Begraafplaats „St. Jozef" nog steeds zonder kapel Restauratie stadhuis Enthousiaste Bloemenmeisjes terug uit Schotland B. en W. van Bloemendaal bepleiten bouw van twee gymnastieklokalen GOOCHELFEEST IN HET MINERVA-THEATER 1 1 I Druk bezochte receptie van P.S.V. ..HAARLEM" Superfl/torfr Moderne muziek op concert T oonkunste naarsvereniging renaITlt- Sfi TAXI 13000 Raadslid Van der Veldt stelt vragen aan B. en W. St.-Raphael vierde elfde lustrum Tekort het grootst in de wijken Overveen en Bloemendaal Bij koperen jubileum van Broeder schap voor Goochelaars Succes voor Het Spaarne de tijd-maasbode In winter onhoudbare toestand'' Muziek Nog deze zomer wordt rapport verwacht BESTELAUTO'S GARAGE DEN HOUT Scooter geslipt Bij veertigjarig bestaan Ongeregeldheden in de binnenstad AH SUPERMART TIPS KUSTBRIGADES hervatten strand- werkzaamheden MAANDAG 16 MEI 1960 PAGINA 3 Jubilarissen gehuldigd Haarlem e.o. Films Toneel kersen Waterstanden f ton 6700. 1,5 ton 6900.— Wedstrijden hengelsport vereniging „Haarlem" Uitslagen Haarlemsche Cricket Bond g Watersport WIELRENNEN GEHAKT 500 gram Doorregen 500 gram Varkenslappen 128 Slavinken Frikandellen Vlees-salade iso gr. 98 98 58 Postelein Zware kroppen sia KbSkomkommers Citroenen 2 voor Erwten iiter- 59 19 47 25 49 Butterscotch repen 8 voor f 1.. POULARDE UIT DE DIEPVRIES! Braadkuikens 500 gram en Poulardes 2.40 Kippe-poulet Verse Poularde per kilo 4.95 Grote Houtstraat 99 E.D.O.BE QUICK 3—3 Beurs van Amsterdam - 55 HAARLEM, 16 mei Sinds een paar die al twee winters zo geduurd heeft, Jaar is nu de nieuwe r.-k.-bregraafplaats ..St, Jozef'' aan de Vergierdeweg in ge bruik. Ongeveer driehonderd mensen liggen daar nu begraven. Ofschoon dank zfj de gemeentelijke medewer king de begraafplaats bijzonder fraai is, wordt het algemeen betreurd, dat er tot op heden uog geen kapel is. Daar door ontstaat er steeds meer weerstand om de overledenen op de nieuwe be graafplaats te laten begraven. Reeds jaren voor de ingebruikneming van >,St. Jozef" is er gesproken en onder handeld met de gemeente Haarlem over de kapel. De gemeente is wat dat be treft de katholieke gemeenschap steeds met royale toezeggingen tegemoet ge komen. Omdat men tengevolge van die toe zeggingen ervan overtuigd was, dat de kapel spoedig gebouwd zou worden, heeft het bestuur van de begraafplaats genoegen genomen met een tijdelijke op lossing, zjjnde een houten keetje met twee vertrekjes: een wachtkamertje voor het publiek en een kleedkamertje voor de dienstdoende priester en zijn as- sitenten. Deze toestand is onhoudbaar geworden en geeft vooral in de winter maanden reden tot vele klachten. Het KVP-raadslid, de heer A. van der Veldt, heeft zich nu tot het college van burgemeester en wethouders gewend, waarin hij het bovenstaande uitvoerig te hunner kennis brengt. Hij vraagt het college dan, of het ervan op de hoogte is, dat de toestand op de begraafplaats, HAARLEM, 16 mei Gisteren vier de de afdeling Haarlem van de Neder landse Bond van Vervoerspersoneel :.Sint Raphael" haar elfde lustrum. Het is een hartelijke en intieme feestdag geworden, waarbij het accent viel op de huldiging van een aantal jubilaris sen. De feestdag begon met een plechtige H. Mis in de St. Jozefkerk, die werd op gedragen door kapelaan P. J. van Zijp. Na de kerkelijke viering was er een ontbijt in het gebouw Sint Bavo, waar de voorzitter van de afdeling, de heer P. Warmerdam, een welkomstwoord sprak tot de ongeveer tweehonder aan wezigen. In het bijzonder richtte hij zich tot de geestelijk adviseur pater Vrymoed O.F.M. en de bondssecretaris, de heer A. B. Wijsman. Hierna voerde de geestelijk adviseur het woord, die vooral nog eens het grote belang van een dergelijke organisatie on derstreepte. Hij feliciteerde het bstuur, dat izch de laatste jaren vooral op uit nemende wijze van haar taken heeft gekweten. Tenslotte gaf hij een verdui delijking van het motief dat aan de af- delingsvlag ten grondslag ligt. Vervol gens werd onder het zingen van het bondslied de nieuwe vlag gezegend. Pe heer a. b. Wijsman bracht hierna ue felicitaties van het hoofdbestuur besprak nog eens de waarde ehfe^L bbmaatschap. In zijn huldi- uitvn^?