Tulpenrallye begonnen bij winterse temperatuur 193 equipes vol goede moed op weg naar Monte Carlo Albert Heijn uperMoHr Esso. Chessman voor negende maal bij de gaskamer Twee uur voor tijdstip van executie beslist hof Rotterdams Toneel speelt „Wie het eerst lacht „Der Bettelstudent", prachtig vakwerk van Nederlandse Opera mem Wigberth 's ik PAUL VLAANDEREN de tweelim 1 Gouden Esso Extra Motor Oil Dodenwacht v Gezellige Voorstelling van knap geschreven blijspelletje NSU „PRINZ" Fa. E. de Graaff VOOR LEDEN G. EN W. AH SUPERMART TIPS OVERGEBRACHT NAAR SPECIALE CEL Verzoeken om gratie blijven binnenkomen Veteranen „Geel Wit" bevestigden hun roem Afscheid bij P.W.N. van afdelings-chef U. J. Cerfontaine Tentoonstelling „Jong Haarlem Vooruit" „Die Jahreszeiten" door Koor Katholiek Haarlem RENAULT- BESTELAUTO'S GARAGE DEN HOUT Voor internationale kampeer-rally is Amsterdam kandidaat MAANDAG 2 MEI 1960 PAGINA 2 VARKENSLAPPEN 128 GEHAKT SS8' 148 SOEPBALLETJES blik 49 BIEFSTUK TARTAAR 98 FRIKANDELLEN s voor98 SCHIJVEN 4 voor 98 RADIJS 2 bossen AARDAPPELEN kilo SPINAZIE RABARBER 500 gram 29 29 39 19 BRAADKUIKENS en POULARDES per 500 gram 2.40 KIPPE-POULET Verse Poularde 4.95 POULARDE Grote Houtstraat 99 Ondanks koud weer Bollenstreek trekt druk bezoek A. W. Roggeband 25 jaar bestuurslid van Haarlemse Cricket Club Op 4 mei a.s. des avonds zul len wij wederom de gevallenen uit de tweede wereldoorlog her denken. Voor zover nodig verzoek ik de bevolking die avond als uiterlijk kenteken van deze nationale her denking de vlaggen halfstok te hangen van 18.00 uur tot zons ondergang. Voorts doe ik een dringend be roep op het bedrijfsleven om de ontsteking van buiten- en etala geverlichting, zoals neons, licht bakken e.d., die avond achter wege te laten. Verlichting van de openbare ge bouwen e.d. zal die avond niet plaatsvinden. Donderdag 5 mei is voor ons allen een feestdag. Die dag toch vieren wij het derde lustrum van de bevrijding van ons land van de Duitse overheersing Gaarne roep ik de bevolking op die dag door het uitsteken van de vlaggen uiting te geven aan onze grote vreugde om de her wonnen vrijheid en mede daar door de feestelijke aanblik van onze stad te verhogen. De burgemeester van Haarlem, CREMERS Vliegtuigbom verwijderd Expositie onderdrukking en verzet langer open Uw dealer Koninginneweg 44-48 21 „Ik heb orders de vrouw boven te brengen", zegt de Brit met een onbewogen gezicht. „Ik doe zoals mijn orders zijn, goedschiks of kwaadschiks". Onwillekeurig wijkt de man achteruit, als Eric dreigend eer. stap in zijn richting doet. maar Aranrod komt tussen- teiden „Ik zal gaan," zegt ze zacht en met een nauw merkbaar knipoogje laat ze er op volgen. „Misschien kan ik iets bereiken". Dan glipt ze langs de Britse krijger de gang in en snel sluit deze de zware deur achter haar. In een stilzwijgen staren de achterblijvers elkaar aan. Svein snuift opstandig en haalt de schouders op. „Het is tegen de regels van een goeie troep om de aanvoerder tegen te spreken. En jij zal wei beter weten, Noorman. Maar ik had die snui ter met zijn wipsnor even gauw..." „Wat hoor ik?" onderbreekt Bolan hem geschrokken. Scherp luisteren ze naar de geluiden, ea nu horen ze alle drie de schreeuw waarschijnlijk van een vrouw. „Het is Aramrod", stoot de Noorman bleek als een dode uit. „Als die zwervers haar ook slechts een haar krenken, breek ik hier de hele wrakke boel", grauwt de lange Sakser, terwijl hij hard maai vrij nutteloos op de deur begin, te beuken. „Houd toch stil", bijt Bolan hem toe. „Er vertrekt weer een bende ruiters". Het is ineens vreemd stil om hen heen, .o stil, dat het Eric benauwt. Is er niemand