Canadezen trekken Haarlem binnen en bevrijden stad en streek Laatste stuiptrekkingen van verbeten en gedesillusioneerde Duitsers t iüM m H DODENHERDENKINGEN hartelijk; afscheid van de ZAADHANDEL J. ROOZEN BESTAAT 225 JAAR HENSEN W. KLAVER - GEHULDIGD in Haarlem en omgeving TAXI 13000 1940-1945: VIJF JAREN VAN VERDRIET m BEWIJS UW GOEDE SMAAK! HEER C. SCHIPPER Als directeur van Heemsteedse Sportparken Valentijn Schertzer begon in 1735 een bloemist-bedrijf mm1 WÊÊSÊSSÊÊSÊtÊÊm Ruim 30 mille in gasfornuis van Heemstede - 40 jaar in dienst DINSDAG 3 MEI 1960 PAGINA 3 BM INCIDENTEN "BIJLTJESDAG" NAAR HERSTEL Honkbaltoernooi Geel-Wit "-'"■4 STOFJASSEN 15.50 COLBERTS 11.25 nafuurlijk PAARLAARSTEEG 1 Diefstal uit auto Nieuwe kerkmeester Boekverkoper D. Schild jubileert Hoofdinspecteur in Heemstede geridderd Jeugd bij herdenking Advertentie Waar kwamen plotseling al die vlaggen vandaan? Hoe wist een stad zo goed Kaar armoede te verbergen achter een bonte feesttooi? Vragen, die nie mand zicb stelde op die uitzin nige ochtend van zaterdag 5 met 1945. Ze waren er, de vlaggen en de feesttooi. En dat was vol doende. Haarlem en de wijde streek daaromtrent barstte los. Er was nog wat voedsel in buis, dank zij de „droppings" van de geal lieerden. maar bet was een dag- rantsoen. Zelfs de surrogaten wa ren uit de voorraad. Maar in dat kritieke uur klonk vrijdagavond 4 mei de stem door van „Radio Oranje", een stem, die verleide van de capitulatie der Duitsers. De mensen stroomden de straat óp, ber en der gingen de vlaggen uit, maar voorzichtige lieden, zicb al tegoed de Dolle Dinsdag herinne rend, maanden tot rust. Haal de vlaggen in, en wacht tot de drie kleur gehesen wordt op de toren van de Oude Sint Baaf. Naar bui ten werd de stad wat rustiger van toon, binnenskamers werd er nog uren geredeneerd bij bet licht van een kaars. Zou bet waar zijn of toch niet? Het was waar, de andere dag, en toen was er geen houden meer aan. De kerktorens, beroofd van hun klok ken, waren met stomheid geslagen. Hadden zij kunnen spreken, hun stem men zouden zijn opgegaan in het ge rucht van het volk. Een uitzinnige dag, waarop men zich niet wilde rea liseren, dat de Duitsers nog aanwe zig waren. Gedesillusioneerde en meer nog geïrriteerde soldaten, die niet wisten wat zij ervan geloven moesten. De Ortskommandant hield nog rus tig bureau in hotel „Den Hout" en sprak slechts van „wapenstilstand". Van capitulatie had hij niet gehoord. In zulke uren, waarin de rede niet bij zichzelf te rade wil gaan, zijn er al tijd wijze mannen, die het goede ge baar en de juiste toon weten te vin den. In Haarlem waren dat vijf man hen, actieve burgers van Voedsel- Bureau en Illegaliteit zij vormden een comité, dat contact opnam met de Duitsers om onnodige moeilijkhe- 5eh te voorkomen. Want moeilykhe- ??h moesten er wel komen, toen men hii\V°°rbecld de Nederlandse vlag ging Duitf op het Krelagehuis, waar nog uuse soldaten gelegerd waren. Na g, 8econfereer verdween de vlag voorlopig. I tfttl (ifiJ 'LwLLL. De intocht der Canadezen in Haarlem. Als ware triomfators reden zij de Grote Markt op, met enthousiasme begroet door een hongerige bevolking. bet met de Duitsers hadden aan gelegd, bet hoofd kaal schoor, waarbij zelfs vergissingen niet uit gesloten bleken. De grote dag werd dinsdag 8 mei. Haarlem was wel bevrijd, maar het had tot dan toe zijn bevrijders nog niet gezien. Die dag was het zover. Tienduizenden mensen stonden langs de straten opeengedrongen, toen de Canadezen de stad binnenreden: vlot te jongens, zonder al te veel preten ties en zeker zonder het letterlijk en figuurlijk zwaarwichtige vertoon, dat Op een eensgezinde en volkse manier vierde