FEIJENOORD loopt in op onderste clubs in Topspanning nog steeds tien AJAX regionen gevaar Vice-voorzitter van Leeds United troost Buckingham Mijnals v. d. Hart MVV toch gouden club? in Negentienjarigen sterkste troeven van fanatiek ADO -OPENBARE VOETBALLES— GEZAKT GESLAAGD Wilkes na enkele minuten-1 al overwinnaar bij Elinkwijk Slechts 2 punten voor en zonder doelman ERE-DIVISIE Eén gelukkige met alles goed Barcelona heeft trainer Herrera niet meer nodig VOLENDAM heeft weinig baat bij zege op NAC Ajax verspeelt kostbare punten in de titelrace Hockeyelftal op drie plaatsen gewijzigd Wiersma geveld door.... „eigen man" Twee voltreffers en één misgreep Rusland niet bij finalisten Oranje fluit op Koninginnedag s MAANDAG 2 MEI 1960 PAGINA 7 K.Ni.V.B.-TOTO vw Voor komende interland WmSam Olympisch voetbaltoernooi Door zege van Bulgaren „OME DIRK" ZIT MET DE BROKKEN: 6- Hllllllllllllllllllllllllllli.llllllllllllllllllllllllllilllllHIIIIIIIIIIII ElinkwijkFortuna 24 Kohn 0—1, Westphaal 1—1, Beenen 1—2, Angenent 1—3. Bust. Kohn 14, Vonk (penalty) 2—4. 12000 toeschouwers. Een zeer slechte wedstrijd, waarin de Utrechtse voorhoede voortdurend zoek was. Ondanks omzettingen Humphrey Mijnals in de voorhoede bleef het misère bij de blauw-witten. Als stopperspil was Cor van der Hart de meerdere van Mijnals. Kraak droeg zijn deel bij tot het ontstaan van de nederlaag. Hij was zeker schuldig aan twee doelpunten. ADOAjax 21 Timmermans 1—0. Rust Schuurman 2—0, H. Groot (strafschop) 2—1. 25000 toeschou wers. Er was geen excuus voor Ajax, dat in A.D.O. zijn meerdere moest erkennen. In de tweede helft hadden de Hagenaars zelfs een voortdurend overwicht. VolendamNAC 10 Rust 0—0. Vlak 1—0. N.A.C. nam het te gemakkelijk op tegen een fel Volendam. Doelman Keizer was weer in uitstekende vorm. Rapid JC—PSV 3—0 Bisschops 1—0, Haenen 20. Rust. Hanne- man 30. 7000 toeschouwers. Rapid miste Lenz en Stalman, maar stelde desondanks voor de rust reeds de zege practisch veilig. Pas in de tweede helft kwam het spel van P.S.V. tot volle ont plooiing, maar de schutters kwamen niet verder dan een schot van Dillen tegen de lat. Blauw Wit—MVV 0—2 Rust 00. Rutten 01. Coenen 02. 5500 toeschouwers. Bijzonder oninteressante, bovendien slecht gespeelde wedstrijd bracht pas enige strijdlust bij Blauw Wit na het eerste doel punt van M.V.V. Bij een uitval zorgde Coenen voor de anti-climax en uiteraard dubbele vreugde bij M.V.V. Van de twee teams speelde M.V.V. het minst slecht. VVV—Willem II2—2 Timmermans 01. Rust. Timmermans <y- C, Teeuwen 12 en 22. 4000 toeschouwers. Een matige wedstrijd, waarin Willem II roor de rust en V.V.V. in de tweede helft de lakens uitdeelden. Toen V.V.V. op 22 gekomen was trachtte het nog de over winning te forceren. SpartaDWS/A 0—0 Rust en einde 00. 12.000 toeschouwers. Beide aanvalslinies kregen de gelegenheid tot scoren, maar faalden hopeloos. Voor de rust was Sparta sterker, na de hervatting DWS/A. SittardiaFeijenoord 15 Rijvers 0—1, V. d. Gijp 0—2. Rijvers 0—3, Bennaars 0—4. Rust. Schmeitz 1—4, v. d. Gijp 1—5. 3000 toeschouwers. Hoewel Sittardia zich tot het uiterste in spande, bleek er toch zoveel verschil in technische kunde en vooral slagvaardig heid. dat de Rotterdamse zege ruimschoots verdiend was. EnschedeDOS 50 Lenstra 1—0. Rust. Lenstra 2—0. Brousek 80 en 4—0, Kerkhoffs 5—0. 15000 toeschou WD O S zonder De Munck, die pijn in zijn rug'had en op de tribune een plaatsje ge vonden had en zonder de oud-Sportclub spelers Van der Wint en Voges, was voor de rust sterker, maar erg onschotvaardig. Na de thee was de thuisclub iets sterker en dank zij vaak voortreffelijk spel van Abe Lenstra kon de thuisclub-voorhoede nog viermaal scoren. 