meer? Ja, toch, er klinkt nauw hoorbaar een slepende tred, dicht bij hun deur. Gespannen staan de mannen bijeen. Gereed om hun huid zo duur mogelijk te verkopen. „De deur..." fluistert Eric gesmoord. „De deur staat op een kier". NOORDWIJK AAN ZEE, 2 mei Een koude luchtstroom met de zweep slag: van een poolwind maakte het ver blijf in het nachtelijk Noordwijk aan Zee, waar zich ondanks de winterse temperatuur en het late uur voor Huis ter Duin vele nieuwsgierigen hadden ver zameld, verre van aangenaam. Zij allen waren gekomen om de Tulpenrallye- karavaan uitgeleide te doen, waarvan ais eerste de Engelse equipe Haddion- Vivian het duister werd ingestuurd. On der angstaanjagend gebrul van de krachtbron in de vuurrode Jaguar en in het witte schijnsel van de koplam pen stuurde Haddon zijn wagen de duis ternis in, op veg naar Luik, de eerste controlepost. De Engelsen openden de lange, kleurige rij met auto's van aller lei ras. Toen de laatste „op de klok" was vertrokken, waren er totaal 193 equipes onderweg, waarvan 165 in de internationale Tulpenralley en 28 in de nationale rallye, welke laatste catgorie ter onderscheiding van de oranje „inter nationals" rood-wit-blauwe borden op de auto's heeft. Keurig opgepoetst begon het leger aan het grote toeristische evenement, dat toch altijd een ook weer even groot avontuur is. Doordat enkele equipes ver stek lieten gaan, waaronder die van de bekende Franse ralleyrijder Trautmann. bleef het totale aantal beneden het ma gische getal 200, dat volgens de binnen gekomen inschrijvingen bereikt was. Overigens is Trautmann, wiens eigen Citroen „niet rallyevaardig" was, toch de rallye ingegaan, zij het als passa gier van zijn landgenoten Verrier en Umbricht. Letterlijk en figuurlijk is de ze equipe daardoor belangrijk in ge wicht toegenomen. Een desillusie bereidden de techni sche controleurs de Engelsen Cunn en Hughes, die met een eigenbouwwagen een TRV Grantura naar Noordwij-k waren gekomen. Daar de wagen echter niet door de internationale automobiel federatie (F.I.A.) was gehomologeerd, konden ze niet tot de rallye worden toe gelaten. Zelfs niet buiten mededinging. Dit om het gevaar te vermijden, dat zij in de klassementsproeven ook maar enige invloed op het rijden van de ove rige deelnemers zouden kunnen uitoefe nen. Met gematigd optimisme gingen de meesten van start, terwijl anderen zich bij voorbaat reeds kansloos wisten voor een hoge klassering, doordat een blik in de deelnemerslijst hen had geleerd, dat de P.K.'s van de concurrentie in hun klasse te groot in aantal waren. IAdvertentie) UIT ONZE SLAGERIJ DOORREGEN 500 gram Prima magervlees- 2 voor GELDERSE Uit onze afdeling GROENTEN EN FRUIT Import Der extra, per kilo zonder zaadjes Originele champagne Uit onze POULIERS-AFDELING Uit de diepvriesl PanklaarI Heerlijk malse Gewicht per stuk varieert van 7501000 gram Voor soep en ragoGt per 100 gram 46 per kilo Aan het spit gebraden vers gewicht - 1 kilo 5.25 R 890 LISSE, 1 mei Ondanks het vrij on aangename weer, wel enigszins vergoed door een zo nu en dan stralende zon, is het in de bollenstreek het gehele week end en vooral zondag, bijzonder druk ge weest. Opvallend was dat er minder fietsers, bromfietsers en scooter-rijders waren dan anders. Het centrum van de bollenstreek. Keukenhof, heeft ongeveer 60.000 bezoekers gehad. Ze kwamen m- der meer met extra-treinen uit Duits land en Luxemburg.. Voorts arriveerden er ongeveer 7.000 personenauto's en 750 autobussen. Opmerkelijk is, dat het Ne derlandse bezoek veel geringer is dan in andere jaren. Het buitenlandse bezoek, speciaal uit Duitsland, slaat dit jaar weer alle voorafgaande records. Keukenhof