Produktschap wil advies op rapport van het Amerikaans Marktonderzoek-instituut Gaat toiletzeep verdwijnen? Mr. A. Stempels spreekt over Europese eenwording Bachconcert van het Nederlands Kamerorkest muzikaal evenement Viering in district Haarlem met groot kamp-weekend HENSEN wraak Wigberth's fp PAUL VLAANDEREN tweelim! m, V. Alphenaar Voorraadvorming zou tot verkoop beneden minimumprijzen leiden Het eeuwfeest van Bloembollen cultuur Oratorische avond bij Teisterbant Jan Musch verlaat Stadsschouwburg Dertig jaar Katholieke Verkenners DONDERDAG 28 APRIL 1960 PAGINA 2 De bloembollenexport naar Amerika Griep - TO GAL helpt KONINGINNEDAG IN ZANDVOORT Verkouden - TO GAL helpt Coöperatie? (Advertentie) Zeeplose seepbinnenkort óók in Nederland! Menstruatiepijn - TO GAL helpt Nationaal kindercircus gaf vier uitvoeringen Reumatiek - TOGAL helpt Haarlemmers wonnen van Bergen Afscheid bij P.W.N. U. J. Gerfontaine met pensioen Bato naar concours in Frankrijk Op uitnodiging van de burgemeester Verneuil Middenstand gaat gouden feest van 1962 bespreken Hoofdpijn - TOGAL helpt Aan Heemstedes Vrijheidsdreef Migraine - TOGAL helpt Tennisuitslagen Andere feestelijkheden GRAMMOFOONPLATEN Nationale Collecte Kinderb eschermin g Collectanten gevraagd Spit - TOGAL helpt Kolengas plofte in schoorsteen Waterstanden DAMES-JASSEN 12.85 16.25 natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 24 Met de hond schieten ze niet veel op en de aanvoerder der Britten biedt gedienstig aan de omgeving te doorzoeken, hetgeen Eric met biede handen aanneemt. Geruime tijd speuren ze door de omtrek, maar zonder resultaat. „Komt mee met ons", zo stelt de aanvoerder voor, „Wij zijn mannen van Artor, mogelijk weet hij raad en kunnen we bij daglicht opnieuw op onderzoek uitgaan". „Artor? Wie is Artor?" vraagt de Noorman, terwijl hij bedenkt, dat hij wel in gezelschap van een bende rovers terechtgekomen kan zijn. „Kent gij Artor niet?" roept de Brit verontwaardigd uit. „Ha, ik kan wel merken, dat gij van verre komt. Artor, de dapperste der Britse helden. Kom mee, vreemdeling, ik zal u tot hem brengen." Aangezien de Noorman niets beters weet te bedenken, stemt hij met dit voorstel in. Gelukkig zijn er paarden over en even later kronkelt zich de ruiterschare achter elkaar over een nauw pad, dieper het woud in. „Hier vindt geen Piet ons", lacht de Britse aanvoerdei „Hier zijn we veilig". Na een tocht van enkele uren zien ze licht schemeren en dan ontwaart Eric voor zich een lompe toren. De aanvoerder blaast op een hoorn en de poort zwaait open. Bedenkelijk neemt de Noorman zijn omgeving op. Helden of rovers? Als hij de staat van verval, waarin deze Romeinse vesting verkeert, in ogen schouw neemt, lijkt het toch het meeste op een rovershol. let op wie eb Binnenkomen DEN HAAG, 27 april De heren Martin en Middleton hebben gistermid dag tijdens een vergadering van het Produktschap voor Siergewassen in Den Haag het rapport toegelicht, dat een Amerikaans marktonderzoek-insti tuut in opdracht van het Produktschap heeft gemaakt over de afzet van Ne derlandse bloembollen in de Verenigde Staten. In dit rapport wordt geconclu deerd, dat de stijging van de uitvoer naar Amerika de laatste tien jaar is achtergebleven bij de stijging van de totale Nederlandse bollenexport. Ver der wordt aandacht besteed aan de toe nemende Japanse concurrentie op de Amerikaanse markt. In hun toelichting lieten de heren Martin en Middleton zich optimistisch uit over de mogelijkheden tot afzetver- groting. Het aantal huishoudingen in de V.S. zal in het komende decennium toe nemen met tien miljoen, terwijl de uit gaven boven die van voor het noodza kelijke levensonderhoud zullen stijgen met drieëntachtig percent. Terwijl de totale Amerikaanse bevolking tussen 