Geen nieuwe raketten bij een-mei-parade in Moskou T.V. verslag van huwelijk van prinses Margaret Malinovsky: Rod leger klaar voor vernietigende DRAADLOOS CONTACT Koninginnedag op de T.V. Boycot in de VAR thans begonnen Grote betogingen in Berlijn Wim Sonneveld Nieuw zenderpark in gebruik SALOMON BUIZEN PAGINA 4 MARTINI Affaire-Cleopatra Mgr. G. Bronsveld W.P. terug uit Rome Wijn is het ideale geschenk voor man of vrouw, jong of oud. gezellig; Wereldomroep Uur uitstekende cabaretkunst Prof. Pannekoek overleden ,/t Sterretje" voortaan een legende Amsterdamse nacht uilen verliezen hun toeverlaat Geruisloos de geschiedenis Het drama van een vrolijke broek Merkwaardige mei-folklore Eén op de tien ROTTERDAM MOSKOU, 2 „mei (Reuter. AFP, Tass) De Russische minister van defensie, maarschalk Malinovsky, heeft in zijn een-mefc.rede op het Rode Plein in Moskou gezegd dat de Russische strijdkrachten gereed zijn „een vernietigende slag' toe te brengen aan elke aanvaller. Hij zei Advertentie De viering van de eerste mei in Moskou. Autoriteiten en kinderen wuiven naar de vele afdelingen van het rode leger, die stram in de houding over het Rode Plein voor bijtrekken. In het midden Khroesjtsjev. CAIRO, 2 mei (UPI) Aan de op roep om Amerikaanse schepen te boy cotten is in vrijwel alle Arabische ha vens gevolg gegeven. Een woordvoer der van de Arabische vakbondsfedera tie, welke de boycot heeft georgani seerd als represaille voor de boycott van de .Cleopatra" door havenarbei ders in New York, heeft verklaard dat men vastbesloten is de aktie door te zetten. De Arabische havenarbeiders zullen niet zwichten voor dreigementen dat Amerika zijn economische bijstand zal stopzetten, zo verklaarde hij. In het Amerikaanse Congres is een motie aangenomen die de regering van de V.S. machtigt zijn hulpverlening aan de Verenigde Arabische Republiek stop te zetten. De VAR-politiek in het Suez- kanaal, met betrekking tot. schepen en ladingen voor Israël, is door een meer derheid in de Amerikaanse senaat af gekeurd. Senator Fulbright heeft ver klaard dat de motie ingegeven is door „pro-Israëlische pressiegroepen", maar zijn betoog vond te weinig geloof om suc ces te hebben. Een amendement van Fulbright dat de motie zou neutralise ren werd afgekeurd door de senatoren Keating en Douglas, die stelden dat het optreden van Nasser ten aanzien van het Suezkanaal een rechtstreekse be dreiging van Amerikaanse belangen is. SCHIPHOL, 1 mei Vandaag arri veerde uit Rome op Schiphol mgr. C. Bronsveld W.P. in gezelschap van pa ter dr. de Ruijter, provinciaal der Witte Paters in Nederland. Mgr. C. Bronsveld W.P., die een be zoek van enkele dagen aan Rome heeft gebracht, verblijft reeds enige tijd in Nederland. Hij heeft als aartsbisschop van Tabora in Tanganyika de paus om ontslag gevraagd. dat er in een aantal landen nog „in vloedrijke machten zijn, die zich fel verzetten tegen alles wat ertoe bij draagt het onderling begrip tusssen de landen te versterken en de span ning te verminderen. Zij streven naar een terugkeer van de donkere tijden van de koude oorlog. Dit verplicht de Sovjet-Unie tot grote waakzaam heid om de verdediging van het land op een hoog peil te handhaven. Het Russische volk kan ervan verzekerd blijven, dat zijn strijdkrachten zich dicht achter de communistische partij scharen en, in eindeloze trouw aan hun volk en regering, voortdurend gereed zijn een verpletterende slag toe te brengen aan elke agressor, die zou trachten ons grote vaderland aan te vallen. „De volken verwachten dat op de topconferentie op rechtvaardige wijze en onverwijld de belangrijke kwesties van onze tijd zullen worden opgelost; de vraagstukken van algehele en al gemene ontwapening en het opruimen van de overblijfselen van de jongste wereldoorlog. Rusland is vastbesloten om op deze conferentie, tezamen met de andere landen, een vreedzame op lossing van de hangende vraagstukken te zoeken", aldus