heeft nu al 400.000 bezoekers. Vol goede moed vertrokken de Ne derlanders, die met alle corypheeën zijn vertegenwoordigd. De concurrentie is echter zwaar, want onder de starters treft men vele rijders van naam uit de internationale ralleywereld aan, onder wie ook de winnaars van het vorig jaar, de gebroeders Morley en de vermaarde equipe van de Duitsers Schock en Moll, de winnaars van de Ralley Monte Carlo van dit jaar. Om de Nederlandse rij ders moreel en zo nodig materieel te steunen heeft de Rallyeclub Holland op de route zes posten ingericht. De karavaan is thans op weg naar Monte Carlo om vandaar, na een rust van ongeveer 24 uur. de weg terug te gaan naai de bollen. Bij de start had den de rijders totaal 3858 km voor de wielen, 1958 naar en 1900 van Monte Carlo. Vele goede wensen vergezellen de rijders op h in tocht, niét in het minst voor het Engelse echtpaar Attwood, dat als enige met een open wagen van start ging (Advertentie) Bescherm uw motor als hij loopt en als hij stilstaat POST BLIJFT t MET E5EO BENT U BETER UIT1 SAN QUENTIN, 2 mei (AFP. Reuter, UPI) Caryl Chessman is gisteravond voor de negende maal naar de speciale cel gebracht waar de ter dood veroor deelden hun laatste nacht moeten door brengen. Tevoren had hij zijn papieren in orde gebracht, een aantal stukken vernietigd en van de rest een pakje gemaakt voor zijn advocaat. Hij was kalm en vol vertrouwen, want toen hij de zeventien andere veroordeelden in zijn cellenblok de hand schudde, zei hij: „Ik zie jullie morgenochtend wel weer". Hij heeft afgezien van de gunst om een speciaal menu samen te stellen voor zijn laatste maaltijd, die hij vanochtend zou gebruiken. Is, bijna twaalf jaar na zijn veroor deling in Los Angeles, het uur nabij voor Chessman? Zijn advocaat, George I. Davis, heeft bij het Opperste Ge rechtshof van Californië om een nieuw onderzoek gevraagd. Tijdens het week einde zijn de leden van het hof telegra fisch ontboden voor overleg. Twee uur voor het vastgestelde tijdstip van exe cutie zuilen de rechters om vier uur Nederlandse tijd vanmiddag bijeenko men. Is hun beslissing gunstig, dan zal de executie opnieuw worden uitgesteld. Luidt zij ongunstig, dan zal een be waker om zes uur vanavond een rode handgreep overhalen, waardoor kris tallen cyaankali onder de groene ijze ren stoel in een bak met een zuur val len. In enkele seconden ontstaat dan een onzichtbare nevel van dodelijk gas. Van achter kijkglazen zullen ir dat geval twee artsen, de gevangenis directeur. enkele getuigen en journa listen. in de ijzeren gaskamer Caryl Chessman in zijn laatste ogenblikken gadeslaan. Sedert hij bijna twaalf jaar geleden ter dood veroordeeld werd is Chessman reeds acht maal aan executie ontsnapt. De voorgaande executiedata waren 28 maart 1952, 27 juni 1952 14 mei 1954, 30 juli 1954. 14 januari 1955, 15 juli 1955. 23 oktober 1959, 19 februari 1960. In het verzoek om een nieuw onder zoek van Chessman's advocaat wordt gezegd dat een verslaggever van een tijdschrift de advocaat-generaal van de staat de namen van drie personen heeft meegedeeld, die zouden kunnen bewij zen dat Chessman zich niet in het be wuste park in Los Angeles bevond toen de misdaden, waarvan hij beschuldigd wordt, werden gepleegd. De ware schul dige zou een zekere Charles Terranova zijn, die sinds 1955 wordt vermist. De verdediging vraagt een nieuw onderzoek en een nieuw uitstel van de terechtstel ling. In New York hebben zaterdag een honderdtal tegenstanders van de dood straf een protestmars gemaakt van Co- HAARLEM, 2 mei De feestelijkhe den rond het veertigjarig jubileum van „Geel-Wit", hebben zondag in het teken van de reünisten gestaan. Op