Caryl Chessman geëxecuteerd In het laatste uur nog drie beroepen verworpen Eeuwfeest Na twaalf jaar Zieke Sokolovski uit Sovjet-leger? Zacharov zou 63-jarige stafchef opvolgen Farah Dibah als padvindster bijna twaalf jaar na het vonnis Politie houdt Italianen aan Paul Hoffman komt danken voor Nederlandse bijdragen Na V.S. en Gr. Brittannië derde op lijst van helpende landen Stille tochten op 4 mei SCNRAVENDIJK Weer betogingen in Zuid-Korea „Smit. van Rijsbermen DINSDAG 3 MEI 1960 84sfe JAARGANG No. 30510 Van juwelendiefstal verdacht Vandaag over de grens gezet Ontsporing op emplace ment Alkmaar Wegens te grote diepgang Tanker niet toegelaten in Noordzeekanaal V.N.-hulp aan ontwikkelingsgebieden Meisje bij het spelen omgekomen iïW'MORRIS' %fore pon hij! Nylon regenjassen in kleuren De Gaulle hartelijk in Guadeloupe ontvangen Overwegend zonnig u gaat verhuizen Toestand van Koniev eveneens slecht MOSKOU, 3 mei (Reuter). Volgens welingelichte kringen in Moskou zou maarschalk Vassili Sokolovski, de 63-j'arige stafchef van de Russische strijdkrachten, ontslag genomen hebben. De maarschalk zou ziek zijn. Volgens genoemde kringen is maarschalk Matvei Zacharov, voormalig be velhebber van de Russische troe- Pen in Oost-Duitsland, de opvol ger van Sokolovski. Naar ver- In de Harskamp Fraaie korenschuur door brand verloren luidt zou ook maarschalk Iwan Koniev, die officieel de opperbe velhebber is van de strijdkrach ten van het pact van Warschau, ziek zijn. Keulen—Rotterdam Duitsers verbieden Zwitserse luchtlijn O De sjah van Perzië en zijn gemalin koningin Farah üibali, gefotografeerd op een jamboree van padvindsters in Manzarieh in Perzië. De sjah heeft zijn gemalin benoemd tot presidente van de padvindstersbeweging in Perzië Het uniform staat haar charmant. nr}AIS?,INf^EN' 3 mei De gemeente politieheett een groepje Italianen' aan- ?ehouden die ervan verdacht worden een Sterdam te hebben besto len' Si?' Aerd gewaarschuwd door een juwehei in Vlissmgen dat twee bui tenlandse vrouwen zich on verdachte wijze in zijn winkel hadden eldmeen plnTeSloHüëtlnUaden ^""fen tfkS: daarna u-- ^eeft deze twee vrouwen J een 3ndere Vlissincse juwelier aangetroffen wara zii brman- -w1r?aetne "IS V°eke" hoewel veld hi; 1 u jS ,niet voldoende zich hadden. Zij werden over- gebracht naar het bureau van politie. Onderweg trof de recherche een Ita liaanse auto aan waarin twee mannen en een kind zaten. Omdat bekend was dat in Amsterdam een juwelier is be stolen voor ƒ1000 aan munten door bui tenlanders bij wie een kind aanwezig was, werden ook deze buitenlanders mee naar het bureau genomen. Zij zijn daarna van Vlissingen naar Amsterdam overgebracht, maar ontkenden ten stel ligste hoewel ze door de juweliersbe- diende zijn herkend. De Italianen zijn vandaag over de grens gezet. UTRECHT, 3 mei Op het empla cement Alkmaar is vanmorgen om half acht bij het rangeren een rijtuig ont spoord. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het reizigersverkeer tussen Alkmaar en Den Helder had vertraging, terwijl tussen Uitgeest en Alkmaar enkele treinen uitvielen. IJMUIDEN, 3 mei Voor de pieren van IJmuiden ligt al sinds zaterdagmor gen de grote Franse tanker „Fina An gola", een schip van 21.581 ton, ge bouwd in 1959 en eigendom van de S.A Purfina Transport in Parijs. Het schip, dat een lading olie aan boord heeft, waarvan de helft voor Antwerpen en de andere helft voor Amsterdam is be stemd. wordt door de havenautoriteiten van beide havens de toegang tot de ha ven geweigerd. De ,,Fina Angola" heeft namelijk een diepgang, die groter is dan de maximaal toegestane diepgang van 33,5 voet (een voet is 30,48 cm) voor het Noordzeekanaal. De diepgang van de ,,Fina Angola" is meer dan 35 voet. Vorig