de Russische minis ter van defensie. De minister sprak zijn rede uit na het voorbijtrekken van een parade, waaraan o.a. mariniers, parachutisten, artillerie en eenheden met ruim een half dozijn verschillende raketten deel namen. De grootste raket was een khakikleurig wapen met een bereik van ruim duizend km. De gedemon streerde types weken weinig af van die welke voor het eerst in de no- vemberparade van 1957 verschenen. Ook waren er zilverkleurige raketten met vinnen in het midden en aan het einde. Bij het verschijnen van de ra ketten applaudisseerden de toeschou wers. Tot de verdere bewapening die men te zien kreeg, behoorden vier grote atoomkanonnen. Buitenlandse militaire attaché's, die de militaire parade op het Rode Plein bijwoonden, hebben verklaard van maarschalk Zacharof, gewezen bevelhebber der Russische strijd krachten in Oost-Duitsland, te hebben vernomen dat hij de 63-jarige maar schalk Sokolovski als chef va nde ge nerale staf en onderminister van de fensie laatstgenoemde functie is verbonden aan die van stafchef zal opvolgen. Zacharov is kortgele den naar Moskou teruggeroepen, waar hem een nieuwe post zou wor den gegeven. Maarschalk Sokolovski is vanaf 1952 chef van de Russische generale staf geweest. Men meent dat hij zich om gezondheidsredenen uit de actieve militaire dienst zal te rugtrekken. PEKING. Honderdduizenden Chi nezen hebben gisteren de eerste mei gevierd met het laten ontploffen van voetzoekers, tromgeroffel, het slaan op gongs, optochten en dansen op straat. Voor het eerst sedert de com munisten aan de macht kwamen werd niet de gebruikelijke grote parade ge houden op het grote plein voor de poort van de Hemelse Vrede. In plaats daarvan waren er afzonderlijke demon straties in verschillende delen van de stad. Partij- en regeringsautoriteiten wandelden tussen de toeschouwers van de open-luchtvoorstellingen. BERLIJN De 1 mei-viering in West- Duitsland stond gisteren onder de scha duw van Khroesjtsjevs onlangs her nieuwde dreigementen tegen Ber lijn, aldus meldt onze corres pondent in Bonn. De West- Berlijners hebben daarop geantwoord met de grootste 1 mei-meeting, die ooit in de voormalige rijkshoofdstad is ge houden. Zij stond onder het motto „vrijheid voor allen" en werd bijge woond door rond 700.000 mensen, on der wie velen uit het oostelijke (com munistische) deel van de stad, die er ondanks een verscherpte bewaking van de dwars door de stad lopende zone- grens in waren geslaagd naar West- Berljjn te komen. De meeting op de „Platz der Repu- blik" voor het in restauratie zijnde vroegere Rijksdaggebouw werd toege sproken door de burgemeester van West-Berlijn, de populaire Willy Brandt, die opnieuw een door de Russen ge suggereerde „vrijstad"-oplossing voor Berlijn van de hand wees en herhaal de, dat Berlijn geen derde staat in Duitsland mag worden. Hjj waar schuwde opnieuw Moskou voor het slui ten van een afzonderlijk vredesver drag met de z.g. „Duitse Democrati sche Republiek", de communistische Oostzone van Duitsland en noemde dit een '.ongehoorde uitdaging aan het Duitse volk". Brandt zeide, dat op de duur het Duitse volk het recht op zelf beschikking niet zal kunnen worden ge weigerd. In Oost-Berlijn nam op de „Marx- Engels Platz" de Oostduitse minister van defensie, Stoph, een parade af van 4.000 man van de Oostduitse Volks armee. De westelijke commandanten in West-Berlijn hebben dit militaire machtsvertoon in strijd met de vier- mogendhedenstatus van Berlijn ver klaard. Zij hebben echter niet officieel geprotesteerd. Martinique Generaal De Gaulle is zondag per vliegtuig uit Cayenne in Martinique aangekomen. Hij begaf zich van het vliegveld per auto naar Fort de France. De belangstelling was zo groot, dat de presidentiële auto voor de afstand van 14 km bijna een uur nodig had. (Advertentie) PERSOONSHAVEN 68 TEL. 77515 AMSTERDAM, 2 mei Op de avond van de Koninginnedag kwam de NTS met een