en\'vrolijk'toe iedere wijk was er feest. In Rozenpneel ging het er oon vrolijk toe, zoals de foto loüt zien. Het comité drong er ander zijds bij de Ortskomman dant op aan zijn soldaten te consigneren en daaraan vol deed hij, onder de indruk van de gewapende macht, die de uit de illegaliteit voortgekomen B.S. (Bin nenlandse Strijdkrachten) zou zijn. Toch moest nog een beroep wor den gedaan op de hoge autori teit van een Duitser in Aerden- hout om ernstig gewelddadig op treden van de Duitsers te voor komen. Op zondag 6 mei immers gebeurde het nog, dat de Duitsers vuurden op wat naar hun zin al te demonstratie ve kerkgangers, die juist de Oude St.-Baaf verlieten. Ook elders uit de stad werden soortgelijke incidenten gemeld. De Duitsers kregen daarop opdracht in hun kazernes te blijven. Intussen was de echte burgemeester van Haarlem, dr. J. E. Baron de Vos van Steen wijk, teruggekeerd. Hij zou jh feite zijn functie niet meer vervul- i|h, want in zijn proclamatie tot de haarlemmers deelde hij mede dat hij jAn°emd was tot waarnemend Com- lanaaris der Koningin in Noord-Hol- dat de vroegere wethouder athbtReinalda het burgemeesters- ht Haarlem zou waarnemen. Ier^e. laren van bezetting was a '-o vaak en met zulk een grimmigheid over „bijltjesdag ^esproken, dat het ergste bloedbad 'J e bevrijding verwacht mocht or en. Z.o n vaart heeft het niet 8e open. De NSB-ers en andere P o iteurs werden opgebracht en U °P oen afstand van vijftien tfT l~ n ^en wij wat afkerig da J °Ver het volksgericht, on er pardon de meisjes, die de Duitsers vijf. jaar tevoren hadden laten zien. De jeugd beklom en ver overde de legerwagens en in een bont getooide stad deden de Canadezen hun fntocht. Zelden zal de Grote Markt van zo'n enthousiasme gedaverd hebben. En het volk vierde feest. Dagenlang. Met recht het volk, niet van hoog tot laag maar hoog met-laag. Hoe uitge put m"n ook was in het feestvieren pui ine 11 uu „«geput raken. Geen ïrijk waar niet de hoky-poky gedanst werd geen buurt waar met een be vrijdingsfeest gevierd werd. P°pbeel^ van stijl met de humor, d'e gebracht werd zoals zg in de gaande jaren binnenskamers had. De kerken stroomden vol tgdens de dankdiensten, ind™k^®kkenae plechtigheden, tijdens welke de vreug de om de herwonnen vrijheid ae grondtoon had van het verdriet om de offers, die daarvoor gebraent moesten worden. et kon geen feest blijven. De vlaggen werden ingehaald, de versieringen verdwenen. Toen pas bleék goed, hoe haveloos de schuchter afgedropen Duitsers stad en streek hadden achterge laten. Een gehavend Zandvoort lag te blakeren in de Meizon, bunkers ontsierden het duinland schap en de schoonheid van Bloe- mendaal en Heemstede. Haarlem was een armoedige en haveloze stad geworden. De mensen waren te moe en te slap om meteen op volle kracht aan de slag te gaan. Maar met veel vakkun dige improvisatie lukte het in de erg ste nood te voorzien. Langzaam maar zeker kwam het leven weer op gang. Verenigingen, die noodgedwongen een duister bestcian hadden geleid lieten weer van zich horen. De c'ultuur, die, ondanks de buigingen van enkel harer actieve beoefenaren in de rich ting van de Duitsers, was weggeteerd in een bloedeloos bestaan, kreeg weer haar kansen. In vele gezinnen was nog de spanning om de terugkeer van een weggevoerd man. Dig na-oorlogse dagen kregen het onoverzichtelijk beeld, die de ver warring kenmerkt. Pretenties en pres tiges trapten elkaar al te gauw op heel gevoelige tenen, maar door de verwarring heen groeiden stad en streek naar hun herstel. Een nood- gemeenteraad nam zijn eerste beslui ten, de gemeentelijke diensten brach ten met de week meer rust in het openbare leven. In