31 21 5 5 31 17 10 4 31 15 9 7 31 16 4 11 31 14 8 9 31 11 11 9 31 13 6 12 31 13 4 14 31 1» 9 12 31 9 11 11 31 12 4 15 31 10 8 13 31 11 6 14 31 12 4 15 31 9 9 13 31 11 4 16 31 10 3 18 31 5 5 21 AMSTERDAM, 2 mei. - Ook dit keer telt het poolleger weer vele gelukkigen. Hoewel er slechts één alle 15 uitslagen goed wist te raden, zijn er tien die de tweede prijs gaan delen en 75 die reeds melding maakten voor dertien wedstrij den een goede oplossing gevonden te hebben. De gelukkigste van de 439.463 deelne mers is dit keer de heer H. W. van der Leegte uit Eindhoven en het ziet er naar uit dat hij met een bedrag van f 114.420 zal gaan strijken. De tweede en derde prijs zijn ieder f 57.210 groot. Dit alles is overigens nog maar een schijntje van de inleg, want die is nog steeds ver over het half miljoen. Nu bedroeg die f 653.823. BARCELONA, 1 mei Het bestuur van de FC Barcelona heeft de trainer Helenio Herrera, wiens contract 30 ju ni afloopt, van zijn functie ontheven. In een communiqué zegt het bestuur on der meer: De verovering van de Europe se beker was dit jaar een van de voor naamste doeleinden van de club en aan gezien Real Madrid woensdag jl. Bar celona in de halve finale heeft uitgescha keld heeft de club geen belang meer bij de diensten van de heer Herrera. Herrera zal voorlopig vervangen wor den door de plaatsvervangende trainer Enrique Rabassa, die geassisteerd zal worden door de oud-speler Cesar. iiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiMimiiiiiiiiiiiiiiiintiiiiiiiiiHiiiiiiniiiiimii ■|||||||»iiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiii Gaat de voetbalcompetitie in de hoogste afdeling, de Ere-Divisie, niet alleen wat betreft de degradatiestrijd, maar ook in de race naar het kampioenschap een ener verende finish tegemoet? Ajax' voorsprong is namelijk en niet eens zó onverwacht teruggebracht tot drie punten. Met nog slechts drie wedstrijden te spelen, lijkt dat verschil voldoende voor het behalen van de lands titel. Feijenoord heeft echter één grote troef achter de hand. Het zou, als Ajax in de eerstkomende twee weken één punt slechts verliest en het zelf de volle winst bin nenhaalt, zelf kunnen bewerkstelligen, dat in een be slissingswedstrijd wordt uitgemaakt wie de voetbal kampioen van dit jaar zal zijn. De competitie wordt namelijk afgesloten met de wedstrijd FeijenoordAjax. Deze mogelijkheid voor een opwindend slot-aan-de-top danken de op emotie beluste voetbalenthousiasten aan het Haagse ADO, dat op eigen terrein met 21 de baas bleef over de Ajacieden. Feijenoord maakte uiteraard geen misstap tegen het reeds gedegradeerde Sittardia. De uitslag 15 zegt Voldoende. Hoe opwindend het slot van de competitie wel is, is gisteren bijzonder duidelijk gedemonstreerd. Van de acht clubs, die het hoogst gerangschikt staan, zegevierde er slechts één: Feijenoord. Het is duidelijk, dat de clubs, die zich door degradatie bedreigd voelen, zich bijzon der fel verweren. De uitslagen spreken duidelijke taal. Enschede zegevierde tegen DOS met 50, Rapid JC bereikte tegen PSV een overwinning met 30 en Vo lendam bleef met 10 de baas over NAC. Het is overi gens zeer de vraag of Volendam nog veel baat zal heb ben van deze overwinning. De volle winst werd name lijk veroverd door Fortuna en MVV, terwijl DWS-A uit Rotterdam terugkeerde met een gelijk spel tegen Sparta. Vier punten achterstand heeft Volendam nu op Elinkwijk, dat de vijftiende plaats bezet. Dat is met nog slechts drie wedstrijden te spelen bijzonder veel. Dat de overwinning van ADO op Ajax beslist geen luxe is, bewijst de ranglijst. Want, ondanks de kracht- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 'IIIIIIIIIIHIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill toer kan ADO zich nog steeds niet veilig wanen, ook al bezet het de achtste plaats