nationaal programma, dat om te beginnen bestond uit een herhaling op telereeording van het défilé te Soest- dijk, dat 's morgens rechtstreeks werd uitgezonden. Daar was bovendien een extra journaal, dat een beeld gaf van de feestelijkheden, die her en der in het land hadden plaats gevonden. Voor de rest had men daarop vol gend een „Artiestencafeest" ingericht in het „Artiestencafé" zoals dat ge meenlijk door de VARA wordt inge richt. En dat was dan op deze Konin ginnedag anno 1960 wellicht wel een pikante gedachte. Wat niet wegneemt dat het, zij het niet zo'n overdreven „nationaal" dan toch wel een aardig feest is geworden. Het nationale school meer in de entourage, die gasten van allerlei „gezindt n" een mooi vader lands begrip waarborgde. De optre denden waren meer gerecruteerd uit de gewone ploeg van de VARA zelf. Wat het er, zoals gezegd, niet minder gezellig om maakte. Simon Carmiggelt zorgde voor een aangename conference, Donald Jones zong enkele beste liedjes uit „Pension Hommeles" en uit het VARA-programma „Publieke Tribune" waren de bekoorlijke danseressen over genomen mitsgaders de zangers en zan geressen, die wij overigens nooit beter hebben gehoord dan in dit een bepaalde vaderlandse mentaliteit in het betrek kelijke overhevelende „Stoere jongens ferme knapen"-gezang. Van de „speciale gasten", die dus het nationale in engere zin moesten be palen, was Enny Mols-de Leeuwe een voortreffelijke garderobe-juffrouw en Sophie Stein was allerliefst in een „oma"-liedje van Martie Verdenius. Jan Willem Hofstra leidde in een kluch- tig-deskundige beschouwing het naar onze smaak neest plezierige nummer van de avond in; het optreden van Wil ly Walden en Piet Muyselaar in een „geldwissel-scène" van ongemeen kol derachtige karakter. Als extra-attractie was daar een bepaald niet „nationaal" nummer in de gracieuze gestalte van Jacquline Boy er, die nog eens haar Ton Piliby zong, mitsgaders een toegift. Een pluim tenslotte voor regisseur Eric de Vries, die het geheel bekwaam in een televisionair pakje had gestoken. H. Hn. DEN HAAG, 2 mei De voorzitter van de raad van beheer van de Neder landse Omroep Zender Maatschappij, prof. mr. L. W. G. Scholten, heeft van morgen ter gelegenheid van de inge bruikstelling van het nieuwe zenderpark ten behoeve van de Wereldomroep in IJsselstein, een rede uitgesproken. Door zeer praktische voorzieningen kunnen de uitzendrichtingen snel wor den gewijzigd, zodat thans alle wereld delen kunnen worden bestreken, terwijl twee programma's gelijktijdig kunnen worden uitgezonden. Prof. Scholten zei o.m., dat de No- zema, in opdracht van de regering, een werk deed uitvoeren, dat als instrument had te dienen voor de Wereldomroep, die het contact heeft te bewaren met de vele duizenden uitgezwermde Neder landers in den vreemde, die onze cul tuur uitdraagt over de gehele wereld, maar die ook de integratie van alle rijksdelen heeft te bevorderen. Vandaar, zo vervolgde hij, dat de Nozema geen moeite te groot acht voor deze omroep de middelen te verschaffen, die deze voor zijn arbeid nodig heeft. De begro ting rekent voor dit jaar voor de We reldomroep op een gebruik van meer dan twintigduizend zenduren en de mo gelijkheid daarvoor is door de indienst- stelling van dit zenderpark thans aan wezig. Slechts valt over deze blijde ston de de schaduw, dat de heer Van den Broek, de verleden jaar overleden di recteur van de Wereldomroep, die dit alles visionair heeft aanschouwd, de vol tooiing niet heeft mogen beleven. Wim Sonneveld tijdens zijn befaamde keukenscène. AMSTERDAM, 2 mei De VARA begon haar televisieprogramma zon dagavond met de kroniek van een jaar binnenlandse politiek, waarin het doen en laten van het kabinet-De Quay op verschillende gebieden door een aantal Tweede-Kamerleden van de PvdA onder de loep werd genomen. Dat de sprekers niet veel goede woorden over hadden voor onze regering ligt. gezien het feit dat