Noodoplossing beïnvloedt urgentie nadelig VELU I Felle brand in benzine- handel te Hoofddorp Agenda voor Haarlem Bloemendaalse raad bespreekt nota bouw nieuw raadhuis Sportshirts Elmior Fablo Belastingheffing onbillijk in vergelijking met vóór 1940 SEMINARIE HAGEVELD WINT MET 9-1 VAN LTS-ELFTAL AGRARISCH PLAN NOORD-HOLLAND Grote Houtstraat 96, tel. 12210 St. Jorisdag in Haarlem Schade van ongeveer half miljoen door verzekering gedekt 46 woningen voor Rivierenbuurt in Heemstede RENAULT- BESTELAUTO'S GARAGE DEN HOUT VRIJDAG 22 APRIL 1960 PAGINA 5 Geen verwijt Biljarten Kampioenschap hoofd klasse libre Burgerlijke Stand Haarlem Rijke collectie Trenco Prijzen vanaf f 13.00 lazy day happy day Elianto Hurricanee Terlenka Garantie Voetpad en éénrichting Stadsbibliotheek krijgt open uitleen 1 ton 6700. 1,5 ton 6900.— Haarlemse bloemenmeisjes zondag naar Limmen DrLucas voor K.V.P.'Bloemendaal ■«lil r Vat tijdens vullen overgelopen I euitoonstellingen Nieuwe verwarming in de schouwburg Volgend jaar algehele verbouwing VOLKSTELLING KOST 54.000 40 jaar politiesport 500 SUBSIDIE VOOR EVENEMENTEN K.L.M.-prijsvraag voor ouders emigranten Botsing op Leidsevaart Geldontwaarding J aarvergader ing K.N.B.R.D. F. J. van der Groep kandidaat penning meesterschap Onderwij svoorsteller van B. en W. van Heemstede tel. 1 Schoolvoetbaltoernooi In Concertgebouw 2600 bejaarden ge noten van cabaret Korter werken bij Conrad Stork Hijsch W aterstanden Beurs van Amsterdam ge M - Beurs van New York BLOEMENDAAL, 22 april „Het gaat er nivj niet om, wanneer het nieu we raadhuis er komt, maar dat het er komt", zei gistermiddag burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller in de Bloe mendaalse gemeenteraadszitting tijdens de behandeling van de nota over de voor genomen raadhuisbouw. De nota was door het college van B. en W. samen- gesteld, nadat enkele maanden geleden et WD-raadslid, de heer Biickmann had geïnformeerd naar de stand van za ken. Uit de nota zijn twee dingen wel heel duidelijk geworden: 1. B. en W. van Bloemeiidaal houden vast ".an het oorspronkelijke plan en wijzen elke noodoplossing van de hand en 2.verwezen- lijking op korte termijn wordt bemoei lijkt door gebrek aan geld en door het (voorlopig) uitblijven van de rijksgoed keuring. Ook gistermiddag heeft Bloemendaals burgemeester er bij de raad met klem op aangedrongen geen noodoplossingen te treffen, zoals die door de heer Biick mann namens zijn fractie werden ge suggereerd en later door wethouder mr. Wildt Meyboom zelfs werden aanbevo len. „Elke noodoplossing beïnvloedt de urgentie nadelig", zei burgemeester Peereboom Voller. ,,Als de urgentie ver valt betekent dat, dat de bouw naar de verre toekomst wordt verschoven". Daar komt bjj, zo betoogde -nij verder, dat noodoplossingen vreselijk duur zijn en dat van het bestaande gebouw nooit en te nimmer een raadhuis is te maken. De plaats van Bloemenheuvel is des tijds bijzonder goed gekozen en het col lege heeft over deze keus nog altijd geen spijt. Naar aanleiding van een opmer king an de heer Bückmann, dat het destijds geraamde bedrag van 1.6 mil joen beslist onvoldoende zou zijn voor de verwezenlijking 'an de raadhuisplannen zei de heer Peereboom Voller, dat over de uiteindelijke kosten niets met zeker heid valt te zeggen. Uit zijn hele betoog bleek duidelijk, dat hij vast wilde hou den aan wat men zich tien jaar geleden voorstelde, toen men besloot het buiten Bloemenheuvel voor de bouw van een raadhuis aan te kopen. „Er zijn dan wel tien jaar verstreken zonder dat er iets gebouwd is, maar wij zijn in ieder geval tien Jaar dichter bij de oplossing geko men", luidde zijn optimistische commen taar op een pessimiistische geluid van wethouder Wildt Meyboom. Er zijn nog enige mogelijkheden voor betere huis vesting van het raadhuispersoneel 'Ook zal worden geprobeerd of het jachthuis van Elswout als trouwzaal kan worden gebruikt. De opzet is er een ontvangst centrum voor het Bloemendaalse ge meentebestuur van te maken. Blijkens de agenda was aan de raad een krediet gevraagd voor de bouw van een nieuwe