jaar juli werd de Noorse erts tanker ..Malgomaj" die een diepgang van 34,1 voet had, nog binnengelaten in IJmuiden, maar de rijkshavenmees ter staat nu op het standpunt, dat de gestelde grens aangehouden moet blij ven wil men ongelukken voorkomen. Een' gedeelte van de lading van de „Fi- na Angola" is vandaag in open zee, ter hoogte van IJmuiden, overgeslagen in de Engelse kusttanker Pethwood. Men hoopt dat de werkzaamheden zo vlot zullen verlopen, dat de ,,Fina Angola" voldoende zal rijzen om vanavond tegen half zeven bij dood tij naar binnen te kunnen varen. SAN FRANCISCO, 3 mei (Reuter, UPI, AFP) In de gaskamer van de gevangenis van St.-Quentin is gister avond Caryl Chessman terechtgesteld. HÜ stier! koel en kalm, even na 18.00 uur Nederlandse tijd, dat is ongeveer tien uur 's morgens Amerikaanse tijd. Nadat Chessman naar de gaskamers was geleid en op een stalen stoel vastgebonden was, werden, na het over halen van een hefboom, balletjes van het zware vergift blauwzuur of Prui sisch zuur in een kuip met zwavelzuur, die zich onder de stoei van de ter dood veroordeelde bevond, geworpen. Enke le minuten later verklaarden de artsen hem dood. Zestig mensen van wie meer dan de helft Amerikaanse journa listen zagen Chessman sterven. Chessman weigerde in zijn laatste ogen- "Bkken elke geestelijke bijstand. Zijn stoffelijk overschot werd een uur na de terechtstelling naar het nabij San Fran cisco gelegen San Rafael overgebracht, om daar, overeenkomstig zijn laatste wens, verbrand te worden. In het laatste uur voor de terecht stelling werden drie beroepen van Chessmans advocaten verworpen Twee ervan waren gericht tot het Californi- sche hooggerechtshof en het derde tot het federale gerechtshof te Washington. In het beroep op het Californische hoog gerechtshof was gesteld dat in het eer ste proces tegen Chessman, dat tot zijn terdoodveroordeling leidde, meineed was gepleegd en dat het hier een „in elkaar gezette zaak" betrof. Het Califor nische hooggerechtshof verwierp de beroepen met drie stemmen voor en vier tegen, dezelfde stemmenverhou ding, waarmede dit hof in de laatste tijd alle beroepen van Chessmans advo caten heeft verworpen. In het beroep op het federale hooggerechtshof te Wash ington hadden de advocaten gesteld dat de betrokken gerechtelijke Califor nische autoriteiten opzettelijk geen acht op de gepleegde meineed hadden gesla gen en dat zij belangrijk bewijsmateriaal ontoegankelijk hadden gemaakt. De fede rale rechter Douglas verwierp deze ar gumenten echter. Toen Chessman al in de gaskamer was waren zijn raadslieden Davis en Asher bij de districtsrechter. De rech ter stond toe dat de executie een half uur werd uitgesteld teneinde de argumenten van Chessmans verdedi ging te vernemen. Diens secretares se moest de gevangenis van St.- Quen- tin opbellen. Zij draaide de eerste keer het nummer, dat Davis haar op- gaf, verkeerd, en de tweede keer duurde het ruim een minuut voordat de verbinding tot stand kwam. Toen was het drie minuten over tien, en had Chessman het gas al ingeademd. Hij stierf wegens zeventien misdrij ven, hem indertijd te Los Angeles ten laste gelegd en bewezen verklaard. Twee gevallen van ontvoering en aan randing zijn bestraft met het doodvon nis dat gisteren na elf jaar en tien maanden werd voltrokken. In de tijd die Chessman doorbracht in de doden cel zijn 93 mannen en een vrouw hem naar de gaskamer voorgegaan. Chessman schreef drie boeken, waar van hij de manuscripten uit de gevan genis wist te smokkelen en die hem het geld opleverden voor zün langgerek te en kostbare juridische strijd. Eén boek werd een wereldsucces en het is ook verfilmd. Een vierde boek, „The Kid SCHIPHOL, 3 mei De directeur van het speciale fonds