U Nachtclub en vier huizen door brand verwoest mm® PAUL VLAANDEREN De spook lbramdU 1 Doodslag in Nutli in hoger beroep behandeld Redelijke resultaten lijnvaart in nabije toekomst Besprekingen met EVA, vóór versnelling EEG-verdrag Kreymborg IVwauk JVigberth Eis twee jaar, na rechtbank- vonnis van 'il/2 jaar Vijf hoogleraren nemen afscheid Lustrumnummer voormalig verzet Fokker 11 pet. (8) Ir. L. P. Ruys naar Redersvereniging Bewoners redden zich net op tijd Hollandiate Aken jubileert VOOR HET HOF IN DEN BOSCH In Amsterdam Deken A. J. Raaffels f Benoemingen NA BEVRIJDINGSDAG En IN ROTTERDAM-ZUID Betaalde waarschuwing voldoet goed Floriade-postkoets in ons land „Tijdschrift voor Theologie" ERHARD STELT VOOR: Dubbele stuks aanbieding herenondergoed VRIJDAG 6 MEI 1960 PAGINA 2 P' nu maar weer snipperen.... Bij verkeersovertredingen Waarschijnlijk invoering ook in andere steden Vervangt „Studia Catholica" Executie Chessman TELEGRAM UIT NIJMEGEN Oudste Nederlandse studentenvereniging in het buitenland 30. Snel bindt Svein de nog steeds bewusteloze Piet met diens eigen lederen gordel. Dan, met Eric voorop, sluipen de drie man nen door de gewelven naar de uitgang. „Wacht", fluistert Eric, „ik ga eerst even de zaak verkennen." Snel en lenig glipt hij de trap weer op. Geschrokken duikt hij terug; zeker dertig Pieten staan bijeen op het grote binnenplein. Van de Britten is geen spoor meer te bekennen. Nergens ook ziet hij tekenen van strijd. Des te meer echter die op een komende strijd wijzen. Op alle hooggelegen torenresten hebben zich Pieten verdekt opgesteld met de bogen in de aanslag. De Pictenpaardjes worden weggevoerd achter de stenen behuizing. Het is duidelijk, dat ze iemand verwachten en voor hen hun aanwezigheid verborgen willen houden. Komen de Britten terug? Dan ontwaart hij ineens de groep krijgers, die uit het woud ge treden is en zonder aarzelen op de burcht toetreedt. De krijgers hebben de Britse wapenrustingen aanofDe adem stokt hem in de keel, want ziet hij niet hier en daar een Noorse helm? Dan ontdekt hij de wolfshonden, drie in getal, die vooraan naast da baardige aanvoerder voortlopen. En de ontstellende waarheid dringt tot hem door. Dit zijn zijn eigen krijgers, die indertijd met Aran- rod's oom meegegaan zijn en met diens krijgsbende. En ze lopen met open ogen recht in de dodelijke val, die de Pieten hier voor hen hebben opgesteld. brandweerlieden wier je DAV ter pseam 's HERTOGENBOSCH, 4 mei De procureur-generaal bij het gerechtshof, mr. Moons, heeft twee jaar gevange nisstraf geëist tegen een bakker uit Nuth, die wegens doodslag in hoger be roep terecht stond. De rechtbank in Maastricht had hem tot vier en een half jaar gevangenisstraf veroordeeld, tegen welk vonnis zowel de officier van justitie, die tegen hem wegens moord met voorbedachten rade negen jaar ge vangenisstraf had geëist, als verdach te zelf hoger beroep hadden aangete kend. De bakker had 12 mei 1959 vanuit zijn kippenhok een zekere G. ten O. met zes schoten uit een revolver om het leven gebracht. Hij had destijds ver klaard dat hij die revolver een half uur voor het misdrijf bij zich had gestoken en Ten O in het kippenhok had opge wacht. Thans zei hij echter dat hij de revolver al sinds jaren altijd bij zich droeg omdat hij een panische angst voor Ten O. koesterde die herhaaldelijk 'zd had hem te zullen vermoor den. Hij zou pas op de gedachte ge komen zijn om te schieten, toen hij merkte dat Ten O. hem in het kippen hok ontdekt had. De verdediger mr. Moszkowicz uit Maastricht bediende zich van niet min der dan negen getuigen a décharge die konden verklaren, dat verdachte steeds de revolver bij zich droeg en ook dat hij nog geen kwartier voor het misdrijf rustig in zijn woning had gezeten. De psychiater dr. F. Haverman, die als deskundige werd gehoord, verklaarde dat verdachte, die normaal al over een vrij geringe intelligentie beschikt, de laatste jaren in een dusdanige angst psychose heeft