1950 en 1959 met 17.5 percent toenam steeg de bevolking van de voorsteden met drieënveertig percent. In de ko mende jaren is evenzeer een grote stij ging van die voorstadsbevolking te ver wachten. Het Nederlandse Bloembollen- bedrijf zal bij de tot nu toe gevolgde afzetmethoden niet in staat zijn dat grotere potentieel te benutten. Het sys teem is volgens de Amerikaanse markt onderzoekers in vele opzichten ouder wets en versleten. Het heeft geleid tot een prijsconcurrentie tussen Nederland se ondernemingen, die niet gerecht vaardigd is, omdat de markt voor bol len niet prijsgevoelig is. Niet door prijs concurrentie maar door verbetering van het afzetbeleid zal de markt kun nen worden uitgebreid. Bijzondere aan dacht zal moeten worden besteed aan de warenhuizen en supermarkets die enorm veel terrein hebben veroverd op de gespecialiseerde zaken. De klein handelaren zullen meer gesteund moe ten worden bij hun afzet en reclame. De enige concurrent op de Ameri kaanse bloembollenmarkt is Japan, tussen 1950 en 1959 steeg het Japanse aandeel in de totale import van 0 tot 6 percent, terwijl het Nederlandse daal de van 99 tot 93 percent. Als Nederland een goede afzetpolitiek voert zal er evenwel voor de importen uit beide lan den plaats zijn op de Amerikaanse markt. In het rapport wordt samen werking tussen groepen Nederlandse bollenexporteurs aanbevolen, eerst in formeel en met een beperkte doelstel ling, later in een coöperatieve onderne ming. Op korte termijn zou die samen werking al kunnen leiden tot het aan stellen van deskundigen, die de klein handelaren zouden kunnen bewegen tot het hanteren van succesvolle verkoop technieken. Op korte termijn zou men moeten beginnen de belangstelling voor het tuinieren te bevorderen. Ook zou den er voorraden van bollen in de Ver- Advertentie) Te beginnen met donderdag 5 mei gaat de Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur haar eeuwfeest vieren. Op die dag trekt een optocht door de straten van Haarlem, waarin met vier praalwagens een his torisch beeld van het bloembollenvak gegeven wordt. Vrijdag 6 mei wordt de officiële herdenkingsbijeenkomst gehou den in het Krelagehuis te Haarlem met omlijsting door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest. Na het begroetings woord door de algemeen voorzitter van de Vereniging, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, zal minister V. Marijnen de herdenkingsrede uitspre ken. Dr. A. J. Verhage biedt daarop het jubileumgeschenk aan en namens de buitenlandse tuinbouworganisaties zal de heer M. Emile Debroise. voorzitter van de „Association Internationale des pro- ducteurs de l'Horticulture'' woorden van gelukwens spreken. Met een receptie wordt de plechtigheid besloten. Zaterdag 7 mei zal op de Floriade te Rotterdam 's middags de postkoets met de vier eeuwen oude tulp arriveren. Er is daar een ontvangst op het stadhuis, fevolgd door een sluitingsmaaltijd te cheveningen. ZANDVOORT, 28 april De viering van Koninginnedag beperkt zich te Zandvoort tot een concert dat de Zand- voortse muziekkapel zaterdagavond om 8 uur op het raadhuisplein zal geven. Bovendien geeft de Oranjevereniging op vrijdag 29 april een tractatie aan de leerlingen wan de openbare en bijzonde re scholen. Advertentie enigde legd. Staten moeten worden aange- De voorzitter van het Produktschap, dr. A. Verhage zei te vrezen, dat voor raadvorming er toe zou kunnen leiden, dat overgebleven bollen beneden de minimum-exportprijzen worden ver kocht. Dat kan worden voorkomen, al dus de heer Middleton, door aanvullen de controle en door een grotere afna me van bloembollen door de kleinhan delaren aan het begin van het seizoen. Verder betwijfelde dr. Verhage of goe de kwaliteit en betere methoden vol doende zijn om het hoofd