christelijke ULO-school aan de Rüperweg. Het daarop betrekking hebbende voorstel was alleen aan de le- HAARLEM, 22 april Thans zijn de eerste publicaties verschenen over het Agrarisch Plan van de provincie Noord- Holland. Deze uitgaven betreffen twee algemene rapporten, te weten een over „Doel en opzet" en de ander over „Overzicht van de land- en tuinbouw jn Noord-Holland". Voorts is er een re gionale studie over de Eilandspolder ver schenen. De publicaties zijn verkrijg baar bij de Provinciale Griffie, Dreef 3 te Haarlem. HAARLEM, 22 april De heer Peru- kel staat met acht punten uit vier ge speelde wedstrijden aan de kop in ae wedstrijden om het kampioenschap van het district Haarlem van de hoofdklasse Libre-biljart. De stand is tot op heden: Gesp. Gew. Car. Brt. Moy. Pnt. Perukel 4 4 1000 79 12,65 8 Dekker 4 3 903 79 11,43 6 Broertjes 3 3 750 70 10,71 6 Bosse 3 2 681 58 11,71 4 Kiekens 3 1 549 66 8.31 2 de Bruin 3 1 454 60 7,56 2 v. Noort 4 0 627 92 6.81 0 Kraaijer 4 0 6,39 94 6,79 0 BEVALLEN van een zoon: H. M. van den Berg-Verdonk; P. Hellebre- kers-Meuwissen; E. T. Maasdam-Ku- batz; J. Koopman-Verhaar; A. M. M. de Bruin-de Jong; A. C. van der Staay-de Vries; H. J. Smink-de Bruin; W. G. Wissink-LambooijG. Schrijver- Hoving. BEVALLEN van een dochter: J. C. Berkelbach van der Sprenkel-Lodder; J. G. M. Kwakkenbos-Sikking; M. A. T. van der Voort-Koldenhof. OVERLEDEN: J. M. v. d. Linden- van Orden, 66 j., Kamperlaan; D. Brands, 10 m., Aert van der Leeuw straat; M. Konings-van der Meulen, 53 j., Vondelweg: B. Groenendijk, 79 j., Maerten van Heemskerkstraat; C. Berths, 81 j., Gasthuisvest; L. C. M. Berths, 81 j-, Spaarneoogstraat; J. L. Nanninga, 63 j., van Riebeeklaan. ONDERTROUWD: H. J. Smits en V. A. M. van Waard. GEHUWD: G. M. Kostermans en E. J. H. Hooij; H. J. van Andel en M. U. Lazet; W. Nooij en A. M. C. Bouwens. (Advertentie) den van de gemeenteraad verstrekt. De heer Vliegen van de Partij van de Ar beid zei, dat voor de lijdensweg, die de school in de loop der jaren had afge legd, het gemeentebestuur geen enkel verwijt treft. Daarvoor zijn hogere in stanties verantwoordelijk. De fractielei der van de Prot. Chr. Groep, jhr. Van Lennep uitte zich In eendere bewoor dingen. Zonder hoofdelijke stemming vo teerde de raad het bedrag van x-gul- dens. Over het bezoek aan Elswout in het vorige seizoen was de heer Fijen van de KVP zeer te spreken. Dat bezoek zou nog gestimuleerd kunnen worden, wan neer er een theehuisje wordt gebouwd, meende de heer Vliegen, die daarmee een oud (stok)-paard van stal haalde. Het werd nog altijd niet in de bek ge keken, gelijk bleek uit de toezegging van burgemeester Peereboom Voller, dat B. en W. de kwestie nog in beraad heb ben. Loffelijke woorden aan het adres van de initiatiefnemer van het Wethouder van Gelukpark liet de fractieleider van de WD, de heer Tirion horen, toen de kwestie van de uitbreiding van het duin- meer aan de orde kwam. „Wat particu lier initiatief al niet vermag", zo onge veer luidde de kern van zpn „geluk"- wens. De gemeente heeft voor dit toe komstige recreatie-oord niet veel kosten behoeven te maken. De burgemeester deed ook een duit in het zakje en deel de de raad mede, dat Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland evenzeer enthou siast zjjn voor wat er aan de Zeeweg gebeurt. „U kunt ervan verzekerd zjjn, dat het park 29 maart van het volgend jaar open gaat". Gedempt applaus van de raadsleden. Minder helder waren de discussies naar aanleiding van een voorstel van B. en W. om garant te zijn voor een geldlening van 7600, welke het bouw fonds van Nederlandse Gemeenten be reid is aan te gaan met de stichters van een tennisbaan aan de Ruys de Pe- rezlaan. In de vorige raadsvergadering was deze kwestie al uitputtend behan deld. De moeilijkheden begonnen toen de heer Tirion wethouder Wildt Mey boom vroeg of iedereen lid van de be trokken vereniging kon worden. Ja, luidde het antwoord. Er zou verder niets gebeurd zijn, wanneer de wethouder daaraan niet had toegevoegd, dat hel bestuur natuurlijk wel enige prioriteit zou verlenen aan de