geleefd, dat hij de krank- «inigheiid op het moment van het mis drijf nabij was. Ten O. had ten opzichte van hem een ware terreur uitgeoefend AMSTERDAM, 4 mei In verband met het bereiken van de zeventigjari ge leeftijd zullen met ingang van 19 september a.s. vijf hoogleraren van de Gem. Universiteit van Amsterdam hun functie neerleggen. Het zijn prof. mr. dr. G. van den Bergh, gewoon hoog leraar in het Nederland.' Staatsrecht, Ïirof. dr. G. C. Heringa, gewoon hoog- eraar in de histologie, prof. dr. D. Loenen, gewoon hoogleraar in de oude geschiedenis en de Griekse en Romein se antiquiteiten, prof. dr. A. Meij, ge woon hoogleraar in de bedrjjfshuis- houdkunde en 1 of. dr. A. M. J. F. Michels, gewoon hoogleraar in de ex perimentele en technische natuurkunde. (Van onze correspondent) GOUDA, 5 mei In het St. Joseph- Paviljoen is na een korte ongeneselijke ziekte woensdagmiddag overleden de hoogeerw. heer A. J. Raaffels, bestuur der van het dekenaat Gouda en pastoor van de Goudse parochie O.L. Vrouw Hemelvaart. Deken Raaffels werd in 1898 te Middelburg geboren uit Bra bantse ouders. In 1923 werd hij tot priester gewijd, waarna zijn benoeming volgde tot kapelaan te Achthuizen. Na drie jaar ging hij naar Oegstgeest. Als kapelaan was hij, later in Schiedam, zeer actief werkzaam voor de jeugd, terwijl hij ook als predikant grote be kendheid verwierf. Na geruime tijd in- Schiedam werkzaam te zijn geweest, werd hij benoemd tot kapelaan te Am sterdam in de parochie van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand in de Chas- séstraat, waar hij tien jaar werkzaam was. Daarna volgde zijn benoeming tot "Dasfoor te Ierseke. Hij verbleef in Zee and van '44 tot '47, toen hij naar Schie dam werd geroepen voor z;jn tweede pastoraat. Hier slaagde hij erin een moeilijk werk van restauratie van kerk en pastorie van de H. Hart-parochie in de Gorzen, welke tijdens de oorlog, da nig verwaarloosd waren, tot een goed einde te brengen. 24 November 1952 werd pastoor Raaf fels door de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, benoemd tot deken van Gouda en pastoor van de O.L. Vrouw Hemelvaart. Deken Raaffels heeft zich allerwegen doen kennen als een doortastend geestelijke met een ho ge opvatting van zijn priesterlijke taak. Door zijn krachtige leiding wist deken Raaffels ook in Gouda en omgeving de achting van velen te winnen, terwijl zijn woord steeds groot gezag had, ook in niet-katholieke kringen. HAARLEM, 4 mei Bij K. B. is met ingang van 1 mei benoemd tot hoofd commissaris van politie te Haarlem de heer A. L. de Boer, tot nog toe com missaris van politie te Haarlem. De heer de Boer volgt hoofdcommissaris J. Fontyne op, die per 1 mei met pen sioen is gegaan. la en de psychiater verklaarde, dat als hij zelf de brieven ontvangen zou heb ben die Ten O. naar verdachte heeft geschreven, hij ook bevreesd voor zijn leven zou zijn geweest. Mr. Moons achtte a priori de moord niet bewezen en vond dat er ook ten aanzien van de doodslag zeer veel ver zachtende omstandigheden waren aan te voeren. Daarom eiste hij slechts twee jaar gevangenisstraf. De raadsman zei, dat na de hel die verdachte gedurende zeven jaren heeft doorgemaakt, hij voldoende gestraft was en hij vroeg daarom een straf gelijk aan het voorarrest. AMSTERDAM, 4 mei Vandaag is het speciale lustrum-bevrijdingsnum mer van het Voormalig Verzet Neder land verschenen in een aparte opmaak en met verschillende bijdragen van le den van het voormalige verzet, met een inleiding van prof. P. S. Gerbrandy, minister-president van ons land gedu rende de oorlogsjaren en met een voor woord van de huidige eerste minister, prof. J. de Quay. De samenstellers zijn er van uit ge gaan, dat men niet alleen moet blijven stilstaan bij wat in het verleden is ge beurd, maar dat men ook het oog moet richten or de toekomst, waar de vrij heid tussen angst en hoop staat, wan neer het communisme verder naar het westen zou weten op te dringen. Er is voorts een goed artikel over verzets- en oorlogsmonumenten in dit nummer opgenomen en Willem Brandt heeft speciaal voor deze gelegenheid een ontroerend gedicht geschreven, waarin hij mediteert over de hogere bevrijding na het aardse leven. En dan zijn er de herinneringen uit de oorlog, opgeschre ven door allerlei ménsen, en waarvan het goed is ze te herlezen om opnieuw sterker te beseffen wat de vrijheid eigenlijk voor ons waard is. .