het sport terrein aan de Van Oosten de Bruyn- straat stonden twee voetbalteams tegen over elkaar, bestaande uit gerenom meerde veteranen, die zich nog een maal in het strijdrumoer waagden. Men zag bij deze gelegenheid weer legendarische figuren in het veld als een Rinus van Huizen, Nico de Zwager, Goof Boot, Jan Rot, de drie gebroeders Ton, Herman en Han Hoeker en Arie van Noort. Ook spelers als Ben Bosse Kees van Kuyeren, Arie Turkenburg en Jan Schoorl wekten herinneringen op aan een ver verleden en hoewel de meesten van hen in geen jaren meer een bal hadden aangeraakt, viel het op dat de „oude roem" zich niet ver loochende. De honderden toeschouwers konden hun hart ophalen aan de listige trekjes en haarscherpe voorzetten van „good old" Rienus van Huizen, die met Herman Hoeker en Kees van Kuyeren een doorlopend gevaar vormde voor de vijandelijke veste. Nico de Zwager gaf een partij weg, alsof de jaren geen vat op hem hadden gehad. Er werd door beide ploegen met grote hartstocht ge streden en omdat net uithoudingsver mogen niets te wensen overliet, kon de fluitist Herman Van Gastel, die de spe lers op de juiste manier begreep, de volle anderhalf uur laten uitspelen. De spelregels werden naar de aard van de wedstrijd geïnterpreteerd. Sommige re gels van het spel kregen een „vrije ver taling". Het was een ouderwets festijn, waarin het elftal van de „alleroudsten" door doelpunten van Ben Bosse en Kees van Kuyeren een 21 zege behaalde. Ko Kenselaar scoorde uit een strafschop voor de tegenpartij. Met een feest maaltijd werd deze bijzonder geslaagde reünistendag besloten. lumbus Circle naar Washington Square, midden in de artistenwijk Greenwich Village. Zij droegen borden mee met teksten als „een nieuw proces, een rechtvaardig proces, voor Chessman" en „redt Chessman". In Los Angeles betoogden ongeveer tweehonderd tegenstanders op soortge lijke wijze, met borden als „telegra feer Ike dat hij tussenbeide komt". Inmiddels stromen bij het bureau van gouverneur Brown in Sacramento de brieven en telegrammen binnen uit bin nen- en buitenland, waarin om gratie voor Che:e.riMi wordt revrap~d. Mid- d"'bare scholieren uit San Francisco vormden een protestmars naar de ge vangenis, waar zij een nachtwake heb ben gehouden. BLOEMENDAAL, 2 mei In het hoofdkantoor van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf van Noord-Holland aan de Esseniaan in Bioemendaal heeft het bedrijf afscheid genomen van de heer U. J. Cerfontaine, Prins Hendriklaan 107 in Overveen. De heer Cerfontaine is bijna veertig jaar in dienst van het Provinciale Waterleidingbedrijf ge weest, waarvan achtendertig jaar als chef van de afdeling waterverkoop. In deze functie zal hij worden opgevolgd door de heer B. P. Maat. Tijdens een afscheidsreceptie zijn de kwaliteiten van de vertrekkende ambte naar geroemd. De directeur van het PWN, de heer ir. S. Kramer, heeft in aanwezigheid van velen de heer Cerfon taine bij diens bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd dank gebracht voor zijn activiteiten, nauwgezetheid en vele andere goede eigenschappen. De woorden van dank, uitgesproken door de heer B. P. Maat, betroffen vooral de persoonlijke belangstelling van de heer Cerfontaine. die met een vaderlijk gezag belangstelling voor elk van zijn personeelsleden kon vinden. Namens het personeel van de afdeling waterver koop ontving de heer Cerfontaine een fototoestel met tas. Daar voegde de heer B. F. C. Keesom namens het ju bileumfonds een bon voor grammofoon platen aan toe. De heer C.A. de Water uit Hoorn schetste namens de districtshoof den de goede verstandhouding met de scheidende functionaris. Namens de ad