Burgemeester Cremers reikt onderscheidingen uit 77TTTH?! GEMEENTERAAD HEEMSTEDE Discussie over hoge huren van woningwetwoningen Klassiek concert Schotens Gemengd Koor DRIE CONCERTEN VOOR DE JEUGD Programma Agenda voor Haarlem igeving Grootse afscheidsreceptie voor hoofdcommissaris J. Fontijne colberts BEHANG NAAIMACHINES Koninginnedag in Haarlem en omgeving Bakker's Behang is een begrip oude en jonge jenever VRIJDAG 29 APRIL 1960 PAGINA 3 Burgerlijke Stand Haarlem Crediet- en Deposito- bank Haarlem Bom gevonden bij varkensschuur ZAND VOORT, 28 april Bij graaf werkzaamheden voor de rioolwater zui- verings-installatie werd in het duin ten noorden van de spoorlijn Haarlem-Zand- voort, bij de varkensschuur van P. Keesman een projectiel aangetroffen. Bij nader onderzoek bleek dit een vlieg tuigbom te zijn ter lengte van een me ter. De politie heeft de mijnopruimings- dienst gewaarschuwd. Deze zal voor op ruiming van het projectiel zorg dragen. Bloemendaalse beeldende kunstenaars exposeren Muzieklessen ENGEL Voor de katholieke jeugd Haarlemse rechtbank Automobilist onder invloed maakte twee maal een aanrijding Haarlem-centrum Haarlem-noord Haarlem-oost Haarlem-zuid-west Kleverpark Spaarndam Aerdenhout Bloemendaal Overveen Vogelenzang Bloemendaal-noord Heemstede Midzomernachtdroom door de toneelgroep „Puck" Films Toneel Muziek Diversen Teji toonstellingen In ridderzaal van Haarlemse stadhuis VIOLIST VIER- VEYZER WORDT GEHULDIGD Voor Geloof en Wetenschap „Der Bettelstudent" in Amsterdam Beurs van Amsterdam HAARLEM, 29 april De burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Uemeis, t4u>uux^u ,1 met het uitreiKen van ouuei'sciie.u.iis-.i om negen uur reeus begonnen dij zijn buurman in de ueeisiaun, uï, jr. u. Schroder, algemeen secretaris van de Maaiscnappij uu nut lan t De onderseneiaing tot Uuicier m ue or de van Oranje JNassau Kwam voor nem als een soort verlate verjaaruagsver- rassing: woeusuag j.i. uau ue neer Schroder zijn zestigste verjaardag ge vierd. Or. acnroaer geniet in naaricm voorai vi,- -u uuü-ieraar aati de gemeen ten jae rl.ö.o. en ais weraer in net verzet tijdens ue uezeaing. uij schreel toneelstuKKen, noorspeien e.i aUernand verspreide puoncades. De burgemeester veraoos nem ook vanocn- tend als buur te behandelen: in plaats van een toeopraait u.e.u mj een v.ieiiu- scnappeiyK Duurgesprea. Een kwartier later verscheen de bur gemeester ten nuize van ae heer w. v. Liemt, fractie-voorzitter van de KVP in ae naaneiiise raau. ruj aeeide meae, dat de neer Van Liemt weliswaar on- derscneiden was met net ruaaerschap in ae Orae van Oranje iNassau in zijn kwanteit van vice-voorzitter van ae ive- denanase HouiDond en ais voorzitter van de vereniging voor i'ripiex- en boardhandel m iveueriand, maar dat het tevens een eerbewijs gold voor zijn vele sociale werk, in Haarlem verricnt. De burgemeester stelde er een eer in de heer Van Liemt zeil het onaerschei- dingsteken op te spelden, te meer nu de relatie tussen hen Deiaen de laatste Het mysterie is opgeheven, het rookgor dijn is opgetrokken. Vanochtend is be kend gemaakt wie de hoofdrol van Eliza Doolittle zal spelen in de Nederlandse produktie van „my fair lady". Het is de eenentwintigjarige Margriet de Groot uit Sassenheim, die thans bij het gezelschap van Wim Kan speelt. Zij zal zich de artiestennaam Marrit Grothe aanmeten. jaren zoveel nauwer was geworden door het raadlidmaatschap van de heer Van Liemt. Deze kon het in zijn dank woord uiteraard niet laten om de bur gemeester te herinneren aan de goede verstandhouding tussen College en raad, maar ook aan het feit dat beide in stanties niet altijd accoord zijn. Om half elf door mr. Cremers plot seling van achter een stoel in het bu reau van de hoofdredacteur van Haar lems Dagblad op. Daar was inmiddels de musicus Jos de Klerk gearriveerd