knappe en speelse Duitse satyre I Agenda voor Haarlem ZONWERING 1 Amsterdamsche Rijtuig Mij. N.V. I Oorlogs- of sensatiefilm The five pennies Reprises en prolongatie De gebochelde De beul van Springdale Bedrijfschap Bloembollenhandel besprak prijzen en vestiging MARIASTICHTING GAAT UITBREIDEN Nog meer plannen op stapel Uit STAD en STREEK RENAULT- BESTELAUTO'S GARAGE DEN HOUT Fa. J. P. Senft Zoon flHB r Official CHEVROLET CORVAIR dealer: "1 SLEUTEL WEG? ZATERDAG 16 APRIL 1960 PAGINA 2 Liclo Cinema Palace Frans Hals Luxor Roxy Apotheken en dokters diensten 1 ton 6700. 1,5 ton 6900.— verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening 160 kantoren in Nederland Hoogbouw Klasse Urgent Zandvoorts plannen Studio Houtplein 21 - Haarlem - Telefoon 10338 I Zie advertentie op pagina 8 Jj Films I oneel Diversen le.itoonstellingen „DE SLEUTELSPECIALIST BATA OPENT ÓEHEEL VERBOUWDE ZAAK J. Muller houdt lezing over zeegeneeskunde PAASWAKE Grote drukte in Zandvoort Nieuwe autoshowroom aan Houtplein Kadi» Moors Aannemer gereha biliteerd Waterstanden Wanneer men de film „De hel van Birma" heeft gezien, vraagt men zich af wat nu feitelijk de opzet is geweest van hen die deze film gemaakt heb ben. Is dit werkelijk een oorlogsfilm, die de glorie van de Britse strijdkrach ten verkondigt en aldus terecht of ten onrechte bedoeld is om het volk bekend te maken met de verschrikkin gen van de strijd? Cf zit hier toch een addertje onder het gras, en heeft men dit verhaal slechts aangewend om een serie gruwelijkheden te vertonen, die het op sensatie beluste publiek kunnen bevredigen. Men vergeet in ieder ge val niet gemakkelijk, dat Hammer, die deze film geproduceerd heeft, ook pro ducent is van de beruchte Draculagrie- zelfilms. Waar het in deze film om gaat? Een van de hoofdmacht afgesneden Brits legeronderdeel baant zich onder com mando van een keiharde kapitein een weg door de Birmese jungle. Men vindt rust in een nederzetting, maar men wordt door de Japanners overvallen. De Britten weten de Japanners te ver drijven en nemen een Birmese overlo per gevangen. Op het lijk van een Ja pans kolonel treft men een kaart aan met bepaalde tekens, die erop wijzen, dat de Britten verraden zijn. De Bir maan weigert de tekens op de kaart te verklaren en ondanks de protesten van een aalmoezenier en een oorlogscorres pondent laat de kapitein twee onschul dige dorpelingen fusilleren. De Bir maan bekent dan verraad te hebben gepleegd en inderdaad komt na een paar dagen een Japanse troepenmacht Danny Kaye en Louis Armstrong zijn de grote trekpleisters, die de produ centen hebben weten aan te trekken voor de film „The five pennies". De liefhebbers van jazz en de bewonde raars van Danny Kaye kunnen dus te vreden zijn. Vooral de eerste helft van de film kan men gerust goed noemen. Het is daarom bepaald jammer, dat men het ritme van die eerste helft niet prac Dan; heeft weten vol te houden. Een prach- lg duet van Armstrong en Danny Caye maakt echter heel veel goed. Al- Kaj leen al om dat fragment is de film een bezoek waard. Niet echter het ma gere verhaaltje, dat als authentiek wordt voorgeschoteld, en waarin het zesjarig dochtertje van een musicus nog wel onder de kerstboom kinderver lamming krijgt. In Cinema Palace, a.l. In Rembrandt gaat voor de vierde week de verfilming van Gulbranssens trilogie draaien onder de titel „En eeuwig zingen de bossen". 