Eerste plechtige H. Mis van pater W. van Polanen OESA MUGGENRONDE dit jaar naar zuid-Limburg MUURSCHILDERING IN -SPORTFONDSENBAD Excellente zang van het Kon. Mannenkoor ..Krommenie" Bloemenfeesten en Bloemen meisjes in Limmen Typhoons II door Flamingo's .onder de voet gelopen Van 18 tot en met 23 juli Twee mannen door trein aangereden ir (Jit STAD en Weinig sportiviteit in laatste competitiewedstrijden IN BAY O-PAROCHIE HEEMSTEDE HUIS MAG WEER BEWOOND WORDEN STREEK BASKETBALL MAANDAG 25 APRIL 1960 PAGINA 5 Nood-gymnastiekzaal aan Wilhelminastraat „Prinses Juliana" bestaat vijftig jaar Geen muziek in café's op 4 mei 's avonds Haarlem e.o. ,JrSerIijke Stand Haarlem 1 MEI-VIERING VAN DE K.A.B. B. en W. van Heemstede van oordeel Onderwij svoor stellen Protestantse U.L.O.-school in „Parkwijk" Watertransportleiding wordt verlegd K.A.B. kring Centrum Schoolvoetbaltoernooi L. Costerlyceum en Rijkskweekschool weer finalisten Tijdens werkzaamheden aan spoorbaan te Bloemendaal Bespeling 31-toonsorgel in Teyler Museum 2-JARIG KINDJE VERDRONKEN Verkoop bouwgrond in Rivierenbuurt Speels en fantasierijk „Studiemogelijkheden na de lagere school" Voortreffelijke voor lichting W. Klaver veertig jaar bij Openbare Werken in Heemstede Beurs van Amsterdam - - - HEEMSTEDE, 25 april De paro chianen van de St.-Bavokerk hebben Zaterdagavond de neomist pater W. van Polanen OESA een blyde inkomst be reid. De neomist werd om kwart over zeven van het ouderlijk huis aan de Ou de Posthuisstraat afgehaald door de har monie Sint Michael, waarna de stoet via de Burgemeester van Lennepweg en Kerklaan de St.-Bavokerk bereikte. Voorafgegaan door een grote schare bruidjes en afdelingen van de katholie ke jeugdorganisaties ging pater van Poianen het kerkgebouw binnen, waar hp agens was tijdens een plechtig Lof. Zondagmorgen droeg hij zijn eerste plechtige H. Mis op. Bij deze plechtigheid was pastoor C. Pouw presbyter-assistens. Voorts werd de neomist geassisteerd door rector P. Riep oud-kapelaan van de St.-Bavo- parochie als diaken en door pater dr. G. Stroete OESA als sub-diaken. Op het priesterkoor hadden plaatsgenomen de rector van het Triniteitslyceum pa ter Modestus van Straaten, pater Leo pold Verhagen, pater V. J. Hutjens en emeritus-pastoor Chr. van Mierlo. De gregoriaanse mis werd door de parochi anen meegezongen. De feestprediaktie werd gehouden door pater Hutjens, die tot tekst geko zen had de woorden van St. Paulus uit diens brief aan de Corintiërs „Wij tre den op als gezanten van Christus". Pa ter Hutjens ging diep in op de verhe ven taak van de priester, door wie God tot het einde der tijden zal blijven spre ken. Niemand op deze wereld zal de be tekenis van het priesterschap volledig kunnen begrijpen. Denk niet, zo richtte hij zich tot de neomist, dat de gehele wereld vandaag staat te juichen, omdat gij priester zijt geworden. Bij velen zijt gij niet welkom. Twee steden staan te genover elkaar. De stad van God ert de stad van de wereld. Beiden spreken over hetzelfde heil en beloven ons ge- HAARLEM, 25 april Omdat er in de binnenstad voor de verschillende Scholen beslist onvoldoende gymnastiek zalen beschikbaar zijn, stellen B. en W. aan de raad voor een geprefabriceerd houten gymnastieklokaal te stichten op het parkeerterreintje aan de Wilhelmi- hastraat langs c'.e Leidsevaart. Voor dit doel wordt een bedrag van f 141.983, gevraagd, terwijl voor de inrichting nog eens om 25.617,wordt verzocht. Voorheen had men in dit stadsgedeel te nog de beschikking over de zaal m de Oude Stadsdoelen. Deze is echter met meer voor gymnastiekbeoefening be schikbaar, omdat men anders onherstel bare schade zou toebrengen aan dit his torisch gebouw. HAARLEM, 25 april Ter gelegen heid van haar vijftigjarig