aan de Ja panse concurrentie te bieden. Japan zal niet in staat zijn om de expansie van de Amerikaanse markt geheel voor zijn rekening te nemen, zei de heer Middle ton. Daar komt bij, dat men in Ame rika de Japanse goederen over het al gemeen als inferieur beschouwt. Een coöperatieve onderneming van bollenexporteurs achtte de heer De Vroomen niet bevorderlijk voor de af zet. De afzet is groot geworden door het particulier initiatief, zei hij. De te leurstellende afzet in Amerika is de schuld van de Amerikaanse handela ren, die goedkoop willen kopen, het geen ten koste van de kwaliteit gaat. De kleinhandelaar in Amerika, onthul de de heer Martin, heeft geen verstand van bollen. Ook van de prijzen is men niet op de hoogte. Als een kleinhande laar goedkoop inkoopt, doet hij dat om meer te kunnen verkopen. Besloten werd aan de commissie van bijstand voor bloembollen te vragen een advies op het rapport uit te bren gen. Waarschijnlijk zal dit advies al in de volgende bestuursvergadering van het Produktschap voor Siergewassen kunnen worden behandeld. BINNENKORT kunnen wij ons in Nederland ook wassen met DU-NY, de wonderbaarlijke zeep, die eigenlijk geen zeep is, maar een totaal nieuw, neutraal en alkalivrij produkt, dat in Zwitserland en Denemarken reeds ontelbaren in verrukking heeft gebracht. Geen wonder, want DU-NY is je reinste wonder („et rent mirakel" zoals men in Denemarken zegt). Met DU-NY is resoluut een eind gemaakt aan alle nadelen van toilet zeep. Zo gauw namelijk gewone toiletzeep, hoe goed en duur die ook mag zijn, met water in aanraking komt, vormt zich kalkzeep. Het is deze kalkzeep, die de vette randen in wasbak of bad veroorzaakt. Maar en dit is nog veel erger het is diezelfde kalkzeep, die uw huidporiën verstopt. Hierdoor wordt het vrije ademen van de huid ver hinderd, terwijl huidinfecties, mee- etertjes, zwarte kloofjes in de huid, onaangename luchtjes van overtol lige transpiratie enz. vaak hiervan het gevolg zijn. Nu begrijpt u ook hoe het komt, dat de binnenkant van overhemden, bloesjes en manchetten zo gauw vuil wordt. Oud huidvet, vuil en kalkzeep, dat in uw poriën achterbleef, is hiervan de oorzaak. Wilt u op dit moment nog het be wijs dat u zich met gewone toiletzeep niet echt schoon kunt wassen? Was dan b.v. uw hals eens goed met de toiletzeep, die nu op uw wastafel ligt. Wrijf daarna een watje, gedrenkt in alcohol of eau de cologne over de pas gewassen plek. Het watje wordt zwart. Het is dit vettige, zwarte laagje dat uw huid poriën verstopt. Met gewone toiletzeep kunt u zich dus niet in de diepte wassen, met alle nadelen van dien. Aan al deze nadelen is nn (met DU-NY) voorgoed een eind gekomen. Doordat DU-NY wèl in de diepte wast, dus ook de huidporiën open en schoon houdt, verdwijnen in de meeste gevallen bovengenoemde huidklachten en blijven ook bloesjes, overhemden etc. langer schoon. Enmet DU-NY wordt de huid gelijk weer ingecrèmed, zodat zij zacht en soepel blijft. Heerlijk is deze „zeeploze zeep" DU-NY. Je reinste wonder. Hebt u zich eenmaal met DU-NY gewassen, dan zult u dat nieuwe gevoel van werkelijk schoon te zijn niet meer willen missen. Onthouden dus: Voor wie werkelijk schoon wil zijn, heet toiletzeep thans DU-NY. (Advertentie) HAARLEM, 26 april In hotel Lion d'Or heeft mr. A. Stempels vanavond gesproken over de plattegrond van de Europese eenwording. Hij deed dit voor het comité van samenwerkende orga nisaties voor het Europese federalis me. De voorzitter van het werkcomité van deze samenwerkende organisaties, de heer A. Olivier, deelde in zijn ope ningswoord mee, dat het werkcomité weer is uitgebreid met vertegenwoor digers van enkele politieke partijen. Hij achtte het zeer waardevol om in deze samenwerking te kunnen luisteren naar gelijk- of