mede-oprichters, wanneer de speeltijden zouden worden verdeeld. „Het moet een open vereni ging worden zonder prioriteit", zei de heer Tirion en hij maakte van deze op merking een voorstel, dat door twee van zijn fractiegenoten en door de heer Van Haaster van de KVP werd gesteund, maar dat door tien leden van de raad werd verworpen. Die tien leden hadden de woorden van de heer Vliegen ter harte genomen, die voor de stemming beweerd had, dat het bestuur dat zelf diende te beslissen en dat het toch al voor grote moeilijkheden voor wat de ve deling van de speeltijden zal worden ge plaatst, want met veertig man op een tennisbaantje spelenMet de garan tie gingen elf raadsleden akkoord. Te gen waren de heer Tirion en zijn twee fractiegenoten. Op het ogenblik wordt onderzocht m hoeverre het mogelijk is, dat op de Duinlustweg éenrichtingverkeer wordt gevoerd. Dat deelde burgemeester Polier mede naar aanlei- ne nan hot ,Vnef' die een ingezete- ^,™het college van B. en W. had G»n waarin gevraagd werd tyL Ï5 -i1?11®5 deze weg aan te ^heid is evenwel, da -weg eigendom van de 1i'nzei.'de burgemeester. Ove hh fLer1 ng aan ondersteunden rtaeln worrtt d ,van de komende feest- dp§^"jWordt volgende week tijdens de w !on hi^>Van het college van B. en Zwoord vanlng JLenomen, luidde het antwoord van wethouder Wildt Mpv- boom op een desbetreffende vraag vayn AriSd Va" de ParttTvfn dë HAARLEM, 22 april Morgen zul len de Nederlandse Padvinders en de Verkenners van de Katholieke Jeugd beweging het feest van St. Joris vieren. De Verkenners en welpen komen des morgens om 6 uur bijeen in de St. Josephkerk aan de Jansstraat, waar aalmoezenier Bertels een H. Mis op draagt. Voor de padvinders is er om 6.30 uur een wijdingsdienst in de Oude Sint Baaf, geleid door oubaas F. Braaksma. Om 7 uur trekken Verken ners en Padvinders naar de Grote Markt, waar de vlaggenparade wordt gehouden. Aalmoezenier Bertels zal een gebed uitspreken, akela T. Zuuren- donk van de NPV zal de horderoep afnemen. Commissaris W. Smit van de VKJB houdt een toespraak, waarna met het gemeenschappelijk zingen van „Hoort zegt het voort" de plechtigheid wordt besloten. HAARLEM, 22 april Het ligt in de bedoeling om in de stadsbibliotheek aan het Prinsenhof een „open uitleen" te vestigen, een soort zelfbediening dus. Daartoe moeten in de ruimte achter het uitleenbureau de nodige voorzienin gen worden getroffen. Deze ruimte is thans nog in gebruik als boekenmaga- zjjn. Er moet ook gasverwarming wor den aangebracht. Voor een en ander vragen B. en W. de raad om een cre- diet van 17.000,-. SPREEKUUR De heer G. Tates, wethouder van publieke werken c.a. van Zandvoort, zal dinsdag 26 april geen spreekuur houden. (Advertentie) Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 maanden incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhoudskos ten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als ge laden, als een personenwagen. HOOFDAGENTE: HAARLEM, 22 april De Haarlem se bloemenmeisjes zullen zondag een bezoek aan Limmen brengen. Zij gaan daarheen op uitnodiging van het plaat selijk bloembollencomité en ter opluis tering van aldaar georganiseerde len tefeesten. Zij zullen op het raadhuis door het gemeentebestuur worden ont vangen. Verder brengen zij een bezoek aan een tehuis voor ouden van dagen. De Haarlemse bloemenmeisjes heb ben in Haarlem tot nog toe drie zieken huizen bezocht. Voor de volgende week staat een bezoek aan Treslong in Hille- gom op het programma. Daar zullen zp vierhonderd Duitse industriëlen, die op uitnodiging van de Vereniging De Am sterdamse Haven een bezoek aan de bol lenstreek brengen, met een bloem ver rassen. BLOEMENDAAL, 21 april Voor een klein maar select gehoor van de afdeling Bloemendaal der K.V.P. heeft donderdagavond in de fraaie aula van de Sint Jozefschool in Bloe mendaal dr. A. M. Lucas, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal gesproken over de progressie in de belasting en de geldontwaarding. De spreker werd ingeleid door de voor zitter van de plaatselijke afdeling van de K.V.P.. de heer H. G. Ooster- baan