™ tot de jubilarissen ging hij w ln op het werk van deze pio niers. wierna reikte hij aan alle jubila rissen het bondsinsigne van de KAB uit. De heer J. Leeflang dankte uit naam van alle jubilarissen voor de hartelijke woorden en huldeblijken. Tot de jubilarissen behoren: 40pjaar lid: G. J. Woolthuis, A. M. Brugman, J .Ferron, B. Langeveld, J. J. N. Boon, A. v. d. Berg, Th. Weyers, C. J. Ver- zeilberg, L. Nijssen, J. Medenblik, A. Th. Bulters, G. J. v. Avezaath, W. F. de Vries, J. G. J. Rijssemus, J. C. Ha- gemans, F. P. Aerts, G. Welagen, J. Verharen, j. C. Selhorst, Th. v. d. Leu- vert, J. H. Lensen, A. J. Woolthuis, P. A. v. d. Veldt, A. Rood, N. J. Reuze- naar, C. den Nijs, P. C. v. Meurs, J- M. Langeveld, J. J. M. Leeflang, P. Komen, C. G. J. Jansen, L. P. v. d. Hulst, C. Hoogkamer, A. Hogenes, J. A. Bosman, G. Bosman en M. de Bont. 25 jaar lid: F. A. J. Peeperkoorn en H. van Rossum. Zondagmiddag omstreeks kwart voor ®én is een 20-jarige monteur uit Wasse naar op de hoek Nachtegaallaan-Zwalu- Wenweg met zijn motor geslipt. Met een hchte hersenschudding is hij in het ma- binehospitaal opgenomen. '"niiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii CINEMA PALACE: Meisjes van de Mambo- t bar, ontr. 2, 7 en 9.15 uur. 'RANS HALS: De onzichtbare spion slaat Joe, 18 jaar, 2, 7 en 9.15 u. 2 en 8 uur. RlüO: Maar toenvan de zomer, volw. T 2, 7 en 9.15 uur. ■boXOR: Parfum en vuil. str. volw. ^T.m. do. 2 en 8 u. REMBRANDT: Een les in liefde, str. volw., „2, 7 cn 9.15 uur. «OXY: T.m. do.: Bloed in de zon, 14 jaar. s-m?0' 7 en 915 uur- STUDIO: Wir Wunderkinder, a.l. (5e week). n^;15, 7 en 9.15 uur. "RNERVA: Do. 8.15 u.: Er komt een vriend Vanavond, str. volw. Dinsdag 17 mei .„JVnervatheater, 8.15 uur: A.B.C.-caba- Y O.I.V. Corry Vonk en Wim Kan m aat je niets wijsmaken". r Maandag 16 mei Concertgebouw, 8 uur: Concert door Koor Polyhymnia, r» Dinsdag 17 mei ^hcertgebouw, 8.15 uur: Tweede co*1" ^eethovencyclus. N. Ph. O. o.l.v. Hen- FfOfl^ends. Soliste: Lili Kraus, piano. Cewf^mma: Ouverture Coriolan, pianocon- fcr. 4. symphonie nr. 2 Maandag 16 mei taurant Brinkmann, 8 uur: Archeo- de tche Werkgemeenschap: lezing door 'leer j. f. van Regteren Altena. ^UID 'En Maandag 16 mei Koog water: 7.21 u. en 19.53 u. Laag water: 2.55 u. en 15.24 u. Dinsdag 17 mei Koog water: 8.21 u. en 20.57 u. f^ag water: 3.51 u en 16.19 u. Maanstand: laatste kwartier 20.55 steeds onhoudbaarder wordt en „wel zo, danig, dat deze steeds meer aanleiding geeft tot het niet-gebruiken daarvan, maar bovenal steeds meer afbreuk doet aan de waardigheid en de aldaar beho rende eerbied". De heer Van der Veldt informeert nu bjj het college, of het kan mededelen, waarom met de bouw van de kapel nog steeds niet is begonnen. Indien de oor zaak gezocht moet worden in het niet- afkomen van de vereiste bouwvergun ning, dan zou de heer Van der Veldt graag zien, dat het college alsnog alles in het werk stelt om de bouwvergunning op korte termijn te verkrijgen. Tenslotte vraagt hij, of het college indien andere oorzaken de bouw belet ten bereid is, die maatregelen te ne men, waardoor men niet een derde win ter hoeft in te gaan zonder kapel. HAARLEM, 16 mei Nog deze zo mer kan een rapport van B. en W. van Haarlem tegemoet worden gezien over het restauratieplan van het Haarlemse stadhuis dat door de architect C. W. Royaards is opgesteld. Enige jaren ge leden heeft het college van B. en W. in overleg met de rijksdienst voor monu mentenzorg de heer Royaards, die een reputatie heeft gevestigd op het stuk van restauratiearchitectuur, deze op dracht verleend. Naar de mening van de heer Royaards zou het plan in vijf fasen moeten worden uitgevoerd en in een tijdsbestek van tien tot vijftien jaar. Als eerste punt op het programma staat de inrichting en het herstel van de vroe gere librije waarvan men een represen tatieve ruimte wil maken. Ingrijpender en