Vechtlustig Argo en maken historie in stijlvol Njord 77ste Varsity Dead-heat besluit van opwindende strijd HONKBALOEFENING ZONDER WAARDE Amerikaanse legerploeg zeer middelmatig Geldermans slaat zijn slag in de sprint LAREN DKS OOK „THUIS* BEDWONGEN: DOOR 1-1 KEES KOCH verbetert Nederlands record Iwan de verschrikkelijke rest een bescheiden rol Tennisploeg heeft nog veel moeite met Noren: 2-3 Loggere fungeert weer als redder in de nood Prestatie van wereldklasse EEN „ONVERGETELIJKE-IN-RECORDTIJD" Van Eysden zorgt voor beslissing door zege in vijf sets Duits hockeyduel brengt sensatie RONDE VAN DUITSLAND Botwinnik meldt zich weer ziek Thomas springt 2.17 meter Machtige worp met de discus MAANDAG 2 MEI 1960 PAGINA 9 Varsity in cijfers Prestige van het Westen krijgt geduchte knauw Branicki vierde in schaaktoernooi sast Krans voor de winnaar ligt klaar in Moskou Nieuw wereldrecord Negentienjarige student overtroeft Stepanov HH Boord, aan boord roeien de ploegen van Argo en Njord naar de finish. Op de voorgrond Argo. (Van onze speciale verslaggever) JUTPHAAS, 1 mei De oude vieren van Njord en Argo hebben de ?7ste Varsity als een „onvergetelijbe- in-recordtijcl" de geschiedenis in ge roeid. Hun duel gedurende de laatste, beslissende fase was zó fel, zó span nend en tegelijkertijd zó spectaculair, dat dit jaarlijkse studentenroeifestijn een ongekende climax kreeg. De ge zichten verkrampt tot afschuwelijke grimassen, de armen rood en ge zwollen, vochten deze ploegen boord aan boord met inzet van alle krach ten waarover zij beschikten. Dit re sulteerde ondanks nog tal van onver wachte wendingen gelukkig in een dead heat, want na zoveel heroïek, na zoveel doorzettingsvermogen zou de verliezer beklagenswaardiger ge- Wéest zijn dan ooit tevoren in dit kei harde spel voor sterke mannen, dat ook thans weer duizenden langs en vele tientallen in het onstuimig gol vende water van het Amsterdam- Rijnk anaal bracht. De goden zijn de Varsity inzoverrc genodig geweest, dat zij de wind nii be perkten tot een matig noordelijk bries je, dat over de lengte van de baan in de' roeirichting blies. Dit betekende een duidelijk voordeel op de midden-boei en, die het minste last hadden van de golfterugslag aan de beide oevers en ten volle van de wind konden profite ren. Het Amsterdamse Nereus lag op 7o'n boei en dat was dus uitermate gun stig voor de ploeg, die zich de laatste twee jaar duidelijk de sterkste had ge toond en ook nu weer als favoriet aan de start verscheen. In het Utrechtse Terminus, het traditionele verzamel punt voor de strijd, waar men de ver schillende kansen op de keper be schouwt en tegelijkertijd de alcoholi sche basis legt voor de moed waarmee then zonodig te water zal gaan, werd biet eerbied gesproken over de rust en de kracht van de Amsterdamse for- biatie en de bijzondere invloed die haar stuurman Iwan Vanier op het verloop ^an de Varsity schijnt te hebben. „Iwan de Verschrikkelijke", hoorden wij vol °ntzag mompelen en daaraan moesten kdj denken, toen we de prachtige Ne- •"cusploeg haar positie aan boei 3 zagen thnemen. Vier flink gespierde kerels, de geroutineerde F. E. Y. E. Meyer boeg, JJÏ. C. O. Fehmers als slag, twee man ben die de kneepjes van dit zware metier door en door kennen en in staat waren dm de nieuwelingen W. Rijnders en R. J-. G. A. v. Thie] mee