andersdenkenden. Mr. Stempels, die hoofdredacteur is van de Nieuwe Rotterdamse Courant en redacteur van „Nieuw Europa", het orgaan van de Beweging van Europese federalisten, gaf in een geschiedkun dig overzicht duidelijk aan hoe de ver schillende organen van de Europese ge meenschap zich hebben ontwikkeld. Hij wilde liever nog niet spre ken van een federalisme, daarvan is nog weinig te zien, zei hij, maar van een gemeenschap. Uitvoerig besprak hij hoe door de eeuwen heen is getracht te komen tot een samengaan van de Europese lan den. Spreker meende, dat na veel te leurstelling toch ook vertrouwen mag bestaan als men ziet wat er in de vijf tien na-ooriogse jaren tot stand is ge komen. Gezien het feit, dat men hier al eeuwen voor werkt, is dit iets gewel digs. Nadat mr. Stempels was ingegaan op de betekenis van de Volkenbond, stelde hij in het licht hoe reeds tijdens de laatste wereldoorlog het Europese streven tot eenwording leefde. Ver schillende internationale contacten werden gelegd. Uit het overleg van drie regeringen in ballingschap kwam de Benelux voort. Het initiatief van de oorlogsjaren werd na de oorlog uitge werkt. Tenslotte gaf mr. Stempels een over zicht van de na 1948 opgerichte orga nen. Hij onderstreepte het super-na tionaal zijn van de Hoge Autoriteit, HOOFDDORP, 26 april In de ma nege te Hoofddorp heeft het Neder lands Nationale Kindercircus een vier tal uitvoeringen gegeven, waarvan de baten ten goede zullen komen aan de misdeelde kinderen. De kinderen zijn erin geslaagd deze voorstellingen voor volwassenen en kinderen tot een genoe gen te maken. Door dit amusement ko men zij zelf tot een zeer gezonde ont spanning en laten zij hun misdeelde tijdgenoten meeprofiteren. Uiteraard staat een kindercircus niet op zo'n hoog niveau als de grote circussen, maar de prestaties zijn zeker vermel denswaard. De organisatie van de vele nummers verliep over het geheel zeer vlot. Het programma vermeldde acro batiek, clownerie, slangenbezweerders, koorddansers, cowboys, paardendres- suur van een pony, en alles wat men verder van een kinderoircus als afspie geling van het „echte" circus mag ver wachten. HAARLEM, 28 april Het Neder lands Kamerorkest, dat in 1955 voor de Stichting Het Holland Festival werd op gericht, eh sindsdien onder lei ding staat van de vermaarde Pools- Amerikaanse violist Szymon Goldberg die zich in 1933 in Nederland vesigde gaf gisteravond in de gemeentelijke concertzaal een uitvoering van vier Bachwerken: twee Brandenburgse Con certen no's 4 en 6), het Vioolconcert in a, en de Cantate nr. 170 voor alt en orkest. Als men Szymon Goldberg ziet diri geren zegt men: hij kan het niet; als men zijn orkest hoort spelen spelen komt men tot slechts één conclusie: hij kan het wel. Zijn „takteren" is won derlijk, zijn musiceren eveneens, doch dit laatste dan in de zin van wonder lijk schoon. Deze Bachavond is een muzikaal evenement geworden, on danks het niet in acht nemen van de klassieke dirigeermethode. Het Nederlands Kamerorkest munt uit in zijn Bachvertolking, die meer malen voeren tot extatische hoogtepun ten. Het zingt, het fascineert, het ont roert. Góldberg zelf voerde de viool- soli uit in het Concert in a en in het Vierde Brandenburgse Concert waarin het concertino werd gecompleteerd door de fluitisten Jan Visser en Marius Ruysink, die een verukkelijk trio vormden tegenover het ripieno van strijkers. Aafje Heynis gaf een vergees telijkte uitbeelding van de cantate „Vergnügte Ruh", belieibte Seelenlust" voor alt, strijkensemble en orgel. Ber nard Bartelink wist, op het romantische instrument voor aanweding van een vulstem, gecombineerd met enige ande re registers, een barokke klank te tove ren,a die zeer knap gevonden was. Hij vrij talrijke auditorium, waaron- zich