Maatschappelijk aanzien van leraarsambt is hersteld Laat minister Cals zijn Mammoetwetintrekken ,95 procent van de jeugd is voor de goede zaak" m PAUL VLAANDEREN de tweelini Salarisakkoord bijdrage tot wegwerken docententekort Geen gemeenschappelijke lijst bij Europese verkiezingen Nasleep ■••VI BENDER Spui 12, Amsterdam wraak T VOORZITTER KATHOLIEKE LERAREN: MR. BEERNINK BIJ C.H.U.: Noodtoestand bij de visafslag Soekarno krijgt lening van Kadar Mr. HR. Nord verwacht in 1963 eerste Europese verkiezingen VAT 69 Boete voor Deense automobilisten verkeersf ilm Waternood dreigt in Denemarken el«jclencyrf Mê XWm Opschudding in Haagse wijk Bezwaren tegen samen voeging van klassen 1ü£ur> fro tl BEJAARDE MAN DODELIJK AANGEREDEN In Scheveningen DE EUROPESE BEWEGING U komt hem overal tegen „Pan American" wegens nalatigheid beboet Scholieren in V.S. gearresteerd Politie graaft een uur naar vermeend bedolven kind GUP FINAL WEER OP DE T.V. WOENSDAG 20 APRIL 1960 PAGINA 2 Aes tfS LIQUEUR JACOBUS BOELEN TULP-KOETS OP WEG NAAR OOSTENRIJK Examens FINEST SCOTCH WHISKY Jongelui vormden kern van anti-Joodse organisatie Artis geeft reductie 17 Nog voor Eric goed en wel uitgepraat is, ziet hij al aan de ge zichtsuitdrukking van de Pictenaanvoerder, dat zijn verzoek niet be paald in goede aarde valt. Met van woede fonkelende ogen buigt de hoofdman zich voorover. „Hoever denkt gij dat het geduld van mijn krijgers reikt? Zij legden zich bij mijn besluit neer, omdat zij begrij pen, dat mijn trots niet gedoogt, dat ik weldaden van vreemden aanneem. Nu wilt gij ook nog de enige gevangene, met wie mijn krijgers zich kunnen vermaken." Eric rilt bij deze woorden. Zwij gend loert de aanvoerder de kring rond. „Als ik je verzoek inwillig, hond, dient er iets tegenover te staan. Iets wat mijn krijgers even veel plezier verschaft als de dood van de Brit gedaan zou hebben." Een goedkeurend gemompel gaat door de rijen der Pieten en de aanvoerder vertoont een grimas, die een lach moet verbeelden. „Ge kunt de waardeloze Brit krijgen, met zes uur voorsprong, om je uit de voeten te maken. Daarna zul je de dappere krijgers der Pieten op je spoor vinden, als wolven op het spoor van een kreupele haas. Beslis!" Zwijgend wendt Eric zich naar zijn metgezellen. Svein grijnst wreed in het vooruitzicht van enige opwinding. Eric's ogen glijden langs het strakke gezicht van Bolan, Aranrad, die bleek als een dode een blik wisselt met Mildred en bemoedigend haar hand op de schouder van het wanhopige meisje legt. Dan staart de Noorman in de kalme ogen van Axe. Als er één is, die reden heeft Wigberth te haten, is hij het. Maar de boogschutter knipoogt met een onverschillige grijns. Met een ruk draait de Noor man zich om. „Aangenomen", zegt hij. „Mooi" grinnikt de aanvoer- der. „Heb dank. Over zes uur verschaft gij mijn krijgers het mooi ste feest van hun leven." (Van onze onderwijsredacteur) AMERSFOORT, 20 april In zijn openingsrede bij het openbare gedeelte van de algemene vergadering der Ka tholieke Lerarenvereniging, vandaag gehouden in het Constantijn-college te Amersfoort, heeft de voorzitter van „St. Bonaventura", drs. J. König, zijn vreug de uitgesproken over het feit, dat er in het georganiseerd overleg een salaris akkoord tot stand is gekomen. De heer König stipuleerde, dat zijn vreugde het feit van het akkoord geldt; dit wil niet zeggen, dat de leraren over de inhoud ervan in alle opzichten kunnen juichen. Het