van de Verenig de Naties voor hulp aan ontwikkelings gebieden. de Amerikaan Paul Hoffman is gisteravond uit Dusseldorp op Schip- hol aangekomen en is vandaag door mi nister-president prof. dr J. E. de Quay ontvangen. ben gekomen om Ne- derland te danken voor de bijdragen, die het in 1959 en opnieuw dit jaar aan het fonds verstrekt, zei hij na zijn aankomst. „Natuurlijk zijn we al tijd bereid om meer te accepteren, maar daar kom ik niet om vragen". In West-Duitsland echter wel. Het vo rig jaar schonk Bonn het fonds 500.000 dollar, dit jaar zal de West-Duitse re gering een bedrag van circa 2 miljoen dollar geven. Nederland heeft het vorig jaar 9.2 miljoen gulden bijgedragen en za] dat dit jaar weer doen. Daarmee is Ne derland een van de tien landen, die meer geven dan proportioneel van het land verwacht wordt. De Nederlanders hebben trouwens steeds ruime bijdra gen verstrekt voor de programma's var de Verenigde Naties". In totaal ontving het speciale fonds, dat 1 januari 1959 werd opgericht, het vorig jaar 100 miljoen gulden van 76 der 82 bij de V.N. aangesloten lan den. „Dat is natuurlijk nog maar erg weinig." vervolgde de heer Hoffman, „maar alle begin is moeilijk. Dit jaar hopen we 130 miljoen gulden te krijgen. Het vorig jaar droegen de Verenigde Staten het meeste bij. maar Nederland volgde met die 9.2 miljoen gulden op de tweede plaats Daarvan is uw land thans door Groot Brittannië verdrongen, maar Neder land blijft toch derde." i In het statuut van het fonds wordt als werkzaamheid genoemd: onderzoek naar de natuurlijke rijkdommen, oprich. ting van instituten voor onderzoek en opleiding en oprichting van projec ten die als voorbeeld en basis voor ver dere uitbreiding en ontwikkeling kunnen dienen, „Maar landen, die steun voor deze doelen van ons ontvangen," ver telde hij verder, „moeten tonen dat ze daar zelf ook iets voor over hebben en wij stellen dus als voorwaarde, dat ze voor de te ondernemen projecten zelf ook geld op tafel brengen, ;oms de helft, soms een derde, dat ligt er aan wat ze naar onze mening kunnen be talen. Het vorig jaar waren er voor grote bedragen aanvragen, maar toen die voorwaarde werd gesteld, viel de helft terstond weg". MAASTRICHT, 3 mei - Gistermid dag is op een in aanleg zjjnd sportveld in het Witte-Vrouwenveld het tienjarige meisje A.B.M.D. uit de Isabellastraat om het leven gekomen Het meisje was met vriendinnetjes aan het spelen en is door tot nu toe onopgehelderde oor zaak in aanraking gekomen met een vrachtauto die zich in beweging zette. Hongarije zal dit jaar 240.000 poppen naar de Verenigde Staten exporteren. De poppen zijn gemaakt van plastic door coöperaties van handwerkslieden. (UPI). was a killer" verscheen gisteren op de dag vaii de terechtstelling van zijn schrijver. Chessman heeft ook nog het een en ander geschreven na februari, toen hem op het laatste ogenblik door gouverneur Brown twee maanden uit stel van executie werd verleend. Dit werk is niet voltooid, doch zijn uitge ver verklaarde dat het mogelijk later toch zal worden gepubliceerd. Een van Chessmans laatste daden was het opstellen van een aanvulling van zün testament, waarin hij be paalt dat alle baten van zijn boeken zullen worden aangewend om de strijd te steunen, die wordt gevoerd om tot afschaffing van de doodstraf te ko men. Het Amerikaanse blad „Long Beach Independant" publiceerde gisteravonf de volgende postume verklaring van Chessman: „Nu ben ik vertrokken, en is alles wat ik voor de gemeenschap had kun nen doen door een wraakhandeling tot niets teruggebracht. De doodstraf is geen bestraffing. Hoe dikwijls heb ik in de loop van de laatste jaren begre pen dat het een zegen zou zijn als een einde kwam aan deze martelende strijd, aan deze