•a-;- 9SS&HOM AMSTERDAM, 4 mei De directie van de Koninklijke Nederlandse Vlieg- tuigenfabriek Fokker te Amsterdam deelt mede dat in de a.s. jaarvergade ring van aandeelhouders zal worden voorgesteld om een dividend van vijf procent (onveranderd) op de preferente en elf procent (acht procent) op de ge wone aandelen uit te keren. DEN HAAG, 6 mei Dank zij enor me spreiding der Nederlandse lijnvaart- diensten waarin thans plm. 56 pet. van de vloot wordt geëmployeerd en de vrij grote onderlinge vervlechting van de belangen der daarbij betrokken rede rijen kunnen over het geheel genomen ook in de nabije toekomst redelijke re sultaten worden verwacht. Op langere termijn gezien zullen heroriëntaties van lijndiensten bepaald niet uitgesloten ge acht mogen worden. In de Nederlandse trampvaart is de situatie op dit ogenblik niet rooskleu rig. Mocht uit de graanvaart de tanker verdwijnen, dan zou een belangrijke verbetering in de lijn der verwachting liggen. De toestand in de tankvaart is echter allerminst gunstig. Hier moet voor de eerstkomende jaren nog met een vloot- uitbreiding rekening worden gehouden, die de behoefte aan tankerruimte verre te boven gaat. Voor de eerstkomende jaren zijn de Nederlandse tankers voor zover zij niet eigendom der grote olie maatschappijen zijn, voor het grootste deel door nog lopende charters gedekt, zodat hier wellicht de moeilijkste ja ren kunnen worden overbrugd zonder al te grote schade, aldus ir. L. P. Ruys, de aftredende voorzitter van de Kon. Ned. Reedersvereniging, in zijn jaar rede in De Wittebrug. De enorme accelaratie in de be volkingsgroei, de toenemende indus trialisatie in de onderontwikkelde ge bieden en de stijgende energiebehoef ten in aanmerking nemend kwam ir. Ruys tot de conclusie dat betere ver houdingen wellicht binnen niet al te lange tijd mogelijk waren. Wanneer men althans, zo voegde hij daar aan toe, niet in de fout van al te optimis tische nieuwbouwprojecten en het aan houden van verouderde tonnage ver valt, zoals dat in de afgelopen tien jaar het geval is geweest. Het financiële weerstandvermogen van de Nederlandse rederijen noemde ir. Ruys voldoende om de thans hier en daar moeilijke periode door te ko men. De belastingpolitiek in Nederland zal echter een belangrijke rol spelen. Door de jongste maatregelen ten aan zien van investeringsaftrek en vervroeg de afschrijving wordt de toch al moei lijke concurrentiepositie van de Neder landse vloot nog verder verzwaard. Daarvoor had ir. Ruys een korte schets gegeven van de ontwikkelingen in de scheepvaart in de laatste tien jaar. Op politiek gebied memoreerde hij de grootscheepse en reeds ten dele ge realiseerde plannen van het communis tische blok om hun handelsvloten uit te breiden. De band tussen de Westerse traditionele scheepvaartlanden en de in ontwikkeling zijnde gebieden is steeds losser geworden. Enerzijds, omdat de ze laatste landen een eigen koopvaardij- ROTTERDAM, 4 mei Een felle brand heeft rond het middaguur in Rot terdam-Zuid een nachtclub en vier wo ningen verwoest. De oorzaak is vermoe delijk, dat een drie-jarig meisje met vuur heeft gespeeld. Haar moeder, werkster in de nachtclub San Francis co op de hoek van de Randweg en de Riederlaan, vertelde: „Ik stond te bel len in de zaak, Toen ik klaar was draai de Ik me om en zag m'n dochtertje bij de gordijnen staan. Opeens sloeg er een vlam uit de gordijnen. Ik probeerde nog te blussen, maar het ging niet". De vrouw vluchtte met het kind naar buiten. De vlammen grepen snel om zich