Onrust in Turkije duurt nog voort Staat van beleg voor drie maanden afgekondigd Beperking van investerings aftrek Indonesië weigert verblijfsvergunning Aan ruim 1000 oliedeskundigen uit Nederland Verzoek Chessmans leven te sparen afgewezen Luxaflex dealer HOLIDAYS MOORDENAAR VAN LINA FEENSTRA IN ARREST Citroen Kees de bok gaat rusten op Bronbeek Borgward en Skoda „MY HOME" Citroen ZONDAGS vers slagroom gebak Universiteit maand gesloten Tegen inflatie Defensiemaat regel 10 mei in Kamer miK- r ëJL*m Kans op gratie uiterst gering J. J. van KOOTEN Opluchting in Amsterdam Dader28-jarige loswerkman bekent binnen een uur Moeder en kind verdronken Arabisch schip in Montreal gelost Kredietverlening beperkt Drie mensen uit auto geslingerd ■Pi GARAGE VERBEEK J. J. van Kooten Het weer GEERT HOOGEVEEN ZATERDAG 3U APRIL I960 o 84sfe JAARGANG No. 30507 Vervroegde afschrijving eveneens beperkt keende prijzen-onze superwelvaart- dou^u 1 november 1956 de koude fin le: beperking van de investe- HP?Saltrek met onmiddellijke ingang. ari was de eerste staPMedio febru- de berf i vo^den de plannen voor f 690 r>iiïte bestedingsbeperking met werd van°V" De invesWringsa.ftrek januari 195» n°vember 1956 tot 1 Wij zitten ZV±)Tt- loonronden en I midden in de 0root. Weer wordt welvaart heet van de investeringsattl 1 bePerkin9 Verzoek van mr. Burger U: "V- lik m as® Vanwege geschil om Nieuw-Guinea Uittocht uit Singapore? SINGAPORE, 30 april (UPI) - VALKENBURG MAANDAG TERECHTSTELLING 8-cylinder VAN LOON'S AUTOMOBIELBEDRIJF KorteKleverlaan30-40/Bloemendaai Telefoon (0 25 00) 513 01-5 54 46 II n Verhuur van nieuwe auto's zonder chauffeur, o.a.: Ged. Oude Gracht 70 Telefoon 10454 ISAR 700 In Wilhelminakanaal HEYNIS Einde van boycot in Canada In Engeland Soldaat springt uit trein Eén dode, twee gewonden '(gore ijou vuy; Suède damesjasjes in kleuren Meer bewolking BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 14348C. Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severn*. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voer advertentiën eventueel zonder opgave ven redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544. ANKARA, 30 april (Reuter) Pre mier Menderes van Turkije heeft in een radiorede het Turkse volk gewaar schuwd voor „misdadige aanslagen op de veiligheid en vrede van het land", terwijl felle demonstraties tegen zijn regering zich van Istanboel uitbreid den tot Ankara en Izmir. Menderes deed een beroep op de bevolking om met zijn regering samen te werken, de veiligheidsautoriteiten te steunen en inlichtingen te verstrekken over de genen die berichten verspreidden die bedoeld zijn om ongeregeldheden te veroorzaken. Volgens onofficiële berichten zijn gisteren in Ankara drie mensen om gekomen bij botsingen tussen politie en studenten, die ontstonden toen de studenten hun donderdag omgekomen collega's herdachten. De studenten be kogelden de politie met stenen, waar na politiemannen de brandspuit op hen DEN HAAG, 30 april In de Staatscourant is een beschik king opgenomen van de minister en de staatssecretaris van financiën die een beperking inhoudt van de ver vroegde afschrijving en de investe ringsaftrek. Ingevolge de geldende wettelijke bepalingen is deze beschikking ge nomen in overeenstemming met de minister van economische zaken. Deze maatregel die ten doel heeft een inflatoire ontwikkeling te voor komen volgt op gisteren door de kan selier van de schatkist in Engeland genomen monetaire maatregelen, die hetzelfde doel nastreven. De econo mische situatie in West-Europa is thans zo, dat maatregelen moeten worden genomen om een inflatoire ontwikkeling te voorkomen, doch de mogelijkheden voor een gezonde groei te behouden. De ontwikkeling van de conjunctuur is van die aard, dat in de loop van dit jaar de nationale bestedingen in toenemende mate de middelen zullen overschrijden. Beperkende maatrege len zijn dus nodig. Daar tot dusver de investeringen in belangrijke mate tot deze ontwikkeling hebben bijge