ministratieve ambtenaren uit de Pro vincie Noord-Holland voerde tenslotte de heer H. A. Sick uit Zaandam het woord. Hij bood een discotheekkoffer tje met een grammofoonplaat aan. Na dat de heer Cerfontaine woorden van dank gesproken had volgde een recep tie voor het personeel. In een samen zijn met de directie ontving de heer Cerfontaine een afscheidsgeschenk van de directie. HAARLEM, 29 april Tijdens de jaarlijkse algemene ledenverdade- ring van de Haarlemse Cricket Club is de voorzitter, de heer A. W. Rogge band, gehuldigd wegens zijn vijfentwin tigjarig bestuurslidmaatschap. Vice- voorzitter H. Thon schetste in een toe spraak de vele verdiensten van de ju bilaris voor de vereniging en de cricket- sport. Voorts werd gesproken door de heer J. van Baasbank namens de aan gesloten verenigenen en door mr. F.A. Davidson als erelid van de Haarlemse Cricket Club, waarvan hij een der op richters is. Tot slot sprak de heer Rog geband woorden van dank voor de hul diging en de vele blijken van waar dering. Het bestuur werd met algemene stem men herkozen. Volgend jaar zal het vijftigjarig bestaan van de Haarlemse Cricket Club gevierd worden. Het scho len toernooi voor de Haarlemse Mulo- en middelbare scholen zal 3, 4 en 7 juni gehouden worden. De competitie begint 14 mei met de wedstrijden BMHC 2 Haarlem 5; Haarlem 6Rood Wit A; Rood Wit BHaarlem 4. HAARLEM, 2 mei De stichting „Jong Haarlem... vooruit" houdt zater dag 7 en zondag 8 mei in de aula van het StedeRik Gymnasium de jaarlijkse tentoonstelling van door de cursisten vervaardigde voorwerpen. De voorzit ter van het stichtingsbestuur, wethou der D. J. A. Geluk zal zaterdagmid dag om half drie de expositie openen. De tentoonstelling is zaterdag ge opend van 14.30-17. en van 19 tot 22 uur; zondag van 14.30 tot 17 uur. HAARLEM, 2 mei Het Koor Ka tholiek Haarlem zal donderdag 12 mei in het gemeentelijk concertgebouw een uitvoering geven van „Die Jahreszei ten" van Joseph Haydn. Medewerking wordt verleend door het N.Ph. O., Elly Ameling, sopraan, Henk Meyer, tenor, en Herman Schey, bas. De uitvoering begint om acht uur. ZANDVOORT, 29 april De in de duinen te Zandvoort gevonden vliegtuig bom is door de mijnen-opruimingsdienst gedemonteerd en verwijderd. Het pro jectiel had een gewicht van 250 kilo. HAARLEM, 2 mei De boog kan niet altijd gespannen zijn en tegen een blijspelletje als „Wie het eerst lacht. van Lionel Hale, zoals dat gisteravond door het Rotterdams Toneel in de Haarlemse schouwburg gespeeld werd, kan men allerminst bezwaar hebben. Het is knap geconstrueerd en het is rijk van dialoog. Wat wil men nog meer? De Rotterdammers zUn welis waar niet op de eerste plaats blijspe- lers. De Haagse Comedie zou van een dergelijk stuk nog veel meer gemaakt hebben. Maar als men alleen beoor deelt wat men te zien heeft gekregen, dan kan men meer dan tevreden zijn. Helaas was er maar weinig belangstel ling voor deze voorstelling. Het gaat allemaal om een makelaar ineffecten, die zichzelf geruïneerd heeft door het kopen van waardeloos gebleken uranium-effecten. Zijn lieve, maar naïeve vrouwtje begrijpt het al lemaal niet zo erg en blijft maar geld uitgeven. Zij knoopt relaties aan met een andere makelaar, die op zijn beurt een flinke slag denkt te kunnen slaan en tenslotte wordt natuurlijk de be drieger bedrogen. Een simpel gegeven, maar dat zoals in de tijd van Molière, aanleiding genoeg biedt tot een reeks verrukkelijke situaties. Lionel Hale heeft die situaties met succes gecon strueerd. Hier en daar was de oplos sing wel eens wat gemakkelijk en door zichtig, maar in het algemeen moet men toch zeggen, dat hij voortreffelijk geslaagd is. Alfred Pleiter heeft het stuk ver- Advertentie) 1 ton 6700.