Amsterdam begon het Bijzondere Gerechtshof met de berechting van de ergste oorlogsmisdadigers, onder wie verschillende Haarlemmers, de min dere gevallen verschenen voor het Tribunaal in Haarlem. Nu is dat allemaal weer vijftien jaar geleden. Als grote kazernecom- piexen zijn nieuwe huizenblokken op getrokken, er is welvaart, er is vrij heid. Veel, sommigen zeggen: alles, is veranderd. De hoon, waarmede de Duitsers uitgeleide werd gedaan, is reeds lang verklonken. Wij moeten zelfs peinzen, met welke woorden wjj hun de grens hebben gewezen. Op het terras, waar deze regels geschreven werden, zit een Frans gezin rustig te genieten. Zonder gerucht gaan een paar Engelsen voorbij. Een paar ta feltjes verder klinkt weer het super- latieve lawaai der slagroom-etende Duitsers. Ik mag niet kwaad worden op hen. Uit hun keurig welvaartscos- tuum steekt onze folder. „Will- kommen" staat er op. W. H. Prullaria kunt U overal kopen, wanneer het ge schenken betreft. Maar iets aparts, waar mee U Uw goede smaak kunt bewijzen, een fijn zinnig cadeautje van hart tot hart, dat vindt U toch vooral in de rijkgeschakeerde eollee ties van t Huis met het carillon Grote Houtstraat 49 Tel. 20049 HAARLEM, 2 mei De uitslagen van het jubileum-Honkbaltoernooi van Geel-Wit zijn: Senioren: Geel Wit-DSS 4—13; DSS- O.G. 3—9; O.G.-Geel Wit 4—3, Junioren: DSS-O.G. 1—2; O.G.-Geel Wit 7—2; Ceel Wit-DSS 7—7. Adspiranten: Geel Wit-O.G. 2—12; DSS-Geel Wit 7—2; O.G.-DSS 4—7. Na afloop hield feestvoorzitter A. Hoeker nog een korte toespraak, waar in hij de prijzen uitreikte. Ie prijs Onze Gezellen, 10 punten; 2e prijs D.S.S., 7 punten; 3e prijs Geel Wit, 1 punt. HAARLEM-CENTRUM. 18.45: Herdenkingsbijeenkomst in de Groote of St. Bavokerk, waarna Stille Tocht naar het monument aan de Dreef. 20.00: Herdenkingsplechtigheid bij ■t Monument aan de Dreef. het HAARLEM-NOORD. 15.45: Opstellen van de jeugd op het parkeerterrein van het voetbal veld Haarlem. 16.00: Herdenkingsplechtigheid voor de jeugd bij het monument aan de Jan Gijzenbrug. 19.25: Stille tochten vanaf Muider- slotweg-Floresstraat en Junoplant- soen naar het monument aan de Jan Gijzenbrug. 20.00: Herdenkingsplechtigheid bij het monument aan de Jan Gijzen brug. HAARLEM-OOST. 19.15: Vertrek van Stille Tocht van af het Nagtzaamplein naar het Monument aan de Dreef. HAARLEM-ZUID-WEST. 12.15: Verzameleen van de Jeugd op het Emmaplein achter de Kathe drale Basiliek. 12.20: Vertrek van Stille Tocht naar het monument aan de Wester gracht. 12.30: Bloemenhulde en défilé langs het monument aan de Wester gracht. 19.15: Vertrek Stille Tocht vanaf het verenigingsgebouw van Haarlem- Zuid-West aan ae Kamerlingh On- nesstraat. 19.25: Vertrek Stille Tocht vanaf de Van Oosten de Bruynstraat, hoek Pijlsiaan. 19.20: Vertrek Stille Tocht vanaf Theemsplein. 19.30: Vertrek Stille Tocht vanaf Hasselaersplein. 19.25: Vertrek Stille Tocht vanaf Oranjeplein. 20.00: Herdenkingsplechtigheid bij het monument aan de Wester gracht. HEEMSTEDE. 19.30: Herdenkingsplechtigheid in een tent, die gebouwd wordt naast de Dreefschool op de hoek van de Dreef en het Julianaplein. 20.50: Vertrek van de Stille Tocht vanaf de Zandvaartkade. 21.00: Bloemenhulde bij het Monu ment voor de gevallenen aan de Vrijheidsdreef. BLOEMDENDAAL-NOORD. 18.45: Kranslegging bij de Bevrij- dingsbank hoek Duinweg-Willem de Zwijgerlaan, waarna Stille Tocht naar Westerveld. BLOEMEND AAL. 18.00: Herdenkingsbijeenkomst in een lokaal van het gebouw voor Open bare Werken aan de Brouwers- kolkweg in Overveen. 18.55: Stille Tocht vanaf hoek Brouwerskolkweg-Zeeweg naar de Erebegraafplaats. 20.00: Bloemenhulde op de Ere-be- graafplaats. SPAARNDAM 19.40: Herdenkingsbijeenkomst op het Kerkplein. 