A laafHaarlem A laaf Kirchrao Koninginnedag werd een feest van zuidelijke gloed Benijdenswaardig talent om zelfs voor een gereserveerd publiek potsen te maken BONTE FEESTVREUGDE in Bloemendaal en Heemstede PERRY LACHEN OM GRAPPENMAKERS EN.... OM JEZELF Feestende jeugd op pad K.A.B.-Haarlem viert Feest van de Arbeid MAANDAG 2 MEI 1960 PAGINA 5 Ouderwets-gezellig Instructief Debutantjes Muzikaal festijn Kinderoptocht Onderscheiding voor de heer W. Klaver Haarlem e.o. Films Toneel Muziek Diversen In Bloemendaal AUTO TEGEN CAFEETJE Twee Haarlemse meisjes gewond Dammen H. Rump en Hollenberg gaan aan de kop RIJWIEL OF BROMMER Jubileum Politie Sport vereniging „Haarlem" Enorm, was de belangstelling in Haarlems centrum, toen op Konin ginnedag de carnavalsoptocht van Kerkrade door de straten trok. De toeschouwers hadden veel plezier in de fratsen, die de mannen en vrouwen uit Kirchrao ten beste gaven. De muzikale noten werden als confetti over de toeschouwers gestrooid. Het plaatje geeft een beeld van de „dansende theemut sen", die veel succes oogstten met haar zwierige allure. HAARLEM, 2 mei Wat moeten wij u feitelijk nog vertellen van de viering van Koninginnedag in Haarlem en omliggende gemeenten? U bent er zelf bij geweest en het is alweer bijna drie dagen geleden, dat de eerste bazuinstoten weerklonken ter inleiding van het feest. Maar misschien vindt u het ook prettig nog even na te kaarten. Gewoon een babbeltje hoe gezellig het was en hoe al die heren in hun donkere pak met een fikse oranje-rozet op de revers weer hun best hebben gedaan. Zij hadden het goed voor elkaar. De mannen van het Centrum-Comité bijvoorbeeld glunderden 's morgens al van plezier, toen de zon door de wolken brak en de trein, volgeladen met honderden Kirchrao'ers, het Haar lems station binnengleed. Er moet op het station wel even wat gesukkel geweest zijn met broodjes, maar toen de mannen en vrouwen uit Kerkrade, inclusief Vijf lustige muziekkorpsen, de stad binnentrokken, was er meteen de sfeer en stemming om feest te vieren. Niet dat de Haarlemmers direct op hun kop gingen staan. Dat deden ze niet en dat zullen ze nooit doen. Zij blijven de beleefde, vooral gereserveerde Hollanders, die overrompeld toekijken bij zo'n bont Limburgs gedoe, en in hun hart benijden zij hun gasten, dat die van nature het talent hebben meegekregen, zo maar om niets potsen te maken. Wij zijn geen potsenmakers van harte, tenzij bij uitzondering binnenshuis. Wij hebben dus zaterdag onze koninginnedag zo'n beetje laten vie ren, en wij moeten er het Centrum-Comite dankbaar voor zijn, dat het daarvoor de Limburgers uit Kerk rade genodigd heeft. Destijds maakten zij reeds furore met hun koninginne-carnavalsfeest in Haarlem. Kun faam hebben de Kerkraders dubbel en dwars bevestigd. Zij hebben Haarlem geen reprise gebracht. Maar een fonkelnieuw feest, dat het aloude „Alaaf Kirchrao jonge gloed gaf in een oude Hollandse stad. Zoals te verwachten was, hebben de Haarlemmers het meest genoten van de vorstelijke optocht, die in het middag uur door de straten trok. Ja, dat is wat je noemt optocht houden. Je kijkt er je ogen op uit, en wie er Yich niet te be langrijk voor voelt, wordt kind met de kinderen. Zo is het ons tenminste ver gaan. Een wervelwind van muzikale no ten gierde door de straten, een luister spel apart. Maar dat was nog maar een omlijsting van de zuiverste menselijke dwaasheid, die in de optocht gedemon streerd werd. Het