14 j. Mi nerva vertoont tot en met dinsdag „De vierkante rekruut", een lachkanon met Norman Wisdom. A.l. Woensdag en donderdagmiddag wordt er „Pechvo gels" gedraaid, van hetzelfde laken een pak met Stan Laurel en Oliver Hardy. Donderdagavond draait men „Anna Karenina" naar Tolstojs be roemde roman. Str. Volw. opzetten, tegen wie de Britten het moe ten afleggen. De Japanse commandant laat iedereen fusilleren voor de ogen van de kapitein. Deze weigert iedere medewerking aan de Japanners en laat dan uiteindelijk ook het leven. Het moet gezegd worden, dat de re gisseur zich niet heeft laten verleiden tot pompeus-doenerij. Hij gebruikt bij voorbeeld geen noot muziek. Maar on der de massale gevechtsscènes gaan helaas de echte individueel-menselijke conflicten verloren. In Lido, 14 j. (Advertentie) De film „De gebochelde" die men thans in Frans Hals kan zien, is er een van het meest orthodoxe soort: de deugd wordt grootmoedig beloond en het kwaad wordt doeltreffend gestraft. Dat het eigenlijk maar een draak is, deert de filmmakers niet want zij heb ben deze film samengesteld voor het grote publiek dat een begrijpelijke voorliefde heeft voor romantiek, en dat een geweten heeft dat doorgaans het best tevreden is met zwart en wit. De gebochelde is de overbekende ge schiedenis van Henri de Lagardère, naar de overbekende roman van Paul Feval. Verdrietig zuchten, schermen, grapjassen: alles is er keurig netjes in gerangschikt. Het genre is onuit roeibaar omdat het publiek voor dit genre onuitroeibaar is. In Frans Hals, 14 jaar. De zoon van de Sheik, die deze week in Luxor de aandacht vraagt, is zeker geen groot filmwerk. Maar aangezien zjj goed maakwerk is, en alle elemen ten bevat die samen een goéd stuk di vertissement uitmaken, kan men de film als geslaagd beschouwen. Die suc cesvolle elementen zijn in dit geval: Oosterse pracht en praal, corrupte Egyptenaren ondergronds gekuip, he vige gevechten met vlijmscherpe kromzwaarden, een zekere dosis liefd en de nodige spanning. Rekent men daarbij, dat de film is opgenomen in kleuren, dan weet men ongeveer wat men te wachten staat. In Luxor, 14 j. Haarlem Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956; Apotheek Rem mers. Kruisstraat 6. tel. 10354; Apotheek Loomeyer Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. Doktersdienst? Indien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathot, tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandartsen: (eerste Paasdag): J. W. van der Noordaa, Julianalaan 51, tel. 53247; (tweede Paasdag): M. Schutte, Bloemen- daalseweg 111, tel. 52302. Dierenarts: (eerste Paasdag): Jacoba Ha- gedoorn, Heemsteedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521; (tweede Paasdag): J. Westerman, Hartenlustlaan 7, tel. 51555. Zieken vervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: (eerste Paasdag): J. Tjak- kes. Nic. Beetslaan 6, tel. 42884. (Tweede Paasdag): dr. J. Reurink, Aerdenhoutsduin- weg 8, tel. 42962. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst (beide Paasdagen)J. An thony Bosch, Bloemendaalseweg 84, tel. 52655. Heemsfede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdiensten (eerste Paasdag): W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 34606; P. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, te. 39903; (tweede Paasdag): A. Degenaar, P. de Hoochstraat 11, tel. 35008; J. van Wal- «em, Bronstéeweg 32, tel. 38377. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: (eerste en tweede Paasdag) P, M. Wijkmans, Julianalaan 152, tel. 61054. Zandvoort Apotheken: M. J. Kerkhoven-Nieuwehuis, Zeestraat 71, tel. 3073. Doktersdienst (eerste Paasdag): C. Rob bers, Koninginneweg 34, tel. 2813; (tweade Paasdag)P. Vijlbrief, Hogeweg 43, tel. 3355. Santpoort Artsen: Eerste Paasdag: M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort, tel. 02560-8410. Tweede Paasdag: Ph. J. Haselager, Hoofd straat 153, Santpoort, tel. 02560-8570. Apotheken (Beide Paasdagen en nacht dienst: Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort, tel. 02560-8284. De oprechte cowboy-film is eigenlijk onweerstaanbaar. Èn omdat zij tege moet komt aan de primitieve behoef ten van ieder mens, èn omdat zij be staansrecht verschaffen