Martinius. Dr. Lucas begon de foutieve gedach te weg te nemen, dat alleen bij de in komstenbelasting van progressie zou kunnen worden gesproken. Dan vergeet men de omzetbelasting, want een ex tra tarief is ook een vorm van progres sie. Spreker zei, dat vrij algemeen de stelling wordt aanvaard, dat sterke schouders de zwaarste lasten moeten torsen. Anderen vinden niet alleen de draagkracht belangrijk, maar tevens de wijze van besteding. Dr. Lucas ging hier met voorbeelden nader op in. Een grote moeilijkheid noemde spre ker het. dat geen weg is gevonden om de draagkracht te meten. Als iemand zijn inkomen ziet verdubbeld, moet dan het belastingtarief ook worden verdub beld, kan worden volstaan met ander half keer het oorspronkelijke belasting bedrag te berekenen, of moet het meer worden? Het blijft naar sprekers me ning een slag in de lucht. Thans is het liwBll V ■::v HOOFDDORP, 22 april Gistermid dag is een felle brand uitgebroken in de benzine- en oliehandel van de n.v. gebrs. De Boo aan de Hoofdweg in Hoofddorp. Het vuur greep zeer snel om zich heen. De brandweren uit om liggende gemeenten bestreden de vuur zee. Na twee uur waren de brandweer korpsen van Haarlemmermeer en en- FILM S CINEMA PALACE: The five pennies, a.l. (2e week); 2, 7 en 9.15 uur. Zo 2 415. 7, 9.15 uur. FHANs' HALS: Aladdin in Bagdad, 14 Zo. 2, 4.30, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.30, 7. 9.15 uur. LIDO :2 Maigre" en het raa<*sel Saint Fiacre, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. Zon. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: „Boem", a.l.; Vr. t.m. do. 2 en 8 uur; Za. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2. 4.15, 7, 9.15 uur. Do.-cyclus: De bruid is niet bleu, volw. REMBRANDT: En eeuwig dingen ae Dos sen, (5e week); 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2. 4.15, 7, 9.15 uur. ROXYVr. t.m. zo.: De laatste stormtoop 14 jaar; Ma. t.m. do.: ,.714 antwoordt niet", 14 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur, Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. „rööirï- STUDIO: Wir Wunderkinder, (2e wee*;, a.l.; 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Vr. 8.15 uur; Za. en zo. 7 en 9.15 uur:. I want to live, 18 jaar. Vr., za. en wo.: 2.30 uur, zo. 2 en 4.15 uu£:„_la zan in New York, a.l. Wo. en do. 8.15 u.. Anatomy of a murder, str. volw. TONEEL: Zaterdag 23 april Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Co- medie in „Etude voor één hand" van Peter Shaffer. Regie: Paul Steenbergen. Zondag 24 april Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Co- medie in: ,,De Kersentuin" van Anton Tsjechow. Regie: Peter Scharofl'. Maandag 25 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Ensemble in: „Het Tuinfeest" van Lo van Hensbergen. Regie: Lo van Hensbergen. Dinsdag 26 april Stadsschouwburg, 8 uur: De toneelgroep van het Sint Elisabeths Gasthuis in „Wij len Edwina Black". Donderdag 28 april Stadsschouwburg, 8 uur: The Youth Theatre in: „Hamlet". Regie: Michael Croft. MUZIEK: Vrijdag 22 april Stadsschouwburg, 8 uur: Utrechts Byzan tijns Koor. (Voor Geloof en Wetenschap). Concertgebouw, 2.30 en 7.30 uur: Inter- scholair Jeugdtoernooi (jazz). Maandag 25 april Huis met de Sleutels, Heemstede, 7 uur: Bijeenkomst Jeugd en Muziek. Dinsdag 26 april Concertgebouw, 8 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Miner vatheatcr, Heemstede, 8.15 uur: Concert door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. (Voor Heemsteedse Kunstkring). Woensdag 27 april Concertgebouw» t uur: „Stichting Het Nederlands Kamerorkest", Bach-concert o.l.v. Szymon Goldberg, (viool) en soliste: Aafje Heijnis, alt. Donderdag 28 april Concertgebouw, 10.45, 13.45 en 15 uur: N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam, Concerten voor de Lagere school-jeugd. Immanuëlkerk: Concert door het Scho- tens Christelijk Gemengd Koor. Minerva, 8.15 uur: Extra Concert voor Heemsteedse Kunstkring. M.m.v. Gerard Warburg, cello en Edward Mobbs, piano. CraquiusmuseumHistorische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend do 10—12.31 en 13.30—17 uur Zo. 10—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg. Geopend van 10—12.30 en van 1.30—5 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m Hals' meesterwerken). Geopend van 1017 en zo. 1317 uur). Frans Halsmuseum: Tentoonstellingen van hedendaagse grafische kunst (9 aPril t/m 9 mei). Van 9 april t/m 22 mei. Bijzondere avondopenstelling, 20.3022.30 uur. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige Instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag behalve maandag van 11—15 uur De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstntl- verheid Geupend van 10—17 uur Zon en feestdagen 13—16 uur Museum „Het Huis van Looy", Groepsten toonstelling van Genootschap „Kunst zij ons doel" Geopend dagelijks van 10— 12.30 uur en var 13.30—17 uur, zo 14—17 uur (Van 2 tot 25 april) Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 13: Dagelijks geopend van 9—5 uur. Werken van Jacques Benoit (van 10 t/m 23 april). Galerie Espace, KI. Heiligland 36. ren toonstelling van werken van Igael Tu- markin (t/m 17 april). Geopend or werk dagen van 11 17 uur), lil t Goede Uur, Korte Houtstraat: Ten toonstelling van de originele tekeningen van het opnieuw uit te komen tijdschrilt Zwart Wit' (de genele maand apni) Geopend dagelijks ook zo van 1022 u Bloemenheuvel: O'veen. Bloemendaalsew. 158, tentoonstelling: „Onderdrukking- Verzet-Bevrijding". (24 April t.m. 5 mei). Dagelijks geopend van 103 uur. des zondags van 2—5 uur. kele omliggende gemeenten de brand meester. De bedrijfsruimte een soort garage it totaal uitgebrand. De omlig gende woningen bleven gespaard. Vol gens een voorlopige schatting bedraagt de schade ongeveer een half miljoen gulden. De n.v. gebrs. De Boo is tegen brandschade verzekerd. De brand is vermoedelijk ontstaan tengevolge van het overlopen van een vat dat men bezig was met benzine te vullen De benzine heeft zich over de grond verspreid. De politie veronder stelt dat deze benzine of het gas daar van in contact is gekomen met een brandende petroleumkachel, die in het kantoor stond. Tijdens de brand zijn enkele met benzine en olie gevulde va ten ontploft. Niemand liep evenwel let- S8Drie' jongens, die zich kort nadat de Brand was uitgebroken in de bedrijfs ruimte waagden, slaagden erin zeven auto's o.m. een auto met propaangas, uit- de garage te rijden. Tijdens deze reddingsactie kwam een van de auto's m een sloot terecht. Enkele particu- ïipre auto's, die in de garage stonden, werden een prooi van de vlammen. HAARLEM, 22 april Voor het ge deeltelijk vernieuwen van de centrale verwarmingsinstallatie van de stads schouwburg vragen B. en W. van Haar lem de raad om een crediet van ,1, ma, De algehele vernieuwing van de verwarmingsinstallatie en van de ventilatie-in richting zal waarschijnlijk volgend jaar plaats vinden, wanneer de grote verbouwing doorgaat van het to- "n'p bestaande verwarminginstallatie is ongeveer veertig jaar oud. De warm- teverdeling is zeer ongunstig, omdat er geen evenwicht bestaat tussen zaal- en toneeltemperatuur. Daardoor komt vaak een koude luchtstroom de zaal in, wanneer het toneeldoek opgaat. De be staande installatie is bovendien derma te versietcn, dat herhaaldelijk lekkages ontreden. Men wil nu van het lage druk stoomprincipe overschakelen op warmwaterverwarming. Wanneer de toneelruimte volgend jaar wordt uitge breid wil men ook daar de verwar ming' vervangen. Dit jaar zal dus de verwarmingsinstallatie in de zaai en de andere ruimten vóór het toneel met inbegrip /an de ventilatie-inrich- ting in de beruchte rookfoyer ver vangen worden. De totale vernieuwing gaat ongeveer ƒ210.000 kosten. HAARLEM, 22 april Voor het houden van de volkstelling in mei van dit jaar, is een bedrag nodig van 54.000,-. Het rijk betaalt vrijwel het hele bedrag. B. en W. vragen de raad om de benodigde 54.000,- beschik baar te stellen. Dit en komend jaar betaalt het rijk terug. HEEMSTEDE, 22 april Tussen de Rivierenbuurt en de Leidsevaar t te Heemstede zullen binnenkort zes en veertig woningwegwoningen worden ge bouwd. Het college van B. en