is wel eens goed, wanneer de betrekkelijkheid van de din gen en vooral van de mensen op een pleizierige manier te kijk wordt ge steld. Je lacht om de grappenmakers en meteen lach je om jezelf. Het tijdschema liep wel in de war, waardoor het feest op de Kattenberg een uur te laat begon, maar degenen, die daar present waren, hebben hun hart op kunnen halen aan wat dilettan ten aan kolder bij elkaar kunnen sle pen. Wij hebben gelachen om de grol len van de Buuttereedner, wij hebben onze ogen uitgekeken naar de vrij-moe- dige en on-Haarlemse cancan - dansen van de mooiste meisjes uit Kerkrade en naar de potige persiflage, die als hoog tepunt gegeven werd van Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Bij de ontvangst in het stadhuis, die later op het program ma stond maar die ver over het tijd schema was, hebben wij verstek laten gaan. In de stad, op straat, op de ter rasjes en in menig café was het min stens zo gezellig. Een opmerkenswaar dig programmapunt was nog de korte, doch warme begroeting van de Raad van Elf in de sociëteit Teisterbant, tij dens welke prins Carnaval werd be noemd tot donateur honoris causa der sociëteit en derzelver president, alsme de Godfried Bomans, die beiden het woord voerden, carnavaleske onder scheidingen verwierven. Kerkrade heeft zich tot laat in de avond nog geweerd: vermoeidheid is daar een onbekend begrip. Haarlem was er goed mee. Het heeft een Ko ninginnedag gepresenteerd gekregen in de vorm van ,,een komische schets voor vele dames en heren". Ouderwet-gezellig als altijd is ook in Haarlem-noord de Koninginnedag ge vierd. De kleine teleurstelling, dat de ,,Van RAI tot RAI-race" niet door kon gaan, mocht de pret niet drukken. Hoog- >.punt van de feestviering was wel 's middags de straat-tekenwedstrijd op de Orionweg, die honderden kinderen en hun ouders ruim twee en een half uur In spanning hield. De feestvreugde con- centreeerde zich in Noord wel in de om geving Orionweg-Zaanenplantsoen, waar net ook de hele dag kermis was, een kermis, die goed kon concureren met die in het centrum. Geertje Winkel werd de glunderend- trotse winnares van de A-klasse die voor kinderen van 8 tot 11 jaar in de straat-tekenwedstrijd, waaraan 59 kinde ren deel namen. Hun werk stond al dus hoorden we van de jury-leden Jan Kraakman en Levinus Tollenaar op ,,goed peil". Geertje had, naar haar zeggen, „zomaar een poes op een stoel" getekend op het dof-zwarte asfalt van de Orionweg. En wat voor een poes, met wat voor kleuren. De Winkels zijn een familie, waar meer talent schuilt in het tekenen, getuige het feit, dat Geer tjes broer Ariën in de C-klasse 15-jari- gen en ouderen ook de eerste prijs Vele fraaie werkstukken vielen er te bewonderen bij de tekenwed strijd, die op de Orionweg in Haar lem-noord werden gehouden. wegdroeg met een tekening van een knielende knaap. Hij heeft al zeven maal eerder een prijs met tekenen ge wonnen en wil ook tekenaar worden. In de B-klasse, voor de kinderen van 11 tot 15 jaar,' won Jannie Langbroek de eerste prijs met haar Italiaanse land schap. Het was een kostelijk gezicht, al die tekenende en kleurende kinderen, ge knield op het asfalt, uit louter toewij ding vaak met hun tongetjes uit hun mond werkend. De resultaten mochten er ook wezen: molens, Volendammers, een kasteel met torens en ophaalbrug, Donald Duck en Mickey Mouse, beesten en andere aardige en soms ook origi nele voorstellingen kleurden zich lang zaam maar zeker op de straat. De jury had er zeker een uur werk aan. De prijswinnaars ontvingen waardebon nen, te besteden in een winkel in te kenbenodigdheden. 