om te vernemen, dat hij benoemd was tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau. De burgemeester stipte de belang wekkende staat van dienst van deze 75 jaar jonge toonkunstenaar aan en wenste hem geluk met zijn gelukkig leven. De heer De Klerk was volko men verrast door dit eerbetoon, dat hij na de feestelijkheden ter gelegen heid van zijn 75e verjaardag niet meer had durven verwachten. Hij verklaarde dankbaar te zijn voor het leven dat hij heeft gehad, zowel voor de voor- als tegenspoed. (Advertentie) Ja, inderdaad. Bakker's Be hang is voor Haarlem en om geving een begrip geworden. Geen wonder! Bakker's Be hang dankt immers zijn faam aan de enorme keus, prima service en.... lage prijzen! U zult nergens een fraaiere collectie vinden dan bij Bak ker's Behang. Leuk papier voor de kinderkamer, fleu rige motieven voor de eet kamer. sfeerscheppende des sins voor huiskamer of sa lon. Kortom 1001 mogelijk heden. Oordeel zelf. Kom eens naar onze zaak of vraag onze stalenboeken ter inzage. In uw eigen belang recht streeks naar Gen. Cronjéstr. 135 - Haarlem Telefoon 55432 HEEMSTEDE, 29 april De ge meenteraad van Heemstede heeft zich donderdagmiddag in ruim twee uur door een agenda van dertig punten heengewerkt. Aan de buitenkant was het Raadhuis al in Oranjesfeer. Lange bloembakken vol met Afrikanen zorg den voor veel oranje. De dienst Open bare Werken legde de laatste hand aan het voltooien van de lampjes, die het Raadhuis in het felle wit en oranje- licht zullen steken. Bjj het voorstel van B. en W. om de bouw mogelijk te maken van zesen veertig woningwetwoningen in de Ri vierenbuurt uitte mevrouw VAN DER MEULEN-HOUWER (PvdA) woorden van dank, dat Heemstede de woningen krijgt, die het zo nodig heeft. Zij wees op het niet alleen plaatselijke, maar ook landelijke probleem, dat de huren van de woningwetwoningen eigenlijk te hoog zijn voor de klasse, waarvoor de huizen zijn bestemd. De huur zal 16.80 worden, vermeerderd met 0.60 per week voor het onderhoud van een ge meenschappelijke tuin op het binnenter rein. Als men uitgaat van de norm, dat men een zesde deel van zijn inkomen mag verwonen, betekent dit een inko men van ruim honderd gulden per week. Mevrouw Van der Meulen be- HAARLEM, 29 april Bij gelegen heid van zijn vijfenveertigjarig bestaan gaf het Schotens Christelijk Gemengd Koor onder leiding van Geert de Boer donderdagavond een jubileumconcert in de Immanuëlkerk aan de Van Egmond- straat. Zoals door degenen die het koor sinds tientallen jaren kennen verwacht kon worden, was het uit te voeren pro gramma uitsluitend klassiek georiën teerd. Dit waarborgt een goede keuze, doch duidt tevens op conservatisme. Dit neemt niet weg, dat het koor, zolang we het kennen, goed en respec tabel werk heeft verricht, al zagen we dan eens graag een wat meer gedurfde Instelling tegenover de modernen. Geopend werd met de indrukwekken de koraalcantate van Johann Pachel- bel „Was Gott tut, das ist wohlgetan". De koorklank was beschaafd en door leefd, het solokwartet, bestaande uit Leonie Smits, Lucie Kooy, Dick de Jong en Harm Wind, zong met een beheer ste en stijlvolle expressie. De orgelbe geleiding was in handen (en voeten) van Meindert Boekei. Het „Geistliches Lied" dat daarop volgde, is geschikt om voor altijd een afkeer van Men delssohn te krijgen. Wat een verade ming, toen chronologisch fout, doch esthetisch goed, na Mendelssohn Bach kwam. De tenorsolo in de aria uit Can tate 169 was evenwel niet van een ze- Advertentie) als u maar tot 5 kunt tellen kuntu al een taxi bellen houtplein 21 «•I. 1 BEVALLEN van een zoon: W. J. Pom-Westerbeek; J. Vennik-van de Lagemaat; G. B. van der Kroft-van Roon; M. van der Zijden-Elderbroek; 6. Wilkes-Weiss; M. B. P. Kunst-Re- Jteer; E. M. H. Krouwels-Drost; A. Aal- ï,ers-Loorbach; F. A. van