W. heeft de gemeenteraad, die donderdag 28 april, 's middags om half vier bijeen komt, de plannen van architect J. Sta- penséa uit Haarlem toegezonden. Dit bouwplan vormt een begin van de ver wezenlijking van het uitbreidingsplan- onderdelen „Rivierenbuurt". Er zullen vijftien woningen worden bouwd met vier slaapkamers (negen slapplaatsen). elf woningen met drie slaapkamers (zes slaapplaatsen) en twintig woningen met drie slaapka mers (zev-n slaaplaatsen). In de groot ste woning is de vierde slaapkamer ge projecteerd in de kapruimte. Deze ruim te wordt in de overige woningen voor bergruimte benut. In alle woningen komt een douchecel met lavet in plaats van een vaste wastafel. De bouwkosten (inclusief de aankoop van de grond) zijn geraamd op 938.697, zodat voor lopig een huur van gemiddeld 16.80 werd vastgesteld. Daar komt nog bjj een bedrag van zestig cent voor de on derhoudskosten van de gemeenschappe lijke voortuinen, die bij de woningen worden aangelegd. HAARLEM, 22 april In verband met het veertigjarig bestaan van de Politie Sport Vereniging Haarlem stellen B. en W. van Haarlem voor het subsidie voor deze vereniging dit jaar te verho gen van 725,- tot 1225,-. Het bestuur van de vereniging organiseert ter gele genheid van het jubileum een reeks sportevenementen voor de politie-sport- verenigingen van de provinciale hoofd steden cn van Amsterdam. Het bestuur had B. en W. gevraagd te willen bevorderen, dat een extra sub sidie zou worden toegekend tot 1000,-. B. en W. overwegen, dat de sportbe oefening door de Haarlemse politie van belang is voor de Haarlemse gemeen schap. HAARLEM, 22 april De formulie ren voor deelname aan de K.L.M.-prijs vraag voor ouders van emigranten in Canada zijn ook verkrijgbaar bij het se cretariaat van de Vereniging van ouders en familie van emigranten. Meeuwenstraat 26 te Haarlem. HAARLEM, 22 april Een 18-jarige kantoorbediende uit Amsterdam is gis termiddag om kwart over een op de Leidsevaart in botsing gekomen met een personenauto die uit de Schimmel- penninckweg kwam. De bromfietser die Seen voorrang verleende, kwam te val len en is met een hersenschudding en een hoofdwond in het Grote Gasthuis opgenomen. De bromfiets werd zwaar beschadigd. De personenauto werd aan de voorzijde ingedeukt. KRANSLEGGING Op 10 mei, des morgens om negen uur, zal het Bloe mendaalse gemeentebestuur een krans leggen bij het herdenkingsmonument achter de Hervormde Kerk te Bloemen daal. zo, dat iemand die zijn inkomen van on geveer zevenduizend gulden per jaar ziet verdubbeld ongeveer 3 1/3 keer zo veel belasting moet gaan betalen. Men voelt wel, dat de progressie te zwaar is voor de middengroepen maar men weet niet hoeveel. Men voelde ook, dat de ongehuwden te zwaar waren belast en gaf hun een belastingvermindering, die eigenlijk nergens op was gebaseerd. Daarover zou men ontevreden kunnen zijn. Uitvoerig zette dr. Lucas uiteen hoe prof. Lieftinck destijds de belastingta rieven heeft samengesteld. Hij ging uit van een evenredig, dus niet progressief, bedrag. Een vastgesteld bedrag was vrijgesteld van inkomstenbelasting. De belasting werd opgebouwd volgens een schijvenstelsel per duizend gulden. Een vast percentage (2M pst) wordt en hoogd met percentages voor kort en lang tarief. Elke duizend gulden meer geeft een verhoging van anderhalf per cent per duizend. De sterkste stijging wordt waargenomen tot een bedrag van f 25.000,-. Ook daarboven stijgt het be- astingbedrag, maar niet meer in zo grote mate. Ook bij een vergelijking met vóór 1940 constateerde de belastingdeskun dige uit de Tweede Kamer een grote on billijkheid. Verhoging van het salaris is geen teken van meer welvaart; wel een teken van het dalen van de waarde van de gulden. Uitgaande van het standpunt dat men in ons land thans twee maal zoveel moet verdienen als bijvoorbeeld in 1940 om op dezelfde wijze te kunnen leven zou het redelijk zijn te verwach ten, dat het belastingtarief niet meer dan verdubbeld is. Maar dit is niet zo. de belasting is hoger, en het betekent dat men dus minder overhoudt aan be steedbaar inkomen. Men