veelomvattender is de interieure en exterieure retauratie van de gravenzaal. De vleugel aan de Zijlstraat behoeft de minste restauratie terwijl het Prinsen hof, w4brin thans de stadsbibliotheek is gevestigd, zal worden ingericht voor het onderbrengen van een aantal secreta rie-afdelingen. Het verst verwijderd op het restauratieprogramma staat het op nieuw in oude glorie doen herstellen van de pandplaats en de zuilengang. (Advertentie) Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 maanden incl. arb.loon Brandstofgebr. en onderhoudskos ten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als ge laden, als een personenwagen. HOOFDAGENTE: HAARLEM, 16 mei Een 21-jarige scooterberijder uit Haarlem is zondag avond omstreeks kwart over tien op de Sehoterweg geslipt, toen hij moest uit wijken voor een fietser, die plotseling linksaf sloeg. De scooterrijder viel en is met een bloedende wond aan zijn rechterkaak en vermoedelijk een hersen schudding overgebracht naar het St. Jo annes de Deo-ziekenhuis. Even later reed een 54-jarige chef kok uit Haarlem met zijn bromfiets over de Ventweg van de Delftlaan tegen de achterzijde van een aldaar geparkeerde auto. Volgens de politie zou de man enigszins onder invloed zijn geweest. Met een hersenschudding en een hoofd wond is hij in De Deo opgenomen. HAARLEM, 16 mei Twaalf enthou siaste Haarlemse Bloemenmeisjes stap ten gisteravond omstreeks negen uur uit het vliegtuig op Schiphol en zij wer den niet minder enthousiast begroet door de Bloemenmeisjes, die de trip naar Schotland niet hadden meege maakt. Uit de flarden gesprekken, die wij opvingen en de bijna extatische ver halen werd wel duidelijk, dat de meis jes in Glasgow genoten hebben en dat zij daar een succes hebben geoogst, waarvan zij tevoren niet hadden ge droomd. Toen het vliegtuig op Schiphol neer streek, waarin behalve de Bloemenmeis jes ook andere deelnemers aan de Ne derlandse Week in Glasgow reisden onder meer Henk en Teddy Scholten stond reeds een uitgebreide groep familieleden en andere belangstellenden klaar om de meisjes te ontvangen en te begroeten. Het weerzien was uiteraard allerhartelijkst. Nadat de douane-forma liteiten geschied waren, kwam het ge hele gezelschap met verwanten en ken nissen nog een korte tijd bijeen, van welke gelegenheid de heer A. W. Korst- jens, bestuurslid van „Haarlems Bloei", die evenals de heer D. J. A. Geluk de trip naar Schotland had meegemaakt, maar met deze zaterdag naar Haarlem was teruggekeerd, van de gelegenheid gebruik om namens het bestuur de lei ding van de Bloemenmeisjes van harte te danken voor het vele werk, dat zij in Glasgow verzet had. De „staf", be staande uit de heer en mevrouw Van Willige en mejuffrouw M. Hooij, had weer een zeer groot aandeel gehad in het welslagen van de trip. De heer Korstjens bracht bijzondere hulde aan de meisjes zelf, die dag in dag uit ge sjouwd hebben in Glasgow. Hij uitte zijn grote bewondering voor hun werk hun enthousiasme, en hij had nu met eigen ogen gezien, hoe het „buitenland" uit bundig reageert op het optreden van de Bloemenmeisjes. Zijn opmerkingen werden gecomple teerd door de heer Van Willige, die me dedeelde, dat de heer Korstjens helaas BLOEMENDAAL, 16 mei Om een einde te maken aan het nijpend tekort aan gymnastiekzalen in Bloemendaal en Overveen stellen B. en W. van Bloe mendaal de raad voor een gymnastiek lokaal te laten bouwen bij de Konin gin Wilhelminaschool teOverveen en een by de Bornwaterschool-Hartenlust- school te Bloemendaal. In Overveen en Bloemendaal zijn ver schillende scholen, waarvan de leerlin gen van de lagere klassen zo goed als geen gymnastiekoonderwijs ontvangen. De leerlingen van de hogere klassen krijgen beduidend minder dan wettelijk HAARLEM, 16 mei Zondagmorgen vonden de jaarlijkse wedstrijden plaats in het precisie en afstandwerpen voor de leden van de Hengelsportvereniging „Haarlem". Voor de eerste maal wer den beide wedstrijden op één ochtend verwerkt, wat een zeer groot voordeel bleek. De deelname was belangrijk gro