Bourgondiën- ïreriks; H. M. Winnubst-van Turn out: E. J. D. Hondt-Belgraver; E. van ®den-Ingerman. b BEVALLEN van een dochter: G. A. Ö'chters-Metten (2drs)A. Brinkman- £°orenent; W. F. van Brugge-de Boer; W A. van Leeuwen-van den Rotten; •p J. Vierhout-Boeree; A. Vermeulen- Terreehorst; M. van der Gouwe-van V®,®nen; E. L. Lasschuit-Jahrling; H. i^es-Mcijers; J. M. Pijlman-Dam. te Y®RLEDEN: K. Lenaarts-ten Hoon- Bóe!?6 3-, Dunklerstraat; A. Bruseker- vit j-, Brandststraat; K. J. Kie- 90'i Floraplein; K. B. Teppema, 70 Westerhoutpark; P. J. Hekker, rtv,,'. van Heemskerkstraat. Hof.G. J. Cop en H. E. F. M. J fr.r PaaP en A. J. Booms; Terwol S.vaart en J- c- Moone; W. A. en a %n J' S' E' Hoogland; B. Hof en A Va ,K°elemij; R. O. van Herpt s n^'..Hi-aakman: G. M. Kunst en J. S p -"oman; c. ivi. jvu: kam» 1 Amerongen; W. H. Hén? en F ,Mr, L ten Wolde: M" ary en E- X. Peettoom. M. Holt- T. kere stugheid vrij te pleiten. Angrij- pend was het koraal „Wohl mir dass ich Jesu habe", waarin de hoboïst Cor Coppens, evenals in de sonate van Sa- martini, een zeldzaam mooie en pasto rale toon produceerde: De Krönungs- Messe van Mozart, die we, ondanks on ze grote verering voor de meester, een ernstige liturgische mislukking vinden, bracht twee prachtige episoden: het „Benedictus" en de subliem gezongen sopraansolo (Leonie Smits) in het „Ag nus Dei". Ondanks de gegeven kritiek verdient deze uitvoering respect. T. de Vr. HAARLEM, 29 april De Algemene Hollandsche -Crediet- en Depositobank te Haarlem meldt in het jaarverslag dat de bedrijvigheid zich in het jaar 1959 heeft gehandhaafd. Er werden meer hypothecaire leningen t.w. 45 in totaal bedragende 140.800 afgesloten tegen 32 leningen tot een totaal van ƒ126.400 in 1958. De afgeloste .bedragen konden weer vrij snel herbelegd wor den, meestal tegen een hogere rente. Het winstsaldo is enigszins lager dan het vorige jaar n.l. ƒ10.035 (v.j. 10912). Deze daling wordt veroorzaakt door de lagere koerswinst op effecten ad ƒ1.424 tegen 3.719 in 1958. De bedrijfswinst beliep ƒ8.611 (7.193). BLOEMENDAAL, 29 april Voor de vierde achtereenvolgende keer gaan de beeldende kunstenaars in de gemeente Bloemendaal hun werken tentoonstel len. Zij zullen dit echter niet meer doen, zoals in voorgaande jaren, in de kleed kamers van het Openluchttheater, maar in de expositieruimte in Huize Bloemen- heuvel in Overveen. De opening zal plaats hebben op zaterdagmiddag 21 mei. De tentoonstelling zal geopend zijn tot en met maandag 6 juni (Tweede Pink sterdag) „teeds van tien uur des mor gens tot vijf uur des middags; op zon dag van twee uur tot vijf uur des mid dags. De heer M. Wentzel zal een pas sende affiche ontwerpen. BLOEMENDAAL, 29 april De der de en laatste muziekles van dit seizoen voor de leerlingen van de zesde en ze vende klassen der lagere scholen in Bloemendaal zal op 19 en 20 mei in Overveen, Aerdenhout en Bloemendaal worden gegeven door de heer S. Hesse- link, concertmeester van het U.S.O. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE GR. HOUTSTR. 181 TEL. 14444 twijfelde, dat de meeste werknemers aan dit bedrag toekomen. Overigens doet zich meer de vraag voor welk be drag men aan inkomen minus huur overhoudt, dan welk deel van het inko men men kan verwonen. De heer ZEGWAART noemde de woorden van mevrouw Van der Meu len een deugdzaam en sympathiek be: toog, dat hij graag onderstreepte. Hu noemde het een onjuistheid, dat bij het noemen van het inkomen vaak de kin derbijslag wordt vergeten. Doet men dit wel, dan zijn er voldoende werknemers die de genoemde, terecht hoge, huur (gelukkig) wel kunnen opbrengen, zei de heer Zegwaart. Hij vreesde een nog sterkere stijging van de huren van oude woningen, namelijk van 40 tot 46 pro cent van de op 1 april 1960 geldende huurprijs. De heer VERHOEVEN (KVP) noemde het noodzakelijk, dat men en