te slepen in een moordend tempo. En dan achterin als don fel en venijnig duiveltje Iwan Va- b'er, de rug gebogen, het donkere hoofd «Pits naar voren, gereed om met een Scherpe stem zijn commando's te ge ven. Wij voor ons vertrouwden volledig op dit team van krachtpatsers en brachten de pittige dronk, die ons door gulle „Triton-handen" verstrekt Werd, zonder blikken of blozen uit op «et heil van de hoofdstedelijke ploeg, die zo redeneerden wij straks Weer goed zou zijn voor de vijf gouden plakken. En inderdaad beantwoordde Nereus aanvankelijk volkomen aan de verwachtingen. De giek schoot }^eg, als was zij afgeschoten door een kattepult. Het felle, hitserige geluid van Vanier roffelde tegen de trom melvliezen van zijn roeiers, die de •>J. H. van der Waals" een kleine, maar toch duidelijke voorsprong ga- JUTPHAAS, 1 mei. - Het hoofd nummer van de Varsity de oude vier y voor het eerst in de geschiedenis deze studentenroeiwedstrijden in Vjb dead heat geëindigd. De ploegen Njord en Argo gingen namelijk ,bJk door de finish. Uitslag: beid 0.35.6; Aegir; 5. Laga; 1 en 2: tjm-d en Arga beid 0.35.6; 3. Ne- 10.41.9; 4. &>i 6. 1. n?0 meter-nummers: Jonge vier: Uag>iton 7.14.2; 2. Nereus 7.16.0; 3. SkA 4. Aegir; 5. Argo; 6. Njord 7. LagaOvernaadse vier: 1. Laga 7.30.0.: Arg0 6.45.2; 3. Nereus; 4. Skadi; 5. Nerp; Jonge vier 2: 1. Laga 7.21.4; 2. twpp. s 7.35.8; 3. Argo. Overnaadse 3. w 1. Laga 8.27.0; 2. Triton 8.39.0; L d; 4. Skadi. Stuurmanloze vier: NjoA eus 6.56.2; 2. Aegir 7.06.0; 3 °\42.5-' Overnaadse skiff; i, Nereus reus 8 i'4|- Skadi Oude twee: 1. Ne- Jonge twèi:. 2- Aegir „(.v„er achter), j Skadi. Lióii" Argo 8.34.0; 2. Triton; fbte vier: 1. Nereus 7.26.6; '•O; 3 Triton: 4. Aegir; 5. - i. i 2. Argo 7 a,2te vier: 1. Nereus 7.26.6; Skadi; 6 NiA 'j3- Triton; 4. Aegir; 5. 6-30,8; 2 T Jonge acht: 1. Nereus jaars arht ^3 6-32-0; 3. Triton. Eerste- Nereus K„-i en 2 dead heat; Njord en lebgte- i rp 6.43.4; 3. Laga op taft- - lriton; 5. Aegir; 6. Argo. Nereus behield die voorsprong slechts even. Aan bakboordzijde rukten Njord en Argo, de ploegen die blijkens hun zeer serieuze voorbereidingen alom tol grote dingen in staat werden geacht, op Hun aanval op Nereus groeide tergend langzaam naar een hoogtepunt. Argon in een korte, niettemin forse slag en Njord met een harde, goed pakkende door haal, voerden het tempo op en „ver moordden" Nereus nog voor de 1500 m- bordjes. Want ofschoon de Amsterdam mers nog geruime tijd zoals dat heet „bijbleven" en door de achtervarende gieken van Laga, Aegir en Triton geen ogenblik bedreigd werden, was hun rol in de strijd op het eerste plan tot ieders verbazing bescheiden. Argo, met zijn beperkt roeiersarsenaal en zeer gehan- dlcpat. door het gemis van een behoor lijk oefenwater de Wageningse stu denten trainen op een klein, allerake ligst zijtakje van de Rijn verrasten vriend en vijand met een imponerend tempo van 33 slagen per minuut, dat de groen-witten zowaar de leiding be zorgden. Zou het na de twee tweede plaatsen van de laatste .jaren dan ein delijk lukken? Slag Tazelaar in meer dan één opzicht de motor van dit Gel derse spektakel, knokte als een bezete ne. Het goud moet hem voor de ogen gedanst hebben, andèrs kunnen wij een dergelijke krachtsexplosie niet verkla ren. Langzaam maar zeker viel Nereus terug. Alleen Njord