20.02: Ontsteken van het bevrijdings vuur. 20.10: Kranslegging bij het gedenk teken. HEEMSTEDE, 3 mei De heer C.A. Schipper, die per 1 mei wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd zijn functie heeft neergelegd als di recteur van de Heemsteedse Sportpar ken, hééft maandagmiddag tijdens de afscheidsbijeenkomst in het Sportpark- Restaurant mogen ervaren dat er in de loop der jaren tussen hem en een grote verscheidenheid van officiële in- De waarnemend burgemeester van Haarlem, de heer M. A. Reinalda, ziet vanaf het bordes van het Haarlems stadhuis de intocht der Canadezen. Rechts op de foto: de toenmalige gemeentesecretaris, mr. Th. Wesstra. HAARLEM, 3 mei Voor de zaad- handel Jan Roozen, firma V. Schertzer Zoonen, gevestigd in de Spekstraat is 1960 een bijzonder jaar. Niet slechts omdat in dit laar het Eeuwfeest van Bloembollencultuur wordt gevierd, waarbij zij als zaadhandel zeer nauw betrokken is, maar veeleer omdat het tweehonderdvijfentwintig jaar geleden is, dat de zaak werd opgericht. Uit Strassburg kwam in 1727 een smalwever, zo meldt het register van de burgerlijke stand, die zich in Haar lem vestigde. Maar omdat ten tijde van de windhandel er in het bloembollenvak veel te verdienen viel, liet de wever zijn beroep varen en zette zich in voor de teelt van bollen. Zo begon hij in 1735 onder de naam Valentijn Schertzer een zaak in bloemist-artikelen, zaden en bloembollen. De firma bezat toen uit gestrekte stukken grond aan de Raam- singel en in de omgeving van de Klei ne Houtweg. Tot de tuinen behoorden onder meer „Zinnenrust", „Vaartzicht" en Bos en Hoven". Na een aantal ja ren'kwamen enkele zoons in het bedrijf. Via het samengaan van enkele bloemist- bedrijven en het aantrekken van nieuwe families in de zaak. kwam tenslotte in 1933 het bedrijf in handen van een ge renommeerd bloemisten- en zaadhande- laarsgeslacht, de familie Roozen. In de loop van twee-en-één-kwart eeuw is er heel wat veranderd. Vele groenten- en bloemzaden zijn uit de handel verdwe nen. Teelde men vroeger de hele col lectie thans hebben de kwekers zich beperkt tot enkele variëteiten. Ook de firma Roozen heeft het werk terrein verlegd en houdt nog slechts één proeftuin in Overveen, waar de zaden, die uit de gehele wereld geïm porteerd worden, worden proefgetrok- ken. De laatste vijftig jaar heeft de zaak er een geheel nieuwe afdeling bijgekregen, namelijk die van de be strijdingsmiddelen. Het is tegenwoor dig niet meer mogelijk om goede plan ten te kweken zonder dat bestrijdings middelen worden toegepast. De kwa liteit van de zaden is zeker niet beter dan vroeger. Immers juist de bestrij dingsmiddelen zjjn vaak oorzaak van vele bijkomende ziekteverschijnselen. (Advertentie) sterke khaki, FELISOL (kleur en wasecht), geverfde, Keper en leans v.a. alleen bij ons vindt U een grote kollektie bedrijfskleding. Gemaakt in eigen atelier, een garantie voor prima kwaliteit en afwerking Voor het beste Buiten de gegevens die de huidige eigenaars uit het gemeentearchief en uit het archief van de Vereniging voor Bloembollenhandelaren hebben achter haald, is er aan historisch documenta tiemateriaal niet veel bewaard geble ven. Wel is er nog een brief waaruit te lezen valt, dat de firma V. Schertzer Zoonen ai in 1825 met keurcoilecties tulpen en hyacinten op tentoonstellin gen verscheen, terwijl de eerste prijs courant, welke in 1839 werd uitgegeven, de oudste van Nederland is. Omdat er in 1735 nog geen Kamer van Koophan del bestond en zaken ook niet de ver plichting hadden zich te laten inschrij ven, is het niet bekend op welke datum precies de firma de winkeldeur opende. Daarom zal