aan lelijke, maar heerlijke bioscopen als Roxy. In „De beul van Springdale" moet een jonge cowboy hangen. Hij heeft bjj een bankoverval de alom geachte sheriff gedood. Een handig advocaat weet evenwel alle oc getuigen op één na aan het twijfelen te brengen, door de door hem opgroepen stofwolken en het door hem opgeroepen hoefgetrappel. De vervanger van de sheriff is echter niet aan het twijfelen te brengen. Het slot van het liedje is, dat de jonge cow boy het leven laat zoals het be taamt echter niet aan de galg, maar tijdens een fel gevecht. In kleuren in Roxy, 14 jaar. Vanaf maandag draalt in deze bio scoop „Paniek in een wereldstad", een film met een misleidende titel. Los An gelos raakt namelijk niet in paniek, want op het ogenblik dat de burge meester een toespraak houdt om de be volking tot voorzichtigheid te manen in verband met het feit, dat een onver laat een buisje radio-actief cobalt heeft gestolen, menend met het narcoticum heroïne van doen te hebben, is de dief alweer gegrepen. Een spannende film niettemin, voor liefhebbers van dit nog al lugubere genre. In Roxy, 14 j. (Advertentie) Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 0 maanden incl. arb.loon Brandstofgebr. en onderhoudskos ten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als ge- iaden, als een personenwagen. HOOFDAGENTE: Advertentie MARKIEZEN ZONSCHERMEN lumlnlum efin Levering op korte termijn. Vraag vrijblijvend prijsopgave bij de oudste zaak van Haarlem en omstreken Nassaulaan 76 - Haarlem - Tel. 10743 Opgericht in 1878 V. -".v Y-i' Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld Opzij te leggen voor dé onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f4.000,-. Daatbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank, afdeling RR, Postbus 407, Amsterdam. ooeoooeoeooeoc HILLE1GOM, 16 april Het bestuur van het Bedrijfschap voor de Bloembol lenhandel heeft in een openbare verga dering uitvoerig gesproken over een rap port van de prij zencommissie. Deze com missie was door het bestuur van Het Be drijfschap in het voorjaar van 1959 in gesteld om na te gaan in hoeverre het mogelijk zou zijn het huidige stelsel van minimumprijzen te veranderen of even tueel te laten vervallen. Na brede discussies heeft het bestuur de eindconclusies van het rapport aan vaard. De commissie adviseert er in te „berusten" dat het huidige prijzen systeem nog een jaar wordt verlengd met handhaving van tenminste de be staande minimumprijzen. Gezien het feit, dat er de laatste jaren praktisch geen surplus is geweest, is echter de belangrijkste reden van een uitzonde ringslost voor een aantal soorten tul pen vervallen. Daar in het afgelopen jaar is geble ken dat er voldoende plantgoed aanwe zig is voor een grotere uitbreiding van het areaal dan vijf procent en er bo vendien verwacht wordt dat er komen de jaar veel plantgoed beschikbaar komt, adviseert de commissie tot een uitbreiding van het areaal voor tulpen en parcissen met tien procent en voor hyacinten met vijf tot tien procent. Uit een bespreking van het bekende SER-advies Vestiging Groothandel bleek, dat het bestuur van het Bedrijfschap zich unaniem op het standpunt stelt dat een vestigingsregeling voor de groot handel in bloembollen noodzakelijk is. Aan het begin van de vergadering heeft de voorzitter, de heer F. J.v.d. Kolk, enkele mededelingen gedaan over het verloop van de export. Vanaf 1 juli 1959 tot 2 april 1960 zijn aan bloembollen geëxporteerd bijna 71 mil joen kilogram tot een waarde van 220.7 miljoen gulden. In de overeenkomende periode van 1958-59 waren deze cijfers respectievelijk ruim miljoen kilogram en 197.6 miljoen gulden. De gewichtsstijging van de export vanaf 1 november 1959 ten opzichte van het jaar daarvoor, wordt geschat op rond 35 procent. De uitvoer in de ze