op de ranglijst. De voor sprong op MVV, dat hoewel het zegevierde tegen Blauw Wit nog steeds „onder de streep" staat, bedraagt name lijk vier punten. Veel groter echter is plotseling de dreiging voor Elinkwijk geworden. Het heeft nu slechts één punt meer dan MVV. Maar ook Enschede, DWS-A, Fortuna en Blauw Wit staan er allerminst gunstig voor slechts twee punten meer hebben dan MVV. nog uit op een of meer besiissings- nu zij Draait het toch wedstrijden? Miiifiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiifiiiiiiiimmiiiiiiiimiiiiiifiimiiii Ajax Feijenoord PSV DOS NAC Sparta ADO Willem II Rapid JC Enschede Fortuna DWS/A Blauw Wit Elinkwijk MVV Volendam Sittardia 47 101-38 44 80-31 64-44 69-52 52-46 53-56 48-46 58-62 59-64 42-49 68-70 59-66 47-57 49-75 35-44 53-67 50-80 36-76 39 36 36 33 32 30 29 29 28 28 28 28 27 26 23 15 DEN HAAG, 2 mei Het Nederlands hockey-elftal, dat zaterdag 7 mei in het Wagener-stadion in Amstelveen tegen Groot Brittannië uitkomt, is op drie plaatsen gewijzigd. Van de beide doellieden De Ruiter en Mulder, die in de Olympische voorberei ding afwisselend het doel zullen ver dedigen, is nu de beurt aan De Ruiter. Leemhuis wordt wegens studie-redenen vervangen door Theo Terlingen en voorts is Carel Dekker als rechtsbuiten opgesteld in de plaats van Fred Hoog- hiemstra. Het elftal komt als volgt in het veld: Doel: De Ruiter (DKS); achter: Van Gooswilligen (SCHC) en Th. Terlingen (Be Fair); midden: Wagener (BMHC), Overdijkink (Delftse Stud.) en VanDijck (Kampong); vóór: Dekker (BMHC), Van Erven Dorens (Laren), De Beer (Til burg), Zwier (SCHC) en Van Vroon hoven (Tilburg). Reserves: Mulder (Amsterdam), Both (SCHC), Fiolet (HDM) en Hooghiemstra (SCHC). ■■Hipaip ADO jubelt. Timmermans, met de acht op de rug, heeft het eerste doelpunt gemaakt in de wedstrijd tegen Ajax. Carol Schuurman, uiterst rechts, zou daarna voor de beslissende treffer zorgen. het veld van ADO gekomen om een door Engels vakmanschap „gekneed" Ajax, een snelle en technisch superieure ploeg aan het werk te zien? Zou hij bovendien niet een verraste getuige zijn van een der laatste krachttoeren van een team, dat de landstitel begeerde? Rusteloos wipte Buckingham van de ene voet op de andere als hij de slechte wedstrijd in de nederlaag van zijn elf tal begint uit te leggen. „Ik heb ze op het hart gedrukt toch vooral de bal direct te spelen, in de rust nog. U zag toch wel met wat een felheid dat ADO elke nonchalan afstrafte? Hoe vinnig ze de bal weggleden, geen speler de (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG, 1 mei De vice-voor- zitter van Leeds United streek glim lachend over zijn imposante, witte snor toen hij Vic Buckingham na de wedstrijd in de bestuurskamer van ADO de hand drukte. De belangrijke functionaris van de Engelse club scheen te weten, dat zijn jongere landgenoot, hoe zelfverze kerd ook in zijn optreden, deze middag een opwekkend woord goed kon gebrui ken. Hij had zich met een voor zijn leeftfld opmerkelijke snelheid naar de „gespreks"kamer gespoed en wuifde daar de verontschuldigingen van de al even gezwind weer in burgerkleding ge stoken Buckingham met ee" troostend gebaar weg. Ajax' veel geroemde oefen- meester had reden om zich tegenover een landgenoot, een voetbalkenner bo vendien, niet op zijn gemak te voelen. Was de eerbiedwaardige vertenwoordiger van Leeds United niet speciaal naar tijd lieten om het rustig aan te doen. En wat gebeurde er? Prins pingelde alsof er een prijs mee te verdienen viel. Swart durfde er geen enkele keer tegen aan te gaan. De gebroeders Grodt wachtten gelaten af. En de verdediging maakte het zich zo moeilijk, dat er ga ten moesten vallen, keer op keer. Wat een misère". Zijn landgenoot laat hem niet verder spreken. Hij geeft