in ons land aan moet wennen een groter deel van zijn inkomen voor huur te moete besteden dan vroeger het geval was. Op huurgebied heeft Nederland altijd op een goedkoopte eiland geleefd. Mevrouw Van der Meu len had geen bezwaar tegen de zoge naamde „strokenbouw", maar de heer Scheer (WD) wel. Hij ging zelfs zo ver, te vrezen dat bij een evenwicht in de huizenvoorraad de In strokenbouw gebouwde huizen vermeden zullen wor den. Slechts door de tijdsomstandig heden worden deze huizen thans geac cepteerd. Op haar vraag kreeg mevrouw COHEN-KOSTER (PvdA) te horen, dat ter gelegenheid van de viering van de bevrijdingsdag de gemeentelijke dienst van sociale zaken aan door de gemeen te ondersteunden 2.50 extra zal uit betalen aan alleenstaanden en 5 aan gezinnen. Mevr. VRIESENDORP-DE CLERCQ (VVD) zeide het te betreuren,dat in de pers een verkeerde voorstelling van zaken was gegeven wat betreft de ge houden kermis op het terrein van „Nieuw-Berkenrode". Er was, zei hp, de schijn gewekt, dat de opbrengst aan alle jeugdbewegingen in Heemstede ten goede zou komen. Een aantal mensen is aan de zwier gegaan en heeft njear uitgegeven dan verantwoord was. Ach teraf blijkt de opbrengst alleen voor de katholieke jeugdbeweging bestemd te zijn Het raadslid de heer VERHOE VEN (KVP), die bij het lunaparkge- beuren nauw is betrokken, achtte zich niet verantwoordelijk voor (onjuiste) publikaties in de pers. De financieel gesteunde katholieke jeugdgroepen kun nen met de opbrengst van het lunapark net uitkomen. Het werd door hem be treurd da', andere burgers dus huns ondanks aan de Roomse zwier zijn ge- gaan. Met de voorgestelde spaarregeling voor gemeentepersoneel ging de raad na enige discussie akkoord. HAARLEM, 18 april „Jammer, dat die dronken kerels achter het stuur elkaar niet dood rijden" vond de officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bonman, in zijn requisitoir tegen een 45-jarige vertegenwoordiger uit Zandvoort, wie verweten werd, dat hij 18 oktober van het afgelopen jaar onder invloed van drank op de Schip- holweg gereden had en daarbij tot twee maal toe met een tegenligger in aan rijding kwam. In het laatste geval wer den twee inzittenden van de wagen zwaar gewond. Acht maanden gevange nisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste de officier van justitie tegen de vertegenwoordiger, die toegaf een zeven of acht glazen bier gedronken te hebben en die een alconol- permillage van 1,9 in zijn bloéd had. De vertegenwoordiger was die dag met enkele vrienden naar het voetbal len wezen kijken. De aanrijdingen zou den gekomen zijn, toen hij trachtte op de drukke weg te passeren, hoewel in de hem tegenovergestelde richting een file van auto's reed. Volgens de ver dachte en de inzittenden van zijn wa gen zou de aanrijding op de voor hun rechter weghelft gebeurd zijn. De ver dediger, mr. C. F. M. van Koppen, achtte het roekeloos rijden evenmin bewezen als onbekwaamheid tot rijden als ge volg van het alcoholgebruik, zodat hij tot vrijspraak concludeerde. Twee jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en honderd gulden boete eiste de officier tegen een steward, die een van de automobilisten in de file was op het moment van dezelfde aanrijding en die ook getracht zou hebben uit de file weg te komen. Hij was tegen een andere wagen opgebotst en had daarbij zelf letsel opgelopen. De steward was al eens eerder tot een geldboete ver oordeeld wegens onvoorzichtig rijden. In verband daarmee eiste de officier ook ontzegging uit de rijbevoegdheid. De verdediger, mr. J. F. M. M. Brons, achtte het ten laste gelegde niet bewe zen en concludeerde tot vrijspraak c.q. ontslag van rechtsvervolging. HAARLEM, 29 april Gisteren vond onder auspiciën van de Commissie ter bevordering van de esthetische vorming van de lagere-school-jeugd een peda gogisch