periode bestaat hoofdzakelijk uit gladiolen. i HAARLEM, 16 april Zonder officieel vertoon is vandaag de bouw van het nieuwe internaat voor leerling-verpleegsters van de Mariastichting be gonnen, een ongeveer dertig meter hoog bouwwerk, dat verrijzen zal tussen de tegenwoordige hoofdgevel van het ziekenhuis aan de Kamperlaan en het hoekhuis van de Kleine Houtweg. Om half elf vanmorgen werd de eerste paal tot de nieuwbouw de grond in gedreven door Annie Schavemaker, een van de leerling-verpleegsters. Over ongeveer twee jaar hoopt men het nieuwe tehuis, bestemd voor ongeveer 130 léerling-verpleegsters, in gebruik te kunnen nemen. De bóuw-activiteit rond de Maria stichting is dan echter nog bij lange na niet ten einde. De laatste grote uitbrei ding kreeg het ziekenhuis in 1929. Het kreeg toen een outillage voor 340 pa tiënten. Nagenoeg dezelfde ruimte moet thans dienst doen voor 390 patiënten, de 60 bedden in dc nieuwe kraamkliniek Uyt dén Bosch niet meegerekend. Uyt den Bosch zal echter, wanneer de bouw plannen van de Mariastichting geheel verwezenlijkt zijn, zijn tegenwoordige bestemming weer verliezen, omdat de kraamafdeling dan in een „hoogbouw- gedeelte" i het ziekenhuiscomplex zal komen, dat, naar men hooot, over 'n jaar of vijf, zes verwezenlijkt is. Dat zal de tweede étappe zijn van het „fa- senplan" voor de nieuwbouw. Daarna worden de bestaande gebouwen gereor ganiseerd en verbouwd. De huisves ting van de religieuzen bijvoorbeeld, die thans alles te wensen laat, zal verbe terd moeten worden. Ook komt er in een vleugel een apart kinderziekenhuis, dat aan modernste opvattingen zal moeten beantwoorden, evenals trou wens de gehele nieuwbouw. Een belangrijke verandering in het aspect van de Mariastichting zal de her-oriëntatie zijn. De hoofdingang van het ziekenhuis is thans, gelijk men weet, aan de Kamperlaan. Mettertijd zou dat grote moeilijkheden gaan opleveren om dat de gemeente de Kamperlaan de be stemming van een snelverkeersweg wil geven, aansluitend op de Paviljoens laan, en voorbijgierende automobielen zijn uiteraard weinig heilzaam voor de zieken. Daarom zal in de toekomst de hoofdingang van de Mariastichting aan de Kleine Houtweg komen. Het huis van dokter Koot, op de hoek van de Van Heythuysenweg, zal daarvoor moeten worden afgebroken. De Van Heythuy senweg en de Spyckermanslaan zullen in hun geheel verdwijnen, met alle huis jes en villa's, die er langs gelegen zijn, om tuin en parkeerruimte voor het zie kenhuis te worden. Zover zal het ech ter pas over een jaar of tien zijn. Het stadsbeeld ter plaatse zal er ook enigs zins door veranderen, hoewel de karak teristieke iaat-18e-ceuwse villa's langs de Kleine Houtweg: zoals „Vreden- burch" (met zijn koepel) en het unieke VERBOUWING EN VERKOOP - B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor een krediet van 9.000 te verlenen voor de verbouwing van het huis aan de Traaf Florislaan 35 te Vo gelenzang, waarin een post van de Bloemendaalse politie Is ondergebracht. Verder vragen zij de raad akkoord te gaan met de verkoop van Hofje van Heythuysen zullen blijven zo als ze zijn. Boven dat alles uit ziet men echter de hoogbouw van vijftig meter, die dan het voornaamste deêl van het ziekenhuiscomplex zal wezen. Die hoogbouw krijgt het grondvlak en het gevelaanzicht van een kapitale L. met het korte eind naar links gekeerd. Het langste eind van de ,.L" wordt ne gen verdiepingen hoog. Alle poliklinie ken, de Röntgen-, laboratorium- en ope- ratieafdeiingen van het ziekenhuis zul len er huisvesting in vinden. Hoogbouw is uit economisch oogpunt het doeltref fendst gebleken voor een modern zie kenhuis, om het „geloop" van verpleeg sters bijvoorbeeld te beperken. Het lig gende vlak van de omgekeerde ,,L" zal uit drie lagen bestaan, bestemd voor de behandeling van de patiënten. De