ter. Het precisiewerpen was een span nende strijd. Een beslissingswedstrijd tussen de heren H. Klaver en J. van Everdingen sr. was zelfs noodzakelijk om uit te maken wie zich kampioen in deze sport voor het jaar I960 mocht noemen. Het werd uiteindelijk de heer H. Klaver met 22 punten, op de tweede laats eindigde dus de heer J. van Iverdingen sr. met 18 punten; 3. J. van Everdingen jr. met 16 pnt.; 4. E. van Beusekom met 15 pnt.5 en 6 de heren J. G. Kuntze en P. Klabou ieder met 13 pnt. Ook de wedstrijd in het afstandwer pen was zéér spannend. Iedere deelne mer mocht driemaal werpen. Kam pioen voor het jaar 1960 in deze sport werd de heer P. E. Willemsen jr. met een totaalafstand van 245.86 meter; 2. P. Klabou met 244.80; 3. E. van Beuse kom met 236.45; 4. J. van Everdingen jr. met 234.79; 5. J. van Everdingen sr. met 232.29 6. P. Boot met 231.53 meter. Er waren veel belangstellenden, die intens meeleefden met deze prach tige takken van sport. De organisatie was in prima handen van de wedstrijd commissie. HAARLEM, 16 mei De wedstrij den welke het afgelopen weekeinde voor de Haarlemsche Cricket Bond werden gespeeld, hebben de volgende resultaten opgeleverd. Haarlem 6 - Rood en Wit A gewon nen door Rood en Wit met 47 runs. Rood en Wit. W. Rijpma 16. S. Rijp- ma 19. R. de Vries 12. P. v. d. Mun- nik 3 v. 26. F. Fuijkschot 3 v. 27. Haarlem 6 22. S. Rijpma 1 v. 6. R. de Vries 3 v. 9 D. Gisolf 2v. 3 en W. Rijpma 4 v. 3. B.M.H.C. 2 - Haarlem 5. Gewonnen door Haarlem met 57 runs. Haarlem 120 R. v. d. Sloot 21. W. v. d. Bos 34. H. Westram 14 en D. Bron- gersma 18. J. W. Kramer 3 v. 20. W. van Ooyen 2 v. 19. P. Westerwoudt 2 v. 22 en J. Vis 1 v. 5. B.M.H.C. 53 J. W. Kramer 16. T. Tho- den van Velsen 7v. 18 en R. v. d. Sloot 2 v. 3. Rood en Wit C - Haarlem 4 gewon nen door Haarlem 4 met 6 wickets. Rood en Wit 100. Tuininga 13. Q. de Wijn 21 D. Rigbers 15 S. de Wijn 16. Haarlem 4 104 v. 4. B. Kleefstra 54 x. N. Schenk 16 en F. Lanting 11 x. F. W. Naujoks 3V. 27 en H. Latenstein 1 v.16. is voorgeschreven. De Koningin Wilhel minaschool te Overveen, de Hartenlust- school, de IVO-school en de Sint Jo- sephschool te Bloemendaal hebben voor een aantal uren per week de beschik king over een particuliere zaal, die voor het gymnastiekonderwijs hoegenaamd niet geschikt is. Al geruime tijd geleden werd het mi nisterie van onderwijs op dit tekort ge wezen. In 1953 gaf het ministerie dan ook voor de bouw van een gymnastiek lokaal bij de Koningin Wilhelminaschool een urgentieverklaring af, een jaar la ter voor de Hartenlustschool. Om ver schillende redenen, zo schrijven B. en W. van Bloemendaal aan de raad, kon de stichting van deze twee gymnastiek lokalen niet ter hand worden genomen. De bouwkundig hoofdinspecteur vond de plaats van het lokaal voor de Har tenlustschool onaanvaardbaar terwijl in beide gevallen de bouwkosten de ge stelde limiet dermate overschreden, dat geen bouwvergunning werd verstrekt. Enige tijd geleden werd de aandacht van het college van B. en W. van Bloe mendaal gevestigd op de geslaagde bouw van enkele gymnastieklokalen in enige Noordhollandse gemeenten. De bouwsom ervan was van dien aard, dat er geen moeilijkheden van overheids instanties kwamen. Het college heeft daarop contact opgenomen met archi tect J. Roggeveen uit Heilo, die plan nen heeft ontworpen voor een gymnas tiekzaal van tien bij twintig meter, met kleedruimten en bergruimte. de apotheose had gemist van zaterdag middag. toen de Schotten de meisjes op een overrompelende wijze gehuldigd hadden. Dat was tijdens de wedstrijd, die Sparta speelde tegen een ploeg uit Glasgow. Zij moesten daar een enorme ovatie in ontvangst nemen. Van bloe- men-uitdelen kwam niets terecht. De meisjes zagen geen andere oplossing dan een zogenaamde „bataille de fleurs" te leveren door de bloemen in het publiek te strooien. Enfin, de lezer heeft de afgelopen week voldoende kunnen lezen, hoe de Schotten de meisjes ontvangen hebben. In verschillende huisgezinnen is daar gisteravond nog diep in de nacht over