dragen is het conjunctureel gezien niet verantwoord de fiscale investe ringsstimulansen in hun tegenwoor dige omvang te handhaven. De vervroegde afschrijving van 1/3 van de aanschaffings- of voortbrengings- kosten is tot nu toe voor de meeste be drijfsmiddelen beperkt tot 16 2/3 procent. Voor enkele bijzondere categorieën (gebouwen, personenauto's en kantoor inventarissen) gold een temporisering van 10 procent per jaar. De beperkin- fen die de regering thans heeft aange- racht zijn de volgende: de mogelijk heid van vervroegde afschrijving wordt in beginsel voor alle bedrijfsmiddelen beperkt tot maximaal 8 1/3 procent per laar. Voor de gebouwen geldt thans een vervroegde afschrijving tot maximaal 6 procent, terwijl de vervroegde afschrij ving voor personenauto's en kantoorin ventarissen geheel vervalt. Re investeringsaftrek wordt na 29 'Pril van twee maal acht procent terug gebracht tot twee maal vjjf procent. De vervroegde afschrijving en investerings aftrek voor investeringen van voor 30 april blijven onaangetast. De regering is zich bewust dat de thans getroffen maatregelen bezwarend z«n voor het be drijfsleven. Zij acht deze bezwaren ech ter minder groot dan die welke zouden voortvloeien uit een eventuele over manning van de economie. De regering staat echter wel op het landpunt, dat indien de ontwikkeling van de bestedingen in een later stadium onverhoopt zou nopen tot het nemen van verdere maatregelen van conjunctu- .aard, deze de fiscale investerings- jaciliteite.n, zoals deze thans nader zijn astgesteld, onverlet dienen te laten. """iiiiiiiiimmnimiiiMiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiii een tijd van loonronden en Zijn wij weer zover'' besloten, ingreep ditmaal beter 0p tfidJ iS de door uiteindelijk minder pfjluj^' richtten. Militairen openden het vuur waardoor studenten gewond werden. Een majoor, die door een verdwaalde kogel geraakt werd, zou in het zieken huis zgn overleden. Vrouwen vielen op straat flauw en kinderen huilden. De studenten be schadigden een brandweerauto en daarbjj zouden drie brandweermannen verwondingen hebben opgelopen. De studenten trokken zich terug in de universiteit toen aanzienlijke mili taire versterkingen werden aangevoerd. Ook enkele politiemannen en journalis ten zouden gewond zijn geraakt. In Istanboel demonstreerden 10.000 studenten bij de universiteit. Zij riepen ,,weg met dictators", zongen het volks lied en herdachten de grondvester van het moderne Turkije, Kamal Ataturk. In Izmir verspreidde de politie 1.000 studenten die betoogden voor het bu reau van de gouverneur. Tevoren had den zij een rustige demonstratie ge houden voor een monument van Ata turk. Generaal Fahri Odzilek, die tijdens de staat van beleg het gezag uitoe fent', heeft bekendgemaakt dat de qniversiteit van Istanboel voor een maand is gesloten. Bijeenkomsten in studentenverblijven zijn verboden en alle studenten uit de provincies moe ten naar huis. De Turkse nationale vergadering heeft gisteren een wetsontwerp goed gekeurd, waarbij de staat van beleg in Istanboel en Ankara voor drie maan den wordt afgekondigd. Gedurende het debat betrachtten de afgevaardigden van de republikeinse oppositiepartij staande een minuut stilte ter herden king van hen, die bij deze betogingen het leven lieten. De democratische af gevaardigden klapten evenwel in deze minuut met hun lessenaars. Aan ver scheidene afgevaardigden van de op positie werd voor korte perioden de toegang tot de vergadering ontzegd. Militairen hadden de wacht rondom het parlementsgebouw betrokken. De toegangen tot de universiteit van Istanboel zijn eveneens door militairen afgezet. In het universiteitsgebouw be vinden zich duizenden siudcntcn. die geen gehoor hebben gegeven aan een bevel der militaire autoriteiten oin het gebouw binnen een kwartier te veria ten. Zij verklaarden gisteravond er de nacht te willen doorbrengen. De stu denten wierpen van buitenaf brood voor hun collega's over de muren van het universiteitsgebouw. DEN