bestaan zal het bestuur van de Oranjebond „Prin ses Juliana" in Haarlem-Oost op Ko ninginnedag een officiële bijeenkomst beleggen in het parochiehuis St. Jan aan het Teylerplein. Deze herdenkingsbijeen komst begint 's middags om 3 uur. Het grote muziekfestijn, dat op Ko ninginnedag in Haarlem-Oost wordt ge organiseerd, wordt 's middags om twee uur officiëel geopend, eveneens in het parochiehuis St. Jan aan het Teyler plein. HAARLEM, 25 april Op de avond van de Nationale Dodenherdenking, woensdag 4 mei, mag vanaf zes uur 's avonds geen muziek meer ten gehore Worden gebracht in café's, terwijl er bie avond ook geen openbare vermake lijkheden mogen worden gehouden. Er Wordt die avond geen dispensatie ver leend van het sluitingsuur voor café s. In de nachten van 30 april, 1, 2, 3, 5 en 6 mei mogen de café's openblijven tot één uur 's nachts. Die nachten mag er muziek ten gehoren worden gebracht In café's e.d. met een muziekvergun- ning tot kwart voor één. 'IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIItllUllllllllllllllllllllMIUIIIIIIIIIIIIIIII films CINEMA PALACE: The five pennies, a.l. (2e week); 2, 7 en 9.15 uur. •RANS HALS: Aladdin in Bagdad, 14 1.; Di. 2 en 8 uur. LIDO: Maigret en het raadsel van Saint Fiacre, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR„Boem", a.l.; T.m. do. 2 en 8 Uur; Za. 2, 7 en 9.15 uur Do.-cyclus; De bruid is niet bleu, volw. REMBRANDT: En eeuwig zingen de bos sen, (ge week); 14 jaar, 2. 7 en 9.15 uur. ROXY: T.m. do.: „714 antwoordt niet", 14 j. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Wir Wunderkinder, (2e week): a.l.: 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Zaterdag en zondag 7 en MINERVA: Wo. 2.30 uur: Tarzan in New York. a.l. Wo. en do. 8.15 uur: Anatamy of a murder, str. volw. Toneel: Maandag 25 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Ensemble in: „Het Tuinfeest" van Lo van "ensbergen. Regie: Lo van Hensbergen. IMinerva-Theater, 8 uur: Heemsteeds Amateur Toneel in: „Tot wederdienst be reid". D'nsdag 26 april Stadsschouwburg, 8 uur: De toneelgroep yan het Sint Elisabeths Gasthuis in „Wij- Edwina Black". ^ETZIEK: Maandag 25 april „.Suis met de Sleutels, Heemstede, 7 uur: beenkomst Jeugd en Muziek. r Dinsdag 26 april p>°ncertgebouw, 8 uur: Orgelconcert door rj Kee. Cti„ rva theater Heemstede. 8.15 uur; door het N. Ph. O. o.l.v Henn hds. (Voor Heemsteedse Kunstkring). R^RSEN: kion d'or, Koningsw. 34, 8 uur: Le- 7iatW»,0or mr- A- Stempels over: ,.Een i?aw»:0nd van de Europese eenwording ^i,or>rvverkende Organisaties voor het se Federalisme. r> Dijkstr^Vf-EN van een zoon: P. E. M. b b ?rst; L. M. Amelung-Junger; schiiit.D,.a"er-Rijbroek; A. M. L. Las- ber; j A. H. Schoonebeek-Lefe- BFv'at Stigter-van Lohuizen. FonriBn o EN van een dochter: P. J. seifnl lanSers; H. H. M. Niehe-Wes- oJïj-E. E. de Groot-Lankeren. WeA?/LEDEN: G. Borreman, 77 j., ei'houtpark; J. P. Leenheer. 81 j., vansStraat J. Jonkman, 69 j., J. J. Ha- r"c? traat. 1IjEHIIWD; G. J. Groenendijk en M. M Smelt*61 MolenL J' Wester°P ®n A. luk, vrede en voorspoed. Maar terwijl de wereld zich richt op het aardse ge luk, houdt de stad van God ons voor verbonden te zfln met de Vader in de Hemel. Pater Hutjens besloot zijn gloed volle predikatie aldus: Gij zijt als Gods gezant een andere Christus. Dat ge ook in Zijn naam zult gaan". Hij spoor de de parochianen aan veel voor de priesters te bidden. 's Middags hebben velen van de re ceptie in Nieuw Berkenrode gebruik ge maakt om de neomist geluk te wensen. De kerkelijke viering werd besloten met een plechtig danklof in de St.-Bavokerk. HAARLEM, 25 april De K.A.B. afdeling Haarlem zal het feest van Sint Jozef, werkman, op 1 mei dit jaar weer op de gebruikelijke, feestelijke wijze vieren, 's Ochtends wordt er in iedere parochiekerk een H. Mis gelezen voor de levende en overleden leden van de K.A.B. 