concert plaats in de gemeente lijke concertzaal, respectievelijk te kwart voor elf, kwart voor twee en drie uur. De uitvoerenden waren het Noordhollands Philharmonisch Orkest en de declamator Manus Wil lemsen. Marinus Adam verzorgde de inleiding en voerde de directie. Over de uitvoering van kwart voor elf valt het volgende te vermelden: de talrijk opgekomen scholieren hebben zich correct gedragen en de toelichtm- fe" en de gespeelde stukken aan dachtig beluisterd. De dirigent-inleider demonstreerde de viriele klank van ko perinstrumenten in de klassieke bezet ting van twee trompetten en drie ba zuinen treffend in de „Intrada" van Jos. de Klerk. Geestige dingen werden gedaan in vijf delen van „Jeux d'en- fants" van Bizet, waarvan vooral de „Galop" zoals gewoonlijk, geweldig in sloeg. Het volgende en laatste stuk, het fijnzinnig-muzikale sprookje „Peter en de Wolf" van Serge Prokofieff, had zoals de titel reeds aanduidt eens een zogenaamde programmatiscne inslag. Het is onbegrijpelijk hoe_de com ponist, die in zijn „Le Pas d Acier een propagandistisch belijder der bovjeti- sche productie blijkt te zijn, dergelijke pure en ongeschonden muziek heeft kunnen schrijven. „De wind waait waarheen hij wil", het blijkt ook hier alweer bij een toondichter die het sterkst is in sarcasme, en dat ook wel wel weten. Dit sprookje is ontroerend teer en zal eerder naar Andersen dan naar de „Stalen Schrede" voeren. De jeugd heeft er mede door de goede 'voordracht van Manus Willemsen intens van genoten. T. de Vr. HAARLEM, 29 april Door een mis verstand is in de Gierstraat een bloe menversiering aangebracht, die te laag hangt. Het gevolg is dat de karnavals- wagens hier niet onder door kunnen. De route wordt nu vanaf de Koningstraat: Botermarkt, Barrevoetestraat, Keizer straat, Wilhelminastraat, Raamsingel, van Eedenstraat, Lorentzplein naar het 7.30: Reveille op de Groote Markt door de gymnastiekvereniging „Bato", waarna muzikale rond wandeling door het centrum van de stad. 7.45: Muzikale rondwandeling door de Harmonie Haarlem. 8.00: Muzikale rondwandelingen door de Politiekapel en de Har monie Kunstkring Apollo. 8.00: Koraalmuziek op de Groote Markt door het Leger des Heds. 9.00: Aubade door 4.000 schoolkin deren op de Groote Markt. 9.30: Aankomst extra trein met Limburgse Carnavalsgasten. 10.15: Intocht van vijf Limburgse muziekkorpsen. 10.45: Presentatie der muziekkorp sen op de Groote Markt, waarna muzikale rondwandelingen. 12.30-13.30: Carillonbespeling 14.30: Carnavalsoptocht vanaf de Oranjekade. 15.30: Carnavalszitting op de Katten- berg in het Kenaupark door de Vastenavondvierders uit Kerk- rade. 17.15: Vertrek van Prins Carnaval met gevolg naar het stadhuis. 17.30: Ontvangst van Prins Carnaval en gevolg ten stadhuize door bur gemeester en wethouders. 19.30: Ere-concert door de Bergka- pel van de Dominiale Mijn Maat schappij uit Kerkrade in de mu ziektent op de Grote Markt. Tij dens de pauze zingt Frits Rade- macher. 20.00: Groot bal met drie orkesten in het Krelagehuis. 22.00: Bal-champêtre op de Groote Markt. 7.00: Muzikale rondgang door een geluidswagen. 7.15: Rondgang door de Districts band van de padvinders. 9.00-24.00: Kermis aan de Zaanen- laan. 14.15-15.45: Rondgang van de har monie St. Bavo vanaf het Frans Halsplein. 14.00: Straattekenwedstrijd aan de Orionweg. 14.30: Carnavaleske optocht van vreemd geconstrueerde voertui gen vanaf de Orionweg. 20.00-24.00: Bal-champêtre in de Mar- nixstraat bij de Zaanenlaan. 7.30: Reveilles door „De Spaarne- bazuin" en de Sint Jorisband. 14.00: Ontvangst van deelnemers aan het Nationaal Muziekfestijn in het parochiehuis St. Jan aan het Teylerplein. 14.30: Nationaal Muziek Festijn op het Teylerplein, waarna muzika le rondgang. 15.00-17.00: Receptie van het bestuur van de jubilerende Oranjebond „Prinses Juliana" in het paro chiehuis St. Jan aan het Teyler plein. 