HAAG, 29 april Het bureau van de Tweede Kanier-fractie der Par tij van de Arbeid heeft vanmiddag ver gaderd ter bespreking van de brief van de minister van Defensie over de uitzending van dienstplichtigen naar Nieuw-Gumea. Fractievoorzitter mr J. Burger zal zich tot de voorzitter van de Kamer wenden met het verzoek deze brief terstond bjj het bijeenkomen van de Kamer 10 mei in behandeling te nemen. Slat - J V- :'a Indonesië heeft de laatste tijd gewei- gei d de verblijfsvergunningen van meer dan duizend Nederlandse olie- deskundigen te verlengen, aldus beeft de woordvoerder van een grote olie maatschappij medegedeeld. Alle be trokkenen zijn reeds langer dan drie jaar in Indonesië en hadden om ver lenging van bun verblijfsvergunning verzocht. Thans keren zij naar Ne derland terug, aldus de woordvoerder. Het Indonesische optreden houdt ver- f Advertentie) 5 of 7 dagen volledig pension bedieriingsgeld, 1.3 autotochten, en beziens waardigheden inbegrepen. vanaf resp. f 65,- en f 73,- - per persoon. Vraagt arrangementenlijst met keuze uit '143 hotels en pensions bij, de officiële HET GEULDAL STATIONSSTRAAT 15 TËt. 04406-2048 SAN FRANCISCO, 30 april (Reuter, AFP, KNP) Een gister avond door de advocaat van Chess man bij het hooggerechtshof van Californië ingediend verzoek om het leven van Chessman te sparen, is enkel uren later reeds verworpen. Daarmee zijn de kansen dat de ter dood veroordeelde nog aan zijn exe cutie zal ontsnappen bijzonder klein geworden. De terechtstelling is op maandag a.s. vastgesteld. De advocaat van Chessman had het hooggerechtshof verzocht het doodvon nis te wijzigen. Hij betoogde o.m. dat het feit, dat Chessman 12 jaar in de „dodencel" heeft vertoefd een basis kan en diende te zijn voor het aanbe velen van clementie. Hij verklaarde dat uit. nieuw bewijsmateriaal gebleken zou zijn dat Chessman niet schuldig is aan de misdaden waarvoor hij in 1948 werd veroordeeld. Het Californische hooggerechtshof heeft reeds twee maal eerder een verzoek tot het aanbevelen van clementie afgewezen. De gouver neur van Californië, Brown, heeft ver klaard niet bij machte te zijn het dood vonnis te wijzigen zonder een aanbe veling daartoe van het hof. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft op een persconferentie te Washington te kennen gegeven, dat de federale regering zich niet kan inlaten met de zaak-Chessman, die uitsluitend onder de bevoegdheid van de Californische autoriteiten valt. e woordvoerder verklaarde dit "aar -fjaP.JsMing van een vraag welke de officiële reactie is op buitenland se verzoeken, om Caryl Chessman maandag a.s. stellen. niet te doen terecht Hij bevestigde dat bepaalde Ameri kaanse buitenlandse diplomatieke ver tegenwoordigingen verzoekschriften van aarden "I61 verscheidene hon- dei den handtekeningen, hebben ontvan gen, die aan het ministerie van bui tenlandse zaken zijn toegezonden. Deze vezoekschriften zijn doorgezonden naar de regering van de staat Cali fornië, met de aantekening dat de doorzending niet moet worden opge- vat als een poging der federale rege ring, om zich met zaken in deze staat in te laten. De paus bidt voor Chessman, zo is gisteren van Vaticaanse zijde' ver klaard. Zoals bekend heeft de Osser- vatore Romano zich herhaalde malen op grond van menselijkheid uitgespro ken voor begenadiging van Chessman. Het moet echter uitgesloten worden geacht dat het Vaticaan zoals in Ita liaanse bladen verondersteld wordt, bfj de Amerikaanse regering stappen zou doen om de doodstraf te verande ren in gevangenisstraf. De voorzitter van_ de Italiaanse ka mer van afgevaardigden, Leone, die tevens als professor in het strafrecht is verbonden aan de Romeinse univer siteit, heeft telegrafisch een beroep op president Eisenhower gedaan om te verhinderen, dat Chessman maan dag a.s. ter dood wordt gebracht. .Te rechtstelling van Chessman zou de weerzin opwekken van elke beschaaf de wereldbewoner", aldus Leone. ''a"d "ï1®1 hat geschil over Nieuw-Gui- nea, aldus