's Avonds verzorgt het cabaret-va riété Truxini in de grote zaal van ge bouw St. Bavo een feestavond. De voor zitter van de K.A.B., de heer A. J. M. Angenent, zal een korte feestrede uit spreken. De avond begint om acht uur precies. GEEL-WIT Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de katho lieke sportvereniging „Geel-Wit", zal het bestuur zaterdag 7 mei tussen 3 en 5 uur recipiëren in café-restaurant Brinkmann aan de Groote Markt. HAARLEM, 25 april De Haarlem se Muggenronde gaat dit jaar op 18 juli van start. Wederom zestig jongens zullen als beloning voor hun buitenge woon goed gedrag in de voorbereidings tijd van februari tot juli, een traject van ongeveer 550 km fietsen. Dit tra ject voert door de mooiste streken van ons land. Op zaterdag 23 juli arriveert het hele gezelschap weer der traditie getrouw op het circuit aan de Richard Holkade in Haarlem-oost. De eerste dag wordt van Haarlem naar Den Bosch gefietst en daags daar op naar Tegelen. Woensdag gaat men van Tegelen naar Klimmen en donder dags maakt men van Klimmen naar Epen een rondrit door zuid-Limburg. Vrijdags vertrekt men per autobus uit Epen naar Nijmegen, vanwaar diezelf de dag naar Scherpenzeel wordt gefietst. Zaterdag wordt het slottraject van Scherpenzeel naar Haarlem gefietst. Na ieder dagetappe wordt op een af gesloten circuit een wielerwedstrijd ge reden om te komen tot een klassering in het A- en B-klassement. Uiteraard worden bij deze wedstrijden de grootste veiligheidsmaatregelen in acht genomen De deelnemers worden zoals gewoon lijk verdeeld in tien ploegen en iedere ploeg komt onder leiding te staan van een ploegleider, die alle interne zaken van zijn ploeg regelt en tijdens de Mug genronde zijn ploegleden met raad en daad terzijde staat. De zes leden van iedere ploeg dragen tijdens de ronde een shirt, dat de naam vermeldt van de firma die de ploeg geadopteerd heeft. De nachten zullen worden doorge bracht in grote tenten, waar geslapen wordt op schuimplastic-matrassen. Een nus; F. van der Putten en A. M. Koe- dooder; G. van der Volf en E. Wesstra; C: L. E- Ebbeling on C. de Wit; O. P. Middelkoop en H. M. T. van Tol. A. Tannhauser en S. Ja HEEMSTEDE, 25 april B. en W. van Heemstede stellen de raad voor om de onbewoonbaarverklaring van een huis aan de Binnenweg op te heffen. De hoofd-ingenieur-directeur van de Volks huisvesting en Bouwnijverheid in Noord- Holland, heeft tegen een dergelijk be sluit geen bezwaar, omdat hem is ge bleken, dat de woning weer in bewoon bare staat is gebracht. Tijdens de vori ge raadsvergadering is er over een an dere kwestie met betrekking tot dit huis het een en ander te doen geweest. De verbouwing zou aanvankelijk gebeurd zijn zonder dat de eigenaar 'n bouwver gunning daartoe had. Op het laatste moment hebben B. en W. van Heemste de de vergunning uitgereikt. Op het op treden van sommige ambtenaren in de- ze kwestie hebben toen vooral de KVP- raadsleden Verhoeven en Zegwaart ern stige kritiek geleverd. HAARLEM, 23 april Aan de Haar lemse Raad wordt door B. en W. mede werking gevraagd bij het stichten van een protestants-christelijke ulo-schooi in de stadsuitbreiding „Parkwijk". De school is bedoeld voor tenminste 121 leerlingen. Zij zal vijf lokalen voor ge wone lessen moeten hebben. De raad wordt verzocht de benodigde gelden te zijner tijd ter beschikking te stellen. Voor het aanschaffen van een naai machine ten behoeve van het handwerk- onderwijs van de Van Zeggelenschool II aan de Jac. var> Looystraat wordt een crediet van 320,— gevraagd. Het Col- lege verzoek de raad voorts 1549, beschikbaar te stellen Yoor-^?0i aan~ schaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van het verkeersonderwijs aan de Gereformeerde lagere scholen aan de Ambachtstraat, het Leidseplem, de Muiderslotweg, de Rozenhagenstraat en de Zomervaart. Het bestuur van de ver eniging „Groen van Prinsterer dat de scholen bestuurt had f 2136,— SevJa,aP, Voor het verbeteren van ondeugdelijke vloeren van drie lokalen van de Katno- lieke kleuterschool aan de Mentawi- straat vragen B. en W. f 1590,Een bedrag van 845,wordt gevraagd voor het aanbrengen van een j?ran/° aanrecht 'n twee lokalen van de pro testants-christelijke kleuterschool aan de Oranjékade. HAARLEM, 25 april B. en W. van Haarlem stellen voor om de watertrans portleiding in de Slaehthuisstraat, te verleggen naar het wandelpad van de Schipholweg. Hiervoor wordt een crediet gevraagd van 85.000,-. De verlegging van de leiding is nodig, omdat men de riolering van de Slachthuisstraat wil vernieuwen en in de straat een gefun deerd asfaltdek wil leggen. Aanvankelijk wilden B. en W. een on gefundeerde klinkerbestrating doen aan brengen, maar op verzoek van de raad werden nog andere mogelijkheden on derzocht. Daarbij bleek, dat de water transportleiding zodanige gebreken ver toonde, dat zij ernstige beschadigingen zou gaan vertonen bij toenemend ver keer. B. en W. zijn toen tot de slotsom gekomen, dat het verplaatsen van de lei ding en het aanbrengen van een gefun deerd asfaltdek op de duur voordeliger zal blijken te zijn. HAARLEM, 25 april De K.A.B., kring Centrum, noudt woensdag 27 april in het gebouw „Flora" aan het Pretoria- plein haar sluitingsavond. De heer W. L de Zwager, voorzitter van de Ned. Kath. Grafische Bond, zal spreken over: „Meer loon of korter werken". De avond begint om 8 uur. Na afloop wordt er nog geklaverjast om fraaie prijzen. speciale ploeg kwartiermakers zorgt voor het opzetten afbreken van de ten ten. De kwartiermakers hebben daartoe de beschikking over een grote vracht auto voor het vervoer van tenten en andere kamp-behoeften. De warme maaltijden worden verorberd in gezel lig versierde zalen. Deze maaltijden worden in restaurants dereid. 's Och tends wordt er in het kamp brood gege ten en 's middags wordt er gewoon on derweg gegeten. Een speciale kantine- wagen rijdt mee om te voorzien in de behoefte aan koffie, thee en limona de. Deze week zullen niet minder dan 1200 flesjes limonade, 400 broden, 500 sinaasappels, 45 kg margarine, 300 ap pels, 300 repen chocolade, 500 koeken, 50 potten jam ,10 kg chocolade hagelslag en 70 kg vleeswaren worden soldaat ge maakt. HAARLEM, 25 april In de finale van het schoolvoetbaltoernooi 1960 zul len in de afdeling A II dezelfde ploegen uitkomen als verleden jaar. Dit als ge volg van het wedstrijdverloop van af gelopen zaterdag, toen in deze afdeling het eerste team van het Laurens Cos terlyceum met 2-1 van het Lorentzly- ceum wist te winnen, en het elftal van het Seminarie Hageveld met 2-0 van de Rijkskweekschool verloor. In afdeling C plaatsten zich voor de halve finale Triniteitslyceum II, Klaas de Vriesschool II, L.T.S. II en Laurens Costerlyceum III. In de verliezersron de van afdeling E behaalde de Mr. J. Thielschool een 7-0 zege op de Albert Schweitzerschool, terwijl de andere drie winnaars allen vijf punten scoor den. De Jacobaschool uit Heemstede be haalde in de winnaarsronde van de af deling E de verwachte zege op de Pe trus Canisiusschool met het puntenaan- tal 5-3. De Nic. Beetsschool versloeg de Verweyschool met 5-0, terwijl de Julianaschool met 4-1 van de P.H. de Leyschool won. In de winnaarsronde plaatsten zich hier voor de prijzen: Jacobaschool, Van Zeggelenschool II, Julianaschool (Over- veen) en Nic. Beetsschool (Heem- stede) De uitslagen waren: Afd. A II: Lou- rens Costerlyc. I-Lorentzlyc. I 2-1; Se minarie Hageveld-Rijkskweeksch. 