het feest waarschijnlijk eerst in het najaar, als alle drukte van het hoogseizoen in de zaadhandel voor bij is, worden gevierd. Advertentie SANTPOORT, 2 mei Uit een in de Anna van Saksenlaan geparkeerde auto van een Amerikaanse dame is de achterruit gesneden, waarna uit de au to een regenjas en een koffertje wer den gestolen. De regenjas is later in de tuin van het kraamcentrum „Marana- tha" teruggevonden. Van het koffertje ontbreekt nog elk spoor. ZANDVOORT, 2 mei De bisschop van Haarlem heeft aan mr. B. H G. J. Randag, wegens vertrek uit Zandvoort, eervol ontslag verleend als lid van het kerkbestuur van St. Agatha onder dank betuiging voor de in die functie bewe zen diensten. In deze vacature is voor zien door de benoeming van de heer P. M. Smit beheerder van het kantoor van de Twentsche Bank te Zandvoort. stanties en personen een sterke band is ontstaan. De belangstelling bjj deze bij eenkomst was overweldigend groot. Mr. A. G. A. Ridder van Rappard, burgemeester van Heemstede, sprak de scheidende Sportpark-directeur toe na mens diens naaste medewerkers. Hij ge tuigde van zijn grote bewondering en respect voor de wijze waarop de heer Schipper de belangen van de Sportpar ken had behartigd. „Uw naam zal voor altijd aan de Heemsteedse Sportparken verbonden blijven", zei de burgemees ter, die hem namens de collega's als afscheidscadeau een geldelijke bijdrage overhandigde voor de boot, die de heer Schipper is voornemens te kopen. Me vrouw Schipper werd verrast met een fraai boeket bloemen. De heer H. van de Riet. de nieuwe directeur van de Sportparken, zei veel dank aan de heer Schipper verschuldigd te zijn voor de voortreffelijke wijze, waarop hij hem had ingewerkt. De heer N. Zomer, chef van de Sportparken, bood de heer Schip per, namens het personeel van badhuis, zwemvijvers en sportpark een postzegel album aan. De heer Schipper bracht in zijn dankwoord tot uiting, dat hij zon der de grote steun, welke hij van het college van B. en W. had ondervonden, zjjn werk niet tot stand had kunnen brengen. Hij sprak de wens uit, dat ook zijn opvolger op deze wijze terzijde zal worden gestaan. Na dit officiële gedeelte, volgde een algemene afscheidsreceptie. Onder hen bevonden zich de burgemeester van Bennebroek, hoofdinspecteur A. Berent- se, de heer A. J. J. Verspoor, vice- voorzitter van de Heemsteedse Sport parken, wethouder J. C. Oorver en ir. Th. J. Mebius, directeur van Openbare Werken. De heer Schipper werd met geschenken overladen. Kisten sigaren, boekwerken, cadeaus onder couvert, het vormde een indrukwekkende hulde voor de scheidende Sportpark-directeur, die als laatste spreker allen bedankte, die deze dag voor hem tot een onver getelijke gebeurtenis hadden gemaakt. HAARLEM, 3 mei In een gasfor nuis placht een ongeveer 70-jarig echt paar alhier tot gistermiddag zijn waar depapieren te bewaren: voor 17.000 aan bankbiljetten en voor 15.000 aan effecten bevonden zich in deze nogal twijfelachtige safe. De dochter des huizes, onkundig van hetgeen er in het fornuis bewaard werd, bracht gisteren een bezoek aan haar ouders. Zij wilde het fornuis aansteken met de beste be doelingen, maar deed het niettemin verkeerd. Hevig ontsteld moesten haar ouders ontdekken, dat al hun waardepapieren verkoold waren. Gelukkig wil dat nog niet zeggen dat ze dan volledig teloor zijn. De politie werd te hulp geroepen en met haar medewerking werd het ver zegelde fornuis heel voorzichtig met een vrachtwagen (die zomin mogelijk mag schudden) naar de Nederlandsche Bank in Amsterdam gebracht, waar een speciale afdeling belast is tot het registreren van verkoold waardepapier. HAARLEM, 3 mei Tijdens een drukbezochte receptie