—. 1,5 ton 6900. Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 maanden incl. arb.loon Brandstofgebr. en onderhoudskos ten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als ge laden, als een personenwagen. HOOFDAGENTE: OVERVEEN, 2 mei De expositie in huize Bloemenheuvel onder de titel „Onderdrukking, verzet en bevrijding" trekt zoveel belangstelling, dat de „Commissie tentoonstellingen Bloemen heuvel" heeft moeten besluiten de ope- ningsduur te verlengen. In plaats van donderdag 5 mei sluiten is de ten toonstelling voorlopig nog geopend tot en met zondag 8 mei. Een tweede ver lenging behoort niet tot de onmogelijk heden. Reeds .neer dan duizend bezoekers, volwassenen en kinderen, hebben de herinnering aan de bezettingstijd kun nen verlevendigen doorhet tentoonge stelde. Deze week is de expositie ook des avonds te bezichtigen op maandag 2 mei en zaterdag 7 mei, steeds van acht tot tien uur. Door medewerking van het Provin ciaal Electriciteitsbedrijf van Noord- Holland is de gevel van Bloemenheu vel Verlicht, evenals de vlaggemast. Deze verlichting wordt alleen ontstoken op de avonden dat de tentoonstelling geopend is. Vooral de lectuur van boeken, folders en dergelijke o de leestafel heeft een grote aantrekkingskracht voor de be zoekers. De leerlingen van lagere- en uloscholen tonen veel belangstelling. taald, waarbij hij zich gelukkig naar het mij voorkomt niet helemaal letterlijk aan de oorspronkelijke tekst heeft gehouden. Pim Dikkers heeft het stuk geregisseerd en hij heeft dat vak kundig gedaan. De blijspeltoon ligt hem kennelijk wel. Hep van Delft ont wierp het uitstekende flat-decor. Wij mogen niet verzuimen de prachtige costuums van Ann Hasekamp, ontwor pen door Cees Terleth, te noemen. Pim Dikkers speelde zelf ook de hoofd rol van de makelaar-echtgenoot. Hij deed dat met een bijna-onengelse zwier en in ieder geval met veel plezier dat aanstekelijk werkte. Enny Meunier bracht een rappig naïef vrouwtje op de planken, dat door een goed volge houden tempo haar onnozelheid reliëf gaf. André van den Heuvel als de ma kelaar-minnaar was door en door En gels met aan het slot een neiging tot het kluchtige. Trins Snijders speelde het volmaakt overbodige, maar door haar charmante aanwezigheid beslist opval lende, Italiaanse dienstmeisje. Ann Ha sekamp had tot taak mooi en verleide lijk te zijn. De schrijver moet verrukt van haar zijn geweest, want hij ver gat bijna haar rol nog een dramati sche functie te geven. Adolf Rijkens ty peerde de sympathieke vader-klaploper vakkundig:, maar niet altijd overtuigend. John Lanting bracht een heel merkwaar dige, levensvreemde mijningenieur die hij goed volhield. Peter Aryans Sac- co van der Made en Martin Schel'lekens typeerden de verhuizers en de deur waarder. Een gezellige voorstelling J- W. v. 'd. V. (Advertentie) EEN AUTO OM TE HEBBEN. ÏHB-AC294 Telefoon 13609 Haarlem .ALLE HENS Tijdens een op Ko ninginnedagmorgen gehouden „alle hens voor de boeg" op het voorplein van het Marine hospitaal heeft de comman dant, de kapitein ter zee arts T.A. de officieren en manschappen toege sproken. Tevens heeft hij de versierse len van de officiersorde van Oranje Nassau met de zwaarden uitgereikt aan de kapitein ter zee arts dokter M. J. Nubé. BLOEMENDAAL, 2 mei Ter ge legenheid van het vijftigjarig bestaan van de Nederlandse Toeristenkampeer- club in 1962 overweegt het bestuur van de N.T.K.C. de jaarlijkse internationale rally van de F.I.C.C. (Fédération Inter- nationale de Camping en Caravanning) in Amsterdam te doen houden. De laat ste internationale rally in ons land werd in 1947 gehouden