zou echter onjuist zijn te blijven staren op datgene wat niet in vervul ling is gegaan: onder de huidige om standigheden is het uiterst bereikbare gerealiseerd. Het maatschappelijk aan zien van het leraarsambt is hersteld. Het is dan ook mijn vaste overtuiging, aldus drs. König, dat het akkoord een belangrijke bijdrage vormt tot oplossing van de ernstige vraagstukken, waarmee het v.h.m.o. te kampen heeft, met name het vraagstuk van het angstwekkend tekort aan docenten. Verder sprekend over dit tekort zei de voorzitter van de Katholieke Le rarenvereniging, dat de leraren, in dien dat mogelijk en verantwoord is, bereid moeten zijn extra lessen te ge ven. Het schijnt voor te komen, dat leraren er bezwaar tegen maken meer dan 26 uren per week les te geven ook indien deze uren binnen de marge van hun volledige betrekking vallen. Indien dit waar is, moet het openlijk afgekeurd worden. Anderzijds is even wel ook onjuist de opvatting, dat aan de leraren in de volledige betrekking zonder meer eerst het voor hen gel dende maximum aantal lessen moet worden opgedragen alvorens resteren de uren toebedeeld kunnen worden aan een onbevoegde. Dit is een uiterst eenzijdige interpretatie van de onder wijskundige overwegingen, die dienen te leiden tot een zo juist mogelijke les- senverdeling over de beschikbare do centen. De heer König zei, dat het probleem van het docententekort nog even be klemmend is als het in het verleden was, al is dan de belangstelling voor het leraarsambt zeer zeker reeds gestegen. Laat men zich niet te gauw blij maken met zekere en vooral niet met onzekere cijfers, aldus spr. De jongste statisti sche gegevens kunnen wel de huidige werkelijkheid weergeven, maar ze laten niet zien hoe de werkelijkheid nu ge weest zou zijn als er een normale ont wikkeling aan vooraf was gegaan. Het is ten zeerste verontrustend, te zien, hoe zeer het aantal uiet gegeven -lessen ge stegen is in vergelijking met het vooraf gaande jaar. In de cursus 19581959 werden er 1430 lessen niet gegeven wegens gebrek aan leraren en 503 1933 niet gegeven lessen. In de cursus 19591960 zijn deze aantallen gestegen Advertentie tot respectievelijk 2172 en 417, in totaal dus 2589, d.i. ruim 650 meer of een stij ging van circa 33 pet. Daar komt even wel bij, dat iedere insider weet hoe er gemanovreerd moet worden om de les sen zoveel mogelijk te laten geven: er zijn klassen niet gesplitst, die zeker op onderwijskundige gronden gesplitst hadden moeten worden; er zijn leerlin gen geweigerd omdat er geen plaats meer was of omdat er anders zeker nog klassen bij geformeerd hadden moe ten worden enz. Het aantal van 2589 is derhalve een door allerlei factoren ge drukt cijfer en zo is het dus ook bij het cijfer van het tekort aan bevoegde leraren. Het feit, dat zich eens voor een bepaalde vacature wat meer be voegde sollicitanten presenteren dan in de laatste jaren het geval was, bewijst nog niets. Er staan in ieder geval vele gevallen tegenover met nul sollicitaties. Ik blijf het daarom betreuren, dat de minister niet is overgegaan tot het in dienen van een noodwet voor het v.h. m.o., aldus de heer König. Eén wettelijke noodmaatregel wordt wel overwogen: het samenvoegen van kleine klassen voor bepaalde lessen, ook van totaal verschillende afdelingen. Maar juist deze gedachte vervult de leraren met zorg. Wat te denken bij voorbeeld van gezamenlijk onderwijs In de moderne talen aan gymnasium- en h.b.s.