is gistermorgen de heer D. Schild, boekverkoper bij de firma A. Vernout, op hartelijke wijze gefeliciteerd bij gelegenheid van zijn veertig jarig jubileum. De directeur, de heer P. Vernout, releveerde in een hul digingswoord enkele punten uit de veer tig jarige periode. Als blijk van waar dering reikte hij de jubilairs het diplo ma van de maatschappij voor Handel en Nijverheid uit met het daarbij be horend vererend getuigschrift voor veertig jaar trouwe dienst en de zilve ren legpenning. Vele relaties uit de boekverkoperswereld kwamen de heer Schild vervolgens gelukwensen. Een grote hoeveelheid bloemen en sigaren waren een afspiegeling van de sym pathie die de jubilaris bij zijn vrienden en bekenden genoot. ZWEMVIJVERS De zwemliefheb- bers kunnen vanaf maandag 9 mei weer terecht in de zwemvijvers te Heemstede, die op deze dag zullen worden opengesteld. HEEMSTEDE, 3 mei De heer W. Klaver, hoofdcommies A bij het be drijf voor openbare Werken te Heem stede, is gisteren ter gelegenheid van zün 40-jarig jubileum bij dit bedrijf een hartelijke huldiging ten deel gevallen. Vergezeld van zijn echtgenote en kin deren werd hij in het Verversingshuis in Groenendaal ontvangen, waar wethou der E. J. van Lent namens het gemeen tebestuur als eerste spreker het woord voerde. De heer Van Lent memoreer de het feit dat de jubilaris door zijn grote bekwaamheden opgeklommen was van jongste bediende tot hoofdco mies A en hij had alle bewondering voor de buitengewone wijze waarop de heer lllllllitllllinilMlllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlft Jhr. mr. A. G. A. van Rappard speldt de heer W. Klaver de koninklijke on derscheiding op. Klaver zijn werk steeds had verricht. HU complimenteerde hem met zijn ju bileum en bood hem als geschenk van de gemeente een envelop met inhoud aan, alsmede de gebruikelijke oorkon de. De burgemeester van Heemstede noemde de jubilaris een schakel tussen de gemeente en Openbare Werken. Hij roemde diens grote plichtsbetrachting en zijn hart voor het werk. „U hebt uw werk op uitzonderlijke wijze verricht en daarom is de koninklijke onderschei ding de gouden ere-médaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau die ik u thans mag opspelden volkomen verdiend," zo zei de burgemeester. Ook ir. Th. J. Mebius, directeur van Open bare Werken, getuigde van zijn grote waardering voor het vele en belangrij ke werk, dat de heer Klaver tot stand had gebracht. Hij bracht naar voren dat de jubilaris in de opzet van de boekhou ding en administratie bij Openbare Wer ken een voornaam aandeel had gehad. Namens de wethouder en het kantoor personeel van Openbare Werken liet spreker zijn gelukwensen vergezeld gaan van een geschenk, bestaande uit twee tuinstoelen. De heer J. van Dijk voerde daarna het woord namens het jubileum- fonds. Hij bood de heer Klaver een ge schenk aan onder couvert. Mevrouw Klaver werd een fraai boeket bloemen overhandigd. Nadat een heildronk op ae jubilaris was uitgebracht, dankte deze zichtbaar geroerd voor de hem ge brachte huldiging en de verleende on derscheiding. DEN HAAG, 3 mei Bij K.B is benoemd tot ridder in de Orde 'van Oianje-Nassau de heer A. Berentsen, hoofdinspecteur van de gemeentepo- litie m Heemstede. ZANDVOORT, 2 mei De commissie „nationale herdenking" te Zandvoort heeft aan de hoofden van de openbare on bijzondere lagere scholen gevraagd een groep leerlingen van elke school (onder leiding van één of meer der leerkrachten) te doen deelnemen aan de samenkomst op 4 mei, s avonds om 7 uur in „Monopole" en de daarop aansluitende stille tocht naar het ver- zetsmonument in het Vijverpark.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3