vele muziekkenners bevonden, be loonde de dirigent en uitvoerenden met meerdere ovaties. T. de VR. (Advertentie) waarin zes landen hun vertegenwoordi gers stelden, die verder geen verant woordelijkheid schuldig zijn aan hun land of instructies daarvan kunnen ont vangen. De landen van de West Europese Unie (met Italië en Duitsland) reke nen op samenwerking met de zes lan den, die niet mee wilden doen (zoals Engeland en de Scandinavische landen), om toch te kunnen komen tot een vrij handelszone voor het gehele gebied. Het gaat er nu om aan dit economisch hechter samenwerken iets te gaan doen. Vrijhandelszone betekent dat de landen wederzijds kunnen in- en uitvoe ren zonder handelsbelemmeringen. Het geen dus iets anders is dan een douane unie, waarbij een gemeenschappelijk buitentarief wordt opgelegd aan goede ren die uit andere landen dan de aan gesloten landen worden ingevoerd. Na de pauze heeft mr. Stempels nog enige vragen beantwoord. HAARLEM, 28 april In de kelder van de sociëteit „Teiserbant" heerste gisteravond de passende stemming van een goedmoedige grijsaard, die een jeugdig nichtje te logeren heeft ge vraagd. In dit geval was het nichtje de Stichting Kunstenaars Centrum Ber gen, waarvan een aantal leden te elfder ure zich bereid had getoond als tegen standers voor de Teisterbanters te fun geren tijdens een oratorische wedstrijd. Aanvankelijk had men de traditionele tegenstander, het Cultureel Centrum van de Singer Foundation in Laren uit genodigd, maar directeur Pieter Leffe- laar zag geen kans waardige tegen standers van Teisterbant in het veld te brengen. De Utrechtse kunstenaars sociëteit kon evenmin op korte termijn de nodige oratorische worstelaars le veren, maar Bergen leverde tenslotte met jeugdige blijmoedigheid en over moed de door Teisterbant begeerde mededingers. Bergen heeft zijn euvele moed met een nederlaag moeten bekopen, maar het is een eervolle en bijzonder pret tige nederlaag geworden, want uit dit eerste treffen is de vaste wil ontspro ten om elkaar nader te leren kennen en zo mogelijk vaker de degen met el kaar te kruisen. De winnende Haar lemmer was uiteraard zal de insi der opmerken Barend Rjjdes, die in vijf minuten tjjds een bijkans volmaak te improvisatie ten beste gaf over „Wat is een beschaafd mens". Het is een cultuurphilosophische beschouwing geworden van de eerste orde. Opmer kelijk is overigens, dat verschillende deelnemers zo wemig aandacht be steedden aan de normale formulering van hun zinnen. Slechts drie van de acht deelnemers gaven de nodige aan dacht aan dit onderdeel. De Bergenaar Schrekkelman behaal de een eervolle tweede prijs met een Improvisatie over hetzelfde onderwerp en mr. dr. F. Bijvoet werd derde met een wat ouderwets voorgedragen im provisatie over het onderwerp „De geestelijke verschillen tussen man en vrouw". De Bergense mevrouw Van Meurs en mr. H. Tonino van Teister bant deelden samen ex equo de vierde en vijfde plaats. President Brants reikte der traditie getrouw de Teisterbant-gedichtenbun- del „De Haarlemse Heiliglanden" uit aan de deelnemers aan de wedstrijd, en bovendien aan de heer Smit, penning meester van het Bergens genootschap. Dat men nog geruime tijd genoeglijk bijeen bleef om de kennismaking te vieren, spreekt vanzelf. OVERVEEN, 27 april Vrijdagmor gen 29 april zal in het hoofdkantoor van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland aan de Essenlaan in Bloemendaal afscheid worden genomen van de heer U. J. Cerfontaine, wonen de Prins Hendriklaan 107 te Overveen. De heer Cerfontaine, die chef is van de afdeling waterverkoop, gaat het be drijf, waaraan hij bijna veertig jaar is verbonden, met pensioen verlaten. HAARLEM, 27 april De drumband BATO uit Haarlem zal op uitnodiging van de burgemeester