gepraat. BLOEMENDAAL, 16 mei Zaterdag morgen omstreeks kwart voor elf is een 19-jarige student uit Bloemendaal op de Dompvloedaan met zijn motorfiets te gen een plotseling naar links afbuigende bestelwagen gereden. Hij kwam daar bij te vallen en is met een gebroken rechterbeen in het marinehospitaal opge nomen. Zaterdagavond om kwart voor tien is ter hoogte van kop 90, de gevaarlijke bocht van de Zeeweg, een personenauto uit de bocht gevlogen. De wagen werd ernstig beschadigd. De bestuurder, een 26-jarige expeditieknecht, liep geen let sel op. Omdat men evenwel het gebruik van alcohol constateerde, heeft de politie zijn rijbewijs ingehouden. Advert HEEMSTEDE, 16 mei „Zolang er kinderen worden geboren, zal de goo chelkunst blijven bestaan." Deze uit spraak is van de nu zesentachtigjarige Theo Bamberg, telg uit het beroemde goochelaarsgeslacht van dezelfde naam, waarvan de leden zich reeds sedert het midden van de zeventiende eeuw niet dit amusante en grote vaardigheid ver eisende beroep bezighouden. Theo Bamberg leeft thans als een welgesteld man in Chicago, nadat hij zich als „Okito" in een wereldvermaard Ja pans goochelnummer roem en riikdom verwierf. In zijn jonge jaren is hij on der meer opgetreden voor Koning Wil lem III en de toen nog jeugdige prin ses Wilhelmina. Theo Bamberg is nog altijd ere-voorzitter van de Noordhol landse Broederschap voor Goochelaars en de bovenvermelde uitspraak komt voor in de brief, welke zaterdagavond in het Minervatheater door de heer H. Dekema werd voorgelezen. Deze brief was een hartelijke felicitatie, ter gele genheid van het koperen jubileum van de broederschap, dat met een goochel- festival onder de titel „Een avond in wonderland" werd gevierd. Het festival werd met een kort wel komstwoord ingeleid door voorzitter Rexanto, die de leden mr. Hadé, Law rence, en Hitany een fraai uitgevoerd herinneringsvaantje aanbood. De eerste ontving dit als oprichter van de broe derschap, terwijl de beide anderen hiervoor door hun tienjarig lidmaat schap in aanmerking kwamen. Aan de ze collectie vaantjes werd daarop na mens de afdeling Amsterdam nog een exemplaar toegevoegd. Het eigenlijke programma kreeg een veelbelovende inzet door het optreden van Ad Klein, die een aantal verbluf fende manipulaties met speelkaarten en balletjes verrichtte. Een bijzonder gewaardeerde attractie was verder het optreden van het oudste en het jongste lid van de broederschap. Namelijk de negenentachtigjarige heer J. C. Bur- gersdijk uit Den Haag een broer van de voormalige directeur van de N.Z.H.V.M. en de dertienjarige Ab- dulia Blanket uit Haarlem. Vervolgens kwamen veie andere leden hun num mer brengen, zoals het duo Lawrence en Hitany in een klassiek Chinees num mer; mr. Hadé, die zich tot allerlei •V Zaterdag was het honderd jaar geleden dat de Max Have laarvan Multatuli verscheen. Op deze herdenkingsdag vond hij het Multatuli-monument op Wester- veld een kransleggmg plaats door mevrouw J. A. Roelfsema-Tenge en de heer H. A. Ett, respectievelijk de tweede conservatrice en de conservator van het Multatuli-Museum. HAARLEM, 16 mei Na de zo zeer geslaagde buitengewone algemene le denvergadering jongstleden woensdag avond, heeft de Politie Sportvereniging „Haarlem" jij gelegenheid van het veertig-jarig bestaan zaterdagmiddag in de muziekzaal van restaurant Brink mann een bijzonder drugbezochte recep tie gehouden. Bijna honderdenvijftig be langstellenden hebben aan het reci- piërende bestuur van de PSVH hun ge lukwensen aangeboden. Er waren ver schillende geschenken, zoals een stop watch en een voetbal, terwijl een veer tig-tal bloemstukken de zaal sierde. Onder de aanwezigen was de hoofd commissaris van Politie, de heer A. L. de Boer, terwijl de korpschef van Bloe mendaal, de heer J. Voerman en com missaris W. Sepp van Velsen hun korp sen vertegenwoordigden. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman gaf door zijn aanwezigheid eveneens van zijn belangstelling blijk. Ook de vroegere hoofdcommissarissen, de heren J. Fontijne en E. H. Tenckink, kwamen hun gelukwensen aanbieden, waarbij de heer Tenckink mede sprak uit naam van de afdeling Haarlem van het Verbond voor Veilig Verkeer. Namens de Nederlandse politie Sport bond, de NPSB, sprak de landelijk voorzitter de heer G. T. Timmermans uit Velsen. Hij bood voorzitter L. Da- vidzon van de PSVH de Oranje wimpel van de NPSB aan, een geschenk, dat elke veertig jaar bestaande vereniging zal ontvangen. De heer J. Scholtmeyer uit Soest voerde het woord als voorzit ter van het district West van de NPSB. De belangstelling kwam niet alleen uit politiekringen of van hen, die daar nauw bij zjjn betrokken. Verschillende hoofden van dienst van Haarlemse ge meentelijke instellingen gaven acte de présence. De inspecteur van de afde ling lichamelijke opvoeding der gemeen te Haarlem, de heer S. Heijers, werd vertegenwoordigd door de heer K. de Graaf. De heer D. Beets wees als voor zitter van de Haarlemse sportraad op het belang van de sport, ook voor de politiemensen. Woorden van waardering voor het ge drag van de leden van de PSVH als goede makkers op de sportvelden en in het bijzonder bij de beoefening van de volleybalsport /orden gesproken door de heer P. M. Bijen, voorzitten van de Nevobo Haarlem. De heer Bijen sprak tevens als arjunct-directeur van het Centraal instituut voor de opleiding van sportleiders in Overveen. Besturen van verschillende sportverenigingen uit Haarlem, en vooral van voetbalvereni gingen, kwamen de bestuursleden van de PSVH de hand drukken, evenals be stuursleden van de IJsclub Haarlem en van de Haarlemse reddingsbrigade. Bij monde van de heer J. van der Kroft boden de ereleden van de jubi lerende vereniging hun bestuur een ge schenk aan. De vertegenwoordigers van bevriende poiitiesportverenigingen be perkten zich niet alleen tot de korpsen uit de naaste omgeving, maar kwamen tevens van ver uit het land naar Brink mann in Haarlem. Wel een teken, dat de PSVH in het veertigjarig bestaan veel vrienden heeft gemaakt. 99 99 HAARLEM, 15 mei Tijdens de zon dag door de Roei- en Zeilvereniging „Die Leythe" op het Galgewater te Leiden georganiseerde voorjaarsroei- wedstrijden van de Westelijke Roeibond en de Roeibond voor Rotterdam en om streken, is de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" uitste kend voor de dag gekomen. Mejuffrouw L. Schipper won na een fraaie doch zeer ware race de gladde skif dames in 5 min. 29,2 sec. Mej. R. Spanjaard zegevierde in de overnaadse skif dames met 97 punten. Het hoofdnummer dames in de over naadse vier werd eveneens een over winning voor „Het Spaarne"; de da mes M. Hoogeveen, I. Visser, J. Gij zeis en A. Fehres, gestuurd door mej. M. Rypkema behaalden niet minder dan 98 punten. Ook de heren lieten zich niet onbe tuigd. De fraaie „Dr. E. A. Kreiken- wisselbeker" gaat weer naar de prij- zenkast van de Heemsteedse vereni ging na de degelijke overwinning in het nummer gladde vier heren door de ploeg, samengesteld uit de heren H. v. d. Hoeven, H. Appelboom, R. Dit- mar Jansse en L. J. K. Kleyn, ge stuurd door R. Deenik. Opgemerkt wordt nog dat „Het Spaarne" in de overnaadse vier meis jes 17-18 jaar een goede tweede plaats bezette met 95 punten. Advertentie) raadselachtige touwtrucs beperkte; Adrico, als telepaath, en voorts de tra ditionele goocheltoeren met en zonder apparaten door de Rexanto's, professor Vennulius en mr. Pico.Zij werden op een bijzonder geestige wijze aangekon digd door een zekere Aenigma, die in een lakonieke betoogtrant een amusan te conférence verzorgde. Toch heeft hij niet kunnen verhinderen, dat het pro gramma op de duur een te overladen indruk maakte, zodat het voor de toe schouwer, die niet tot het geïnteres seerde gilde van de vingervluggen be hoorde, uiteindelijk praktisch onmoge lijk werd zich blijvend op deze eenzijdi ge verrichtingen te concentreren. Over vloed schaadt nu eenmaal, in welke vorm dan ook. HAARLEM, 16 mei Aan de Kruis weg ter hoogte van de Korte Heeren straat is het zaterdagavond tot ongere geldheden gekomen, toen een 