's Avonds was het in de feestelijk verlichte Mamixstraat bal-champêtre op muziek van het Jilles Society Quartet met als klarinettist Ed Cavé, het geheel onder leiding van Jilles van Koppen. De dag begon met muzikale rondgan gen, van de M. P. V. Districtsband „Haarlem" en 's middags van de Har monie Sint Bavo. Het programma dat de Oranjevereni ging t Kleverpark" aan haar buurtbe- het veld op, en voerden op correcte wijze een aantal marsen en figuren uit. Het hoogtepunt van het Koninginne- dagprogramma van Haarlem-zuid-west was natuurlijk weer de wedstrijd voor microfoondebutantjes. Het was wel jam mer, dat de feestvierders moesten wachten op een der deelneemstertjes, maar daarna was de stemming uitste kend. De kleine Jan van der Velden die in zijn leeftijdsgroep van 5 tot_ 7- jarigen winnaar werd toonde zien een meester in de zangkunst: met vas te stem zong hij „Zacht waait het wind je". Marianne Cornet werd winnares in de leeftijdgroep 8 en 9 jaar en Nico Kok die zich had laten begeleiden door een guitarist en een trompettist won glansrijk met zijn „Spijkerbroek" in de oudste categorie. Na afloop van de microfoonwedstrijd was de daad aan de gymnastiekvereni ging „Bato", die een uitstekend ver zorgde demonstratie gaf op het feest terrein achter de Christiaan Huygens- school. De feestviering in deze op feest- gebied actieve stadwijk werd besloten met een kleur- en lichtrijke lampionop tocht, waaraan werd medegewerkt door „Harmonie Crescendo" uit Hillegom in hun feestelijke uniformen. Voor de drumband Sursiim uit Bloe- mendaal is het Nationaal Muziek Fes tijn in Haarlem - Oost, hoofdschotel van de Koninginnedagviering daar, wel heel pleizierig geëindigd, toen bekend werd, dat zij met 143 punten en lof van de jury beslag had gelegd op de eerste prijs en op de eerste ereprijs, een heren Jos de Klerk, Wim van der Peijl en Jan Groot heboen naar schatting twintig keer rond het Teyierplein ge- xnareneerd orn te beoordelen of de deel nemende corpsen precies m het voor- gesenreven tempo liepen. De feestelijk- neden van de middag en de avond wer den beëindigd met een muzikale show van BATO en Kunstkring Apollo, die er niet helemaal vlekkeloos is uitgeko men. Aan het begin waren er drie deel nemers, want beuaive ae twee corpsen zong ook Willy Alberti via de luid sprekers een aaraig mondje Italiaans mee. Tegen twaalf uur was net pas rus tig op het Teyierpiein. Kr werd geen rodel, geen klaroenstoot meer gehoord. Dat was echt vreemd. In de middaguren heeft 't bestuur van de gouden Oranjebond „Prinses Julia na" in het parochiehuis gerecipieerd. Het mocht van veie verenigingen en organisaties felicitaties en gescnenken in ontvangst nemen. Namens de burge rij was er Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers. Een der vele korpsen, die aan het Nationaal Muziekfestijn in Haarlem-oost deel namen ter gelegenheid niet alleen van Koninginnedag, maar ook ter ere van de vijftigjarige Oranjebond „Prinses Juliana". woners presenteerde had naast het amusement, dat het bieden moest ook een ze6r instructief karakter. Op de sportvelden aan de Kleverlaan lieten in de middag een groep dansers in blau we broeken en witte hemden, die deel uit maakten van de r.k. volksdans groep „Marijke", een aantal oud-Hol. landse dansen zien, waarbij de klompen