-klassen en wat te denken van combinatie van M.M.S.-klassen met die van andere afdelingenDe voor zitter van de Katholieke Lerarenvere niging vroeg zich af wat er zo nog te recht kan komen van de eigen getinte vorming en van de eigen sfeer der to taal anders geaarde afdelingen. Raken we zo weer niet gevaarlijk ver verwij derd van de opvatting, dat het onder wijs op de eerste plaats vormend moet zijn? Drs. König sneed in zijn openingsrede verder onder meer aan de kwestie van de loting voor de tandartsenopleiding. Wij kunnen niet beoordelen of de capa citeit van de opleiding door bijzondere maatregelen sneller op te voeren zou zijn, maar in ieder geval kunnen wij ons niet verenigen met de oplossing van het door loting laten uitmaken wie er wel en niet mag komen. Dit zou men kunnen noemen „God zegene de greep" en dat hopen wij dan ook maar van harte, aldus spr. Tenslotte wees de voorzitter van „St. „Bonaventura" op de problemen van de leiding aan grote scholen. Deze pro blemen kunnen alleen opgelost worden door een goede en soepele regeling ten aanzien van het aantal en de positie van de onderdirecteuren en conrecto ren. De aanstelling van een administra tieve hulpkracht zal overwogen moeten worden. De vage gedachte aan nergens omschreven stafleraren biedt naar de mening van de heer König geen uit komst, zeker niet als algemene regel. layering altaen via da handal ROTTERDAM, 19 april Gistermor gen in alle vroegte heeft de Floriade- postkoets het Lunapark te Zagreb, waar de karavaan de nacht had doorge bracht, verlaten. Ze is op weg gegaan naar Maribor en de Oostenrijkse grens. Het plan, een voorsprong te nemen op het rijschema in verband met het ko mende zware Alpen-traject kon niet worden verwezenlijkt. Een ijzige regen belette de kleumende koetsiers na zons ondergang door te rijden. In Zagreb zijn speciale enveloppen en een bijzonder poststempel ter gelegen heid van de komst van deze koets hoog genoteerd geweest. De directeur van de posterijen verzekerde, dat tenminste 20.000 van deze bijzondere enveloppen zijn verzonden. Ook de gewone uitgaan de post werd van het bijzondere stem pel voorzien. De koets zelf beeft 270 bij zondere enveloppen mee naar Nederland genomen, die na te zijn afgestempeld worden teruggezonden. SASSENHEIM, 20 april Maandag- tvond te 21.30 uur werd de 88-jarige J. van Tol, uit Huize St. Bernardus, ter hoogte van de bushalte Zuiderstraat door een personenauto bestuurd door J. S. de R. uit Oegstgeest aangereden en op slag gedood. De auto kwam uit de richting Haarlem. Van Tol, die niet best ter been meer was, stak van het westelijk gelegen trottoir de Hoofdstraat over en werd midden op de weg aangereden met bo vengenoemd nadelig gevolg. Dr. van Raaij verleende eerste hulp en liet het stoffelijk overschot naar Huize St. Bernardus overbrengen. De auto, die flink beschadigd was, werd in beslag ge nomen. De politie stelt een onderzoek in. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 20 april De voorzit ter van de Christelijk Historische Unie, mr. H. K. J. Beernink, heeft op de jaarvergadering van zijn partij vanmor gen medegedeeld, dat de CHU „met hartelijke instemming" enige voorstel len van het kabinet de Quay heeft be groet. Dat waren het voorstel tot be lastingverlaging van ongehuwden, tot opheffing van het grootboek woninver- hetering en tot het verlenen van finan ciële steun voor vestiging en uitbrei ding van industrie vooral