onmenselijke kwelling. Ik heb armzaligen, eenzamen, geestelijk gestoorden naar de executiekamer zien leiden. En elke keer heb ik het gevoel gehad dat de gemeenschap haar ver antwoordelijkheid schuwde. Hun fouten waren die van de beschaving.En in plaats van hen te verbeteren, Iaat de gemeenschap ze verdwijnen". IIIIIIIIIIIIllltlllllIlllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIHIJIIIIIIIIIIIIIII i ~\it meisje, ruikend aan een M boeketje narcissen, beeft de redactie gekozen als gids om de lezer te attenderen op de extra pagina's in deze courant, waarin een aantal artikelen is opgeno men, geschreven ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Konink lijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Dat feest wordt donderdag, vrijdag en zater dag gevierd. Bij de keuze heeft de redactie zoveel mogelijk voorrang gegeven aan die artikelen, waar van zij meende, dat de inhoud er van alle lezers van deze courant zou interesseren. Zij hoopt, dat zij daarin is geslaagd. (Advertentie) Voor de KOOPVAARDIJ en voor alle ZEEVAARTSCHOLEN komplete uitrustingen direct uit voorraad. TERLENKA UNIFORMEN Uniformspecialisten Zijlstraat 71 Haarlem ■De doodstraf, die men gisteren, twaalf jaar na de uitspraak, in een Californische gevangenis aan Caryl Chessman heeft voltrokken, is door velen in de wereld betiteld als „af schuwwekkend" en „onmenselijk". De gevoelens van verontwaardiging, die zijn terechtstelling oproept, richten zich niet in de eerste plaats tegen de Amerikaanse rechter, maar tegen het bestaan van de doodstraf. De verde digers van Chessman hebben van alles gedaan om twijfel te wekken aan de juistheid van de bewijzen, die tegen hun cliënt zijn ingebracht en die betrekking hadden op aanranding, gebruik van vuurwapens en roof. Maar het medeleven met de veroor deelde Chessman vloeit toch voor namelijk voort uit de omstandigheid, dat hij door zijn vernuft en zijn scherpzinnigheid zijn doodvonnis twaalf jaar had weten uit te stellen en dan tenslotte toch nog geëxecu teerd werd. Die twaalf jaren vormen inderdaad een belangrijke, factor. Zij hebben het verband tussen het mis drijf en zijn vergelding uitermate verzwakt en wellicht, de persoonlijk heid van de dader gewijzigd. Maar die twaalf jaren maken toch kenne lijk deel uit van het systeem. Er is geen enkele aanwijzing, dat de zaak- Chessman onregelmatigheden heeft vertoond, die bij andere processen achterwege zijn gebleven. Het hangt blijkbaar voor een groot deel van het I.Q. der betrokkenen af, of zij die twaalf jaar uit het vuur weten te slepen of niet. Chessman is het ge lukt. Als de rechter in deze prestatie aanleiding zou hebben gezien het vonnis te wijzigen, dan zou het systeem zichzelf opheffen De rechter heeft afwijzend beschikt en de ver werpelijkheid van het systeem staat nu levensgroot voor ons: een dood straf die is ingesteld om het pu bliek te behoeden, het openbaar ge zag te handhaven en de misdadiger te straffen stelt de voltrekkers bloot aan pijnlijke verwijten en maakt van een misdadiger een martelaar. DEN HAAG, 3 mei De commissie nationale herdenking heeft een oproep doen uitgaan aan de plaatselijke com missies in den lande teneinde de bur gerij op te wekken tot een algemene deelneming op mei aan de „stille tochten", herdenkingsdiensten en der gelijke, welke ten doel hebben allen die gevallen zijn voor de vrijheid te gedenken. De commissie doet vooral een oproep aan de jeugd om in groten getale aan bovengenoemde „stille tochten" en her denkingsdiensten deel te nemen en hen te herdenken, die het de jeugd moge lijk hebben gemaakt in vrijheid te leven en te werken. lAdvertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM' TEL 13439 LÉIDSESTRAAl (BI). KONINGSPLEIN) AMSTERDAM