18.30: Ontvangst van deelnemers aan het Nationaal Muziekfestijn in het parochiehuis St. Jan aan het Teylerplein. 19.00: Voortzetting Nationaal Muziek festijn op het Teylerplein. 20.00-20.30: Oranjebal in de Emo- straat. 22.00: Muzikale show door Kunstkring Apollo en de drumband BATO op het Teylerplein. 8.30: Muzikale wandeling van het Tamboers- en Pijperskorps „Haarlem" vanaf het Theems- plein. 9.15: Officiële vlaghijsing op het Het wandelende kaartspel van „De Vinken" vormt een bijzondere attractie in de optocht van de duizend Kerkradenaren, die op Koninginnedag in Haarlem, Vastenavond komen vieren. feestterrein achter de Christiaan Huygensschool. 9.45: Kinderspelen op het feestter rein. 14.00: Optreden van microfoondebu- tantjes. 15.15: Turndemonstratie door Bato. 20.00: Lampionoptocht met wedstrijd in gevelversiering en raamver- lichting. 14.00: Rondgang door het Eerste Leidse Jeugdorkest en de drum band De Burcht vanaf de bocht Schotersingel. 14.30: Demonstraties van de Haar lemse Luchtvaartclub, de volks dansgroep „Marijke en het Leids Jeugdorkest op het sport- terrein aan de Kleverlaan. Daarna Poppenkastvoorstelling in de Julianaschool. 11.30: Judodemonstratie op sportter rein Vrijburghlaan. 19.00: Zeepkistenwedstrijden op Bloemendaalseweg tussen Mari ne hospitaal en Dorpsplein. 20.00: Openluchtbal op het Dorps plein bij hotel Roozendaal. 21.00-22.00: Openluchtfilmvoorstel ling op het Dorpsplein. 10.15: Variété op open veld aan de Borgerweg. 14.30: Sprookjesland in de Vondel school. 14.30: Kinderspelen aan de Spiege- lenburghlaan. 20.30: Lampionoptocht vanaf het flatgebouw aan de Karei Door manlaan. 21.00: Bal Champêtre op de Spiege- lenburghlaan. 9.30: Rondgang van schoolkinderen met Harmonie Crescendo. 10.30: Aubade door de schoolkmde- ren. 11.00: Kinderspelen kleuterklassen. Prijsuitreiking in het Jeugdhuis. 13.30: Kinderspelen Lagere School. 15.00: Kinderprogramma op de West- kolk. 16.30: Ringrijden op gewone fietsen. 20.00: Cabaretprogramma door het gezelschap Moretti. 9.30: Steroptocht schooljeugd vanaf Hartenlustschool naar Openlucht theater. 10.00: Toespraak door burgemeester Peereboom Voller in het Open luchttheater, waarna een geva rieerd programma wordt gege ven. Daarna Judo- en balletde monstratie. 20.30: Lampionoptocht vanaf de Hartenlustschool. 21.30: Bal-champêtre op „Plein vrees", hoek Bloemendaalseweg- Dr. D. Bakkerlaan. 9.30: Optocht schoolkinderen naar feestterrein Vrijburghlaan. 10.15: Toespraak burgemeester Pee reboom Voller op het feestterrein waarna kinderspelen met straat tekenwedstrijd en fiets-puzzelrit. 10.40: Gekostumeerde kleuterop tocht vanaf Joan Mauritsplein. 7.00: Kerkdiensten. 9.00: Kinderspelen en poppenkast op de speelplaats van de St. Jo zefschool en in het r.-k. Vereni gingsgebouw. 13.30; Ronde van Vogelenzang. 14.00: Volksspelen. 20.00: Oranjebal in het r.-k. Vereni gingsgebouw. Toegang 18 jaar. 8.45: Kinderoptocht. 10.00: Filmvoorstelling voor kleuters tot zes jaar in gebouw „De Toorts" aan de Duinweg. 10.00: Behendigheidswedstrijden voor kinderen van 6 tot 14 jaar tus sen de flats aan de Van Dalen laan. programma op het plein van de Brederodeschool. 8.00: Jeugdappèl op het Raadhuis plein met toespraak van de bur gemeester en défilé langs het raadhuis. 10.00: Kinderfeest op het hoofdter rein van de Heemsteedse Sport parken. 19.30: Taptoe op het Raadhuisplein. 20.30: Kleinkunst-concours op het Raadhuisplein. 