Bucking ham een vaderlijke schoudertik en weet hem met een paar zinnen meer op te monteren dan alle bestuursleden van Ajax tesamen. „Er zit voetbal in uw ploeg en een systeem om jaloers op te worden, maar zelfs zo'n team kan verlie zen als de tegenstander een uitschieter heeft". Een uitschieter van ADO, daarover was iedereen het eens, maar géén ge lukkige overwinning. Toch wrokten de Ajacieden over het tweede doelpunt van de Hagenaars. Maakte Rijnvis hands voordat Schuurman tussen een wirwar van benen inkogelde? In de kringen der Amsterdammers kon men ook een licht zelfverwijt ho- fe": Over de opstelling van rechts half Van Ham. „Die hadden we nooit moeten laten meedoen", bromden sommige supporters. Zij zagen over het hoofd, dat zij over zulke zaken geen zeggenschap hebben, maar ook de wer kelijk bevoegde zijde dacht in deze richting. „Ach, het is zo vervelend om een jongen, die al zo dikwijls heeft ■iiiiiHimiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiitiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiii meegespeeld, in de laatste wedstrij den te passeren. Maar met Visser op de halfplaats was het waarschijnlijk wel beter gegaan. Hij had het midden veld niet zo prijsgegeven". Hoe Ajax na afloop echter ook wikte en woog, de opmerkelijke stootkracht en frisse spelopvatting van ADO viel niet weg te redeneren. De Hagenaars verkeerden terecht in een uitbundige stemming. De wijze, waarop de overi gens kleine zege (2-1) tot stand kwam, schreven zij voornamelijk toe aan een onuitputtelijke aanvalsdrift en een stug ge verdedigende taktiek, waarbij de bin- nenspelers Timmermans en Mickey Cla- van hun dubbelrollen onvermoeibaar van hun dubbelrollen onvermoeibaar vertolkten. De opstelling van eerstge noemde was aanvankelijk dubieus, omdat hij last had van een blessure, maar juist op tijd bleek hij fit genoeg. Op de rech tervleugel van ADO opereerde een jong talent, de negentienjarige Peter Hoet. Dit seizoen pas voor de vierde keer in het eerste elftal weerde hij zich voor treffelijk tegen de stoere verdediger Smit. Zijn technische vaardigheid droeg bij tot het vooral na de rust gevaarlijke karakter van het opportunistische Haag se spel, dat Ajax voor enorme proble- 2 mei „Uitgeteld" WIers,v._ „1. Dt af. met Vlïtrsn,a hét terrein van Rapid J.C. v'aK voor de rust was hij samen ae middenvoor van Rapid J.C. Göki. "'"Hlenvoor van Rapid lt„T,a ns' hoog opgesprongen voor een gopduel. Maar ook P.S.V.'s doelman "Keniij Was sterk geïnteresseerd in d«. ,an die de bal beschreef. Vastbera- haaide hjj de vuist uit. Maar hij ■^*te niet de bal, doch Wiersma; voi in het gezicht. Wiersma lag even later op een brancard om met een lichte her senschudding naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd te worden. In dat ziekenhuis vond Wiersma een lotgenoot van Rapid J.C. Daar lag de onfortuinlijke Stalman, die zaterdag als gevolg van een ongeval met zijn scooter een gebroken been opliep. SOFIA, 1 mei De Russische voet balploeg zal niet in het eindtoernooi om de Olympische titel vertegenwoordigd zijn. Doordat de Bulgaren met 21 van Roemenië wonnen, in de laatste wed strijd van de voorronde in groep zes van de Europese zone, werd Rusland uitgeschakeld. Met uitzondering van de winnaar van groep B in de tweede voorronde van de Aziatisch-Australische zone (de wed strijd Nat. China-Zuid Korea, die de be slissing had kunnen brengen, werd za terdag in Taipeh wegens ongeregeld heden gestaakt) zijn thans alle ploegen, die aan de Olympische eindronde mo gen deelnemen, bekend. Het zijn: Ita lië, Denemarken, Polen, Bulgarije, Joe goslavië, Groot Brittannië, Frankrijk, Hongarije, Ver. Arab. Republiek, Tune sië, Argentinië, Brazilië, Peru, Indië en Turkije. Joep Delnoye is zaterdag bij internatio