an dere lagen zijn bestemd voor de verple ging. Er komen afdelingen voor verlos kunde. chirurgie, psychiatrie en klasse patiënten. Binnenkort hoopt de Mariastichting ook te kunnen overgaan tot de verwe zenlijking van een „tussenfase" in de bouwplannen: de bouw van een tijde lijk paviljoen voor 54 klasse-patiënten, in de tuin en onmiddellijk langs het Spaarne gelegen. De zieken zullen van daar dus een riant uitzicht genieten. Die „tussenfase" is noodzakelijk in verband met interne veranderingen in het oude gedeelte en de bouw van het verpleeg stershuis. Wanneer de hoogbouw echter verre zen is, zullen alle paviljoens in de tuin weer gesloopt kunnen worden. Onverwacht is er de laatste weken een stormachtige ontwikkeling gekomen in de bouwplannen, vooral omdat de no dige vergunningen voor de bouw van het verpleegsters-internaat na lang wachten afgekomen zijn. De bouw van het tehuis voor leerling-verpleegsters was wel het meest urgent van al het- feen de Mariastichting zich aan uitbrei- ing wenst. De expansie-mogelijkheden van het ziekenhuis zijn beperkt tot war ten zuiden ervan gelegen is, omdat aan de andere zijden Kamperlaan, Klei ne Houtweg en Spaarne de begrenzing vormen. De /ligieuzen krijgen in de toekomst r.an de Kamperlaan de hoofd ingang tot hun klooster. Er zijn onge veer 120 religieuse verpleegsters in het ziekenhuis en 130 lekenverpleegsters van wie de helft leerling is. In de toekomst rekent men erop ongeveer 265 verpleeg sters nodig te hebben, van wie er 130 leerling zullen zijn. De leerling-verpleegsters zijn thans verspreid gehuisvest, hetgeen allesbe halve wer.selijk is, omdat de meisjes een „team" moeten vormen en gezien hun leeftijd van 18-22 jaar een zekere „opvangst" .:odig hebben. Het nieuwe Internaat zal die bieden in een gezelli ge omgeving, waar de leerlingen in hun vrije tijd volop van de buitenlucht kun nen genieten. Er zal een leken-leiding komen, met aar het hoofd een rectrix. De uitbreidingsplannen voor de Ma riastichting zijn ontworpen door het Leidse architectenbureau Van der Laan, Her-mans, Van der Eerden en Kirch. Het werk wordt uitgevoerd doo de N.V. Aannemingsmaatschappij J. P. A. Nelissen te Haarlem. HAARLEM. 16 april Er zijn de Paasdagen meer vreemdelingen dan ooit tevoren in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal gelogeerd. Hotels en pensions zijn volledig vol en er zijn ook tal van particuliere logeerbedden inge schakeld. Haarlems Bloei schat het aan tal vreemdelingen in en om Haarlem tijdens de Paasdagen op ruim tiendui zend. Daar zijn dan nog niet de „dag jesmensen" bij inbegrepeii, maar 'uit sluitend de Iogé's. Ongeveer tachtig procent van de vreemdelingen komt zoals verwacht mocht worden uit Duitsland. In de tweede plaats komen Belgen en Fran- aan de Bloemendaalseweg 25.000. de woning 229 voor (Advertentie) ZANDVOORT 15 april De burge meester van Zandvoort. mr. H. M. van Fenema, een voorstander van het plan om van deze plaats een „kurort" te maken, heeft de gemeenteraad uitgeno digd tot bijwoning van een besloten ver gadering op dinsdag 19 april. De Haar lemse arts Joh. H. C. Muller zal in de ze bijeenkomst een causerie houden over het onderwerp „De therapeuti sche mogelijkheden van zeewater en zeeklimaat". Het gebeurt maar al te zelden, dat de Duitsers, wier humor doorgaans nogal zwaar van kaliber is, een film maken waarom men fijntjes lachen kan. Dat gebeurt eigenlijk alleen maar, wanneer de makers van die film zelf ook het fijntjes grinneken kunnen op brengen. Welaan, wanneer men ko mende week „Studio" bezoekt, kan men daar zulk een zeldzaam produkt genieten. Het is de film „Wir Wunder- kinder" die Kurt Hoffmann heeft ge maakt naar een roman van Hugo Har- tung. Alleen de klank van de titel al lijkt een spel. Kurt Hoffmann heeft de hand in eigen boezem gestoken