de PvdA in de oppositie is, voor de hand. De pluim op de hoed van minis ter Cals was het enige waarvan men te midden van deze negatiev geluiden bij na zou schrikken. Daarna werd op weinig overtuigende wijze aandacht geschonken aan het probleem van de zogenaamde onderont wikkelde gebieden. Gelukkig maakte het laatste program ma-onderdeel de avond goed. Een uur lang zal Wim c ïeveld vermoedelijk geheel televisiekijkend Nederland in zijn ban gehouden hebben met zijn conféren ces en liedjes. Dit solo-optreden van deze grootmeester van het Nederlandse cabaret maakt weer eens duidelijk dat de televisie ook op dit terrein een uit stekend medium kan zijn. Sonneveld zet te o.m. een kostelijke Rotterdamse elek tricien op de beeldbuis, beschouwde de toekomst van zijn nog in de wieg liggen de zoon en maakte bij een kopje koffie een allervermakelijkst praatje met een dame die hij daarvoor uit het publiek in de zaal had uitgenodigd. De kijkers zullen het ongetwijfeld hebben betreurd dat de thu ;komst van Wim Sonnevelds „echtgenote" Carolientje voor hen het einde van dit uur uitstekende cabaret- kunst moest betekenen. WAGENINGEN, 30 april In Wageningen is gisteren, ten huize van zijn dochter overleden, prof. dr. A. Pannekoek, oud-hoogleraar aan de gemeentelijke universiteit in Amster dam .Prof. Pannekoek is 87 jaar oud geworden. AMSTERDAM, 29 april Het tele- visieverslag vai het. huwelijk van prinses Margaret met Antony Arm strong-Jones op 6 mei wordt de groot ste en meest gecompliceerde BBC-re- portage sinds de kroning van koningin Elizabeth. Er zijn in totaal zeven ploe gen met In totaal 75 camera's bij be trokken, zodat men in 22 miljoen huis kamers de huwelijksplechtigheden be ter zal kunnen volgen dan de officiële gasten. In en buiten de abdij van Westminster zullen alleen reeds zeven camera's worden opgesteld. De reportage begint voor de Euro- visielanden om 10.45 uur. Tot plm. 13 uur zal men het televisieverslag kunnen volgen. De reportage begint om 10.45 uur met de aankomst van de ruim 2000 genodigden in de Westminster Abbey. Om 11.03 uur zal men getuige kunnen zijn van het vertrek van Koningin Eli zabeth, de Koningin-Moeder en prins Charles van Buckingham Palace. Om streeks 11.16 uur vertrekt Prinses Margaret in gezelschap van haar zwa ger, de hertog van Edinburgh, in een glazen koets van Clarence House naar de Westminster Abbey. De camera's zullen deie tocht via de Mail volgen. De koets wordt geëscorteerd door de bereden koninklijke lijfwacht. Om 11.28 uur worden de bruid en haar zwager bij de Westminster Abbey ver wacht. Ook van de huwelijksplechtig heid in de kerk zullen de televisiekij kers getuige kunnen zijn. Deze repor tage duurt van 11.30 uur tot ongeveer 12.20 uur. Van plm. 12.20 tot 13 uur volgen de t.v.-camera's het jonge paar op de terugweg naar Buckingham Pa lace. De BBC verwacht dat Prinses Mar garet en Antony Armstrong-Jones om streeks 13 uur op het balkon van Buckingham Palace zullen verschij nen. Hiermee zal de reportage dan worden besloten. Het BBC-verslag van de huwelijks plechtigheden wordt door alle Eurovi- sielanden gereiayeerd. De Nederland se Televisie Stichting zal 's avonds van 20 uur tot 20.30 uur een samen vatting van de plechtigheden op tele reeording geven. Deze reportage komt ?kjournaal. in de plaats van het week BEIROET, 2 mei (AFP) In de christenvvijk Achrafien te Beiroet heb ben zich zondag ongeregeldheden voor gedaan waarbij zeventig mensen ge wond zijn geraakt. Een twintigtal ge wonden moest naar een ziekenhuis ge bracht worden. Het befaamde hoofdstedelijke kof fiehuis ,,'t Sterretje", met de zeer speciale ochtendvergun ning van vier tot acht, heeft zijn laat ste uren niet afgewacht. Een dag voor de officiële beëindiging van dit bijzon deur gesloten en daarmee niet alleen dere privi lige heeft het stiekem zijn tientallen vaste zondagmorgenklanten, maar ook hen die afscheid kwamen nemen van het