nale atletiekwedstrijden in Hanover twee de geworden op de 3000 meter achter de Duitser Ludwig Muller. Het Haags amateurelftal neeft zaterdag avond op het terrein van ADO een gelijk spel (2-2) behaald tegen een Zwaluwelftal. Bij de rust was de stand 1-1. men stelde. De man echter, die voor ADO deze middag de meeste waarde had, was de eveneens negentienjarige doelman Van Vianen. Behalve zijn leng te waren het de rustige manier, waarop hij moeilijk ballen onschadelijk maakte en zjjn moedige interventies bij wilde schermutselingen voor het doel,die vriend en vijand ontzag inboezemden. Tegeno ver de ene misgreep van Ajax Van Ham stonden twee voltreffers van ADO Hoet en Van Vianen waar mee de uitslag dus wel een overeen komst vertoonde. Internationaal Benny Muller vond zqn evenknie in linkshalf Haak. De drieën twintigjarige ADO'er oogstte verschei- ne open doekjes door staaltjes van pure techniek en hq was het ook, die zijn club de zware eerste helft doorloodste. Want Ajax begon wel tam, maar niet onzeker. Na een minuut of twintig ont ketende het een fiks offensief en ach tereenvolgens kregen Henk Groot en Donald Feldmann prachtige kansen. Dat de blonde rechtsbinnen in ideale positie hopeloos miste, was voor menige Aja- cied een teken aan de wand. Er heerste een sfeer van: het lukt ons vandaag niet. Of ADO daar ook iets van merk te, weten wij niet, maar het ging plotse ling het overtuiging voetballen. Ondanks de tegenwind beperkte het zich niet meer tot een enkele tegenstoot. Eén minuut voor de rust insaseerde het de belo ning voor dit ontwaken. Schuurman gaf en simpele voorzet en tot dolle vreug de van heel ADO kopte Timmermans de bal in het net. Een onvergeeflijke fout van de Amsterdamse verdediging, in het bijzonder van spil Andriessen, die werkelaos bleef toezien. Wat nimand verwachtte gebeurde: ADO ontpopte zich in de tweede helft als de sterkere party. Het kreeg unieke kansen om de score op te voeren, de- monstreede in het middenveld een duidelqk overwicht en in de achterste linise een grote solidairitelt. Schuurman maakte aan alle gissin gen een einde door de stand op 2-0 te brengen. Dat Henk Groot uit een door Haak onfortuinlijk veroorzaakte straf schop het doelpuntenverschil tot één kon beperken, had weinig betekenis. Ajax wist in de resterende tien minuten zijn falen niet meer goed te maken. - (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, I mei Het is nu exa mentijd. Half Nederland examineert de andere helft. Op het dichtomzoomde veld van Elink- wqk werd een openbare les gegeven door Humphrey Mijnals en Cor van der Hart. Elek Schwartz en de heer Kruy- ver zaten met ondoorgrondelijke glim lachen op de tribune. Wie moest het worden? De veelbezongen Humphrey, die na afloop van de wedstrijd tegen Bulgarije werd weggedragen door wil de aanbidders, óf good old Cor van der Hart? De beide officials hebben ons welis waar vriendelijk toegeknikt, maar de uitslag van het examen deelden de he ren niet mee. We hebben dus zelf maar examinatortje gespeeld en we geven u onmiddellijk de uitslag: Cor is geslaagd en Humphrey is gezakt. In deze wedstrijd-van-de-zenuwen was er genoeg gelegenheid om tot een ana lyse van beider spel te komen. Het gaat er nog steeds niet om een spectaculaire partij weg te geven om de Braziliaanse schoonheidsprijs. Dat kan natuurlijk wel als de tien medespelers ook Brazilianen zijn, maar in een nuchtere, afbrekende en van elk intellect gespeende ploeg als Elinkwijk moet dit soms heroïsche spel van Mijnals zichzelf verstikken. Hij was enkele momenten groots, maar v.d. Hart, in een totaal andere stijl, was grootser. Neem bijvoorbeeld de manier van wegwerken. Humphrey doet het met de speelsheid van een artiest, met de romantiek van de warme landen. Cor