de woordvoerder. Hij voeg- de hier aan tos, dat Nederlandse artsen en ingenieurs wel verblijfsvergunnin gen ontvangen. Naar in Singapore ver- landse regering de defensie van Nieuw luidt heeft het besluit van de Nede-- Iandse regering de defensie van Nieuw- Guinea te versterken in Nederlandse kringen te Djakarta ongerustheid ver oorzaakt. Talrijke Nederlanders zouden plannen maken om naar Nederland te rug te keren. Een functionaris van het leger-com- mando in Oost-Sumatra heeft gisteren verklaard, dat het Nederlandse besluit versterkingen naar Nieuw-Guinea te zenden „een roekeloos besluit" was. „In dien er iets gebeurt, zouden de Neder landers de verliezer zijn," zo verklaarde hij. PORT MORESBY, (Austr. Nw.-Gui- nea), 29 april (UPI) Een rondreis van de Indonesische ambassadeur in Canberra, dr. Y. Helmi, door Aus tralisch Nieuw-Guinea, die vandaag zou aanvangen, is uitgesteld tot woensdag. De rondreis, die tien dagen zou duren, werd tevens bekort tot vijf dagen. Er is geen reden opgegeven voor de ver andering in het reisschema van de In donesische ambassadeur, die als gast van het gemenebest Australisch Nieuw- Guinea zou bezoeken. SYDNEY, 29 april (UPI) Elke sug gestie dat de Nederlanders agressie over wegen tegen Indonesië is militair zowei als politiek absurd, schreef vandaag het Australische blad Sydney Morning He rald in een hoofdartikel. Commentaar .everend op berichten uit Nederland, dat dit land zgn verde diging in westelijk Nieuw-Guinea gaat versterken, schreef de Sydney Morning Herald: „De Nederlandse regering heeft aanzienlijke politieke moed ge toond niet alleen door het aanvaarden van de zware onkosten die versterking op deze schaal meebrengen, maar ook door te besluiten Nederlandse dienst plichtigen in Nieuw-Guinea te laten die nen." ,,De winsten die Nederland hier zelf aan behaalt zijn nihil", aldus het arti kel. ,,De Nederlanders beschermen niet een koloniale investering, maar het recht van de Papoea's op zelfbeschik king. De Sydney Daily Telegraph schrjjft, dat ederland het bestuur over Westeliik Nieuw-Guinea heeft toever trouwd gekregen en dat het daarom het recht heeft de inlandse bevolking te beveiligen tegen agressieve buren. (Advertentie) Bloemendaalsewcg !-9 - Bloemendaal Telefoon 52301 Advertentie voor Haarlem en Omgeving. Vraagt prijsopgaaf bij WONINGINRICHTING HANNIE SCHAFTSTRAAT 47 Telefoon 12835. Kees de Bok II, de mascotte van het vijftiende regiment stoottroe pen, heeft zijn tijd uitgediend. Vrij dagochtend is hij in aanwezigheid van een compagnie stoottroepers gepensioneerd en toevertrouwd aan de goede zorgen van „Bron beek", het koninklijk koloniaal mili tair tehuis in Arnhem. Aangezien de commandant van Bronbeek, ko lonel van Zanten, verhinderd was, werd Kees ontvangen door de waarnemend commandant, majoor De Keizer, die met zijn bescherme ling een erewacht van krasse „Bronbekers" inspecteerde. Advertentie Houtplein 18-20 - Telefoon 16615-13000 Advertentie (Advertentie) Uit voorraad leverbaar, vraagt vrijblijvend demonstratie. (Advertentie) Opel Rekord, Kapitan en Caravan Ford Taunus 17 M en Consul Renault Dauphine Volkswagen en 9-pers. V.W. bus D.A.F. de Luxe Alle wagens zijn all-risks verzekerd (Advertentie) BESTEL 5125, COACH DE LUXE 5395 Houtplein 18-20 - Telefoon 16615 - 12000 AMSTERDAM, 30 april - Twaalf man van het bureau-Linnaeus- straat omringden gisteravond kwart voor negen ongemerkt een armelijke woning op Kattenburg. Nadat zij aangebeld hadden gingen enkele re chercheurs ongemerkt naar binnen en kwamen vrijwel direct terug met een 28-jarige man. Reeds een uur later had hij op het bureau bekend de moordenaar te zijn van Lina Feenstra. het 17-jarige meisje dat ruim drie weken geleden gewurgd in haar bed werd gevonden. Daarmee kwam een der meest ge ruchtmakende moorden, die na de oorlog in Amsterdam is gepleegd, tot een onverwachte oplossing. En de man, die het spoor van de dader vond, werd vanmorgen tijdens een persconferentie door de officier van