van het Franse plaatsje Verneuil deelnemen aan het in ternationaal muziekconcours, dat daar op zondag 8 mei wordt gehouden. Deze uitnodiging is het gevolg van de deel name van BATO aan een gelijksoortig concours vorig jaar in Bree (België), waar BATO een eerste prijs behaalde. De harmonie van Verneuil nam ook aan dit concours deel. Voor een bezoek aan Verneuil werden toen al de eerste contacten gelegd tussen de leider van de drumband BATO, de heer W. van der Peijl en de burgemeester van Verneuil. De jongens en meisjes van BATO vertrekken zaterdag 7 mei per bus naar Frankrijk. Zondag wordt het concours gehouden en maandag wordt de terug reis naar Nederland aanvaard. Er wordt eerst nog een bezoek aan Parijs ge bracht. Dinsdagavond om ongeveer acht uur worden de jongens en meisjes van BATO in Haarlem terug verwacht. HEEMSTEDE, 28 april De afde ling Heemstede van de Katholieke Mid denstands Vereniging houdt maandag 2 mei in het parochiehuis „Anno Sanc- to" een bijzondere ledenvergadering. Deze vergadering is belegd ter bespre king van de plannen voor het gouden jubileum, dat in het voorjaar van 1962 zal worden gevierd. (Advertentie) Vanmorgen is Jan Musch de laatste eer bewezen. Zijn toffelijk overschot heeft opgebaard gestaan in de Stadsschouwburg. Zeer velen, collega's en vrienden, zijn hem daar komen groeten. Bij het vertrek naar Laren, waar de teraarde bestelling geschiedde, fungeerden als slippendragers: Albert van Dalsum, Aug. Defresne; achter hen rechts: Guus Oster, Marie Hamel, Johan Bendién, links: Mien van Kerckhoven-Kling, Jaap van de Poll, Rolien Human, Jacques Vecht, Paul Huf: achter de lijkwagen: mr. A. de Roos. HAARLEM, 28 april Het dertigja rig jubileum van de Katholieke Ver kenners, dat samenvalt met het gouden jubileum van de Nederlandse Padvin ders Beweging, zal in geheel Neder land worden gevierd. In het District Haarlem, waartoe de verkenners beho ren uit Haarlem, Heemstede, Benne- broek, Bloemendaal, Zandvoort en Sant poort, zal de viering haar hoogtepunt vinden in een kamp-weekend op 28 en 29 mei. Dit kamp wordt gehouden op (Advertentie) Zondag is de tenniscompetitie begon nen. De resultaten van de verenigingen uit het district Haarlem luidden: Overgangsklasse A: Haarl. LTC-Luc- ky Stroke 72; Park Marlot-Leimonias 2 36; Hilv. LTC 2-TC Heemstede 72. Overgangsklasse B: Brederode-Haarl. LTC 2 35; Inside-LTC Haarlem 26. Tweede klasse: TC Heemstede 3-TC Zandvoort 1—7; WOC-Haarl. LTC 3 53; TC Heemstede 2-Hilv. LTC 3 44; Groenendaal-Brederode 2 44; Oranje CC 3-Groenendaal 2 53. Derde klasse: TC Bloemendaal 3-WOC 2 26; Groenendaal 3-Rooswljk 4—4; TC Velsen-Velserbeek 44; Kennemer Lyceum-Groenendaal 4 62: Jatiloo-TC Bloemendaal 4 53; TC Bloemendaal 2-TC Heemstede 4 5—3. Vierde klasse: TC Zandvoort 3-Bas- tione 3 7—1; WOC 3-Jatiloo 2 7—1; TC Heemstede 5-Bastione 2 53; Bredero- de 3-WOC 5 6—2; TC Zandvoort 2-TC Heemstede 6 80; Bastione-Duinlust 5—3; Oud Wassenaar 6-WOC 4 5—3. Vijfde klasse: DEM 4-TC Velsen 2 1—7; TC Uitgeest 4-HBC 0—8; Haarl. LTC 4-Kennemer lyc. 2 80; WOC 6- TC Bakkum 3 62; Bastione 4-TC Bloe mendaal 6 53; Groenendaal 6-Jatiloo 3 71; Zandvoort 4-Kennemer lyceum 3 8—0; HBC 4-TC Heemstede 8 1—7; TC Bloemendaal 5-Brederode 4 17; HBC 2-Brederode 5 08; TC Heemste de 7HBC 3 4—4; Duinlust 2-Katw. LTV 5 26; Uithoorn 2-Groenendaal 5 17. het prachtig gelegen terrein aan de Vrijheidsdreef te Heemstede, in de on middellijke omgeving van het wandel bos Groenendaal. Ongeveer 500 verken ners, voortrekkers en leiders zullen aan het kamp deelnemen. De gemeente Heemstede en de pach ter van het terrein, de heer Th. Mi- latz, hebben hun spontane medewerking verleend om de organisatie van het kamp mogelijk te maken. Van gemeen tewege zal een drinkwatervoorziening worden