doet het stoïcijns, resoluut, franjeloos IR. HAMMERS .terug naar de bank. (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM, 1 mei Drie van de vele mannen, die in_ deze dagen heel wat voetbalzorgen hebben ook al raken zü zelf geen bal meer aan, die dag-m, dag-uit piekeren op vernuftige wapens om de teams, die aan hun hoede zijn toevertrouwd te houden in de hoogste afdeling van de vaderlandse voetbal maatschappij, drie van deze getergde figuren zaten gistermiddag lange tijd met ondoorgrondelijke gezichten op een houten bankje langs het verse gras van het Olympisch Stadion. „Ome Dirk" de Bruin droeg de zorgen voorzover ze Blauw Wit betreffen alleen op de brede schouders. Pr. Roozenberk en ir. Ham mers deelden ze broederlijk samen voor wat MVV aanging. En lange tijd schudden zij mismoedigend het hoofd. Met de ruim 5000 toeschouwers vroe gen zij zich hoogstverbaasd af, waarom zij zich eigenlijk zo uitsloofden voor het welzijn van hun club. Want, in het veld stonden de elite-troepen en die wek ten geen ogenblik de indruk, dat het hen ernst was om zo snel mogelijk te ontvluchten aan het schrikbeeld, dat degradatie heet. Blauw Wit en MW voetbalden niet alleen slecht, maar zelfs sloom om niet te zeggen lui. Eer lijkheidshalve moet daarby opgemerkt worden, dat MVV het in dit opzicht niet zo bont maakte ais Blauw Wit. Het einde was al ln zicht, toen er plotseling veel veranderde. „Ome Dirk", Hammers en Roozenberg kon den niet meer rustig blijven zitten. MVV, dat evenals Blauw Wit een ont stellend gebrek aan aanvalskracht ge demonstreerd had, had plotseling de leiding genomen. „Ome Dirk" rekende uiat Blauw Wit daardoor in een.t leiding genomen. „Ome Dirk" rekende uit, dat Blauw Wit daardoor in een hachelijke positie beland was. Ham mers en Roozenberg begrepen, dat hèt moment was aangebroken. Een nederlaag had MW dicht bij de de gradatie gebracht, een overwinning daarentegen zou tot gevolg hebben, zorgen te maken, dat de overwinning toch nog verloren zou gaan, want Blauw Wit bleef een futloze ploeg. dat de Maastrichtse sterrenploeg een gouden club in de hoogste voetbalaf deling zou worden. Want, MW staat vlak voor de dag, waarop het vijftig jaar onafgebroken in de topklasse ver blijft. Geen van de andere clubs in de Ere Divisie kan op zoiets bogen. „Ome Dirk" sprong op en gebaarde, dat het nu uit moest zijn met het slappe, trage en slechte spel. Hij dirigeerde for se mannen uit de achterhoede naar het voorste gelid in de hoop, dat zij mis schien konden „doordrukken". Pr. Roo zenberg rende driftig heen en weer en liet met krachtig stemgeluid horen, dat de aanval nog steeds de beste verdedi ging is. „Weg voor dat doel" klonk het huimmi» urn vieren met een succesje. Donderdag stapt hq op de boot om in Australië een nieuw vaderland te zoeken. En „Ome steeds weer en met beide armen zwaai end zette hij zijn woorden kracht bq. Ir. Hammers kon de zenuwen helemaal met meer de baas. Hij veerde op, schoot naar voren en plofte neer bij de witte kalk- lijn die de grens van het speelveld aan gaf! Vervaarlijk krijsend, wild geba rend kronkelend als een slangenmens, lag hij daar. Toen werd het scheids rechter Veldhuizen te machtig. Hij on derbrak het spel. Stuurde Hammers te rug naar het houten bankje bij de sintel- baan en liet weten, dat slechts de twee entwintig spelers zouden uitmaken hoe er gespeeld ging worden in de resteren de tijd. EnMW behoefde zich geen en recht op het doel af. Aan v.d. Harts ballen hadden de Fortunezen wat. Aan Humphrey's virtuoze kleingoed had men meestentijds niets. De openbare les strekte zich nog ver der uit. Er loopt op onze velden altijd nog een genie als Faas Wilkes. Oom Elek zat te likkebaarden van de bril jante party, die een zeer actieve W'ilkes