bleef volgen, om in de laatste duizend meter, opgezweept door een massaal Leids gebrul een ge weldige aanval op de leiders in te zet ten. Slag H. Wamsteker met 91 kg. de zwaarste roeier uit het veld, bracht zijn Pl°eK langszij Argo. Slag Wamsteker sloeg de „vuile klappen", die Njord tot tweemaal toe in het zicht van de fi- nishtoren als een geslagene terugdre ven, maar slag Wamsteker was het ook die de schade persoonlijk herstelde. Hij bracht net op tijd de rust in de ploeg terug en daarmee de juiste harmonie in het heerlijke ritme, waarmee Njord de riemen door het water haalde. De ploeg kwam vlak voor de finish in grootse stijl weer naast Argo en leek zelfs als overwinnaar te eindigen. De Wageningers bogen na afloop tenmin ste verslagen het hoofd en wezen de nog aarzelende zwemmers met trieste gebaren op het waterballet van de dan sende hoofden ronde de Leidse „Saus Doute", die precies om 4.17 uur be zweek onder zoveel feestelijk geweid en statig, bijna majestueus ten onder ging. Maar in de finishtoren trokken op dat moment de kamprechters de enige juis te en tevens historische conclusie uit hun eigen reacties. Twee van hen had den „hoera" geroepen voor Njord, twee anderen stootten een dergelijke kreet uit ter ere van Argo, die zij met de hand op het hart ais de overwinnaar zagen. Het salomonsoordeel: beide op de eerste plaats door een dead heat voor 't eerst in de Varsity-reeks veroor zaakte een nieuwe massale sprong in het kille nat van 12 gr. Terwijl de water- poiitie druk bezig was met het uitwer pen van reddingsboeien naar de in hun jaegertjes rondzwemmende studenten en hen er met veel gebaar op wees dat het leven op het droge bepaald veel aantrekkelijker was, riep de speaker de tijd van de winaar om: 10.35.3/5 waarmee het legendarische record van de befaamde Nereus-vier, die in 1932 met Simon de Wit in haar gelederen de 3000 m. in 10.36. roeide, was gebro ken. Met de regels, die in een geval van dead heat voorschrijven dat de gou den plakken worden doorgezaagd, werd gebroken. De Argonezen reisden met vijf gouden plakken opgetogen naar Wageningen, terwijl Njord de buit in triomf naar Leiden voerde, de selectie commissie van de KNRB in grote moei lijkheden achterlatend, want zij moet uiteindelijk de ploeg aanwijzen die straks naar Rome gaat. Aegir's overmoed De andere wedstrijden kenmerkten zich door vaak uitstekend roeien, waar- bij Triton verraste met een knappe ze ge in de jonge vier over 2000 m., het geen de perschef van Triton in de bus inspireerde tot het stuk gooien van een hele fles jenever. Aegir, dat in grote overmoed visitekaartjes met o.a. de op schriften Vasity-winnaars I960 en Ro- megangers ronddeelde, greep met veel vertoon van macht de wmst bij de lich te achten, met Laga als kansloze twee de. Met nog meer vertoon van macht won Nereus de stuurmanloze vier. Met A. v. Dijkman als stuwende slag en S. J. Blaisse boeg, bleek dit een ploeg van groot formaat, die dank zij haar in drukwekkend sprintvermogen nog wel meer van zich zal laten horen. De eer stejaars acht bracht de tweede dead heat toen Njord en Nereus na interes sante strijd voor elkaar de vlag stre ken. JENA, 30 april Het Westduitse hockeyprestige heeft vandaag een fikse knauw gekregen. In de tweede wed strijd tegen Oost-Duitsland, die de be slissing moest brengen over de