22.00: Oranjebal op het Raadhuis plein. HAARLEM, 29 april De afdeling Haarlem van de Nederlandse Jeugdge meenschap gaat het winterseizoen 1959- 1960 afsluiten met een opvoering van William Shakespeare's toneelstuk „Een Midzomernachtdroom". De opvoe- ring zal worden gegeven door de toneel- Houtplein en verder als aangegeven in I groep „Puck" in het Minerva-theater de programma's. I in Heemstede op maandagavond 16 mei. Advertentie CINEMA PALACE: Salomo en, de koningin van Sheba, 18 j.: 2 en 8 u.; wo. 2 en 9.15 u. FRANS HALS: Zondaars in bezettingstijd, ontr. LIDO: Maigret en het raadsel van St. Fiacre, 14 jaar, (2e weekj; di. t.m. do. Slavenjagers van Afrika, 14 j.; 2, 7 en 9.15 uur; zo. en do. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. LUXOR: Herodes de genadeloze. 18 jr. Vr., ma. en di. 2 en 8 u.; Za. 2, 7 en 9.15 u.; zo. en do. 2. 4.15, 7 en 9.15 u. wo. 2 u. Do.-cyclus: Kouwe drukte, a.l. REMBRANDT: En eeuwig zingen de bos sen, 14 j. (6e week); 2, 7 en 9.15 u.; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; wo. 2 en 9.15 u. ROXY: vr. t.m. zo.: Opmars der tartaren. 14 j.; ma. t.m. do.: De bandieten van Cimarron, 14 j.; 2.30, 7 en 9.15 u.; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; wo. 2 en 9.15 u. STUDIO: Wir Wunderkinder, a.l. (2e week): 2.15, 7 en 9.15 u. zo. en do. 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; wo. 2.15 en 9.15 u. MINERVA: vr. en ma. 8.15 u., za. en zo. 7 en 9.30 u.: De man die verdwijnen moest, 14 j.; za. 2.30, zo. 2 en 4.15 u.: A. C. als waaghalzen, a.l. di. 8.15 en do. 2.30 en 8.15 u.: Het verborgen leven Wal ter Mitty, 14 j.; wo. gesloten. Vrijdag 29 april Stadsschouwburg, 8 uur: J.J. Cremer in: „Woutertje Pieterse" (Vereniging Koningin nedag). Zaterdag 30 april Stadsschouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel in: „Het spel der vergissingen" van William Shakespeare. Regie: Ton Lutz. „ondag 1 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel in: „Wie het eerst lacht...", van Lionel Hale. Regie: Pim Dikkers. Maandag 2 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Puck in: „Pelikaanseiland" van J.B. Priest ly. Regie: Walter Kous. Woensdag 4 mei Stadssrhouwburg, 9 uur: Toneelgroep Puck in: „Korczak en de kinderen". (Jongerenbijeenkomst). Donderdag. 5 mei Stadsschouwburg, 8 uur: J. J. Cremer in: „Woutertje Pieterse". (Vereniging Ko ninginnedag). Vrijdag 29 april Concertgebouw, 8 uur: Concert door de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" o.l.v. Albert de Klerk. Solisten: George van Renesse, piano. Jan Sevenstern, fluit. Dansschool Schroder: Raamsingel, 8 uur: Concertavond Haarlemse Jazz Club. M.m.v. Trio Frans van Eisen. Zondag 1 mei Teyler Museum, 3 uur: Bespeling van het 31-toons orgel door Anton de Beer. Solist: Anner Bijlsma, violoncello. Maandag 2 mei Concertgebouw, 1 uur: Orgelconcert door Piet Kee (Voor schooljeugd). Dinsdag 3 mei Concertgebouw, 8 uur: Mannenkoor „Proza en Poëzie". M.m.v. Spaardams Ge mengd Koor, Gem. Koor „Zang Veredelt". Velsen's Gemengd Koor en Albert de Klerk, orgel. Zondag 1 mei Gebouw Sint Bavo, 8 uur: Feestavond K.A.B. Dinsdag 3 mei Bloemenheuvel, 8 uur: Jaarvergadering Reddingsbrigade. Cruquinsmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland. Geopend do. 1012.3C en 13.3017 uur. Zo. 10—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg. Geopend van 10—12.30 en van 1.30—5 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse Schooi van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken). Geopend van 10—17 en zo. 13—17 uur). Frans Halsmuseum: Tentoonstellingen van hedendaagse grafische kunst (9 april t/m 9 mei). Van 9 april t/m 22 mei: Bijzondere avondopenstelling. 20.3022.30 uur. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag behalve maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid Geopend van 1017 uur Zon en feestdagen 1316 uur Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 13: Dagelijks geopend van 9—5 uur- Werken van H. F. Boot (van 24 april t.m. 7 mei). in 't Goede Uur, Korte HoutstraatTen toonstelling van de originele tekeningen van het opnieuw uit te komen „Zwart Wit" (de gehele maand aprU). Geopend dagelijks ook zo van 10—22 u Bloemenheuvel: O'veen, Bloemendaalsew. 