0-2. Afd. C.: Triniteitslyc. II wint-RKLTS II 1-1; Mendel Coll III-Klaas de Vries school II 1-2; Hildebrandsch. II-LTS II 0-3; Lourens Costerlyc. III-Ketelaar- school II 4-2. Afd. E verliezersronde: dr. Alf. Ariënsch.-St.- Aloysius O'veen 1-5; Mr. J. Thielsch.-Alb. Schweitzersch. 7-0; Prinses Margrietsch.-Aeneas Mackay- school 1-5; Frans Halssch.-Linnaeus- school 0-5. Afd. E. Winnaarsronde: St. Petr. Ca- nisiussch.-Jacobasch. Heemstede 3-5; v Zeggelensch. II-Dr. A. Kuypersch. 3-0; Julianasch. (O'veen)- P. H. v. d. Leysch. 4-1; Voorwegsch.-Nic. Beets school 0-5. BLOEMENDAAL 25 april Aan de oostzijde van de spoorlijn Haarlem-Bloe- mendaal, zijn zaterdagochtend twee ar beiders aangereden door de trein, die om 10.19 uur uit Haarlem naar Bloe mendaal vertrok. De trein had onge veer elf minuten vertraging. Het ergst was er aan toe de 41-jari- ge veiligheidsman van de Nederlandse spoorwegen C. de G. uit Santpoort. Hij kreeg zware verwondingen aan zijn hoofd. Het andere slachtoffer, de 50-ja- rige arbeider G. Z. uit Heiloo, liep een beenbreuk aan het linkerbeen op. Bei den zijn overgebracht naar het Sint Eli sabeths Gasthuis in Haarlem. Het ongeluk is gebeurd ongeveer vier honderd meter ten zuiden van de spoor wegovergang aan de Kleverlaan. Arbei ders van de N.V. Spoorwegbouw zpn daar wegens verlegging van de baan om het bouwen van een viaduct voor de toekomstige westelijke randweg mo gelijk te maken bezig met boren be tonnen voetstukken van de bovenleiding dragende palen weg te halen. De hier werkzame arbeiders moeten bij het na deren van een trein gewaarschuwd wor den door de veiligheidsman. Waarschijn lijk heeft De G. niet gemerkt, dat de volgens de gewone dienstregeling rijden de trein om de bocht kwam aansnellen. De beide mannen stonden zo dicht bp de rails dat zij door de trein werden ge raakt. Zij werden tegen de grond gewor pen. De eerste hulp werd hun verleend door de treingeleiders met in deze trein aanwezig E.H.B.O.-materiaal. HAARLEM, 25 april Op zondag 1 mei zal 's middags om 3 uur in het Teyler Museum aan het Spaarne het 31-toonsorgel worden bespeeld door An ton de Beer. Op de violoncello wordt hij begeleid door Anner Bijlsma. Er zullen werken worden uitgevoerd van John Blow, Alan Ridout en Henk Badings. KROMMENIE, 25 april Op fees telijke en hoogst-artistieke wijze heeft net koninklijk mannenkoor „Kromme nie zaterdagavond onder zün dirigent Jan Laarveld met een prachtig ge- slaagd concert zün vijfenzeventigjarig bestaan gevierd. Het koor dat terecht een zekere vermaardheid' bezit, kan niet alleen bogen op voortreffelijk stemmenmateriaal, doch tevens op wat minstens zo belangrijk is: een uitge sproken kunstzinnige instelling. Zodoen de is er een rjjk repertoire in de loop der jaren ontstaan dat wel zeer ver van de beruchte liedertafelstijl afstaat. Het programma van deze jubileum uitvoering legde daar weer getuigenis van af, het was subliem van opbouw, stijlvol gevarieerd en werd nobel ver klankt. Een der hoogtepunten werd wel bereikt met „Fleur des blés" van De bussy, dat zeer grote eisen stelt aan intonatie en kleurraffinement. By het geestige „Bergerie" van Pierne viel het op hoe licht en soepel de stem men aanspreken. Minder kunnen we het „Nachtgesang im Walde" Yan Schubert waarderen, èn als compositie èn qua interpretatie valt het buiten de kwaliteiten van het koor. Vier hoornblazers, Harry Kindt, Diette Groenland, Sijmen van Brederode en Jaap Verhaar verzorgden op consciën tieuze wijze de begeleiding. Diep aan grijpende momenten brachten de Ne gro spirituals in een bewerking van Fe lix de Nobel, mede door de extatische zang van de bas-bariton David Holle- stelle, die reeds eerder op de avond vier