klepperden en de handen naar harte lust klatsten. De wind, die over het open veld lag was echter bijzonder schraal, waardoor de belangstelling zeer mi niem was. Bij de demonstratie met zweefvliegtuigjes schaarden zien even- wel veel voorbijgangers achter a ene le ken, terwijl menig automobilist du net horen van het motorgebrom zijn wagen parkeerde en een poosje bleef Ruim tachtig jongens en meisjes van het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" marcheerden daarna in kleurige grijs-rode uniformen medaille van H. M. de Koningin. Aan al deze onderscheidingen bleek dit corps nog niet genoeg te hebben, want ook de tamboer-maitre prijs sleepte het in de wacht. Sursum werd op de hielen ge volgd door de drumhand „Excelsior" uit Limmen, die met 141 punten en even eens met :of van de jury op de tweede plaats eindigde. De door het gemeente bestuur van Haarlem beschikbaar ge- Rtelde beker werd door de leden van deze drumband met veel gejuich in ont vangst genomen. Overigens is dit muzikale festijn een bijzonder lange geschiedenis geworden. Ons dunkt, dat de oren van de be woners van het Teyierplein, waar dit concours met name werd gehouden, nog tuiten. Vanaf drie tot tien uur hebben de trommen bijna onafgebroken geroffeld. Ook zouden we niet graag in de schoe nen van de jury hebben gestaan. De De wedstrijden voor kinderen en oude ren in Spaamdam zijn ook ait jaar- weer een groot succes geworden. Maar nu zijn ze wel bijzonder goed geslaagd doordat het betrekkelijk zachte weer ve len op straat had gelokt. Het mooie weer zorgde er ook voor, dat het kin derprogramma op de Wes'tkoik een suc ces werd. Honderden hebben het ge volgd en zijn trouwens 's avonds terug geweest om Moretti en zijn kleinkunst- artisten opnieuw aan het werk te zien. Er neerste in heel Spaarndam een ge zellige stemming. Het leven werd bui- tensnuis en in de café s Sev*eïr mooie weer, de oude huisjes, de dijk en de scheepjes op het water zorgden voor een echte, ouderwetse koninginnedag. Dat het goed zou worden, kon 's morgens iedereen al wel zeggen, die de Kinderoptocht had gezien: een kleurrijke stoet waarin veie kinderen iets wisten uit te beelden: van liedjes van Annie M. G. Schmidt tot en met de leuze „Vrede, weg met de rassen haat". Een heuse giraffe door een on deugend kind gedragen, veroverde al ler narten door uitbundig te buigen naar iedereen, die hem aaien wilde. Zelfs burgemeester Cremers kon niet nalaten de kop van het namaakdier te krauwen. HEEMSTEDE, 2 mei De heer W. Klaver, die vandaag zijn 40-jarig jubi leum herdenkt bij de dienst van O.W. te Heemstede, waar hij de functie be kleedt van hoofdcommies A, heeft voor zijn verdiensten een koninklijke onder scheiding ontvangen. Tijdens een huldi ging in het Verversingshuis in Groenen- dael mocht hij uit handen van mrA. G. A. ridder van Rappard, de burge meester van Heemstede, de gouden ere- medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in ontvangst nemen. CINEMA PALACE: Salomo en de koningin van Sheba, 18 j.; 2 en 8 u.; wo. 2 en 9.15 u. FRANS HALS: Zondaars in bezettingstijd, ontr. LIDO: Maigret en het raadsel van St Fiacre, 14 jaar, (2e week); dl. t.m. do Slavenjagers van Afrika. 14 j.; 2, 7 en 9.15 uur; Do. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. LUXOR: Herodes de genadeloze, 18 jr. Ma. en dl. 2 en 8 u. Do. 2. 4.15, 7 en 9.15. u. Wo. 2 u. Do.