21-jarige bekkenzetter, nadat hij in een café het een en ander had gedronken, zich op straat op bijzonder vreemde wijze ge droeg. Een menigte van ongeveer 100 man, belust op een relletje had zich spoedig rond de man, die door zijn broer in bedwang gehouden werd, ge schaard. Met een wagen van de R.A.D. arri veerden op dat moment twee agenten, die de wederspannige man vastpakten. Iemand uit het publiek was het met deze handelwijze schijnbaar niet eens en besprong een der agenten, die daardoor de hekkenzetter moest loslaten. De an dere agent verloor daarop het evenwicht en tuimelde met de hekkenzetter op de grond. Daarbij kwam deze laatste met zijn hoofd vrij hard op het wegdek te recht. De hekkenzetter werd daardoor nog agressiever, waardoor de politie zich genoodzaakt voelde de gummistok te gebruiken. In een inmiddels gearriveerde wagen van de GGD is de man overgebracht naar het Sint Joannes de Deo-zieken huis, waar men een zware hersenschud ding constateerde, vermoedelijk als ge volg van de val op de stoeprand. De beide agenten liepen lichte verwondin gen op. Ook zondagavond moest de politie er aan de Kruisweg aan te pas komen. Om streeks negen uur verlieten twee man nen een cafetaria, achterna gelopen door de bedrijfsleider. Deze waarschuw de een agent, die op onverbloemde wij ze de toedracht van de zaak te horen kreeg- De beide mannen hadden in de cafetaria iets gebruikt en waren zonder te betalen weggelopen. Zij achtten het ook niet noodzakelijk te betalen, zo liet een van hen, een 26-jarige los-werkman uitkomen. H(j gedroeg zich tegenover de politie daarbij zeer opstandig, wat voor de agent aanleiding was de man mee naar het bureau te nemen, waar hij ter ontnuchtering is opgesloten. HAARLEM, 14 mei In het „Van der Aartsportpark" liet het Haarlem se „De Kampioen" als onderdeel van het uitgebreide zomeravondprogram- ma een korte afstandswedstrijd over 45 kilometer verrijden. De slanke Eddy Riethoff toonde zich daarin de serkste en zegevierde in de eindsprint van een uit zes man bestaand kopgroepje. De uitslag luidt: 1. E. Riethoff in 1 uur 13 min. 37 sec.; 2. R. Hendriks, 3. H. Peters, 4. C. Piers, 5. C. Jansen, 6. W. Blommaert, 7. E. Sminia, 8. A. van Dijk, 9. B. Waltus, 10. A. Deinum. Uitslag C-klasse1. Philippo, 2.Ra- makers, 3. Schenk 4. W. Wagner, 5. Can der Pol, 6 .R. 'Wagner, 7. A. Aag- ner II, 8. Dijkstra, 9 .Nolet, 10. Bouw man. Prima magervlees- 3 voor 3 voor per kilo 2 voor Sunkist met wortelen blik Aan het spit gebraden vers gewicht 1 kilo 5.25 Heerlijke malse per Gewicht per stuk varieert van 750-1000 gram 100 gram 46 HAARLEM, 16 mei EDO heeft zondag in de vriendschappelijke wed strijd tegen Be Quick kampioen van de tweede divisie B geen kans gezien om revanche te nemen voor de 2-0 nederlaag, die de Haarlemmers vorige zondag in Groningen tegen de ze club kregen te incasseren. Na een vrijwel gelijkopgaande strijd eindigde de ontmoeting in een gelijkspel (3-3), door welk resultaat Be Quick zich de „officieuze" kampioen van de gehele tweede divisie mag noemen. Het technisch betere Be Quick zag na een kwartier kans door midvoor Roelfsema de score te openen. EDO had daarna voor het doel van de Gro ningers enkele malen met pech te kampen, doch na diverse vergeefse po gingen gelukte het Koek de balans in evenwicht te brengen. Kort voor de pau ze bracht Mensinga Be Quick opnieuw aan de leiding, 1-2. In de tweede helft oefende EDO een licht overwicht uit. Door toedoen van Plaizier werd het na 10 minuten 2-2, waarop Roelfsema een kwartier voor het einde antwoord de met het derde doelpunt van de be zoekers. EDO vocht nog even fel door om niet voor de tweede maal door de Groningers te worden geklopt. De po gingen van de gastheren hadden suc ces, want met nog 4 minuten te spelen was het Belfroid die het leer uit een voorzet van Plaizier ineens achter doelman De Wolff in de touwen kogel de: 3-3. HAARLEM, 16 mei Leden van de Koninklijke Nederlandse Toonkunste naars Vereniging van de afdeling Haar lem en omstreken verzorgden zater dagavond