hoogbejaarde etablis- sementje een onaangename verrassing bereid. De verveloze deur bleek her metisch gesloten en het gat in de gro te ruit stevig dichtgespijkerd met deugdelijk houtwerk. Een van vocht kromgetrokken bordje droeg het op schrift; „Wegens verbouwing geslo ten." En op dat simpele stukje kar ton dan, braken zondagmorgen tussen de vier en acht slagen der Amsterdam se torenklokken de laatste illusies van door dorst gekwelde lieden en van ons, die hangend over de morsige toog nog eenmaal de bijzondere sfeer wil den ruiken en proeven, heel het bonte, drukke gedoe zoals dat jarenlang het bedrijfje kenmerkte. Wanneer precies ,,'t Sterretje" met zijn ochtendvergunning is gestart, valt niet met zekerheid te zeggen. Het moet ver voor de oorlog geweest zijn, in een tijd dat het nabijgelegen Wa- terlooplein nog gonsde van bedrijvig heid en t onstuimig kloppendehartwas van de handeldrijvende Joodse ge meenschap. Toen waren daar meer van die knusse pijpelaatjes, waar men reeds in de lichtloze ochtenduren naast een geurig bakkie koffie, een kommetje soep en allerlei lekkere warme „lif-lafjes" kon krijgen. De oorlog maakte een einde aan het vroege marktleven van de Joden buurt. Alle tentjes verdwenen, behal ve ,,'t Sterretje", dat na de bevrijding sds enige van zijn ochtendvergunning profiteerde en daarmee begon aan een wild, spectaculair avontuur dat regel matig zijn climax vond in zeer luid ruchtig vandalisme en bloederige vechtpartijen. Omdat dit alles uitein delijk geschiedde in de voor de nacht rust bestemde tijd en de omwonenden bij de politie steen en been klaagden, greep men tenslotte de eerste beste gelegenheid om aan dit stukje rossig nachtleven een einde te maken. Die gelegenheid kwam toen de 76-jarige vergunninghoudster Fanny Cohen overleed. Per 1 mei 1960 werd het voorrecht van ,,'t Sterretje" ingetrok ken en daarmee de Amsterdamse bin nenstad beroofd van een pied-a-terre, waa'r een „stevige-Tinus" met vaardi ge hand het in- en uitgaande verkeer regelde, mannen jmet opgestroopte hemdsmouwen de „pijpies" pils rond deelden, louche jongens in dichte siga rettenrook op gedempte toon spraken over alles en nog wat, bedenkelijk uitgedoste juffers ten prooi vielen aan hysterische lachsalvo's, arme sloe bers zaten te knikkebollen boven een „mokkie" zwarte koffie, drukke stu denten een dikke, alcoholische punt zetten achter een zorgvuldig opge bouwd feest en de gebruikelijke „nachtuilen hu'n' laatste duiten spen deerden om hun „keldertjes" totaal vol te laten lopen. Achter dit alles is de deur van ,,'t Sterretje" met een geruisloze klap dichtgevallen. Er zijn er die opgelucht ademhalen. Er zijn er ook die dit ver lies heel moeilijk verwerken. „Zoiets moet slijten," mompelde zondagmor gen een met 'n kartonnen hoedje en een knalrode feestneus getooide „vro lijke broek". Hij had de afstand van de naar zijn zeggen veel te vroeg geëindigde party naar deze oase in een woestijn van gesloten cafés met de laatste krachtsinspanning afgelegd. Voor hem was de een dag te vroeg gesloten deur een geweldige teleur stelling, eigenlijk wel de ergste klap die men hem op dat moment kon toe dienen. Voor ons was het dan ook vol komen aanvaardbaar dat de man met hoedje en feestneus languit tegen het trottoir sloeg. Op dezelfde plek waar eens „Sterke Tinus" zijn lastige klan ten deponeerde, lag nu onze „vrolijke broek" met opgetrokken knieën en de teleurstelling nog op zijn gezicht, als een luid snurkende herinnering aan Amsterdams wonderlijkste koffiehuis- je, dat met het zo zwaar geteisterde meubilair netjes op elkaar gestapeld en de houten vloer keurig aangeveegd wacht op een nieuwe bestemming. 