-cyclus: Kouwe drukte, a.l. REMBRANDT: Er eeuwig zingen de bos sen, 14 j. (6e week); 2, 7 en 9.15 u.; Wo. 2 en 9.15 u. ROXY: T.m. do.: De bandieten van Ci marron. 14 j.; 2.30, 7 en 9.15 u. Wo. 2 en 9.15 uur. STUDIO: Wir Wunderkinder, a.l. (2e week): 2.15, 7 en 9.15 u. Do. 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; wo. 2.15 en 9.15 u. MINERVA: Maandag 8.15 u: De man die verdwijnen moest, 14 jaar; Di. 8.15 en do. 2.30 en 8.15 u. Het verborgen leven van Walter Mitty, 14 j., wo. gesloten. Maandag 2 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Puck ln: „Pelikaanseiland" van J3. Priest ly. Regie: Walter Kous. Dinsdag 3 mei Concertgebouw, 8 uur: Mannenkoor „Proza en Poëzie". M.m.v. Spaardams Ge mengd Koor, Gem. Koor „Zang Veredelt", Velsen's Gemengd Koor en Albert de Klerk, orgel. Dinsdag 3 mei Bloemenheuvel, uur: Jaarvergadering Reddingsbrigade. HEEMSTERE, 2 mei Honderden Heemsteidenaren waren 's morgens voor achten al op de been om getuige te zijn van het jeugdappèl op het Raadhuisplein, waar alle jeugdorganisa ties, sportverenigingen en deputaties van scholen verenigd waren en de bei de plaatselijke muziekkorpsen „Sint Michael" en „Eensgezind-Excelsior" vrolijke marsmuziek ten gehore brach ten. Nadat het appèl was begonnen met het hijsen van de driekleur, werd gezamenlijk het „vlaggelied" gezongen, waarna een korte declamatie volgde van twee jongens. De burgemeester van Heemstede wees in zijn toespraak tot de jeugd op de betekenis van Ko ninginnedag. „Vandaag vormt heel Ne derland één gezin om de verjaardag van H.M. de Koningin te vieren" zei de burgemeester. Hij hield de jeugd voor ook in het dagelijkse leven meer een heid onder elkaar te tonen. Na het zingen van het Wilhelmus, volgde het défilé voorbij het raadhuis. Deze altijd weer indrukwekkende manifestatie, waaraan ook de Districts Gidsen Band uit Amsterdam haar medewerking verleende, vormde een waardige af sluiting van de feestelijke ochtendbij eenkomst, waaraan door het oranjezon- neKe extra fleur werd gegeven. De schooljeugd nam daarna bezit van het hoofdterrein van het Heem- steedse Sportpark, waar het gezel schap Joop Theunisz een attractief pro gramma verzorgde, 's Middags werden op hetzelfde veld de volksspelen ge houden. Hiervoor bestond grote belang stelling, zowel van de zijde van de deel nemers als van het publiek. Vooral voor het nummer „Levende kruiwa- wagens" dat zeer in de smaak viel, hadden velen zich aangemeld. Het mast- klimmen leverde aanvankelijk nogal moeilijkheden op, omdat de masten bij zonder glad waren. Dit euvel werd daarna verholpen, zodat de deelnemers met wat minder „pijn" de tocht naar boven konden ondernemen. Het comi té had een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar gesteld, waarom felle strijd werd geleverd. 's Avonds om half acht woonden ve len op het Raadhuisplein de taptoe bü, die op uitstekende wijze werd uitge voerd door de harmonie en het tam boerkorps van St. Michaël. De burge meester toonde zich hiervoor in zijn dankwoord zeer erkentelijk. Het klein- kunst-concours, dat eveneens op het Raadhuisplein werd gehouden bood een gevarieerd programma. Hieraan werd deelgenomen door banjo- en gui- taarspelers, accordeonisten, een zan ger en een piepjonge deelnemer uit Aruba, die volksliedjes ten gehore bracht. Met een oranjebal op het Raadhuisplein onder leiding van me vrouw H. van der Moolen, waarbij de dansmuziek werd verzorgd door „The Starlights" onder leiding van Bert van Poelgeest, werd deze bijzonder geslaag de