in Groenendaal te Heemstede. Voor de rally 1962 heeft de gemeente Amsterdam alle mogelijke medewerking en faciliteiten toegezegd. De keus is dan ook gevallen op het in 1959 geopende nieuwe kampeerterrein in het Amsterdamse Bos. Deze plannen konden de in talrijke getale opgekomen leden van de N.T.K.C. vernemen uit de mond van hun voor zitter, de heer W. G. Zaalberg van Zeist, tijdens de zaterdagmiddag in het Jeugd, huis aan de Donkerelaan te Bioemen daal gehouden voorjaarsvergadering. Te vens werd dit weekeinde het feit her dacht, dat de afdeling Kennemerland van de N.T.K.C. tien jaar geleden voor net eerst het kampeerterrein op het landgoed Beeckesteyn in Driehuis in „""r, verkreeg. Ter gelegenheid daar van werd op Beeckesteyn een openings kamp gehouden en had de landelijke voorjaarsvergadering in de naaste om geving, in Bioemendaal, plaats. Ruim tweehonderd kampeerders gaven bij dit openingskamp acte de présence. HAARLEM, 2 mei Een middag van heerlijk-zorgeloze ontspanning heb ben de leden van „Geloof en Weten schap" zondag in de hoofdstedelijke stadsschouwburg kunnen meemaken, toen de Nederlandse Opera onder Leo Drieiiuys „Der Bettelstudent" van Carl Millöcker opvoerde. Millöcker behooort inderdaad tot één der drie sterren, die schitterden aan de Weense operettehemelJohann Strauss, Franz van Suppé en Carl Millöcker. Of het voor een esthetisch-muzikaal mens aangenaam zou zijn, steeds met die he ren om te gaan, is een vraag. Een feit is het echter dat, mits een enkele keer, het zien on horen van een dergelijk kostelijk kijk-, hoor- en zangspel een gezond opfrissertje kan betekenen, dat we allemaal, zonder uitzondering, wel eens nodig hebben. Van Millöckers meer dan twintig ope rettes heeft vooral het thans opgevoer de stuk, dat dateert van 1882, hem we reldroem bezorgd. Het behandelt een ko mische wraakgeshiedeniis van een wind buil die uiteindelijk moet schreiën als hij bemerkt, dat zijn intriges twee ver liefde paartjes gelukkig maken, die hij nu juist iets anders had toegewenst. En dat alles berustte op een illegale kus. Laura en Bronislawa werden char mant uitgebeeld door Mizzi van der Lanz en Nel Duval, het zingen, vooral van de sopraan Laura, was verrukke lijk. Palmatica, de gravin-moeder, had ontegenzeggelijk ook haar charmes, maar men moet daar bepaald van houden, een zekere leeftijd voor heb ben. Zij chaperonneerde haar dochters op een wijze zoals het een verstandige weduwe betaamt, begerig naar een rijke portemonnaie. Lidy van der Veen wist dit alles kostelijk te creëren, met een fluwelen stem en een zuur-zoet lach je. En als boef èn als graaf gaven de tenoren Chris Reumer en Johan van der Zalm voortreffelijk spel en zang te genieten. ZIJ waren de zogenaamde stu dent en bedelstudent, in werkelijkheid ondergrondse strijders voor hun ver drukte Poolse vaderland. De bas Paolo Gorin wist de gezwol len Majoor Ollendorf een meesterlijk- clowneske gestalte te geven, en had een prachtige trouvaille, toen hij tus sen zijn Duits door, in het Nederlands het publiek de ontstellende medede ling deed, dat hij over zes jaar in „de Pijp" zal spelen. De koren onder leiding van Henk van Wielink zongen fantastisch goed. het orkest produceerde een rijke klank. De balletten, decors, kostuums en lichtef fecten waren een streling voor het oog, mede dank zij de knappe regisseur Alex ander Pichler behoorde deze opvoering tot een der allerbeste in dit genre. T. de Vr WAT voKieK <3yM5TEl?'sT!9RAN SMEER gebeukt er,) bende wovor -«Lik'm CAPlO yQPCtQOLO, JVFFPOU «SHdVV NIET ZOSNEL, M N VPIND SEE, TINA, t>AT bos JE NIET l AN FEATURES SYNDICATE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2