ontdekt, daf het reële inkomen met tien percent is gedaald. En het gevolg is, dat de staats inkomsten stijgen tot meer dan het dub bele van toen. Spreker vroeg zich af of het nodig is dat de staat deze over schotten kweekt. Hij meende van met. Dr. Lucas deelde nog mee, dat prof. Zijlstra plannen heeft de belasting te verlagen, juist ook voor de midden groepen. Hij voegde er aan toe, met te vroeg hierover te juichen en er nog maar niet op te rekenen, want er zal wel enige tijd overheen gaan voordat zulk een belastingverlaging een feit wordt. Dr. Lucas meende een inflatie niet te kunnen tegenhouden; men kan er alleen voor zorgen, dat deze niet te snel gaat. Na de pauze ontstond een levendige discussie, die te vroeg moest worden afgebroken omdat dr. Lucas op een bepaald uur de trein moest halen. HAARLEM, 22 april Morgen wordt in Zaandam de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden van de Ko ninklijke Bond tot het redden van dren kelingen onder voorzitterschap van de heer J. P. Weyburg uit Santpoort. De bestuursleden mej. A. Claus (Haarlem) en de heer C. van Gelderen stellen zich herkiesbaar. De heer P. van der Mije uit Zandvoort, commissaris heeft geruime tijd het penningmeester schap waargenomen. Hij kan zich daar voor niet meer beschikbaar stellen. Als kandidaat voor het penningmeester schap stelt het bestuur zijn plaatsge noot de heer F. J. van der Groep voor. De heer Van der Groep is vice- voorzitter van de Zandvoortse reddings brigade. HEEMSTEDE, 22 april B. en W. van Heemstede vragen de raad een krediet aan het bestuur van de De la Salle-V.G.L.O.-school beschikbaar te stellen voor het doen aankopen van meubilair, gereedschap en materiaal. Met deze aankopen is een bedrag van 3995,- gemoeid. Verder vragen zij de raad hen te machtigen aan de ouder commissie van de kleuterschool aan de L van Insuilne re-n edeeoo svlnoort Laan van Insulinde een renteloos voor schot van 330,- te verlenen voor de aan koop van een piano voor de school. (Advertentie) als u maar tot 5 kunt tellen kunt u al een taxi bellen houtplein 21 HAARLEM, 22 april In tegenstel ling met andere jaren waren er gis teren in de derde ronde van het school voetbaltoernooi nog grote uitslagen te melden. Twee elftallen zagen kans der tien doelpunten te maken, terwijl er ook een 10-1 uitslag bij was. In de afdeling A I werden vier wed strijden gespeeld, waarbij de grote 9 1 overwinning, die het seminarie Hage veld tegen LTS I behaalde, opviel. In deze afdeling speelde het Laurens Cos- terlyceum I tegen het eerste elftal van het Triniteitsiyceum met 0-0 gelijk. Na strafschoppen kwam de eerstgenoem de school als winnaar uit de strijd. De spelers van dit team zullen waarschijn lijk net als het vorige jaar in de strijd om het kampioenschap hoge ogen gooien. Zaterdagmorgen worden in de volgen de ronde van deze afdeling de wedstrij den Laurens CosterlyceumLorentzly- ceum (9.15 uur) en Seminarie Hage- veld-Rijkskweekschool (10.30) gespeeld. De uitslag van de wedstrijd Beatrix- schoolMamixschool, is in tegenstel- HAARLEM, 22 april Het gemeen telijk concertgebouw was gistermiddag zowel als gisteravond tot de laatste plaats gevuld met ouden van dagen, die onder auspiciën van de Stichting Adop tie Commissie Bejaarden enkele uren konden genieten van een gezellig caba- retprogramma. De voorzitter, de heer J. W. Th. Fib- be sr. sprak in zijn openingswoord de vreugde uit over de grote opkomst en dankte reeds de velen die bjj het tot stand komen van deze voorstellingen be trokken waren geweest. Vooral het Roo- de Kruis, dat bü dergelijke gelegenhe den steeds paraat is, verdiende alle lof. De heer Fibbe oogstte met zijn op merking, waarmee hjj een stelling uit het blad „Saambinder" extra wilde on derstrepen, namelijk, dat de bejaarden niet zo spoedig hun huizen moesten ver laten, aller instemming Conferencier Fred Wiegman leidde het programma op plezierige wyze in en praatte de verschillende onderdelen vlot aaneen. Het optreden van de show band „The Maluka Hawanans" onder leiding van Jac. Nieuwesteeg was bij zonder plezierig. Gezongen werd daarby