vraag welk landsdeel de Duitse Olympische eenheid in het hockeytoernooi in Rome zal vertegenwoordigen, werd West-Duits, land winnaar van de eerste ontmoe ting met 3-0 in Keulen met 4-1 ver slagen. Beide resultaten opgeteld is de stand dus 4-4. Het ziet er naar uit, dat de lei ders van de Oost-zone hun aanspraken op uitzending met hand en tand zullen verdedigen. Inderdaad was de Westduitse ploeg die zondag 22 mei in Amstelveen tegen Nederland speelt volkomen uit vorm. Ongetwijfeld is de ploeg nerveus gewor den door een bijzonder ongelukkige start die een handblessure van aanvoerder linksbinnen Budinger en een tegendoel punt opleverde. Het bleef 1-0 tot de 25e minuut, maar toen kwam het tweede en zes minuten later het derde,Oostduit- se doelpunt, beide uit strafcorners, in geslagen door linksback Heyder. Het werd zelfs 4-0 toen Lippert in de twaalf de minuut van een tweede helft een on stuitbare solo met de enige „normale" treffer van de wedstrijd afsloot. Pas acht minuten voor tijd kon Helmut Nonn de negende korte corner voor West- Duitsland in een doelpunt omzetten. SUSSEX, 30 april Het internationa le schaaktoernooi, dat in Bognor Regis, in het Engelse kraafschap Sussex is gehouden is gewonnen door de Belg O Kelly de Galway en de Duitser Klaus Darga, die beiden 9 punten behaalden.De Poolse journalist Branicki, die in Am sterdam woont, werd vierde met zeven pnt. achter de Joegoslavische schaker Karaklaic. Pancho Gonzales won zóndag het we reldtennistoernooi voor profs, dat in Sidney beëindigd werd. In de laatste wed strijd versloeg de Amerikaan de Austra liër Rosewall met 6-3, 9-7. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 1 mei De Nederlandse honkbalselektie ploeg, die zonder dat een speler reeds competitie had ge speeld, tegen een Amerikaans leger- team het veld in werd gestuurd, heeft een wedstrijd verloren 12-6, en een duel gewonnen 155. Een balans is moeilijk op te maken, omdat deze wed strijden geen enkele zin hebben. Wat de technische commissie hieruit moet putten is een raadsel, evenals het feit dat de competitie weTd uitgesteld. The Scorpions die maar een middel matig team hadden, zonder een enkele prof. honkballer in hun midden, hebben in de eerste wedstrijd dankbaar ge bruik gemaakt van zwakke momenten in de Nederlandse verdediging De 19- jarige Schoten werper Ruud Zijlstra werd de verdediging opgedragen. Hij deed dat lang niet onverdienstelijk. De eerste inning kreeg hij geen honken le gen zich bezet, en in de tweede maar een. De selektieploeg had in die tweede slagbeurt een 2—0 voorsprong opge bouwd via gave tikken van Oosterbaan. Kops en de VVGA-er Vissers. In de twee volgende innings werd Zijlstra's controle minder. Mede door een slip werd het 23. In de vijfde inning ge beurde wat van Amerikanen verwacht mocht worden. Derde honkman Watson joeg de bal over de tribune, en de eer ste homerun was gescoord 2—4. Ach tervanger Ricca, die na Watson aan slag was, presteerde hetzelfde 2—5. Smidt kwam hierna op de werpplaat. Twee maal kwam zijn veld te hulp. Bij de derde man Freeland bleek duidelijk, dat hij nog niet ingespeeld was. Opnieuw ging de bal voor alle honken over de tribune 26. Nog was de koek niet op. De volgende inning weer twee home runs. Opnieuw een van Ricca, en een van Robinson 28. Dit was Han Urba- OSLO, 1 mei Nadat het