en eens de aan dacht gevestigd op minder fraaie eigenschappen van het Duitse volk. Hij doet dat luchtig en geestig, op de ma nier ongeveer die men bij oorbeeld van de Engelsen zou verwachten. In dit geval gaat Hoffmann de zelfingeno menheid van de Duitsers te lijf. De ti tel zegt dat eigenlijk al. Die is immers een variatie op de ten onzent beter be kende zegswijze „Bei uns in Deutsch- land is doch alles vie] besser". Hoff mann is een oorspronkelijk man. Dat blijkt al meteen, wanneer hij zijn pu bliek de titels van zijn film voorzet. In plaats van de gebruikelijke opdrin gerige muziek, hoort men hier een ge roezemoes van stemmen. Het contras terende spel tussen het getoonde beeld en de gesproken tekst is bepaald veel belovend. Natuurlijk slaagt Hoffmann er niet in dit speelse element de hele film door te reproduceren. Maar dat is ook niet nodig. Op bewonderenswaardige wijze slaagt hij erin het karakter van zijn als satyre bedoelde comedie te accen tueren met een optreden van het duo Wolfgang Neuss und Müller. In een soort Dreigroschen-opern-stijl zingt het duo aan de piano balladen, daarmee het karakter van de periode tussen de wereldoorlogen aanduidend. Over de zakelijke inhoud van de film zou men kunnen twisten. Voor het pro- fiteursbestaan van de nazi-bons, die na de oorlog weer een belangrijke rol speelt in het economisch leven van zijn land, weet Hoffmann geen beter einde dan een defecte lift. Het lijkt dus alle maal niet zo erg, wat er in Duitsland is gebeurd. Tenzp men hierin de erken ning wil zien, dat er niet veel veran derd is in Duitsland. Hetgeen een winstpunt zou zijn Maar Hoffmann maakt er gebruik van om aan zijn film een bnllant slot mee te geven, dat herinneringen oproept aan onze voor treffelijke „Ballade van een hoge hoed"! Voor degenen die daar belang in stellen: in Berlijn en Moskou is „Wir Wunderkinder" bekroond. Studio, a.l. CINEMA PALACE: The five pennies, a.l. 2, 7 en 9.15 uur; Zo. en ma. 2, 4.1o, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: D. gebochelde. 14 Jaar; 2, 7 en 9.15 uur; Zo. en ma. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur: Do. 2 er 8 uur. LIDO: De hel van Birma, 14 Jaar; 2, 7 en 9.15 uur; Zo. en ma. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. LUXOR: De zoon van de sheik, 14 Jaar; Do.-cyclus: De zevende sluier, 14 jaar: Vr. en di. t.m. do. 2 en 8 uur; Za. 2, 7 en 9.15 uur; Zo. en ma. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: En eeuwig zingen de bos sen, 14 jaar (4e Week); 2, 7 en 9.15 uur; Zo. en ma. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. ROXY: t.m. zo.: De beul van Springdale, 14 j.; Ma. t.m. do.: Paniek in een we reldstad, 14 jaar; za.: 2 en 9.15 uur. Zo. en ma. 2, 4.15 7 en 9.15 u.; Di. t.m. do. 7 en 9.15 u. Iedere middag, behalve beide Paasdagen, 2.30 uur: Pas op .val niet, a.l. STUDIO: Wir wunderkinder, a.l., 2.15, 7 en 9.15 uur; Zo. en ma. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Za. m. di.: De vierkante re- cruut, a.l.; Za. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zo. en ma 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; Di. 2.30 en 8.15 uur; Wo. en do. 2.30: Pechvogels, a.l.; Do. 8.15 uur: Anna Karenina, voiw. Zaterdag 16 april Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Có- medie in: „Tanchelijn" van Harry Mulisch. Regie: Henk Rigters. Zondag 17 april Stadsschouwburg: Nederlandse Comedie in. „De dievegge van Londen" van Georges Neveux. Regie: Johan de Meester. Maandag 18 april Stadsschouwburg, 8 u.: Nederlandse Come die in: „Zachtjes met de deuren" van Mi chel Fermaud. Regie: Ko van Dijk. Maandag 18 april Mendel-College, 8 uur: Balavond r.k. In stuif Haarlem-noord. ('ruquiusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend do. 1012.3T en 13.30—17 uur Zo. 1017 uur. Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg. Geopend van 1012.30 en van 1.305 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse Schooi van de 16e eeuw tot op heden (o.m Hals' meesterwerken) Geopend van 10—17 en zo. 13—17 uur) Frans Halsmuseum: Tentoonstellingen van hedendaagse grafische kunst (9 april t/m 9 mei). Van 9 april t/m 22 mei; Bijzondere avondopenstelling, 20.3022.30 uur. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse Schooi 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel Geopend iedere werkdag behalve maandag van 11—15 uur De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstntl- verheid Geopend van 10—17 uur Zon en feestdagen 13—16 uur Museum „Het Huis van Looy", Groepsten toonstelling van Genootschap „Kunst zu ona doel" Geopend dageliiks 10- van van 12.30 uur en var 13.30—17 uur. zo 14—17 uur (Van 2 tot 25 april) Kunstcentrum „De Ark". Nieuw Heilig land 13: Dagelijks geopend van 9—5 uur. Werken van Jacques Benoit (van 10 t/m 23 april). Galerie Espace, KI Heiligland 30 len toonstelling van werken van igaël Tu- markin (t/m 17 april). Geopend or werk dagen van 1117 uur). Ill 't Goede Uur, Korte Houtstraat: Ten toonstelling van de originele tekeningen van het opnieuw uit te komen tijdschrift „Zwart Wit" (de gehele maand april) Geopend dagelijks ook zo van 1022 u Advertentie LANGE VEERSTRAAT 1» - TEL. 11493 VOGELENZANG HAARLEM, 16 april Hoewel door de bouwstaking geruime tijd opgehouden heeft het Bata-schoenenbedrijf in de Grote Houtstraat te Haarlem, toch nog kans gezien voor de Paasdagen zijn ge heel gemoderniseerde zaak ter herope nen. Dat was vrijdagmorgen, toen on der de nieuwe betiteling Bata-interna- tionaal, de Haarlemse schoenwinkel bedrijf bjj kreeg. Voor de Bata betekent stand er weer een prachtig vernieuwd dit de vijfde zaak in Nederland van haar concern, waar een meer exclusieve schoen verkocht wordt. Het meest opmerkelijke van de ver bouwing, welke is uitgevoerd door het aannemersbedrijf G. F. Jansen uit Am sterdam, is wel de frontgevel. Naar ont werpen van het architectenbureau Ver- bruggen en Goldschmidt, eveneens uit Amsterdam, werd de ingang enkele me ters naar binnen geplaatst, zodat men aan beide zijden nu over ruime etalages beschikt. Het publiek wordt daardoor in de gelegenheid gesteld op z'n gemak de uitgestalde schoenen te bekijken. In dachtig de moderne eisen van de schoen koper hebben de ontwerpers de zaak geheel in een driehoeksmotief uitgewerkt De klanten zullen zich niet langer rug gelings tegen elkaar hoeven zetten, maar kunnen plaatsnemen ,lan?j hoekvormige wanden. Ook de afdelin gen voor aanverwante artikelen staan daardoor meer op zichzelf. De vloerbe dekking, gedeeltelijk plavuizen, zowel ais de verlichtingsarmaturen vertonen evenzeer de driehoeks vorm. De wanden zijn voornamelijk uit licht hout opge trokken, met hier en daar een muur gedeelte in blauw. Smaakvolle decora ties waarin schoenmodellen vervat, sie ren de wanden. Tussen de vele schoenverkopende za ken in de Grote Houtstraat en elders, slaat de nieuwe Bata-internationaal een bijzonder goed figuur. ZANDVOORT, 15 april De gemeen teraad van Zandvoort komt dinsdag 19 april 's avonds in besloten vergadering bijeen. Op uitnodiging van de burge meester zal de heer J. H. C. Muller, arts te Haarlem, een causerie houden over de zeegeneeskunde en de klimato logische waarde en de effecten daarvan. De heer Muller is een groot voorstan der van het benutten van het zeewater en het zeeklimaat ter bestrijding van allerlei ziekten en gebreken. Hij is van oordeel, dat dit aspect der geneeskun de in ons land ernstig wordt verwaar loosd. Hij zal nu de gelegenheid krij gen zijn inzichten voor de Zandvoortse gemeenteraad te ontvouwen. Kathedraal 10 uur. H. Antonius (Paterskerk) 11 uur. H. Jozef Jansstraat U uur. O.L.Vr. Rozenkrans