in de bovenzaal van het con certgebouw een concert, waarvan het programma zo goed als geheel bestond uit hedendaagse muziek. Wij achtten het een verblijdend teken, dat de be langstelling bijzonder groot was. Het gebodene was inderdaad belangrijk, begon al direct bijzonder goed. Henk van Eeuwijk speelde voortreffelijk drie études (d'oprès monsieur Sezerny) van Debussy. Haarlem bezit in de jonge pianist Van Eeuwijk een talent van wie men in de toekomst nog wel meer zal horen. Het tweede programma-onderdeel BLOEMENDAAL, 16 mei Op onop vallende wyze zonder veel ophef hebben de Blocmendaalse reddingsbrigade in de post „de Kentering" in Bloemendaal aan zee en de Zandvoortse reddingsbri gade in de posten Zuid (Ernst Brok- meyer), Centrum (Rotonde) en Noord (Piet Oud) hun werk voor het strand- seizoen 1960 officieel geopend. Daarmee begint weer een belangryke taak ter be veiliging van de baders en zwemmers langs de kusten van Bloemendaal aan zee en Zandvoort. De opening van de stranddienst door de Bloemendaalse reddingsbrigade ge schiedde kort na het middaguur. In de hooldstrandpost sprak voorzitter G. Schuitemaker tot een dertigtal aanwe zige brigadiers. Hij besprak de paraat heid van de leden om te helpen de ver drinkingsdood te bestrijden uit het stand punt van de hulpvaardigheid van mens tot mens. Hij vertrouwde, dat de strand- wachters schouder aan schouder hun werk in goede teamgeest zouden vol brengen. Op de eerste stranddienst onder com mando van de heer J. van der Pol zijn de strandwachters wel de meeste tijd bezig geweest met het inrichten van de strandpost, die in de afgelopen week door de Bloemendaalse dienst van Pu blieke Werken is opgebouwd Ook het Telefoondistrict was er dit jaar heel snel bij, zodat de post thans ook reeds van een telefoonaansluiting is voorzien. In de loop van de komende week zal de gemeente Bloemendaal een schaftwa- gen nabij Parnassia laten plaatsen, waar de reddingsbrigade op zeer drukke dagen een hulppost in zal vestigen. heetf bijzonder gegrepen. Ans Wierse- ma zong eerst twee charmante Zuid- Afrikaanse liederen van Ernest Mulder, en vervolgens vijf aangrijpende gezan gen op Franse tekst van Henriëtte Bos nians. De zangeres werd uitsekend bij gestaan door Helène André de La Porte. Grote bewondering had ik ook voor het viool-duo Carolien Visser-van der Hei de en Norbert Visser, om het sublieme spel. Hendrika Hoekstra en Miep van Luin vertolkten na de pauze de in 1935 ge componeerde sonate voor cello en pia no van Henk Badings. Een prachtig stuk, hecht van compositie en rijk aan mu zikale inventie. Mede door de uitstekn- de weergave van beide executanten werd het een muzikale belevenis van de hoogste orde. De sonate voor vier handen van Paul Hindemith, gespeeld door Ans Bouter en Miep van Luin, boeide uitermate. Niet alleen als compositie, maar tevens door de muzikale intensiteit waarmede het duo dit stuk speelde. Met „Kermesse a Charleroi" van Gé- za Frid, als muzikale uitsmijter, werd dit geslaagde concert door Ans Bouter en Miep van Luin op éclatante wijze besloten. T. J. L. Vorig opening 16/5 Slot 4ft Ned 1958 4ft Ned. 1960 4 ft Ned. 1959 3% Ned 1953 Staffel 1947 3 ft Ned 1956 31/4 Ned 1948 31/4 Ned 1950 31/4 Ned 1954 31/4 Ned 1955 Ö.N.G Won bouwl t Ned Handel Mil Cert Amsterdam Rubber H V.A Sen em bah-MM A K (J Berkel Patent Calve-Delft Cert Dell Mil Fokker v Gelder Hoogovens Mt'iller Co. Philips Gem.bez Unilever Billiton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Liir K.L.M Kon Ned Stoom b M K.P.M Ned Stoomv Mil v Ommeren Ned Scheepvaart Unit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2i«j Amsterdam "56 2^ Amsterdam 56 O 2'/2 Rotterdam '57 Alb Heiln kl obi 4 Philips stocks gew 99A 99 A 99 A 93 99 ft 97ft 93 ft 86H 91H 86 ft 83 90 ft 109ft 270 109 ft 162ft 539 108 ft 461ft 163 299 467 ft 173.20 173.30 396 266 618ft 626 ft 448 947 952 832 ft 838 145.20 144.80 138ft 136ft 108 17334 172ft 130ft 152ft 258 143 ft 142ft 79% 95 ft 121ft

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3