in de noorde lijke provinciën. Van de andere kant. had mr. Beernink de nodige kritiek op hét kabinet. Hij zei o.m., dat de CHU het liefst zou zien, dat minister Cals de z.g. „Mammoetwet" in zou trekken. Voorts liet hij enige scepsis blijken ten aanzien van de vrijere loonvorming. Hij zei het te betreuren, dat de zaak ver schrikkelijk ingewikkeld is gemaakt en vroeg zich af of er voldoende garanties zijn, dat de werknemers met de laag ste lonen voldoende aan hun trek ko men. Hij vreesde ook. dat de regering te maken zal krijgen met „knelpunten bij de woningbouw. Hieronder verstond de heer Beernink de pogingen van minis ter van Aartsen om in de sector van de promiebouw te komen tot de bouw van goedkope woningen. De partijvoorzitter van de CHU was van mening, dat bet overheidspersoneel in het algemeen niet ontevreden zal zijn met de salaris verhoging van vijf procent. Daartegen over stelde hij de onjuistheid van de korting van de pensioenen in verband met de AOW en de AWW. Mr. Beernink stond op het standpunt, dat het brood nodig is, dat het kabinet het tempo van de ontwikkeling in Nieuw Guinea zal op voeren. Voorts merkte hij op, dat ten aanzien van de noordelijke provinciën een flink bedrag op de Rijksbegroting uitgetrokken zou moeten worden om rechtstreeks aan de provinciale bestu ren van Groningen, Friesland en Drente ter beschikking te stellen. Deze bestu ren achtte hij beter dan welke bewinds man of ambtenaar in Den Haag ook in staat om de gelden voor deze provin ciën het best te kunnen besteden. DEN HAAG, 19 april Naar de redersvereniging „Scheveningen" mee deelt is vorige week wederom een be spreking gehouden tussen de gedele- eerde van de gemeentelijke stichting cheveningse Visafslag en een depu tatie van de Scheveningse rederij en visgroothandel over de toestand aan de afslag. Bij deze bespreking was ook de hoofdarchitect van Gemeentewer ken, de heer A. S. Schamhart aanwe zig. Zoals bekend is door de vernieuwing van de vloot de aanvoer van verse ha ring en verse vis zodanig toegenomen, dat de ladingen in de te kleine vishal niet meer behoorlijk gelost kunnen wor den. Afslag en rederij hebben reeds noodmaatregelen genomen om op druk ke dagen meer schepen dan tot nu toe te kunnen lossen. Daarnaast wordt over wogen om de overkapping, die in de zo mer voor de afslag van maatjesharing gebruikt wordt, voor de wintermaanden geschikt te maken voor het afslaan van verse haring en verse vis. De vernieu wing van f'e vloot vindt echter gestadig voortgang. In januari 1961 zullen er weer zes grote schepen meer aan de visserij deelnemen. Men rekent er op, dat de nieuwe vishal pas medio 1963 ge reed zal komen. In de jaren 1961, 1962 en de winter van 1963 zou dus bij een steeds uitbreidende vloot nog met de huidige apparatuur gewerkt moeten wor den. Van de zijde der gemeente bestaat alle begrip voor de moeilijkheden. De toezegging werd gedaan, dat de grootst mogelijke spoed betracht zou worden en dat met de „planning" van de bouw met de noodtoestand rekening zal wor den gehouden. UTRECHT, 19 april Rijksuniver siteit: semi-arts; mej. A. Marres, Maas tricht; arts: mevr. G. Dunnewold-Min- nema, Vinkeveen, J. Serrarens, Roer mond, t Wat de plannen betreft tot samen werking van de christelijke partijen bij Europese verkiezingen, wil de CHU volgens de partijvoorzitter niet ver der gaan dan het verbinden van lijs ten, om stemmenverlies te voorko men. De suggestie, die gedaan