er vrijdag avond met een voorsprong van 20 zo gunstig uitzag voor de Nederlandse Da- viscup-spelers is de overwinning op Noorwegen uiteindelijk nog een dubbel tje op zijn kant geworden. Na de vooral door Van Dalsum zwak gespeelde dub bel van zaterdag —en dus bij de stand van 12 verloor Willem Maris van middag zijn tweede enkelspel van Thor- vald Moe in drie sets, ondanks de 86 in de derde, eigenlijk kansloos. Daarna won Piet van Eijsden van Sjoewall, doch voor dit beslissende punt had hij vijf sets nodig. Moe demonstreerde tegen Maris een heel wat sterker vorm dan op de eerste dag. Vooral in het taktische plaatsspel was hij de meerdere van on ze landgenoot, die bijna nog meer te gen zichzelf streed dan tegen de Noor. Mans maakte zich om welke reden dan ook kwaad en begon onbeheerst het tempo op te voeren, met het enige resultaat dat hij fout op fout stapelde. Piet van Eysden begon tegen Sjoewall met grote overtuiging en superioriteit, maar na 62 werd de tegenstand van de Noor steeds sterker en toen Van Eijs den zich tot verdedigen liet verleiden won Sjoewall de tweede en derde set met 64 en 63. Na een korte pauze wijzigde Van Eijsden zijn taktiek. Hij bracht herhaaldelijk zijn gevaarlijke backhanddrive in het spel en nam de aanval aan het net over zonder dat zijn tegenstander er in slaagde een antwoord op de scherpe backhands te vinden. On ze landgenoot hield de nauwelijk 500 toe schouwers niet lang meer in spanning. Hij won de vierde en vijfde set met 63, 6—3. De uitslagen van andere wedstrijden voor de Davis Cup waren: FinlandAr gentinië 05, ZwedenZuid-Afrika 50 LuxemburgMonaco 21 (voorl.), De nemarkenJoegoslavië 32, Hongarije Ierland 5—0, DuitslandTsjechoslowa- kije 3—2, Zwitserland—België 2—3. 1 mei De Beverweker Ab Gelder- mans staat op de eerste plaats in het algemeen klassement van de Ronde van Duitsland, nadat drie etappes zijn verreden. Hij zegevierde zaterdag in de tweede rit en handhaafde zijn positie vandaag. De Haan is tweede en Wim van Est, die zaterdag derde werd, staat nu op de zevende plaats. Kersten is tiende, Van der Steen elfde en Van Steen voor den twaalfde. De tweede etappe, die leidde door het Teutoburgerwoud en het Weser- bergland, stond in het teken van mis lukte uitlooppogingen. Zij volgden el kaar snel op en de Nederlanders lieten zich hierbij niet onbetuigd. Zo probeer de Van den Borgh weg te komen in ge zelschap van Altig en Gharello. Ook hier bleef het bjj een pogen en een massale eindsprint lag in het ver- Dick Loggere weer als redder. Hier scoort hij voor Laren de gelijkmaker in de wedstrijd tegen DKS door van Koelers (links) een strafbully te winnen. MOSKOU, 30 april De negentiende partij tussen Botwinnik en diens uitda- gei Tal om het wereldkampioenschap schaken, die vandaag zou worden ge speeld, is uitgesteld wegens ziekte van Botwinnik. Radio Moskou heeftbericht, dat de lauwerkrans, waarmee de winnaar van de tweekamp zal worden gehuldigd, reeds uit de Krim naar Moskou is ge bracht. De plechtigheid zal worden verricht door de president van de Internationale Schaakbond, Foike Rogart. De wereldkampioene kunstrijden op de schaats Carol Heiss, is in de Episcopaalse St. Thomaskerk van New York in het huwelijk getreden met de 27-jarige schaats- crack Hayes Alan Jenkins. (Van onze hockeymedewerker) LAREN, l mei Tempo, slagvaar