IEL. 223516 (Advertentie) GROTE HOUTSTRAAT 51 DAMESTASSEN kleine lederwaren voor MOEDERDAG Een grote sortering in echt LEUKE GESCHENKEN. BASSE TERRE, GUADELOUPE, 3 mei Vrijwel de gehele bevolking van het eiland Basse Terre liep gisteren uit ter begroeting van president De Gaulle van Frankrijk op zijn reis in het zuiden van Guadeloupe. Hoewel het gebied reeds meer dan 400 jaar Frans is. was De Gaulle het eerste Franse staatshoofd dat een officieel bezoek aan Guadeloupe pe bracht. Het omvat twee eilanden Grande, en Basse Terre, gescheiden door een nauwe zeestraat. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog en overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Vooral in het binnenland hogere temperaturen. Vannacht in het zuidoosten van het land echter nog kans op nachtvorst. Zon: 5.05-20.09. Maan: 12.08-2.04. Station Weer Den Heldei zw. bew. Ypenburg zw. bew. Vlissingen licht bew. Eelde zw. bew. De Bilt licht bew. Twente zw. bew. Eindhoven licht bew. Zd -l.irnbur* licht bew. Helsinki geh. bew. Stockholm geh. bew. Oslo onbew. Kopenhagen licht bew Aberdeen half bew. Londen zw.bew. Amsterdam Brussel Luxemburg Partis Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genéve Wenen InnsbrUck Belgrado zw. bew. zw. bew. licht bew. licht bew. onbew. zw. bew. licht bew. licht bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. max min temp temp gisteren 10 2 10 3 10 4 10 -2 10 -2 10 1 10 -2 9 -0 9 2 8 0 12 3 9 4 13 3 9 5 10 2 11 -0 9 0 13 1 16 9 10 2 11 -3 8 -0 12 1 15 -1 ll 0 14 -2 13 6 neersl algel. 24 uur 0.4 0 0.6 0 0 0.4 0 0.1 5 0 0 O 0 3 0.3 0 0 0 0 0.1 0 0.6 2 0 0 0 1 Advertentie dan iaat u toch die verhuizing uitvoeren door een vakman I Waarom zou u risico lopen Vraag ons eens geheel vrijblijvend inlichtingen. F. DAMIAANS ZN. Zjjlvest 41, H'lem, Tel. 12456-14155-52514 BUREAU SMtDESIRAAT 5 HAARLEM ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimetef- sssi35.« DirilUfC 11A iDI cucrur PANDAUT shrskjssss -vzmzr NltUWt nAAnLtmolnt lUUIfANI Hoofdredactia Drs H v RUN en W Sever». klachten over de bezorging na 5.30 uuf «vonds tel 21544 SEOEL, 3 mei (Reuter) In Seoel, Poesap en Taegoe hebben gisteren op- oieuw studenten gedemonstreerd ter wijl de waarnemend president, Hoeh Tsjoeng, de laatste hand legde aan zijn lakenkabinet. De studenten, die zich v°lgens de berichten ordelijk gedroe- ?.eh, eisten het ontslag van de hui- "U?e Nationale Vergadering. Volgens Zuidkoreaans blad droegen 15.000 studenten in Poesan plakkaten met de woorden „Een corrupte assemblée mag e. grondwet niet wijzigen" en „Libe- ïalen en democraten zijn niet bevoegd". -" Taegoe demonstreerden ongeveer j studenten en in Seoel eisten 2.000 „J11 "enten het aftreden van de rector e volgens hen in contact stond met regering van Rhee. teren ^ationaIe Vergadering kwam gis- de Hpjoer bijeen. Kwak Sang Hoon van ■werd tot°cratische (oppositie) partij ger van j'0orzitter gekozen als opvol- Ghang RPa e Ki P°ng- Generaal Lee ter van rfnf werd benoemd tot minis ter van ia 6Lee ftai Ik tot minis- Tsioeni landbouw en bosbouw en Oh dingen n§ tot minister van verbin- mandam8^6 generaal Lee en de com mandant tydens de staat van beleg Song. zijn de twee meest gerespecteerd de officieren in Zuid-Korea. Lee weiger de in 1952 toen hij staf-chef was. het leger te gebruiken om Rhee te helpen in zijn politieke strijd tegen de door de oppositie beheerste Nationale Vergade ring Song deelde gisteren op een pers conferentie mee dat hij geen belang stelt in politiek en voegde hieraan toe dat Zuid-Korea onder geen omstandigheden onder een militair bewind zou worden geplaatst. Aan de staat van beleg zou een einde worden gemaakt zodra de bur- Berpolitie zodanig gereorganiseerd is dat fh