heerlijke liederen van Schubert had vertolkt. De sopraan Annette de la Bije verrukte de toehoorders met haar sprankelende Mozartaria's en duetten, welke laatste met Hollestelle werden ge dialogiseerd. Uitstekend was het ac compagnement van de pianist Ber Joo- sen, die tevens drie Preludes van Gershwin speelde, welke een aangena me afwisseling gaven. Als historische curiositeit dirigeerde de tweede dirigent Jan van Gerven een lied van F. Silcher, dat het eerste num mer was dat het koor vijfenzeventig jaar geleden uitvoerde. De avond werd besloten met twee kostelijke volksliede ren in een bewerking van de oud-diri gent Lex Karsemetjer. T. de Vr. HAARLEM, 25 april Vanmorgen rond twaalf uur heeft een onbekend ge bleven voorbijganger het stoffelijk over schot van het 2-jarige zoontje van de fam. Sparreboom uit de Palamedes- straat in Haarlem aangetroffen in een twee meter brede sloot langs de Vondel- weg. Men heeft nog kunstmatige adem haling toegepast maar dit heeft geen resultaat gehad. Het jongetje was kort tevoren vermist. HEEMSTEDE, 25 april Als de raad van Heemstede met een daartoe strek kend voorstel akkoord gaat zal er aan de N.V. Hogerveka te Haarlem vier percelen bouwterrein in de Rivieren buurt verkocht worden. Hogerveka wil daar dertig flatwoningen, vier winkels met bovenwoningen en vier eengezins woningen bouwen. Met deze transacties is een bedrag gemoeid van ruim 145.000. COLLECTE —De vorige week in Haarlem en omstreken gehouden col lecte van de Algemene Nederlandse In validen Bond heeft in totaal opgebracht een bedrag van 9.233,58. LIMMEN, 25 april Zaterdag zqn in Limmen de Bloemenfeesten begon nen. Een van de hoogtepunten was de verkiezing van een Miss Mozaïek, wel ke eer ten deel viel aas de zeventien jarige Gerda Snel uit Limmen. Zij po seerde natuurlijk voor een mozaïek en zün koos daartoe het fraaie werkstuk, dat de befaamde tulp-postkoets voor- stelde. Zondag werden de feesten opgeluis terd door de Haarlemse Bloemenmeis jes die in de middag ten raadhuize door burgemeester en wethouders van Limmen werden ontvangen. De burge meester sprak een hartelijk woord ter begroeting en noemde het een teken van vriendschap, dat de „Zuid" naai de Noord" was gekomen. De meisjes trokken daarop naar de drukste punten van Limmen, waar zij bloemen uitdeel den Zij bezochten ook „Maria-oord" en verrasten daar de bejaarde bewoners met bloemen. Terug op het raadhuis, kregen de meisjes een Alkmaars kaas je ten geschenke en voerde nog de heer W. van Willige, directeur van de Haar lemse V.V.V. het woord, die met vrien delijke woorden zinspeelde op de be trekkingen tussen Noord en Zuid. Zaterdagmiddag orachten de bloe menmeisjes een bezoek aan de Ma- riastichting. Ook daar vonden zij een goed onthaal. De patiënten toonden zich uitermate enthousiast over hel bezoek en waren dankbaar voor de gebrachte bloemengroet. T) ij gelegenheid van het vijfentwin- f j tigjarig bestaan van het Sport- fondsenbad is door de vereni gingen die van deze inrichting gebruik maken aan de Haarlemse kunstenaar Peter Huyzer opdracht gegeven een muurschildering te maken op de wand boven de trap naar het terras, in welke omgeving reeds vele medaille- en bekerkasten van de activiteiten van die verenigingen getuigen. In de nog be schikbare ruimte heeft Huyzer op een voortreffelijke wijze zijn schildering ingepast. Ontspringend bij de glazen tussenwand met het bassin is de com positie rustig ontwikkeld naar het egale donkere blauw, waarin hij de wand heeft geschilderd. Het eenvoudige thema heeft een speelse en fantasierijke op lossing gekregen: de sterk van vorm gehouden kleurvakken van de voor stelling zijn in hun nuancering schilder achtig gebleven. Het plezierige tafereel is als de klank van het klotsende