digheid en open samenspel waren de wapens, waarmee DKS zijn kansen in de strijd om het landskampioenschap heeft verdedigd. Laren, de representant van het westelijke hockey, dat, zoals uit de samenstelling van het Neder lands elftal blijkt, tot het beste van ons land gerekend wordt; Laren dat zich bedrogen voelt aangezien het protest, dat door DKS na de eerste ontmoeting is ingediend is toegewezen, moest op volkomen verdiende wijze ook op eigen terrein met een gelyk spel genoegen nemen. 1-1. Het oog werd deze middag niet ge boeid dooi de prestaties van Van Er ven Dorens, de nationale linksbinnen die de kleuren van Laren als rechts binnen verdedigt, daarvoor toonde hij zich te zelfgenoegzaam, hetgeen hö vooral in de eerste helft demonstreerde door de bal regelmatig te lang bij zich te houden. Iedereen werd echter wel aangenaam verrast door het lepe spel van de DKS-er Kristen, die als onver moeibare stuwer met goed geplaatste scopes zijn voorhoede aan het werk zette en de sterke Larense verdediging telkens weer verschalkte. Iedereen had ook bewondering voor het overwicht en het tactisch vernuft van spil Koende- rink, de aanvoerder van de oostelijke kampioensploeg, die naast zijn techni sche kwaliteiten, ook beschikte over het vermogen zijn medespelers met een enkel woord het benodigde zelfvertrou wen terug te schenken, toen dat was aangetast, nadat Koelers de strafbully tegen Loggere had verloren. Loggere, de good old, die zoals reeds meerdere malen in het thans ten einde snellende seizoen is geschied, door zijn spel n doelpu i Laren behoed heeft voor een nederlaag of aan een overwin ning heeft geholpen, zorgde er nu weer voor dat zijn club de „schande" van een nederlaag op eigen terrein bespaard werd. Met het falen v n Van Erven Dorens als goalzetter zagen we ook dat de hard zwoegende Bleekemolen, die de hem vertrouwde rechtsbuitenplaats reeds na vijf minuten overliet aan de zwak spelende Van Dijkam, maar als middenvo ,r niet wist te profiteren van de vele kansen die zijn linksbuiten De Lange hem bood. Weliswaar zag hij zich geplaatst tegenover de nationale doelman De Ruiter die ook nu weer be wees over een grote klasse te beschik ken, maar tevens ontbrak het Bleeke molen aar het juiste inzicht. DKS was tegen Laren een sterke een heid, blak' .ld van vechtlust, opererend met open aanvalspel dat het gemis aan technische spelkwaliteiten voldoende compenseerde. Het bewijs hiervoor le verde invaller Berger, de zestienjarige rechtsbuiten, die op voortreffelijke wijze zijn debuut in de kampioensstryd te gen het gevreesde Laren vierde. Dezelf de onbevangenheid demonstreerde ook linkshalf Wilderink, die in de vijftiende minuut indirect nit een strafcorner de op de doellijn geformeerde stelling Fok- ker-Marres-Loggere met een harde push het inkijken gaf 1-0, een doelpunt waarmee DKS door zijn overrompelend spel voor rust loon naar werken kreeg. In de tweede helft toen Van Erven Dorens het tijdrovende werk van het omspelen van vele tegenstanders ver ving door het geven van snelle, goede passes werd Laren gevaarlijk. DKS kon in deze periode slechts enkele tegenaan vallen lanceren, doch de Enschedeërs hielden zich nauwgezet aan de tactische instructies vr.n hun aanvoerder, spil Koenderink, die na de strafbully waar door Laren gelijk kwam 1-1, met enke le