in staat is te waken over de bmnen- 'andse veiligheid. HARSKAMP, 3 mei Gisteravond is een zeer fraaie korenschuur uitgebrand £P..het oude landgoed van de familie Kroner Miiller, stichters van het natio nale park, De Hoge Veluwe. Mej. Esther Bruckman, kleindochter van de „.enters en tegenwoordige eigenaresse was thms. Zy moest aanzien hoe het Prachtige familiebezit een prooi der vlammen werd. vBS ,ei8enarcsse is tegen brandschade verzekerd. Voor deze brand, die tot ki- ver in 4.e ,omtrek te zien was, eestond enorme belangstelling. Enkele it^';ndfrL mensen waren samenge- en -?e brandweren uit Harskamp mPf wZljnu,geruime bezig geweest met het nablussingswerk. Zacharov heeft zondag voor het eerst de Westelijke militaire attaché's begroet die in Moskou de 1 mei-parade bij woonden. Zij verwonderden zich toen over de afwezigheid van maarschalk Sokolovski, wiens ontslag officieel niet is bekendgemaakt. Maarschalk Zacha rov, die, nu 62 aar is, was de grote man achter de Russische mobiele troe pen in Oost-Europa in de tweede we reldoorlog. Hij is vorig jaar tot maar schalk bevorderd. De laatste tijd zün er berichten ge weest over op handen zünde wpzigin- gen in het Russische opperbevel in verband met de invoering van nieuwe wapens en het in zwang komen van een nieuwe tactiek. Sokolovski, een van de bekwaamste Russische tactici, was de man die de crisis om Berlijn in 1948, die leidde tot de Berljjnse blokkade en de luchtbrug, verhaastte. In de tweede wereldoorlog hielp hij mee bij de verdediging van Moskou en Stalingrad. Hjj was de be velhebber van de troepen die het eerst Berlijn binnenrukten. Na de blokkade van Berljjn werd Sokolovski naar Mos kou teruggeroepen en werd hij vice- minister van defensie. Sokolovski heeft zeven Lenin-orden, is sedert 1946 af gevaardigde naar de Opperste Sovjet, het Russische parlement, en is lid van het centrale comité van de communis tische partij sinds 1952. Volgens de „Prawda van de Oekraï ne" bekleedt maarschalk Vasili Tsjoe- kov die commandant was van het mi litaire gebied Kiev, deze post niet meer. Opgemerkt wordt dat de maar schalk zondag tüdens de parades van 1 mei op het Rode Plein een belangrijke plaats innam in het gezelschap van premier Khroesjtsjev en president Vo- rosjilov. Het blad meldde zaterdag in de officiële mededelingen dat de para de op 1 mei in Kiev zou worden afge nomen door de commandant van het militaire gebied Kiev, kolonel-generaal Kotsjevoj. Deze mededeling is de eer ste officiële aanwüzing voor een her schikking in het belangrijke militaire gebied van de Oekraïne. Generaal Kot sjevoj was voorheen commandant van het militaire gebied van west-Siberië. SCHIPHOL, 3 mei De reeds defini tieve plannen van de Swiss Air om de bestaande Iucshtlijn Zürich-Stuttgart- Keulen gedurende de komende zomer dienstregeling tot Rotterdam door te trekken zijn plotseling door de bevoegde Duitse autoriteiten de grond in geboord. Zij hebben de Swiss Air thans medege deeld daarvoor geen toestemming te kunnen verlenen. Desgevraagd beperkt de directie der Swiss' Air er zich toe mede te delen dat Duitsland deze weigering grondt „op het bestaande Duits-Zwitserse lucht vaartverdrag, dat in zulke .verbindingen niet voorziet." De opneming van Rot terdam in het Swiss Air-net moet daar om tot een latere datum worden uitge steld, aldus de directie. In Istanbul zijn gisteren nieuwe on lusten uitgebroken, vlak voor het gebouw waarin de ministers van buitenlandse zaken van de NAVO vergaderen. IJlings aanrukkende Turkse strijdkrachten hebben %eer snel de orde kunnen herstellen. Rondom het gebouw waarin de NAVO-ministers confereren is nu een uiterst hecht cordon van militai ren gelegd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1