is, om bij zulke verkiezingen de KVP, de AR en de CHU met een gemeenschappe lijke kandidatenlijst te doen uitkomen, wees mr. Beernink van de hand. In de CHU is de verhouding tot de AR-partij bij alle kiesverenigingen in studie, Dit geschiedt op basis van een interim-rapport, dat ter vertrouwelijke kennisneming aan de besturen van de ze kiesverenigingen is toegezonden. Het bestuur van de partij wacht de reacties af. Het advies van minister Zijlstra aan de AR- en CH-jongeren, om een doorbraak naar elkaar te forceren, noemde mr. Beernink „te simplistisch". Wie een dergelijke doorbraak anno 1960 zou forceren, zou stukken en brokken maken, aldus de voorzitter van de CHU. Hij wees ook de gedachte van een Ne derlandse CDU af. BOEDAPEST, 20 april (U.P.I.) Ra- dio-Boedapest deelde gisteravond me de, dat Hongarije aan Indonesië kredie ten op lange termijn heeft toegestaan en in de toekomst economische en tech nische bijstand zal verlenen. Dit staat in het communiqué over de besprekin gen, die president-Soekarno en minister Soebandrio vorige week met partijleider Kadar en tal van Hongaarse regerings leiders hebben gevoerd. Radio-Boeda- pest deelde niet mee, waarom dit do cument eerst thans is gepubliceerd. President Istvan Dobi zal „te gelege ner tijd" een bezoek aan Indonesië bren gen. Zowel de Indonesische als de Hon gaarse regering zijn van oordeel dat de Afrikaans-Aziatische landen op een top conferentie vertegenwoordigd dienen te zijn. Hongarije steunt de Indonesische aan spraken op westelijk Nieuw-Guinea en beide regeringen veroordelen de apart heidspolitiek m Zuid-Afrika. (Advertentie) water scheertl Palmolive garandeert U zachter en gemakkelijker scheren öf Uw geld terug I AMERSFOORT, 20 april In een door de Europese beweging in Neder land in het „Evert Kupersoord" te Amersfoort belegde driedaagse confe rentie over „Opvoeding tot Europa" zei prof. dr. H. Brugmans gisterenmiddag in zijn inleidend woord, dat de Europese beweging geleidelijk van zijn fase van propaganda is gekomen tot een stijl, die sterker gericht is op de realiteit van de Europese eenwording. Het is nu allereerst een taak van voorlichting geworden en het is begrij pelijk, dat men zich daarbij ook richt tot de jeugd via het onderwijs, zonder nochtans aan de jeugd een doel op te dringen, dat ons dierbaar is. Maar de tunnel is aan twee kanten uitgeboord, aldus prof. Brugmans, ook van de kant van het onderwijs, nu er vragen komen uit de kring van de jonge generatie. Voor de ouderen is de Europese proble matiek een stuk nieuwe politieke, so ciale en economische werkelijkheid, waarvoor we een vorm moeten vinden. De jongere generatie weet, dat de Euro pese eenwording het belangrijkste aan de markt is op het gebied van de pro blematiek. Een zaak, die hen het diepst zal beïnvloeden en waartegen de jonge ren ongetwijfeld „ja" zullen zeggen. Bij de jeugd is men zeker voor 95 procent voor die goede zaak te vinden, zo meent prof. Brugmans. Mr. H. R. Nord, voorzitter van de Europese beweging, gaf zijn visie op „Tien jaar Europese integratie". Snellere realisering Ten aanzien van de Euromarkt is het zo, dat men tot een snellere rea lisering van de verdragen moet ko men, nu het bedrijfsleven zich vlug ger op die markt instelt dan men had (Advertentie) (Advertentie) de man die weet wat bij wil en een goede smaak heeft. Htj schenkt graag een glas kunnen vermoeden. De aanvankelijke periode van twaalf tot vijftien