woorden zijn ploeg tot nog heftiger verzet had geïnspireerd. Tilburg verslaat LHC Niet De Beer, de nationale midvoor, doch Vernooy was met_ zijn twee doel punten na rust voor Tilburg de grote matchwinnaar in de ontmoeting tegen de noordelijke kampioen LHC. Reeds in de eerste helft bewees Til burg over de betere ploeg te beschik ken, doch alleen Van Vroonhoven, die met Verbunt en Vernooy tot de uitblin kers behoorde, kon na een solorush met een doelpunt hiervoor het bewijs leveren 1-0. Ook rust bleef Tilburg de meerdere en pas twee minuten voor het einde van de wedstrijd slaagden de Friezen er in de eer te redden 3-1. schiet. Onverwacht echter kwam er een vroegtijdige ontknoping, toen in de klim van de gevreesde „IJzeren Gus- taaf" (10 km voor de finish) Bugdahi in gezelschap van Geldermans en Wim van Est met een korte, felle demarra ge op de vlucht sloeg. Door de grote menigte toeschouwers langs het vrij bochtige parcours naar de eindstreep waren de vluchtelingen spoedig uit het gezicht van de achtervolgens verdwe nen. In de eindsprint won Gelder mans voor Bugdahi en Van Est. Door een gesloten spoorwegovergang viel het peletön in de laatste kilome ters nog uiteen, maar de verschillen met de winnaar bleven beperkt tot bin nen de minuut. Geldermans verdedigde in de derde etappe zijn leiderstrui met succes, al hoewel hy niet met de kopgroep bin nenkwam. Het was voor alle deelne mers een zware opgaaf, niet alleen we gens de lengte van het geaccidenteer de parcours: 303 kilometer, maar ook door de lage temperatuur en de voort durende neerplenzende regen. By de start was de animo by de verkleumde renners dan ook volkomen zoek. De Fransman Everaert finishte als eerste vóór Altig. De eerste Nederlan der was Jo de Haan, die tiende werd. Het algemeen klassement na de der de etappe luidt: 1. Geldermans (Ned.) 18.34.23.7; 2. De Haan (Ned.) 18.34.38.2; 3. Padovan (It.) 18.35.38.4; 4. Fantini (It.) 18.35.40.8; 5. Pettinati (It.) 18.35. 46.8; 6. Bugdahi (Did.) 18.35.55.8- 7. Van Est (Ned.) 18.35.56.3; 8. Wolfs- hohl (Did.) 18.36.06.1; 9. Plankaert (B). 18.36.13.7; Kersten (Ned.) 18.36.19.1; 11. Van der Steen (Ned.) 18.36.38.1; 12. Van Steenvoorden (Ned.) nus te bar, en in volmaakte stijl lepel de ook hij de bal, waar de Amerika nen er al vijf hadden neergelegd. 30. The Scorpions maakte er door zwak veldwerk nog 123 van. Dit vonden zij genoeg. Minder strak spel van de gas ten, bracht de Nederlandse ploeg nog drie runs. Eindstand 126. De tweede ontmoeting begon met een half uur vertraging omdat de Amerika nen nog niet gereed waren. Toen een maal begonnen was bleek een zeer zwakke verdediging te zijn opgesteld, en was het veldwerk verre van correct. Niet minder dan tien veldfouten werden genoteerd. Werper Proud en Adams ga ven gul twaalf vrije lopen weg, en kre gen twaalf honkslagen tegen. Hiervan had de Spartaan Faorie het leeuwen deel met vier gave tikken uit zes slagbeurtep. Vissers wist uit zeven slag beurten vier vrije lopen te veroveren. Haast drie en een half uur, heeft het publiek tegen deze saaie vertoning aan moeten kijken. De bondsploeg won met gemak met 155. Coach Ron Fraser gaf vanaf een ligstoel de oranje spe lers zijn aanwijzingen. Herman Beid- schat wierp zes innings en boekte 7x3 slag, 5x4 wijd en 5 honkslagen tegen. EDO's werper Arnold Ter Neuzen de