'iiiiiiMiiiiiiiiiimimiiiiiiiiitmiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiimiiuiiititmiMiiiiiiiititHMiiiiiiiiiiiiiiimiiiiuiiiHiimiiMiiiiiiiiiiii Op de vooravond van de eerste mei worden in het Zelfkant dorp Susterseel (drostamt Tud- deren) elk jaar alle ongehuwde dorps- schonen, van zestien tot negentig jaar, bij opbod „verkocht". Een meer dan twee eeuwen oude traditie wil dit zo. De kopers zijn jongemannen uit Sus terseel en omliggende dorpen. In ruil voor de koopsom verwerven zij het recht om met de „gekochte" dame naar het één-mei-bal te gaan. Krach tens de ongeschreven wetten van deze folklore „Maiversteigerung" gehe ten zijn de dames verplicht met de kopers mee te gaan. Dit gebod betreft de dames van zestien tot veertig jaar. De oudere vrijgezellinnen kunnen haar kopers een blauwtje laten lopen. Z\i zijn niet verplicht om het meibal bij te wonen, maar van de veiling zijn zij niet uitgesloten. Alle ongehuwde da mes, de huishoudster van de pastoor incluis, worden verkocht. Voor de or ganisatoren van het jaarlijkse feest de bestuursleden van de plaatselijke voetbalclub is dit een financieel voordeel, want de oudere dames „brengen hoge prijzen op". De 8I-jarige Truke Peters bijvoor beeld ging zaterdag tijdens de druk bezochte damesbeurs voor zeventig gulden „van de hand". Het zag er naar uit dat alle jongemannen met de zeventienjarige mijnwerkersdochter Marlies Wilms naar het bal wilden. Jan Theunissen uit Schinveld gunde het zijn rivalen niet en deed telkens een hoger bod. Zijn laatste bod was honderddertig gulden. Marlies was met dit bod de duurste dame van de veiling en derhalve werd zij meikonin gin 1960. In het holst van de nacht richtte Theunissen een fraaie boom bij haar woning op. Kleinere boom pjes plaatsten de andere kopers op' de daken van de huizen van hun „aan gekochte" dames. I.angs de aldus versierde woningen trok zondag een feestelijke stoet om de ..geveilde" vrijgezellinnen, met mei koningin Marlies aan het hoofd, af te halen en te begeleiden naar de dans zaal, waar het traditionele meibal werd gehouden. Het werd een mooi feest. Alle 750 inwoners van het Deurne- se kerkdorp Vlierden stonden zondagmiddag rond de muziek- kiosk geschaard, toen de 40-jarige fan. fare „Wilhelmina" haar jubileumge schenk kreeg aangeboden, te weten een volledig uniform: gloed-blauwe lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll'l'IT iiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiii jas, zwarte, goudgebiesde broek en grijze pet. voor alle 74 muzikanten op één na. Die ene, mevrouw A. Ru- nia-Faber, die de saxofoon bespeelt, draagt in plaats van de broek een zwarte rok en haar hoofddeksel be staat uit een kepi. Vlak vóór de plech tigheid had het gezelschap zich voor het eerst in tenue gepresenteerd, tij dens een muzikale wandeling door het enthousiaste dorp, waar alleen maar glundere gezichten waren. Want nu had dan de fanfare eindelijk de uiter lijke glans, die bij haar muzikale pres taties past. Van elke tien inwoners in Vlierden is er één muzikant; de andere negen zijn donateur. Bovendien zijn er per manent jonge muzikanten in oplei ding: de voorzitter, de heer N. P. van Driel, hoofd van de school, pikt da jongens die talent hebben er bijtijds uit. Hij is ook de man geweest, die veertig jaar geleden het initiatief Wie koopt moet betalen heeft genomen voor de oprichting. De pastoor was er op tegen: die vond het te werelds, maar burgemeester Van Huiten Vlierden was toen nog een aparte gemeente deed zijn porte feuille open en legde de inhoud: vier tientjes, op tafel als eerste aandeel. Veertien andere inwoners deden het zelfde en zo konden de pioniers „zeven tien kwaje instrumenten" aanschaf fen. Onder leiding van de- heer H. v. d. Boomen maakte de fanfare weldra haar entree en al liep er zelfs een boer bij die nog nooit op een instru ment geblazen had, iedereen vond het prachtig. Vlierden was een boerendorp en de eerste leden van „Wilhelmina" waren dus bijna allemaal boer. Nu lopen er ingenieurs, procuratiehouders en ar beiders bÓ. want de helft van de Vlierdenaren werkt buiten het dorp in de industrit.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 4