Koninginnedag besloten. BLOEMENDAAL, 2 mei In alle wijken van Bloemendaal is Koningin nedag opgewekt gevierd. In Overveen en Bloemendaal werden optochten naar de feestterreinen gehouden en daar heeft burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller de feestviering met toepasselijke woorden ingeleid. De wethouders gaven blijk van hun belang stelling. In het Bloemendaalse Open luchttheater genoten anderhalf dui zend schoolkinderen en een groot aan tal ouders van een zeer gevarieerd programma met Peter Piekos, Tonny Bakenes, Dave Parker en andere van radio en t.v. bekende artisten. Me vrouw H. Sylvaine leidde een ballet groep en de sportschool Nauwelaerts d'Aié besloot met een judodemonstra- HEEMSTEDE, 2 mei Twee Haar lemse meisjes, zusjes van 22 en 17 jaar, reden vannacht in een auto, be stuurd door het oudste meisje, op de Heerenweg in de richting Bennebroek. Nabü Groenendael, ter hoogte van een cafeetje, begon de auto te slip pen en botste tegen het cafeetje. Er ontstond een flink gat in de muur en de auto werd vrij ernstig be schadigd. De beide meisjes liepen on der meer een hersenschudding op en moesten naar het St.-Elisabeth's Gast huis worden vervoerd. tie. Deze besloot ook het ochtendpro gramma in Overveen, waar het straat tekenen op de Vrijburglaan tot aardige resultaten leidde. De oudere jeugd ge noot en puzzlede veel aan de door de heer H. J. G. A. Randdag samenge stelde fietspuzzlerit. Intussen hadden de kleuters uit Overveen zich in aller aardigste kostumering gestoken, waar na zij door Overveen een optocht maakten. De heer B. Witzel bood hun een poppenkastvoorstelling aan. In Aerdenhout waren er spelen voor de jeugd aan de Spiegelenburglaan en op het open terrein aan de Borger- weg werd een variété-festijn gehouden. Na een middag zonder belangrijke ac tiviteiten volgden aantrekkelijke avond programma's. In Bloemendaal: een lampionoptocht met bal-champêtre. In Overveen werden onder grote belang stelling zeepkistenraces gehouden, waar bij de menselijke motoren tot prachtige eindsprints in staat bleken te zijn. Cor Westerman en Peter Hofman wonnen bij de senioren, Pim Vprduyn en Peter Jansen bij de junioren en Annelies Mulder en Carla Beunder bij de meis- jesgroepen. Later wisselden films in de openlucht het openluchtbal op het dorpsplein af. De ensembles van Wil van Baekel zorgden voor de vrolijke muziek. Ook in Aerdenhout vormde een bal-champêtre, voorafgegaan door een lampionoptocht, een aardig besluit van de Koninginnedagviering in 1960. HAARLEM, 2 mei De K.A.B., af deling Haarlem heeft gisteren het feest van de Arbeid ingezet met een H. Mis in alle parochiekerken. De buiten-ker kelijke viering vond gisteravond plaats in gebouw St. Bavo, waar voorzitter A. J. M. Angenent een korte toespraak hield over de betekenis van het feest. Hij begon met een woord van dank uit te spreken aan alle K.A.B.-ers voor hun deelnemen aan de viering. In deze mei-maand wordt speciaal het uitvaar digen van de sociale encyclieken her dacht. Men herinnert zich hoe vroeger op Hemelvaartsdag altijd grote mee tings werden georganiseerd met optoch ten, vlaggenparades, muziek en spre kers. Op die dag werd altijd de betekenis herdacht van de grote sociale encyclie ken Rerum Novarum en Quadragesimo Anno. Dan werd ook gesproken over de sociale rechtvaardigheid. De heer An genent ging na hoe de toestand vijftig jaar geleden was. Veel is er verbeterd dank zij de pioniersarbeid van de