justitie mr. W. Bakhoven hij uit zondering met name genoemd. TILBURG, 29 april In het Wilhel- minakanaal onder Biest Houthakker (gem. Hilvarenbeek) hebben schippers vandaag de verdronken lichamen ge vonden van de 32-jarige mevrouw H. uit Tilburg en haar vierjarig zoontje. In het water werden ook een plastic zak met speelgoedautootjes en een los drijvend autootje gevonden. Men ver moedt nu, dat een van de wagentjes in het water is geraakt, waarna het kind in het kanaal is gevallen bij een poging het op te vissen. De moeder zou zijn verdronken bij een vergeefse poging haar kind te redden. Er zijn overigens geen getuigen bü het ongeluk gewéest. (Advertentie) Speciaal aanbevolen door onze chef ban ketbakker GROTE MARKT EN HOUTPLEIN MONTREAL, 30 april (Reuter, A.F.P.) Leden van de ILA, de Inter national Longshoremens Association hebben gisteren in de haven van Mon treal de posten bij het Arabische schip Ster van Assoean genegeerd en zijn de lading gaan lossen. Zoals bekend wa ren de posten uitgezet door de interna tionale bond van zeelieden uit protest tegen de boycot van Israels scheep vaart door de V.A.R. De internationale bond van zeelieden is gisteren uit het Canadese vakverbond gestoten. Het in ternationale verbond van Arabische vakverenigingen heeft thans besloten de onder Canadese vlag varende schepen niet te boycotten, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. CAIRO. 30 april (Reuter) De boy cot van Amerikaanse schepen door Ara bische havenarbeiders is met ingang van vandaag van kracht verklaard door de secretaris-generaal van de internationale federatie van Arabische arbeiders. De actie is gericht tegen het posten van NewYorkse havenarbeiders bij bet vrachtschip Cleopatra van de Verenigde Arabische Republiek. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, »9 april Voor de achtste keer in vijf jaar heeft een Britse kan- selier van de schatkist hey nodig ge acht gebruik te maken van zijn bevoegd heid voor het beteugelen van de krediet verlening. De nieuwe maatregelen wer den sedert ongeveer drie weken ver wacht, en zjjn minder ingrijpend dan ge vreesd werd. Ze zijn van tweeërlei aard. In de eerste plaats is de verkoop op afbetaling aan banden gelegd. Op de meeste artikelen zal de koper voortaan een contante betaling moeten doen van 20 pet., en de afbetaling van de rest van het bedrag zal moeten worden vol tooid in 24 maanden. De kanselier heeft deze maatregelen genomen, omdat ten gevolge van het vergemakkelijken van de huurkoop aan het begin van 1958 de uitstaande huurkoopschulden zijn ver dubbeld tot een totaalbedrag van negen miljard gulden. De tweede maatregel heeft tot doel bankkrediet te beperken. Op last van de kanselier van de schatkist zullen de banken 1 pet. van hun deposito's moe ten deponeren bij de Bank of England. Volgens de wet moeten de banken te genover hun verplichtingen minimaal 30 pet. aan liquide middelen aanhouden. Het gemiddelde percentage bedraagt heden 31,4 pet., zodat een besnoeiing met slechts 1 pet. een belangrijke ver mindering betekent van de voor kre dieten beschikbare som. De totale liqui de middelen van de Britse banken wor den geschat op zeventig miljard gulden, zodat de gezamenlijke som, die zal worden gedeponeerd bij de Bank of England (vanzelfsprekend tegen rente) 700 miljoen gulden zal bedragen. Ofschoon de kanselier bij het nemen van de nieuwe maatregelen ongetwijfeld ook heeft gedacht aan de mogelijkheid van hernieuwde inflatie, is de voornaam ste reden voor zijn besluit de ongunstige positie van de betalingsbalans en de daaruit voortvloeiende verzwakking van de positie van het pond sterling. VENLO, 29 april de negentienjarige soldaat S. H. J. Huismans uit Maastricht die gelegerd is in de Frederik Hendrik Kazerne in Venlo, is vandaag in Roer mond ernstig gewond geraakt. Hij sprong uit de stoptrein naar Eindhoven die om 18.20 uur uit Roermond vertrok Soldaat Huismans merkte, dat hij in de verkeerde trein zat en sprong etna het vertrek uit. Hij