aangelegd, sanitaire voorzienin gen, en lichtinstallatie, schijnwerpers en een geluidsinstallatie. Op het ten tenkamp zullen ten minste 125 tenten verrijzen. Er wordt een groot kampvuur gehouden, waarbij ook 600 welpen met hun leidsters aanwezig zullen zijn. Deze zullen ook deelnemen aan het kample ven op zondag. In samenwerking met de N.P.V. wordt op vrijdag 13 mei een fakkelop tocht door Haarlem gehouden, waarin uitsluitend welpen zullen meelopen. Zaterdag 11 juni zullen de verken ners en padvinders van de beide orga nisaties zich inzetten voor de nationaal te houden dag van „Dienst aan de Ge meenschap". Bezoeken zullen worden afgelegd aan zieke kinderen in de zie kenhuizen en aan tehuizen voor bejaar den, die met bloemen en fruit zullen worden verrast. Ook ligt het in de be doeling zo mogelijk een feestprogram ma voor hen te verzorgen. De school tuinen van de kinderen die lange tijd ziek zijn, worden die dag grondig on der handen genomen, zodat de tuin tjes weer een fleurig aanzien zullen krijgen. Zaterdag 18 juni wordt de We- reld-welpendag gehouden. Door welpen van de twee organisaties zal dan in de duinen van de Amsterdamse Duin waterleiding te Vogelenzang een wel- penspel worden opgevoerd, waarbij el ke horde een land zal vertegenwoordigen. De welpen worden gekleed in costuums van het land dat zij zullen voorstellen. In het spel worden de verschillende eigenschappen van dat land uitgebeeld. De feestelijkheden ter gelegenheid van het dertigjarig jubileum van de Katholieke Verkenners worden be sloten met deelname van de leiders en leidsters uit het District Haarlem aan het op 18 en 19 september te houden week-end van het Diocees Haarlem. (Advertentie) KRUISWEG 47-49 HAARLEM HAARLEM, 27 april Van 9 tot en met 15 mei zal een Nationale Collecte voor de Kinderbescherming worden ge houden. De collecte wordt georgani- seert door de stichting Sakor, die een beroep doet op collectanten, zich voor dit werk op te geven bjj de navolgende adressen. Voor Haarlem: Secretariaat UW, Proveniershuis, Grote Houtstraat, tel. 14179; mevr. M. A. Massaro-de Groot, Santpoorterplein 9, tel. 21326; mevr. A. C. Oudendijk-Hoes, Meeuwenstraat 48; mevr. J. Beekelaar-Mens, Dr. Schaep- manstraat 36, tel. 20441; de heer en mevrouw Selhorst, Rollandsstraat 33, tel. 16449. Voor Heemstede: Mevrouw A. Beuse- kamp-ten Broeke, Mendelsohnlaan 3, tel. 35924; mevrouw H. Jongepier-Rooden- burg, Javalaan 25, tel. 39124; mevrouw M. Kubatz-Brugman, L. v. Leydenlaan 6, tel. 34406; mevrouw E. J. Moleman- de ruig, Nobellaan 2, tel. 36472. Advertentie BLOEMENDAAL, 28 april Gister morgen omstreeks kwart over acht is brand uitgebroken in een woning aan ae Boslaan. Vermoedelijk doordat een mengsel van gas en lucht niet snel ge noeg een uitweg kon vinden in de schoorsteentrechter, ontstond een ont ploffing toen de bewoonster kolen op het vuur gooide. De gemetselde voorwand van de schouw kwam daarbij in zijn geheel naar voren en richtte grote schade aan het meubilair aan. Een voorbijkomende agent heeft een begir van brand geblust. IJMUIDEN Donderdag 28 april Hoog water: 5.15 u. en 17.34 u. Laag water: 0.59 u. en 13.20 u. Vrijdag 29 april Hoog water: 5.48 u. en 18.08 u. Laag water: 1.29 u. en 13.52 u. (Advertentie) een grote kollektie witte IEANS en ge kleurde NO-IRON poplin v.a. modellen en tinten waar ook U uw keus uit kunt maken voor winkel en huishou ding Voor moderne bedrijfskleding |WE ZUILEN ONDEBW'JL WAT DRINKEN, TOT ZE KOMEN... EN OEEN SEINTJES, SVMSTEB-r' ANPEB5. EEN BOEL NIEUWE LEDEN VANAVOND, POKTE B. IK VERTROUW PAT NIEMAND ME AAN M'JN RUö ZAL HEPKENNEfi T ZOU JAMMER Z'JN OE i VERRASSING TE 0E PERVEN OPJOU IK öE LOOP HETALLEMAAL POtiriE IN BURüER IS, DENK JE NIET", syMSTEg?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2