158, tentoonstelling: „Onderdrukking- Verzet-Bevrijding". (T. m. 5 mei). Dag. geopend van 10—5 uur, des zondags van 25 uur. Galerie Esperance: Werken van Lucehert t.m. 14 mei). Geopend op werkdagen van 11—17 uur. Galerie Uittenhout, Kleine Houtstraat 41, Tentoonstelling aquarellen van Joop Dam. (t.m. 15 mei). Dagelijks geopend van 1117 uur. HAARLEM, 29 april Enige hon derden vrienden, kennissen en relaties hebben gistermiddag gebruik gemaakt van de gelegenheid die B. en W. van Haarlem geboden hebben, om in de ridderzaal van het Haarlemse stadhuis de hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne, ten afscheid de hand te drukken. De scheidende korpschef was wederom zoals 's ochtends tij dens de huldiging in de kring van het korps vergezeld van zijn echtgenote en kinderen. Waren het 's morgens juist degenen die hem binnen het verband van de po litiemacht hadden leren kennen, gister middag was het vooral „de wereld van buiten", die afscheid kwam nemen De rechterlijke macht, de staande en zittende magistratuur, waarbij mr. Feitsma als hoofd van het parket zijn waardering uitsprak over het werk van de Haarlemse politie, en in het bijzon der van het recherche-apparaat, ir. L. van der Vlis, directeur van Openbare Werken, sprak namens de vereniging van hoofden van takken van dienst en verschillende collega's en oud-collega s uit andere plaatsen vroegen en kregen het woord om de heer Fontpne voor de laatste maal nog eens in het zonnetje te zetten. De laatste in de rij sprekers was een (Advertentie) bent u MORGEN VRIJ 7 Zorg dan dat U deze dag doel matig besteed en kom eens kij ken naar onze grote sortering in pryzen van 38.- tot 114.- Wij hebben tevens voor elk colbert een bijpassende PANTALON. Gen. Cronjéstraat 40-44 - Haarlem Telefoon 54679 HAARLEM, 29 april Maandag 2 mei zal ter gelegenheid van zijn veer tigjarig jubileum als lid van het Noord hollands Philharmonisch Orkest in de Voorzaal van het Haarlems Concertge bouw gehuldigd worden de heer J. Vier- veyzer, violist. broer van de scheidende korps-chef, hoofdinspecteur Fontijne uit Leeuwar den die een boekje aanbood als herin nering aan de gezamenlijk doorgebrach te Veugd in Rotterdam. Hoofdcommissa ris Fontijne zelf getuigde nogmaals van zijn grote dankbaarheid, dat hu met dit korps heeft mogen samenwerken, waar de teamgeest zo goed is en waar men zo gemoedelijk met elkaar kan omgaan. Zeer velen hebben zich daarna m een lange ril geschaard om de heer Fontij- ne de hand te drukken.__Tot by zes uur bleef men genoeglijk bijeen. HAARLEM, 29 april De opvoering van de Operette „Der Bettelstudent", zondag 1 mei, welke voor leden van de Stichting Geloof en Wetenschap toe gankelijk zal zijn, is niet zoals in de weekangenda van Haarlem's Bloei ver meld staat in de stadsschouwburg in Haarlem, maar in Amsterdam. 4(4 Ned. 1958 4(4 Ned. 1960 4)4 Ned. 1959 3(4 Ned. 1953 Staffel 1947 3(4 Ned. 1958 3(4 Ned 1948 3(4 Ned 1950 3(4 Ned. 1954 3(4 Ned. 1955 n B.N.G. Won.bouwl 6 Ned Handel Mil.Cert Amsterdam Rubber H.VA. Senembah-Mil A.K.0 Berke] Patent Calvé-Delft Cert. Dell Mil Fokkei v Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Onliever Billiton 2e Kon Petroleum 50 Hol) Amerika Uln K.L.M. Kon Ned Stoomb Mo K.PJM. Ned Stoomv Mil v Ommeren Ned Scheepvaart Unu Rentespaarbrieven *57 Rentespaarbrleven '58 2(4 Amsterdam '58 2(4 Amsterdam 56 [1 2V4 Rotterdam '57 Alb Hello kl ob) Hoogovens nw. Philips stocks gew A.K.U. claims Vorig opening Slot 29/4 99% 99% 97A 94 92*| 93M> 86V2 86V4 MB 88% 90% 109 V2 261 y4 112 166% 545 465 459% 283 788 172.If 395 271 657 653% 446 931% 927% 821 820% 349% 149.20 148.20 110 176% 176% 130 156% 237 141% 140% 123% 110% 79% 95% on no 120% 120.50

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3