kwam tussen het per ron en de trein terecht en werd ernstig gewond aan zijn rechtervoet. Het was rechercheur J. R. Hemmen van de dactyloscopische dienst op het hoofdbureau, die weken lang met de grootste nauwkeurigheid alle vingeraf drukken van lieden, die ooit met de po litie in aanraking zjjn gekomen, heeft vergeleken met de vingerafdruk, die de politie had gronden op de guitaar in de slaapkamer van Lina Feenstra. ,,Een buitengewoon moeilijk en secuur werk," zei mr. Bakhoven. Gistermiddag deed rechercheur Hem men de grote ontdekking. De vingeraf drukken op de kaart van een zekere J. T., een 28-jarige loswerkman op Kat tenburg, gehuwd en vader van vier kinderen, klopten met de afdruk op do guitaar. T. was door diefstallen in aan» raking gekomen met de justitie. Er was echter ook een vage verdenking voor zedendelicten aangetekend. Onmiddellijk ging er een telefoontje naar het bureau-Linnaeusstraat en naar de andere autoriteiten. Commissaris Binnendijk werd weggehaald bij de af scheidsreceptie van de commandant van de Zeevaartschool. Op het bureau werd de tactiek van de arrestatie besproken. Het bleek nauwelijks nodig. De verdachte strib belde niet tegen. Zijn wegvoering ver liep volkomen onopgemerkt in de buurt. In het bureau stond men klaar met een team experts en met het meest overmachtige van alle bewij zen: de vingerafdruk. Terwijl in het bureau alle betrokkenen bü het uit puttende onderzoek, dat ruim drie weken heeft geduurd, in de uiterste spanning wachtten be,kende T. vlot weg en uiterlijk onbewogen het gebeu ren in dc nacht van de zevende april. Volgens de mededelingen van mr. Bakhoven gebeurde het wel meer dat T. 's avonds door stille wijken zwierf om in woningen naar binnen te gjluren. Op de bewuste nacht had hg in de slaapkamer van Lina Feenstra gekeken. Hij had daarna een uur in de buurt rondgezworven en ook dt hoofdinspec teur Schipper thuis zien komen. Hg be sloot het meisje aan te randen en kroop uit de tuin door het tuimelraam boven de keukendeur naar binnen. Lina Feenstra sliep reeds. Zg ontwaakte echter en wilde hulp gaan roepen. In zijn angst en opwinding greep de aanrander haar naar de keel. Later gebruikte hij het koord van de guitaar voor de voltooiing van zijn alschuwelgke daad. Tijdens de worsteling heeft hij het meisje gewor.d met teen beeldje dat hij gegrepen had. TILBURG, 29 april Bg de kruising naar Loon op Zand en Udenhout op de weg van 's Hertogenbosch naar Tilburg reed vanavond een reclamejeep met grote nelheid in de richting Tilburg, toen een ervoor rgder.de bestelauto de richting Udenhout -vilde inslaan. De be stuurder van de jeep remde uit alle macht, wat tot gevolg had dat de drie inzittenden uit de wagen werden geslin gerd. De auto werd bestuurd door de heer A L. de Koster uit Tilburg. Bij hem zaten het 13-jarige meisje Wil- ile van den Hout en de 10-jarige jongen Rutten. Het meisje werd op slag gedood. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL, 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM JEL 223596 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Half tot zwaar bewolkt, maar geen regen van betekenis. Zwakke tot matige wind tussen west en noord. Vannacht iets minder koud, morgen overdag echter iets lagere tempera turen dan vandaag. Zondag: Zon: 5.11-20.04. Maan: 9.13-0.13, Maandag: Zon: 5.09-20.06. Maan: 10.07-0.55. Station Weer temp. temp gisteren Den Helder licht bew. 8 6 Ypenburg licht bew. 9 2 Vlissingen zw. bew. 9 4 Eelde half bew. 10 -3 De Bilt onbew. 11 0 Twente mist 9 -2 Eindhoven onbew. 11 -3 Zd.-Limburg zw. bew. 9 0 Stockhoftn onbew. 11 1 Oslo zw. bew. 15 0 Kopenhagen licht bew. 9 2 Londen onbew. 12 1 Amsterdam onbew. 10 1 Brussel licht bew. 11 1 Parijs onbew. 10 1 max. min. neersl. 24 uur 1 0 0 0 O 0 0 0 0 0 0 0 0 0 O Advertentii Hoofdagent voor Haarlem en Omgeving Kantoor Werkplaats Magazijn Mr. Cornelisstr. 54, tel. 16370-159.98 Showroom: Zjjlweg 26 - Telef. 17296

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1