heen. Op de eerste verdie ping, rechts boven de zaak. lag de 39-ja- rige scheepstimmerman R. Tarmond na zijn nachtdienst te slapen. Hij werd wakker door brandgeroep en samen met een metselaar, die op de tweede verdie ping in de woning van de familie Den Boer bezig was, wist hij zich te redden. Zfjn vrouw en toekomstige bovenbuur vrouw waren boodschappen aan het doen. In tranen zagen ze toe hoe hun huis volitomen uitbrandde. Het vuur tastte ook de twee wonin gen links boven de nachtclub aan. De brandweer kon weinig meer doen: in een oogwenk stond het hele pand in lichter laaie Binnen een half uur was het vuur uit maar toen stonden van de nachtclub en twee woningen nog al leen maar de muren overeind. vloot in het leven riepen anderzijds om dat het communistische blok de jonge staten tegemoet komt door scheepvaart verbonden in te stellen. Een ontwikke ling die tot grote waakzaamheid noopt, aldus ir. Ruys. Op economisch gebied is de oneven wichtige ontwikkeling in de handel tus sen de geïndustrialiseerde gebieden en die tussen industrielanden grondstofge- biedéri, waarvan de eerste sneller stijgt. Deze ontwikkeling is voor de scheep vaart van groot belang daar niet alleen de vervoersquanta, doch ook de afstan den waarover deze worden vervoerd door dit alles worden beïnvloed en daar mede de behoefte aan scheepsruimte. Ook de vlagdiscriminatie werd door de aftredende voorzitter van de Re dersvereniging ter sprake gebracht. Hij merkte daarbij op dat z.i. een krachtiger, meer aggressieve tegenac tie zeer ernstig overweging verdient. Vlagdiscriminatie heeft als uiterste con sequentie een zeevervoer met een heen- of terugreis ongeladen. Hetgeen een on nodige verhoging van de transportkos ten betekent. Volgens ir. Ruys zal de positie van de koopvaardij in handels verdragen veilig gesteld moeten wor den, terwijl er ook voor geijverd moet worden dat vlagdiscriminatie van de kant van ontwikkelingsgebieden, die fi nanciële steun krijgen achterwege blijft. Men behoeft er niet op te rekenen, dat de Nederlandse reders hun vloot tot een van de modernste van deze tijd hebben gemaakt om zich te laten ver dringen uit vaargebieden, waar niemand de rechten kan bestrijden. Ir. Ruys doelde daarbij ondermeer op de klan ken die hier en daar vernomen worden dat de Nederlandse activiteit in de dienstensector veel groter zijn dan past bij de positie van klein land. „Als er een ding vast in ons voorne men ligt", zo besloot ir. Ruys, „dan is het wel, dat wij zullen blijven varen, beleidvol fier en fel." (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 4 mei Met ingang van 1 juni zullen zeer waarschijnlijk ook de verkeersoverti-eders in de arrondis sementen Maastricht, Den Haag en Dor drecht hun boete direct bij de politie man, die hun overtreding heeft gecon stateerd, kunnen voldoen. De kwestie hangt nog op de tot standkoming van een daarvoor ontworpen Algemene Maatregel van Bestuur. De ambtelijke commissie, die met de voorbereiding van de invoering van de z.g. betaalde waarschuwing in ons land belast is, heeft de uitbreiding voorge steld aan de minister van Justitie, om dat is gebleken, dat het publiek in de aanvankelijk aangewezen arrondisse menten gunstig heeft gereageerd. In de arrondissementen, waar reeds met be taalde waarschuwingen wordt gewerkt zijn de transactiebedragen bepaald op 2,50 voor voetgangers en wielrijders, ƒ5,- voor bromfietsers en motorrijders, en ƒ7,50 voor bestuurders van motor rijtuigen op meer dan twee wielen. De commissie heeft nu voorgesteld om de ze bedragen voor de drie categoieën van verkeersovertreders te handhaven. DEN HAAG, 6 mei Van 10 tot 14 mei zullen de protestantse en rooms- katholieke geestelijke verzorgers van de geallieerde luchtmachten in Rome hun jaarlijks congres houden. De Neder landse delegatie bestaat uit de hoofden van de protestantse en de r.