jaar kan minstens worden teruggebracht op acht jaar. Er is een zeker optimisme over de ontwikkeling van de gemeen schappelijke markt, maar negatief is in de politieke sfeer de opleving van nationale tendenzen in landen als Frankrijk en Duitsland, waarbij moet worden opgemerkt, dat de pers uit die landen op haar beurt verklaart, dat er van eenzelffe opleving in Ne derland sprake zou zijn. Het is van grote betekenis, zo besloot mr. Nord rijn inleiding, dat de burgers van Európa ook Europese kiezers zullen zijn. Het ontwerpverdrag voor Europese ver kiezingen is inmiddels aan de plenaire zitting voorgelegd. Het is waarschijn lijk, dat het vrije Europa in 1963 zijn eerste rechtstreekse verkiezingen kan hebben. KOPENHAGEN, 19 april Deense automobilisten die in de komende maan den betrapt worden op kleine verkeers overtredingen zullen de keus hebben uit twee veroordelingen, nl. het beta len van een boete of het bijwonen van een verkeersfilm van een half uur. WASHINGTON, 19 april (Reuter) Het Amerikaanse federale bureau voor de burgerluchtvaart, ile FA4, heeft de luchtvaartmaatschappij „Pan Ameri can World Airways" beboet met 2000 dollar wegens nalatigheid bij het onder houd en de controle van een „Boeing 707"-straal verkeersvliegtuig. Het toestel was op 16 januari j.l. kort na dP start uit New York voor een vlucht naar Parijs weer naar de lucht haven Idlewild teruggekeerd. Toen de bemanning bemerkte dat een aantal snelheids- en hoogtemeters niet werkte, liet zij een grote hoeveelheid brandstof weglopen, waarna de machine veilig op het New Yorkse vliegveld landde. De FAA verklaarde dat indien het vliegen op deze instrumenten noodzake lijk was geweest (de bemanning kon de nodige gegevens nu nog van de ver keerstoren ontvangen) een ongeluk niet denkbeeldig zou zijn geweest. Op eerste Paasdag liep ik met mijn zoon te wandelen, toen er een auto langs het trottoir stopte. Er stak een hand uit het raampje, die min of meer bevelend naar mij wenkte. Ik trad dus op het vehitel toe en hoorde: „Koikenhoof, bitte". Nu ben ik van mening dat je niet eeuwig kunt blijven mieren en bovendien hadden we net een verdrag gesloten. Ik trachtte dus in mijn beste Duits de weg naar onze mooie Keuken, hof uit te stippelen. Toen ik uitgesproken was bleek de man mij echter toch niet helemaal te hebben begrepen, want hij vroeg ten minste aarzelend: „Bitte?" Ik herhaalde een gedeelte van het door mij ontworpen reisplan en nu had ik, geloof ik, raak geschoten. De rei ziger liet althans een min Of meer geestdriftig: „Danke schön" horen. „Bitte," zei ik. Mijn zoon en ik vervolgden onze weg. „Die meneer was een Duitser", legde ik uit, want die jongen dacht natuur lijk dat het mij in het hoofd was ge schoten. „O", zei hij „mijnheer Duitser". En stralend voegde hij er aan toe: „Bieten, he?" „Ja", antwoordde ik „bitte". En nu ving hij zoetjes aan te zingen: „Bieten, bieten, bieten, bieten Advertentie KOPENHAGEN, 19 april In Dene marken wordt dit jaar waternood ver wacht als gevolg van de droge zomer van vorig jaar. Deskundigen zien de toekomst somber in en men verwacht dat in de komende weken reeds beper kingen op het waterverbruik, zoals een verbod om tuinen te besproeien, zullen worden afgekondigd. Volgens deskundigen bevatten de on dergrondse waterbekkens minder wa ter dan ooit te voren. In vele delen van Denemarken ligt het grondwater peil anderhalve meter dieper dan nor maal vooral als gevolg van het