water en de heldere stemmen die door het glas van de wand heen dringen tot in het trapportaal. Een alleszins geslaagde opvatting van een opdracht die niet eenvoudig was. L.T. TEISTERBANT Voor de leden van de sociëteit Teisterbant en hun introdu- cees zal vrijdag 6 mei 's avonds om half negen in de sociëteitskelder de heer H. Bijkerk, gouvernementsarts op Nieuw Guinea kleurendia's komen vertonen over goeddeels nog onbekende gebieden. De heer Bijkerk zal zelf een toelichting op de plaatjes geven. REDDINGSBRIGADE De Bloemen- daalse reddingsbrigade houdt de voor jaarsledenvergadering op maandag avond 2 mei om acht uur in Huize Bloemenheuvel in Overveen, onder voorzitterschap van de heer G. Schuite maker. DR ANKWEERCOMIT Woensdag 27 april om half acht 's avonds organi seert het Centraa' Drankweercomité Haarlem een feestelijke bijeenkomst in de aula van de Mr. Bruchschool aan de Zijlvest. De avond is bedoeld als be sluit van de door het comité georgani seerde schoolwedstrijden. Kinderen, die aan de wedstrijden hebben deelgeno men, hun ouders en schoolhoofden zijn op deze avond welkom. De goochelaar mr. Jack zal optreden, terwijl de ge meentelijk Inspecteur van het lager on derwijs, de heer E. J. Lodewijks, de avond zal openen. HAARLEM, 25 april Opnieuw ia verschenen het bijzonder nuttige boek je „Studiemogelqkheden na de lager© school in Haarlem en omgeving". Het biedt de ouders een beknopte samenge vatte voorlichting omtrent de mogelijk heden die er voor de kinderen openlig gen, wanneer zü de lagere school door lopen hebben. In vergeRjking met vo rige jaren, is het boekje thans iets uit gebreider, omdat er ook voorlichting wordt verschaft omtrent een aantal vak opleidingen. De ouders bleken daar in de praktük veel belangstelling voor te hebben. In zijn voorwoord wijst de Haarlem se wethouder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk er andermaal op, dat bij de uiteindelijke keuze de ouders ver antwoordelijk zijn. Allerlei instanties staan hen echter ten dienste om hen met raad en daad ter zijde te staan. Op de eerste plaats zijn dat natuurlijk de onderwijzers van de school, die de kin deren bezocht hebben, maar voorts ook de hoofden van de scholen die de kin deren' wellicht willen bezoeken. In dit boekje vindt men allerlei gegevens bvj elkaar staan. De, heer Geluk wijst er terecht op, dat het geluk van de kin deren dient te prevaleren en dat men bij het bepalen van de keuze zal moeten uitgaan van de capaciteiten van de kin deren zelf en niet van de overigens begrijpelijke aspiraties van de ouders Rest ons te vermelden, dat het boekje zal worden uitgereikt aan alle leerlingen van de hoogste klassen van de openba re en bijzondere lagere scholen in Haar lem, Heemstede en Bloemendaal, en dat het voor andere belangstellenden verkrijgbaar is ten raadhuize in Haar lem, Heemstede of Bloemendaal. Het boekje is typografisch verzorgd door Levinus Tollenaar, terwijl Articapress de uitstekende foto-illustraties leverde. Een enkele opmerking: Het komto ns voor, dat de lijst van „bekende vakop leidingen welke niet in Haarlem of di recte omgeving zijn te volgen" niet erg volledig is. Waarom bijvoorbeeld de Amsterdamse toneelschool wèl, en de Arnhemse en Maastrichter toneelscho len niet vermeld zijn, is ons niet duide lijk. HAARLEM, 25 april Het door de Haarlemse competitieleider als smake lijk toetje bedoelde kampioenschap van Haarlem, heeft op de eerste avond een bittere smaak gehad. In de wedstrijd tussen Flamingo s en Typhoons II werd het verschil in speel- ki-acht uiteindelijk zo groot, dat de Typhoons-reserves in arrenmoede het opzettelijk veroorzaken van persoonlij ke fouten aangrepen om te trachten in de laatste tien minuten de doelpunten- stroom te stuiten .Dit middel was ech ter erger dan de kwaal. De eén na de andere Typhoonspeler werd door per soonlijke fouten geëlimineerd met als gevolg dat de Typhoons-,,ploeg" tenslot te nog uit twee man bestond. In de eerste helft slaagden de Ty phoons er in nog tot redelijke tegen stand te komen. De lang niet volledige Flamingo-ploeg was echter wel zoveel sterker, dat de 38-23 voorsprong bij rust volkomen verdiend was, waarbij vooral Martin Jole zich onderscheidde. In de tweede helft was het pleit al gauw beslecht. Het klasSeverschil deed zich steeds meer gelden en Meenhorst, Dekker en Van de Gevel scoorden naar hartelust. Ook het in de strijd brengen van lichaamskracht kon de Typhoons niet meer redden en bij het eindsignaal stond een volkomen gemotiveerde 91-39 op het scorebord. Topscorers: Flamingo s-Meenhorst: 9-15- Van de Gevel: 10-11; Dekker: 2- 14; Jole: 13-6. Typhoons: Hooyveld: 9-6: Heymel: 8-4. Nog vreemder en uit propagandis tisch oogpunt nog betreurenswaardiger HEEMSTEDE, 25 april Op 1 mei Is het veertig jaar geleden, dat de heer W. Klaver zijn intrede deed bij het be drijf Openbare Werken van de gemeente Heemstede. In 1920 kwam hü daar als kantoorbediende in tijdelijke dienst. Ze ven jaar later volgde zijn vaste aanstel ling en sindsdien heeft hij allerlei rangen doorlopen tot hij op 1 januari 1955 benoemd werd tot hoofdcommies A. De heer Klaver heeft de leiding van de boekhouding en administratie van het bedrijf en als zodanig stelt hij de jaarlijks terugkerende begrotingen en afrekeningen op. De ontwikkeling van salaris- en loon jerekeningen in de af gelopen jaren, heeft de functie van boekhouder steeds belangrijker gemaakt Op 2 mei zal de heer Klaver 's ochtends in het Verversingshuis Groenendaal door zijn directie worden gehuldigd en 's middags zal hij vrienden en relaties van 4 tot 5 uur in het Verversingshuis de gelegenheid geven om hem geluk te wensen. was het verloop van ZBVS-The White Stars. De eerste helft van deze wedstrijd had een verrassend verloop. White Stars slaagde er in zich volledig te handhaven met als gevolg dat ZBVS bij rust nog slechts een magere 21-17 voorsprong had. Bij het begin van de tweede helft wil de White Stars enkele juniorspelers op stellen om dezen aan het eerste klas milieu te laten wennen. Scheidsrechter Snel maakte hiertegen terecht bezwaar omdat deze wedstrijdenreeks wordt ge speeld onder de bepalingen van het af- afgelopen seizoen. Toen White Stars zich hieraan niet wilde onderwerpen staakte de heer Snel de strijd, waar door ZBVS op overigens weinig bevre digende wijze naar de volgende ronde overgaat. VROUWENGILDE Het r.-k. Vrou wengilde, afdeling Overveen zal dinsdag avond een bijeenkomst houden in ge bouw Domi. Dick Rector verzorgt aan een ontspanningsprogramma, 's Och tends zal die dag om 8.10 uur een H. Mis ter ere van St. Liduina worden ge lezen. Vorig opening Slot 25/4 4% Ned 1958 99% 414 Ned. 1960 99% 4% Ned. 1959 97% 3% Ned 1953 94% Staffel 1947 mm 3V4 Ned 1956 93% 86I/4 3)4 Ned 1948 3V« Ned 1950 86% i 314 Ned 1954 88% MS 314 Ned. 1955 90% B.N .G. Won.bouwl 6 109V2 262 Ned. Bandel Mlj.Cert Amsterdam Rubber 110% 111 6.VJ1. 166% Senembah-Mtt 549 A.K.U 482 47» Berkel Patent 296 Calvè-Delft Cert 785 Dell MI1 177.5, Fokker 410 v. Gelder 272 Hoogovens 695% Müller Co. 455 Philips Gem.bez 939 938 Unilever 836% 831 Bllllton 2e 348% Kon Petroleum 50 150.60 149.50 Holl Amerika Ltin 137% 137 K.L.M. 110.80 112 Kon Ned Stoomb 177% 178 K.P.M. 131 Ned Stoomv Mb 157 168 Ommeren 242 Ned Scheepvaart Ui 144% 142 Hentespaarbrieven '5 Heet espaar brieven 5 2Va Amsterdam '56 79% 214 Amsterdam 5t 95% 98 2'i Rotterdam '57 Mb Heite kl ob' 120 Hoogovens nw. Philips stocks A.K.U. claims

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5