voor mannen van de arbeidende klasse van vijftig jaar geleden. Paus Pius XII heeft toen de eerste mei aangewezen als de dag van het Feest van de Arbeid, de feestdag van St. Jozef Werkman. Hij heeft dit ge daan om de waardigheid van de arbeid op bijzondere wijze te beljchten. Voor zitter Angenent sprak de wens uit, dat het ook een gezellige feestdag zou worden voor alle KAB-ers. Daarna kwam de Variétéparade van het gezelschap Truxini voor het voet licht, onder leiding van André van Meurs. De heer Van Meurs heeft de aanwezigen de hele avond met zijn con ferences doen schudden van het lachen. Tonny Bakkenes verzorgde het muzika le gedeelte van de show. Tonny Huurde- man toonde zich een charmante cabare tière en Joe Andy bracht de zaal in verbijstering met zijn goocheltrucs. Het optreden van Gerry en Ferry vormde wel het hoogtepunt van de avond. De K.A.B. heeft aan het optreden van dit gezelschap een buitengewoon geslaagde viering van het Feest van de Arbeid te danken. HAARLEM, 2 mei De uitslagen van de laatstgespeelde partijen voor de onderlinge competitie van VKD zjjn: Beelen-Lucas 1-1, D. Rump-v. Rooden 2_o v d.Nouwland-H. Rump 5—2, Th. Kok-Th'. Smakman afgebr., Masteling- H. Rump (ap) 02, Masteling-Faay (aNaammte de competitie vordert wordt het steeds duidelijker dat de strijd om het kampioenschap waar schijnlijk uitsluitend zal worden betwist tussen H. Rump en Hollenberg. Zy hebben resp. 22 uit 12 en 22 uit 14. Minder duidelijk is de situatie in de grenszone tussen het eerste en tweede tiental. Hoewel Faay zo goed als zeker zal promoveren, staan Hesselamen en Beelen samen aan één kant op de wip. Wie hun lotgenoten uit het eerste zul len worden is nog niet voldoende aan te tonen, ook al door het grote ver schil in gespeelde partijen. In aanmer king komen A. Masteling (13 uit 12), Th. Kok (12 uit 9). R. Kok (10 uit_8> en D. Rump (17 uit 15). Voor sommige van deze spelers hangt een en ander nauw samen met de resultaten van nog uit te spelen afgebroken partijen. Om de vergelijking te vergemakkelijken: Hesselman heeft 16 uit 15 en Beelen 11 uit 10. De overige spelers uit het tweede zijn inmiddels zo ver achter geraakt, dat zü de promotiebus niet meer kunnen halen. De maand mei zal ongetwijfeld de posities verduidelijken. BEZOEK OPENLUCHTTHEATER Het door mevrouw E. Bothof-Haaxman ontworpen bloemenmozaïek in het Open luchttheater is vrijdag weggehaald. Ruim 2500 belangstellenden hebben het theater bezocht om het fraaie begrijpe lijke mozaïek te bewonderen. SPREEKUUR De Bloemendaalse wethouder mr. J. Hijszeler zal dinsdag 3 mei geen spreekuur houden. Kermis voor jong en oud, maar overdag voornamelijk voor de jeugd, die dan volop geniet van draai- en zweefmolens, botsautootjes, race banen, touw- en enveloppetrekken en nog veel meer. Soms is een kinderhandje is immers gauw gevuld een feestmuts, een klapbal- lonnetje, een toeter al voldoende. Het hoort bij de Koninginnedag als Louwtje bij de Groote Markt. (Advertentie) VOOR IEDER EEN PASSEND Gazelle, Magneet, HMW, Solex, Giulietta, enz. GED. OUDE GRACHT 102, TEL. 14361 HAARLEM, 2mei Het bestuur van de Politie Sportvereniging „Haarlem zal bij gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de vereniging zaterdag 14 mei van 3—5 uur recipiëren in ca e- restaurant Brinkmann aan de Markt. cprvfKUUR Wethouder W. C. Bakkervan Haarlem zal de gehele maand me? geen spreekuur houden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5