-k. geeste lijke verzorging van de koninklijke lucht macht. Het permanente secretariaat van deze organisatie berust bij ds. A. C. J. van der Poel en aalmoezenier R. H. M. Verhoeven. De agenada omvat o.a. de conventies van Genève, de atoombewapening, oor log en vrede, het komende Vaticaanse concilie. De deelnemers zullen in par ticuliere audiëntie worden ontvangen door Paus Joannes. NIJMEGEN, 6 mei Gisteren om halfzeven is de ,,Floriade"-postkoets met zijn gevolg van zes vrachtauto's de Nederlands-Duitse grens bij Wyler- Beek gepasseerd. Aan de Waalbrug te Nijmegen verwelkomde burgemeester, mr. Ch. Hustinx het gezelschap en bood het namens de gemeente het Nijmeeg se fotoboek aan. In Nijmegen werd de stoet begeleid door zes ruiters van de studentenruiter- vereniging „De Slordige Telganger" De heer Van der Touw jr. uit Den Haag, die op de bok van de koets zat, toonde zich zeer verheugd over de ontvangst in Nederland. Hij vertelde, dat de paar den zich uitstekend houden, dank zij de goede wegen. In Oostenrijk en Tsjecho- slowakije had men heel wat meer moei lijkheden ondervonden. Overigens is de tulp nog in volle fleur. NIJMEGEN, 4 mei Onder de re dactionele leiding van prof. mag. dr. E. Schillebeeckx hoogleraar in de dogma tiek aan de Katholieke Universiteit, zal per 1 januari 1961 bij uitgeverij Des- clée De Brouwer te Breda en Brugge een nieuw tijdschrift verschijnen onder de titel „Tijdschrift voor Theologie". Uitsluitend theologisch zal deze nieuwe uitgave in samenwerking met de secu liere en reguliere theologische studie huizen in Nederland en België zich richten naar wat de redactie noemt: „een levensnabiie theologie". Tevens zal dit „Tijdschrift voor Theologie" de plaats innemen van het wijsgerig-theo- logisch tijdschrift „Studia Catholica", dat met ingang van januari 1961 op houdt te bestaan. BONN, 6 mei West-Duitsland heeft bekendgemaakt, dat het de andere vijf landen van de Europese Economische Gemeenschap (EEG) zal verzoeken aan te dringen op onmiddellijke besprekin gen met de Europese Vrijhandels Asso ciatie (EVA), alvorens over te gaan tot een versnelde uitvoering van het EEG- verdrag. Verder zal het de minister raad van de EEG, die volgende week maandag en dinsdag te Brussel bijeen komt, verzoeken het plan-Hallstein tot versnelde uitvoering van het EEG-ver drag, goed te keuren, onder voorwaar de dat de versnelde uitvoering zal wor den uitgesteld tot 1 januari. De voorzitter van het Westduitse ver bond.van industrieën, Fritz Berg,1 heeft te Piemen verklaard, dat de Westduit se industrie voorbehouden had ten aan zien van liet plan-Hallstein, omdat zij vreest, dat de tariefkloof tussen de EEG en de EVA een belemmering zal z.ün vo°r een grotere Europese integra tie. Hp zei dat de onderhandelingen tus sen beide groeperingen zo spoedig mo gelijk zouden moeten beginnen. Westduitse bladen juichen het plan van de regering toe. Evenals de Lon- dense „Times". Het door Erhard geopperde uitstel van de versnellingsplannen der EEG, kan volgens de Times een goede adem pauze bieden voor er werkelijk ernstige discriminatie ten aanzien van niet-EEG- landen ontstaat, doch men diende deze kans volledig te benutten. Erhards „verzekering dat de bonds regering van mening is dat voor de toepassing van het versnellingspro- (Van onze universitaire correspondent) NIJMEGEN, 5 mei Naar wij thans vernemen heeft het bestuur van de Nij meegse juridische faculteits vereniging enige dagen voor de executie van Chessman aan gouverneur Brown van de staat Californië een telegram gezon den van de volgende inhoud: Be juridische faculteits vereniging aan de r.-k. Universiteit van Nijmegen, gehoord hebbende van de komende exe cutie van Caryl Chessman, geeft hier bij uiting aan haar diepe verontwaar diging en geschokt rechtsgevoel over ee" rechtsgang, die indruist tegen de zedelpke normen en rechtvaardigheids opvattingen zoals die in de beschaafde wereld worden hooggehouden. Meent, dat gepresumeerd de objectiviteit der gevoerde procedure het onmenselijk is en onrechtvaardig om alsnog tot ten uitvoerlegging over te gaan. Verzoekt U.E te bewerkstelligen dat het hoogste recht niet zal omslaan in het hoogste onrecht. Advertentie Alleen bij Kreymborgi het befaamde „Arkansas" herenondergoed. 