weggaf. Hq bracht reeds na enkele mi nuten heel Elinkwük tot razernij, tot doffe wanhoop, Kraak incluis. Mocht Schwartz verder nog in zqn achterhoofd een klein plaatsje hebben gehad voor Piet Kraak, na de trieste „degradatie- wedstrqd" tussen Elinkwijk en Fortu na zal dat plekje wel bezet zqn door een andere kandidaat. Kraak kan het alleen ook niet meer en omdat hq dit zo goed weet, zakt hq zienderogen af. Nee, dit Elinkwijk is niet meer waard in de Ere Divisie te spelen. Het heeft het lang volgehouden, dat verblijf in het voetbalwalhalla en misschien is rouwe Fortuna nog wel wat grillig in haar be slissing, maar voor ons staat vast, dat de donkerste tijd voor Elinkwijk is aan gebroken. Het is machteloos, het heeft geen wapenen meer, het speelt alleen maar defensief en destructief. Met deze ploeg kunnen de Utrechters de dans om de galg niet meer volhouden. Toen de einduitslag van Blauw Wit-MW dan ook bekend werd, lieten de duizenden Utrechtse supporters het hoofd hangen. Niemand luisterde naar de speaker, die met alle geweld twee fietssleuteltjes aan de man wilde brengen. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 30 aprü. - Bij Koningin nedag hoort oranje. Zo dachten de organisatoren van het Utrechtse wel- pentoernooi er ook over. Dit liefda digheidsvoetbal van de jeugd voor de door polio geteisterde vriendjes en vriendinnetjes kreeg in de Domstad een oranje glans. Verschillende wed strijden werden geleid door interna tionals. Het was een goede gedachte geweest om Tonny van der Linden, Hans Kraay, Humphrey Mijnals en vele andere sterren de fluit te geven. Zonder fluit hadden de „grootheden' ook reeds genoeg ontzag bij de welp- jes. Ze lieten zich gewillig leiden door de sterren. Voor en na de wed strijden werden de arbiters bestormd. Ze vroegen en kregen niet alleen de meest deskundige leiding, ook hand- tekeningen ontvingen ze. Humphrey Mijnals en Michel Kruin floten met veel inzicht en overgave. Gernt Krommert van DOS, die zelf in het veld wel eens lastig is, had weinig moeite met het roerige volkje Het was jammer, dat Frans de Munck niet kon komen. Hij was in zqn snelle Mercedes op weg naar een beroemde dokter in Aken, want Frans heeft al wekenlang een mankement aan zijn rug. Of de dokter hem er helemaal heeft afgeholpen is niet bekend. Voor de jeugdige, talentvolle Van Zoghei zal de tijd om in het DOS-doel te staan nog wel komen. Twente bij de dames en Amsterdam bij de heren hebben beslag gelegd op het kampioenschap van Nederland voor ke gelbonden. De Broekhuizenbeker is veroverd door de rugbyclub Hilversum, die in de final» met 25-0 van Te Werve won. Wit bleef een futloze ploeg. De „historie" van deze voetbalcompe titie gebood overigens, dat MW met met lege handen de hoofdstad zou yerla- ten. Had de Maastrichtse Ploeg al met voor de sensatie gezorgd om Ajax ae eerste nederlaag op eigen terrein te bezoreen' Had het bovendien niet een eelhkfnel'tegen DWS-A behaald? Boven- dien kon MVV zich erop beroemen dat ziin doehnan dit seizoen in Amsterdam nóg niet één keer verslagen was. Toen de strqd ten einde was, keken twee mannen elkaar bedroefd aan. Ome Dirk" en doelman Bob van Hees- wiik Want van Heeswqk had zqn laatste wedstrijd voor Blauw Wit niet kunnen Dirk" overpeinsde hoe waardevol een overwinning voor Blauw Wit gewees zou zqn. Dan was de voorsprong o MW opgevoerd tot zes punten, hetgee veiligheid betekende. Nu bleef Blau Wit achter met een voorsprong va slechts twee punten en zonder doelmai want.... Van Raalte speelt bij Leeuwar den, Conrad de vaste vervanger - vervult in de West zijn militaire dienst plicht en de derde invaller-doelman werd het vorig jaar overgedaan aan Alkmaar VAN HEESW1JK .naar Australië.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 7