feit dat men vorig jaar deze reserves duchtig heeft moeten aanspreken. Daarbij komt dat in de afgelopen winter minder sneeuw en regen is gevallen dan nor maal, terwijl bovendien de sneeuw is gesmolten terwijl de ondergrond nog bevroren was, zodat het smeltwater niet in de ondergrondse vergaarbek kens is terechtgekomen, doch afge vloeid naar zee. JACKSONVILLE, 19 april (Reuter) Zeven leerlingen van een middelbare school in Jacksonville (Florida) zijn maandag gearresteerd. Zij vormen vol gens de politie de kern van een anti- Joodse en de negers vijandig gezinde organisatie. De jongens kwamen elke week in het geheim bijeen. Zij droegen armbanden en hun leider had een jas- ie met een hakenkruis erop. De politie leeft veel propagandamateriaal In be slag genomen, waaronder boeken die Hitier prijzen. beursf 11 I /Ju i I.V. Tentoonstelling van kantoor machines kantoormeubelen en kantoor uitrusting AMSTERDAM 19 tlm 27 april I960 Manifestatie van de snel groeiende Hnechaniisedng en automatisering in het moder ne bedrijf. Geopend op werkdagen van 10-18 uur. Op maandaq 25 en dinsdag 26 april ook van ,19.30-22.30 uur. Toegang f. 1.50 Neem een voordelig N.S.-kaartje inclusief tram, bus en toegangsbewijs. DEN HAAG, 20 april De beman ningen van drie brandweerwagens en enige politie-auto's zijn gisteravond on- gevfer een uur aan het graven geweest in een stuk weg in aanleg langs de Mep- pelweg. Oorzaak van deze activiteit was het alarm van een kind, dat plotseling een speelkameraadje miste en dat vrees de, dat het makkertje in een kuil be dolven was. Het fors aangepakte graaf werk leverde echter geen resultaat op en de grond ter plaatse was dermate vast, dat het uitgesloten leek, dat hier een kind bedolven was. Waarschijn lijk is het groepje kinderen, dat hier een vuurtje aan het stoken was, uiteen gestoven bij de nadering van een sur veillerende agent, waardoor het misver stand van het bedolven kind ontstond. Het vermeende ongeluk bracht In de wijk „Bouwlust" honderden auto's dul. zenden bromfietsers en vele duizendw mensen in beweging. (Advertentie) In onze toonzaal kunt U kiezen uit een keur van kleine piano's. Piano's die „passen" in elk interieur... en in elk budget! Bel of schrijf om onze foto-brochure I Arnhem Breda leiden Rotterdam AMSTERDAM, 9 april Vanaf 1 mei krijgen de bejaarden een speciale reductie op de abonnementsprijs van Artis. Bejaarden, die in instellingen worden verzorgd, kunnen zelfs nog goedkopeie jaarkaarten krijgen. Ook jongelui tot en met negentien jaar kunnen reductiekaarten kopen, terwijl dezelfde regeling van kracht is voor leerkrachten bij het voorbereidend-, la ger- en middelbaar onderwijs. Ook voor invaliden een reductie op de jaar kaarten ingesteld. Verenigingen, instel lingen en dergelijke kunnen voor hun leden bij afname van tien stuks of een veelvoud daarvan doorlopende jaarkaar ten verkrijgen. LONDEN, 19 april De finale van het toernooi om de Engelse voetbalbe ker tussen Wolverhampton Wanderers en Blackburn Rovers, die op 7 mei in het Wembleystadion te Londen ge speeld zal worden, zal ook in Neder land over de televisie worden uitge zonden. MEEWERKEN ZE&r U 'i IN WELK OPZICHJ 1 wat weer ik van juwelenroof en ONTVOeUlNó U SPREEKT IN RAAD 6ELEN VOOR M'J, MENEER VLAANDEREN OH JA? MAAR WAT KUNT U BEW'JZEN- ENEER HAANDEREN? WAREN RAAP 6EL0N, SVMSTER- MAAR NU WETEN WE VRIJWEL ALLE ANTWOORDEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2