100 katoen van prima kwaliteit. Ideale pasvorm. singlet slip 3.'® per 2 stel 6.®** Geldig t/m 14 mei 1960 GROTE MARKT 1—7 HAARLEM gram eerst alle mogelijkheden voor een akkoord met de Zeven moeten zijn nagegaan, zijn vasthouden aan de huidige neiging naar liberaal econo misch beleid en het verband dat hij legt tussen dit denkbeeld en de recen te successen van de Franse economi sche politiek dit alles suggereert een oprecht zoeken naar een betere verstandhouding tussen Zeven en Zes op basis van realisme en goede wil", aldus de Times. „Doch er bestaat geen z-ekerheid van welslagen. Men zal moeten afwachten in hoeverre de Franse regering deze lijn zal volgen, hoewel het waarschijn lijk is dat enkele voorlopige Franse ver zekeringen zijn gegeven". Ook zal men moeten afwachten hoelang en, hoever Bondskanselier Adenauer zijn minister van Economische Zaken, die altijd een duidelijk voorstander van een wijdere Europese Economische Samenwerking is geweest, ?al steunen. De „Times" waarschuwt tenslotte dat Erhards voorstel slechts een „Lapmid del" is dat niet op zichzelf discrimina tie kan voorkomen of verhinderen kan dat in de komende paar jaar de discri minatie erger wordt. (Van onze Limburgse redacteur) AKEN, 5 mei De oudste Neder landse studentenvereniging in het bui tenland, de Academische Vereniging „Hollandia", waarbij ruim een derde van de aan de Technische Hochschule te Aken studerende Nederlanders zijn aan gesloten, gaat met een uitgebreid, feest programma in de week van 16 tot en met 23 mei a.s. haar 75-jarig bestaan vieren. Vjjf jaar nadat de polytechni sche school alhier tot technische hoge school was verheven, richtten de Ne derlandse studenten „Hollandia" op. Dit gebeurde in 1885, De vereniging heeft er steeds naar gestreefd om Ne derlandse tradities in te passen in het typisch Duitse studentenleven, dat in tegenstelling tot ons land geen grote corpora kent, maar tal van kleine stu dentenverenigingen. Leden en oud-leden gaan samen het jubileumfeest vieren. Hoogtepunten van het feest zullen zijn op 19 mei in de aula van de T.H. een concert door de koninklijke zangvereniging „Mastreech- ter Staar" onder leiding van Martin Koekelkoren met medewerking van de solisten Anton Nizet, tenor en Peter Serpenti, pianist en 20 mei eveneens in de aula van de T.H. een feestelijke aca demische zitting. Tijdens deze bijeen komst spreekt de Nederlandse minister van O.K. en W. mr. J. M. L. Th. Cals, beschermheer van de jubileumfeestvie ring, over Internationale studentenpro blemen. Zijn ambtgenoot van het land Nordrhein-Westfalen, Kultusminister W. Schütz, zal bij die gelegenheid enkele actuele problemen rond de Duitse hoger onderwijswetgeving behandelen. Het programma vermeldt tal van feestelij ke nummers. De jubileumfeesten staan onder de hoge bescherming var minister Cals en een erecomité ondei voorzitterschap van de Nederlandse am, bassadeur te Bonn jhr. mr. H. F i.. k. van Vredenburg. Bij het bestuur van de jubilerende vereniging bestaan plannen om nog dit jaar te komen tot de bouw van een groot studentenhuis te Aken, waar ruim vijftig studenten een passende woon. en leefruimte zullen kunnen vin den. Tevens zal dit gebouw worden in gericht als ontmoetingscentrum voor studenten van diverse landen. DEN HAAG, 4 mei De minister van Landbouw en Visserij heeft de inge nieur ben het rijkslandbouwconsulent- schap Tilburg, Ir. F. Pronk, belast met de leiding van het rijkslandbouwconsu- lentschap te Eindhoven (z.o. Noord- Brabant). WAAROM oP- EEN6 ZO'N 0ELAN6- «bTELLINÖ VOO? EEN WAND, INA DAAROM MA6 IK ZE ZO 6(?AAó, K'JK HOE H'J ZICH IN PE «STtfJD WECPr WEL, DAAR 16 EEN HELDEN WERK IK BEN POL OP f Wïtf.ri' LAfEN NAAR VOORKANT PAAN WAN FEATURES SYNDICATE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2