Spaarne 11 uur. St. Jan, Amsterdamstraat 10.30 uur. H. Hart, Kleverpark 11 uur. H.H. Elisabeth en Krugerstraat H. Liduina, Rijksstraatweg O.L.Vr: Zeven Smarten, H.H. Petrus en Paulus BLOEMENDAAL: Allerheiligste Drieëenheid H. Sacrament ZANDVOORT AERDENHOUT HEEMSTEDE: H. Bavo O.L.Vr. Hemelvaart OVERVEEN SPAARNDAM BENNEBROEK Barbara, Paul 11 11 11 10.30 li uur. uur. uur. uur. uur. 10.30 uur. 11 uur. 10.30, 12 uur. 10.30 uur. 11 uur. 10.30 uur. 10.30 uur. 11 uur. sen, op de voet gevolgd door Zweden. In die landen heeft men namelijk een zeer lang Paas-weekend, dat op Goede Vrijdag of soms zelfs de dag daarvoor reeds aanvangt. ZANDVOORT, 16 april Goede Vrij dag kwam reeds een stroom (voorna melijk buitenlandse) gasten Zandvoort binnen. Op het bureau van de stichting „Touring Zandvoort" is men de gehele dag doende geweest met verstrekken van informaties en het onderbrengen van de gasten die zelf niet voor hun logies gezorgd hadden. De hotefh Pn pensions zijn nagenoeg volgeboekt e" talrijke gasten vonden onderdak bij par- ticulieren. Op het kampeerterrein ,.San- devoerde" sloegen tientallen kampeer ders hun tenten op. In de avonduren werd het "dorpsbeeld beheerst door de flanerende vreemdelingen. Een eerste teken van het naderende zomerseizoen. HAARLEM, 16 april Het automo bielbedrijf Gebr. H. F. Kimman N.V. heeft donderdagmiddag aan het Hout plein, hoek Tempeliersstraat, zijn be drijf uitgebreid met een showroom. Het pand van het voormalige restaurant „De Kleine Brinkman" ig jq vier weken tjjd omgebouwd tot een grote verkoop ruimte, waar men steeds wisselend de nieuwste modellen van de auto-indus trie kan tentoonstellen. Door de grote vensters leende het pand zich reeds uitermate voor een showroom. Nu ech ter de glas-in-lood-vensters uit de boven lichten gehaald zijn, kan het daglicht van alle kanten in het gebouw komen. Aangepast aan de omgeving waarin doorgaans wordt geplaatst, neett men ook de showroom ingericht met een betegelde vloer, houten wanden en een gedeeltelijke tuinaanleg. Het gro te podium, dat reeds in het gebouw aan wezig was, leent zich nu uitermate voor bet exposeren van de wagens. Bij ge legenheid van de opening was daarop onder meer een van de door de firma zelf gebouwde koetsmodellen, een Vic toria uit 1910, geëxposeerd. Advertentie TELEVISIE RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLEM Tel. 14609 AMSTERDAM, 13 april De aanne mer W. de <J. te Badhoevedorp, tegen wie vorig jaar een aanklacht was inge diend op grond van vermoedelijke ver duistering van een miljoen gulden, is door zijn aanklagers volledig rehabili- teerd. De rijksaccountantsdienst beeft uitgemaakt dat er geen sprake is van verduistering of van enige ander straf baar feit. Vorig jaar juli hebben twee Amster damse bouwondernemers bjj de politie te Hoofddorp aangifte gedaan van een vermoedelijke verduistering. De heer De J. zou volgens deze klacht verduis teringen hebben gepleegd len nadele van een n.v. waarbij zowel de klagers als de aangeklaagde betrokken waren. Of schoon de n.v. een winst van een mil joen gulden zou hebben gemaakt zou de heer De J. opgehouden hebben beta lingen aan krediteuren te doen. De heer De J. is naar aanleiding van deze klacht viji dagen in arrest gehouden De rijksaccountantsdienst heeft thans n® een uitgebreid onderzoek, ingesteld ir opdracht van de officier van justitie ti Haarlem, uitgemaakt dat van straf bare feiten niet is gebleken. De klager: hebben naar aanleiding hiervan de hee; De J. een verklaring gezonden waarii deze wordt gerehabiliteerd. Zondag 17 april Hoog water: 7.28 u. en 19.59 u. Laag water: 3.08 u. en 15.30 u. Maandag 18 april Hoog water: 8.25 u. en 21.07 u. Laag water: 3.51 u. en 16.19 u. Maanstand: Laatste kwartier 13.57 u.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2