door Pia Kersbergen en Joop Koster. Allice Williams bracht een aantal acro batische toeren, die de bejaarden met grote spanning volgden. Zeer specta culair was de hondenshow van Cor Mar- telli. In de pauze werden aan alle 2600 bejaarden enkele versnaperingen en een kop koffie uitgereikt. In de pauze van de cabaretvoorstel ling hebben een aantal bloemenmeisjes de bejaarden een prachtige voorjaars bloem opgespeld. De middagvoorstel ling werd bijgewoond door mr. J. M. Wicherink namens de sociale raad en de hoofdcommissaris van politie de heer J. Fontijne. HAARLEM, 22 april De directie van de N.V. Werf Conrad Stork Hijsch in Haarlem hoopt een vergunning voor korter 'erken zo tijdig bij de Vakraad te kunnen indienen, dat van 1 januari 1961 af de werktijd van 48 op 45 uur per week Kan worden gebracht. Wordt toestemming verleend, dan zal Conrad Stork een van de eerste bedrijven in Nederland zijn waar het korter werken volledig is doorgevoerd. Het Haarlemse bedrijf wil gelijktijdig een werkclassifi- catie invoeren en overgaan op een nieu we loonbasis. Vrijdag 22 april Hoog water: 1.12 u. en 12.39 u. Laag water: 8.55 u. en 21.40 u. Zaterdag 23 april Hoog water: 2.07 u. en 14.29 u. Laag water: 9.56 u. en 22.28 u. ling tot wat wij gisteren meldden, $-1. De uitslag BeatrixschoolVan Zegge- lenschool 1-0, Juliana van Stolberg- school—Dr. Banninckschool 7-0. De uitslagen luiden: Afl. E: verliezersronde: Dr. Alfons Ariënssch.-St. Bavosch. Eemstr. II 6-0, St. Bonaventura—St. Aloysiussch. Over- veen, 0-1; Mr. J. Thielsch. winst— Rijksleersch. 2-2; Charl. de Bourbon- schoolAlb. Schweitzersch. wint 1-1; PrinsenschoolPrinses Margrietsch. 1- 13; Aeneas Mackaysch.J. P. Coen- sch. 10-1; Frans Halssch.Floraschool 13-0; Chr. Huijgensch.-Linnaeusschool 1-3. Afd. E, winnaarsronde; St. Bernar- dussch.St. Petrus Canisiussch. 1-2; Pius X Sch.Jacobasch. H'stede 1-5; Beatrixschv.Zeggelensch:II 1-5; Von- delschdr.Kuypersch. 0-3; Kon. Wil- helminasch.Julianasch. (O'veen) 2-5; P. H. v.d. Leysch-Dreefsch. Heemste de 3-0; Voorwegschool (wint)Nassau- school 2-2; Prof. Kohnstammschool Nic. Beetssch. 2-4. Afd. C: Triniteitslyc. IIR.K. St. Jo zef ULO II 3-0; R.K. LTS III—RK LTS II 0-5, Mendelcoll. IIIR.K. Centr. VGLO I 3-1, Prinses Irenesch. IKlaas de Vriessch. II 0-5, Hildebrandsch. II A. H. Gerhardsch. II 1-0, LTS IIHar- tenlustsch. I 3-2, Lorentzlyc. IIILou- rens Costerlyc. III 0-3, Mr. A. Bruch- schoolKetelaarsch. II 2-3. Afd. B: Hildebrandsch. ILorentzly- ceum II 2-0, Louise de Col. sch. IA.H. Gerhardsch. I 0-1, Wim Gertenbachsch. ILourens Costerlyc. II 2-0, Chr. Mu lo Bl'daalKlaas de Vriessch. I 1-4. Afd. A II: Lourens Costerlyc. I wint Triniteitslyc. I 0-0, Lorentzlyc. I Da Costa Kweeksch. 4-1, Seminarie Ha- ;eveldLTS I 9-1, Rijkskweeksch. "am. v. St. Aldeg. Lyc. I 2-1. Vorig opening Slot 22/4 4Va Ned. 1958 100 V4 4Va Ned. 1960 IOOV4 41/4 Ned. 1959 97% 3% Ned 1953 943,4 Staffel 1947 92 H 92% 3Ned 1956 93% 3V« Ned 1948 86te 3V« Ned 1950 86% 3V« Ned 1954 88% 3V4 Ned 1955 O 90% Ö.N.G Won.bouwl b 109% Ned Handel Mij. Cert 262 Va Amsterdam Rubber 110% 110% H.V.A 164 165% Senembah-Mlj 549 AJC.U 472% 477% Berkel Patent 303 Calvé-Delft Cert 759 Oeli Mtl 176% 177.50 Fokker 410 v. Gelder 269% Hoogovens 668 691% Müller Co. 450 Philips Gem.bez 911 940 Unilever 806% 836 Bllliton 2e 348% Kon Petroleum 50 149.30 150.40 Hol] Amerika Lijn 136% 137% KX.M. 110 Kon Ned Stoomb Mn 174% 177% KPJWl 129 Ned. Stoomv Mij 156% v Ommeren 238 Ned. Scheepvaart Unie 143 Va 143% Rentespaarbrieven *57 96% Rentes paar brie ven '58 2 Amsterdam '56 79V4 2te Amsterdam 56 D 95% 2 te Rotterdam '57 97% Alb Heijn kl obl 4 120 Hoogovens nw. «71% Philips stocks gew A.K.U. claims 128 Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kenneeott Coppei K..L.M Montgomery Wari Radio Corp Republic SteeJ Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S Steel Stemming: 20/4 52 45 51% 88 45)4 75 ft 28% 45% 73'i 60 39% 36 V, 20 47% 42% 20% 79% 21/4 51% 45% 51 90»/i 45% 75% 28% 45% 74 60% 39% 35% 20 47 43% 20' j 79% goed prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5