buteerde in de laatste drie innings met 1—2—2. Op hem werd maar een run gescoord. Vanuit een ligstoel dirigeerde de Ameri kaanse honkbalcoach Ron Fraser hij brak kortgeleden een been het Neder landse team. Han Urbanus komt ken nelijk instructies halen. PHILADELPHIA, 30 april De Ame rikaanse student John Thomas heelt het wereldrecord hoogspringen, dat met een sprong van 2.16 meter op naam stond van de Rus Stepanov verbeterd en gebracht op 2.17 meter. Later probeerde de 19-jarige Tho mas nog net wereldrecord op 2.197 me ter te brengen een hoogte, die hy ty- dens indoor-wedstryden haalde maar deze poging faalde. Thomas gebruikte geen speciaal schoeisel, Stepanov deed dat wel, toen hy op 13 juli 1957 het nu verbeterde wereldrecord vestigde. De „springschoen" werd daarna door de IAAF verboden. De Amerikaan Ray Norton egaliseer de voor de vijfde keer in zijn carrière het wereldrecord 200 meter (met bocht), dat sedert 1933 met 20.6 seconden op naam staat van zijn landgenoot Ralph Metcal,. ROTTERDAM, 1 mei Het was een breed lachende Kees Koch, die vanmid dag op de Nenyto-sintelbaan handen te kort kwam om de felicitaties in ont vangst te nemen, nadat hy met een machtige worp de twee kilogram zwa re discus maar liefst 56.32 meter had weggeslingerd. Een prestatie, die een verbetering met 2.42 meter betekende van het oude Nederlandse record, dat reeds op zijn naam stond. Hy drong met deze verrichting tevens door tot de klasse van 's werelds beste werpers. Verheugend is het, dat hy de prestatie leverde in een prachtige »erie van KEES KOCH .nieuio record. 53.72, 52.21, 56.32, 53.42, 5S.90 en 51.24 meter. Op het ogenblik neamt Kees Koch de vyfde plaats in op de wereldranglijst van het Olympisch jaar 1960, achter de vier Amerikanen, Jim Wade (58.07), Rink Babka (57.87), Jay Silvester (57.15), en Bob Humphreys (57.11 me ter), maar voor werpers als de Hon gaar Klics, de Amerikaan Gordien, de Fin Lindroos en de Rus Trusseniev, en hy is de eerste Nederlandse atleet, die na verspringer Henk Visser boven de door de IAAF gestelde limiet bleef. Nannie Haase zegevierde op de 100 meter dames na een slechte start in 12.4 sec. Zy toonde hiermede een sterke re 200 meter loopster te zijn, want het Haagse meisje maakte zich pas na 80 meter los van de hardvechtende En- schedese Toos Mutter. Gerda Kraan won de 400 meter in 57.1 sec. terwijl Aad Steylen op de 800 meter heren zich ais een enorme aanwinst aandiende. Ook by de dames werden op de werp- nummers de beste prestaties geleverd. Corrie van de Bosch werd eerste bij het kogelstoten met 13.16 meter. By het discuswerpen was er een harde strijd tussen Corrie Huygen, Corrie van den Bosch en Loes Boling, die met miniem verschil door Corrie Huygen werd gewonnen. Twee records voor Kunen H® Bredase atleet Frans Kunen heeft m Blancum de Nederlandse records op de 20 en 25 km verbeterd. By de 25 km loop finiste hij als eerste in 1 uur 19 min 41.6 sec. Hij bleef daarmee ruim anderhalve minuut beneden het Nederlands record, dat sinds 19 oktober 1958 op naam stond van Piet Bleeker. Als tussentijd voor de 20 km werd voor Kunen afgedrukt 1 uur 3 min 44.6 sec eveneens een nieuw Nederlands re cord. Het oude record dateerde van 1953 toen Janus van der Zande een tya maakte van 1 uur S min 59,4 sec.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9